N L in vele O Vierde Blad. INGEZONDEN MEDEDEELING Linoleum ieuwe ntwerpen rechtzaken Oil HOMMES BESTAftT BIT THEE BLADES- Vrijdag 6 Mei 1927 felftïuEgiLAND. DE NIEUWE PULLMAN-CAR. Het persbureau V. D. meldt: Daartoe uitgenoodigd door de Directies der Fransche, der Belgische en der Ne- derlandsche Spoorwegen werden wij in de gelegenheid gesteld de eerste reis met de nieuwe Pullmancar van uil Parijs via Brussel naar Amsterdam vice-versa mee te maken Do voorbereidingen lot het in- :lasschen van dezen geheel modernen trein in den gewonen dienst hebben zeer veel moeite en tijd in beslag genomen. De Directies der Spoorwegen meenden aan deze eerste reis een feestelijk karakter te moeten geven. Aan den vooravond van bet vertrek van dezen trein bad in het Ciaridge-hotel aan de Avenue des Champs Elysées te Parijs een groot diner plaats, waaraan een 150-tal gasten gezeten wa ren. Den volgenden morgen precies om 8 uur 20 zette de Pullman-car, die uit 8 splinternieuwe wagons bestond, zich in beweging, nagestaard door een grooto menigte, die getuige wilde zijn van het vertrek. Al spoedig was de trein op gang en lieten wij Parijs achter ons. De wagous zelf zijn zeer luxueus ingericht. De ge riefelijke fauteuils bieden den reizigrs een heerlijk zitje. Men kan nu gemakkelijk zijn krant lezen of een sigaar rooken, ter wijl de vermoeide reizigers een „dutje'' doen. Elke wagen eerste klasse biedt plaats aan 24 personen, terwijl de wagons zonder keuken een 32 personen kunnen vervoeren. In de wagons tweede klasse kunnen 38 resp. 51 personen plaats ne men. De toeslag voor dezen Pullmantrein is inverhouding tot de groote voordeelen, dio deze biedt, zeer laag te noemen. Voor de reis eerste klasse AmsterdamParijs Betaalt men 7.10, voor de tweede klasse 5.05 boven het gewone reis tarief. Voor AmsterdamBrussel eerste klasse 2.55 tweede klasse 1.65. De lunch of het di ner kan men aan zijn eigen tafel gebrui ken. Precies om 11.50 uur rolde de trein hel feestelijk met vlaggen getooide -station du Midi te Brussel binnen. De aankomst had veel belangstelling getrokken van de zijde van het publiek. Na afloop van een déjeuner zette de trein zich weder in beweging op weg naar Amsterdam, als laatste doel. Klok slag G uur stoomde de „Etoile" bet Cen traal Station binnen. Op de perrons stonden vele nieuwsgierigen de nieuwe Pullman-car te bewonderen. Om 8 uur des avonds bad een diner plaats in Huize Couturier, aangeboden door do Nederlandscbe Spoorwegen. Den volgenden morgen om 11.20 ver trok de Pullman-car weder uit Amster dam met bestemming naar Parijs. De of- ficieele indienststelliug van dozen trein heeft op 15 Mei a.s. plaats. Wit-Gele Kruis. Een algemeene vergadering. Do R. K. Diocesane Federatie van het "Wit-Gele Kruis hield een algemeene ver gadering in het gebouw „St. - Bavo" Sme- destraat, Haarlem, onder leiding van den Voorzitter Dr. Gribbing te Delft. O.m. waren afgevaardigden uit Noordwijk, Katwijk, Leidschendam, Stompwijk te il genwoordig. Na een welkomstwoord van den Voor zitter las de secretaris, burgemeester Lommen uit Gastricum, de notulen waar op geen aanmerkingen. De secretaris deedt nog mededeeling, dat thans 32 af- deelingen zijn aangesloten. Van Noord- w ijker hout en Rijswijk mag ook worden verwacht, dat deze spoedig zullen aan sluiten. De kas der Federatie is in tame lijk gunstige conditie. Er is een batig saldo *van 724.70. De begrooting voop 1927 Werd goedgekeurd. Door bedanken van 3 