VRAAGT 10 ets NIEUWE BEREIDING KEEPEN INGEZONDEN MEDEDEELING RHEUMATIEK uit de gemeentekas aan het bestuur der bijzondere school wordt uitgekeerd over het tijdvak, gedurende hetwelk aan de openba re school meer onderwijzers werkzaam zijn dan het aantal, waarvan de jaarwedden door het l ijk aan de gemeente worden ver goed en tot twee jaren daarna. B. en W. zijn van meening, dat deze laatste zinsnede „en tot 2 jaren daarna" betrekking heeft op dio leerkrachten, wel ke een school reeds had, en welke zij wilde behouden, doch dat deze zinsnede niet geldt voor nieuw aangestelde boventallige leer krachten. Daarom hebben zij do vergoeding gewei- gerd over het tijdvak 1 Mei31 December 1925 voor een boventallige onderwijzeres, welke pas met 1 Mei 1925 was aangesteld aan de l.o. school aan de Hoogl. Kerk- gracht. Een adres van het Bestuur der Vereeni- ging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager en m. u. 1. o. op Gerefor meerden grondslag te Leiden was van een andere meening en vroeg alsnog nitkeering van de vergoeding. De heer Huurman bestrijdt de opvat ting van B. en W. Volgens spr. heeft het bestuur van de schoolvereeniging recht op deze uitkeering. Hij sluit zich aan bij het adres van het schoolbestuur en dient te zamen met de heeren Eikerbout en Schone- veld een amendement in om in den geest van het adres alsnog te besluiten tot verlee- nen van de vergoeding. Wethouder Meijnen zegt, dat het 2de lid van art. 100 niet al te duidelijk is. Het is gewenscht. dat er aanleiding gegeven wordt tot vorming van een jurisprudentie omtrent dat punt. In genoemd lid ligt een waarborg, maar geen absolute waarborg voor het schoolbestuur, integendeel zijn er voorwaarden aan verbonden. Spr. gaat de geschiedenis van de Onderwijswet na, en komt daarbij tot de conclusie, dat de opvat ting van B en W. de juiste is. De heeren Huurman en Wilmer ïnterrumpeeren, dat het betoog juist aller duidelijkst het tegendeel aantoont. Wethouder M e ij n e n gaat voort met het releveeren van de debatten in de Tweede Kamer. Spr. meent dat het stand punt van B. en W. zeer logisch is, het geen spr. met een voorbeeld aantoont. Als de heer Huurman gelijk had, zou een schoolbestuur in de laatste maand nog een onderwijzer kunnen instellen op ge- meentekosten, waarna het rijk dien on derwijzer op wachtgeld zou moeten stel len. Volgens spr. kan dat niet in de be doeling van de wet liggen. Zulk een inter pretatie zou niet alleen onlogisch, maar ook i mm weel zijn. Dit geval acht spr. een mooie gelegen heid om in hooger beroep te gaan. De „Gemeente-steun" wier redactie-staf zeer deskundig geacht mag worden, heeft als haar meening te kennen gegeven, dat het schoolbestuur in deze geen aanspraken kan doen gelden. De beer v. Hamel vraagt of B. en W. in beroep zullen gaan, als het amende ment-Huurman c.s. zou worden aangeno men. 8o voorz, antwoordt, dat deze kwes tie door B. en W. nog niet is overwogen. De heer V e r w e y zegt, dat spr.'s eer ste indruk bij het lezen van het adres van het schoolbestuur was, dat de raad hier voor een moeilijke kwestie staat. Spr. heeft de onderwijswet reeds op drieërlei wijze - hooren uitleggen, n.l. volgens de letter, volgens den geest, en nu volgens de geschiedenis. Spr. zou nu wel eens graag willen zien uitgemaakt, hoe deze wet moet worden uitgelegd. Spreker meent, dat de raad het vei ligst doet met B. en W. mee te gaan en de zaak in hoogste instantie te laten uitma ken. De heer Wilmer is van meening, dat het tweede lid van dit artikel juist aan de wet is toegevoegd in het belang van het onderwijs. Dat bleek uit de woorden van minister de Visser, toen hij het amende- ment-Dresselhuys overnam. Spr. is juist door het voorlezen van de geschiedenis der onderwijswet er