INGEZONDEN MEDEDEELING Bij Scheren géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL 14273 ingetreden. De val is zoo erg geweest, dat do politie het noodig geoordeeld heeft een ernstig onderzoek in te stellen naar de mo gelijkheid van een aanrijding. Dit onder zoek is niet gemakkelijk, omdat de heer dio zich nergens iets van kan herinneren, nog geen enkele inlichting kan verschaffen Bloemenhandel. Een groote aanvoer is er thans weer aan de veiling en ook de ver echeidenheid is van heteekenis en neemt met den dag nog toe. Tulpen raken ten ein de. De laatste Darwintulpen Clara Butt gaan voor 0.450.60, Late tulpen, Gesne- riana van 0.801, Lupinen 0.700.90 Damast 3.80—4.20 per 100 bos, Koren bloemen 0.751.10, Anjelieren 0.45 0.50, Papavers 2.903.40, Irissen 1.50 2.60, Pioenen 4.606.50, Pyrethrums f 1.30—2.40, Margrieten wit 0.800.86 Poeticus 0.40—0.50. WASSENAAR. Diefstal in de kerk. Op klaarlichten dag beeft een dief ge tracht zijn Blag te slaan in de B. K. Kerk aan de Kerkstraat. Enkele offerbussen bleken geforceerd. De buit zal echter wel niet groot geweest zijn, aangezien de buB- ecn kort geleden waren geledigd. Propagandavond. In het Patronaats gebouw trad voor de B. K- kiezers als spreker op de heer L. F. Guit, gemeente raadslid van 's-Gravenhage. Nadat de voorz. van de propagandaclub allen had welkom geheeten en gewezen had op den strijd, welke den kiezers Maandag a.s. [wacht, verkreeg de heer Guit het woord. Spr. ving zijn rede aan met erop te wij zen, dat al ons doen en laten moet wor den gedragen door onze beginselen. Op bet oogenblik, dat wij, Katholieken, een daad stellen, zijn wij verantwoording schuldig aan God. Dat geldt altijd en overal voor iedereen, onverschillig of hij is Raadslid, Wethouder, Burgemeester, Statenlid, of Kamerlid. Vervolgens wijst spr. erop, dat de Ka tholieken niet enkel de belangen van één partij hebben te dienen, maar voor allen zonder onderscheid van rang of stand hebben op te komen. Zij hebben ook te zorgen voor de godsdienstige en zedelijke belangen en spr. wijst op de lakschheid en lauwheid in onze partij. Spr. roept ook de Katholieken van Wassenaar toe, dat, als zij zich niet met de politiek gaan be moeien, de politiek zich met ben zal be moeien. Hij wijst er vervolgens op, dat de strijd, die gestreden moet worden zich meer en meer afteekent als een strijd van Boomsch tegen Rood, van Geloof tegen -Ongeloof. Hierna behandelt spr. datgene, wat de S. D. A. P. wil. Zij staat enkel de beharti ging van de stoffelijke belangen voor. Voor godsdienst is bij baar geen plaats. Spr. toont dit met verschillende citaten van socialisten aan. Vervolgens wijst hij erop, dat wij de S. D. A. P. niet noodig hebben voor het bouwen van woningen, voor werkverschaffing enz. Dat kunnen wij, Katholieken, zelve wel klaarspelen. De bewijzen zijn er ook hier te vinden. Met een krachtige peroratie, waarin er op gewezen werd dat de Katholieken hun plicht verzuimen als zij niet op de Katho lieke lijst stemmen, eindigde spreker. De voorz. bracht allen dank voor hun aanwezigheid en deelde mede, dat Maan dagavond half negen in het Patronaatsge bouw de uitslag zal worden bekend ge maakt. Nekkramp. In het gezin van M. aan de Vinkelaan is meningitis epidemica ge constateerd bij een kind. De patiënt is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool is benoemd Mej. H. M. B. van Woerden te 's-Gravenhage. Kiezerslijst. De kiezerslijst dezer ge meente bevat de namen van 4855 kiezers voor den gemeenteraad, 4687 voor de Sta ten en 4191 voor de Tweede Kamer. Geboren: Robert Jaap Herman, z. van A. H. C. Stok en B. Pantekoek. Frangoise, d. van S. M. Fischer en J. Bol- ten. Bastiaan Steven, z. van S. van 'Boon en E. Dekker. Clasina Maria, d. van J. F. Knijnenburg en W. van der Weulen. Maria Elisabeth, d. van A. 