bestuursleden moest hierin worden voor zien. Hiervoor werden 3 candidaten inge diend n.L Dr. Scheering te Blokker, Dr. Visser te Noordwijk en de heer v. Heij- Hingen te Leidschendam, die bij enkele candidaatstelling gekozen waren. Het be stuur bracht als punt van bespreking naar voren de vraag of samenwerking met vereenigingen tot steun bij verple ging in een ziekenhuis mogelijk en ge- wenscht was. Do vergadering was hierin niet van een zelfde oordeel. Een commis- 6io werd benoemd om dit punt in studie to nemen. Hierin werden benoemd de cretaris, Burgemeester Lommen te Castri- I cum, Dr. Scheering te Blokker en de heer Pakker le Naaldwijk, t Dan had bet bestuur nog eenige alge- -. meene mededeelingen, als een bespreking over Moedercursussen, consultalie-bu- Tïeaux, schoolartsen. Voor dit laatste zal vooral de medewerking van do R. K. g. Schoolbesturen noodig zijn. Verder gaf r| jet bestuur nog den wensch te kennen if dat de afdeelingen hun jaarverslag inzen den aan den secretaris der Federatie. i De rondvraag leverde weinig belang- j Tijks op waarna de vergadering op de ge- l bruikelijke wijze werd gesloten. Bezorging van brieven aan de bagage- bureaux der spoorwegen. Tegenwoordig ook voor gewone brieven mogelijk. Do directeur-generaal der posterijen en f telegrafie maakt bekend, dat iugevolge ®en Dlet de directie van do Nederlandscbe spoorwegen overeengekomen regeliug, met ingang van 15 Mei a.s., behalve per i"« Pres.so to bestellen briefpostzendingen ^et-expresse, voor het binnenland t ^estGmde stukken, waarvan geen aanlee- kening wordt verlangd, aan de bagage- bureaux van de stations kunnen worden afgegeven. De afgifte van de met een bepaalden trein lo verzenden stukken als evenbe- doeld moet uiterlijk 10 minuten vóór hel vertrek van dien trein geschieden. Do spoorwegdienst heeft voor zijn be moeiingen, ook ten opzichte van de niet- expresse correspondentie, een bedrag van 0.10 per stuk, welk bedrag door den aanbieder in gereed geld aan het bagage bureau moet worden voldaan. Van vorengenoemden datum af mogen de door den spoorwegdienst aan te no men stukken als hierbedoeld een gewicht van 500 gram niet te boven gaan. Aan den postdienst is voor deze zendin gen bet gewone port verschuldigd. Alleen, indien het port en ten minste een bedrag van 0.20 wegens expresse-recht in frankeerzegels op do stukken zijn ver antwoord, wordt aan het verlangen tot expresse-bestelling gevolg gegeven. De beoordeeling van de frankeering der stukken blijft buiten de bemoeiingen van den spoorwegdienst. Het Grafisch bedrijf. Het collectief contract De minister van Arbeid, H. en N. beeft een beschikking gepubliceerd op een ver zoek van de gecombineerde besturen voor het lithografisch bedrijf, dat in de onder nemingen van werkgevers, aangesloten bij oen Nederl. Litho-, Foto- en Chemigrafen- bond, te Amsterdam, den Nederl. R. K. Grafiscben Bond te Utrecht, of den Nederl Ghr. Grafiscben Bond, te Amsterdam be nevens door de hulparbeiders, bedoeld in art. 2 der .collectieve arbeidsovereenkomst, arbeid mag worden verricht in afwijking Tan bet bepaalde Bij de art. 23 en 24 der Arbeidswet 1919. Daarbij is, gelet op de colectieve arbeidsovereenkomst, gesloten lusschen der Nederl. Bond van steendruk kerijen, te Amsterdam, en den Nederl. Li tho-. Foto- en Chemigrafenbond, te Am sterdam, den Nederl. R. K. Grafiscben Bond te Utrecht, en de Nederl. Chr. Gra- fischen Bond, te Amsterdam, de gevraagde vergunning