INGEZONDEN ÜIEDEDEELING IF Overreden! en gedood. Gietofmorgeii ia te "Wilholminadorp bij Goes een zes-jarig jongetje, dat op weg naar school was, toen het van achter een rijtuig kwam loopon, door een bestelauto der firma v. Melle uit Goes aangereden. De dokter die spoedig ter plaatse was, constateerde een schedelbreuk. Genees kundige hulp mocht niet meer baten. Het kind overleed spoedig ter plaatse. Auto-ongeval. Donderdagmiddag reed de heer Muster t op het stationsemplacement nabij het rrachtgoederenbureau te Delft, toen hij eenige goederen had gelost, met zijn auto achteruit en bemerkte daardoor niet dat drie goederenwagens van een convooi in aantocht waren. Do remmer op deze wa gens probeerde nog door schreeuwen de aandacht van den heer M. te trekken doch te laat. De vrachtauto werd aangereden door de goederenwagens en zwaar bescha digd. De heer M. wist op het laatste mo ment nog uit den auto te springen en be kwam geen letsel. Ernsllg ongeluk. Te Smilde is Donderdagmorgen de 20- iarige arbeider R. W.. werkzaam aan de Coöp. Aardappelmeelfabriek „Oranje" al daar, met zijn kleeren t usee hen een ilraaiende as geraakt Hij werd eenige kee- iien rondgeslingerd en ernstig verwond tpgenomen. W. is naar het ziekenhuis te vissen vervoerd. Verdronken. Gistermiddag is het 11-jarig zoontje van den heer v. G. te Utrecht ter hoogte van het Geertekerkhof spelende in den Cathrijnensingel geraakt. De inspecteur J. P .Weyburg, chef der verkeerspolitie, sprong gekleed te water en bracht het jongetje op het droge. Met een zuurstof apparaat werd nog getracht de levens geesten op te wekken, doch dit mocht niet gelukken. Ontsporing van een kolentrein. Men meldt uit Maastricht aan de „Msb.": Een naar de Staatsmijn „Maurits" gaande ledige kolentrein, geraakte even voorbij den overweg Groenstraat te Lut- terade uit de rails. Een van de achterste wagens kantelde. Het duurde geruimen tijd voordat de wagens weer in het spoor wa ren, zoodat het verkeer tusschen Sittard en Beek eenige vertraging ondervond. Paard op hol. Te Delft sloeg Donderdagmiddag om streeks half twee het paard van den land bouwer P. Roodenburg uit Berkel en Ro denrijs, dat men aan den Burgwal wilde inspannen op hol. Tot groote ontsteltenis van de talrijke voorbijgangers draafde het dier voort, tot dat het bij het café-restaurant van den heer Penning tegen een lantaarnpaal botste, welke finaal afbrak en in drie stukken viel. Het paard stortte neer. De veearts Dr. de Ronde, wiens hulp werd ingeroepen, constateerde dat het dier rug en nek had gebroken. Met behulp van den Techni- schen Dienst der politie werd het paard op een veewagen geladen en naar de Vee keuring vervoerd, waar het later werd af gemaakt. De moord op den koopman Pieper. Het is bekend, dat ook zeer oude be langrijke zaken, die niet tot oplossing kon den worden gebracht, nimmer aan de aandacht van de politie ontsnappen. Zoo houdt de Hamburgsche politie zich, naar de „Tel." meldt, bij voortduring nog be zig met de duistere moordzaak, welke eenige jaren geleden in het voorstadje Bergedorf gepleegd werd. De Hamburg sche recherche heeft het onderzoek we derom intensief opgevat en zich in ver binding gesteld met de Groningsche po litie, omdat het in dit geval een Gronin ger betreft. Gelijk men zich herinneren zal, werd in den avond van 23 Februari 1922 of in den daarop volgenden nacht de Groningsche koopman Johannes Her man Pieper, die dikwijls voor zaken in Duitschland vertoefde, in de nabijheid van Hamburg vermoord doordat hem met een stomp voorwerp ernstige slagen op het hoofd zijn toegebracht. Het motief tot deze daad was zeer waarschijnlijk beroo- ving, want het Duitscho en Hollandsche geld, dat hij bij zich had, een gouden horlogeketting met horloge, een porte feuille, waarin zijn Nederlandsche pas, en andere kleine voorwerpen werden vermist. Zooals wij reeds zeiden, is deze zaak nimmer tot klaarheid gebracht. Wel is komen vast te staan, dat Pieper den avond van den