INGEZONDEN MEDESEELING rileiten mededeelden, dat Leine naar een andere plaats was vervoerd. Met geweren en revolvers vielen do menschen op de ge vangenis aan en nadat zij met vereende krachten een telefoonpaal uit den grond hadden gerukt, Tarnden zij daarmede de gevangenisdeur. Inmiddels was de brandweer uitgerukt, 'die do menigte met een bedwelmend vocht besproeide. Bit dwong de menschen tot oen tijdelijke terugtocht. Doch toen men bemerkte wat er gebeurd was, kwam do menigte weer terug, de slangen der brand spuiten werden stuk gesneden en do raid op do gevangenis begon opnieuw. Ver scheidene aanvallers hadden de wijk ge nomen in tegenover de gevangenis lig gende huizen en bestookten zoo do gevan genis. Den geheelen nacht is er gevuurd. Tegen het aanbreken van den dag kwa men militairen te hulp, voorzien van ma chinegeweren, en traangassen. Toen de soldaten hiermee dreigden ging de woe dende menigte uiteen en slaagde men er in de omgeving van de gevangenis te zui veren. Kerkbrand. Men schrijft uit Rome: Vrijdagavond is in de kleine oude kerk San Giacomo op de Piazza Scossacavalli tijdens de Mei-oefe ning brand uilgebroken. Het vuur brak uit op liet hoogaltaar waar een Madonnaschil- derij Ier waarde van ongeveer 20.000 lire verbrandde. De spoedig aanwezige brand weer knn verdere onheilen voorkomen. Het kerkje dateert uit de zevende eeuw en bezit een aantal waardevolle kunstvoor werpen. Bekend actrice wei dt Carmelites. Een welbekende Amerikaansche actrice 011 vroegere leerlinge van het Ursu'inen- klooster te Brenlwoord (Essex), miss Ma- dolon la Varre, is Carmelites geworden in New-Albanie (Ver. Stalen). Op denzelfden dag, dat zij in het klooster trad, werd haar vriendin, de actrice Ber- nice Coe, een bekeerlinge, gedoopt en deed deze haar eerste H. Communie. Vroeger is miss la Varre ook leerlinge geweest van de Ursulinen te Leuven. Het eind eener vendetta. In 't dorp Aggius op Sardinië heeft on langs een aloude plechtigheid plaats ge had waardoor aan een jarenlange bloed- veele een einde is gekomen. Een schapen fokker was vier jaar geleden met een zeis neergeveld. Hij stierf vóór hij den moor denaar kon aanwijzen en de verdenking v;cl op den man van zijn nicht doch deze had een alibi en werd vrijgesproken. Eeni- ge maanden later werd weer een moord gepleegd. Een der vermoedelijke daders kreeg 33 jaar gevangenisstraf. Do bisschop van Tempio besloot tus- fichenbeide to komen om een eind te ma ken aan do bloedwraak. Hij riep zijn schare in de kerk hijeen. In een dubbele rij stonden tegenover elkaar de dertig ge zinshoofden, jongen cn ouden, die elkaar wraak gezworen hadden. Nadat de bis schop vrede en welbehagen gepredikt had: begon hij met de plechtigheid der verzoe- ning. M_et het vraag of zij bereid waren vrede te sluiten met hun vijanden en luide klonk telkens het bevestigende antwoord. Daarop noo- digde de bisschop hen uit eerst het kruis en daarna hun vijanden te kussen. Aan de uitnoodiging werd voldaan en daarop trokken de dertig man naar het huis eener vrouw, beschuldigd van medeplich tigheid aan een der moorden. Met groote plechtigheid ontving zij do mannen en omhelsde ze. Zoo is er eindelijk vrede in Aggius. De mifiioenen van den matroos. Een matroos van den draadloozen dienst der marine te Rochefort had aan ieder die het hooren wilde verteld, dat hij oen som van 25 millioen dollar erfde, hem door zijn moeder vermaakt, die in Amerika was hertrouwd en daar overle den was. Hij had als bewijs o.m. een