f Granaat ontploft In BolgiC. Twee slachtoffers. Bij het zoeken naar koper op het "voor malige slagveld te Hollebeke bij Ieperen is een granaat ontploft. Twee broéders wer den ditmaal het slachtoffer van hun roe keloosheid. Een hunner is op slag gedood; do andere is stervend naar het hospitaal te Ieperen gebracht. Aardbeving op de Philippijnen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Manilla een sterke aardbeving waar genomen, welke door lichtere schokken ge volgd werd. Vrijwel overal in de Noordelijke provin cies van de Philippijnen werden de schok ken gevoeld. Van schade wordt geen mel ding gemaakt. Met den hoed geen erfenis. En met den fez de strop. Twee te Constanlinopel wonende kooplie den uit Cyprus, Nazif Seldsjoete en zijn broeder, hadden een erfenis op hun ge boorte-eiland te goed en droegen een oom, die daar was blijven wonen, op, de noodige 6tappen voor hen te doen. Daar de goede man langs minnelijken weg niets gedaan kon krijgen, wendde hij zich tot de gods dienstige rechtbank, die, ofschoon in Tur kije afgeschaft, op Cyprus van kracht is gebleven. Maar wat besliste deze? „Overwegende, dat eischers. Nazif Seld sjoete en zijn broeder, woonachtig in Tur kije, aldaar den hoed der heidenen zijn gaan dragen, beslist de Techtbank, dat de door hen opgeëischte nalatenschap hun wordt ontzegd, dat deze door haar wordt genaast ten behoeve der armen, en dat do eischers in de proces-kosten worden ver oordeeld." Arme broeders Seldsjoete! Want wan neer zij, als goede Moslemin, den fez waTen blijven dragen, zouden zij onder het be wind van Kemal Pasja zijn opgehangen! Do reis om de wereld in ach! minuten. Uit Columbia (Missoury) wordt gemeld: Op een souper, waar 600 journalisten bij een waren, heeft de United Press om te laten zien met welk een snelheid berich ten over de geheele wereld worden ver spreid, een telegram verzonden, dat via New Y ork-Londen-Moskou-Sjanghai-San Francisco binnen acht minuten te Colum bia terug was. Het winterpaleis van Petersburg. Het winterpaleis, een van de schoonste gebouwen van Petersburg, de trots van de vroegere hoofdstad, bevindt zich nu in zulk een toestand, dat voor het behoud van het gebouw gevreesd wordt. Er vallen telkens stukken van het beeldhouwwerk naar be neden, de kroonlijst brokkelt af. Eerst vie len hoofdzakelijk kleine onderdeelen af, maar nu beginnen ook grootere stukken af te brokkelen. Zoo is kort geleden een vaas fan twee poed gewicht (64 kilo) naar be neden gevallen en het was slechts aan een toeval te danken, dat daarbij geen men- ïchenlevens te betreuren waren. Glawnaoe- \a, de instelling, die zich zeer verdienste lijk maakt door de bewaking van de histo- Tische monumenten, heeft reeds herhaal- lelijk op het gevaar gewezen, maar de utoriteiten willen geen geld beschikbaar 'pellen voor het verrichten van de noodige herstellingen. De Glawnaoeka heeft zich tot bet provinciale uitvoerende comité te Pe tersburg gewend en er op gewezen, dat het k-ven van de menschen, die dicht bij de muren van het paleis wandelen, niet veilig is. Er is nu een commissie ingesteld, die bet paleis zal onderzoeken om vast te stel len, wat er gedaan moet worden. Huizen zonder eigenaars. Naar de „Wjetsjernjaja Moskwa" mede deelt. zijn er nu te Moskou 2290 huizen, die geen eigenaars en geen huiscomité's be zitten. Daar niemand voor die huizen zorgt, dreigen zij in te storten. In deze huizen wonen thans ongeveer 20.000 menschen. Nederlandsch Oost-lndië Voordeeiige gasten. Naar het „N. v. d. D. v. N. I." verneemt, heeft het officieel toeristenbureau te Wel tevreden in een rapport aan de Indische regeering medegedeeld, dat volgens be trouwbare gegevens het kapitaal, hetwelk alleen door de 3000 Amerikaansche touris- ten van de jongste „round the world ïruis" in Ned.