INGEZONDEN NIEDEOEELING taliën de gemeenle een bedrag van f 25 in de kosten bijbetaalt. Gelegenheid tot discussie werd niet gegeven (dat moest meer gebeuren 1) en bet voorstel met al gemeene stemmen aangenomen. Daarna y.erd de heer Geesink binnengeleid. De heer Quelle heette hem hartelijk wel kom in de gemeente en wenschlo hem geluk met de benoeming. Bij deze burge meestersbenoeming zijn do partijen in de gemeente nogal in beroering geweest, om dat men gehoord had, dat er veel solli- cilaulen waren. Toch moet u niet denken, aldus spr., dat de partijen hier zoo sterk uitkomen; do raad is zeer goedmoedig en er valt prettig mee samen to werken, al komt de vergadering wel 'ns in alcie. En de bevolking is evenzoo alleen, go moet ze erkennen, waar op het einde van zijn burgemeesterschap, uw voorganger, die twee kinderen had lo verzorgen, Nicuwveen en Zevenhoven, moeite mede heeft gehad. Spr. hoopte, dat do nieuwe burgervader de sporen van zijn voorgan ger zou volgen en zooveel mogelijk boven alle partijen slaan en dat God hem de kracht zou schenken het heil van Nieuw- veen en de Nieuwvceners te bevorderen. Ook lot mevrouw Geesink sprak do lieer Quelle den woord van gelukwcnsch; hij hoopte, dat zij zich zou aanpassen bij de bevolking, er niet tegenover zou Slaan, maar medeleven. Do wethouder bekleedde hierna den hoer Geesink met den burgemeesters keten, waarop de nieuw-bcnoemde hot noord nam en de taak aanvaardde, waar toe hij zich door zijn ambtseed had ver plicht, Kieuwveen to dienen mot al zijn krachten. Het is wat een moeilijke taak, dubbel zwaar voor hem, die onbekend geworden met de sociale behoeften van Nederland, pas uit Indiü is gekomen. Door zijn studio bij den gemeentesecreta ris van A'dam, den heer Hoovers, is bij theoretisch ingeleid, maar praktisch maakte hij kennis met de behoeften der plattelands-bevolking, toen spr. in Jan. 1926 geroepen werd in alle streken, door do watersnood getroffen, de regecring te vertegenwoordigen. Up de wethouders en do raadsleden deed spr een beroep om hem met hun ervaring te dienen. Geen onbekende is zijn familie in de streek; zijn grootvader was 70 jaar geleden burgemeester in Alphen en Oudshoorn, de plaats waar ook spr.'s moeder is geboren. Spr. gaf hierna eenige geschiedkundige bijzonderheden over Kieuw veen dio hij toevallig uit een ar chief had opgediept o.a. dat de naam reeds voorkwam in 1364 en dat het ge- beelc dorp in 1724 aan Haarlem werd verkocli t voor 15.000. Tenslotte deed spr. nogmaals een be roep op den Raad en bij hoopte zoo spoe dig mogelijk met do gemeente in contact to komen. Den beer Quelle dankte hij voor zijn hartelijke woorden en voor het waarne men van liet burgemeesterschap. Wcth. Hoogervorst sprak eveneens een woord van dank tot den loco-burgemees ter. Na do lunch werd voor bet Raadhuis een zanghuldo der kinderen gebracht. de^HarmonicJm^„WiJheD vader werd een mand bloemen aangebo den. Do burgemeester werd daarna voorge steld aan het feestcomité, bestaande uit de pastoor en de beide dominee's, de wet houders, de drie hoofden der scholen, en uit do hoeren dr. Kout, Karssemeier, Ram, Zegveld en Bergsma. Dr. Kout heet te den burgemeester welkom namens de burgerij, Avaarvoor de burgemeester dank zcide. De Harmonio en de kinderen be sloten mot een „Lang zal hij leven." Ondertusschen beierden de klokken haar feestgalm door de lucht en begon bet flink te regenen! Toen de luclit was opgeklaard, uam de rondgang