INGEZONDEN MEOEDEELING R.-K. Bond van Handels-, Kanloor- en Winkelbedienden. De afdeeling Leiden van bovengenoem- den Bond bicld Donderdagavond in hotel „Rijnland" haar goed bezochte jaarver gadering. Na opening door den voorzitter werd een gebed verricht voor do ziclerust van liet overleden lid Kerkhof. De notulen van de vorige vergadering werden na voorle zing onveranderd goedgekeurd, waarna behandeling van ingekomen stukken en diverse belangrijke incdedeelingen. Door den heer Kok, die voor het laatst als se cretaris der afdeeling fungeerde, werd een keurig jaarverslag uitgebracht, dat eindigde met een begeesterend woord van aansporing lot medeleven met het werken en streven van den Bond en tot het inzet ten van een intensieve propaganda onder do nog niet aangesoten bedienden. Den scheidenden secretaris werd dank gebracht voor zijn goed verzorgd jaar verslag en voor het vele goede, dat hij in belang der afdeeling verricht had. Het jaarverslag van den penningmees ter kon wegens ongesteldheid uit uitge bracht .worden; voorlezing daarvan werd uitgesteld tot de eerstvolgende ledenver gadering. Door het aftreden van den secretaris was er -een vacature in het bestuur, waar in werd voorzien door de benoeming van den heer Bongenaar. Vervolgens ontspon zich een geani meerde bespreking over het punt „propa ganda", waarvan liet resultaat was, dat bes'oten werd tot oprichting van een pro- pagandaclub; een achttal leden heeft zich reeds bereid verklaard, hiervoor hun me dewerking te zullen verleenen. Besloten werd verder, in de komende zomermaan den eenige excursies te maken, waarom trent den loden nadere mededcelingen zul len verstrekt worden. Na de rondvraag werd do vergadering op de gebruikelijke wijzo door den voorzit ter gesloten, waarna de leden nog eenigen tijd in gezellig samenzijn doorbrachten. De afdeeling Leiden kan met tevreden heid terugzien op een goed geslaagde jaar vergadering. Mogen do goede verwachtin gen van het bestuur, gegrond op de toene mende belangstelling van leden en ook van niet-leden, vervuld worden en allen, die daarvoor in aanmerking komen, zich alsnog spoedig als lid dezer nuttige en noodigo organisatie opgeven. Eindexamens gymnasium. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat de eindexamens van het Gymnasium alhier zullen gehouden worden op 25, 25, 27, 28 en 29 Juni. De examens te Katwijk aan den Rijn zullen gehouden worden op dezelfde data. Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde. De Maatschappij der Nederlandsche Let terkunde heeft gisterenavond haar gewone maandelijkscho vergadering gehouden waarin dr. G. J. Wynacndts Francken uit leiden als spreker is opgetreden met het onderwerp „Hebbcl's denkbeelden over dichters en dichtkunst". Hebbel als autodidact kenmerkt zich, aldus spreker, door groote zelfstandigheid van oordeel. Bij zijn veelzijdigheid van leest wil hij geenszins speciaal als dichter betiteld worden. Hij is zeer wijsgeerig van aanleg: Schlcich noemt hem den philoso- phisthsten aller dichters. Zijn menigvuldi ge denkbeelden heeft hij niet neergelegd in systematischen vorm, maar verspreid neergelegd in zijn omvangrijke dagboeken, die eerst 25 jaar na zijn dood werden uit gegeven. Hebbel hechtte veel waarde aan het droomleven. Het scheppingsproces bij den dichter is volgens hem een aan den droom verwante toestand. Waken en droomen zijn somwijlen moeilijk van elkander te onder scheiden Zoo kent Hebbel groot gewicht toe aan het onbewuste in het dichterlijk scheppen. De kunstproductie, die het hoogste levensproces vertegenwoordigt, heeft niets