van overtuigd, dat het schoolbestuur gelijk heeft. De wethouder heeft gezegd, dat er geen jurisprudentie is. Wij weten niet preoies hoe het moet. In zulke gevallen heeft Lei den steeds de wet uitgelegd ten nadeele van de bijzondere schoolbesturen. Laten wij niet voortgaan op dien weg, wanneer hel aannemelijk is, dat de wet kan wor den uitgelegd, zooals een schoolbestuur meent. Spr. zal voor het amendement- Huurman stemmen. De heer Huurman meent, dat de wethouder van het schoolbestuur dingen veronderstelt, welke geen verstandig mensch doen zou, zooals het aanstellen van onderwijzers voor een maand, alleen om ze op wachtgeld gesteld te krijgen. Verder wijst ook spr. er op dat minister de Visser het amendement-Dresselhuys overnam vooral in het belang van de on derwijzers. De heer Wilbrink ziet zich voor een moeilijke beslissing geplaatst. Vanuit Lei den moet de jurisprudentie van de onder wijswet nogal eens uitgaan, merkt spr. op. Is deze kwestie nooit in andere gemeen ten voorgekomen? Men kan naar andere gemeenten zien, doch men kan ook over wegen: wat achten wij nu billijk. Het is bovendien nog lang niet uitgemaakt, als een minister zijn meening geeft, dat deze interpretatie gehanhdaafd blijft. Het komt meer voor, dat het inzicht zich in hoogste instantie v^srigt. Voor mij is recht, wat mijn rechtsgevoel bevredigt, zegt spr. De heer Dubbeldeman: Dan heb je altijd gelijk. (Groot gelach). Do heer Wilbrink: De meening van «en minister is ook subjectief en daarvan kunnen wij de aanspraken der schoolbe sturen niet afhankelijk maken. Achteraf is uitgemaakt dat het in het belang van het onderwijs was, dat er in dit geval een boventallige onderwijzeres werd aange steld. Moeten wij voor dit geval eerst de juriprudentie afwachten? Wethouder M e ij n e n antwoordt, dat het hier niet gaat om het simpele bedrag ,Van 800 in dit geval, doch het gaat om dé wetsinterpretatie. Hoe moeten wij in zulke gevallen handelen? Gedeputeerden en de Kroon zijn de autoriteiten, die aan gewezen zijn om de officieele ïnferpreta- T tie te geven en daaraan hebben wij ons I te houden. Spr. handhaaft do opvatting van B. en W. niet omdat hij dat de beste oplossing vindt, maar omdat hij meent, dat het desbetreffend artikel aldus moet worden uitgelegd. Op een interruptie van den heer Huurman antwoordt sp.r dat het hier niet gaat over de noodzakelijkheid van het aanstellen dezer leerkracht. Dat moet het schoolbestuur uitmaken. Het amendement-Huurman c.s. wordt verworpen met 1810 stemmen, Vóór stemden de heeren v. Rosmalen, Wilmer, Huurman, Goster, Heemskerk. Eikerbout, Spendel, v. Tol, Schoneveld en Deumer. (De heer Bergers is niet meer aanwezig; de heer Wilbrink verlaat tijdens de stem ming de Raadzaal). Het praeadvies van B. en W. werd daarna z. h. st. aangenomen. 15o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden: a. ten behoeve van de kosten van aan sluiting van wijk I op de Centrale riolee- ring. b. ten behoevo van de kosten van ex ploitatie van het hoofdrioolgemaal in het jaar 1927. De heer S c h 11 e r stelt de vraag of het niet beter zou zijn het plan in zijn ge heel aan te besteden en niet bij stukken en brokken. Dan hindert men elkaar niet. Wethouder Splinter: Wat de heer Schüller wenscht, gebeurt toch. Wij gaan geregeld door, het eene volgt op het an dere. Het geheele plan ineens uitvoeren, gaat niet. De Haarlemmerweg. 