INGEZONDEN MEOEDEELING betering Tuinpad en sluis bij den Rijn en kosten rechtskundig onderzoek. Hierna komen ter tafel een achttal re clames tegen aanslagen in het vergun ningsrecht. De voorz. zegt., dat do huurwaarde der pcrceelen herzien is, waardoor voor enkele vergunninghouders een geringe verhooging van vergunningsrecht is opgetreden. En kele hunner vragen herschatting hunner loealiteiten en wijzen een deskundigen voor de schatting aan. In deze gemeente bestaat echter volgens do verordening geen gelegenheid tot herschatting. De Raad is Bouvcrein op dit gebied. Besloten wordt tot afwijzing der reclames, nadat is toegezegd, dat het volgende jaar een nieuwe schatting zal plaats vinden. Ingewilligd wordt een verzoek van Mevr. de Wed. J. T. Huisman om onthef fing van schoolgeld tot een bedrag van f 29.24. Aan de orde is thans herziening van een besluit van den Raad inzake wegenaanleg op terreinen van den heer Prins. De voorz. deelt mede, dat Ged. Staten den wensch te kennen gegeven hebben, dat voortaan de voorwaarden, waaronder aan particu lieren wordt toegestaan wegen aan te leg gen of te doen aanleggen bij contract wor den geregeld. In verband hiermede is het noodig het raadsbesluit van 1 December 1926, houdendo goedkeuring tot het aan leggen van een weg op terreinen van den heer Prins to herzien. Evenwel wenschen B. en W. aan den heer Prins toe te staan, dat door hem een huis wordt gebouwd aan een niet-bouwstraat, zulks als compen satie voor de bijdrago door den heer Prins gegeven ter verbreeding van de trottoirs. De heer Versteeg vraagt of een ieder op die manier een huis zal mogen bouwen. De voorz. zegt, dat B. en W. van oordeel wa ren, dat waar do heer Prins de gemeente een voordeel bezorgd, de gemeente hem evenzeer terwillo moest zijn. Do heer Prins doet nog uitkomen, dat hij thans vergunning krijgt te mogen bouwen aan een £oor hemzelf aangelegden straat, waarvoor hij reeds f 15.000 in de gemeente kas heeft gestort. Hierna wordt het voor stel z. h. st. aanvaard. De voorz. zet vervolgens uiteen, dat de bestaande noodslachtplaats eigendom van P. J. Konijnenburg, doch in huur bij de ge meente, niet meer aan de cischen voldoet. Het lokaal zal moeten worden verbouwd. Knijnenburg is bereid die op zijn kosten te doen uitvoeren, maar vraagt daartegen over f 500.huur per jaar in plaats van f 300.Besloten wordt tegen den ver hoogden prijs do noodslachtplaats weder in te huren. Hierna zegt de voorz., dat de Raad thans zal hebben te besluiten of aan den eersten prijswinncr van de prijsvraag voor een ontwerp-watertoren opdracht voor de uitvoering zal worden verstrekt. B. en W. stellen voor den heer J. P. Hendriks op dracht te geven zulks in overeenstemming met de uitspraak van de jury. Het uit schrijven van een prijsvraag is geschied uit een gevoel van verantwoordelijkheid en al zou men ook een andere beslissing gewenscht hebben, dient men zich te on derwerpen aan het oordeel van de jury. Zij heeft nu eenmaal gedacht „Eenvoud is het kenmerk van het ware" en in deze omgeving past een eenvoudige watertoren. Daarbij komt nog, dat dit ontwerp verre weg het goedkoopst is uit te voeren. De heer Prins zegt, dat ook hem de een voud heeft getroffen en complimenteert B. en W., met. het uitschrijven van de prijs vraag. Do voorz. wijst er nog op, dat bij deze prijsvraag drie flinke menschen naar voren zijn gekomen. Hierna wordt z. h. st. besloten de uit voering aan den heer Hendriks op te dra-,; gen. De voorz. meent in het