moord met een vrouw zich per trein naar Bergedorf heeft hegeven. Zekere Gertrud Emler werd als die vrouw aangewezen en is met haar vriend, zeke ren Bauer, eenigen tijd in voorarrest ge houden. Nader bewijs ontbrak echter en aangezien de verdachten ontkenden, moes ten zij weer in vrijheid worden gesteld. In de Duitsche bladen heeft een her nieuwde oproep aap het publiek gestaan om inlichtingen te verstrekken, welke misschien een nieuw spoor in do aange geven richting of wellicht in geheel nieu we richting kunnen geven. Bij eventueel succes van deze aanwijzingen looft de Hamburgsche politie een belooning uit van duizend Rijksmark. Wat betreft Ne derland, worden alle berichten van eenig belang gaarne ontvangen aan het hoofd bureau van politie te Groningen, Martini kerkhof, afd. recherche, tel. nrs. 3804 cn 3805. De vergane loodsschoener. Met het zoeken naar den in November 1925 vergane loodsschoener, hetwelk ver leden herfst wegens het vergevorderde jaargetijde moest worden stop gezet, zal dezer dagen weer worden begonnen. Drie Nederlandsche mijnvegers zijn hiertoe gistermorgen van Nieuwediep in do haven van Terschelling aangekomen. Branden. Op het buitengoed „Boerskolte'' te de Lutte van de familie Essing te Oldenzaal, heeft een ernstige boschbrand gewoed, waardoor circa 5 H A. met jonge aan plantingen van dennen enz. grootendeels door het vuur werden vernield. Gistermorgen te half 11 uur ont stond brand in do boerderij van A. Dijk- zeul nabij den Stompentoren onder de ge meente Haarlemmer li ede. Do brandweer was om half 12 ter plaatse doch kon niet verhoeden, dat de boerderij totaal af brandde. De inboedel werd grootendeels gered. De oorzaak is vermoedelijk ont staan door kortsluiting in de schuur. Te Haarsteeg is de bliksem geslagen in de boerderij van M. Vugts. Ze werd ge heel in de asch gelegd. Vee en eenig huisraad werd gered. Vermoedelijk tengevolge van het stoken van oen vuurtje in de heide is in het Bronnegerveld tusschen Borger en Rolde ruim 4 H.A. heide en 2 H A. den nenbosch van den heer Walburg Smit af gebrand. Ernstige vechtpartij. Donderdagavond kreeg in de Korte Houtstraat de neger A. F. ruzie met den 32-jarigen L. P. uit de Spinozastraat. De ruzie liep noal hoog. Beide mannen wa ren althans na eenigen tijd in een stevige bokspartij gewikkeld. Dit was blijkbaar naar den zin van P. nog niet genoeg. Hij stak den neger met een scherp voorwerp in de buik. Het zwartje werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. Men wilde hem daar opnemen, maar de neger protes teerde. Hij achtte zich na verbonden te zijn al weer flink genoeg om de straat op te gaan. Tegenstribbelen van den dokter hielp niet. Er zat dus niets anders op, dan hem maar vrij te laten. Thans heeft de politie hem opgezocht, om hem eenige nadere mede deelingen te laten doen. Tenslotte liet de niet zeer kleinzeerige man zich bewegen om zich onder geneeskundige behandeling te stel len. De verdachte P. ontkent den steek te hebben toegebracht. Eenige getuigen ver klaren echter, dat zij hem een stekende be weging hebben zien maken. De man is in bewaring gehouden. Een ongenoode gast. Donderdag is op het vreedzame dorps plein te Doorn een auto,komende uit de richting Amersfoort, de veranda van het hotel Lagerwey binnengereden, terwijl de gasten in den stralende zon den lunch bui ten gebruikten. Een gegoten ijzeren paal, een der steunen van het balkon, werd in twee stukken gereden, stoelen en tafels aan flarden, een der luiken vernield. Gelukkig hadden de gasten zich nog juist op tijd aan het gevaar kunnen ont trekken. De veldwachter, die bij den ingang van het dorp reeds de aan het stuur zittende dame had gewaarschuwd, was de auto maar vast gevolgd en maakte poces-ver- baal op. 