door de gemeente een aanvang. Voorop ging een stoet van ruiters in wit hemd met blauwe sjerp, dan do rijtuigen van den burgemeester en de commissiele den en tot slot weer een geleide van jon gemannen (en zelfs enkele meisjes) to paard. De stoet trok onder zeer groole belangstelling de gebeelo gemeente door, wat eenigo uren in beslag nam. Er heerschte een ware feeststemming, zoowel bij de burgerij als bij de paarden in de stoet, die daarvan op een angst Avekkend- springerige manier blijk gaven. Des avonds werd voor het Raadhuis een zanghulde gebracht door de vereeni ging „Excelsior" en „Soli Deo Gloria bij Avelko gelegenheid de eereboog voor bet Raadhuis was verlicht. De burge meester dankte tenslotte allen met eenigo hartelijke woorden voor de feestelijke ont vangst in zijn nicuAVo gemeente. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeval. Gisteravond is een persoon bekneld geraakt tusschen een pijler van de Gouvrsluisclie brug, tengevolge waarvan i>ij inwendige kneuzingen opliep, zoodat do hulp van den geneesheer moest worden in groepen. Levenden voorwerpen. Autoband met velg, 1 dames poriemonnaie met inhoud, postzegel album, 1 belastingplaatje in étui. ZOETER WOU DE. Wagen door irein aangereden. Giste- renavoud omstreeks 7 uur, toen de land bouwer J. C. W. alhier met zijn met melk bussen beladen brik huisAvaarts koerde kwam hot paard op den overweg van het weiland te vallen. Het paard was nauwe lijks afgespannen, (oen de trein uit Utrecht naderde. Avolke den wagon geheel versplin terde. Voor eigen logies gezorgd. Een zwer ver, die zich ongevraagd logies had ver- echaft, door verbreking van een ruit, in een Zwel molen, Averd deswege door de politie aangehouden cn voor den burge meester geleid. Na opgemaakt proces-ver baal kon hij den tocht voortzetten. Gunning. De leverantie van het grint voor do gemeentewegen is opgedragen aan de firma Samson te Leiden; het vervoer aan Ad. Slingerland te Hazerswoude en liet uit karren aan H. Turk te Zoeterwoude lijnde deze de laagste inschrijvers. UIT DE OmQEmUG KATWIJK. Burgemeester Schokking. Naar Ave vernemen zal do installatie van burgemeester J. Schokking plaats hebben op Maandag 13 'r.A a.s. Er heeft zich een commissie gevormd cm burgemeester J. Schokking bij zijn in trede in de gemeente feestelijk te ont vangen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Te water. Op de bekende plaats waar het nogal eens gebeurt dat een auto in do sloot geraakt, n.l. in de bocht tusschen de Mient en de Pan, geraakte gisteren bij het uithalen voor een uit de richting Was senaar komendo auto een andere auto in do sloot. Voor de inzittenden liep bet best af. Niet de chauffeur, doch de eigenaar der auto bestuurde de auto. Met de noo- dige Averktuigen is de auto later uit do sloot gehaald. LISSE. Deer den bliksem gedood. Tijdens een omvedcr. dat gisterenmiddag boven onze gemeente woedde tusschen 4 t ur en 4 30 uur werd de blocmistarbeider W. Leijs, Averkzaam bij de firma G. van Parijs en Zonen, in een tuin aan de Sta tionsweg door het hemelvuur getroffen en op slag gedood. De ongelukkige was 40 jaar oud en laat een vrouw niet vijf nog jeugdige kinderen achter. RIJPWETERING. Hulde „Onderling Genoegen". Do in dit blad aangekondigde muzikale rondgang van het plaatselijk fanfarecorps „Onder ling Genoegen" na het behaalde succes op het concours te Ridderkerk is een Avare zegetocht geworden voor de leden cn voor al voor den ijverigen