-Indiö werd binnengebracht aan verteringen, reis- en verblijfkosten, ftc., minstens op 600.000 is te stellen, Waarhij in aanmerking moet worden geno men, dat de meeste dezer touristen slechts vier a vijf dagen in Indië vertoefden, nl. een paar dagen ter Sumatra's Westkust en enkele dagen in West-Java. FINANCIËN EN DECDHOMIE. BINNENLAND. Anton Jurgen's Ver. Fabrieken. Een conservatieve dividend politiek. De gisteren te Oss gehouden algemeen© vergadering van gewone aandeelhouders van Anton Jurgens' Vereenigdo Fabrie ken heeft het verslag van commisarissen voor kennisgeving aangenomen. Op een uit de vergadering gestelde vraag waarom 8.7 millioen op nieuwe reke ning moet worden overgebracht en geen hooger dividend wordt uitgekeerd ant woordde de heer Anton Jurgens, dat do directie een conservatieve dividends-poli tick wenscht te volgen. Het dividend werd vervolgens, overeen komstig het voorstel, op 10 pet. vastge steld. Frankrijk schort de margarine-bepaling op Voor onbepaald en t ij d. Als resultaat der hardnekkige stappen >an do Nederlandscbe legatie is de, voor de Nederlandsche industrie fnuikende 1 margarine-bepaling voor onbepaalden tijd opgeschort. Philips en de Fransche invoerrechten. Een gedeelte van het bedrijf vermoedelijk naar Frankrijk. Naar aanleidnig van het bericht., dat de Commision des Douanes aan de Fransche Kamer heeft voorgesteld, het nieuw ont worpen tarief op electrische lampen met 25 pet. te verlagen, deelt de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken mede, dat de oor spronkelijk voorgestelde douanerechten op het bestaande tarief een verhooging be- teekenden van: 85 pet. voor half wattlam pen, 2000 pet. voor radiolampen, 130 pet. voor gelijkricbters, 560 pet. voor luidspre kers, 1300 pet. voor metatix-buizen. Het is duidelijk, dat, gezien deze cijfers, de toegestane reductie ten eenenmale on voldoende moet worden geacht. Mocht dit ontwerp dus tot wet worden verheven, dan zal overplaatsing van een deel der fabricatie naar Frankrijk een feit worden. BUITENLAND. Beurs van Berlijn. Herstel op geruststellende berichten. Wolff seint nit Berlijn: Met bet oog op de geruststellende ver klaring van de particuliere banken dat de vermindering van de beschikbaarstelling van prolongatiegelden slechts geleidelijk zal geschieden, had tot gevolg, dat terug- koopen uitgevoerd werden, zoodat al mede op kooporders voor buitenlandsche rekening alle afdeelingen met oen aanmerkelijk herstel openden. Mijnfond- sen openden over het algemeen 8 a 10 pet. beter. Veel ging er om in electriciteits- fondsen Machinefabrieken waren eveneens belangrijk in herstel. Bij bankaandeelen was het herstel min der krachtig; bij opening waren de koer sen weinig veranderd en eerst later liepen Darmstaedter pl.m. 9 op. Na het eerste beursuur, toen bekend werd, dat de execu- tie-verkoopen nog niet hadden plaats ge had en er hoe langer hoe meer kooporders voor buitenlandsche rekening kwamen, werd de handel levendiger, waarbij Far- benindustrie de leiding hadden en weder om boven de 300 kwamen. Van scheepvaartaand. waren o.a. Ha- pag zeer vast. Binnenlandsche obligaties waren eveneens flink in herstel. Daar de speculatie van het herstel gebruik maakte om winst te nemen, konden zich niet over al de hoogste koersen handhaven. Een daags geld was gemakkelijk verkrijgbaar tot 5 a 7 pet. Geld op langeren termijn blijft sterk gevraagd. KERKNIEUWS 19J4 millioen Katholieken in Amerika. Volgens het officieele „Catholic Direc tory" voor 1927 zijn