't Rustige lieflijke dorp was in opschudding Wat wordt er toch royaal met rijvergun ningen omgesprongen! Buitenl. Berichten ONGELUKKEN DE RAMP VAN DE MISSISSIPPI. Vijfduizend personen geisoleerd. Een nieuwe dijkbreuk op eèn zevental K.M. ten Noorden van Sint Joseph heeft de geheele streek van Tensas onder water gezet, en 12.000 personen weer dakloos gemaakt. Nn Noord-Oostelijk Louisiana zijn 5000 menschen in half ondergcloopen huizen of op vluchtheuvels van alle verbinding afge sloten. Met vliegtuigen en een vloot van 200 motorscheepjes worden ze geleidelijk uit hun isolement verlost. Gisteren heeft het 24 uur achtereen gestortregend, waardoor de toestand der vluchtelingen nog troosteloozer werd. Het water stijgt nog steeds. Ondanks alle breu ken vertoonde de Mississippi te Nicksburg in 24 uur een was van 6 c.M., en bij Nat chez van 2J4 c.M. Ook New-Orleans wordt nog steeds be dreigd; het water staat nog even hoog. Duizenden arbeiders zijn nacht en dag onder leiding van ingenieurs aan het werk om de dijken te versterken. Naar uit New-Orleans wordt geseind, heeft het gedurende de laatste 24 uur voortdurend hevig geregend, waardoor 't leden van de bevolking, die door de ovcr- stroomingen is getroffen, nog vergroot wordt, aangezien de meesten in tenten kampeeren. Vreeselijke paniek in een circus. Een wilde beer doodt een kind. Uit Weenen wordt gemeld: Te Szege- din brak in een circus tijdens een kinder voorstelling een vreeselijke paniek uit. Het circus was tot de laatste plaats gevuld. Als laatste nummer trad een groep beren op. Toen de muziek een marsch inzette, werd een der beren wild. Het dier sprong in een loge, waarin zes kinderen zaten. De beer viel de kinderen aan en wierp ze neer. Een meisje werd zoo ernstig ge wond, dat het onmiddellijk overleed. Door het gillen der kinderen ontstond een alge- meene paniek. Alles snelde naar de uit gangen en in het gedrang werden ver scheidene onder den voet geloopen. Het personeel slaagde er met de grootste moeite in, de kinderen uit de klauwen van het razende dier te bevrijden. Dertien kin deren en drie vrouwen werden zeer ernstig gewond. De overstroomingen in Canada breiden zich uit. De overstroomingen in Brandon-district van Manitoba nemen een steeds ernstiger karakter aan. Een enorme oppervlakte staat thans onder water. Het Roode Kruis zendt financieele hulp aan de slachtoffers. IJsland wör'df verwarmd. Met heet water uit do geysers. Reykjavik, de hoofdstak van IJsland, zal binnenkort verwarmd worden met be hulp van warm water uit de geysers, die 40 K.M. benoorden de stad liggen. IJs- lands geysers produceeren per jaar naar schatting ongeveer 9 milliard liter heet water. Door deze watervoorraden volgens een nieuw ontworpen schema door buizen te leiden hoopt men, met besparing van geweldige hoeveelheden steenkool en hout, honderden H.A. broeikassen to kunnen verwarmen en aldaar een vegetatie moge- tatie mogelijk te maken van het Middel- landsche Zee-type. De minister van Financiën van IJs land, Thorlakson, is de ontwerper van het plan. Een netwerk van betonnen buizen zal worden gelegd, terwijl er een centraal pompstation wordt gebouwd even buiten de hoofdstad, vanwaar het heete water zal worden verspreid. Ook de mogelijkheid van benutting der onderaardsche hitte van den Hekla en an dere IJslandsche vulkanen wordt over wogen. Een journalist te Kopenhagen heeft al verteld, dat als het plan werke lijkheid wordt, de heer Thorlakson in zijn kassen den geheelen winter door in hemds mouwen zal kunnen werken. Hittegolf in Zwitserland. Sterke was der rivieren. Zwitserland verkeert onder den invloed van een hittegolf, die de sneeuw op de bergen snel doet smelten. Het peil der ri vieren is daardoor abnormaal hoog voor den tijd van het jaar. De waterstand in het meer van Constanz is in de afge- loopen 8 dagen ruim 60 c.M. gestegen en men vreest, dat wanneer er veel regen valt een overstrooming zal plaats hebben. In de afgeloopen drie dagen zijn er tal rijke hevige onweersbuien geweest. Gister avond hebben hevige regens op sommige plaatsen veel schade aan den oogst aan gericht. Te Genève zijn verscheidene kel ders ondergeloopen. Brandweerlieden werden ontboden naar het