directeur, den hoer Bolderdijk. De belangstelling van do zijde A'an bet publiek was algemeen, hetgeen bleek uil de zeer bevredigende opbrengst der vlagjesverkoop en niet minder uit de warmehuldebetuigingen, die het corps Aooral in ontvangst had te nemen. Den beer Bolderdijk werden op dezen rondgang op twee punten A'an het dorp bloemen aan geboden, terwijl mede namens bet publiek aan bestuur en leden de eerewijn werd aangeboden. Moge het corps zich blijvend in deze sympathie van bet publiek A'erheu- gen; directeur en leden zullen niet ia ge breke blijven door ijver en toewijding de vereeniging tot steeds hooger bloei te bren gen. OEGSTGEEST. Geitenfokkerij. In „St. Willibrord" hield de R. K. Geitenfokvereeniging een vergadering, die slechts matig was be zocht. De vergadering werd geleid door den secretaris den heer C. van Dijk. De notulen werden onder dank zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Onder de inge- 8 Juni des avonds te 7 uur (zomertijd) de keuring zal worden gehouden. Er zal ech ter door het bestuur een poging worden gedaan, do keuring eenigen tijd uit te stel len, van Avego het laat lammen. Ook was ingekomen een schrijven van den voorzit ter, den heer G. J. Schoonderwoerd, dat hij wegens vertrek zijn ontslag nam, on der dankzegging voor de aangename sa menwerking. Do heer C. v. Dijk memo reerde het werken van den voorzitter met cenige gloedvolle woorden, waarin hij hem namens de vereeniging dank bracht. Als Directeur der Geiten verzekering blijft de heer Schoonderwoerd nog optreden. Be langhebbenden kunnen zich vervoegen bij den heer H. v. d. Hoeven. Als bestuurslid werd benoemd do heer G. Hoogervorst, terwijl do heer C. van Dijk als voorzitter werd gekozen. Beiden aanvaardden onder dank hun benoeming. Bij do rondvraag bracht de geestelijk adviseur, Kap. Coppens, in een kernachtig speechje hulde aau den afgetreden voor zitter. Na een aansporing tot deelname aan do keuring, sloot de voorzitter de bij eenkomst op de gebruikelijke wijze. VOOH HOBS LE HOF. UIEN OF AJUIN. De uien teelt isv een lak van cultuur zoowel voor liet land- als voor het tuin bouwbedrijf cn vrordt in geheel ons land in mindere of meerdere mate uitgeoefend. Hel eigenlijke vaderland van de ui is niet mei zekerheid bekend, maar wel we ten Avij dat de teelt en het gebruik van uien al zeer oud is en over een groot ge deelte van do aardo verspreid. Uit de H. Schrift weten wc, dat in de grijze oudheid reeds gesproken werd van look cn knoflook. Bij verschillende ge schiedschrijvers vindon wij dat de teelt van uien Averd uitgeoefend door de Israë lieten, verder de Grieken, Chineezen, Ja- panueczen, Portugeezen en Egyptenaren. In Egypte en Portugal wordt de uien- teelt nog steeds op groote schaal uitge oefend en vanuit deze landen worden ook hier in hot voorjaar uien ingevoerd. De ui of Ajuin is A-an dezelfdo familie als de sjalot, de prei, het knoflook, hot bieslook en het kraailook of do wildeuif. Dit laatste is voor consumptie ongeschikt en een lastig onkruid, dat vooral in wei landen zeer schadelijk is, doordat het als de koeien het nuttigen, een onaangena- men smaak aan melk en botor geeft. Do een behoort tot do bolgeAvassen, aan geduid met de mooie naam van L i 1 i- ccao van liet geslacht lillium, cn wed tot do éénzaadlobbigo planten. Dit zijn planten Avelko gewoon alle een penwortel vormen, maar die een aantal' ouvertaklo wortels bezitten. Wij kunnen daaruit reeds afleiden, dat zij bun voedsel voor namelijk in den bovengrond moeten kun- i nen vinden. J Onze HeerenmGiie-aideeling ont vangt dagelijks Nouveauté's, waar door U bij ons steeds dat kunt vinden wat U wenscht. 