'Brouwer en M. A. Hempel. Paula-, d. van J. M. Kok en J. O. D. M. Nelissen. Johanna Alida Petronella, d. van G. L. Knijnenburg en A. M. van Kuijen. Ondertrouwd: D. A. van der Maa- rel en E. L. Remmel. H. J. Keulemans en K. J. Flipsc. F. Stoltz en A. H. IWouters. J. F. Westbroek en M. W. van Gijn. ZOETERMEER—ZEGWAART. Encycliek-herdenking. Door den R.-K Volksbond, afd. ZoetermeerZegwaart, is op Maandag 23 Mei a.s., half negen (nieu wen t.), in de zaal van den heer G. Veelen- turf, een groolo propaganda-vergadering belegd, tor herdenking van de Encycliek van Paus Leo XIII. De beer Henrie Hermans, lid der Twee de Kamer, zal spreken over „de beleekenis van Rerum Novarum voor onzen tijd" ZOETERWOUDE. Geboren: Barbara Theresia, dochter van J. Ovcrdevest en M. B. van der Geest Hendrika Petronella, dochter van A. C. Paardekooper esn M. M. Straathof. Ondortrouwd: Gornolis Pluistcr 26 jaar van Oostwoud en Jannetje van Leeu wen, 21 jaar Petrus Antonius Joseph Sop 25 jaar en Elisabeth Johannes Jam- *aaat 27 jaar Johannes Petrus Bens dorp 21 jaar en Cornelia Janmaat 25 jaar Getrouwd: Petrus Casper Cornelis do Goede 23 jaar van Leiden en Ida Maria Tijssen 22 jaar. Overleden: Johannes Vink 70 jaar echtgen. van Catharina van der Voort. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. EEN ZANDBERG INGESTORT. Vier kinderen bedolven, drie dood. Een zeer droevig ongeluk, dat aan een drietal kinderen het leven kostte, is gis teravond bij Kapel in 't Zand gebeurd. Het was ongeveer kwart over zessen toen vier kinderen op het talud van den spoor weg naar Vlodrop aan het spelen waren. Eensklaps werd een landbouwer, die daar in de buurt aan 't werk was, opgeschrikt door luid geraas. Een gedeelte van den berm was ingezakt. De vier kinderen daar spelende waren onder het zand be dolven. Dadelijk waren personen, die in de nabijheid wonen ter plaatse. Men trachtte met vereende krachten de onge lukkige kleinen te bevrijden. Het eerst werd de 6-jarige M. Houx, die slechts ge deeltelijk onder het zand was bedolven, er onder uit gebaald. Zij was spoedig be vrijd en bleek er met den schrik te zijn afgekomen. Na ruim tien minuten werken slaagde men er in de drie-jarige Leo Wol ter, welke ongeveer twee meter onder het zand zat, vrij te maken. De kleine gaf bij het opgraven nog zwakke teekenen van leven, doch overleed helaas spoedig. Het kind had op den rug onder 't zand gele gen. De twee andere kinderen, de drie jarige Martha Houx en de drie-jarige T. Reynders, de laatste een eenig kind werden na ongeveer een kwartier vrijge maakt-. Zij bleken gestikt te zijn. De stum- perds lagen met de gezichtjes naar den grond. Omtrent de oorzaak van de ver schuiving valt nog niets met zekerheid te zeggen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtwagen door den trein gegrepen. De voerman G. uit Koewacht, die met een vrachtwagen den onbewaakten over weg nabij Clinge wilde oversteken, is won der boven wonder aan een groot ongeluk ontkomen. Het paard, dat voor den