Derde Blad. ARME FAMILIE. Dinsdag 10 Mei 1927 "^STADSNIEUWS gemeenteraad. (Vervolg). 3. Rekening, dienst 1926, van den Ar menraad Goedgekeurd. 4 Rekening, dienst 1926, van do Plaat selijke Schoolcommissie. Goedgekeurd. 5. Begrooting, dienst 1927, van de Plaatselijke Schoolcommissie. Goedgekeurd. 6. Voorstel tot verhooging van ver schillende posten der begrooting, dienst 1926, waarvan de raming te laag is ge bleken en tot toevoeging van eenige nieu we posten aan die begrooting. Aangenomen. 7. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van het genootschap „Mathesis Scicntiarum Genitrix", om het kosteloos gebruik van eenige localiteiten van de Stads-Gehoorzaal, voor het houden van de algeineene vergadering en van de ten toonstelling van door de leerlingen ver vaardigde werkstukken en van de inge komen antwoorden op de uitgeschreven Jubileum-prijsvraag op electro technisch gebied Aangenomen, 8. Voorstel tot verhuring van de naast bet perceel Haarlemmerstraat No. 165a gelegen bergplaats, aan L. en W. Kanbier, firma L. Kanbier. Aangenomen. 9. Voorstel tot wijziging van de met het Rijk. krachtens Raadsbesluit van 13 Maart 1919, gesloten huurovereenkomst betref fende het voormalige Pesthuis c. a. Aangenomen 10 Voorstel tot verpachting van het recht tot heffing van den weg- en water- tol tegenover den Rijnsburgschen Vliet bij het Leidsche Hek c. a., aan P. Giggaar. De heer v. E c k heeft op zich zelf geen bezwaar tegen de pachtsom, doch de tarie ven zullen met 50 pet. worden verhoogd on dat heeft sprekers bewondering niet. Tol len zijn anachronismen doch het is niet gemakkelijk ze af te schaffen. Spt. heeft twee bezwaren tegen deze verhooging; voor eerst zal het verkeer nog meer belemmerd worden en vervolgens wordt het hoe lan ger boe moeilijker om later die tollen op te heffen. Spr. vraagt of de gemeente soms lieeft meegewerkt tot het tot stand komen van het K. B. inzake dit tarief. Spr. ge looft, dat de meening van B. en W. niet is ingewonnen Gaarne zou hij nadere inlich tingen wenschen. Wethouder Splinter begrijpt niet, dat de heer v. Eek aanmerking maakt op de tarieven. Zij zijn altijd zeer laag ge weest, immers zijn zij tot stand gekomen in een tijd, toen de geldswaarde nog hoo- ger was. Het onderhoud van de Haarlem mer Trekvaart is zeer hoog. Als het ver keer wat minder wordt, zullen de onder houdskosten ook minder worden. B. en W hebben tot tariefverhooging geadviseerd. Do heer v. E c k merkt op, dat hier het oordeel van den raad heelemaal niet is ingewonnen. Spr. meent, dat omtrent ta rieven het oordeel van den raad moet wor den ingewonnen. Het argument, dat verkcersvermindering ook onderhoudskostenverlaging met zich brengt, vindt spreker al heel vreemd. Spr keurt het af, dat B. en W dit K B. heb ben uitgelokt. Spreker vraagt verder of het niet mogelijk is om na te gaan, wat zoo'n tol opbrengt. Dan kan men eens nagaan boe hoog de pachtsom moet worden gesteld De v o o r z De Kroon stelt de tarieven vast en niet de raad. B. en W. behoeven daarover den raad geen mededeeling te doen. Iedereen zal wel zijn vóór afschaf fing der tollen, maar zoolang zij er zijn, is bet beter de tarieven wat op te voeren dan zullen ze misschien eerder verdwijnen (Gelach) FEUILLETON. Ronun door Compton Mackenzie. Vertaald door Ellen Russe. $8) Voordat de taxi Church Row bereikt bad, merkte John, dat hij een bepaald eerbiedige houding tegenover z'n neef en ni*htje had aangenomen en toen ze weer in l»ct stille huis terug waren, waar 't m den gang lekker rook naar den in voorbe reiding