16o. Praeadvies op de motie van den heer van Stralen, inzake verbetering en verbreeding van den Haarlemmerweg. De beer v. Stralen spreekt zijn mis noegen uit over het feit, dat het prae advies zoo lang is uitgebleven en vervol gens natuurlijk ook, dat het praeadvies afwijzend luidt. De Haarlemmerweg is een belangrijke verkeersweg en het zou zoo'n groote ver betering geven als er een rijwiel-pad en een verhoogd trottoir kwam en de weg verbreed werd. De heer Heemskerk: Dat zeggen B. en W. ook. De heer v. Stralen zegt, dat de meeste eigenaars van voortuinen bereid zijn deze af te staan. Om deze geheele verbetering te laten afstuiten op de wei gering van enkele tuineigenaren, kan de goedkeuring van spr.'s fractie niet weg dragen. Spr. ziet niet in, wat de nieuwe veemarkt voor verandering kan brengen in de plannen voor verbreeding van den Haarlemmerweg. Bovendien zal het nog een heelen tijd duren voordat deze nieuwe veemarkt er komt. Verbreeding en verbe tering is noodig, bovendien is het een goede gelegenheid tot werkverschaffing. De heer Schüller leest de meening voor van den directeur van gemeente werken, die in zijn rapport verbetering dringend noodig acht. Spr. begrijpt dan ook niet, hoe de commissie van fabricage met B. en W. kan meegaan. Gezien de samenstelling van den nieuwen raad, ziet spr. de nieuwe veemarkt nog niet zoo spoedig verschijnen. En zoodoende zal de Haarlemmerweg ook niet spoedig verbe terd worden, als wij op de nieuwe vee markt moeten wachten. De heer Deumer beziet deze kwestie niet uit het oogpunt van werkverruiming. Dat is de moeite niet waard. Doch de Haarlemmerweg is een toegangsweg tot Leiden, en deze weg verkeert dikwijls bij regen in zulk een desolaten oestand, dat men geen besten indruk van Leiden krijgt, als men hierlangs Leiden binnenkomt. Wanneer deze weg beter zou zijn, zou de bebouwing aldaar ook in sneller tempo geschieden. De kosten zijn vrij belangrijk 78.000) doch een dergelijke calculatie maakt op spr. weinig indruk, dat kan hij toch niet beoordeelen. Spr. meent, dat juist de toekomstige inrichting van de veemarkt een reden is om tot spoedige verbetering van den Haarlemmerweg over te gaan. De heer v. Tol: Als wij moeten wach ten tot de veemarkt er is, duurt het nog wel 'n jaar of acht. Verbetering is drin gend noodig, het verkeer neemt voortdu rend toe. De passage voor de voetgangers is gevaarlijk. Door de verharding met steenslag nemen fietsers en handwagens hun weg .achter de boomen en de voet gangers moeten dan maar zien, waar zij blijven. De sloot, die daar ligt, geeft een ondragelijke lucht. De helft van de voor tuintjes is eigendom van de gemeente. Men kan dus in ieder geval de helft eraf nemen; dan kan het voetpad verbreed worden. Verder wil spr. de verbetering doortrekken tot aan de Mussclienhroek- straat. Wethouder Splinter merkt tegen over den heer v. Stralen op, dat de on derhandelingen met zooveel personen noodzakelijker wijze veel tijd vorderen. De directeur voor openbare werken vond verbetering van den Haarlemmerweg ur gent, doch hij merkte op, dat er andere werken waren, die nog urgenter zijn. Spr. noemt o.a. de bruggen aan de Haven, Mare, Oude Singel e.a. De zaak is door de nieuwo veemarkt wel degelijk in een ander stadium geko men. Want de mogelijkheid bestaat, dat deze weg zoodanig zal worden veranderd, dat men dan zal moeten afbreken, wat nu zou Avorden verbeterd. Do veemarkt zal bovendien geen 8 jaar meer op zich laten wachten. Het mes is ons op do keel gezet door do regeering, welke ons tegenwoordige marktterrein heeft afgekeurd. Spr. Avijst er ook op, dat bij do huur van het perceel Haarl. Trekvaart 49 aan den heer Mante de bepaling is gevoegd, dat de gemeente ten allen tijde de be schikking over het perceel zal hebben. Verder bestrijdt spr. de meening van den heer v. Tol, dat do gemeente het eigendom zou hebben van de, helft der tuintjes. De heer Huurman raadt verbetering van den Haarlemmerweg op het oogen- blik af, omdat de nieuwe veemarkt aan het geheelo stadskwartier een ander aan zien zal geven. Het rapport van den direc teur voor de openbare werken kan