telegram van een Amerikaansch notark, die mededeelde op weg naar Frankrijk té zijn om de erfenis te komen regelen. Op bet bericht van dit buitenkansje, dat door de bladen verspreid werd, ontving de matroos brieven van jonge meisjes, die een plotselinge genegenheid voor hem hadden opgevat, alsmede van uitvinders, die zich tot hem wendden om kapitaal voor hun inventies. De erfgenaam ant woordde op al die brieven, maar.... hij was voorloopig nog alleen matroos zonder eigen inkomsten. Eenigo bankbiljetten om hem in slaat te stellen, de afwikkeling der erfenis af to wachten, zouden hem li iet onwelkom zijn.... En er waren meisjes, die hem geld zonden, hij elkaar eenige duizenden francs. Tot dezer dagen ontdekt werd, dat liet heele verhaal van de erfenis uit do lucht was gegrepen, zelfs erger dan dat, want als het tele gram van den notaris draadloos was over gekomen, zou het althans in letterlijken zin uit de lucht gegrepen en toch waar geweest zijn. Maar dat telegram had hij zelf verzonden; het was door het postkan toor opgevangen en aan hem bezorgd. De pseudo-erfgenaam zal nu voor den krijgs raad moeten verschijnen. Nederiandsch OosMndië DE CHINEEZENRELLETJES BIJ SAMARINDA. Kwomintang-aciic in Oosl-Bcrneo. Het vuurgevecht te Sanga- Sa u ga. „Anela" seinde destijds reeds over de ernstige ongeregeldheden, welke in begin MO: onder de Ghineesche bevolking van Samarinda (Oost-Bornco) plaats vinden. In do juist ontvangen Sumatra-bladen vin den we nog de volgende telegrafische bij zonderheden. Ho: „Alg. frul. Dagblad" vernam den Bden Mei uit Bandjermassin, dat bij een hu.szockir.g onder Chineezen in do afdee- hug Samarinda op belangrijke stukken yerd beslag gelegd. Er hadden enkele ar restaties plaats. De menigte verzette zich tegen de overbrenging. Politie cn militai ren werden van alle kanten aangevallen. Twaalf Chineezen werden neergelegd cn meerderen gewond. Vernomen werd in aansluiting op het be richt uit Bandoeng, dat de Kwomintang in Oost-Borneo zeer sterk is uitgebouwd. San- ga-sanga is het centrum van de uiterste richting, ook Samarinda heeft als zooda nig bereids de aandacht. Nader werd nog vernomen over de Kwo- mintang-actie in het Samarindasche, dat inderdaad gebleken is, dat het optreden der politie verband hield met de Kwomin- tang-actie. Twee vooraanstaande leiders zijn gearresteerd. Bij het transport door do politie naar het bureau trachtte Chi- neesch gepeupel de arrestanten te bevrij den, zoodat krachtig ingrijpen noodzake lijk was. Deswege maakten do escortee- rende militairen van hun geweren gebruik, behalve het geseinde aantal dooden zijn er 25 gewonden, -waaronder eenige inlanders. Geen Europeanen zijn tot dusver gewond, Het incident is op zichzelf staand. Den 6den Mei konden nog de volgende bijzonderheden worden geseind: Op 3 dezer werden bij een huiszoeking bij eenige Kwomintang-leiders to Sanga- sanga, onder leiding van den controleur met behulp van een politie-opzicner en den luitenant-Chinees, zeer belangrijke stuk ken, betrekking hebbend op extremistische actie, in beslag genomen en de leiders ge arresteerd. Tijdens het transport naar het politic- kantoor stroomde een 150-lal Chineezen samen, luidkeels invrijheidstelling der ar restanten eischend. Inmiddels was de con troleur nog steeds bezig met de huiszoe' king. De menigte groeide geleidelijk aan tot zij ter hoogte van het politiebureau reeds 500 koppen telde, hoofdzakelijk be staande uit Chineezen, die door de voor mannen in rij en gelid werden