Tweede Blad. Zaterdag 7 Nlei 1927 Bi W W'ËH LflMB bevordering van den export van landbouwproducten. aren zendt ons het volgende communi- ^U,J)e R-K. Boerenstand", officieel or gaan van den R. K. Nederlandsche Boe ren- en Tuindersbond is voornemens bin- nenkont een export-nummer te doen ver schijnen, dat breed is opgezet en grootsch zai woerden uitgevoerd. Verschillende kun dige vakmenschen hebben reeds hunne medewerking aan de gewone redactie toe gezegd. Het blad wordt rijk geillustreerd en gesteld in verschillende talen. Allen, die direct of indirect betrokken zijn bij ex port van Nederlandscbe landbouwproduc ten zullen het verschijnen van een flink en goed uitgevoerd exportnummer zeer toejuichen. En dat zijn er velen. Niet alleen fokkers van paarden, rundvee, varkens, schapen en geiten en producenten van bo ter, kaas, eieren, enz. alsmede teelers van zaaizaad en pootgoed, van bloemen, hees ters, bollen, groenten enz., maar ook bank instellingen. informatiebureaux, trans port- en scheepvaartmaatschappijen, ver zekeringsmaatschappijen, hotels, enz. enz. Verwacht wordt dan ook met recht, een algeheele Nederlandscho medewerking aan de sympathiee onderneming van „Be R.K. Boerenstand" We leven nu eenmaal in een tijd van re clame. Nederland's welvaart hangt voor een groot deel af van den export van land bouwproducten. Alle Europeesche landen en landen buiten Europa maken wereld reclame voor hun producten. Nederland moet dit dus doen in de eerste plaats voor zijn landobuwproducten. En doet dit. Maar zijn reclame zal niet weinig ver sterkt worden door het verschijnen van een kundig, goed opgezet en goed uitge voerd export-nummer van een vakblad. De redactie van „De R.-K. Boerenstand" en de tegenwoordige drukker-uitgever zijn voor ons borgen, dat èn de opzet èn de uitvoering niets te wenschen zullen over laten. R.K. HANDELSHOOGESCHOOL. Weet u, wat de N. R. G. schreef bij. de oprichting der Handelshoogeschool te Rotterdam? Neen? Het is de moeite waard die woorden thans eens te herhalen: „Rotterdam gaf aan 1913 een hoogere, blijvende wijding door de oprichting van de eerste Handelshoogeschool". Dat was dus een feit van beteekenis in het roemrijke eeuwjaar 1913. En zou dan de stichting van een eigen R.-K. Handelshoogeschool voor de Katho lieken niet minstens een feit van even groote beteekenis zijn? Mgr. Diepen heeft bij zijn laatste be zoek ad limina onder de voornaamste ge beurtenissen aan Z. H. den Paus ook kunnen mededeclen de bijna voltooide op richting dezer nieuwe inrichting voor R. K. Hooger Onderwijs En zouden de Katholieken van Neder land zelf dan onverschillig daartegenover staan? Dat is onmogelijk. Het blijkt ook uit de aanzienlijke giften en talrijke jaar- lijksche bijdragen, dat dit niet het geval is. Maar toch zijn er nog tientallen, ja honderdtallen van Katholieken, van wie ^eii steentje voor dezen nieuwen bouw verwacht wordt. Nog velen, zeer velen zijn er ongetwijfeld, die reeds plan maak ten een bijdrage te schenken. Laten zij nu ook de daad stellen en hun toezegging in zenden bij den penningmeester den hoog- edelgestr. Heer H. Blomjous, Heuvel, Til burg, of hun gift storten op de postreke ning 124965 der R.-K Handelshooge school. Dat zal mede ten voorbeeld zijn aan velen, die bij dit zoo uitnemend Ka tholieke werk niet zullen willen achter blijven. Vergadering van Ned. Radio-vereenigingen Een comité van Ncd. Omroep- vereenigingen opgericht. Men meldt ons: Hotel Centraal te Den Haag werd Woensdagmiddag een vergadering gehou den van de verschillende Nederlandscho Radio-vereenigingen teneinde do afvaar diging van Nederland naar de Union In ternationale te Genève te regelen. Aanwe zig waren de vertegenwoordigers van den R.