openbaar dank te mogen brengen aan de drie hee- ren, die do jury vormde, en geheel belan geloos het moeilijke werk hebben ver licht. Ofschoon dit punt niet op de agenda vermeld staat, wordt thans aan de orde gesteld een wijziging van do salarisver- ordening, waardoor het mogelijk wordt, dat zij, die gehuwd zijn geweest, doch zelfstandig een huis bewonen, een tege moetkoming in de huishuur erlangen. Bij do rondvraag wijst de heer van Barncveld op de groote vervuiling van de Zijllaan. Wordt verbetering toegezegd. De heer Prins vraagt in welke gevallen voortaan bij aanwijzing van bouwstraten contracten moeten worden opgemaakt. Dc voorz. vermoedt in allo gevallen. De heer Prins gevoelt daarvoor niet veel. Hij acht de oude regeling beter. Ook vraagt hij, wat er gebeurt met het geld, voor de aan wijzing als bouwstraat gestort. Do voorz. «egt, dat de ontvangen sommen worden belegd in inschrijvingen op het Grootboek der N. W. C. Mocht het wenschelijk zijn dit kapitaal voor andere doeleinden aan te wenden, dan zal do Raad daaromtrent een voorstel bereiken. De heer Wouters heeft vernomen, dat binnenkort het restecrend dool van het park „de Paauw" voor het publiek wordt afgesloten. Hij vraagt of B. en W. niet van oordeel zijn, dat pogingen moeten worden aangewend, om dit mooie plekje als park te behouden. Hij vindt dit ge wenscht, zoowel in het belang van het pu bliek als ter verfraaiing van do antourage van het gemeentehuis. Do voorz. zegt, dat dc eigenaar niet dan tegen bouwgrondprijzen den grond van do hand wil doen en ziet niet in, dat door aankoop veel zal worden bereikt. Hij geeft in overweging het bebouwingsplan van den eigenaar af te wachten. De oorzaak van de afsluiting is to zoeken in de bal dadigheid van de jeugd en de ergerlijke houding van het publiek. De heer Wouters zou het betreuren, als liet mooie pad langs den vijver zou ver dwijnen, maar zal gaarne cventueele on derhandelingen afwachten. Vervolgens vestigt de heer Wouters de aandacht van den Raad op het nut van instelling van een schoonheidscommissie. Het is nu met do gehouden prijsvraag ge bleken, dat er wel iets te bereiken is. Hij i3 van oordeel, dat een dergelijk instituut komen moet. De voorz. is ook van oordeel, dat een schoonheidscommissie moet worden inge steld. Wanneer men de heeren Prof. Evers en Ir. Bremer bereid kon vinden, daarin zitting te nemen en den Bond Heemschut aanwijzing van een lid vroeg, was men een heel eind op weg. De voorz. vraagt het ge voelen van den Raad hieromtrent. De le den kunnen er zich mede vereenigen, zoo dat B. en W. in dien geest werkzaam zul len zijn. WARMOND. GEMEENTERAAD. Benoeming hoofd O. L. S. Eenden- en andere kuikens. De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden, uitgezonderd de heer C. M. van Stijn,, die wegens ziekte verhinderd was. De voorz., burgemeester Schölvinck, opende de vergadering en doet mededee- van ingekomen schrijven van Ged Staten aangaande een verschil met de gemeente Lisse wat betreft betaling van verpleging van een patiënt in het gesticht „Ende geest". De gemeente Warmond moet beta len. Benoeming hoofd der Openb. Lagere School. De voordracht van B. en W. luid de: No. 1 H. van Denderen, hoofd der school te Veelerveen (Fr.), no. 2 J. H. Zorn, onderijzer te Leerdam, no. 3. D. Janssen, onderwijzer te Rotterdam. De voorz. stelt voor in geheime zitting eerst de candidaten te bespreken, hetwelk wordt goedgevonden. Na de hervatting had de stemming plaats. De uitslag was dat de