opgesteld Zij, die zich als woordvoerders opwierpen, werden tot den controleur toegelaten en eischlen opnieuw op hoogen toon vrijla ting der „onschuldigen". Verhinderd in de overbrenging naar Sa marinda heeft het bestuur daarop een uur lang kalm betoogend, getracht de menigte te overtuigen, dat haar eischen niet vatbaar waren voor inwilliging. De menigte bleef echter rumoerig en de toko's werden ge sloten. Bij de voortgezette besprekingen werd besloten met vijf der vooraanstaande woord voerders naar Samarinda te gaan, ten einde met den ass.-resident nader te confereeren betreffende de huiszoeking en de vrijlating van do arrestanten, waarmede het bestuur accoord ging; doch plotseling werd de hou ding van do menigte zeer vijandig en keer de zich tegen het gezag. De politie werd aangevallen, zoodat de controleur aan den sergeant van het militaire escorte beval een waarschuwingsschot te lossen, waaraan gevolg werd gegeven. De menigte, die steeds driester werd, jouwend, joelend en schreeu wend, sloot de politie en de militairen in, zoodat een gevecht onvermijdelijk bleek. Hierbij werd van beide kanten gevuurd. jZ/-.r>Tynl mi'Htliiinn0-jr\nJa- Do algemeene politie stond de militairen bij Een nadere doodenlijst meldt, dat er 12 Chineezen zijn gedood, terwijl twee politie agenten gewond werden, waarvan één in middels overleden is. Verder zijn gewond 7 Javanen, 1 Makassaar en 19 Chineezen. Militaire hulp is naar Sanga-sanga ver trokken, waar men den toestand thans be- hcerscht. Hel groole bedrag. Ze was nu toch maar eens naar haar heer gegaan, had het tradilioneelo „Tabé Toeanuitgesproken en toen was zo van wal gestoken met haar verhaal. In den tijd aldus de „Loc." dat de toean met verlof geweest was naar de „negeri dingin" had ze zaken gedean, zaken in kains en had ze buitengewoon groote oen- toeng gehad, er waren toen namelijk eeni go koopers geweest die haar ongeveer haar heelen kainvoorrraad hadden afge kocht. Het was een lieel groote voorraad geweest banjak sekali en bagoes en ze had er dan ook een ontzettend groot bedrag voor ontvangen. Hoeveel? vroeg de toean. O, duizenden, maar ze kon niet goed lezen en ze wist dus niet precies hoeveel het wel was. Maar de koopers hadden gezegd dat ze er jaren van zou kunnen leven, misschien wel tot haar dood. Maar nu was zo toch wat ongerust geworden over dat enorme bedrag dat ze nog steeds in huis had, onder haar hantal des naclils en overdag in den hand rond haar sarong Zo wilde haar toean nu vragen het voor haar op de bank te brengen. Daar was het veiliger, zoo meende ze. En zie, daar frommelde ze het papier, het kostbare papier, waai-voor die milde koopers haar groolen voorraad hadden overgenomen, to vooschijn. En zo hield het haar toean voor. Het was een ex Duitsch bankbiljet van duizenden en nog eens duizenden maTk. O, goedgeloovigen. UIT DE OWGEtflWB HILLEGOM. Herbesteding. Gistermorgen had in het Gemeentehuis alhier de herbesleding plaats van het houwen van een ambtswo ning volgens gewijzigde teekening en be stek. Ingeleverd 7 biljetten; uitslag als volgt: Nijman Rusman 8270; Joh. Seij- sener 8345; M. Koppe, Nieuw Vennep 85243; A. Leliveld 8550; E. Schuit 8680; B. Imthorn en Zn. 8850; C van de Wilde en L. J. Schenk 9140. Gunning aangehouden. Waar geen plaats naam vermeld wordt, wonen de inschrij vers te Hillegom. Opgedragen. Aan Gebr. Seijsener al hier is opgedragen liet overdekken van do speelplaatsen der St. Jos.