voor het tijdvak van 2 Mei tot en met 30 April 1928 vereend, onder voor waarden, in deze beschikking nader ver meld. De fabricksartsen en de Ongevallenwet. Handhaving van het instituut onder zekere voorwaarden. Do in December 1926 door den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid inge stelde Commissie tot onderzoek van de beteekenis van het Instituut Fabrieksarts de commissie Nolens genaamd is met baar arbeid ongeveer gereed geko men. Do laatste vergadering heeft thans plaats gevonden. Een voorloopig rapport is reeds samen gesteld en zal na aanbrenging van enkele kleine wijzigingen binnenkort aan den minister worden aangeboden. De Commissie is tot de conclusie ge komen, dat het aanbeveling zou verdienen oen wetswijziging aan te brengen, waar door do Ongevallenwet 1901 zonder af breuk to doen aan haar sociaal nut, meer aan de practijk zou beantwoorden, door do administratieve verplichtingen, door de wet vereischt, zooveel mogelijk tot een minimum te beperken. Uitvoerig wordt een en ander in bet rapport toegelicht. Den „fabrieksarts'' wil de commissie on der zekere voorwaarden handhaven. Lettenen en Ksircsi NED. R.-K. TOONEELBOND. Kampioenscompetitie. Deze week hebben de wedstrijden om het kampioenschap van den Nod. R. K Tooneelbond een aanvang genomen. Mede- digsters zijn de vereenigingen „Adolf Kolping" te Leiden „Benedictus XV" te Rotterdam, „Kunst en Arbeid" te 's-Her- togenhoscli, „Utile Dulci" te Roosendaal en „Geestbeschaving" te Etten. „Adolf Kolping" te Leiden voerde Dins dag j.l. op „Naar China", blijspel in drie bedrijven door W Acwerdonk S.J. en be haalde 66 2/7 van de 95 te behalen pun ten. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. A. S. C.—A. D. O. In den wedstrijd tegen A. D. 0. zal Meyer niet meespelen. De linksbinnen plaats wordt nu ingenomen door Stepha- iius, terwijl v. d. Mark linksbuiten speelt. Naar wij vernemen loopt het storm met den verkoop van plaatsbewijzen Tribune en eerste rang zijn nagenoeg uitverkocht De veteranen-wedstrijd gaat niet door. Do promotie-decradatiecompetitie in Afdeeling tl. Uit Delft wordt aan de Sprt.kr. gemeld: D.H.C., reeds eenige maanden met haar programma klaar, wacht nog maar steeds op haar verdere promotie-wedstrijden en tracht haar vorm door het spelen van oofen-wedstrijden te behouden. „Tracht" schrijven wij, omdat dat lange wachten en do gedachte nu misschien te moeten spelen in moordende hitte niet erg ani- meerend werken. Nu dacht men eindelijk door die lijdens geschiedenis wat heen te zijn en achter elkaar deze promotie-competitie te kun nen afwerken. Maar eilacie: Tap en Quax zijn weer gekozen in Olympische ploegen, die op 15 Mei in het veld ko men. Het gevolg is, dat de grocn-zwarten op zijn vroegst eerst 22 Mei in actie ko men. Is het dan te verwonderen als van den competitie-vorm iets, ja misschien een heel stuk zal zijn ingeboet. Moet op dergelijke wij zo een schitterend competitieseizoen door veel te late promotie-wedstrijden weer zonder resultaat blijven? Het ware PRS K3A KURKLINOLEUM KWALITEIT O BEDRUKT, 200 cSVS. BREED nu toch zaak, dat de N.V.B. voor zijn oefenwedstrijden Tap en Quax passeerde en zoodoende medewerkte aan een spoe dige afwerking van deze competitie. Niet vergeten moet worden, dat vóór do Hol landers 12 Juni tegen Denemarken spelen wellicht ook nog een Zondag noodig zal zijn voor een oefenwedstrijd. Is zulks in derdaad het geval dan valt de laatste wed strijd eerst