WAALS INGEZONDEN MEDEDEELING Quick Quaker INGEZONDEN MEOEPEEUNG WAALS VLUGKOKEND HAVERMOUT gaar in 3 tot 5 minuten. Kerkelijke leeningen. Broeders v .B armhartig h. v. d. H. J o a n. de Deo. De Orde der Broeders van Barmhartig heid van den H. Joannes de Deo „Fate- Bene-Tratelli" te Rome geeft bij de Ne- derlandsche Landbouwbank te Amster dam een nieuwe serie obligaties a f 1000 uit van haar 7 pet. Ie Hypothecaire 20- jarige Obligatieleening, totaal groot 700.000 tegen een koers van 98/4 pet. De leening draagt 7 pet. rente, te beta len met halfjaarüjksche coupons, verval lende 15 'Juni en 15 December. De terug betaling geschiedt a pari door middel van jaarlijksche uitlotingen te beginnen ln 1932 De uitloting wordt gehouden in de maand November, de aflossing 15 De cember d.a.v. Rotterdamsche Lloyd. Verhoogd dividend. Naar men ons mededeelt zal aan de al- gemeene vergadering van aandeelhouders der Stoomvaart-Maatschappij „Rotterdam eche Lloyd" worden voorgesteld bet divi dend over het jaar 1926 te bepalen op 8/4 pet. (v.j. 734 pet.). BUITENLAND. De economische crisis in Mexico. De toestand erger dan ooit sedert 15 jaar. Een honderdtal zakenlieden uit alle dee- len der Mexicaansche republiek heeft te Mexico-City een vergadering gehouden ter beraadslaging over maatregelen tot verbe tering van den buidigen economischen toe stand Er werd voorgesteld, een morato rium te vragen, doch een besluit hierom trent werd nog niet genomen. Men acht den toestand op handelsge bied in Mexico ernstiger dan ooit in de afge'oopen vijftien jaar. Een nationale economische commissie is benoemd, ten einde raad te schaffen. De daling van den zilverprijs ten opzichte van het goud, de ctijgende kosten van het levensonderhoud, de verminderde koopkracht der bevolking, de voortdurende politieke moeilijkheden, zoowel in binnenlandsche als in buitenland ficbe aangelegenheden en de nieuwe pe troleum- en landwetten worden als oor zaken van do economische depressie be- echouwd. UIT DE OMGEVING DE KWAKEL. Bijz. Vrijw. Landstorm. In café J. Leenders had op 11 Mei de prijsuitdeeling plaats aan de minnaars van de Burger wacht-seriewedstrijden te Uithoorn en KwakcL, ten overstaan van kapitein Schell. De prijzen waren pijpen, vulpotlooden, vul penhouder, sigaren, horlogeketting, enz. Deze werden uitgereikt aan de heeren: 1. H. Zuidervaart, 2. J. v. d. Sluis, 3. G. Voorn, 4. G. Vink. 5. S. Kindermans, 6. H. Woerde, 7. B. Kortekaas, 8. A. Zethof, 9. Th. Essenius, 10. G. Ttijneveld, 11. H. Bos, 12. B. Koelemans, 13. B. Rietveld, 14. W. Beest. VOORSCHOTEN. R. K. Boerenleenbank. Gisteren hield deze instelling haar zesde jaarver gadering in het vereenigingsgebouw on der leiding van den Directeur J. H. van Uffelen. Aan het jaarverslag van den kassier onileenen we: 1926 was voor de bank een gunstig jaar. In December kwam de definitieve aansluiting met Eindhoven tot stand, waardoor de bank hare werkzaamheden belangrijk zal kun nen uitbreiden. Reeds nu zijn de resulta ten merkbaar. De omzet over 1926 was belangrijk grooter dan die over vorige jaren. Op 1 Januari 1926 stond aan epaargelden ingeschreven 83.934.53*, terwijl gedurende 't jaar werd ingelegd 60858.39* tesamen f 144.792.93. Te rugbetaald werd in 1926 f 56617.66, op 't eind des jaars stond dus nog inge schreven 88175.27. Aan rente werd uitbetaald of bijgeschreven 3037.65. Er werden 26 nieuwe spaarders ingeschre ven; 't laatste uitgegeven boekje draagt het nummer 157. Op 1 Januari stond aan voorschotten uit f 23750. In den loop des jaars werden 7 nieuwe voorschotten verleend tot een bedrag van 30861.45. Geheel of gedeeltelijk werden afgelost 9 voorschotten, bedragende 9747.40. Op 't eind des jaars had de bank te vorderen \f 