-scholen al hier, alsmede het houwen van een zaad- schuur aan do Moerstraat voor rekening der firma G. Flentrop en Go. alhier. Restauratie. De voormalige pastorie .der St. Joseph-parochio wordt gcrestau- WASCHTAFELS in P.P. en eiken kleur4.75 in prima witlak6.25 WASCHSTELLEN 5-deelig, di verse décors2.30 Vrij Entrée - Vrij Entrée reerd, waarna zij als woning zal dienen voor den heer R. J. J. Heirman, hoofd der St. Jos.-Jongensschool. Een kranige jongen. Gisteren ge raakte een 3-jarig zoontje van den heer Van Lierop in de sloot langs de Molen- laan. Gelukkig werd het ongeval opge merkt door den 1 O-jarigen Herman Bak ker, die onmiddellijk te water sprong, en het kind, dat met het hoofdje in de bag ger was terecht gekomen, van een wissen dood redde. DE KWAKEL. Brand. Maandagmiddag ontstond er brand in het schuurtje van den heer J. V. Eenigo kinderen hadden met lucifers wat hooi aangestoken. De brand nam al spoe dig een breederen omvang aan, zoodat het belendende gebouw een turfschuur al reeds gevaar liep. Vele belangstellenden waren toegestroomd met emmers. Geza menlijk wisten zij alzoo met emmers wa ter den brand meester te worden. ROELOFARENDSVEEN. Maria-vereeniging. In de Zuster school alhier had heden een ledenvergade ring plaats van de Mariavereeniging, wel ke slechts matig bezocht was. Do Geest. Adviseur, kapelaan de W it. opende d'e vergadering en deelde aan de leden mede, dat er een verandering in het Bestuur was gekomen, n.1. dat Mej. Cor Verhaar, tot Presidente was gekozen. Na het zingen van het Sobriëtaslied werden rmgengeffaarï," waarna men overging 'tot het kiezen van een afgevaardigde naar de algemeene vergadering, die zal plaats hebben op Woensdag 3 Augustus te Am sterdam. Gekozen werd Mej. N. Winnubst. terwijl van het Bestuur was aangewezen mej. E. van der Meer Cd. Hierna richtte de Geest. Adviseur het woord tot de aan wezigen. Na een inleidingswoord gespro ken te hebben, zeide Z.eerw. niet over alle leden even tevreden te kunnen zijn: er waren er, die dachten als zij maar op tijd hun contributie betaalden dan aan hun verplichtingen voldaan te hebben. Wel is waar ka-n een vereeniging niet buiten fi- nantieelen steun, maar het hooger doel is toch zich te houden aan de voorschriften, die elke vereeniging met zich medebrengt en dit vooral te toonen op openbare plaatsen en vermakelijkheden. De Presidente dankte op haar beurt Z.eerw. voor het gesprokene en hoopte, dat de leden deze woorden goed ter harte zouden nemen. Tot slot volgde nog een gratis verloting, welke een zeer prettig verloop had, te meer daar er bijna aan allen een prijsje kon worden ter hand ge steld. Nadat nog een lied uit de Leeuwerik was gezongen dankte de Presidente de le den voor hun trouwe opkomst en sloot de vergadering met den Christelijken groet, SASSENHEIM. Botsing. Gistermiddag ha-d ter hoog te van de Warmonderdam een botsing plaats tusschen de Brockway-bus en een luxe auto, welke aanrijding zonder per soonlijke ongelukken is afgeloopen. De Brockway-bus, welke stilstond om een passagier uit tc laten, werd door den be. stuurder van de luxe auto niet bemerkt zoodat deze met een hevige schok werd aangereden en aan de achterzijde werd beschadigd. Van de luxe auto brak bij die botsing de vooras, zoodat deze niet ver der kon. Van het gebeurdo werd proces verbaal opgemaakt. De onbedachtzame bestuurder zal de aangebrachte schade moeten betalen. TER AAR. De veilingen. Het terrein van de vroegere Tuindervereeniging „God zij inet ons", wat in eigendom behoorde aan den heer C'. Uyttewaal, is