aijnden lunch, vroeg hij of ze er tegen Eadden zich een uurtje onder elkaar bezig te houden, terwijl hij eenige brie ven schreef. „Want ik veronderstel, dat jelui je niet dadelijk wilt gaan verkloeden," voegde hij er bij, bij wijze van verontschuldiging, dat bij zich nu met zijn eigen zaken ging be moeien. Do kinderen bevestigden zijn veronder stelling, maar gaven hem vervolgens te kennen dat het Zondagsch programma in *arl's Court een wandeling na de kerk Voorschreef. „Met 't oog op het ongeluk met m'n hoed, vrees ik, dat jelui me dit zult moe ten kwijtschelden." „Best hoor," gaf Bertram opgewekt toe. „Maar ik stel voor, dat we met U naar boven gaan, en erbij zitten terwijl U brie- T?u Bchrijft. Brievenschrijven is zuur, Vindt U niet?" John voelde, dat do jongen zijn eigen ,z'n zusje's gezelschap aanbood uit fltririsme en hij kon er niet toe komen wit aanbod onwelwillend af te slaan. Dus 8>ngen ze allemaal naar boven. 11. Voorstel 'tot kostelooze overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van het strookje grond aan den Zijlsingel, Sectie K. nis. 609, 610 en 611 en 999, alle ged. Goedgekeurd. 12. Voorstel om aan de Zwemvereeni- ging „de Zijl" een bijdrage van 100. te verleenen in de kosten van een door haar te houden zwemfeest. Goedgekeurd. 13. Vaststelling van een aanvullende overeenkomst, betreffende de levering van electriciteit in de gemeente Koudekerk door de Stedelijke Electriciteitsfabriek te Leiden. Goedgekeurd. 14. Voorstel tot aankoop van een stukje grond, gelegen achter de Emmalaan en Terweeweg, kad. bekend gemeente Oegst- geest, Sectie G. No. 2237, ged. ten behoeve van de Electriciteitsfabriek. Goedgekeurd. 15. Praeadvies op het verzoek van de Leidscho Duinwater Maatschappij om toe stemming tot het aanvragen van de ver- eischte Koninklijke bewilliging voor eene verlenging van hare statuten met 25 jaren. Goedgekeurd. 16. Voorstel tot onderhandsche op dracht van do levering en het monteeren van den bovenbouw van een installatie voor een beweegbare afsluiting van de Slaaghsloot met een ijzeren valschut ten behoeve van de centrale rioleering, aan de Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij te Alkmaar. Goedgekeurd. 17. Voorstel inzake bet verleenen van machtiging tot het aangaan, respect, be krachtigen van overeenkomsten ter uitvoe ring van raadsbesluiten betreffende bur- gerechtelijke handelingen van den Ge meenteraad. Goedgekeurd. 18. a. Herstemming over 't amendement Eerdmans c. s., op art II der verordening houdende wijziging van de verordening van 31 Januari 1901 (Gemeenteblad No 3), betreffende de samenstelling en den werkkring der Commissie van Financiën; b. Voortzetting van de behandeling dier verordening. De heer Huurman zegt, dat als het amendement-Eerdmans (om nl. de comm. van financiën kennins te doen nemen van alle financieel© kwesties en niet alleen van die, welke haar worden voorgelegd) wordt aangenomen, dan moet de geheele veror dening veranderd worden. Spr. raadt den raad aan, het amendement te verwerpen. De heer Eerdmans verbaast zich over deze opmerking. Daarover behoeft men toch de discussie niet te heropenen. Een nieuw gezichtspunt wordt niet gege ven. De heer Wilbrink meent ook, dat het amendement tot moeilijkheden zal aan leiding geven. Hij wil eens een jaar lang aanzien, hoe de nieuwe verordening werkt, De heer Eerdmans merkt op, dat de tegenwoordige toestand ons geen licht geeft inzake de draagwijdte van de voorstellen, wat betreft de financieele gevolgen. Wij krijgen herhaaldelijk voorstellen, waarvan later