er thans 19.483.296 Roomsch-Katholieken in de Vereenigde Staten, dat ie 604.574 meer dan volgons de statistiek van het vorige jaar. In het to taal zijn 103.000 Katholieken van het Apostolisch Vicariaat dor Hawaï-eilanden begrepen. Het aantal priesters bedraagt 24.990, bet aantal seminaristen 13.98S. Er zijn 17.650 kerken, 6995 parochie-scholen met 2.167.241 leerlingen. Amerika heeft 17 aartsbisschoppen en 99 bisschoppen. Overzicht van de Missies der Minderbroeders. Volgens de laatste opgave van de „Acta Ordinis Fratrum Minorum" telde de Orde in December 1926 totaal: 62 missiegebie den (44 behoorden onder de Propaganda); 3123 Minderbroeders-missionarissen (1169 Paters onder de Propag.); 600 priesters, Tertiarissen; 3238 zusters-Franci scanessen; 37.674 leeken-Tertiarissen; 103.873.989 niet-Katholieken; 3.468.200 Katholieken; 192.717 doopleerlingen; 5457 kerken; 7419 christianiteiten; 996 seminaristen; 3410 scholen met 226.364 leerlingen; 5226 kin deren in weeshuizen; 22.961 verpleegden in liefdegestichten; 877.264 verpleegde zieken; 2467 leerlingen in ambachtsscho len; 176 leerlingen in 14 drukkerijen 14.889 doopsels van volwassenen; 186.707 doopsels van kinderen. Toegediend werden 78.158 Vormsels, 4.324,619 Biechten, 7.522.150 Communies, 47186 Bedieningen en 24.512 huwelijken gesloten. RECHTZAKEN Ds. Kersten in de rechtszaal. De. Kersten, bet lid der Tweede Kamer, trad Zaterdag voor de rechtbank te Zut- pben op als gemachtigde voor den land bouwer J. K. te Epe, die in appèl was ge komen van een vonnis van den Kanton rechter te Apledoorn, waarbij hij was ver oordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 dagen hechtenis, omdat hij een zoontje niet geregeld naar school had gestuurd. Ds. Kersten verklaarde, dat het kind niet gevaccineerd was, zoodat het hoofd der 6chool het ldnd niet mocht toelaten, daar de vergunning hiervoor was verloo- pen. Daar voor verdachte de kosten eener nieuwe vergunning te hoog waren, had hij deze niet aangevraagd. Het O. M. vroeg vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter en ontslag van rechtsvervolging, omdat geen overtre ding was gepleegd. LAND. EN TUINBOUW Nederlandsche Vereeniging van Kaashandelaren. In de jongste bestuursvergadering der Nederl. Vereeniging van Kaashandelaren is in de plaats van den heer J. Th. L. Wit- hof Keus, die als voorzitter bedankt heeft, als zoodanig gekozen de heer B. M. van Zwet. Het bestuur besloot een audiëntie bij den minister van binnenlandsche zaken en landbouw aan te vragen om dezen de ern stige bedenkingen van bet bestuur ken baar te maken tegen do wijziging van de ministerieele beschikking van 19 Juli 1920, waarbij de bepaling dat alleen kaas voor zien van bet rijksmerk mag worden uit gevoerd, veranderd werd in dien zin, dat alleen kaas, waarop bet rijksmerk duide lijk zichtbaar is, ten uitvoer mag worden aangeboden. Als lid zijn aangenomen de N. V. Kaas handel v. h. W. den Boer te Gouda, en de heer J. v. d. Laan te Gouda. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. De Landbouwschool. Naar wij uit betrouwbare bron verne men is tot directeur der op te richten Landbouwschool alhier benoemd den heer Ir. Heimeijer te Haarlem en tot vast leeraar de beer ir. Bles te Wageningen. Oranjevereen. Vrijdagavond hield de Oranjevereeniging dezer gemeente hare jaarlijksche ledenvergadring in het café „De Bonte Koe", alhier, onder voor zitterschap van den heer H. A. Allard. De Voorz. deelde mede, dat do pen- ningm., de heer G. Janse, in den loop van het jaar 1926 en nog vóór de feest dagen, zijn functie had neergelegd, aan gezien zijne drukke werkzaamheden niet toelieten, om