mmE FAMILBE. Zaterdag 21 Mei 1927 Buitenl. Weekoverzicht Wij, mannen, verwijten do vrouwen wel eens, dat zij veranderlijk zijn. Dat verwijt bet moge waar zijn treft toch niet de vrouw alleen. De geheele wereld is veran derlijk. Telkens wijzigen zich de omstan digheden en verschuiven de perspectieven in dit ondermaansche, maar de vrouw is er dikwijls de oorzaak van. Hebt u ooit gehoord van een baby, die haar kinderjuffrouw voor het gerecht daagde? Toch gebeurt dat tegenwoordig! In Ame rika misschien? Neen, het feit heeft zich voorgedaan in Praag, de hoofdstad van Tsjecho-Slowakije. Het geval opent onge kende juridische vergezichten en beteekent niets meer of minder dan een omwenteling jn do Europeesche rechtspraak. Weer is het de vrouw, die den stoot gaf tot deze verandering in de verhoudingen op dit ondermaansche, want de baby in kwestie was een jongedame van drie lentes, Maria Kulka gekeeten. Genoemde Maria, die nau welijks de Tsjechische zoetvloeiende tale machtig is, liet zich vertegenwoordigen door haar papa. Zij achtte zich beleedigd door baar juf, dewelke haar snoodelijk „beest" had genoemd, toen zij (n.L eische- res) resoluut weigerde een glas melk leeg te drinken. Zij daagde deswege de kinder juffrouw voor het gerecht wegens laster, subsidiair eenvoudige beleediging. De rechtbank stelde de vertoornde baby in het gelijk. Binnenkort gaan de juffrouwen zich ver weren en op haar beurt aanklachten indie nen tegen stoute babies. Wij krijgen dan processen wegens aanslag met voorbedachte rade, subs, mishandeling, meer subsidiair het toebrengen van lichamelijk letsel, meer subsidiair eenvoudige beleediging. Nieuwe misdaden^ zuilen in de wetboeken worden opgenomen, zooals gillen, dreinen, zeuren, te lang willen opblijven, snoepen, pas gewasschen jurken vuil maken e.d. De studenten aan de hoogescholen zien daarmee hun exameneischen verzwaard, de juridische literatuur zal aanmerkelijk worden uitgebreid. Misschien zal deze ma terie nog internationaal moeten worden ge- regetl en zullen er binnenkort conferenties worden gehouden onder de auspiciën "van don Volkenbond te Genève. Econ. conferentie. En zoo zijn wij weer te Genève aangeland, dat verruk kelijke oord aan het blauwe meer, waar het beter is te zwemmen dan te zwammen. Maar wij zijn nu eenmaal gedoemd om meer aandacht te schenken aan de zwam men j van allerlei gedelegeerden uit alle volkon en standen en talen. De besprekin gen op do economische wereldconferentie omvatten zooveel onderwepen en de confe rentie heeft zich dermate in commissies, sub-commissies, en sub-sub-commissies verdeeld, dat het moeilijk wordt een over zicht der besprekingen te krijgen. In het verloop der Conferentie zijn vijf tijdperken te onderscheiden: I. de volle zittingen der Conferentie, waarin de redevoeringen van algemeene strekking zijn gehouden; II. de vergaderingen der drio commis sies voor Handel, Nijverheid en Landbouw, en de daarmede onmiddellijk samenhan gende besprekingen in de sub-commissies; lil de werkzaamheden in de redactie- eomité's, die hetzij voor een geheele com missie, hetzij voor elk der subcommissies zijn gevormd; IV. de besprekingen van de ontwerp besluiten in elk der drie commissies; V. de hervatting van het debat in de volle conferenties over do door de commis sies ingediende ontwerpen. Men is thans in het derde tijdperk en men staat op het punt in de vierde pe riode te treden Op het oogenblik zijn do subcommissies nog bezig met het opstellen van ontwerp resoluties. waarmede men hier en daar ge reed is. Een moeilijk werk is ook