blijkt, dat zij de geraamde kosten ver overtreffen. Neem bijv. het nieuwe politie bureau, dat de geraamde kosten mét 64.000 overtreft. Laten wij liever een jaar lang probeeren, of mijn amendement te lastig is, zegt spr. Wethouder Sanders is het met den beer Huurman eens. Zelfs een commissie van financiën kan geen overschrijding van geraamde kosten voorkomen. Er is bo vendien geen enkel punt, waarbij financiën te pas komen, of het komt bij de een of andere raadscommissie te land. De heer Wilbrink gelooft ook niet, dat een commissie van financiën over schrijding van de begrooting kan voorko men. Zelfs een technicus had niet kunnen voorzien, dat het politiebureau zooveel meer zou kosten. De heer v. Tol stemde in een vorige vergadering vóór het amendement, thans zal hij na het verweer van den wethouder tegenstemmen. Het amendement-Eerdmans wordt daar na verworpen met 15 tegen 16 stemmen Vóór stemden de S D. A. P., de Democra ten, de Vrijz. Democraten en de heeren Eerdmans, v. Hamel en Knuttel. De geheele verordening wordt daarna z. b. st. aangenomen „Leuke kamer, hé Viola?" „'t Kleed is erg oud," zei Viola. „Hebt U 'n paar behoorlijke boeken?" vroeg Bertram terwijl hij de rijen boeken bekeek. „Iets van Hent.y bijvoorbeeld, of zoo iets?" „Nee, 't spijt me wel," zei John veront schuldigend. „Of ingebonden Boys' Own Papers?" 1) John schudde van neen. „Maar ik zal je zeggen, wat ik wel heb," voegde hij er aan toe met een plotselinge ingeving, „Kingsley's Helden." „Is het 'n vroom boek?" vroeg Bertram achterdochtig. „Heelemaal niet. 't Is over Grieksche goden en godinnen met zeer ruime opvat tingen." „Goed zoo. Ik zal 't inkijken, als U wilt," stelde Bertram voor. „Vooruit, Viola, be gin nou niet met je eeuwige gedans. Kom, laten we dat boek eens bekijken. Er zijn 'n paar moppige platen in." ,,'t Is gauw lunchtijd," verklaarde John, teneinde hen gunstig te stemmen, voor 't geval ze dit tijdverdrijf, dat hij hun aan bood, vervelend vonden en ongeduldig werden. Aanstonds lieten de beide kinderen hun oom alleen en hij bemerkte met trots, dat ze het boek meenamen. Weinig vermoed de hij, dat de matig romantische gege vens, die men uit Kingley's Helden kan putten, in staat zouden zijn zich nog vóór de schemering van dien Novemberdag als een vurige vlam door Church Row no. 36 to verspreiden. Maar John wist ook niet, dat er dien avond kalfskop voor het diner was, evenmin had liij de tooncelmatige 1) Zooiets als: 't Jonge Volkje. (Vert.) Voorloopig geen luchtbrug voor de Leidsche Katoenmaatschappij. 19. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Katoen-Maatschappij voorheen de Heijder en Go., om vergunning tot het maken van een luchtbrug van hare fa briek aan de Heerengracht naar die in do Looiersstraat. De heer Schüllor verdedigt afvoering van dit punt van de agenda, omdat spr. meent, dat E. en W. niet voldoende aan dacht aan de kwestie hebben geschonken. Zij hebben geen rekening gehouden met de bewoners van de buurt. Deze hebben even goed recht op schoonheid en overheidsbe scherming als de bewoners van de Breo- straat. Een zinsnede in de stukken van B. en W waarin gezegd wordt, dat deze luchtbrug moeilijk geweigerd kan worden, al ontvein zen B. en W. zich niet, dat deze geens zins tot de verfraaiing van dit stadsgedeel te zal meewerken, noemde spreker vlakweg een beleediging voor den arbeidersstand en spr. begrijpt niet hoe de commissie van fabricage, waarin nog wel een A. R. arbei dersafgevaardigde zitting heeft, zulk een passage zonder protest heeft kunnen laten passeeren. De heer