te maken met het bewustzijn, de dichterlijke conceptie ligt geheel in het onbewuste. Wat hij de massa het instinkt is, is bij het genie de intuitie. Genie is „intelligen tie van geestvervoering". Het talent moet nadenken, het genie aanschouwt. Het genie ligt in de diepte, het talent in de uitbreiding; het genie ligt in het qualila- lieve, het talent in het quantitatieve. Al het geniale is strikt persoonlijk en onnavolg baar. Alle kunst vereischt een of ander eeuwig clement; op blooto zinnelijkheid laat zich geen kunstwerk grondvesten, noch ont spruit dit uit hot blooto denken. Door de erin vervatte onbewuste elementen hangt de kunst samen met den wereldgeest, uit welks diepten zij opstijgt als ecne openba- ïing. Taak van allo kunst als hoogste le vensvorm is het aanschouwelijk maken van het oneindige in do enkele en eindige verschijning. En aangezien allo kunst een streng persoonlijk karakter draagt, moet men, om kunst to genieten, 2ich kunnen verplaatsen in het zielelevon van een ander. Natuurlijk spreekt Hebbel als dichter in de eerst? plaats over do dichtkunst; en talrijk zijn bij hem do opmerkingen over poëtasters of quasi-dichters, dio zonder eenige eigenlijke inspiratie verzen smeden en dio zeer talrijk zijD, zoodat het niet is to verwonderen, dat in de letterkunde zoo vele verzen voorkomen, „dio zelfs dan niet te verontschuldigen waren, al zou het in de tien geboden heeten: „Gij zult verzen ma ken!" Maar ook al ontbreekt elke dichter lijke gedachte, toch beschouwen de moeste menschen een vers op zichzelf reeds als een heele prestatie. En do dichters moe ren daarin alles te mogen zeggen, „wat hun elders een dwangbuis zou bezorgen". Gelukkig althans dat do meesten, die hun gedichten uitgeven, geen anderen wil daar- Tan hebben „dan dat zij, evenals KaTel V, bij hun leven hun eigen begrafenis kun nen vieren." Do ware dichter schrijft, in tegenstel ling van zulke scribenten, slechts onder Inspiratie. Hij kan evenmin naar willekeur dichten als droomen; maar «rndcr ingeving kan do drang tot dichten onweerstaanbaar worden. „De echte dichter zou nog op een woest eiland zijn verzen in het zand schrij ven. al zag hij reeds don rhinoceros aan komen, die ze zco dadelijk zou vertrappen." Alles hangt daarvan af, of het denk beeld den dichter, dan wel do dichter het denkbeeld overweldigt; en of het woord do gedachte, dan wel de gedachte het woord verwekt. De meeste dichters echter hebben eigenlijk niets lo zeggen en laten zich slechts leiden waarheen taal en woorden vervoeren. Maar hij den waren dichter wil dichter zeggen „zich vermoorden". Alle werkelijke poëzio is „Thranenwcin"; in haar wordt de smart der mcnschbcid tot muziek. Alle verstandswerk treedt daarbij op den achtergrond: het verstand mag van een dichtwerk wel wat afnemen, maar er niets aan toevoegen. Daarom was het van Kant eene misvatting, do dichtkunst te willen aanduiden als „do onbekwaamheid denkbeelden en begrippen to vormen." In de dichtkunst moet, aldus besloot spreker, alles spontaan geschieden zonder eenige berekening of bijoogmerk, voort vloeiend uit doorvoeld innerlijk leven. En wie slechts den schijn daarvan aanneemt, doet niet anders dan ons voorliegen. Hierin ligt het onderscheid tusschen „dichten" en „verdichten". De Floris Vcrster-tentoonsteliing. Do tenoonstelling van werken van Flo ris Verster in het Stedelijk Museum de Lakenhal 13 door 4000 personen bezocht. Do sluiting is bepaald op 15 Mei. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand April 1927. Telef. No. 423 Dr. P. C. v. Arkel, Warmonderweg 17 1335 N. Dekker, huize „De Stins", Steen- schuur 18. 