historisch deel van de international muziek tentoonstel ling om dit tegen het water te bescher men. De Bisschop van Jeruzalem aangevallen. Door bandieten beroofd. Een draadloos bericht via Berlijn meldt, dat de auto van den bisschop van Jeruza lem op dertig K.M. van die stad door ban djeten is aangevallen. De chauffeur werd gedood, terwijl de geestelijke en zijn drie metgezellen werden uitgeplunderd. Aanslag op een mailfrein. In den nacht van Woensdag op Donder dag is een aanslag gepleegd op den snel trein ParijsNimes, hij Brassac-les-Mines Op een der rails was een zware steen ge plaatst, die met een sterken ijzeren ketting werd vastgehouden. De machinist van een in tegenovergestel de richting passeerenden goederentrein be merkte den steen en reed met groote snel heid naar het naaste station, waar hij nog tijdig de waarschuwing kon afgeven waar door de sneltrein tot staan werd gebracht Een geweldig onweer boven Londen. Gistermorgen heeft een geweldig on weer, dat zich boven Londen ontlastte, eenige sctiade aangericht*. Een aantal huizen in het Zuid-oostelijk deel van de stad werd door den bl'ksem getroffen, doch persoonlijke ongevallen hebben niet p'aats gehad. Het onweer ging vergezeld van hevige slagregens, hetgeen voor de velen, die zich juist naar hun werk bega ven en na de zomersche dagen niet op een dergelijke stortbui hadden gerekend, al bijzonder onaangenaam was. In den loop van den dag klaarde het weer op en steeg de thermometer zelfs tot 74 graden. Brighton, de bekende badplaats, kon zich zelfs verheugen in den warmsten dag van het jaar. Nederlandsch Oost-lndië CHINEEZEN-VERZET OP BORNEO. Een der gewonde politie-agenten overleden Men beheerscht den toestand. In aansluiting op het bericht over de ongeregeldheden met Ghineezen te Sanga- Sanga bij Samarinda wordt nog nader ge meld, dat de controleur gedurende een uur op kalme wijze, doch ten slotte zon der succes betoogd heeft, dat aan de eischen van de 500 man sterke menigte tot vrijlating van de zoogenaamde onschul digen onmogelijk voldaan kon worden. Bij voortgezette besprekingen werd besloten met vijf Chineezen naar Samarinda te gaan, ten einde met den assistent-resi dent nader overleg te plegen. Het bestuur ging hiermede accoord. Plotseling veran derde echter de houding van de menigte, die zeer vijandig werd en zich tegen het gezag keerde. De politie werd aangevallen. Deze loste een waarschuwingsschot, maar toen de samengesehoolden steeds driester werden, jouwend en joelend de politie en de militairen insloot, was een gevecht on vermijdelijk. Aan beide zijden werd, gelijk al gemeld, van vuurwapens gebruik ge maakt. Twee politie-agenten werden ge wond. Een van hen is inmiddels overle den. Militaire hulp is nu naar Sanga- Sanga vertrokken. De toestand wordt thans beheerscht. De in beslag genomen stukken, die zeer belangrijk zijn, betref fen een extremistische actie. De gestrande „Tasman". Passagiers en mail naar Australië. De passagiers en de mail van het ge strande s.s. „Tasman" der Paketvaart- Mij. gingen gistermorgen over op de „Aki Maru". om naar Australië vervoerd te worden. De „Stagen" is thans in de nabij heid van de „Tasman". De positie van het schip is onveranderd. Ter dood veroordeeld. Hij bracht vier menschen om het leven. De krijgsraad te Tjimahi heeft den Me- nadoneeschen korporaal-schildwacht van het hospitaal in Weltevreden, Sumampo, die in den nacht van 29 November 1926 om een vrouwenkwestie den sergeant wachtcommandant Klay, en korporaal Sunneke doodschoot, vervolgens in de ri vier sprong, ontvluchtte en later den ge- pensionneerden ambtenaar Leisen even eens met een schot doodde, veroordeeld tot den doodstraf met den kogel. In herinnering brengt het Haagsch Ane- ta Kantoor nog. dat deze amok-maker ook den politie-opziener Dijkstra gedood heeft De dader werd 30 November j.l. gearres teerd, nadat hij eerst een poging tot zelf moord had gedaan. „Gezouten eieren." Edn nieuwe truc der opium smokkelaars. De „Loc."