op 19 Juni, brr.... Ten deele geldt zulks ook voor A.S.C- We kunnen natuurlijk hier niet spreken over een schitterend competitieseizoen van A.S.C., doch niet ontkend kan worden, dat A.S.C. tegen het einde daarvan in veol be tere conditie was. We mogen ons troosten met de idee, dat alle drie betrokken clubs vrijwel in dezelf de omstandigheden verkeeren! Naar do Spr.kr. verder meldt, zal Ver berg, do bekende rechtsbinnen van D.H.C., dit seizoen zeker niet meer kunnen spelen. Daar ook v. d. Engel op dokters-advies zal ontbreken, ondergaat hiermede het D.H.C.-team een geduchte aderlating. UIT DE OfHGEWING. HILLEGOM. Kerkveiling. Gisteren had onder No taris A. Goldenberg de jaarlijksche bloem- bollenvciling plaats ten bate van Kerk en Armen der S. Josephparochïe. Do totale opbrengst beliep f4178. Gisteren had onder Notaris A. Gol denberg van Hillegom te Vogelenzang do jaarlijksche bloembollenvciling plaats ten bate der Kerk en Armen. De veiling bracht op voor do kerk f 1495, voor de armen f217, samen f1712. NOORDWIJK. Onderscheiding. Bij Kon. besluit van 23 April j.l. is de bronzen eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranjc-Nas- sau, toegekend aan P. van den Berg, 40 jaar in dienst als knecht bij de firma J. De Groot en Zoon, blocmbollenkweekers. LISSE. Na den arbeid. Woensdagavond na afloop van de stemming voor den Gemeen teraad, kwamen de leden der beide poli tieke propagandaclubs „Jeanne d'Arc" en „Do Jonge Garde" op uitnoodiging van het bestuur der R. K. Kiesvereeniging in 't Bondsgebouw in feestelijke vergadering bijeen, om zich te ontspannen na de moei tevolle dagen en nachten voor 't verkie- zingswerk. Hierbij waren mede uitgenoo digd en aanwezig de gekozen R. Kath. raadsleden, alsmede do Gemeente-secreta ris, de heer J. C. de Haan. De voorz., de heer F. v. d. Eerden, maak te de uitslag der stemming bekend, waar uit bleek, dat de 7 Roomsche zetels be houden waren. Ja, dat bijna de achtste zetel was veroverd. Hij wenschte de geko zen raadsleden geluk en bracht een op recht woord van dank aan de beide pro pagandaclubs voor hun betoonde ijver. Mede bracht hij een woord van dank aan de heeren bloemisten, dc hoeren Belle en Werkhoven, die zich met hun auto's den gehcelen dag beschikbaar hadden gesteld om zieke, gebrekkige en lakschc kiezers ter stemrus te brengen. Door enkele raads- loden, alsmede door den heer de Haan, werd nog het woord gevoerd. Onderwijl ging heb er recht gezellig toe en konden wij niet merken dat. enkele propagandis ten den vorigen nacht tot in den morgen in de weer waren geweest om te plak ken en.... een langs den weg op ruimen schaal verspreid pamflet op te ruimen. (Dit pamflet luidde: R. K. Arbeiders. Stemt blanco. Indien u geen huichelaars in den Raad wenscht. Indien de werkeloos heid groot genoeg is. Indien uw belasting hoog genoeg is. Indien u de rechtvaardig heid wenscht. Indien gij uw beginsel be grijpt. Stemt blanco.) Nadat men alzoo eenigen tijd gezellig had bijeen geweest, word tot slot het lied „Aan XJ, o Koning der Eeuwen" gezongen, waarna do voorzitter do bijeenkomst sloot. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afd Noordwijk der Algem. Ver. ven vergadering in hotel „Royal" waar voor slechts een matige belangstelling be stond. Het gezellige voorzaaltje was op gesierd met oen fraaie collectie bloeiende planten, door de zorg van de tentoonstel lingscommissie cn den heer Overvelde. Dg beschrijvingsbrief werd in beheudc- ling genomen. Het -voornaamste punt was het heffen van een beursbelasting gedu rende een vijftaj jaren, waardoor een groo te verbetering in de bestaande bouwplan nen zou kunnen worden aangebracht. Aan de hand der toelichtingen van do op do vergadering aanwezige teekenin- gen werd een duidelijk inzicht dezer plan nen gegeven. Aangaando deze kwestie was een circulaire ingekomen van de afd. Heemstede, welke voorstelde, dal, als deze belasting mocht worden aangenomen, men deze weder zou opheffen, wanneeer de henoodigdo 20.000 bij elkander waren, terwijl do afd, Hillegom voorstelde geen beudsbelasting doch gedurende een be paald aantal jaren de contributie met 25 Ppl te verhoogen, daar dit bunsinziens billijker is en het dan tevens niet zoo benepen gaat. De heer J Braun kan zich zoo noodig met beide voorstellen verceni- gen. Toch waarschuwde hij nogmaals voor de steeds zwaarder wordende vakbelas- tingen, welke wel eens belemmerendon invloed op het vak kon uitoefenen. Hoe wel hij de contributicverhooging billijker vond, kwam het hem voor, dat uit dit oogpunt beschouwd een beursbelasting wen sclielijker was. Na eenige bespreking werd besloten dat de afd zou stemmen vóór het voorstel van het hoofdbestuur. Tot afgevaardigden werden gekozen do hoe ren J. Braun en P. Vink, als plaatsver vangers J. Lindhout en Th. v. d. Weyden. Nadat nog eenige husihoudelijke bespre kingen waree gehouden, sloot de voorzit ter de bijeenkomst, waarna de verloting plaats had van aanwezige planten. KANTONGERCHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: Wegens overtreding der Motor en n ij- wiel wetJ. D. Amsterdam 5 of 5 dagen hechtenis; IT. B. Den Haag alsvoor; A. C. als voor; G P. G. J. 3 of 3 dn gen hech tenis; wegens overtr. van het Motor- en Rijw.-reglcment: E. M C. vrouw van ten If. Hillegom 1 of 1 dag hechtenis; we gens te Leiden op een hondenkar plaats temen en den hond niet voorzien hebben van een W. C. R. 2 maal 2 of 2 maal 2 dagen hechtenis; wegens open bare dronkenschap: F. v. M. 3 of 3 da gen hechtenis; P. F. zwervende: H. D. als voren ieder tot 5 of 5 dagen hechtenis: wegens loopen op verboden grond: J M Noordwijkerhoui:: A. D. aldaar; W. van Katwijk aan Zee; B. J. D. aldaar; D K. Rijnsburg; J. v. d K. aldaar, ieder lot 3 of 3 dagen hechtenis; wegens als ge inige opgeroepen wegblijven: C du P 5 of 5 dagen hechtenis; wegens als schipper niet do voorschriften opvolgen: H. v. d. M. zwervende; J. de V. ieder tot 10 of 5 dagen hechtenis; wegens oen trekdier on beheerd la.ten slaan: B G. Zoetcrmeer; J. S. aldaar ieder tot 3 of 3 dagen hechte nis; wegens overtreding der Invaliditeits wet: F V. R.: H. J den II.; A. S A. de V ieder tot 6 of 3 dagen hechtenis; H A P J. A. J.: B M.; A. P. de J.: .T O van V.; G. S.; G. F. H.; J. la R.; P. dn R ieder tot 5 of 5 dagon hechtenis; H. de J. 6 of 1 maand tuchtschool; P v. d. W. Katwijk aan Zee 5 of 5 dagen hech tenis; II. R. Alphen aan den Rijn 5 of 5 dagen hechtenis; J. B. Sassenheim 6 of 3 dagen hechtenis; J. C. G. Hillegom 6 cf 3 dagen hechtenis; G. J. J Oegstgeest 3 of 3 dagen hechtenis; J. W. v. d. G aldaar 5 of 5 dagen hechtenis; wegens evertr. der Arbeidswet: .T. D Katwijk ain Zee 3 of 3 dagen hechtenis: J. den D Katwijk aan Zee 4 maal 3 of 4 maal 3 dagen hechtenis; P. de B. Katwijk aan Zee 6 maal 50 cent of 6 maal 1 dag hech tenis; K. K. aldaar 3 maal 1 of 3 maal 1 dag hechtenis; K. D. aldaar 4 maal 3 of 4 maal 3 dagen hechtenis; A