1029 N V. Haagscho Glasassurantie Gomp HeerengTacht 102. 1488 Ch. van Heel, Jan v. Houtkade 16 D. 783 Gebr. J. en K. de Jong, machinefa briek H. Morschweg 22, Oegstgeest. 969 N. Korenhoff, Ondernemer van Be grafenissen, Hooigracht 90. 1584 P. G. Labreijn. Witte Singel 85. 1448 M. van Mens, Da Costastraat 43. 1471 Peeters en Stol, Burgstccg 6. 2188 L. van der Putten, Beukenhof, Bloe menmagazijn, Tuin, Terweewcg No, 1, Oegstgeest. 1870 A. G. J. Terpstra, tandarts, Hooi gracht No. 34 A. 1063 L. de Vries, Huishoudelijke Artikelen Haarlemmerstraat 21. 1564 M. Zonderop, journalist, Da Costa straat 20 1339 M. Zwikker, Plantsoen 109. Hijschblok neergestort. Gistermiddag is hij do Avcrkzaamheden aan do Morschpoorthrug een ongeluk ge beurd dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Een heistelling met een zwaar hijschblok is door het hellen van do zolderschuit, waarop do stelling geplaatst was, omge vallen en. terecht gekomen op het brug dek. De val werd gestuit door de ijzeren brugleuning, die nagenoeg vernield werd. Persoonlijke ongelukken, kwamen niet voor. Eerste luitenant W. van Hinle, op non activiteit alhier, wordt 16 dezer in actie ven dienst hersteld en ingedeeld bij het le regiment infanterie te Assen. De Lcidsche Kweekschool voor Bewaar- schoolhoudcressen houdt, blijkens een ad- vertentio in dit nummer, waarnaar wij tevens verwijzen, in het gebouw Rapen burg 131 van Dinsdag 10 lot en met Vrij dag 13 Mei een bazaar, ten behoeve van do school. Daaraan zijn vele attracties verbonden; er is zang, muziek, voordracht er zijn versnaperingen te verkrijgen en bovendien lokken stands met allerhande voorwerpen de bezoekers tot koopen. Do bazaar is geopend iederen dag van 2 tot 5 en van 711 uur en de lage en- trè&prijs kan voor niemand een bezwaar zijn deze bazaar te bezoeken. Ten nadeele van H. H. uit Voorschoten is gisteren op do Haarlemmerstraat een rijwiel ontvreemd, dat onbeheerd stond, terwijl het rijwiel van zekeren D. D. in beslag werd genomen, omdat het niet voorzien was van een belastingplaatje. Door den veehouder N. v. D. te Zocter- woude werd gisteren op de Veemarkt een wit mager varken vermist. Of het ont vreemd is of zoek geraakt is onbekend. Op den Zoeterwoudsche Singel is gis teren door twee kwajongens een bos stroo in brand gestoken, waarbij zij een jong eendje hebben verbrand. Tegen do jeug dige dierenbeulen is procesverbaal opge maakt. De 10-jarige J. J. geraakte gisteren in do Driftstraat spelenderwijs onder een aanhangwagen van een auto. De jongen beliep verschillend kwetsuren en wercl per politiebrancard weggevoerd. Onder weg klaagde de jongen over pijn in don rug, weshalve halt werd gehouden en de E. H. D. gewaarschuwd. Do dokter con stateerde een schaafwond aan den rech terschouder, doch oordeelde het raad zaam hem ter observatie naar het Acad. Ziekenhuis le sturen. In hot Noordeindo ter hoogte van de Oude Varkenmarkt is gisteren de auto van zekeren S aangereden, toen deze een verhuiswagen wilde passeeren iegelijk met een achter dezo komende auto. Linker voor- en achterspatbord werden bescha- Bij den heer heer Brocksema, Decima- straat 37, is weer een bijzonderheid op bollenkwcekcrsgebied te zien, n.L drie tulpen op één stengel Het vorig jaar droeg deze bol twee bloemen op één sten gel. Op 12 April 1927 werd in het Postkan toor alhier door een onbekende dame een bankbiljet van 60 verloren .Enkele da gen daarna werd een zelfde bedrag d^or ori Wit laqué Ledikant, met roestvrije spiraal 6.45 Wit laqué Waschtafel 6.25 Wit laqué Stoel4.25 Waschstel, 