Huurman; 't Is bespottelijk. Over 14 dagen verkiezing! De heer S c h 11 e r Zie de interpel latie over 1 Mei! Spr. meent, dat men zich niet heeft afgevraagd of er een andere bevredigende oplossing kon worden ge vonden. Dat kan volgens spr. op 2 manie ren. De firma kan een vaste brug leggen over de Oranjegracht en daarover rails leggen. Verder kan er een brug over de huizen gelegd worden, hoewel dit plan niet zoo verkieselijk is, als het eerste. De heer Heemskerk beperkt zich tot het voorstel omtrent afvoering van de agenda. Spr. ziet zooveel bezwaren tegen het leggen van een luchtbrug zooals deze wordt voorgesteld, dat hij zijn stem aan het voorstel niet kan geven Spreker wil van den anderen leant de industrie gaarne steunen, doch niet op die manier. Daarom gelooft spr. dat het beter is het punt van de agenda af te voeren. De heer Schüller ziet in het voorstel een vertrapping van de rechten van de arbei ders. Dat is niet het geval Eerder zou men den kleinen middenstand dupeeren, wint arbeiders wonen er daar niet overwegend Dat doet aan de kwestie zelf evenwel niets af. De toelichting accordeert spr. dus niet, wel het voorstel-Schüllcr zelf De heer Wilbrink protesteert tegen het optreden van den heer Schüller. Wij moeten de industrie tegemoet treden zoo veel dat kan. De heer Schüller heeft een ander plan geopperd. Had hij dat maar bij de commissie van fabricage ingediend Spr meent evenwel ook, dat een dichte „kast" boven die gracht het zonlicht teveel zal benemen. De heer Eikerbout bewondert het voorstel van B. en W. ook niet. Doch dat is geen aanleiding voor den heer Schüller om zoo te keer te gaan. Spr. vestigt de aandacht op de luchtbrug van Leembrugge, die het zonlicht crootendeels doorlaat. Kan dat hier ook niet? Spr wil de brug ook booger laten leggen. Laten B. en W. trach ten in dien geest te onderhandelen met de firma. De heer D e u m e r is het niet eens met de motiveering van den heer Schüller. Het moet aan de firma zelf worden overgela ten hoe zij haar bedrijf wenscht in te rich ten. Het stadsleven brengt nu eenmaal beperking van vriiheid mee. Spreker is te gen het voorstel-Schüller. De heer S ij t s m a kan zich ook niet be grijpen, hoe B. en W. aan zoo'n luchtbrug bun toestemming hebben gegeven. Deze beele discussie is echter in het wilde weg, omdat wij het antwoord van den wethou der nog niet hebben. Stemmen: En wat doe je zelf. De heer S ij t s m a verklaart zich vóór bet voorstel-Schüller. De heer Knuttel meent, dat de Leid sche Katoen Mij. niet van zoo'n groote waarde is voor Leiden, dat wij daarvoor zulke groote offers behoeven te brengen. De firma is nu eenmaal zoo stom geweest om twee gebouwen tegenover elkaar te plaat sen. De heer Huurman protesteert daar tegen. Dat past niet in den mond van een geleorde als de heer Knuttel. Iedereen weet, dat de meeste Leidsche industrieën klein begonnen ziin en men moet panden mogelijkheden van den waterbak boven in huis overwogen, maar vooral had hij ver geten de tooneelspelersgave, die Bertram en Viola van hun moeder geërfd hadden in verband te brengen met het verkleeden op Zondagmiddagen. „Wat zeg je, Androméda of Androme da?" vroeg Bertram aan den lunch. Andromeda, m'n jongen," antwoordde John. „Perseus en Andrómeda." „Daar zou een prachtstuk van te maken zijn, denkt U ook niet?" ging Bertram voort. „Heusch," dacht John, „dat neefje was een heele vooruitgang op dien bebrilden inquisiteur in Ambles." ,,'n Buitengewoon goed stuk," stemde John opgewekt toe. „Denk je er over, het te schrijven?" „Viola en ik dachten