R. Rijns burg; D T. aldaar, ieder tot 3 of 3 da gen hechtenis; G. v. d. B. f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtreding der Tcle- graafwet: A. Tj. de G. f 2 of 2 dagen herb tenis; L. N.; W. M. B. W. ieder tot 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der Trekhondenwol: I. S. Leiderdorp f 2 of 2 dagen hechtenis; G. v. E. aldaar 2 maal 0.50 of 2 maal 1 dag hechtenis; wegens overtr. der Spoorwegwet: Th. J. v V Delft 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der Motor- en Rijw.wet: H. J S 10 of 10 dagen hechtenis; S. P. f 5 of 5 dagen hechtenis: C. J. Z. f 5 of 5 da gen hechtenis; II. L. S. v. d. H. Oogst- eeesl f 10 of 10 dagen hechtenis; H. P Voorschoten 3 of 3 dagen hechtenis: O. A. van R. Amsterdam 2 maal 5 of 2 maal 5 dagen hechtenis; R. de R. Katwijk aan Zee 3 of 3 dagen hochtenis; A. van B. Velsen 2 maal 3 of 2 maal 3 dagon hechtenis; F. v. d. M. 3 of 3 dagen hech tenis: A. P. van I.; C. P. P. Noordwijk aan Zee. ieder tot 3 of 3 dagen hechtenis; P P. Wassenaar; C. B. V. Botterdam, ieder tot 5 of 5 dagen hechtenis: wegens overtreding der Leerplichtwet: P. M. de G. Noordwijkerhoui; dezelfde 2 maal 2 of 2 maal 2 dagon hechtenis; wegens overtre ding van het Prov. regl. op do wateren; W. G. Uithoorn; W. van G. Harmelen; W de W. Rotterdam; G. v. d. IJ. Leidschen dam; M. van G. de Lier ieder tot 5 of 5 ciagen hechtenis; A. J. do «X. Nieuwerkerk aan den IJssel 10 of 10 dagen hechte nis; J H.; J. H. Scbagon; J. C. D. Noord wijk, G. van E. Harmelen; B. S. Den nang W. de W. Rotterdam; W. J. v. d. G de Lier; A. P. v. d. A. aldaar; G. P. U.Ter Aar, J. K. Leiderdorp; J. de J. Veur. J. de B. Wormorveer; J. G. Katwijk aan Zee; J S. zwervende; H. v. d. M. zwervende; J. van B. zwervende, ieder tot 10 of 5 da gen hechtenis; wegens overtreding van liet Rijkswegenregloment; T. van D. Katwijk aan Zee 2 maal 3 of 2 maal 1 dag hech tenis; wegens overtreding van het Motor en Rijwielrogloment: C. P. P. Noordwijk nan Zee; G. v. d. S. Noordwijkerhout; N. v. d. H. Noordwijkerhout; G. Th. v. d. K. Noordwijk; A. L. v. d. H. Alkomade: D. h. M. Zoeterwoude, ieder tot 3 of 3 da gen hechtenis; B. v. d. B 2 of 2 dagen hechtenis, J. IC. 2 of 1 dag hechtenis; A. v. d. V. Lisse 2 of 1 maand tucht school; A. IC. 3 of 1 maand tucht school; wegens overtreding van het Motor ken teekenbeslnit: G. Z. Den Haag 3 of 3 dagen hechtenis; L. W. G. aldaar 2 of 2 dagen hechtenis; J. H. F. B. Amster dam 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der Politieverordening der ge meente Leiden: J. M K E. J G.; I K A. K.; P. D, H. R., F. G. S.; H. B.; D II G H. T.; W. P.: J. B. ieder tot 1 of I dag hechten!; J M. T. f 0.50 og 1 dag hechtenis; J. W. Hillegom 3 of 3 dagon hechtenis; J. J. V.; A. S.; I O. ieder tot j 2 of 2 dagen hechtenis; J F. 1 of l maand tuchtschool; I. O. 2 of 1 dag hechtenis; II H. 2 maal 1 nf 2 maal 1 dag hechtenis; M. C. v. d. V Voorschoten (op den keuringsdienst van vee en vleesch) f 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtre ding der Politicverordening der gemeento Katwijk: A. K. Katwijk aan Zee; A. v. d. P aldaar; C. K. aldaar, ieder tot 3 of 3 dagen hechtenis; A. O. aldaar 2 of 2 dagen hechtenis; wegens te Noordwijker hout een hond zonder toezicht laten loo pen: H D. wed. B. Noordwijkerhout: Th. van B. aldaar, ieder tot ƒ2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtreding der Pol. Verord. der gemeente Noordwijk: P H V. Noordwijkerhout 