voor de afd. Per soonlijke Veiling aangekocht. Ook de ge houwen, welke belangrijke verandering ondergaan, worden voor dit doel bestemd. Woensdagavond zal de afd. officieel worden opgericht. WASSENAAR. Ongeluk. Op den Schouwweg is een motor met zijspan, doordat het voorspat- scherm losraakte en tusschen het voorwiel kwam, over den kop geslagen. De op de duo zittende dame kwam zoo ongelukkig tegen do straat terecht, dat zij met ver schillende verwondingen werd opgenomen. In een naburig huis gebracht, verleende dr. Duefcz de eerste hulp, waarna- zij naar haar woning werd overgebracht. De motor bekwam veel schade. DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN DEN BURGEMEESTER. Ter gelegenheid van het feit, dat bur gemeester v. d. Valk Bouman morgen zijn 25-jarig jubileum viert als burge meester van Leiderdorp, zijn de volgende feestelijkheden vastgesteld. 's Morgens te 10 uur optocht der school kinderen naar het Gemeentehuis. Te 1 uur buitengewone raadsvergadering,, waarin toespraak van wethouder G. A. de Bruijne. Te 1.30 uur rede voorzitter van het Feestcomité Ds. T. H. Woudslra en aanbieding huldeblijk en andere ge schenken. Daarna receptie ten Raadhuize. 's Avonds te 6.30 uur rondgang van de vereenigingen met muziek door t dorp. In den optocht rijden enkele rijtui gen mede waarin o.a. den Jubilaris en enkele leden van het Feestcomité. Van 7.30 tot 10 uur oefeningen van de Bur gerwacht, oefeningen van de Gymnastiek- vereeniging „Sparta'' en Concert. Uit den staat van dienst van den heer Gerrit van der Valk Bouman kan hel volgende worden medegedeeld: Geboren te Goor, 1 September 1857, trad' hij. na la.gpr en middelbaar onder wijs genoten te hebben, 1 April 1875 als volontair in dienst bij het 2de Regiment Huzaren om tot Officier bij dat wapen te worden opgeleid. Op zijn verzoek werd hem echter ver gund den militairen dienst te verlaten en werd hij, in het laatst van 1877, ge plaatst als leerling aan de Secretarie der gemeente Monster, alwaar hij, met in gang van 15 October 1879, als ambtenaar in dienst trad. In 1882 werd hij benoemd tot Secretaris en Ontvanger van Bent huizen, m 1890 in gelijke functie te Lei derdorp. Bij K. B. van 2 Juni 1902 werd hij benoemd tot Burgemeester dezer ge meente en trad als ontvanger af. Tegelijk met de gemeente-ambten was de jubilaris van 1882—1889 werkzaam aan het Bureau van den Voorz. der Com missie tot herziening van de grondbelas ting der ongebouwde eigendommen in het district 's-Gxavenhage; lid der Commissie voor de herziening der grondbelasting der gebouwde eigendommen in het schat tingsdistrict Leiden en bij besluit der Tiendcommissie te 's-Gravenhago van 25 April 1910 inzake de afschaffing der tienden benoemd tot Voorzitter in het 3de Schattingsdistrict, omvattende Leiden en 14 omliggende gemeenten. De burgemeester heeft de volgende on derscheidingen ontvangen: de medaille van Koning Albert, met het gestreepte lint, van België; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau; Eereteeken 2de klasse van het Roode Kruis van Duitschland: Kruis van Verdienste van de Burger wacht. Nog bekleedt de heer Van der Valk Bouman, die, voor zoover was na te gaan, wat betreft de achtereenvolgende diensï- óudste en in het Rijk op één na de oudste Secretaris is behalve genoemde ge meentelijke ambten verschillende func ties in polderbesturen en andere colleges. Wij wenschen Burgemeester en Gemeen te van harte geluk met dit heuglijk ju bileum. ALPHEN AAN DEN RIJN. De