daar INGEZONDEN MEDEDEELING. mede nog geen rekening houden omdat het rapport dateert van 10 Maart 1926, toen de plannen van een nieuwe veemarkt nog niet bestonden. De Voorz. merkt op, dathet rijk slechts voor 2 jaar dispensatie heeft ver leend om de veemarkt op het afgekeurde terrein te houden. Zoodoende moet de ge meente wel spoed maken. De heer v. d. R e ij d e n verklaart, dat hij het met den heer Huurman eens is. De heer Deumer betreurt het, dat er thans geen verbetering wordt aangebracht Wanneer de veemarkt er komt, wordt het er nog grooter chaos. De heer Wilmer wenscht van den wethouder de toezegging, dat hij met de commissie van fabricage zal streven naar zulk een verbetering, welke bereikt ka» worden met de middelen, welke hem ten dienste staan. Zoo kan de weg verbreed worden, een gedeelte sloot gedempt wor den, en kan de sproeiwagen 's zomers meerdere malen de stofplaag bestrij den e.a. Wethouder Splinter zegt toe, dat hij daaraan zijn aandacht zal schenken. De heer v. Stralen, zegt, dat zijn motie dusdanig is gesteld, dat slechts bij B. en W. wordt aangedrongen om de zaak nog eens onder de oogen te zien. De heer Wilmer stelt den heer v. Stralen voor, zijn motie in te trekken Wordt de motie verworpen, dan gebeurt er misschien niets. Nu hebhen wij een positieve toezegging van den wethouder, dat hij naar beperkte mogelijke verbete ringen zal streven. De heer Dubbeldeman: Dus aan nemen is verwerpen, en intrekken is aan nemen. (Geiach) De heer v. Stralen trekt zijn motie in. l7o. Nader praeadvies in zake het ma ken van een keerplaats op de Rijn en Schiekade. De heer Huurman stelt wegens het vergevorderde uur voor, dit punt tot een volgende vergadering uit te stellen. Daar toe wordt besloten. Rondvraag. De heer Spendel wijst nogmaals op den slechten verkeersloestand op de Mare. Aanleiding hiertoe was het ongeval, dat hedenmiddag daar was voorgevallen, waarbij een handkar met 5 kinderen te water geraakte. De agent Boon en de heer Verver begaven zich gekleed te water en spr. brengt hulde aan beiden voor dit moe dig optreden. (Applaus) Het is niet be paald de eerste maal, dat zulke ongeluk ken daar plaats vinden. De voorzitter zegt, zijn aandacht eraan te zullen wijden. De heer Heemskerk vraagt hoe het staat met den trottoiraanleg en het aan brengen van electrisch licht in de Janvos- sensteeg. De Voorz. antwoordt, dat op de be grooting 1928 daarvoor een post is uitge trokken. De heer Schüller vraagt hoe het staat met de onderhandelingen met de H. T. M. inzake de Havenbrug. Wethouder Splinter zegt, dat deze onderhandelingen zijn afgesprongen. De gemeente zal nu de verbreeding ter hand nemen, zonder rekening te houden met de H. T. M. De heer Kooistra hoort niets meer van de plannen omtrent het badhuis in Tuinstadwijk. De Voorz. antwoordt, dat binnenkort voorstellen daaromtrent den raad zullen bereiken. De heer Verwoy vraagt naar het praeadvies dat B. en W. hebben toege zegd omtrent den boüw van een open bare bewaarschool in het Kooipark. De Voorz. antwoordt, dat deze week het praeadvies verschijnen zal. De heer v. Stralen bad verwacht, dat op de agenda van heden wel prae advies zou voorkomen inzake een gemeen telijke hnurverordening. De Voorz. antwoordt, dat zeer bin nenkort een nieuwo raadsvergadering zal zijn, waarbij dit punt ter sprake zal wor den gebracht. De heer v. d. Reijden verzoekt den betrokken wethouder zijn aandacht te willen wijden aan de roetplaag. (Groote hilariteit en geroep: De ver kiezingen zijn voorbij! Laat dien over voor den niemven Raad!) Daarna sluiting. Gemengde BepSchten ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een auto versplinterd te Uithoorn. Een doode en een zwaar gewonde. Op den onbeAvaaklen overweg in den Zuiderlegmeerpolder