-correspondent te Soerabaia meldde, dat de douane aldaar een hoe veelheid clandestiene opium met een re- giewaarde van" 3000 achterhaalde. Dit gebeurde in de haven en het feit verdient alleen al hierom vermelding, omdat de douane ondanks de omstandigheid, dat de smokkelaars een spiksplintemieuwen truc hadden toegepast, het heulsap heeft gevonden. Men kende reeds den truc van de uit geholde schoenhakken en van b uitge holde boek, van de vulpenhouder» ®n van de ruimte in de koppen van de Chinee- sche pajongs en nog zooveel meer, maar men kende nog niet den truc van de „ge zouten eieren." Voor 'den douanier verschenen manden met „gezouten eieren" zoo van het beken de aanzien: met de bruine kleikluiten om de doppen. Er was niets bijzonders aan. Maar de douane-ambtenaar wilde ze toch nader onderzoeken en zoo volgde de aanhaling van het heulsap. De smokkelaars hadden n.l. door een klein gat de eieren laten leegloopen en ze vervolgens met opium gevuld, waarna de klonten klei op de doppen geplakt werden ter sluiting meteen van de gatenl De melaatschen op Bali. Betere verzorging dringend n o o d i g. De verzorging, onderbrenging en medi sche behandeling der leprozen op het eiland. Bali laat nog zeer veel te wenschen over. De zieken worden voor een zeer klein gedeelte in enkele verspreid liggen de inrichtingen opgenomen, doch de be handeling, die deze ongelukkigen daar krijgen, is eigenlijk veel minder dan die- welke zij genieten, wanneer zij zich in de dessa blijven ophouden. Men gevoelt, en terecht, dat aan dezen toestand oen einde moet komen. Afzondering, doch daarmee gepaard gaande goede huisvesting en me dische verzorging, dat is de minimum- eisch, die gesteld kan worden in het be lang der maatschappij, en ter verlichting van het lijden der kranken. Naar de „Loc.'' vernam heeft dr. Bar- gehr, de door do regeering aan de me- laatschenkolonie Pelantoengan toege voegde geneesheer, een inspectiereis door Bali gemaakt, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat de zorg voor de melaatschen aldaar en op Lombok, waar hij ook ver toefde, zoo zeer te wenschen liet, dat ver betering in den toestand dringend nood zakelijk was. Het ligt thans in de bedoeling om op Bali een centrale inrichting voor opname en verpleging der leprozen te stichten, waar dan in de eerste plaats de thans in de drie bestaande inrichtingen onderge brachte leprozen zullen ondergebracht worden, terwijl voorts het werk der af zondering krachtiger ter hand genomen zal worden. Dr. Bargehr, die met een kort verlof naar Europa gaat, zal na terugkomst van dit verlof waarschijnlijk aan het hoofd dezer inrichting geplaatst worden. SPORT VOETBAL. DI0G. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Zondag zullen de door de A.V.V. geor ganiseerde seriewedstrijden een aanvang nemen; 26 elftallen hebben voor deze se rie ingeschreven, zoodat het een heele drukte belooft te worden en cr mooie wed strijden zullen gespeeld worden. Voor de voetballiefhebbers zal er dus te genieten zijn en wij verwachten dan ook de komen de Zondagen veel publiek op het mooie A.V.V.-terrein. Het programma voor Zondag a.s. ver meldt: 121 u. V.V.L. IILisse IV, Junio- ren-afdeeling11/45 1/4 u. V.V.L. I Lisse III, 3e Afdeeling; 41/45 1/4 u. Edoh IIR. K. Onderwijzers-elftal, 2e Af deeling. Verder speelt het 2e elftal te 2.30 u. op eigen terrein tegen Blauw Zwart II voor de Competitie. Deze wedstrijd werd 14 dagen geleden gestaakt wegens regen met den stand 40 vo:r A.V.V. II. Nu moet deze wedstrijd geheel worden overge speeld. Het 3e elftal trekt naar Hoornpark om daar te 4 u. V.A.P. II te ontmoeten. Thuis werd van dit elftal met 20 gewonnen, doch wij vertrouwen, dat de 3e elftallers de zaken nu niet te licht opnemen en flink zullen samenspelen, daar er nog lang niet gewonnen is. Vertrek per fiets te 3.15 uur van het Patronaat. R. K. V. V. Teijlingen. A.s. Zondag is er op Sport hof niets te doen, daar Teijlingen I en II naar Sant poort moeten voor de ingeschreven serie- wedstrijden. Om 1 uur speelt dan Teijlin gen IIB.S.M. I op Santpoort-terrein. Om 2.30 uur Santpoort ITeijlingen I. Met het mooie weer belooft dit een aardig uit stapje te worden, daar men met twee auto's naar Santpoort zal gaan. De eerste auto vertrekt om 11.45 uur. De tweede om 1 uur van 't K.S.A.