nog langer deze moeilijke en tijdroovende taak te vervullen. Spr zegt dat het bestuur geen tijd meer had om een ledenvergadering uit te schrijven, zoodat bij naast zijn functie van voorzit ter ook het financieel beheer over hot jaar 1926 heeft gehad, hetgeen hij een zware taak vond en dat niet vol te houden is. Deze avond zullen dan ook twee be stuursleden worden gekozen. Uit het verslag bleek dat men het jaar was ingezet met een schuld van 115. Dat de vereeniging het afgeloopen jaar aan de verlichting van het terrein 50 meer ten koste moest leggen dan vorige jaren, omdat de Directie der Lichtfabrie ken voor de veiligheid van de menschen op het terrein, voorgeschreven had dat in plaats van bovengrondsche leiding men een geisoleerde kabel moest hebben. Om vangen was aan contributie 601.75; aan staangelden 597.50; aan inleggel- den voor volksspelen 100.40; aan en- trèe's 234 en nog enkele andere kleine posten, in totaal een gezamenlijke ont vangst van 1545.34. Hiertegenover stond een uitgave van 1536.82, zoodat op bet oogenblik in kas is een bedrag van 8.52. De Voorz. deelde mede dat onder de uitgaven waren begrepen het delgen van 25 schuld, zoodat de ver eeniging dit jaar f 75 vooruit was ge gaan. Op een desbetreffende vraag deelde de Voorz. mede dat in totaal aan prijzen een bedrag van 462'.42 was uitgekeerd. De secr., de beer P. v. d. Hulst Jzn., bracht jaarverslag uit, waarin hij hel feest in bet afgeloopen jaar de revue liet passeeren. Dit verslag werd onder dank zegging voor de vele moeite en zorgen hieraan besteed onveranderd goedgekeurd. Bij de benoeming van twee bestuursle den werden candidaat gesteld de heeren W. Borst, P. J. van der Hulst en N. G. de Ruiter. Uit een hiervoor gehouden stemming bleek dat de heer Borst 22, do heer N. G. de Ruiter 18 en de heer P. J. van der Hulst 12 stemmen op zich had vereenigd, zoodat gekozen waren de hee ren Borst en do Ruiter. Bij de bespreking der Oranjefeesten voor 1927 deelde de Voorz. het volgende mede, dat de feestelijkheden dit jaar plaats zullen hebben op Woendag en Don derdag 7 en 8 September a.s., als zijnde dan de durkste werkzaamheden achter den rug en niet. gelijk met de omliggende plaatsen. Evenals vorige jaren zal het feest plaats hebben op het terrein van den heer A. J. Dijsselbloem. Het vogel schieten en tonknuppelen zal plaats heb ben achter het café „De Bonte Koe" Het bestuur is voornemens geen prij zen meer beschikbaar te stellen voor het versieren van tilbury's, omdat er geen voldoende animo voor schijnt te zijn. Iu plaats daarvan zal bet bestuur mis schien boogere prijzen uitloven voor bet ringrijden zelf. De heer W. Borst zou gaarne eenige variatie zien aangebracht in de volksspelen. De heer J. Angevaare Jzn., zou gaarne zien dat voor het pols- slokspringen hoogere prijzen beschikbaar werden gesteld, omdat dit nogal een zwaar en lastig spel is. Gelijke meening is de heer P. van Werkhoven Bzn. toege daan, en zou, indien er boogere prijzen komen voor polsstok springen, dit willen tegemoet komen door het heffen van in- leggeld, Spr. is het bekend dat verschei dene personen zich er niet voor wilden geven om to springen voor een paar slobkousen of een das zooals verleden jaar bet geval was. De Voorz. zegt een en ander te zullen overwegen met het bestuur. De heer F. M. Angevaare vraagt hierna of het niet iets zou wezen om voor do kinderen een gecostumeerde optocht te houden, zooals dit te Noordwijk is ge schiedt. Op de tweedo plaats vraagt hij of het wel billijk is dat de prijzen altijd bij d'enzelfden persoon worden gedtaleerd. Spr. geeft bet bestuur in overweging om, wanneer het eenigszins