-K. Radio-Omroep, van de Vereeniging van Arbeiders-Radio-Amateurs, van de Red. Christelijke Radio-Vereeniging en den Vrijzinnig Protestantschen Radio-Om roep. Namens de regeering werd de vergade ring, welke geleid werd door den heer A. Dubois te Hilversum als Nederlandscb estuurslid van de Union, bijgewoond door <jen heer Claassen, referendaris, chef van de afdeeling Telefonie bij het hoofdbestuur der I osterijen en Telegrafie. De Hilyersumsche Draadlooze Omroep geweigerd aan deze conferentie mede .e werken, omdat de bestuursleden van die stichting van oordeel waren dat samen werking met de andere omroepvereenigin- gen zijn invloed zou verzwakken en daar om met die vereenigingen geen contact gemeenschappelijke vergaderingen meer wenscht. .Q^0 a?e?da vnn vergadering te Genè- ,l! r j besProken instructies omtrent i® VerschiHende punten te volgen wÜrü8^11 ,wcrden verstrekt. Besloten rlorio J - als vcrlegenwoordigers van Ne- lpnit ln Union en in de verschil lende'commissies alleen de heoren Dubois noemd V zullen worden herbe- NpSI?i« PPgericbt een comité van tanrloft Omroepvereenigingen, rloe aJ?e aanwezigen toetraden en welk comité ook in de toekomst Nederland internationaal zal vertegenwoordigen. "Waar de regeering alle bestaande omroep vereenigingen op voet van gelijkheid be schouwt en behandelt, zal iedere vereeni ging in dat comité voorloopig één stem uitbrengen. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. Dubois. Op de aanstaande vergadering van de Union te Lausanne van 1114 Mei zal Nederland zijn vertegenwoordigd door de heeren A. Dubois, directeur der N. S. F. te Hilversum, en mr. A. van der Deure, voor zitter der Ned. Chr. Radió-vereeniging te Bennekom. Uitvoerig werd nog gehandeld over de houding van den H. D. O en de kwesties der programma's Ook werden nog bespre kingen gevoerd om te komen tot één offi cieel orgaan voor den geheelen Neder- landschen Omroep. Hieromtrent zullen de vereenigingen in eigen kring de mogelijk heid onderzoeken Alle fpr vergadering genomen besluiten geschiedden met algemeene stemmen en met volkomen instemming van alle groe pen. Tenslotte werd nog overeengekomen dat het Crmr'té zich inzake de kwestie der binnenlandsche programma's met do re geering in verbinding zal stellen. Congres over emigratie. Het bestuur der R.-K Emigralie-ver- eeniging is voornemens in de maand No vember van dit jaar een congres over Emigratie te organiseeren. Tot dit besluit is, naar wij in de „R K. Boerenstand" lezen, het bestuur gekomen op grond van de overweging, dat het emigratievraag- stuk voor ons land en voor onzen tijd boe langer hoe meer de aandacht vraagt, re den waarom het noodig is het standpunt der katbo'ieken in deze scherper d£n tot nu toe geschiedde te doen bepalen. Het vraagstuk zal op het congres worden be sproken aan de hand van twee inleidingen waarin het zal worden bezien a uit een godsdienstig, en b. uit een economisch oogpunt. De verjaardag der Prinses. Ter gelegenheid van den 18en verjaar dag van prinses Juliana werden op 30 April j.l. voor het Koninklijk HuiB 763 te legrammen op luxe-formulieren afgeleverd, waarvan er 400 werden aangeboden op 30 April en 303 op daaraan voorafgaande da gen. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. ZANGERSDAG. Do door den Korenbond „St. Willi- brord" uitgeschreven Zangersdag, waar aan deelnemen de aangesloten koren: Wassenaar St. Willibrord, Wassenaar, Goede Herder, Voorschoten, Leidschen- dam en Katwijk aan den Rijn, zal gehou den worden op 18 Mei. Des avonds plech tig Lof in de Parochiekerk, daarna zan gersavond in de Aula van het St. Will. College. Ieder koor zingt een vrij num mer Gregoriaansch, een verplicht nummer Gregoriaansch, en een vrij nummer mu ziek, voorzien van het Nihil Obstat. Er is alleen toegang voor genoodigden. LISSE. Geboren Hendrikus Jacobus z. v. J. Kozijn en M. Bus. Johan Bernard z. v. J. F. Th. Dahlkamp en E. van Diert. Ivors z. v. G. v. d. Wolf en J. Slinger. Juliana d. v. J. A. Ruigrok en W. van Rijn Hermanus Arnoldus z. v. J. Wijnands en J. v. d. Voort. Agnes d. v. J. Brama en P. v. d. Berg. Gcertruida d. v. P. Star cn J. Montagne. Ondertrouwd: J. F. Beelen en P. F. v. d. Geest. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer is met zulk weer als we de laatste dagen heb ben buitengewoon groot. Alles is thans in zeer korten tijd in bloei. Over de prijzen echter valt nogal te klagen. Van tulpen, late zoowel als Darwintulpen, lange zoo wel als met een blad, zijn deze zeer laag. Vele soorten gaan voor f0.15 tot 0.25 per 100, nauwelijks het plukloon. Trolliums gaan van f 0.35 tot f 0.90 per 100. Late Poeticus tot f 0.80, Pyrethrums van f 1.50 tot 4.per 100. SASSENHEIM. Gouden huwelijksfeest. Gisteren vier de het echtpaar A. Keijzer-Ouwersloot het heugelijke feit, dat zij voor vijftig jaren in de echt waren verbonden. Bij deze gele genheid gaf de plaatselijke muziekvereeni- gïng Crescendo een serenade. De Burge meester bracht het echtpaar een bezoek en wenschte het geluk met dit zeldzame feit. Ook werd een hartelijk woord van waardeering gesproken door den voorzit ter der muziekvereeniging, waarna een der familieleden bedankte. Het echtpaar is nog goed gezond en do bruidegom, 74 jaar, verricht nog dagelijks zijn landwerkzaam heden. Zij hebben 12 kinderen, 55 klein kinderen on 3 achter-kleinkinderen l Raadsverkiezing. Het aftredend raadslid, de heer G. v. Rijn, heeft de her benoeming met voorkeurstemmen aan vaard. WARMOND. Geboren: Adrianus Wilhelmus Ma ria, z. van Th. Slingerland en C. J. Oost- dam. Johanna Charlotte, d. van J. A. Dil en J. O. Koekenbakker. Overleden: G. A. L. Morgensterne Munthe 51 j., echtg. van Oh. J. van Gendt. D. van de Water 53 j. echtgenoote van O. van der Kwart. Gevestigd: L. J. de Vroomcn van Boxtel. Frau Bundl van Duitschland. G. Schouten en gezin ran Duitschland,. G. A. J. van Raaij en gezin van 's-Gra- venhage. H. Verkaik van 'Leiden. L. Muller van Hannover. E. Huisman van Rotterdam. Joh. Hantrop van Duitsch land. M. V. Beiner van Oostenrijk. Joh. Wassenaar van Lisse. M. A. Heemskerk van Alkemade. G. P. de Nier van Eindhoven. V or t rokken:. M. van Dam, Noord- wijkerhout. H. van Veen, Loosdrecht. A. Olk, Rijswijk. A. Blok en gezin, Lek- kerkerk. M. M. Barends, Leiden. A. W. Barends, Leiden. J. N. eVrkleij, Ha- zerfiwoude. Th. Bader,. Sassenheim. O. Onderwater, Boskoop. O. P, van Loeuwen, Noordwijkerhout. M. P. A. Meissen, Westerblokker. J. M. Schaven maker, Amsterdam. J. M. Kerkvliet, Oesgtgeest. P. de Wit, Woubrugge. H. H. Hoogeboom, Alkemade. R. R. van Breda en gezin, Voorschoten. P. J. van dor Geest, Kaatsheuvel. J. H. van der Meer, Hazerswoude. J. O. Verdegaal en gezin, Sassenhqim. R. J. Schaap en ge zin, Amsterdam. WASSENAAR. Autobotsing. Aan den Deijl botste Vrijdagmiddag twee vrachtauto's tegen elkaar op, omdat do bestuurders elkaar niet begrepen. Van den eenen wagen, ge laden met groenten, werden do beide voor wielen totaal stukgeslagen, terwijl de ra diator ook geheél wérd ontzet. De andere, mét bouwmaterialen geladen, kreeg een in elkaar gedrukte treeplank. Brand. Door do