het in overeenstemming brengen van do resoluties der diyefse subcommissies, opdat de confe rentie tot een logisch uniforme uitspraak komo in de diverse kwesties. Dat is het werk van de coördinatie-commissie. Onder aanvoering van den Nederlandschen gede legeerde Colijn, die er flink achtereen trekt, schiet het werk echter nogal op. De confe rentie kan geen besluiten nemea, doch slechts aanbevelingen opstellen. Op landbouwgebied zal de wcnschelijk- hcid van vergrooting der productie en van zoover mogelijk gaande standardisatie dor voortbrengselen worden uitgesproken. Bo vendien zullen coöperatie, zoowel wat in koop als wat verkoop betreft, en verge makkelijking .van het landbouwcrediot worden aanbevolen. Aan verheffing van den levensstandaard der landbouwende bevol king zal alsmede aandacht worden gewijd, en, wat meer in het bijzonder voor den Ne derlandschen landbouw en veeteelt van be- langs is, zal er op worden aangedrongen dat sanitaire maatregelen niet worden misbruikt om den invoer te bemoeilijken Dat laatste succesje hebben wij te dan ken "aan den Nederlandsche gedelegeerde dr Lovink. Op handelsgebied zal de conferentie voor den dag komen met een verzoek aan de re- gceringen om de hooge invoerrechten en douanetarieven af te schaffen. Verder zal do Raad van den Volkenbond worden nit- genoodigd, om op de basis van de beginse len die de conferentie uitgesproken heeft, do mogelijkheid van verdere actie door de onderscheiden staten te onderzoeken. In dien het gezag van den Volkenbond achter de besluiten komt te staan, winnen deze wenschen nog aan beteekenis. Er zijn echter veel landen Amerika en Frankrijk niet .in de laatste plaats die op dit oogenblik een handelspolitiek vol gen, welke niet in overeenstemming is mot den geest welke op de economische confe rentie tot uiting komt. Op het gebied van de industrie willen sommigen een soort kartelvorming bevor deren, doch men schijnt op dit punt niet tot overeenstemming te kunnen komen. Amerika. Terwijl verschillende gedelegeerden op de economische confe rentie wijzen op de goede resultaten, welke de Amerikaansche methodes behalen en deze ook voor Europa aanprijzen, is er in Amerika toch veel gebeurd den laatsten tijd, waarin Europa Amerika liefst niet moet navolgen. Vooreerst laten de Yankees, zeer tegen hun vooruitstrevenden aard, ditmaal Gods water over Gods akker loopen. Zij moeten wel. De Mississippi de glo rieuze rivier uit de Indianenboeken, aan welks oevers vroeger in onze jongensjaren nog do Zwartvosten, Winterfeenen en an dere Indianen-stammen bivakkeerden, waar do prairie zich nog uitstrekte van horizont tot horizont die Mississippi kon de toe vloed van al het water uit zijn zijrivieren niet verdragen, en zwol dermate op. dat liij de prairiën in een binnenzee herschiep. On gelukkigerwijze jagen op deze prairiën niet meer de snelle Zwartvoeten, maar is het geheele land bewoond door nijvere land bouwers, die tegen een dergelijke waterin vasie niet bestand zijn. Stukken vruchtbaar land, tezamen grooter dan heel Nederland, zijn nu overstroomd en het water heeft een enorme verwoesting aangericht. Dijken bleken tegen den druk van de enorme wa termassa niet bestand. Wij kennen de kracht van het water, in ons landje „ont woekerd aan de baren". De Yankees hebben er hun minister Hoover naar toe gestuurd. Deze kwam, zag en sprak: „Er moeten noodzakelijk hooge- re en sterkere dijken komen". Daar móet je minister voor wezen om een dergelijke uitspraak te doen. Het woord werd door de United Press nog overgeseind van Washington naar