tusschen Bovenkerk en Uithoorn is gistermiddag een auto ge grepen door trein 589, komende uit de richting Aalsmeer. Het voertuig werd to taal versplinterd. De inzittenden, een heer er een dame, werden er uit geslingerd. De eerste was onmiddellijk dood, terwijl de dame zwaar gewond werd aan hoofd en beenen. Zij werd per trein naar Amsterdam vervoerd om in een ziekenhuis opgenomen te wor den. De identiteit der slachtoffers kon nog niet worden vastgeste'd. De trein had een half uur oponthoud tengevolge van het ongeval. Nader vernemen wij, dat de inzittende heer was de 22-jarigo Oudijk uit Wad- dinxveen. Over den toestand der dame wenschte men gisteravond in het Wilhelminagast- huis te Amsterdam geen inlichtingen te ver strekken. Doodelijke val. Gistermorgen half tien is de 21-jarige L. N. Boots, werkzaam in het manufactu- renmagazijn der firma E. te Alkmaar van de derde verdeiping gevallen. Dr. Schro der kon niets anders dan den dood con- stateeren. Verdronken. Zaterdagmiddag is te Haarlem in 't Spaarne verdronken de 6-jarige R. N. Het lijkje opgehaald. Auto-botsing. Op den Rotterdamschen weg nabij den •tempel onder Overschie is Zondagavond omstreeks tien uur de heer Spangier uit Delft met zijn auto, komende van Rotter dam, in lichte aanrijding gekomen met een auto, gaande in die richting. Het ge volg daarvan was, dat de heer S. zijn stuur verloor en in volle vaart reed te gen een andere auto, die van den heer Goedzee uit Rotterdam, die met mevrouw en twee kinderen op weg was naar huis. Beide wagens werden totaal vernield en zijn later met behulp van een bergingsauto weggesleept. Behalve de heer Goedzee, die aan de borstkas werd verwond, hebben de overige inzittenden geen ernstig letsel bekomen. Aan de gevolgen overleden., Woensdagavond was een jongetje van 7 jaar van J. M., te Volendam, onder een uit de garage rijdenden vrachtauto te rechtgekomen. Het kind werd zoodanig ge kwetst, dat het in het ziekenhuis moest worden opgenomen, waar het Zaterdag is overleden. Landhuis afgebrand. Gistermorgen omstreeks 7 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in het landhuis „De Stollenberg" te Berg en Dal, beAvoond door ritmeester Spree. Het huis, in Zwitserschen stijl gebouwd en grootendeels in hout opgetrokken, brand de -geheel af. Slechts enkele meubels kon den door het personeel gered worden. De bewoners konden zich in veiligheid bren gen. De brandspuit kon bij gebrek aan water niets uitrichten. Verzekering dekt de schade. Opzienbarende genezing van 70-jarige vrouw na 18-jarig lijden Een zoogenaamd hopeloos geval door mij IN VIER AVEKEN GENEZEN. Probeer mijn Behandeling Gratis. Weinig lijders kunnen erger zijn dan Mevrouw S. M. DUL- LEMOND. Fronemanstraat 12. den Haag. vóór mijn be handeling was. Achttien janr leed zij aan Ischias en Zcnuw- Rheumatlck. de laatste jaren zoo ernstig, dat het rechterbeen geheel machteloos was. en alle hoop was opgegeven zich weder normaal te kunnen bewegen. Alle mogelijke behandelingen ondergaan, doch niets mocht baten. Alles vreeselijk pijnlijk, des nachts geen rust, lichaam totaal verslapt. En nu? Lees hetgeen zij schrijft ..Na beëindiging der behandeling kom ik met de grootste vreugde melden, dat de ultalng verrassend is. Na alle moge lijke middelen gedurende mijn lang lijden te hebben aangewend. achcnken, heeft uw behandeling pijnen verdreven. Ik kan mi|n 1 i. Mija been. dat Ik In geen a cdcr geheel In orde. I mijn genezing waarop jaar had kunnen gebruik geheel verjongd en dank meer had durven hopen. Mijn gratis aanbod. Laat leder lijder, die dit leest om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige behandeling schrijven. Het geval von Mevr. OULLEMOND bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden. De