7920 VERGELIJKT ONZE PRIJZEN. Vrij Enfrée - Vrij Entrée De meest geschikte grond voor uienteelt is zavel of lichte kleigrond. Gronden, die in den zomer aan do oppervlakte spoedig droog worden en fijnkorrelig uiteenvallen, zijn voor de uienteelt ongeschikt. De jaarlijksche grondbewerking het ploegen of spitten dient liefst in het najaar te geschieden. In het voorjaar kan men dan A'olstaan met den bovengrond wat los te eggen en zaaiklaar te maken. De soortkeuzo bepalen wij in overeen stemming met de grondsoort, arbeids krachten, afzetmogelijkheden, plaatselijke behoeften enz. In ons land telen wij in hoofdzaak beAvaar- of winteruien, inleg- uien, en poot- of zomeruien. De teelt van Avinteruien wordt zoowel door landbouwers als door tuinbouwers uitgeoefend, bepaalde centra van deze cultuur vinden wij te Broek op Langen- dijk, Zuid-Beveland, Goeree cn Overflakke en Rijnsburg. Do beste variëteiten van bcwaaruien zijn: N.-H. Stroogele, Rijnsburgsche en Bruine Zceuwsche. Een versche bemesting met stalmest in 't voorjaar of een sterke gift van een of andere stikstofhoudendo kunstmeststof, is af te raden. Gewenscht is een rijke kali- bemesting te geven tijdens do Avinter- maanden, overigens geve men, al naar gelang de vruchtbaarheid van het land, A\'at kalk en stikstof. De zaaitijd voor winteruien is Maart April en Mei. In September of tegen October, als het exöon_caatJvexAvelken, Avorden de uien land te drogen gelegd, Avaarna zo eenige dagen later wat worden doorgeAverkt, zóó, dat do onderzijde boven komt. Zijn do uien droog, dan Avorden ze opgenomen, vau het loof ontdaan en naar do bewaar plaatsen gebracht. Het bewaren vindt op verschillende manieren plaats. Als goede bewaarplaat sen komen in aanmerking, koele zolders, gazen rennen en ook zijn ze in kratten met stro goed te bewaren. Hoofdzaak is droog en koel houden, eenige graden vorst veroorzaken geen schade. Do teelt van poot- of zomeruren, waar voor alleen een paar soorten in aanmer king komen, zooals de „ZAvijndrechtsche pootui" en do „Lithauer reuzen", is een teelt, die hoofdzakelijk door beroepstuiu- ders wordt uitgeoefend, in do omgeving van de groole steden. Jn tegenstelling met de winteruien teelt men hot als een tweejarig gewas. In Augustus wordt het zaad op zaaibedden tamelijk dik gezaaid en tedens do win termaanden een weinig beschut. Vroeg in het voorjaar, naar mato het weer meewerkt, Maart of April, Avorden de plantjes opgenomen en op de bestem de plaats uitgeplant. Het uitplanlen ge schiedt op rijen, op een onderlingen af stand van 15 c.M. en een rij-afstond van 20 c.M. Juli, Augustus zijn de uiten oogst- baar en leveren in die tijd een belangrijk consumptie-artikel wat in ons land zoo wel als in 't buitenland gretig koopers vind. De teelt van inleguitjes wordt hier min der gedreven. Grondbemesting en bcAvcr- king geschied zooals bij de Avinteruien, ze worden echter Avat dikker gezaaid Goede soorten inleguien zijn: zilverwitte Holl. harde, zilverwitte Valentia, en zil verwitte kogelronde. Het benoodigde zaad per Are moet minstens een hoeveelheid hebben van 0.5 K.G. M. LUCHTVAART Lindbergh met do „Memphis" naar Amerika terug. Volgens een Beuter-tclegram zal Lind- bcrlig de thuisreis malcen met liet Amevi- fcaansche