Europa. Verder heeft te Bath in Michigan een boer, die verbolgen was omdat hij hypo- theekgelden moest betalen aan een school bestuur, de heele school maar opgeblazen met dynamiet. Eerst had hij zijn huis met vrouw èn al de lucht in laten vliegen en na den aanslag op de school, waarbij meer dan 40 personen om het leven kwamen, ging hij in zijn auto zitten en liet deze eveneens in de lucht vliegen. Hij zelf werd aan stuk ken gescheurd. Dat is een methode van schuldafdoening, welke de economische conferentie wel niet zal kunnen aanbevelen Behalve over dezen zonderlingen ama- teur-luchtvliegor, lezen wij nog berichten over do Amerikaansche aspirant Oceaan vliegers. Eén van hen, Lindbergh, is gis termorgen gestart en wel alleen, zooals uit de berichten óp ie maken valt. Hij moet een waaghals zijn, die Lindbergh, want het Amerikaansche publiek, dat zich toch niet gauw Iaat overbluffen, noemt hem „the flying fool", de vliegende gek. Iemand, die er alleen op uit durf trekken om den groo- ten haringvijver over te trekken, verdient een ander lot dan dat van Nungosser en Coli. Men heeft thans allo hoop opgegeven deze twee ongelukkige Fransche vliegers nog levend weer te zien. In verband met het vinden van een flesch met een briefje, is men op de aangegeven plek gaan zoeken. Als het briefje werkelijk van de veronge lukte vliegers is, bestaat er kans, dat men het wrak van bet vliegtuig nog vindt. Do A r c o s-a f f a i r c. Zooals be kend, heeft de Londensche politie einde vorige week een inval gedaan in de gebou wen van de Russische handelsdelegatie te Londen. Volgens mededeelingen van den Brit- schen minister van binnenlandsche zaken was bot doel van deze huiszoeking op do eerste plaats het vinden van een geheim staatsstuk, dat waarschijnlijk een militair plan bevatte en den Russen in handen moet zijn gespeeld. De Britsche politie heeft al les overhoop gehaald, brandkasten gefor ceerd en kluizen opengehakt, doch het ver miste stuk is niet gevonden. Misschien verbrand of reeds doorgezonden naar Mos kou. Do Britsche minister deelde evenwel mede, dat hij op grond van wat men ver der ontdekt heeft de overtuiging heeft, dat het stuk in het gebouw van de Arcos is of geweest is. Hierin ligt de ernstige beschul diging opgesloten, dat de Arcos of de han delsdelegatie die in hetzelfde gebouw ze telde, do diensten van een Sovjet-Russisch spionnagebureau verricht. De bolsjewieken zijn natuurlijk hoogelijk verontwaardigd. Zij ontkennen, dat zij staatsstukken zouden kunnen verduisteren, daarvoor zijn ze veel te „fesoendelijk". Lit- winof heeft een nota aan de Britsche re geering gezonden, waarin hij protesteert togen de schending van de immuniteits rechten der delegatie en tegen het rooven van handelsgeheimen en waarin hij satis factie en schadeloosstelling eischt. Of men echter het handelsverdrag met Engeland zal opzeggen, blijft nog de vraag. Vermoe delijk zal het geval na eenige onvriende lijke nota's tusschen de Britsche en Rus sische regeeringen wel in do doofpot wor den gestopt. De Russen zijn juist bezig met aan te pappen met de handelskringen uit Amerika en Europa. Op de economische conferentie zitten zij heel zoet aan dezelfde tafel met de groote kapitalisten. Zij zijn net bezig om den indruk te wekken, alsof zij heel ordentelijke lui zijn, daarom kunnen zij op 't moment niet al te veel heibel ma ken. Intusschen is 't wel frappant, dat er zoo veel regceringen over gaan lot het nemen van maatregelen tegen de communistische agitatie. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzie' In Deventer zal morgen do derde wed strijd tegen de Engelsche prof. kampioe nen gespeeld worden. Het derde Olympisch elftal zal tegen Newcastle United zeker een zware taak hebben, want de Novocastria nen hebben door hun 40 nederlaag in Amsterdam en hun 20 zege in Rotterdam nog heel wat goed te maken, willen zij hun vocfcbaleer hersteld zien. Wij verwachten dan ook, dat do Engelschen hoe langer hoe meer fanatiek om de overwinning zullen vechten en het derde Olympisch Elftal zal kunnen toonen wat het waard is. De samenstelling is als volgt: Tliijssen (Stormv.) doel; v. d. Zalm (V. U. G.) en Stuve (Enschedé) achter; Schetters (Ajax). Huizinga (Hilversum) en Bakker (Z. A. C midden; Manssen (Excelsior), Leer- kotte (G O. L. T O.), Bakhuys (Z. A. C.), Scheeffer (U. D.) en Vermeer (Quick H.), vóór. Voor do kampioencompetitie staat de belangrijke wedstrijd N. A. C.Heracles allereerst op het programma Dat zal er spannen in Breda en mogelijk valt hier de voorloopige beslissing, want zou Heracles erin slagen te winnen dan heeft do Almelosche club met nog drie thuiswedstrijden in het vooruitzicht de beste kansen op het kampioenschap. N. A. G. is echter ook in goeden vorm, getuige de overwinningen op Ajax en als de Bro- dascho club wint blijft de spanning er nog cenigo weken in. Do wedstrijd FeijenoordAjax is van betrekkelijk weinig belang meer. De Rot terdammers hebben weliswaar nog een kans op 't kampioenschap doch zij )3 zeer klein en Ajax is heclemaal uitgeschakeld. Voor de promotie-competitie speelt D. H. G. in Den Haag tegen A. D O. 't Mag niet ontkend worden, dat A. D O hier de beste kansen op de overwinning heeft. D. H. G. toch bewees in den wedstrijd tegen A S. G. niet van zoo'n groote kracht to zijn, terwijl A. D. O. bovendien A. S. C reeds een keer klopte. D. H. C. zal al heel onverwacht uit den hoek moeten komen, wil A. D. O. niet winnen en is dit het ge val, dan staat A. D. O. voorloopig met vier punten al heel veilig. In afd. IV worden twee promotiewed strijden gespeeld, waarbij de thuisclubs do beste kansen hebben. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. INTERNATIONAAL. Deventer: Olymp. 3e ElftalNewcastle U. Om het kampioenschap. Breda: N. A. C.Heracles Rotterdam: FeijenoordAjax AFDEELING II. Promotie en degradatie. T weedo klasse. Den Haag: A. D O.—D. H. G. Derde klasse. Velzen: V. S. V.Gouda Rotterdam: Steeds VolhardenOvermaas. AFDEELING IV. Promotie en degradatie. Tweede klasse. Venlo: V. V. V.Bredania Tilburg: LongaBleijerheide. ZwaluwenRoode Duivels. Voor dezen op Donderdag .26 Mei a.s. (Hemclsvaarlsdag'ï op het Sparta-tcrrci i te Rotterdam te spelen wedstrijd, is het volgende Zwaluwen-elftal gekozen: Qaux (A.D.O.), doel; Haak (Stormvo gels), v. d. Za'm (V U.C.), achter; v. Nus (Voorwaarts), Vis (H.V.V.), Krom (R.C. H.), midden; Wels (Unitas), Adam (H.V. V Bogerman (V.I.OS.), Terbeek (N.A. C.), De Natris (Vitesse), voor Reserves: v. d Bergen (Excelsior), v. Zwieteren (Sparta), v, Stolk (Excelsior), v. d. Velde (Stormvogels) en Manssen (Excelsior) Dc wedstrijd wordt geleid door mr. van Bisselick cn begint om 3 uur. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor den Beker. 22 Mei: 12 uur: L, F. C. 3—V. S. 1 J. G. van den Berg. 2 uur: Lugdunura 2L. M. G. 1 P. v. d. Pot 20 Mei: 2 uur: U.V.S. 2L.F.CL 1 J. C v. d Berg 2 uur: Lugdunum 3L. F. G. 3 J. van Benten 5 Juni: G uur: Raceël 1D. V. S. I. Doornik (D. V. S.