44864.05 van 14 voorscbotnemers. Aan rente werd ontvangen 1615.88. Aan provisie 44.72*. In loopendo rekening stond op 1 Januari 1926 uit 55630.33*. Door de bank werd uitgegeven 60433.49* en terugontvangen 73863.61, zoodat per 31 December 1926 uitstond 42200.22, verdeeld over 11 rekeninghouders. Aan rente werd ontvangen 2610.40. Aan provisie f 13.66. De winst over 1926 bedroeg 465.80*. De commissie van controle, bestaande uit de heeren C. H. Koot en G. van Bo- heemen adviseerde tot goedkeuring van de balans 1926. De heeren L. G. de Jong en P. M. van der Krogt werden met groote meerder heid van stemmen herkozen resp. tot be stuurslid en lid van den Raad van toe zicht. De rentevoet over 1927 werd vast gesteld voor spaargelden 3* voorschot ten in loopendo rekening 5 provisie 1/8 Do rente voor voorschotten en loo pendo rekening is dus verlaagd. Nog werd besloten om de boeten voor het ver zuim der jaarvergadering te verhoogen to* l 1.00. Overeenkomstig de gewijzigde Coöpera- tiewet, werden de statuten en het huish. reglement herzien, terwijl het bestuur werd gemachtigd alle maatregelen te ne men, die voor de officieele wijziging noo- dig zijn. Bij de rondvraag werd er de aandacht op gevestigd, dat, alhoewel de bank aar dig vooruit gaat, wat blijkt uit de omzet en uit de stijging van 't ledental n.l. van 28 tot 34 en 't aantal spaarders, eenige reclame voor de bank wel ge- wenscht is. Nog zijn er helaas maar al te veel katholieken, die de voorkeur ge ven aan de neutrale hier ter plaatse, terwijl de soliditeit zeker gelijk staat en de voorwaarden ook in geen geval slech ter, misschien zelfs beter zijn. Zoowel 't aantal leden als 't aantal spaarders kan gemakkelijk verdubbeld worden, 't Is na tuurlijk voor de meesten niet gemakkelijk om over te komen; maar wel dient men te bedenken, dat met de gelden van de R. K. bank enkel en uitsluitend de R. K. vak- en plaatsgenooten worden geholpen. Voor 't maken van reclame werd nog een bedrag uitgetrokken, terwijl den aan wezigen leden werd gevraagd, waar dit te pas komt, de bank aan te bevelen. Op een vergevorderd uur sloot de directeur met den Christelijken groet. WARMOND. Het eerste zomerconcert. De R. K. Har monie „St. Mathias" geeft Zaterdagavond haar eerste zomerconcert bij gunstig we der, aanvang 8 uur. Het programma is als volgt: 1. „The Gladiators Farewell", Marsch, H. L. Blankenberg. 2. „Cavallerie Lécère", Ouverture, J. Briffouy. 3. „Au Golf de Naples", Valse, E. Larwé. 4. „L'africaine", Fantasie sur 1,Opera, Meijer- beer. 6. „The Stars and Stripes Forever", Marsch, Sousa. 6. „Les Saltimbanques", Opera de L. Ganne arr. par, G. Meister. 7. „Valse", Wieier Teufel. 8. „Guillaume Teil", grande fantaisie, G. Rossini. 9. Mar ch" finale. Aanvaring. Een Katwijksche motor is gisternacht in aanvaring geweest met de Kanaalbrug, waardoor 2 ijzeren pijlers werden afgebroken. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De Marthastichting. Onder presidium van oud-minister dr. J. Th. de Visser ia Woensdag op Rijnstroom te Alphen a. d. Rijn de 44ste jaarvergadering van de Mar thastichting gehouden. Op 1 Mei jJ. telde de stichting 422 kin deren, onder wie 232 jongens en 190 meis jes30 jongens hebben de stichting verla ten, 1 overleed en 1 moet wegens herhaald slecht gedrag naar De Kruisberg overge bracht worden. 