oorlogsschip „Memphis", dat thans op stroom in dc Rottcrdamschc ha ven ligt. Aan\-ankelijk zou dit vaartuig, dat 1.1. Zaterdag gearriveerd is, eerst a.s. Maandag vertrekken. Thans is dit vertrek vervroegd. Men zal nu Donderdagavond to 7 uur het anker lichten met bestemming Cherbourg; het zal dan Zaterdag vandaar vertrekken om op 11 Juni te New-York te arriveeren. Wordt Lindbergh directeur van een luchtlijn? Volgens de „Chicago Tribune" zal Lind bergh na zijn terugkeer in Amerika de lei ding krijgen van een waarschijnlijk te or- ganisecren grooten luehtdicnst New York St. Louis. Dc afstand tusschen beide sleden zal door dezen dienst in negen uur worden afgelegd en dc enkele reis zal hon derd dollar 250) kosten. Vliegongeval. Bij den val van hun vliegtuig te Pe terborough werd dc vliegenier Miller, van de militaire luchtvaart, gedood, en zijn macanieien Holbern ernstig gewond. STADSNIEUWS DE NIEUWE STORMRAMP. Het Dagelijksch Bestuur van het voor malige Stormramp- en "Watersnood-Co mité zal reeds morgenmiddag bijeenko men lot het nemen van maatregelen tot leniging van den nood van de geteisterde bevolking in den Achterhoek. Maatschappij voor Toonkunst. In een der zalen A'an het Nutsgebouw hield de Maatschappij voor Toonkunst te Leiden haar jaarlijksche algemeene verga dering. De voorzitter, do heer A. D. Vijgh, open de de vergadering met een welkom aan do aanwezigen. Do secretaris, de heer G. W. Groen, las de notulen der vorige jaar vergadering, welke onder dankzegging on veranderd werden vastgesteld. Het jaarverslag ving aan met een op somming van verschillende mutaties, wel ke zich in den loop van het 92ste maat schappelijk jaar in het college van com missarissen en in do samenstelling van het onderwijzend personeel voordeden. Het ledental bleef, vergeleken bij den aan vang A'an het jaar, stationair, n.l. 324. Evenals het vorige jaar, werden den le den drie concerten aangeboden, waarvan één door het Residentie-orkest en tweo door het Utrechtsch Stedelijk Orkest; in verband met de daarmede gepaard gaan de kosten werd besloten met eerstgenoemd orkest voorloopig geen contracten af te sluiten. Het aantal leerlingen liep van 377 te rug tot 325, als volgt over de verschillen de klassen verdeeld: elementaire klasse 9, koorklasse 17, ensembleklasse 10, solo zang 14, methodische spreekles 5. piano 137, viool 73, violoncel 16, theorie 11 en or kestklasse 33. Aan één leerlinge, mej. E. Kloots, werd het diploma voor piano uitgereikt. De rekening der concerten-afdceling sluit met een batig saldo van f 105.25 (v. j. f 773.63,4), dje der Muziekschool met een voordcelig saldo A'an f 584.51 (v. j. f 1102.75 J2), bestemd ter verdeeling onder het onderwijzend personeel, terwijl het piano-reservefonds, dat der Muziekschool, het ziektcfonds van het personeel en het bibliotheekfonds batige saldi aanwijzen van resp. f 1553.24 (v. j. f 1874.81), f 1199.67 (v. j. f1012.94), f2115.03 (v. j. f 1743.96) en f30.90 (v. j. f30). Het verslag besloot met de opmerking, dat het achteruitgaan van het aantal leerlingen, en het niet vooruitgaan van het aantal leden, respectievelijk het gevolg van steeds meer particuliere onderwijs-ge- legenheid cn groote concurrentie op ton der hoopvol doe^^rSïen^^'anim^^ai^riu althans niet spoedig verbetering komt. Dit jaarverslag, zoomede dat A'an den penningmeester, den heer L. Driessen, die verhinderd was tegenwoordig te zijn, werd ongewijzigd goedgekeurd. Hierna was de