branweer is een boschbrandjo aan den Koijnenlaan go- bi uscht. Roodvonk. In het gezin van den heer D. van O. aan de Meijboomlaan is rood vonk geconstateerd. Her-ijk van maten. Op Vrijdag 13 en Maandag 16 Mei, a.s. zal er alhier gelegen heid zijn tot herijk van maten en gewich ten in een lokaal van het stolgcbouw op de Paauw. Ondertrouwd: G. A. Knijnenburg en G. E. M. Verhaar. C. A. G. Deter- diug en E. C. J. Emants. P. J. Sehra- ma en M. C. Riem. W. A. Leeksma en V/. C. Smit. J. P. Fokker en A. F. H. Hajlkema. Geboren: Jacobus z. v. j. Borsboom en A. W. Knijnenburg. Ida Maria <L v. Ch. L. Bellekom en A. M. Brandenburg. Jannett» Everdina d. v. E. j. Bouwman en J. van Laan. Bastiaan z. v. T. Brak en M. van Dam. Overleden: Manhave, wedr. van A. E. do Boevé, 76 j. Johanna Antonia Smits, vr. v. P. Roovers 81 j. Johannes Arnoldus Hilgeman 2 j. Johanna Eva van der Valk vr. v. N. van Boheemen, 86 jaar. Johannes Maria van Leeuwen, 7 mnd. Cornells Duivenvoorden, wedr. v. J. G. Olsthoorn 72 j. Johanna Maria van dor Holst 3 mnd. Maria Noordoven vr. van J. Remmerswaal 68 j. Lubbertus Hendrikus Huiskamp, m. v. G. O. Pot- harst, 6 j. WOUBRUGGE. Het dorp gehalveerd. Deze week was ons dorp weer zonder brug. De oostelijke klap werd ter herstelling vervoerd naar do werf van gebr. van der Laan alhier. De beide helften van ons dorp, geschei den door de Woudwatering, hadden vóór 1869 hun eigen bakker, winkelier, smeden, timmerlieden, schilders enz. Zelfs hun eigen brandspuit en nachtwaker. Vandaar dat de passage niet zoo veelvuldig was als thans. De passage voor rij- en voertui gen is heden weder open gesteld. Goboren: Petronella, d. van E. de Vreede en Z. Sprokkelrieft. Cornells Johannes, z. van N. M. Lieverse en H. A. Baak. Gehuwd: J. J. van Schie jm. 34 j. en J. van der Salm jd. 26 j. C. P. Borst jm. 29 j. en J. M. Colijn jd. 23 j. DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Do aanvoeren op de verschillende kaas markten geven nu reeds 'n meer zomer- aspect. Alle markten zijn nu reeds goed bezet, hetgeen vanzelf reeds veel leven cn vertier medebrengt. Het is alleen maar jammer dat er dit jaar zooveel schei-kaas zal worden aangevoerd, waarvan dan ook hot prijzen-njveau den nadeeligen invloed zal ondervinden. Want in den regel gaan de prijzen een stijging tegemoet wanneer kan worden berekend dat met eenige tijd de graskaas zal worden aangeboden. Doch nu blijft 't vrijwel stationair met hier en daar kleine schommelingen. En dat de kaas thans niet in prijs wil stijgen, zal voor 't grootste deel door 't overgroote aanbod van schei-kaas moeten worden verklaard. Een factor van beteekenis is hier na tuurlijk oolc in de plotseling ingetreden warmte gelegen. De thans aangevoerde partijen zijn nog in 'n koele temperatuur gemaakt en er zijn er maar weinig die hier absoluut immuun tegen zijn. Wij za gen dan deze week op alle markten reeds zeer veel losse kazen, welke daarom met lagere prijzen werden verkocht. Zoo zagen wij deze week verschillende partijen voor f30 en soms nog minder, weg gaan, wat ondertusschen voor den betrokken produ cent wel 'n faliekant bedrijfsresultaat zal moeten opleveren. Zelfs al zouden zij 'n prima kaas maken cn hiervoor van f 37.tot f 41.betaald krijgen, dan zou het nog 'n tour de force worden om aan 't eind van 't jaar de „endjes aan elkaar" te knoopen. Het kan dan ook niet anders of de land en pachtprijzen zullen hiermede in over eenstemming moeten worden gebracht, waar 't intusschen nog niet erg op lijkt. Bij verkoop van de landerijen of verpach ting is nog niet veel hiervan te merken wat is te wijten aan het te