wagen gespan nen was, werd door de locomotief gegre pen en gedood; de' wagen werd geheel vernield- De voerman is door den schok van den wagen geworpen, doch kwam er met enkele lichte kwetsuren en den schrik af. Een ongeluk voorkomen. Donderdagmiddag bevond zich op den onbewaakten overweg te Gaanderen een kar met paard toen de trein Terborg-Doe- tinchem naderde. Alleen door tijdig stop pen werd een ongeluk voorkomen. Tegen den voerman is proces-verbaal opgemaakt. In kokend water gevallen. Te Berlikum is het 4-jarig zoontje van den vrachtrijder B. achterover in een pot met kokend zeepwater gevallen en met hevige brandwonden opgenomen. Zijn toe stand is levensgevaarlijk. Lijk opgevischt. Te Afferden, gem. Druten, is het lijk op gevischt van een 11-jarigen jongen, die voor een paar weken te Millingen was ver dronken. De ouders hebben het kind her kend, bet is te Druten begraven. Door een drijfriem gegrepen. In de lederfabriek van de fa. Termeer te Oirschot is de machinist Th. V. door een drijfriem gegrepen. Met een gebroken arm en ontwrichten schouder werd de man opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Ongeval in de Haagsche Elec. Centrale. Een kortsluiting in de electrische cen trale te 's-Gravenhage was oorzaak, dat het tramverkeer in de residentie gister middag geruimen tijd stilstond. De taxi's deden dientengevolge goede zaken en de autobussen van de H.T.M. zaten stampvol. Naar nader vernomen werd, stond de kortsluiting in verband met een ongeluk, waarbij twee personen zijn verwond. Zij werden naar den centralen post van den Eerste Hulpdienst overgebracht. De beide verwonden zijn een technisch hoofdambtenaar en een ingenieur. Zij kregen ernstige brandwonden aan hoofd en handen. Na aan den Centralen Post te zijn verbonden, konden zij naar huis gaan. Het ongeluk op de centrale was ver oorzaakt doordat bij het inschakelen van een nieuwe machine kortsluiting ont stond. Door het te heet worden van een transformator hebben de twee ambténaren die zich in de nabijheid daarvan bevon den, kokende olie in bet gezicht en op de handen gekregen, waardoor do brandwon den waren veroorzaakt. Door een handgranaat gewond. Bij een oefening in het werpen van handgranaten aan dc Stormschool te Amersfoort is een ernstig ongeluk ge- berd. De milicien Massens van het 20ste reg. inf. uit Harderwijk, tijdelijk daar ge detacheerd, was zoo onvoorzichtig, over de horstwering naar het sprnigen van do granaten te kijken. Ten gevolge hiervan werd hij door een springende granaat ge troffen en kreeg hij een diepe wonde bij het linkeroog. Onmiddellijk is M. naar Utrecht overgebracht voor specialistische behandeling. Zeer vermoedelijk zal hij een oog moeien missen. De aanvaring iusschen de 0 7 en een Zweedsch schip. Te Zaandam is Woensdagavond binnen- geloopen de Zweedscbe boot Scania, met hout geladen. Dit is het schip, dat dien dag om half twee in aanvaring is geweest, ter hoogte van het Haaks lichtschip op de Schelde, met do Nederlandsche onder zeeër no. 7, die het schip aan den onder kant heeft geraakt. De schade van de Sca nia kon door haar grooten diepgang nog niet worden opgemaakt. Men heeft op de Scania niets van den onderzeeër bemerkt; ook de periscoop was niet zichtbaar. Twee goederenwagons ontspoord. Van trein nr. 5670, een goederentrein, die van Coevorden naar Stadskanaal zou rijden, ontspoorden gistermiddag te onge veer kwart over vijf