5 meisjes verlieten de Btichting, 10 jongens deden belijdenis des geloofs en 11 meisjes. Aan de stichting zijn 328 voogdijkinderen toevertrouwd. De stichting heeft nu elf afdeelingen. Een twaalfde is zeer noodzakelijk. Er is een tekort, maar de uitgaven zijn vermin derd met 10 pet. per kind en per dag. De kosten waren per kind en per dag f 1.33. De uitgaven beliepen rond twee ton. Ds. J. L. de Heer, van Rotterdam, sprak een slotrede. Na een gemeenschappelijken koffietafel in het Centraal gebouw, opende dr. de Visser om 2 uur de bazar in de Kerkzaal, die uitgaat van de Rijnstroomkrans. BOSKOOP. Het openvaren van draaibruggen. Donderdagmorgen werd door den Rijks veldwachter alhier tegen een schipper uit Moordrecht procesverbaal opgemaakt we gens bet openvaren van een draaibrug met zijn vaartuigen, hetwelk ingevolge de keur van de polders met de hand moet geschie den. We kunnen het toejuichen dat er den laatsten tijd scherp op deze overtreding wordt toegezien want hoofden en draai bruggen lijden door het openvaren veel schade. BODEGRAVEN. Geboren: Nelly, dochter van P. Ver beek en T. van Vreedendaal. Ondertrouwd: J. C. Paulese 39 jaar en E. van der Werff 30 jaar. Getrouwd: W. G. Pijnacker 29 jaar en J. H. de Lange 20 jaar J. Kruijt 34 jaar en D. H. van Wijngaarden G. J. Fluri 29 jaar en J. P. Griffioen 26 jaar G. Vennik 48 jaar en W. J. G. Gerpot 49 jaar. Gevestigd: M. Bezuijen van 's-Gra- venhage E. G. van Leeuwen van Ter Aar Wed. G. J. W. Braun van Voor burg J. van Galen en echtgenoote van Alphen aan den Rijn I. van Leeuwen van Ter Aar L. Nijenhuis en gezin van Zwammerdam J. Stigter en gezin van Alphen aan den Rijn G. M. Blonk van Voorburg L. F. Groep en gezin van Zwammerdam. Vertrokken: F. van Wensveen, naar Reeuwijk A. J. Verkleij en gezin naar Nieuwerkerk a. d. IJsel G. Amers foort naar Ermelo J. J. Knoop naar Utrecht G. Zaal en gezin naar Zeist J C. van der Graaf naar Haarlemmer meer J. van der Kooij naar Maasland G. van Donk naar Den Ham H. Sprong en gezin naar Alphen aan Üen Rijn A. E. Alborsan naar Leiden G.. G Pijnacker en gezin naar Alpben aan den Rijn. NIEUWKG0P. Polderverkiezing. Bij de verkiezing van bet bestuur van den polder Nieuwkoop en Noorden is deze keer eenigo wijziging eekomen. Afgetreden zijn de heeren A. Kram- wijk en L. v. Leeuwen, en er is een vacature B. Kemp. In de vaca ture Kemp is alleen gesteld de heer J Verbev. In de vacature A Kramwijk zijn gesteld dc lieer A. Kramwijk, J. Pouw en Tb. v. Tol. In de vacature v. Leeuwen zijn gesteld do hoer L. v. Leeuwen, P. Kap- tein en F. de Graaf. (De hoeren v. Tol en de Graaf zijn tegenstanders van dc dem ping van de Niemvkoopsche plassen met Haagsch straatvuil). Elegante Mantel in prima ribs-travers, op de zijde gepiisseerd. Alle modetinten voorradig Slechts f 18.75 ZIET ONZE ETALAGES Haarl. straat 114 WOERDEN. Hoe sterk hij was. Een automobilist uit Utrecht wilde de sterkte van zijn nieu we wagen eens probeeren, waarom hij niet beter dacht te doen dan op Geestdorp tegen een paal van de electrische geleiding op te rijden. Noch de auto noch de paal bleken bier- tegen bestand. De bestuurder kreeg geen Geboren: Maria Hendrika Petronella dochter van H. van Jaarsveld en G. C. Jansen Gerritje Johanna, dochter van 1 J. van Rooijen en N. van 't Hoog Jan, zoon van J. J. Huizing en H. M. S. de Goederen. Overleden: Hendrica van Beest wed. van J. de Bruin oud 72 jaar. ZWAMMERDAM. Geboren: d. van J. Graafland-Knap per. Gehuwd: C. Q. Verleun 37 j. en A. H. Klever 28 j.; J. Bulk 24 j. en M. Hoo- gendoorn 23 j. „HET BESSARABISCH VRAAG STUK". door F. WIRTZ. Dr. h. c. Bij het verzamelen van mijn studie materiaal, betrekking hebbende op de Besarabische kwestie, kwam het mij voor dat bet noodzakelijk was mij eerst twee vragen te stellen. De beantwoording dier vragen heb ik ter plaatse gevonden, maar eene bevre diging hegben zij mij niet gegeven. Welke waren deze beide vragen? Ik zal ze U ieder afzonderlijk behan delen. a. „Is Roemenië genegen in den vorm van een plebescite de inwoners van Bes- sarabië voor de keuze te stellen of zij Roemeensch onderdaan wenschen te