groote aantal gegadigden hetwelk nog steeds hiervoor beslaat. En deze onevenwichtige toestand welke zich in hoofdzaak 'bij do graslande- rijen voordoet lean vanzelf niet bestaan zonder dat er velen hiervan het slachtoffer worden. Het is dan ook voor de produ centen, in 't bijzonder, te wenschen dat de opbrengst meer in overeenstemming zal komen met onkosten, pacht en landprij- zciu BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Huizenbouw voor onvolledige gezinnen. Het Torenpad winkel straat. De verbetering van het Badhuis. Donderdag kwam den Raad in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemees ter Colijn; afwezig de heeren van Gelde ren, Mesman, van Kleef en Nijhof. De notulen der vorige vergadering wer den, behoudens een kleine bemerking door den heer Noest, goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukkien wer den voorkemiisgeving aangenomen. Er was ook een schrijven binnengeko men van de vereeniging „De Proeftuin" om adhaesie te betuigen aan een door hen gedaan verzoek om verhooging van de be staand© subsidie, die men van Rijk en provincie geniet, en bovendien nog een extra-subsidie van het Rijk voor verschil lende extra-uitgaven. Door den voorz. wordt dit punt nog nader uiteengezet; hieruit blijkt, dat bet gevraagde noodzake lijk is. Besloten wordt adhaesie te betui gen aan het verzoek. Hot voorstel van B. en W. om te be sluiten tot verlenging van den termijn, voor ontruiming gesteld voor do onbewoon baar verklaarde woning Ridderbuurt 47, wordt aangenomen. Het nader voorstel van B. en W. betref fende den bouw van eenvoudige woningen ter verhanging van krotwoningen en voor opneming van z.g. onvolledige gezinnen vondt rr-g al eenige bestrijding. Er is nl. op ten vorige vergadering een besluit ge nomen 15 van dergelijke woningen te bou wen. Echter wilden B. en W. er thans 9 bouwen, dan was de proef niet zoo groot en kon men altijd bijbouwen, temeer nog omdat het aantal gezinnen dat voor zoo'n woning in aanmerking komt niet zoo groot meer is. Do heer Noest kan zich met den bouw van deze woningen in het geheel niet ver eenigen, aangezien hij zo te klein vindt. Spr. wilde liever de aanvragen van de wo- ningbouwvereenigingen „St. Jozef" en „On ze Woning", welke destijds zijn binnenge komen, in behandeling nemen. De hoer brand betreurde het, dat B. en W. geen vaster standpunt innemen betreffende den bouw van woningen. We moesten maar doorzetten, zei sprM en het genomen besluit voor den bouw van 15 genoemde woningen uitvoeren. De allerslechtste hui zen zijn nog maar afgekeurd en er staan er nog meer, zooals zelf door B. en W. is gezegd, welke feitelijk ook afgekeurd moeten worden. Ook de heeren Boekraad en Houdijk spreken zich uit om de 15 woningen te bouwen. Het nader voorstal van B. en W. voor den bouw van 9 woningen werd verworpen met 5 tegen 0 uitgebrachte stemmen. Het reeds eerder genomen besluit voor den bouw van 15 woningen blijft dus gehand haafd. Een voorstel van B. en W. om in begin sel te besluiten tot huisvesting van het kantoor der Rijks directe belastingen in het nieuwe Gemeentehuis, werd behou dens enkele vragen door een der raadsle den, aangenomen. Het voorstel van B. en W. om een crc- diet te verleenen van f 430.25 voor her stellingen van den Reyerslcoopschen weg werd aangenomen. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor het aanbrengen van oen gedeelte trottoir en het verbreeden van een gedeelte der bestrating in Reyerskoop word ook aangenomen. Bij het voorstel om een crediet te ver leenen voor het versteken van een hoofde in do Biezen, zegt do heer Boekraad, dat hij zich hiermede wel kan voreenigen. Ech ter spreekt hij den wensch uit, dat do weg aldaar in z'n geheel zoo spoedig mo gelijk in orde gemaakt zal worden. Do vo:rz. zegt, dat men hierover reeds in onderhandeling is, en dat er op do be grooting 1928 wel een post voor uitgetrok ken zal worden. Op de aanbeveling van B. en W. voor de benoeming van een lid der schattingscom missie voor de Rijksinkomstenbelasting stonden geplaatst de heeren B. P. J. Tromp on A. Pannebakker. Gekozen werd de heer A. Pannebakker. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aflossing aan het Rijk van het restant voorschot, ontvangen voor den bouw van 22 woningen aan de Zijde door de Bouw- vereeniging „Onze Woning". Uit do toe lichting blijkt, dat men dan belangrijk voordeeliger -uitkomt, en, zegt de voorz., in antwoord op een vraag van den heer Boekraad, men komt tegenover het Rijk niet ongunstiger te staan betreffende de aflossingen. Goedgekeurd. Vervolgens werd mededeeling godaan door B. en W. betreffende de met de firma D. A. Koster gevoerdo onderhandelingen i.z. het scheppen van gelegenheid tot het bouwen van woon- en winkelhuizen. Hier uit blijkt, dat er tenslotte, als dit plan tót uitvoering kwam, door de Gemeente een post van f 5000 mede gemoeid zou zijn, voor bestrating, beplanting, kunstwerk enz. Echter is men algemeen van oordeel dat do gelegenheid aldaar niet gnnstig is voor den winkelstand. De voorz. zegt nog, dat het Toren pad als verbindingsweg met Achterkade en Zijde verbetering vraagt-, waarvoor het plan reeds klaar is. Nu was ook daar een mooie gelegenheid om een winkelstraat te maken. Echter zal dat weer heel wat meer kosten dan het plan van nu; de Gemeen te is wel bereid de f 5000, die het andere plan zou kosten inzake het scheppen van gelegenheid tot het bouwen van woon- cn winkelhuizen, er bij te voegen, doch de betrokken eigenaren zullen aldaar het overige moeten doen. Anders gebeurt het niet; dan maakt do Gemeente het Toren- pad in orde als verbindingsweg, zooals het plan is. Bij de rondvraag zegt dc heer Loef van meening te zijn, dat de Gomcente in het bezit moet komen van een sproeiwagen. Spr. verzoekt B. en W. naar de onkosten van aanschaffing en exploitatie te infor- moeren. Do tooit. vi»»gt «en «itjpr,»!; van de vergadering over -deze aangelegen heid. Hieruit blijkt dat wij voorloopig nog wel geen sproeiwagen zullen krijgen. De heer Brand zegt, dat hem onlangs een kaart is toegezonden, waarop oen las terlijke bespotting voorkwam vnn een lid van het Koninklijk huis, en vindt cooiots laag. De voorz. zegt, dat naar dit geval reeds een onderzoek is ingesteld. Door den heer Noest werd gevraagd of er nog voorstellen komen tot verbetering van het badhuis. Do voorz. zegt, dat men al eens heeft gesproken over verplaatsing echter was het niet gemakkelijk een be tere plaats te vinden. Uit do besprekingen welke nog volgden cn waarbij door den hoer Spruit inlichtingen werden verstrekt, blijkt, dat men over deze aaak in onder handeling is met de provincie en er bin nen afzienbaren tijd wel plannen voor den dag zullen komen. De heer Grootendorst vraagt of de we gen in onze gemeente, welke nog niet ge teerd zijn, ook aan de beurt komen. De voorz. zegt, dat het de bedoeling is om geleidelijk weg allo grintwegen te tcoren. ITiorna sluiting. Benoeming. Tot lid der schattingscom- missie voor de Rijksinkomstenhclasling is benoemd den heer A. Pannebakker Adr z. ALPHEN AAN DEN RIJN. Korte vreugd. Een bewoner van den Raadhuisstraat had gisteravond konijnen gekocht, toen hij 's morgens bij het hok kwam, waren do dieren verdwenen. Ver