twee wagons ter hoogte van Dalerveen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De z.g. werklie- dentrein, die om dien tjid passeert, onder vond vertraging. Branden. Te Moergesteld is de boerderij der Wed. J. Persoons afgebrand. Ook de schuur met hooi en veevoeder ging verloren. Een bedrag van 700 aan geld is verbrand. De Tiiburgsche brandweer wist uitbrei ding van den brand te voorkomen. Ver zekering bij den N. C. B. dekt de schade. Te Olst is het café met woonhuis v. G. Ripperda door ontbekende oorzaak to taal afgebrand. Vrijwel niets werd gered. Verzekering dekt de schade. Boschbrand. Donderdagmiddag is te Bennekom door •onbekende oorzaak brand ontstaan op de Buurtheide, bezet met opgeschoten den nen, en eigendom der gemeente Ede. Ruim 1 H.A. is verbrand, het vuur werd door de brandweer, bijgestaan door burgers, ge- bluscht. Autobus in brand. Gisterenmorgen geraakte op den Ring dijk te Zwijndrccht een autobus van het traject Zwijndrecht-Rotterdam eigendom van de firma de Jong tc Rotterdam op tot nu onopgehelderde wijze in brand. Het vuur greep snel om zich heen en in korten tijd stond de auto in lichte laaie. Er waren geen passagiers en do chauffeur wist er nog juist bijtijds uit te springen. Het vuur deelde zich mede aan de aan weerszijden van den w'eg staande huizen, waarvan alle ruiten sprongen en de gevels ernstig be schadigd werden. De gemeente motorspuit was spoedig ter plaatse en was in korten tijd het vuur mees ter. De autobus ia geheel uitgebrand. Café verbrand. Gisterennacht is te Olst het café met woonhuis van G. Ripperda totaal door brand verwoest. De bewoners konden zich ternauwernood redden. Ook de inboedel ging verloren. Oorzaak onbekend. Alles was verzekerd. N<pg steeds mijnen. De Urker botter U. K. 113 is te IJmui- den binnengekomen met een mijn aan boord, welke tijdens de visscherij in het net was opgehaald. Het scheepje werd naar het fort verhaald en marinepersoneel werd gevraagd, de mijn te demonteeren. Ontvoering van een kind. In het begin dézer maand is het zesja rig dochtertje van den Berlijnschen arts Glucksmann ontvoerd. Men gelooft, dat dr. Gluckmann die van zijn vrouw gescheiden is, het kind zelf heeft ontvoerd en naar Nederland heeft gebracht. De Nederland- sche recherche is er nog niet in geslaagd, het kind te vinden. Dr. Gluksmann is inderdaad op 2 Mei met den D-trein BerlijnHoek van Hol land in gezelschap van twee kinderen de Nederlandsche grens gepasseerd en is op 5 Mei naaar Duitschland teruggekeerd. De politie heeft geconstateerd dat Glucksmann zijn bagage en een aantal kisten met boe ken in Nederland heeft opgeslagen. Hij ontkent, iets met de ontvoering van het kind te maken te hebben. Een vonnis met gevolgen De correspondent van ,,Het Volk" te Zwolle seint: Eenigen tijd geleden is zekere A v. O. uit Berkum, gemeente Zwollerkerspcl, ge arresteerd wegens rijwieldiefstal. Donderdag is de man daarvoor veroor deeld tot zeven maanden gevangenisstraf. Toen zijn zuster met deze mededeeling thuis kwam, zei een neef van haar: „Ze hadden hem nog veel meer moeten geven." Er ontstond een woordenwisseling en een vechtpartij, waaraan ook een zuster en de moeder van het meisje deelnamen. De neef trok een mes en stak het meisje in de zij. Het slachtoffer is per auto naar het Sof ia-Ziekenhuis te Zwolle vervoerd; zij maakt het redelijk wel. Proces-verbaal is tegen den dader opge maakt. Ver