5-deelig 2.30 I pers. Matras, prima vulling 4.90 Wij maken (1 attent o;i onze ELECTRISCHE MATRASSENFABRIEK. Alle reparatiën vakkundig, tegen billijke prijzen. Vrij entrèe Vrij entree een onbekende jongen aan liet kanloor te ruggebracht, met de mededeeling, dat hij namens zijn moeder kwam. Do Commissaris van Politie verzoekt inlichtingen en bericht hoe bedoelde dame en de jongen genaamd zijn. MUZIEK. Chopin-avond door Rie Batenburg. Voor een niet groot, maar aandachtig luisterend auditorium hield onze stadge- noote Rie Batenburg gisterenavond ecu voordracht over Chopin, waarna zij een reeks van zijn voornaamste klavierwerken neeft voorgedragen. Haar voordracht was in dria gedeelten onderverdeeld, nl. Cho pin's leven, psychologisch inzicht als niensch en kunstenaar, een kort inzicht in zijn werkeD Zoo hesprak zij in haar in goed Nederlandsch gestelde lezing, geboor tejaar, geboorteplaats, jeugd- en familie leven van den Poolschen kunstenaar, noem de zijn leermeesters Zywny en Eisner, be sprak zijn talenten voor teekenen, muziek en mimisch imitatievermogen, zijn jeugd- concerten, zijn reizen naar Berlijn, Wee- nen. Londen, Parijs en München. In 1830 verliet hij Warschau om den opstand en Polen, ging naar Parijs waar hij een gun stig onthaal vond. Hij beleefde er een gou den kunsttijdperk. Aanvankelijk niet zoo'n succes hebbende, groeide dit later en werd hij bewonderd en bewierookt. De lessen stroomden toe. Na zijn twee jeugdliefdes, maakte hij kennis met Madame Dudevant sous le nom de George Sand tot wie hij zich bijzender voelde aangetrokken. Hun geluk duurde evenwel niet lang. In 1838 werd "Chopin's gezondheid, die altijd teer was, zeer geschokt en in haar „His- toire de ma vie" schrijft zij: „Lo pauvre grand artiste était un malade déstcstable" Haar roman Lucrezia Floriani zou Chopin tot een scheiding hebben doen besluiten. Na een bezoek aan Londen stierf hij in October 1849 te Parijs, na een voortreffe lijke voorbereiding hiertoe. De uitvaart was in de Madeleine, waarbij 't „Requiem van Mozart" werd gezongen. Zoo scheidde dezo groote figuur, die zooveel op aarde iiad geleden naar schooner gewesten. Voor menschen, die veel aan muziek doen, is wat hierboven rlaat, geen nieuws, maar 't is heel goed, dat zulke dingen eens worden verteld aan menschen, die van het leven en levensstrijd van een kun stenaar niets weten. Zoo is onlangs door vier leeraars van do Leidsche Muziek school ook Beethoveno geschiedenis be handeld en zijn muziek voorgespeeld. Vervolgens liet de spreekster het licht vallen op Chopins geest, zijn dichterlijke ziel, zijn aristocratie als mensch en kun stenaar. zijn gevoelige natuur, zijn humor en zijn patriotisme. Chopin haatte alles wat vulgair was. Hij bezat een fijn senti ment, een vurig temperament. Uiterlijk opgewekt was zijn aard melancholiek, een gevolg van zijn ziekelijk gestel. Wat Cho pin's werken betreft: Deze zijn de uiting van een nieuwe school, oorsponkelijk en vol charme. Hij bracht voor zijn tijd ka rakteristieke nieuwigheden en stelde de techniek in dienst van do poëzie. Zoo be sprak de pianiste behalve de Bes moll so nate de werken, die zij zou spelen. De allerinnigste muziek van De Berceuse Des majeur; do préludes, waarvan hij er 24 schreef, no. 20 in c-moll met dreunende accoorden, de andere overgoten van poö- tisch-droomerige uitdrukking, waarvan zij wel een van de mooiste voorspeelde. Zij besprak do études geheel nieuw in wezen, de mazurka's waarin oude on nieu we Poolsche danswijzen worden verwerkt, do walzen geschreven om gehoord niet om gedanst te worden. Dan