posi. Onbestelbare brieven cn briefkaarten. Brieven binnenland: Com missaris Politie te Leiden. hoofd-com- missaris Politie te Den Haag. Idem te Haarlem. BODEGRAVEN. De verkiezingen. Zoo zijn de verkiezingen voor den Ge meenteraad weer achter den rug. De kie zers hebben uitspraak gedaan, wie in de komende vier jaren ons dorp zullen be sturen. Noch do Kamer-, noch do Statenver kiezingen hebben zooveel drukte le weeg gebracht, hebben zooveel slof doen op waaien in vrijwel alle hier vertegenwoor digde partijen. Zoo heeft no. 1 van de R. K. lijst niet meer behaald dan 295 van de 522 stem men, dus pl.m. 55 terwijl de rest hoofdzakelijk was verdeeld tusschen de twee „burger"-candidaten, de heeren R. Kelfkens en H. J. van de Poll, die resp. 93 en 113 stemmen behaalden. Er leefde onder do Katholieken een stillo hoop, ora een drietal candidalen iu den Raad te brengen. Helaas, deze is niet vervuld. Naar men berekende, zou dit bij een zestal stemmen meer wèl ge schied zijn. Nu is juist hei eigenaardigst, dat een zestal menschen, die niet in Bodegraven woonachtig of „uitstedig" waren, niet ter stembus zijn gehaald.. Het is wel een vreemd verschijnsel, dat men voor de Statenverkiezingen menschen liet overko men van vlak hij de Belgische grens, ter wijl nu veel dichter hij zijnde personen niet gehaald zijn. Eigenaardig is ook, dat, in geval van drie zetels, de beide bovengenoemde bur gercandidaten met voorkeurstemmen zou den gekozen zijn, terwijl nu geen beiden in den Raad komt. Daar waren er, die hoopten, dat no. 2. de heer Th. Leliveld, voor zijn benoeming tot raadslid zou bedanken ten behoeve van een der meergenoemde heeren, maar. naar wij vernamen heeft deze zijn be noeming reeds aangenomen. AU© reclame heeft dus niets geholpen! Het moge voor onzo Roomsche kiezers een aansporing zijn, in het vervolg allen deel te nemen aan de stemming voor de groslijst. (In de Kiesver. behoort de volgorde to wor den uitgemaakt. Red.) Ons kwam ook nog ter oorc, maar wc kunnen het niet als absoluut vaststaande mededeelen, dat verschillende hoeren in deze gemeente hun vrouwen afgeraden, sommige pertinent verboden hebben, om nog langer hun inkoopen te doen hij de Katholieke Middenstanders hier ter plaatse, wijl men hen er van verdenkt, werk gemaakt te hebben van hun eigen candidaat, den lieer van de Poll. Wij nen hier verklaren, dat volgens z«J trouwbare inlichtingen, dut v o I ko- onjuist is. Overigens, kan hei ons niet goed in, dat menschen, katholiekeD, zich aan een dergelijke gerlijke kleinzielige zonde schuldig, ken. (Natuurlijk niet; dat zal maai divaas gerucht zijn, verspreid om de! ren te belasleren! Red.) Een ieder zich hier immers vrij uiten, en allen; hen toch zeker hun plicht gedaan j te stemmen op de Roomsche lijst. Maar ook in de andero partijen1 het gerommeld, en het duidelijkst dit zich uitgesproken op de lijst der c Unie, waar de heer Boer viel en de - Ph. Jongèneel, die inzake de rioolbj! nogal van zich deed spreken, met n keurstemmen is gekozen. Hier kwam 1 aan 209 slemmen van do 506, dai pl.m. 40 De A. R. Partij heeft de meeste a men op no. 1 vereenigd n.l. 580 833. Ook de andere zittende raadsk kregen verschillende stemmen, j). deze kreeg de heer G. v. d. Veer, i men ons mededeelde: de oppositie-^ daat, slechts 43 stemmen, zoodat hit) eenheid vrijwel bewaard bleef. De lijst Gemeentebelang (of Vrijbi bond) kreeg op 't nippertje af stemmen voor een tweetal afgevaaj, den. De heer Hortënsius zal echter 1 meer terugkomen, zooals