gezocht en 't was vlakbij. Bij het vernieuwen van een vloer in het huis van E. H. te Loosdrecht, zijn onder een driedubbele bevloering van éstrikken aangetroffen een ouden vuurhaard, waar naast een in vrij goeden staat verkeeren den steenen vuurpot stond en waarin zich nog in de asch gedoofde turf bevond. Jam mer dat de ooren waren afgebroken en de pot zelf na de uitgraving in stukken is ge vallen. Verder vond men in de kamer onder den driedubbelen vloer een welput, waarfn zich nog water bevond ter diepte van 1.75 Meter, dat goed van kleur en smaak was. En nu doet zich het eigenaardige geval voor, dat de vader van den tegenwoordigen eigenaar op verschillende plaatsen van zijn uitgestrekt terrein tevergeefs naar goed water gezocht heeft, terwijl het in zijn huiskamer in overvloed aanwezig was, zon der dat hij het wist. Uit het leggen van dezen vloer op elkaar telkens met een. dikke laag scherp zand er tusschen, kan worden opgemaakt dat een voortdurend hoogcr wordende wa terstand vroegere eigenaren heel lang ge leden tot deze herhaalde ophooging heeft genoodzaakt en uit het achterlaten van vuurhaard met bijbehooren o.a. een be zetting met gekleurde tegels kan gecon cludeerd worden, dat de stijging van het water zoo plotseling was, dat deze nood maatregelen onverwijld moesten worden genomen. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. DE OVERSTROOMING VAN DE MISSISSIPPI. Een monsterrivier geschapen. Zeven-en-twintig dorpen ontruimd. Uit New Orleans wordt gemeld: Door de overstroomingen is een nieuwe rivier gevormd met een oppervlakte, welke zich uitstrekt van de vernielde dijken bij Bayou des Glaises over de Mississippi- delta tot aan zee. Deze nieuwe stroom is breeder dan de Atchafalaya of de Mis sissippi. Naar aanleiding van telefonische waar schuwingen zijn zeven-on-twintig dorpen ontruimd, doch er bevinden zich nog duizenden personen in het gebied, waar door de naderende vloed zich een weg zal banen. De United Press meldt nog, dat het dal ten Westen van de Atchafalaya zich thans op den weg van de overstrooming bevindt, die nu de stadjes Morgan City, Franklyn en Jeanerette bedreigt. Deze plaatsen hebben een totale bevolking van 15.000 zielen. St. Martin, Iberville, As sumption, Terrebonne en St. Mary la Pourche liggen thans te midden van het overs troomings gebied. Inmiddels wordt het Oostelijke dal van de Atchafalaya ernstig bedreigd, in weer wil van de koortsachtige pogingen om te voorkomen, dat de dijken worden ver nield, hetgeen de overstrooming van het gehcele gebied ten Zuid-Oosten van Ba ton Rouge ten gevolge zou hebben. De nieuwe havenwerken van Antwerpen. Een dijk doorgebroken. De Antwerpsche correspondent van de „Msb." meldt d.d. 19 dezer: Op de nieuwe havenwerken ten Noor den van Antwerpen, n.l. aan het kanaal, is gisteren avond een pas-aangelegde dijk doorgebroken, tengevolge waarvan het geheele werk onder water schoot. De watervloed was zoo geweldig, dat een sleepboot naar de kolk werd meegesleurd en zonk. De aangerichte schade is zeer groot, doch de leiders zijn van oordeel, dat de u-itvoering der werken niet belangrijk zal vertraagd worden Tegen „schminken" en poederen. Volgens den correspondent van de „Prager Presse'' te Warschau heeft het rabbinaat aldaar een door eenige duizen den Joden onderteekende petitie gekregen, waarn verzocht wordt Joodsche meisjes, die zich te veel „schminken" en poede