bestuursverkiezing aan do orde. Dc heer H. W. Hamiivoort was aftredend en niet herkiesbaar; in zijn plaats Averd met algemeene stemmen ge kozen de heer M. H. A. Juta, die de be noeming aannam. Tot leden van de commissie, belast met het nazien der rekening 1927 werden be noemd de heeren Aug. L. Rcimeringer, mr. P. A. Pijnacker Hordijk en A. H. Dros Jr. De voorzitter stelde vervolgens voor f 100 te storten in het piano-reservefonds en f 250 in het rescn'efonds der Muziek school, waartoe zonder eenige discussie werd besloten. Vervolgens richtte de voorzitter eenige woorden van dank tot den heer Hanni- voort-, die door zijn groote muzikale ken nis en zijn talrijke relaties met buiten staanders de belangen van de Maatschap pij op wel zeer bijzondere wijze heeft be hartigd. De heer Hannivoort dankte den \*oorzit- ter voor zijn vriendelijke woorden en be tuigde wederkeerig zijn erkentelijkheid voor do in het bestuur ondervonden vriendschappelijke samenwerking. Hoogheemraadschap Rijnland. In de gisteren gehouden Vereenigde Ver gadering van liet hoogheemraadschap van Rijnland werd mededeeling gedaan Aan het door den heer W. Vis genomen ontslag als hoofdingeland van het 11e district (Reeuwijk enz.). Besloten werd tot toelating van den lieer P. Ravestein als hoofdingeland voor het 5e district (Leimuiden, Aalsmeer, enz.) en tot niet toelating \'an den heer G. Dom burg als hoofdingeland-plaatsA'ervanger voor het 9e district (Aarlandervcen, enz.). Do rekening over het jaar 1920 Averd vastgesteld. De ont\-angsten bedroegen f660.349.11 do uitgaA-en f495.137.31 zoodat het batig saldo f 165.211.S0 beliep. Ten slotte werd het gaarderboek voor 1927 aast gesteld. H. Lombert. Vandaag heeft het St. Elisabcthsge- sticht verlaten do heer H. Lombert, die daar niet minder dan 28 maanden is A'erplcegd geworden. De heer Lombert bestuurslid der R. K. Kiesver. en actief propagandist Avenschen wij van ganscher harte toe een blijvend herstel na een zoo langdurig ge duldig gedragen ziekte. Dat 't hem moge goed gaan en wij hem weer spoedig ook op het arbeidsveld van het politieke leven mogen ontmoeten. Hel 30-jarig jubileum der fa. van Kloeten. Het zal niemand ongetwijfeld onbekend zijn, dat de firma B. S. van Kloeten in de 1 GEMEENTELIJKE AANKONDI Verkiezing gemeenteraad. Dc Voorzitter van het Centraa bureau voor de verkiezing van d( Aran den Gemeenteraad maakt bekei zijn besluit van heden, waarbij de 1 H. de Recde wordt benoemd verkla lid van den Gemeenteraad, ter inzaj een ieder ter Secretarie der gemeen! mer X) is nedergelegd. De Voorzitter voornoen A. VAN DE SANDE BAK HU Leiden, 2 Juni 1927. SCsth&lie&e ttgem LEIDEN. Franaiscus Tentoonstelling in i ken hal lot en met G Juni. Geoper werkdagen van 10 uur voorm. tot nam. Op Zon- en Feestdagen van 12 uur nam. Bovendien heden en morgi avonds van 810 uur. Algemeene Agend LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdien apotheken wordt van Maandag 3i tot en met Zondag 5 Juni (lsten sterdag) waargenomen door de apol van de HH.: G. F. Reijst, Steenstra Telefoon 136 en A. J Donk, Doeza 31, Telefoon 1313. Den 2den Pinksterdag waar de apotheek van den heer \V. Kort Rapenburg 12, Telefoon 504 afgcloopen maand haar 30-jarig jul heeft herdaent en dit heeft gevierd dat het 25-jarig jubileum onopgeme: voorbijgegaan. Op origineele Avijze beeft de firm! Kloeten dit feest herdacht, door n.l. uitgebreide clientele, beter gezegd kinderen der clientele een beer