-gebouw. Zij, die wenschen mede te reizen kunnen zich nog opgeven bij H. Hoogervorst, Eoekstr. 9, Sassenheim. Het tweede Junioren-elftal van Teijlin gen zal den strijd aanbinden met het 2de Junioren-elftal van Lisse aan de Esselaan om 12.30 uur, vertrek per fiets om 11.50 uur van 't K.S.A.-gebouw. De wedstrijd Teijlingen I Junioren— Lisse I Junioren op Sporthof gaat niet door. KORFBAL. Wijziging wedstrijdprogramma. Van het programma voor a.s. Zondag is afgevoerd de wedstrijd VeloxSwift. Als scheidsrechter bij den wedstrijd NoordZuid zal fungeeren de heer J. J. v. d. Vrande te Amsterdam. LAWNTENNIS. Om den Davis-Cup. Denemarke nN e d e r 1 a n d 4 Op den laalsten dag van den wedstrijd DenemarkenNeder'and, werden de twee andere enkelspelen gehouden. Timmer is er in geslaagd zijn partij te winnen, zoo dat, wijl Bryan weer verloor, we niet ge heel zonder winstpunt uit Kopenhagen vertrekken. De einduitslag is nu 41 in het voor deel van Denemarken. De uitslagen van gisteren zijn: Timmer slaat Axel Petersen met 63, 6—4, 4—6, 8—6 Bryan verliest van Ulrich met 16, 3—6, 0'6. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vercen'ning „Swift." Morgen zal de 80 K.M. tijdrace gereden worden der competitie, waarvoor de heer. P. T. de Jong als tijdwaarnenmr zal op treden. De samenkomst is 7.50 u. aan de Gijse- laarsbank, vertrek precies 8 u. naar dc start.. De renners starten 4 minuten na elkan der. De Juniores komen gelijk samen om daarna een sprint te rijden over 300 M. ROEIEN. Het wedstrijdseizoen. De voorbereidingen van „Die L e y t h e". Men schrijft nos: Het zomerweer is begonnen. De takken van sport, die speciaal in den zomer be oefend worden, trekken de liefhebbers weer tot zich. Zoo gaat het ook met de roeiers. Meent niet, dat het in het late najaar, wanneer het zoo tegen vriezen aan is, niet heerlijk is te roeien. Zij, die de rpeisport van meer nabij kennen, we ten wel beter. De tijd voor het echte roei- toerisme breekt echter nu aan en zal, wan neer wij straks den zomertijd hebben en, naar wij hopen, de lange mooie zomer avonden aanbreken, eerst volop tot zijn recht komen. Hoe prachtig is het niet in den zomer 's avonds in den tuin van het schuitenhuis der roeivereeniging „Die Leythe", wanneer de avond valt en de welbckcndo molen van Noordman met de typische daarom heen liggende huisjes zich tegen de avond lucht afteekent. Zij, die er getuigen van geweest zijn hoe daar dan nog, tot het bijna geheel donker is, de wherry's en gic ken der vereeniging over het spiegelglad de water komen aanglijden, zullen er van overtuigd zijn, dat. de Leidsche burgerroei- vereeniging zooals men zulke vcreeni- gingen pleegt te noemen in tegenstelling met studentenroeivereenigingen in een groote behoefte voorziet. In den laten namiddag ziet men meestal de ploegen van „Njord en „Die Leythe", die zich ijverig aan het voorbereiden zijn voor het a.s. wedstrijdseizoen, zich naar de Rijn en Schiekade begeven om zicb daar in het kanaal te oefenen. Ook ouderen menschen van positie zooals men die wel noemt veelal oud roeiers van studentenroeivereenigingen- die thans hun werkkring in Leiden of om geving hebben gevonden, treft, men op he; schuitenhuis aan. Zij komen in het goat verzorgde materieel van de verccnigiu? de zorgen, die het dagelijksch leven hun brengt voor een oogenblik van zich afzet ten, nemen de riemen nog eens ter hand om dan na een verfrissehende douche huis waarts te keeren en mei vernieuwd krachten het werk, dat hen 's avonds dik wijls nog wacht, te kunnen aanpakken. Voor de echte sportliefhebbers is M

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4