ren, een huwelijksvoltrekking te weigeren en het bezoeken van de Synagoge te ver bieden. Het rabbinaat heeft volgens het be richt besloten aan het verzoek te vol doen. biederlamlsch Oost-lndië De moord op mr. Wijsman. De moordenaar in Ned. Indië? Ancta seint uit Soerabaja d.d. 20 Mei: Volgens het Soer. Handelsblad is de politie te Batavia bezig het spoor te on derzoeken van den moordenaar, die des tijds onder geheimzinnige omstandighe den Mr. Wijsman in Nederland in den trein tusschen Amsterdam en Den Haag om het leven heeft gebracht. De bevoegde autoriteiten verzochten het blad dringend in het belang van het onderzoek niets oveT deze kwestie te pu- bliceeren. LEGER EN VLOOT Het garnizoen Delft opgeheven. Volgens een in de eerstvolgende Leger orders opgenoemen ministerieele beschik king wordt het garnizoen Delft op 30 Juni 1927 als zoodanig opgeheven. LUCHTVAART LINDBERG GESTART EEN NIEUWE OCEAANVLUCHT BEGONNEN. Gistermorgen uit New-Ycrk. Uit New-York wordt geseind d.d. gis teren: Lindbergh is hier om 7 uur 50 v.m. (Amerikaansche tijd) voor zijn non-stop- vlucht New-YorkParijs opgestegen. United Press meldt nog, dat Lindbergh, die aanvankelijk reeds in den den nacht had willen opstijgen, zijn vertrek ten gevol ge van den plotselingen hevigèn regenval tot het aanbreken van den dag moest uit stellen. Tegen het krieken van den dag klaarde he^ weer evenwel op en, ofschoon het zicht nog geenszins ideaal was, nesloot de aviateur, het waagstuk te ondernemen. Alléén in een klein vliegtuig. Do „vliegende dwaas" zooals Amerika Lindberg heeft genoemd, is voor zijn groot avontuur in zijn klein vliegtuig gestart. Een groot avontuur is het om alleen van New- York naar Parijs te liegen in een machine die ongetwijfeld een David genoemd kan worden naast de Golialhs die voor een zelf. de avontuur gereed staan. Donderdagavond bracht de avonturier nog een bezoek aan de bioscoop en toen hij zich op kwart over twaalf naar bed begaf gaf hij order hem om kwart over twee roepen. Dergelijk nieuws verspreidt zich snel en men geloofde dan ook dat hij van plan was om te starten. Tegen den tijd, dat Lindbergh de hangar bereikte, waar zijn machine de „Spirit of St. Louis" gereed stond, hadden duizenden zich daar reeds verzameld. Honderden auto's versperden hopeloos den weg, toen het toestel naar het startpunt werd gelrokken. De weg was mod derig en vele auto's kwamen daardoor met lkaar in botsing en men moest om extra politie verzoeken ten einde de orde te hand- haven. Een oogenblik zag het er naar uit, dat de regen den start onmogelijk zou maken, maar om kwart voor vijf (Amerikaansche tijd) begonnen Lindbergh's helpers de pro viand in te laden, gecomprimeerd voedsel, heete koffie en chocolade in thermos-fles- schen en een hoeveelheid water, alles fee- noeg voor drie dagen. Politie per motorrijwiel moest er ten slotte hij te pas komen om een weg voor den start vrij te maken. Zijn laatste woorden voor zijn vertrek waren: „Maak je niet bezorgd; ik vertrouw er op, dat ik morgen veilig en wel in Parijs ben" De sart was „thrilling". Zoo zwaar was de machine geladen, dat zij driemaal op den grond lerugbonsde. Toen het toestel ten slotte centimeter voor centimeter be gon te klimmen, vloog het nauwelijks over een rij hoornen heen. Lindbergh's bijnaam, do „vliegende dwaas", moge in het Hollandsch weinig eerbiedig klinken, voor Amerikaansche ooren is de „flying fool" een