5 of 5 dagen hechte nis; J. P. H. Noordwijk 3 of 1 maand tuchtschool; wegens to Voorhout in verbo den füd een beerput ledigen; Th. H. Voor hout 3 of 3 dagen hechtenis.' wegens overtreding der Pol. verord, der gom Oegstgeest: G B. V. Rotterdam: J. D Den ITaag ieder tot 10 of 5 dagen hechtenis; C. J. A. B. Wassenaar 5 of 5 dagen hechtenis; A. B. J, van U 3 of 3 dagen hechtenis: wegens overtreding der Politie verordening der gemeente Rijnsburg: A. A H. Noordwijk aan Zee f 5 of 5 dagen hechtenis: J A. C. K M. A. G. B ieder tot 10 of 5 dagen hechtenis: wegens overtreding der Leerplichtwet: J. .1. huis vrouw v d. B. Katwijk aan Zee 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding van 'net Motor en Rij wiel reglement: S. van D Heem stede; G v. d R Santpoort ieder tot 4 of 4 dagen hechtenis; C. Z. Zoeterwoude 3 of 3, dagen hechtenis: A. C. J de V. Oegstgeest 2 of 2 dagen hechtenis: F A. M B. Amsterdam 6 of 6 dagen hechte- n:s: W. de V. Uitgeest 4 of 4 dagen hech tenis; wegens overtreding van het Prov. regl. op do wateren: J. H. Leiderdorp f 10 of 5 dagen hechtenis: J. L. Stoninwijk ft) of 5 dagen hechtenis; A. Z. Wassenaar 15 of 10 dagen hechtenis; TI. .T IC Lei derdorp 5 of 5 dagen hechtenis: M. van H. Koudekerk 5 of 5 dagen hechtenis; wegens dronkenschap: A v d H G v. d H.; N v. d K.: G. B. Noordwijk: P. G. v d. B. Noordwijk; W. van A Mij drecht; P J. B. zwervende ieder tot f 10 of 5 dagen hechtenis: wegens straatschen derij: H. N. Rijnshnrg 12 of 6 dagen hechtenis; wegens loopen op verboden grond: A. de N Voorschot10 of 5 dagen hechtenis; L. v. d aldaar 10 of 1 maand tuchtschool: TT. van W. aldaar 3 of 1 maand tuchtschool: IT J. L 1 of 1 dag hechtenis: wegens overtr der Motor- cn Rijw.wet: M. P. K. llilgersberg 5 of 5 dagen hechtenis: wegens overtr der Pol. Verord. der gemeente Leiden op dc tapperij en J. 1). 2 of 2 dagen hech tenis. Vrijgesproken werden. B. P A TI. Scho ten; "VV. v. d. O Katwijk aan Zee; N Z. Zoeterwouda allen beklaagd van overtre ding van het Motor- en Rijwielreglement; P C J TI. Noordwijk, beklaagd van to Noordwijk vuil op hrt strand werpen Waar geen woonplaats is vermeld is deze Leiden. Moord te Amsterdam. In don middag van 15 Januari 11. heeft zich in perceel Prinsengracht 232 te Amsterdam oen drama afgespeeld. Een 44-jarige handelsreiziger heeft daar in zijn drift de 26-jarige vrouw, met wie hij samenwoonde, met een tafelmes in den blinde ettelijke steken toegebracht, ten ge volge waarvan zij is overleden Gisteren stond de dader, die ie Rotter dam is geboren en thans in het Huis van Bewaring te Asmtordara is gedetineerd, terecht voor de Amsterdamsehe Recht bank. Tegen den verdachte werd, na uitge breid getuigenverhoor, acht jaar gevange nisstraf geëischt. MARKTBERICHTEN. UITHOORN, 5 Mei Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 31 partijen R. M. 3538. 2de soort 3134, zonder rijksmerk 3035. Ifandel vlug. BOSKOOP, 5 Mei Veiling. Bloemen Rozen per hos van 10 stuks. Ophelia 40 60 ct., Golden Ophelia 45G3 ct.. Marcel Rouger f 0.781.06, Hadley f 0.081 10 Cl. Pernet 0.50—0.60, Columbia 0.00— 1 15, Butterfly 0.48—0.66, Mac Keiler 1.Wilhelm Kordcs f 0.400.50, Ro- salandia 1.201.40, Johan G. Mensing 0.570.61. Diversen: Kor entakken 0.120.25 cent per tak. ZOETERWOUDE, 5 Mei Veiling. Aan- gevoord 3743 kippeneieren J 4.755.65, 579 eendeneieren 4.705.70. kippen J. 1.301.80, konijnen 0.433.75.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3