erover diit to ne men inplaats van Robinson Crusoë uit te spelen. Ziet U, U hebt geen geschikte vachten en Viola is vrecselijk flauw en wil d'r gezicht niet zwart maken." ,,'t Is mijn beurt om geen wilde te zijn," verdedigde Viola haar kieskeurigheid. „Ik heb toch gezegd, dat je ook Will Atkins mocht zijn. Jo weet best, dat ik zelf dolgraag Will Atkins had willen zijn." „Goed," bood Viola aan, „dat mag je en dan ben ik Robinson. „Jo kunt niet midden in 't spel verande ren," redeneerde haar broer. John, die Viola's afkeer voor gebrande kurk waardeerde, maar ook Bertram's esthetisch bezwaar» tegen het verwisselen van rollen midden in een stuk deelde, ried ten sterksto Perseus en Andrómeda aan. „Je bent zeker door Kingsley op die ge dachte gekomen? Bravo, Bertram," zei hij UIT DE RADIO-WERELD. Programma's van Woensdag 11 Mei. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieberichten. 12.352.Lunclimuziek door het Tria- non-Trio. 2.003.00 Engelsche les voor kinderen. 5.306.15 Concert door het H. D. O.- orkest Willem Herckenrafh. bas bariton. 6.156.45 Lezing door den beer K. Dil- ling over: Sociaal-economische en paeda- gogische beleekenis van school en werk- luinen en boomplantdagen. 6.457.45 Concert door liet H. D. O.-or- kest. 7.45 Politieberichten. 10.30 Persberichten. 8.10 Christel. Radio-Avoud. 1. Opening door den voorz. v. d. Ned. Chr Reisver. A van Deursen. 2 Zang van Mej. Gispen: a. Altes Mailied in der Bittwoche, Reimann b. Ave Maria, Gherubini (zang, cello, en piano). 3. Rede van Ds. L. J. S. Vrousaz, over: De beteekenis van het tourisme voor de toenadering van de volkeren. 4. Zang van Mej. Gispen: Di Mey playsant willen wi planten. W. Pijper. 5. Andante. Mann (Cello, piano, H. H. Wegerif). 6 Drie-Ko ningenlied, W. Pijper. 7. Het reisplan 1927, causerie door W F. M Lindeboom. 8 Darghetto, Mozart. Serenade, Glazou- now (cello, piano). 9. Zang van Mej Gis- pij: Klokgebed, Zagwyn. (cello en piano- begel.). 10 Slotwoord door Ds. J. J. Bus- kus. 11. Sluiting. Daventry, 1600 M. 10.20 Daventry-kwartet en solisten (con tra alt, tenor, cello, piano). 12.201.20 Orkestconcert. 2.15 Voorlezing: David Copperfield, Dic kens. 2,20 Lezing: Julius Caesar, Shakespeare. 3.05 Lezing: On eating and drinking. 3.20 Zang van Schoolkindoren. 3.50 Daventrykwartet en Ph. Wood, so praan. 4.35 Kindoruurtje. 5.20 Orkelbespeling. 5.40 Tuinbouwpraatje 5.50 Tijds., weerb. nieuws. 6.05 Orgelbespeling. 6.20 Lezing: The worker and the league. 6.35 De sonates van Beethoven. 6.45 Lezing: Plant communities. 7.05 Kamermuziek Internitional string quartet. (2 violen, viola, cello) 7.30 Mechanische pianomuziek. 8.05 Kamermuziek (vervolg). 8.20 Weerb.. nieuws. 8.40 Causerie. 8.5510 20 Programma van „Sea pictu res". D Smith, bariton Radio, Octet. 10.2011.20 Dansmuziek. „Tl a d i o-P a r i s", 1750 M. 9.5010.20 Concert. 11.501.10 Orkestconcert. 4.055.00 Orkestconcert. 8.0510.00 Muziekwedstrijd Afd. Piano (dames) Langenberg, 4G9 M. 12.251.25 Kamermuziek. Solisten (fluit, bob, klarinet, hoorn, fagot, piano). 