trouwens afc bekend was, want zijn naam kwami op de candidatenlijst voor. Voor bemii plaats komt de heer de Mars. De S. D. A. P. kreeg 8 stemmen t dan 3/4 der kiesdeeler, en zal dus zetel krijgen in den raad. Tegen veler verwachting in lijst der Staatkundig Geref Partij e: in slagen, een zetel te bemachtigen, We wachten met spanning af, wal nieuwe raad zal doen. Immers, vani mige kanten is nogal wat beloofd. Verder zal ons zeer inleresseeren, thans de wethouderszetels zullen a men. Natuurlijk op de eerste plaats 1 den heer P. Batelaan. Maar wie tweede? De heer van de Marei? Na A R. heeft de R. K. Staatspartij grootste aantal stemmen op zich i eenigd, dus logisch zou haar een i toekomen Zou het gaan? Geboren: Klaas z. van J hrotj D. van Dijkhuizen Jan z. van T.i en A. H Vuijk Leehdert Gerrii i A. Kom en A. Heij. Ondertrouwd: Jób. de Koum; j, en B. Roskam, wed. 36 j. Getrouwd: P. Ommèring 26 j K. Hensen 23 j. Gevestigd: A. M. Slingerland Hekendorp P. Vink van Waddiiin G. Overes en gezin -van Zwammeti L. Blom en gezin van Zwammet: G. Verlooij van Nieuwkoop. Vertrokken: P. van de Pepp-i gezin naar Zwammerdam. A, Staalduinen naar Rozenburg. - Spruijt naar Barwoutswaardër. Arends naar Nijmegen. A. J. 1 naar Nijmegen. H. Ruardij ent Alphen a. d. Rijn. BOSKOOP. De bloementuin. Reeds gerui: tijd geleden hebben we vermeld dat plannen waren, om tijdens de Olpp 'hier in Boskoop een tuin aarf te k als reclame voor onze plaats en da bijeen te brengen hetgeen hier wordt. Tot onzen spijt moeten we «1 mededeelen, dat door verschillende zwaren, welke zijn gerezen, deze [i nen niet doorgaan NIEUWKOOP. Gevestigd: S. Buitelaar van land. R. M van der Zee van Harlio? B. Heerspink van Borger. J. Schoonderwoerd, van Alphen aan Rijn. A. Oskam en gezin van drecht. G. J. H Bekkering van No: wijk. K. G. Angenent en gezin vani venhoven. H. van Vliet van Re burg. M J. van den Helder van Ml foort. S Oostindie van Hengelo, J. J. Boetekees van Leiden. B. Luirien van Zwammerdam. Vertrokken: M. G Groene»! naar Amsterdam. N. J. van der Mi den naar St.- Michiels-Gestel. M. I van der Weijden naar Zevenbergen, W. G. den Hartog naar Zwammefdam S. S. Eijs naar Alphen aan den Rij» C. Verlooij haar Bodegraven. J- Wijsman naar Rijnsaterwoude. <J- Wijsman naar Rijnsaterwoude. - Burggraaf en gezin naar Zevenhoveo P. van Hamert en gezin naar Koudelfl J. B. Giggaar naar Haarlemmer®! G. Bos naar Nieuwer-Amstcl: - van 't Wout en gezin naar Zevenhoven. J. Akerboom naar Amsterdam. - Kranenburg en gezin naar Amsterdam ZEVENHOVEN. Prijs behaald. Bij de centrale 8tt renkeuring te Leiden behaalde de vcelc; der J. J. J. Konst alhier een tweeden pi met- Graaf 1195 G. S. v. Frits 1006 6, W ker F. Lammerts te Eenrum. Vergunning. Bouwvergunning b leend aan C. G. Rijneveld aan den voor het vergrooten van de veestalle voor W. van Vliet aldaar. Ongeluk. Het zoontje van beider G. Visser had het ongeluk in keidraad te slaan met zijn hand. 't volg was dat do hand opzwol cn W°K vergiftiging werd geconstateerd. ZOETERWOUDE. VAN TIJD TOT TIJD. Wat hebben we een lol geha. Toen de uitslag van de verkiezing bcM-j werd en wo aan den Rijn 5 zetels W den toegewezen, was het feestl Natuuw hebben we geen feest in het openhaal fj vierd, doch zoo onder ons jongens. ben wc 'm van katoen gegeven, van te voren hadden we al gewed minstens 3 Rijndijkers, van de sehen, in den Raad zouden komen- een verwedde er een riks om. dc a®"- Wei dal Roes

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8