-terrein) N. V. S. L. F. (Stedelijke Lichtfabrieken). Deze vereeniging heeft serle-wedslrijden georganiseerd, waarvoor reeds verschillen de vercenigingen deelname toezegde, o a. Do Roode Duivels, H.B.S., Trekvogels, N. Z. H., Fides Pacta cn „Onder Ons" te T ei- den en D.V.V te Katwijk. De eerste wed strijd zal plaats vinden Zaterdagmiddag 28 Mei, 3 uur, terrein Kanaalweg a.b. den Molen. R K FEDERATIE. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Tweede klasse F. Utrecht: UtrechtenarenV. E. P. Utrecht: P. V C. IIBataven Tweede klasse H. Gouda: D. O N. KGr. Willem 2 DIOC. HAARL. BOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Tweede klasöc C. Hillegom: Concordia IIO. V. V. I Derde klasse F. Den Haag: Edoh IIS. J. G. II Derde klasse G. Den Haag: S. D. C. IITeijlingen II 7 Promotie en degradatie. Rotterdam: V. G. M. IBlauw Zwart I Bisschopsbeker-compeiitie. Delft: D. II. L. I—G D A. I Seriswedstrijden „Teijlingen". Sassenheim 1.30 uur: Te'ijl. Ileiden I Sassenbeim 3.15 uur: Lisse IW. F C 1 Sassenheim: 5 uur Gec. Vetcrnnenwedslr. R.-K. S. V.—V.V.L. Zondag a.s. zullen beide elftallen van V.V.L. thuis spelen. Het 2de elftal ontvangt om 1 uur do „Leiden"-Juniorcn Het 1ste elftal speelt om 2.30 uur een vriendschappelijken wedstrijd tegen een „beiden"-cornbinatio. V.V.L., liet beste beentje voorgezet, dan beloven het zeer ze ker fraaie en aardige wedstrijden to wor den. R. K. Sportvereeniguig A. V. V. Indien het weer Zondag wederom moo- workt, zullen er dien dag eenige mooie en interessanto wedstrijden voor de A. V V-serie gespeeld worden op het terrein aan de Willibrordusstraat Van 12—1 uur zullen S D C IV—V A P. II elkaar bekampen voor do Jun. Afdeeling. Het zijn twee gelijkwaardige tegenstanders, zoodat het een aardige wedstrijd worden kan Te 1.15 uur spelen V. A. P I en R. I. A II voor de 2e Afdeeling; dit belooft oen spannende wedstrijd te worden, evenals den wedstrijd te 2.30 uur tusschen A V V IIWilhelmus II. We gelooven wel flat R. I A. II, indien er tenminste ge speeld wordt, zooals in de afgeloopen Com petitie, zich door een overwinning op Wil helmus in do volgende ronde plaatsen kan, doch de zaken dienen niet to licht opge vat te worden. Tot slot wordt gespoeld Wilhelmus 1S. D. G. I voor de le Afd., een wedstrijd, die het aankijken ten volle waard zal zijn Hot volledige programma luit- Junioren-af deeling. 12—1 uur: S. D. C. IV—V. A. P II 3o Afdeeling. 115—2.15 uur: V. A. P. I—R. I. A. II 2.30—3.30 uur: A V.V II—Wilhelmus II le Afdeeling 3 454.45 uur: Wilhelmus IS D G. I Voor do Competitie trekt het,3e elftal naar V. A G. III op Duindigt om hun laatsten wedstrijd te spelen; we gelooven niet, dat dit een overwinning-voor A V V. worden zal, doch indien er goed word» sa mengespeeld, kan mogelijk wel een ge'iik spel behaald worden, we rekenen dus maar op 1 puntje. Junioren. Vertrek per fiets le 1 uur van het Patmnaat KORFBAL. Het H.K.V.—Tournooi. Zondag a.s. houdt H. K V. op haar ter rein in den Segbroekpolder (naast B. M. T.) hair jaarlijkscho wedstrijden m den JI K V -beker. Namen in vorige jaren j... zes 12- talJen deel. gewoonlijk eerste klassers, dit jaar heeft H. K V dit aantal moeten be perken tot 4, omdat zij, door do uitbrei ding van het stratenplan Soebroek II een gedeelte van haar ve'd heeft moeten af slaan. De deelneming is evenwel van dien aard, dat toch een serie interessante ont moetingen tegemoet kan worden ge2ien Naast Deetos, de bekorhoudster van het vorig jaar zal ook het Lcidsche Fluks als buiten-stedelijke c'ub deelnemen Zoowel van de zijde van Deetos a s van Fluks kan op goed spel gerekend worden, waarvan do twee Haagsche deelnemende ploegen II. S V. en If K. V hef noodigo kunnen opsteken FEUILLETON. Ronpn door Compton Mackenzie. Vertaald door Ellen Russe. 