liet zij de ballades aan ons oog passeeren, geïnspireerd door gedichten van Mickiewiz, een soort pro gramma muziek dus, en last not least „de Polonaise", onovertroffen wat vorm en inhoud aangaat. Wie weet wat een stapel Cliopin literatuur er bestaat (waarvan nok Mejuffrouw Batenburg enkele werken noemde), zal begrijpen dat de samenstel ling van wat bruikbaar is, wat boeiend en voor iedereen begrijpelijk is, veel lijd en overweging kost. Wij zouden de actieve cxecutante in over weging willen geven op een dergelijke pae- dagogische avond eens do inhoud, vorm en thema's van mooie werken toe te lichten en voor te spelen. Ongetwijfeld heeft de pianiste een suc cesvollen avond gehad. Zij speelde geluk kig en had goed gekozen. De Berceuse is begrijpelijk om te hooren. om to spelen o zoo moeilijk; en daarmede te beginnen was geen lichte taak. De Préluden, vijf in ge tal, waren dan ook aanmerkelijk mooier van voordracht, 't Was een keurig pro gramma, dat de pianiste verdienstelijk ten uitvoer bracht. Deze pianiste zoekt naar inzichten; zij dringen zich in haar op. Wel is de uiting nog niet altijd waar zij wezen moet, gevoelt men soms een zekere terugslag in haar emotie, maar haar overtuiging laat haar niet los en zoo waren er mooie momenten. Dankbaar voor het enthousiast applaus speelde zij als toegifje nog 'n Mazurka van Chopin. J. K. SCHOUWBURG. Moskauer Künstler Theater. Heb loopt op liet einde met het speelsei zoen. Wanneer de officieele zomertijd in het zicht komt, trekken de gezelschappen zich ^terug en wanneer de zon en de zoele zo merwarmte eveneens hun blijde inkomsto houden, is liet uit. Zelfs de Russen kunnen daar niet tegen op. En zoo was het voor een niet bepaald groot auditorium, dat de artisten van het Moskauer Künstler Theater gisteravond hun afscheidsvoorstelling gaven. Zij speel den tafereelen uit den roman van Dosto- jewski „De Gebroeders Karamazow". Daar de Russen, zooals bekend, slechts in het Russisch spelen, waarvan de door snee Hollander verondersteld wordt geen woord te verstaan, werd een uitgebreide tekst met de korte inhoud van het ver haal er bij gegeven. Aan de hand van deze gegevens was het spel althans in groote lijnen te volgen en bleek de hoofdinhoud van de gespeelde tafereelen neer to komen op een strijd tusschen vader en zoon om een vrouw. De zoon wil den vader dooden, doch deinst op het laatste oogenblik te rug. Een ander grijpt echter de gelegen heid aan en doodt den ouden man. Heb vermoeden valt op den zoon, die wordt op gespoord en veroordeeld tot deportatie. De sombere Dostojewski heeft rondom deze geschiedenis natuurlijk do noodige psychologie geborduurd (of liever patho logie) en het verhaal loopt niet af zonder een geval van krankzinnigheid en een zelf moord er tusschen door. Maar och, om het verhaal was het ook eigenlijk niet begonnen. Zoo nu en dan snuffelde men maar eens na, waar het nu eigenlijk over ging, en sloeg men er maar een slag naar. Volgens het programma zou de heer Jan Fahricius als lecteur enkele tafereelen ver duidelijken. Hij moge da-t elders gedaan hebben, hier had hij er den brui van ge geven.' Het voornaamste was bet spel dezer Russen, dat men hier moest apprecieeren los van alles. Los van den inhoud van liet stuk, los van de decors, die uiterst sober waren, los van het gesproken woord, dat onverstaanbaar was. En dan moet worden toegegeven: dezo Russen zijn ras-artisten. Zij leven in hun rol en hun rol leeft in hen. Zooals Serow bijv. den ouden Feodor uitbeeldde stond deze figuur ten voeten uit geteckcnd, al begreep men niets van wat hij