blij ven of tot Rusland toe te treden?"' Om tot de behandeling van dezen eer sten vraag over te gaan, moeten wij ons in de vergangenlieid verplaatsen, en wel in die tijden, toen bet Roemeensche leger onder leiding van Fransche Officieren Bessarabië tijdelijk kwam bezetten. Door die bezetting werden de daar ter plaatse wonende Oekrainers van hunne stam broeders van Groot-Oekraine, die uit het niet te onderschatten getal van 31 mil- lioen zielen beslaat, gescheiden. Ware op dat moment in Bessarabië eene volkstel ling gehouden, dan zou de statistiek ons geleerd hebben, dat het meerendeel der inwoners geen Roemenen, maar Russen waren. Russen van de Öekrainische Volksstam of „Ruthenen'', de officieele benaming der Roemeensche statistieken. Het was mij onmogelijk het juiste getal dier Oekrainers in Bessarabië vast te kunnen stellen omdat in dc Roemeen sche statistieken met liet opgeven van de cijfers der verschillende nationaliteiten, echitlerend gegoocheld wordt. De groote omwenteling, eigenlijk de tweede omwenteling had in Rusland plaa^ gehad. Lenin had Kerensky ver dreven en bange lijden waren voor de bewoners van het groote gewezen Cza- renrijk. Tiangebroken, want roof en plun dering was het parool, dat door Moscou was uitgegeven. Wat eene herademing was het* voor die vele Oekrainers in Bessarabië, toen de Roemenen hun moederland betraden- Zagen zij in hen niet hunne bevrijders, die hen zouden komen redden! Een Ofifcier uit de Fransche militaire missie te Bucarest was in dien tijd bij bet Romeenscke leger geattacheerd. Hij vertelde men, welk een overweldi genden indruk hij had gekregen bij het zien van dc juichende menigte, die zon der Volksleiders of Politieke gangma kers onder de kreten van „Leve Roeme nië, weg met het Bolckevisme" de bin nenrukkende troepen verwelkomde. Toen „Hosanna"bedien „Krui sigt hen" Wat moet er dan toch wel gebeurd zijn dat diezelfde menschen thans hunne be vrijders baten en verachten en in hen slechts hun grootsten vijand zien? Wat moet er dan toch wel gebeurd zijn, dat zij thans allen één van gedach te zijn, losscheuring van Roemenie en toetreding tot Rusland. Het kost heel wat moeite heden ten dage ongehinderd in Bessarabië te kun nen reizen. Zulks in verband met de Roemeensche „Veiligheidsdienst", want de Generaal-Directeur dier „Veiligheids instelling5', welke in Roemenië de groot ste „onveiligheid'' veroorzaakt, de heer Voinescu te Bucarest is onverbiddelijk tegenover iedere vreemdeling of onder zoeker, die zich in Bessarabië bevindt. Weinigen ontsprongen den dans door hem uit het land gezet te worden. Hij is zich te goed bewust dat de wan klanken en de vele klachten der bevol king over de manier, waarop de politie autoriteiten en de militaire overheden de Bessarabische bevolking tuchtigt, door ongewensebte ooren zouden kunnen op gevangen worden. Het mocht mij gelukken met verschil lende politieke leiders van Besarabië voe ling te kunnen krijgen en ik herhaal: Hun eenigste wenschen en die van hun volk zijn, tot Rusland terug te mo gen keeren „Maar menschen" antwoordde ik hun, „weet gij wel, wat gij zegt?" Ik kon zoo juist uit Sovjet-Rusland, ik kom zoo juist uit die vreeselijke fuclera- tieve Republiek." „Mijnheer" antwoordden zij mij. „Wat nut ons hier een Koninkrijk?'' „Werpt U slechts eenen blik over de grenzen naar onze Stambroeders. Zij hebben in Groot- Oekraine van de „Roode Overheid" te Moscou het behoud van bun zoo geliefde moedertaal gekregen, het behoud der volksscholen in de moedertaal, een Uni versiteit in de moedertaal, hun eigen re- geeringsvorm in de moedertaal, rechts spraak in de moederlaal, en vergeet u vooral niet, de boeren hebben hun stukje land mogen blijven behouden. Wat heb