39) «O, 'n heel klein beetje maar. Van Sep tember af maar, geloof ik. Dat komt zoo, moet je weten, Eleanor was den hcelen zomer zonder verbintenis en had een el lendig salarisje als plaatsvervangster in het Parthenon-theater die actrice-direc- tnees zijn vreeselijko bloedzuigers ken ]ij Janet Bond?" »Ja, ik schrijf een tragedie voor haar °P t oogenblik." „Laat 'er betalen, kerel, laat 'er beta- on. Dat 's mijn raad. Ik ken den zakelij- ken kant van het vak. Maar om terug te komen op mevrouw Easton ik was re!*8?k erg boos op haar, maar zie je, ik eb hier mijn eigen kamer en 't is vrccse- Jjk lastig om een eigen zkkamor te krij- xn een pension, dus ik had gedacht te /ijycn, tot na Eleanor's tournée. Zij is voornemens drie pond per week over te h^oI^n en 'k van ^en winter een snk me(;'00Pt' met kaarten, zullen wc Pa °f°n SC^P kunnen maken met mevrouw on en dan kunnen do kinderen met - muwjaar terugkomen." Un0CVCel ken J*e kaar schuldig?'' vroeg a oor de tweede maal. is V .geloof,dat 't zoowab twintig pond an een beetje meer zijn ook." GeorBp' 1.10eTeel dat beetje meer in s berexeningen altijd was en bel de, waar zijn broer met één sprong ujt zijn stoel van opstond. „Maar beste kerel, ik bel hier nooit," bracht hij uit. „Zie je, ik beschouw 't nooit zoo, dat mijn particuliere zitkamer in de bediening is inbegrepen." George bewoog zich zenuwachtig in do richting van de deur, om vrede te sluiten met dengenc, die op dit ongewoon ontbie den zou verschijnen; maar John trad ferm tusschenbeide en zei, dat bij gebeld had om mevrouw Easton zelf te spreken. „Gebeld om mevrouw Easton?" hcrhaal- do George verschrikt en verbaasd. „Maar ze kon welcens werkelijk komen." „Dat hoop ik," antwoordde John, die steeds kalmer werd van zijn broer's zenuw achtigheid. Een slordig hoofd verscheen om den hoek van de deur, zooals een van de bij rollen in een Jan Klaassen spel. „Hier gebeld?" klonk 't schor. „WIJ mevrouw Eeaston verzoeken even beneden tc kernen in de zitkamer van mijnheer Touchwood," zei John ernstig. Het hoofd trok den neus op en ver dween. „Ik wou, dat je besefie, ouwe jongen, dat men in een pension veel meer tact noo- dig heeft, dan waar ter wereld ook," mom pelde George met zwaarmoedige vrees. „Bij een pension vergeleken is een legatie niets. Beschikte ik bijvoorbeeld niet over den grootst mogelijken tact, zoo zou ik deze kamer nooit hebben kunnen bonden. „Intusschen," vervolgde liij opgewekter, geloof ik geen oogenblik, dat zé werkelijk komen zal tenzij natuurlijk, als ze denkt, dat er schoorsteenbrand is. John, ik wou, dat jij de moeilijkheden van mijn leven een beetje begreep. Dat is de reden, waarom ik ben gaan breien. Mijn zenuwen zijn kapot. Was ik rijk, dan maakte ik een lange zeereis." George verviel in een zwijgend gepie ker over z'n pech, z'n slechto gezondheid cri z'n geknakte eerzucht; John bekeek de opgezette visscken aan den muur, die hem deden denken aan regenachtige dagen aan de rivier, als men vol verveling in de hotelrookkamers zit te wachten op 't op klaren van 't weer. Toen op eens vulde me vrouw Easton de kamer. Vaststaande bij zonderheden omtrent het verleden dezer dame ontbraken, maar uit het gebabbel van een lange reeds magere oude vrijsters had zich een rijke apokrievo literatuur ge vormd. Het werd ten minste algemeen aangenomen, dat Halma House gedeelte lijk ontstaan was, dank zij de legaten, die een edelmoedige makelaar in effecten haar jaren geleden had nagelaten, cn godceltc- lijk door een