eeretitel, dien hij te danken heeft aan zijn onwaarschijn lijke ontsnapping aan den dood bij vier gelegenheden, door telkens ma een val scherm uit het ten ondergang gedoemde vliegtuig te springen. Als aanvullende bijzonderheid werd nog gemeld, dat de Ryan-eendekker van Lind bergh aan den start 2140 K.G. woog. De aanloop beliep bijna 400 M. De maximale eigen snelheid bedraagt 208 K.M. per uur. De mist langs de kust van Nieuw-Enge- land verhinderde grootendeels het zicht Niettemin werd Lindbergh om 3 uur 20 boven Providence en om 4 uur boven Broek ton in Massachusetts gezien. Uit Metaghan in Nieuw Schotland wordl gemeld, dat men daar een vliegtuig heeft gezien om tien uur 's morgens, zich bewe gend in Oostelijke richting. Waarschijnlijk is dit het vliegtuig van Lindberg. Als alles goed gaat, meent men, dat Lind bergh hedenavond (Zaterdag) om zeven uur te Valentia (Ierland) zal zijn. waarna hij een uur later Londen zal passooren De marine-deskundigen zijn de meénflfl toegedaan, dat het weer boven den Atlanti- schen Oceaan well-..-- 1 v<wor den genoerrt'1 - IJ T) dhr i De autoriteiten van hei vliegkamp Ie Garden City geven als officieelen startlij! van Lindbergh 6 uur 51 min. 30 sec. Oos telijk standaardtijd. Lindbergh was voor nemens, in rechte lijn te vliegen naar Kaap Rase en van daar uit de „Great Circle" route te volgen, met een bocht in Noord westelijke richting naar. Ierland en van daar over Engeland naar Parijs. Het niet-officieele weerbericht van gis termorgen melde voor de kust der Ver- cenigdo Staten lichten wind en goocl zicht. Vijf vliegtuigen, waarbij ook dat van Byrd, deden Lindbergh over een korten afstand uitgeleide DOOR DE LUCHT NAAR INDIë. Grcot agimo. Wanneer wordt de illusie werkelijkheid? Men meldt aan het Haagsche Aneta-kan- toor: Naar aanleiding van het bericht, dal u Amerikaan, de heer Van Lear Black, ui.i do K. L. M naar Indië heen en terug wil vliegen, zijn hij de K. L. M. reeds verschei dene aanvragen binnengekomen van perso nen, die aan deze tocht willen deelnemen Dit is uiteraard niet mogelijk, daar de heer Van Lear Black met zijn gezelschap alleen wenscht te reizen. Ook komen aanvragen binnen van per sonen, die niet met den Amerikaan wen- schen te reizen, maar voor den eersten tocht per vliegtuig naar Indië genoteerd wenschén te worden. Uit deze brieven, die voor liet meeren- deel van zakenlieden zijn, blijkt wel, dat er voor de luchtverbinding tusschen Neder land en de Koloniën een steeds groeiend# belangstelling bestaat. DE NON-STOP-VLUCHT NAAR INDIë. Het Britsche ministerie van Luchtvaart deelt mede, dat twee Britsche vliegers, Carr en Gillman gistermorgen even voor elven zijn opgestegen van 't vliegveld te Granwell met het doel een poging te doen om de non-stop-lucht naar Indië te volbrengen. Om kwart voor één bevonden zij zich bo ven Ostende. De Pinedc cp weg naar de Azoren. Uit St. Johns .(New Foundland) wordl gemeld: De Italiaansche vlieger De Pinedo vloog gistermorgen om 11 uur 5 min- Greenwichtjjd béven Port-aux-Basques, de richting van de Azoren. Drie Belgische vliegers willen naar den Congo. De Belgische vliegers Medaets, Verba#' gen en Coppens bereiden een tocht Brussel Kinshasa voor, en wel in twee tappen de eerste BrusselCasablanca, de twee® CasablancaKinshasa in den Congo. zouden dezelfde week naar België wil'01 terugvliegen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4