ben' onze vroegere bevrijders ons daar tegenover gebracht? Slechts bittere en wreede ontgooche ling!" „Wij werden van ons land verdreven een zagen onze haardsteden door Roe meensche kolonisten betrekken. Het Gezag eerbiedigt onze moedertaal niet, onze zeden en gewoonten, waaraan wij zoo verknocht zijn, en ge weet maar al te goed, hoe of de rechtsspraken be slissen door bemiddeling van Roemeen sche tolken, welke ons niet gezind zijn. Gisteren hebben wij u nog eene oude vrouw getoond, die op een politiebureau met een gummistok 25 slagen tegen de bloote voeten heeft gekregen, zoodat zij het uitschreeuwde van pijn en gij zelf hebt u kunnen overtuigen hoe bare voe ten waren opgezwollen." Ja, dit geval, ccn uit zoovele anderen, welke mij verhaald en getoond werden, moest ik erkennen, en ik zweeg. Peinzend dacht ik: Daar in Bessarabië worden zonden aan de menschheid ge daan, welke zich later wreken moeten. Een ding heb ik niet kunnen begrij pen: Het ontactvolle optreden der Roe menen. die het psychologische moment niet hebben weten te gebruiken om van al die vele menschen, die zulke goede getrouwe onderdanen van het Koninkrijk Groot-Roemenië wilden zijn, in handen der dienaren van het anti-Ghristendom te spelen. Neen, nu begrijp ik dat Roemenië het verzoek van de Sovjets niet aandurft, het verzoek om in Bessarabië het volk door eene vrijwillige uitspraak zelf te doen beslissen: Roemeensch onderdaan te blij ven of tot Rusland toe te treden. Die uitspraak zou thans voor Roeme nië verpletterend zijn! II. „Is het Bessarabische vraagstuk een zuivere interne Roemeensche aangelegen heid of is zij een internationaal pro bleem?" Men heeft slechts eenen blik op bij gaande kleine schets te werpen om on middellijk te kunnen zien, dat 13 mil- lioen Oekrainers door de vergrooting van Roemenië en de stichting der beide Sta ten Tchecho-Slovakije en Polen, over deze drie landen verdeeld zijn. Ofschoon daardoor ontstond dat een groote groep van menschen van hetzelfde ras van elkander afgescheiden werden, waardoor iedere groep gedwongen werd oen andere nationaliteit te moeten aan nemen, zou het tegen iedere natuurwet ziju, dat die lieden daarom bun ras en hunne stambroeders zouden moeten ver loochenen. Men behoeft dus geen groote philosoof als President Masarijk te zijn, om onmid dellijk te kunnen beseffen dat de Öekrai nische vraag voor ieder dier drie landen op zich zelf geenc interne aangelegen heid mag en kan blijven. Hierdoor treedt dus onmiddellijk op den voorgrond dat bet een Internatio naal probleem geworden is. De Polen labourceren aan dezelfde kwaal als de Roemenen in Bessarabië n.l., dat zij vermeenen dit vraagstuk door onderdrukking op te kunnen lossen. Te Lemberg kwam ik met verschillen de klassen van het Öekrainische volk in contact en ook daar voelde ik mij als of ik boven op een Vulcaan stond. Ik beb zoowel in woord als in schrift mijne indrukken daar te kennen gege- ven en verheelde niet te verklaren dat de wijze van een verkeerd Regeeringsbe- leid, dat overhelt tot onderdrukking, steeds, zooals de geschiedenis ons door eeuwen heen, heeft getoond, niet de ver drukten, maar steeds later de onder drukkers in verdrukking zal bren gen. Het is mij bekend, dat de Roemoen- sche Regeering eenige Leidsche Profes-" soren heeft uitgenoodigd om Roemenië te komen bezoeken. Het is mij tevens bekend dal weinige Professoren aan dezen roepstem gehoor zullen geven en dat eenige studenten van di uitnoodiging zullen gebruik maken. "Wij Hollanders zijn te nuchter om ous door festijnen en hoffelijkheidsbetuigin gen onze rechtsprincipen en onze gevoe lens van naastenliefde daarvoor op zijde te zetten. Daarom beb ik de stellige overtuiging, dat velen, zoo niet