mogelijk is, de prijzen uit te stallen, waar men de arti kelen betrekt. De Voorz. zegt dat wat betreft bet hou den van een gecostumeerde kinderoptocht hij persoonlijk hierin niet veel heil ziet, omdat het nogal kostbaar is voor de ouders. Aangaande het etaleeren van de prijzen zegt de Voor., dat bij Schulte de conigste goede en mooiste gelegenheid is om zulks te doen en hij acht de andere neringdoenden heelemaal niet ten achter gesteld, omdat bij een ieder een bepaald kwantum artikelen wordt ingeslagen om als prijzen beschikbaar te stellen. Hierna sluiting. HILLEGOM. Te weinig stoptreinen. Het aantal stoptreinen aan het station alhier is gelijk gebleven aan dat bij den winterdienst, n.l. 9 in beide richtingen. Wie gehoopt bad, dal met het loopen der electrische treinen meer gelegenheid zou worden gegeven tot in- of uitstappen, ziet zich weer voor 5 maanden teleurgesteld. Het is werkelijk onbegrijpe lijk, hoezeer de Ned. Spoorwegen het rei zend publiek als dwingen van hun concur renten, de autobussen, gebruik te maken. Dat er weinig treinen stoppen op stations van dorpen, die ver van de spoorlijn liggen is alleszins verklaarbaar. Maar voor een plaats als deze, met meer dan 10.000 in woners en waarvan het station op niet meer dan 10 minuten van het centrum is gelegen, kan niet door den beugel. Vóór de verkiezingen. Woensdag zal de verkiezing plaats hebben van de leden voor den gemeenteraad. Hoe de andero partijen zich zullen weren, is een zaak, die langs ons heen gaat. De R.-K. fractie heeft thans de meerderheid in den Raad en het isn iet uitgesloten, dat door de eigenaardi ge wijziging der Kieswet waardoor de grootste partij door de Wet er het gun stigst voorstaat, hetgeen hier een aanwinst voor de Katholieken kan beteekenen zelfs beslag legt op den 8sten zetel. Maar daarvoor is noodig, dat wij tot den laat- sten man of vrouw opkomen en principieel stemmen. Wij twijfelen niet aan onze Roomsche stemplichtigen en zijn vol goeden moed. Geboren: d. van H. G. Zonneveld den Hollander d. van G. Preenen Schrama. Getrouwd: G. J. Zwaneveld en H. v. d. Zwan J. de Wagt en P. de Rooy G. P. Noppen en H. Vledder J. Gabel en E. Ravenhorst. LISSE. Bloemententoonstelling. Do laatste bloemententoonstelling muntte uit door verscheidenheid van variëteiten. Daar wa ren, behalve nog vele soorten Darwintul- pen vele soorten Late Tulpen alsmede Breeder en Rembr.tulpen, werkelijk ook nog verschillende soorten Bizarren en By- bloemen. Het aantal inzendingen overtrof verschillende vorigen en 't was alsof men deze bloementijd met een waardige show hoeft willen besluiten, want een zestal prachtig opgesierde bloemenmanden vormden een welkome afwisseling. Zij waren van de heeren Prins, Onderwater, Gebr. Vreeburg en J. W. A. Lefeber. Deze bloemenschikkunst doet de schoonheid on zer late tulpen nog beter tot haar recht komen. Het bestuur van .St. Isidorus" be nevens den geest, adv., dien wij de ziel van deze beweging kunnen noemen, kan met trots op haar initiatief terugzien want waarlijk de bloemententoonstellingen in den „Bond" hebben burgerrecht verkregen. Aan aldegenen die op eenigerlei wijze, hetzij door het afstaan van bloemen of het opstellen, rangschikken en onderhouden op de tentoonstelling, hebben bijgedragen tot het welslagen dezer tijdelijke tentoonstel lingen komt een woord van warmen dank toe. Wij vernomen, dat dezen zomer een groote gladiolussententoonstelling zal worden gehouden, waarvoor "van patroons zijde reeds belangrijke medewerking is toe gezegd. OEGSTGEEST. Ondertrouwd: A. H. G. Speel te Leiden en J. Brittijn. M. Optendrees te Leiden en M. G. Stravers. Gehuwd: G. Plasmeijer te Leiden en J. M. Koen. Overleden: Joha. Drost 73 j. M. A. G. Willemse 82 j. STOMPWIJK. Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank alhier, hield een goed be zochte vergadering, waarin de rekening en balans over het afgeloopen jaar definitief werden goedgekeurd. Aan 't jaarverslag, dat den leden in druk was toegezonden, ontleenen wij o. m. de volgende cijfers. Het aantal leden bedroeg op 31 December 1926 137. Het aantal spaarbankboekjes vermeerderde met 20 en steeg tot 430. 't Totaal der spaargelden met inbegrip der rente bedroeg op 31 Dec. 345.640.21 terwijl aan rente was te be talen 10.841.87. Aan voorschotten was op 31 Dec. uitgegeven '283.647.78 terwijl aan rente was ontvangen 14.463.43. In rekening courant was ontvangen 160.962.49 en uitgegeven 193.849.63. De winst van 1926 bedroeg f 2325.47, zoo dat het reservefonds gestegen is tot 26.793.83. Do aftredende leden werden met bijna alg. st. herkozen, terwijl in de plaats vana wijlen Joh. v. d. Horst als lid van den Raad van Toezicht werd gekozen de heer Jac. Belt. Geboren: z. van A. v. d. Linde geb. Boel z. van A. J. v. d. Plas geb. Blom z. van S M. Meeuwisse geb. v. d. IJssel z. van A. A. M. Hoogendoorn geb. v. Wijk d. van E. v. d. Meer geb. Balk d. van N. Vermeer geb. Mole naar. VEUR. Geboren: z. van P. M. Kueteman geb. Roodakkers z. van L. M. v. Bo- heemen geb. Kleijwegt z. van A. J. Kokshoorn geb. Haket. Gehuwd: Gornelis Aarts en Carolina Wilhelmina van Oosten. WOUBRUGGE. Kiezerslijst. Het aantal kiezers voor den gemeneleraad is vastgesteld op 1058. Stemdistrict I (Oostzijde van dc Woudwe tering 392, stemdistrict II (Westzijde) 320 en stemdistrict IH (Hoogmade) 346. Geboren: Hendrik z. van P. de Jeu en M. Staal. Gornelis z. van P. Roos en N. C. Schijf. WASSENAAR. Geboren: Maria d. v. J. W. Vogels en M. A. W. van der Ham. Wilhelmina Gerarda Maria d. v. H. J. Konings en M. A. van Oevelen. Gornelis z. v. J. van der Woude en J. Bos. Ondertrouwd: G. Broekhaus cn A. A. de Jongh. C. J. Voorham en G. C. J. Knijnenburg. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Stierengevecht. Toen H. R. in de Rid- derbuurt een stier uit den stal wilde ver wijderen, werd hij eensklaps door bet diei aangevallen en tegen een muur gedrongen. R. bekwam inwendige kneuzingen, zoodat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Op 't kantje af. Gistermorgen geraak- lo een 2-jarig kind van V. in do Raadhuis straat in een sloot bij de ouderlijke woning te water. P. V., die dit bemerkte, wist door zich in het water te begeven, het kind dat reeds bewusteloos was, te redden. Postkantoor. Lijst van onbesteldbare brieven en briefkaarten van welke do afzen ders onbekend zijn. Brieven Binnenland: Mr. Borunt Floreni schip Poolster, Vegcbel J. Visch, Aar- landerveen J. F. v. Leeuwen, Den Haag Schipper A. J. Heijer, schip Hendrika, Alphen a. d. Rijn. Briefkaarten Binnenland: I Th.-misse Halfweg. Briefkaart zonder adres. Geboren: d. van M. J. van der Vel denVergeer z. van A. J. G. Koenekoop Bik d. van M. de Lange—Zandbergen z. van P. A. Binnendijkvan der Stoel z. van P. Staringde Jong d. v. H van Zundertvan der Vlugt d. van E. van LeeuwenErdhoff z. van G. J. Zaal Plomp d. van J. M. Steebouwer Bastmeijer z. van G. E. VermaakMul der z. van M. van Engelende Jong d. van A. S. VerleunStevens. Gehuwd: G. Bos wedr. 43 j. en D. G. Tehres jd. 48 j. J. Zevenhoven jm. 29 j. en H. G. de Heij jd. 25 j. P. J. Koele- wijn jm. 28 j. en G. J. Roorda jd. 23 j. G. van der Linden jm. 28 j en A G. Kuijf jd. 23 j. G. Hungerink jm. 22 j. en J, Snel jd. 22 j. H. Smit jm. 23 j. en G. L. de Moreo jd. 22 j. F. van Griethuizen jm. 34 j. en