Heer Arthur Richards. In wiens privé laboratorium zij gevonden werd zegt Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumatick. Ischias. Jicht. Knobbe'jicht of ecalge andere Urlnezuurzickte de gelcgeodheld gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dag»n op mijn kosten te beproeven". Hoe dit aanbod aan te nemen. Zend_ noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig Uw nanm „Gro briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis E met verklarende Brochure en de bcsclir thandcllng. Hoogstwaarschijnlijk vertrekt Lindbergh Donderdag weer naar de Vereenigde Staten. Hebt u ook 't bericht gelezen. 't Heeft in elke krant gestaan, Dat de Oceaanheid gauw weer Naar Amerika zal gaan? Nee, nu niet meer in zijn vliegtuig, Nu niet met „St. Louis' hoop", Nee hij gaat nu voor dio al te Groote hulde op de loop. Dat is ook niet uit te houden: Heel den dag beweegt hij mee, Met een jubelende massa, Met een groote menschenzee. Dat begon eerst in Parijs al, Toen liet waagstuk was gelukt, Daar werd hij met zijn machine Bijna plat en dood gedrukt. Toen maar eerewijn en speeches, Eereteekens bij de vleet, Ieder oogenblik was 't Avachtwoord: Gharreltje houd je gereed! Want ze willen naar je kijken, Jou te zien is ieders wensch, Al gelijk je ook van buiten Net op ieder ander mensch. Toen in Brussel en in Londen, 'n Zee van menschen op de been. Overal door alle straten Sleurde men den luchtheld heen. Dan wéér lunches en dineetjes En recepties en zoo meer, Steeds maar lachen, ook al doen zijn Kaken van het lachen zeer. Kijk, dat is hij beu geworden, Die verwinnaar van de lucht, En hij vlucht die luchtvluchthulde Door een overhaaste vlnelif! Afdreiging. Zaterdagnacht werd de familie Yinkhui- zen, te Bekwerderdraai onder 4ppinge- dam, bestaande uit drie personen, allen hoven de 70 jaar, geAvekt door iemand, die kwam vertellen, dat het paard der fami lie in een sloot Avas geraakt Toen nu opendeed drong de onbekende binnen i eigchte met de revolver in de hand 100, die hem door de oudjes in den vorm van een bankbiljet van dat bedrag werden af gestaan. De man, die zich met een doek voor de oogen onkenbaar had gemaakt, verdween daarna onmiddellijk. Een wi!d zwijn. In de omgeving van Wapenveld toonden enkele aardappelvelden den laatsten tijd bij herhaling sporen van een bezoek van wilde zwijnen. Dezer dagen gelukte het den heer Bavinck, tuinman op „Wimfried" een dier schadelijke knorrepotten neer te leg gen. Buitenl. Berichten ONGEL" '.EN. WERVELWIND IN KENTUCKY. 20 dooden. Reuter seint uit Ashland (Kentucky): Er zouden een twintigtal personen ge dood zijn, tengevolge van een wervelvind te Prestonburg en omliggende plaatsen. Brand in een hooischuur. 7 soldaten verbrand;' 29 zwaar gewond. Een machinegeweer-afdeeling van een dorp in het district Posen, die in een hooi schuur overnachten, is het slachtoffer ge worden van een vreeselijke catastrofe. Toen de soldaten in de schuur ingeslapen waren, brak er brand uit, die zeer snel om zich heen greep. Zeven soldaten zijn verbrand; 14 wer den zoo zwaar gewond, dat men aan hun behoud twijfelt; 15 anderen liepen ook zware verwondingen op. De oorzaak van den brand zou gelegen zijn in het achteloos AvegAverpen van een sigaret. Grccte brand te Hirosaki. Tweeduizend Japanners dakloos. Te Hirosaki in Japan werden gisteren 372 huizen door brand vernield. De brand vond zijn oorzaak in de hadkamer van een theehuis. Tweeduizend personen zijn dak loos; do schade wordt op 100.000 yen (cir* ca 120.000 guldon) geschat. Brand in ric Gcntsche haven. Aan do Gcntsche haven is gisteren in do opslagplaats van do firjr.a Best brand out staan. Hel houten gcbouAv ter lengte van

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4