moedelijk is een hond de dader dezer dief stal Woonwagenkamp. Het woonwagen terrein aan den Sleckterweg nadert zijn voltooiing en lijkt ons voor de bewoners een aanzienlijke verbetering. De geheelo oppervlakte van het terrein is mot klinkcr- steenen bestraat, terwijl voorts ten behoe ve der bewoners van het kamp gesorgd is voor een waschlokaal dat tevens van meerdere gemakken is voorzien NIEUW VEEN Raadsverkiezing. De uitslug der lijs- lennummering voor de a.s. gemeenteraads verkiezing op 18 Mei is als volgt: Lijst l Vrijheidsb. A. A. van Leeuwen. Lijst 2 Christ. Hist. W. J. Rijlaarsdam. Lijst 3 R. K K. Hoogervorst. Lijst A Anti-Rev. G. Quelle. Ongeluk. Deze wock had den 89-jari- gen J. de Wit het ongeluk van oen kleine hoogte te vallen, waardoor hij op twet plaatsen zijn heen heeft gebroken Wegverbetering. Dezo week is de Kerkstraat stofvrij gemaakt door toerbe- gieting. NOORDEN. Arme kleine. Het 5-jarig dochtertje van den heer J. Piotcrse had het ongeluk haar vingertje tusschen do deur van een auto te knellen. Dr. Vogelenzang legde een verband. De kleino zal het. eerste lid van haai vinger waarschijnlijk moeten missen. ZOETERWOUDE. Onbewaakte overweg. Naar wij ver nemen is thans besloten tot de opheffing van de afsluiting vnn den overweg aan do halte Zoeterwoude. Stemplicht. Aangezien cop zevental personen geen geldige reden hebben kun- I ncn aanvoeren waarom bij do j.l. gehouden verkiezing voor de loden der Provinciale Staten niet door hun aan den stemplicht is voldaan, zullen deze zich nader moeten gaan verantwoorden bij den Kanton rechter. Nog eens: de zinkers. Door den heer Slarrcnburg zal nog een verzoek tot den Raad gericht worden om hem ccn bedrug te geven voor het houden van zinkers in diens water. Thans is dit bedrag gesteld op f500.Wanneer krijgen wo bet einde t Gemengde JSerachten DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Trein op een wagen met vee gereden. Gisteravond te half zes is de personen trein uit Assen bij den onbowaa'.Uen over- wèg bij Haeren op een wagen met vee ge reden. Do wagen kantelde, waardoor do bestuurder, de heer G. übls, er nog goed afkwam. Ook het paard bekwam geen letsel. Een koe werd echter door de loco motief gegrepen en een 200 m Ier meege sleurd. Toen kwam de trein tot stiltsaiul en kon het totaal vermorzelde dier wer den verwijderd. Van een kalf waren do ribben gebro ken; het dier stierf bijna onmiddellijk, terwijl een ander kalf zoo goed als dood werd opgenomen. Ernstig ongeval. Een jongen door eon gras- schaar in de hartstreek getroffen. In een tuin aan den Kleiweg onder Hillegersberg heeft gisteravond een droe vig ongeval plaats gehad. In dien tu'n was de 14-jarige G. van Beelen aan het spelen. De eigenaar, do 32-jarige heer G., die bezig was, gras te knippen, zei d„„ jongen zich te verwijderen Heeds vaak had G. last gehad van jongens, die in zijn tuin aan het spelen waren. Toen de knaap aan dit bevel niet vol deed, maakto G. zich zoo kwaad, dat hij den grasschaar, die hij in do hand hield naar den jongen wierp, waardoor dezo zoodanig gewond werd, dat het noodig bleek hem onverwijld naar het ziekenhuis aan den Bergweg over to brengen, alwaar geconstateerd werd dat do schaar in do hartstreek terecht was gekomen en waar schijnlijk een top van eon long had ge raakt. De jongen verkeert in levensgevaar Do heer G., die in llill« r Hffg r gunstig bekend staat, werd naar het po litiebureau overgebracht, waar proces verbaal tegen hem is opgemaakt en waar men hem voorloopig in verzekerde bewa* ring heeft gehouden. »«Tel.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3