allen, van deze toe komstige Balkan-bezoekers die den kans en de gelegenheid hebben kunnen vinden om Bessarabië nader te leeren kennen, bij hunnen terugkomst in Holland, mijne opvatting zullen deelen, dat men daar niet in vrede leeft, maar in een wapen stilstand, en gerekend met de daar gis tende atmosfeer, lusschen wapenstil stand en oorlog slechts eene schrede ligt. Algemeen wordt beweerd, dat Praag het beste geinformeerde centrum is om trent de Slavische toestanden. Onder den rook. van deze oude „Ba- rock"-stac! spelen zich de grootste Sla/- viscbe drama's af. Hoe is het dan mogelijk dat een man als President Masarijk daarvan onwetend zou zijn? Want blind kan en mag hij daarvoor niet wezen. Wat hem er dan toegebracht, onlangs op zijn bezoek aan Genève door de mo derne techniek der Radio-telegrammen wereldwijd te doen verkondigen: Dat er in 3 X 30 jaren geen oorlog meer zal plaats hebben!!! Moet men dit niet ais de uiting van een Staatshoofd opvatten van een land, waar slechts gelukkige loyale onderdanen leven? Wat zeide mij de eindstemming iler laatste verkiezingen in Tchecho-Slowa- kije? Bracht deze niet aan geheel Euro pa de groote ontgoocheling, door daarop de grootste politieke partij de Commu nistische partij aan te treffen Voorwaar, Communist en loyaal bur ger is moeilijk samen te rijmen. III. Bij bet ter perse gaan van dit artikel ontvangen wij van den schrijver het na volgende bericht: Ik ontvang zooeven van de „Russische Nationalverband für den Völkerhund" (Russische Volkerenbond Liga) een zeer belangrijk bericht. Om den inhoud hiervan beter te Uin nen beseffen, moet ik vermelden dat' deze Vereeniging, waarvan de ziel, de gewezen President der Gallische-Oekrai- nische Republiek, de heer Petrocheiwitch is, die door de Polen uit Gallicië word verdreven. Hij, zoowel als de leden dier Vereeni ging, zijn geprononceerde anti-bolehe- wisten. Het was te Berlijn, dat ik met. President Petrocheiwitch en verschillen de leden van het bestuur dier Vireem- ging meerdere malen gosonfemjid lob. Wij zien uit dit bericht dal liet Comité dezer Vereeniging in hel „Ressarabisci e Vra-agstuk" geheel naast de LJuJoi.ewisten staan. Op den 11 en Maart 1927 heeft deze Vereeniging bij den Volkerenbond te Ge- néve protest doen aanleekontn tegen de ratificatie der annexatie van Bessarabië door Roemenië. ln deize nota verklaart de Liga in zeei\ scherpe bewoordingen dat door deze an nexatie nieuwe gronden ir,or jockomsti- gen oorlog zijn gelegd. Alhoewel de naionale Russen het te genwoordige regime in hun moederland in den meest strengen vorm moeten af-, keuren, voelen zij zich verplicht het Ge-; neraal Secretariaat van den Volkeren-, bond te doen ween dat in de Bessarabi sche aangelegenheid alle nationale Rus sen zich achter Sovjet-Rusland plaat sen, voor alle gevallen wanneer het Rus sische belangen betreffen die niet stroo- ken met de belangen van het oude Rus sische Czarenrijk. In verband daarmede moeten de na< tionale Russen met het protest der Sov* jetregeering ook hun protest doen hoo- ren. Nederlandsch Qost-inüië Een berucht leider gearresteerd. De terreur in het Padangsche. Aneta seint uit Padang: De beruchte leider van dc moorcUerreur in de Padang sche Ommelanden, Gandjil, is door een be volkingspatrouille in het gebergte gepakt. De lading van de „Tasman" overgescheept. Ancta seint uit Batavia d.d. 12 Mei' Morgenochtend zal een poging worden ge daan liet gestrande K. P. M. stoomschip „Tasman" af te sleepen. Vandaag is ondei begunstiging van mooi weer de lading overgescheept. Bij een ingesteld onderzool; is gebleken, dat de dubbele bodem, waar mee het schip is uitgerust, niet bescha digd.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4