T. G. van Spengen jd. 1 j. Overleden: W. H. van der Helm, echtgen. van G. J. van Leeuwen 35 j. E. van Kooij, echtgen. van P. van Veen 64 j. A. Vreehen jm. 5 w. (won. te Rijnzater- woude). NIEUWKOOP. Wijkverpleegster. Vanwege het Groe ne Kruis alhier zal een wijkverpleegster worden bekostigd, terwijl als zoodanig is benoemd mej. van Ham te Noorden. Mond- en Klauwzeer. Onder het vee van den veehouder S Buitelaar, die eerst sedert eenige dagen binnen deze gemeente woonachtig is, is en geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Geboren: Maaike d. vn E. Vonk en H. Hoeflaak. Henclrikus Gerardus Wil helmus z. van J. G. van de Loo en H. Eijs. Ondertrouwd: A. J. G. Harte te Amsterdam wedn. van M. M. de Koning 35 j. en J. Akerboom 38 j. MARKTBERICHTE^ BOSKOOP, 14 Mei. Vehmj. bloe men. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 0.701.Golden Ophelia 0.701 Marcel Rouyer 7590 cent, Kadley 1 44 —1.47, Cl. Pernet 0.70—1.20, Columbia 1.24—1.47, Butterfly 0.84—1.—, Mac Keiler 1.101.30, Wilhelm Kordes 80 95 cent, Bouche 8098 cent, Rosalandia 80 cent, Paul Scarlet 1.18, Diversen: Lathy rus 2123 cent per bos, Violieren 99 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN. 14 Mei. Vei ling. Groenten. Sla 0.701.60 per 100 krop, Bloemkool 21 cent per stuk; Aard- Leien 2134 cent per doosje, Snijboonen 1.85 per 100 stuks. Peulen 6 106 30 per 10 pond. DELFT, 14 Mei. Kaas. Aanvoer 42 sta pels komijne kaas, prijs 4065 cent per kilo; 3 stapels zoetekaas 70 cent per kilo. Handel traag. VOORHOUT, 14 Mei. Grcsne Veiling. Stand van bet gewas goed, veel belangstel ling, goede kooplust alsmede flinke prijzen werden besteed voor Hyacinthenbedden van pl.m. 2% R. van 78 per regel. ER Gertrude 60 bed 3455, Queen of the Pink afl. 26 bed 1365, Gen. de Wet 18 bed 7—8 pr. afl. 838, Lady Derby Jong goed 14 pr. 26 med 681, la Victoire jong goed bedden van plm. 2 R ca. 18 bed 1035. EGeel City of Haarlem 41 bed 789 pr. 3592. EB Grand Maitre 28 bed 7 pr. 1750, Grand Maitre jong goed bedden van plm. R. ruim 36 btÉ 1060. Dr. Luber 30 bed pi. R 910 per regel 1270, Bis marck ca. 23 bed 10 pr. 1132. Ew. la Grandesse 33 bed 3 R. 78 pr en afl. 1634, rinninconce 21 bed 1028, l'Innocence 12 bed jong goed 304 Dw. la Grandesse ca. 27 bed 9 pr. en afl. f 800. Catalogus groot 527 nummers. AMSTERDAM, 14 Mei. Veiling. Groenten. Aardbeien extra 1.802,27 per Kg., Aardbeien 3346 cent per doosje, Asperges dik wit 5685 cent, dun wit 22 26 cent, dik blauw 36—42 cent per bosje; Bloemkool extra 4249, idem I f 26— 34, Kasspecieboonen 22.30, Peulen 6274, Spinazie 610. Postelein f 5 9, Tomaten 120132 alles per 100 Kg. Peen 1624, Rabarber J 71, Selderie 1014, Pieterselie 1015, Raapste len 34 per 100 bos; Sla extra 3.30— 4.30. idem I f 1.80—2.40, Andijvie 4 40 6J>0 per 100 krop; Nieuwe aardappelen 3040, Drielingen f 4446 per 100 Kg., Komkommres geel f 2428, idem wit f 20 22, idem groen 1722 per 100. Bloemen: Rozen. Hadley 1326, Golden Ophelia 7—10, Ophelia 6-9, Sunburst 4-7, Keizerin 48, Colum bia 69, Cordez 58, Marcel Royer 9—11 per 100 stuks. Diversen. Am. An jers 711, Hollandsclie Anemonen 0.70 1.30. Tulpen. Japansche lelies 912, Lathyrus in diverse kleuren 1526 cent. Planten: Azalea's groot 1.60—3.70. klein 0.401.Hortensia's 12.30, klein 0.40—0.70, Zonalen Crampcls 23 26 cent, Jean me Glare 2325 cent, Bu- bin 24—26 cent, Pultatums rood cent. Rose 2426 cent, Koningin 22—-' cent, Canselaria's 2530 cent, Begonia* 4550 cent. Spirea's 3050 cent, Colous 3037 cent, Tradescantia's 25—30 cent alles per stuk. Violen 2030 cent, Made liefjes 510 cent per bakje.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6