zeidc. Ge weldig is de beeldende kracht dezer spe lers en met hun gebrekkige hulpmidde len (want wat is gebarenspel en gelaats expressie anders, als het gesproken woord ontbreekt en het niet, zooals op de film vervangen wordt door duidelijke toelich ting) met hun gebrekkige hulpmiddelen slaagden zij er werkelijk in de aandacht gespannen te houden. Men moet ze zien spelen, die mannen en vrouwen, om te ver zuchten: ach hadden wij een paar van zulke artisten meer op heb Hollandschc tooneel. Aan het slot applaudisseerde het weini ge publiek langdurig, doch er kwamen slechts enkele spelers voor het voetlicht, die bovendien „bij open doek" wegliepen. BIOSCOOP. Luxor. Na het Journaal gaat dezo week een stukje HollandBelgië-wedstrijd do twee hoofdfilms vooraf De eerste hiervan heet de Wedloop mot den dood, een film vol hartstocht naar ge'd, waarin de verschillende rollen in haar tragiek goed worden gespoeld, hoe wel de inhoud van het verhaal hier en daar vol zit van onwaarschijnlijkheden. De Onbereikbare Duivelsberg is weer oen van die films uit Tiroolsche bergen, die machtige naluurtafereelen en stout- meodige staaltjes van bergbeklimming laat zien. Hoe boeiend dit ook voor het oog is, toch geeft de film eenige leegte doordat er maar steeds weer het bergbe klimmen te aanschouwen wordt gegeven. Interessant en vol van techniek is de film door de groote rol die do filmoperateur zelf speelt. Welke moeilijkheden hij bij de verfilming heeft moeten overwinnen^ is eenvoudig ondenkbaar. Casino. In het Casino-theater aan de Hoogc- woerd draaien deze week twee groote films n.l. „De Cow-boy-princes" in acht acten en na do pauze do reeds aangekondigde zes-acter „Zoois dat Parijs". De eerste film speelt in de valleien der goudzoekers te midden van bergen en rot sen en in do geschiedenis van een meisje, wier ouders ook hun geluk als goudzoekers beproeven gaan, maar wier vader wordt vermoord en die door haar moeder wordt verlaten. Een jonge man neemt, op verzoek van den stervenden vader, de zorg voor het kind op zich en geeft, terwijl hij zelf ver weg zijn dagelijkschcn arbeid verricht, haar opvoeding in banden van een geeste lijke. Het feit, dat haar vader niet meer leeft, houdt hij zorgvuldig voor haar ver borgen. Als dan de moeder terugkeert met den man, die haar vader vermoordde, meent het meisje in hem haar waren vader to zien. Hij doet zich echter slechts aan haar &19 zoodanig voor, daar zij bezitster is van een rijken goudmijn. Hij wordt ech ter door den jongeman ontmaskerd, waar- na het einde moeilijk te raden valt. Dit eenvoudige en voor do hand liggen de gegevens is echter in deze film aan trekkelijk verwerkt. Van do film „Zoois dat Parijs?" hadden wij meer verwacht. Een Amerikaan, met veel geld en weinig verstand, die verzeild raakt in Apachen- kringen, verliefd wordt, deswege quaestie krijgt met haar apachen-minnaar, enkele GEMEENTELIJKE AANKONDIGING Hinderwet. B. en W. van Leiden, gezien hel ver zoek van: a. do Continantal Petroleum Compa ny, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsebe aftapinrich ting in en op het perceel van Oldenbarnc- veldslraat No 37; b. de Vereeniging tot Christelijke Zie kenverpleging te Leiden, om vergunnine tot het oprichten van een door electromo- toren gedreven inrichting ten behoeve van het Diaconessenhuis aan den Witten Sin gel No 79-80, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie M. Noa 3578: c. J. C. van Schie, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Haarlemmerstraat No. 218; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op do Secretarie dezer gemeente tor visie gelegd zijn; alsmede dat op Zafedrag 21 Mei e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gege ven om bezwaren legen deze verzoeken in te brengen. Katholieke Agentia LEIDEN. Zondag. Radio R. K. Kerkdienst, Bonds- gebouw, 10 uur. Dinsdag. R K. Radio-avond, Bondsge- bouw, 8 uur. Afigeineene Agenda LEIDEN. Dinsdag tol en met Vrijdag. Gebouw Pa- penburg 131 Bazaar van do Leid sche Kweek- en Bewaarschool. 