feestmiddag te bereiden. Zooals bekend Averd aan ieder, di. bepaald bedrag besteedde, een bon strekt, recht gevend op een plaats Stadsgehoorzaal, waar gistermiddag groote kinderfeest piaais had 't Zal niemand verwonderen, da Stadsgehoorzaal stampvol was De heer van Kloeten, die bij den vang van het kinderfeest het zijn ineei 12GC genoodigden toesprak, zeido zie dat oogenblik méér to gevoelen dan keiier. Hij wilde dezen dag een onver lijken doen zijn in het familieleven hem 'en zijn clientele. Reeds jaren geleden werd, aldus de zaak van de fa. v. Kloeten genoem zaak met huiselijk verkeer, bij ni' reerde hoe vroeger de bezoekers(s outvangen werden, waaraan bove noemde uitdrukking te danken was. zou de firma steeds blijven waardeerei bij zal biij\'en zorgen voor de noodigc zedigheid. Spr. deelde hierna mede, dat van i gemeester v. d. Sande Bakbuyzen en niift-hiireeTnecster de Gijselaar feliciti waren ingekomen en t«ji bericht van verhindering. Hierna ving het feest aau Neerland's eerste feest-arrangeur hof-artist, de lieer Henri Nolles, Leeft uitnemende wijze daarvoor gezorgd. Hij begon met de vertooning van poppenspel „Slimme Hans", een töoi sprookje in twee bedrijven. "Wat heeft de heer Nolles zijn gein hier in spanning gebracht. Ze zaten trillen, te springen op hun stoelen i kinderen en als bewijs van hun meelet och, och, onze ooren suizen er nog v? De tweede afdeeling bestond uit I misch Buikspreken. De lieer Kolles vot de hier een vermakelijk gesprek met Kc pige Hein. Ook hier had de heer Noll zijn jeugdig gehoor in zijn macht. Tijdens de pauze werden de kinden bovend.en nog op een verrassing onthaal en nadat het lustig harlckijnslied door a len was gezongen werd bet programm vervolgd met dc vcrlooning van levend hand-schaduAvbeelden en humoristisch goochelkunst Wij hebben het einde niet kunnen af wachten, doch wij weten toch wel, dal di heer v. Kloeten A-clen een heel gezellige middag heeft bezorgd, velen vaster aan zijn zaak verbonden, vele nieuAvelingcn wellicht ook daardoor heeft verworven. Roode Kruis. Onder voorzitterschap van dr. J. C. M. Timmermans werd Dinsdagmiddag de jaar lijksche algemeene vergadering van de af deeling Leiden van het Nederlandschc Roode Kruis gehouden in een der boven zalen van sociëteit „Amicitia". Uit het jaarverslag, uitgebracht door den penningmeester, den lieer G. Gcr- lings, blijkt een batig saldo over 1023 groot f 1093.72)<, zoodat bet kapitaalbc- drag, op 1 Januari 1926 groot f 1S.193.06, bedroeg op 1 Januari 1927 f 19.286.78Jé- Het jaarverslag, door den secretary mr. M. B. Vos, uitgebracht, vermeldt o.ni-, dat bij de hulpverleening bij dc spoorweg ramp aan Do Vink, het materiaal gebruikt is dat door dc afdeeling gestationeerd is tot zulke doeleinden iu het Academisch Ziekenhuis; dat twee hulpposten ingericht werden bij de 3-Octoberfeesten, en dat voor do diphteric-bestrijding een bedrag A'an f 250 beschikbaar is gesteld over 1926- Do aftredende bestuursleden dr. J- L. M. Timmermans cn prof. J. a'. d. Bcevo werden herkozen. Do afdeeling telde op 31 December 19# 103 leden. Onderlinge brandverzekering L. T. B. Woensdag hield deze Brandwaarborg Mij. gevestigd te Leiden, haar jaarverga dering in hotel „Gulden Vlies" to Alkmaar De voorzitter, de beer J. G. Bcukebooia Weesperkarspel, opende mei een toepas selijk woord do vergadering, waarna ae notulen werden gelezen en goedgekeurd-

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2