4.205.20 Concert. Lutterkapel. neerzetten, waar men een plaats kan krij gen. Wethouder Splinter merkt op, dat, als hij direct na den heer Schüller aan het woord gekomen was, de discussies wel licht een anderen loop zouden hebben ge had. De beer Schüller doet steeds z'n best om iemand onaangenaam te zijn. Hij wil thans B. en W. oven afmaken en ook do commissie van fabricage. Hij vindt hol oen beleediging voor don arbeidersstand enz. enz. Wij hebben alleen overwogen, wat de beste wijze was om deze kwestie op te los sen. De uitlegging van den heer Schüller is zeer kwaadaardig. Het is een economi sche eisch om deze twee gebouwen aan elkaar te verbinden. Deze industrie is wel degelijk van groot belang. Do hoogte van (j M. is volgens spr. voldoende voor een luchtbrug. Geroep: Nou, nou. In andere steden doet ineu allerlei con cessies om de industrie ter wille tc zijn. Waarom hier niet? Het adres van de buurtbewoners besprekend, meent spr. dat alleen de bewoners van de Oosterkcrkstoeg belang bij de kwestie hebben. De andere ondergoteekenden niet. vriendelijk beschermend. „Ik denk," ging 't neefje voort, „dat U j 't prettiger zult vinden als wo heelemaal boven spelen. Dat zal rustiger zijn, als U brieven moet schrijven. Moeder zei, dat U erg gesteld bent op rust." Hij zinspeelde eenigszins beschaamd op dezen wensch, als ware 't een geheime ondeugd van zijn oom; deze stemdo gretig too in do keus der bovenste verdieping als specltcrrin voor het heldendrama. „Wilt U juffrouw Worfolk dan als 't U blieft zeggen, dat we den kalskop mogen hebben?" „Do wat?" „Viola heoft in den keieder een kal kop gevonden, 't zou fiju zijn voor bet hoofd van de Gorgo, maar juffrouw Worfolk wou 't ons niet geven." John had zoo'n schik in Bertram's vin dingrijkheid, dat bij juffrouw Worfolk liet komen en haar zeidc, dat do kalfskop in bruikleen mocht worden gegeven voor do vertooning. „Dan sta ik niet in voor 't eten," waar schuwde juffrouw Worfolk. „Goed, juffrouw Worfolk. Ik zal niet pruttelen als er iets met den kalfskop go- beurt. Er is toch altijd nog koude roast- beef, niet waar?" Juffrouw Worfolk sloeg haar oogen ten hemel en verliet de kamer. „Nu, ik geloof, dat ik dat goed voor jelui in orde heb gebracht." „Dank U, oom John," zei Bertram. „Dank U, oom John," zei Viola. Eigenlijk waren ze toch aardige goedge- manierdo kinderen, en hij moest hun het fiasco van den kerkgang toch maar niet kwalijk nemen; de omgeving was zoo ge heel vreemd geweest; die ritualistische 7.358.20 „Ein Hoi rat sant rag",- schets in t acte. 8.20 Lentecoucei t. Orkest, sopraan en. ba riton) Daarna tot 11.20 dansmuziek. Königswusterhausen, 1 2 5 0 M. e n B e r 1 ij u, 4 8 4 e n 5 6 6 M 11.207.05 Lezingen en lessen. 7.2011.10 Werken van Felix Wein- garthor, door orkest o. 1. v. den compo nist. Daarna dansmuziek in liet Alsterpa- viljoen. Hamburg, 394.7 M. 1.252.05 Kamermuziek. 3.353.50 Vioolconcert. 3.505.15 Dansmuziek. 5.206.10 Orkestconcert. 7.2011.10 Zie Königswusterhausen. Brussel, 509 M. 4.205.20 Orkeslconcert. 7.209 20 „Thais", opera van Mas senet. De 120 K.W.-Zeesen-zender. Eenige kilometers van Königswusterhau sen, door bosschcn omgeven, verheffen zich de antennemasten van den nieuwen Zeersen-zender. Do bouw is reeds zoover gevorderd, dat waarschijnlijk binnen eeni ge weken met proef uitzendingen wordt be gonnen. Indien de zender aan de hooggespannen verwachtingen voldoet, zal hij over de ge heele wereld gehoord kunnen worden; in ieder geval zal in de uiterste boeken van Europa detectorontvangst, mogelijk zijn, hetgeen van groot- belang is voor do ont wikkeling van den omroep. Do antennemasten zijn ieder 21<» meter hoog, ongeveer 150 M. van het zendgebouw verwijderd. Hot zijn vierkante masten die naar drie zijden zijn afgespannen met ka bels, welke met een metalen spiraal om wonden zijn; hierdoor zijn de afspandra- den practi8ch onbegrensd houdbaar. Interessant is nog het volgende: Do voeten van de masten rusten thans op voorloopige steunen, die naderhand worden uitgewisseld als de zender in be drijf komt, legen