25 uur en 711 uur. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huisart sen den dienst waar. Dr De Graaff, Plantage 20 Dr. Janssens, Rapenburg 49. Dr. Seret, Breeslraai 38 Dr Weebers. Hooigracht 31. Tel 369. Dr. Ivors, Zoeterwoudsche Singel 1. i De geneeskundige 's Zondagsdienst to Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Timmermans, Wilbelminapark Tel 390 De avond-, nacht- en Zandagdienst dei- apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Mei a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W Pcïïo, Kort Rapenburg 12, telefoon 504 vechtpartijen, invallen van dc politic, kortom het Parijsclie apachenleven, aldus is de inhoud van dezo film. Het meisje blijft standvastig ondanks allo geschenken van den Amerikaan, die tenslotte inziet, dat zij in alles in het apachenleven thuis hoort. Die Amerikaan is de note gaie, die dezo film aardig maakt en het spel dei- drie hoofdpersonen is in één woord: af. Alleen voor volwassenen. AGADEfiflSE-glIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doet. ex Rechten mej. G. Plantin (Den Haag) en de heeren J. Schooneu- berg (R'dam) en J. Pleyndert (Den Haag) Voorbereidend kerkelijk examen de heer H. Bax (Hilversum). UIT DE OHBGEV6M6 HILLEGOM. Concert. Gisteravond werd in Hotel Sistermans een concert gegeven door Hil- legom's Gemengd Koor, Directeur dc heer G. J. Kalt. Belangstellende medewerking werd verleend door mej. Pim Kok, concert zangeres, Den Haag en mej. Rie Slcbe, pianiste to Haarlem. Behalve een zeven tal koornummers werden liederen voor solozang ten gehoorc gebracht van Per- j golese, Wolf, Schubert en Cath. van Rcn- nes. Het was een mooie kunstavond. Mej. D. Bendinger. Alhier is op 90- iarigen leeftijd overleden mejuffrouw, Doortjo Bend-'""er, bij de oude Hillegom- niers een wel kende persoonlijkheid. De overledene is n.l. do laatste kantoorhond* stcr geweest, toen Hillegom nog een Hulp kantoor der Posterijen was. Als bewijs van den groei der plaats in bevolking cn posterijen dienst verdient het wel vermei-'1 ding, dat in den tijd van mej. Bendingen schier geen postdrukto waarneembaar was, terwijl thans het kantoor bediend wordt door een Directeur, 9 ambtenaren, 2 kantoorknechts en 13 bestellers. NOORDWIJK. Rectificatie. Er ziju gisteren in hei 4o blad enkele stukken zetsels door elkaar geloopen bij het opmaken van do pagina. Zoo is het verslag „Bloembollencultuur* uit deze gemeente onder de rubriek Lissc geplaatst. Onderscheiding. Bij Kon besluit van 23 April j.l. is de bronzen eeremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau, toegekend aan P van den Berg, 5*1 jaar in dienst als knecht bij de firma J- De Groot en Zoon, bloembol lenkwcckcr*. (Herplaatst wegens misstelling). OEGSTGEEST. Volkshuisvesting. Aan bet bestuur der woningbouwver. „Buitcnlusl" geves tigd te Oegstgeest is verleend volgens ko ninklijk besluit van 23 April 1927 No - de toelating als vereeniging, om uitslu'. tend werkzaam te zijn in het belang vat verbetering der volkshuisvesting te Oogst geest, in opdracht van den Minister va® Arbeid, Handel en Nijverheid.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2