levensverzekering uitgekeerd bij het overlijden van haar man, dr. Easton, die zich om zoo to zeggen, daags vóór zijn dood geassureerd had, de ceni go welgeslaagde daad uit heel zijn leven. Dc gemengde afkomst van haar welvaart was duidelijk te onderscheiden in haar voorkomen: of wel droeg zo den rouw ccner weduwe en poederde haar gezicht met rose talkpocder, of wel droeg ze kleu rige satijnen japonnen met pluimen op haar hoed en liet haar neus glimmen, zoo dat ze er wel nooit hcelemaal fatsoenlijk uitzag, maar aan deh anderen kant ook nooit heelemaal onfatsoenlijk. „Goeden avond, mevrouw," begon John terstond met seigneuriale beleefdheid. „Mijn broer zou gaarne met U willen afre kenen." De wolken op mevrouw Easton's voor hoofd trokken weg, de oude Eva glinsterde een oogenblik in haar feilen blik; was hij alleen met baar geweest, dan had John go- dacht, dab zo hem toelonkte. „Ik hoor, dat mijn neef en nicht zich vrijheden veroorloofd hebben ten opzichte van uw vacht," ging hij voort, maar daar hij voelde, dat hij den laatsten zin beter had kunnen zeggen, vloeide hij de clièque haastig af en bood die met een buiging aan do eigenares van hot huis. „Mis schien," voegdo hij er aan toe, „wilt U 't ditmaal wel door de vingers zien. Ik zal U dadelijk ccn nieuwe vacht laten bezor gen. Aan welk vel geeft U de voorkeur? Van 'n beer? Ik bedoel voor de vacht." Hij trachtte zich nog andere dieren to herinneren, wier persoonlijkheid hen in hun vachten overleefden, maar er schoot hem niets anders te binnen dan een ko nijn, dus wachtte hij op mevrouw Easton's antwoord. Zij was er nu zoo van overtuigd, dat John belang in haar stelde, dat zij zich met een trilling van voldoening als dc Btaart van een kalkoen naar hem toe keerde. „Het was een berenvel," mompelde zij. „Maar kinderen zijn nu eenmaal kinderen. We moeten niet vergeten, dat we ook eens kinderen geweest zijn, mijnheer Touch wood." „Dus," ging John zenuwachtig voort, „U zult zeker wel blij zijn ze vanavond hier terug te zien. Hun kamer „Ik zal onmiddellijk orders geven, mijn heer Touchwood." Hij wou, dat zo niet zoo den nadruk legde op dat „mijnheer Touchv/ood"; hij scheen er een soort verwijtende' vormelijk heid in op to merken; maar hij bedankte haar cn hoopte toen zenuwachtig, dat ze hem met George, alleon alleen zou laten. „Och hee, 't meisje heeft de- kachel niet aangemaakt," riep mevrouw Easton uit, die blijkbaar zocht naar iets vriendelijks om to zeggen. George, die half bewonderend en half onrustig naar zijn broer keek, zei aan de pensionhoudstcl, dat hij meende, dat do schoorsteen wat rookte. „Ik zal den schoorsteen morgen laten vegen," antwoordde zij even voornaam alsof zij John een hortogdom en George een graafschap had geschonken. Toen met een minzamen glimlach, die meer gericht was tot den hoffelijkcn man dan wel tot den beroemden schrijver, stopto zij de chèquc in haar blouse en vertrok om haar groen-satijncn japon voor het diner aan tc doen. „Wij allen hopen U om hnlfacht te zien," verzekerde zij John, terwijl ze op den drempel stil stond. „Ik zal je wat zeggen, beste kerel," zei George, toon zo weer alleen waren, „ij had handelsreiziger moeten worden cn ik had tooneelstukken moeten schrijven. Maar dank je wel, dat je mc door dezen moeilijken tijd hoen hebt geholpen." „Ja," zei John een beetje scherp, „do re keningcourant van je vrouw stroomde ze ker niet sterk genoeg, wel?" „Buitengewone vrouw, mevrouw Easton, verklaarde George. „Bijzonder goeden kijk op zaken heeft ze." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 11