porcelein-isolatoren; hiertoe zal men binnenkort do masten in haar geheel hydraulisch onvijzclon en dan do isolatoren aanbrengen. Een groot voordeel bij den Zcesen-zcn- dor is, dat de antenne geheel vrij komt t© staan in tegenstelling met Königswuster hausen, waar hot luchtnet door een ge- wimvar van draden en maston wordt inge sloten. Königswusterhausen zal geheel door don Zocsen-zendcr worden vervangen. Radio-station op Nova-Zembla. Voor Noordpoolondcrzoekors. Naar de „Izwcstija" meldt, is door do Sovjet-autoriteiten bes'oten tot de oprich ting van een radio-station op het noorde lijkste punt van Nova Zombla, welk sta tion tevens het noordelijkste van de ge heele wereld zal zijn. Doel er van is het geven van aanwijzingen voor de expedi ties, die per luchtschip db Noord poolstre ken gaan exp'orecren Verfraaiing van nel stadsgedeelte is zoo'n brug nu juist niet, maar wat het zwaarste is moet hot zwaarsto wegen. Het adres der buurtbewoners spreekt var. ver mindering van de waarde der huizen Maar hoe zit dat nu? De meesten zijn huurders Hebben zij opeens zooveel sympathie voor dc huisbazen gekregen? (Gelach) Vervolgens is die waardevermindering nog maar denkbeeldig, want de straat is breed genoeg. Licht on lucht kunnen vol doende toetreden. Na het inkomen van hot adres, heeft spr, zich in verbinding gesteld met de directie van de katoenfabriek en deze heeft hem gemachtigd tc verklaren, dat do luchtbrug alleen aan den onderkant gesloten zal zijn, maar overigens open zal zijn. Ook zal er oen sloomlciding langs ge legd worden, terwijl hot transport desnoods zal geschieden langs een hangbaan Spr gelooft verder, dat de oplossingen van de kwestie, zooals de heer Schüller dat aan geeft, op nog grooter moeilijkheden zullen sluiten. Vooral het tweede, waarbij een brug over de huizen moet worden gelegd Wat zouden do bewoners protestoeren. Do hoor Schüller meent, dat do toe zeggingen van do firma de bezwiren niot kerken deugden niet vu -r een nuchter land als Engeland. John trok zich in zijn stu deerkamer terug en stak een Corona op in dc overtuiging, dat hij een lekkere si gaar ten vollo verdiend had. „Kinderen zijn niet lastig," zei hij bij zichzelf, „als je maar probeert je op him standpunt te verplaatsen. Die vraag om den kalfskop verried ongetwijfeld een zeldzaam combinatie- en aanpassingsver mogen wat voor een schooljongen dichter lijke verbeelding genoemd kan worden. Harold zou hebben willen weten, hoeveel die kop woog en of hij in leven zijndo, lie ver in boterbloemen dan wel in madelief jes graasde, maar zou, als hij ten slotte gekookt was, er twee maal meer van gogo- ten hebben dan ieder ander mensch. Ik geef de voorkeur aan Bertram's opvatting, ofschoon ik natuurlijk do gevoelens van een huishoudster waardeer. Die sigaren zijn puik. Bertram's voorbeeld is werkelijk aanstekelijk en ik heb lust 'n paar uur mot Jeanno door te brengen, 't Is bepaald jammer, dat Laurence Bertram's zin voor dramatiek mis. Erg jammer." Do Zondagmiddag verliep; weliswaar verzamelde John geen voldoende krachts inspanning om voor zijn schrijftafel t© gaan zitten, maar hij droomde, al rooken- dc, van allcrbei buitengewone gegevens voor het vierdo bedrijf en hoorde af en toe in do verte gegil en gehol; die belette niet, dat hij zachtjes insluimordo tot bij plotseling wakker werd door 't openen van de deur. „Tijd voor do thee?" vroeg hij opgewekt op een toon, waarmee de gestoorde slaper altijd zijn onafgebroken aandacht voor tijd en ruimt© uitdrukt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 9