heer Zorn (no. 2) 4 stemmen ver wierf en de heer van Denderen (no. 1) 2 stemmen. De voorz. verklaart den heer Zorn voor gekozen. Spr. deelt verder nog mede dat met ingang van 1 Mei de heer Kruiseman eervol ontslag heeft gevraagd en verkre gen als administrateur van het waterbe drijf en stelt voor, gezien de vele werk zaamheden over het 2de kwartaal '27, het volle salaris uit te betalen. Wordt alge meen goedgevonden. Bij de rondvraag vroeg de heer Hei huizen aan den voorz., als hoofd der poli tie, scherp toezicht op de wapenwet. Spr. heeft opgemerkt dat vele jachten geweren aan boord hebben om op het water vogels te schieten. Op de eerste plaats in 't be lang der dierenbescherming, vooral in den broedtijd, dringt spr. hierop aan. De heer van Schie sluit zich hierbij aan. Spr. zegt vorige week nog gezien te hebben hoe eenige „heeren" 2 eenden schoten en zoo doende aan 20 jonge kuikens hun moeder ontnamen. De voorz. zegt de politie er op te zul len wijzen om scherp toe te zien. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. hierna de openbare vergadering, en gaat de raad in geheime zitting. R0EL0FARENDSVEEN. Inbraak. Terwijl de heer H. H. al hier zich met zijn gehoelo gezin op do bruiloft van zijn zoon bevond, hebben on- genoode gasten zich door openschuiving v^n een raam in zijn woning toegang ver schaft. Uit een door hen opengebroken kast is een spaarpot van een der kinde ren, inhoudende ongeveer 7 gestolen, terwijl uit een costuum van den heer H. diens portefeuille met een inhoud van 400 a 500 gulden is genomen. De portefeuille werd achtergelaten. De heer H. had de portefeuille den geheelen dag bij zich ge dragen, doch 's avonds toen hij zich verkleed had, heeft hij haar achtergelaten. De po litie stelde onmiddellijk na de ontdekking een uitgebreid onderzoek in. Met behulp van een politiehond werd het spoor, dat de dieven achtergelaten hadden enkele honderden meters gevolgd. Blijkbaar heeft men zich verder per rijwiel verwijderd. Een nauwkeurig onderzoek wordt nog inge steld. ZOETERMEER. Ondertrouwd: L. P. Hofman, 30 j. te Hazerswoude en M. Bos 28 j. J. Veerman 25 j. te Bodegraven en W. Kalis vaart 27 j. J. Steenwijk 30 j. te Bent huizen en K. Uitdenbogerd 31 j. G. Roggeveen 27 j. en C. Verhoef 26 j. ZEGWAART. Geboren: Gerrit z. van S. Vroedsteijn en J. R. van Wiefferen. Gehuwd: L. A. J. Jacobs 31 j. en E. M. Vollebregt 27 j. W. v. Wijk 23 j. en W. S. Akkerman 22 j. Overleden: J. Schimmel 46 j on gehuwd. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Arm gebroken. Gisterenmiddag werd een zesjarig zoontje van H. K. in wijk Steekt door een auto aangereden met het gevolg dat hij een arm brak en overbren ging naar het Ziekenhuis te Leiden nood zakelijk bleek. Overreden. Zekere J. van T. wilde gisterenavond per fiets de Hugo de Groot straat inrijden. Hij moest daartoe den Rijksstraatweg oversteken, doch verzuim de de richting aan te geven, zoodat hij door een auto werd gegrepen en er onder raak te. v. T. bekwam een verwonding aan het been, terwijl de fiets totaal vernield werd. De bestuurder der auto, die aan het onge val niet de minste schuld had, vergoedde gedeeltelijk de schade. Gevestigd: Mej. II. H. Schut van Rotterdam Mej. L. M. Odijk van Leiden Mej. B. Klerks echtgenoote van P. J. van Zeijl van 's-Gravenhage Mej. J. van Spengen van Zwammerdam G. J. de Jong van Lange Ruige Weide Mej. T. A. de Jong van Lange Ruige Weide K. Fokkema van Utrecht C. A. van der Kleij van Hazerswoude Mej. J. C. Halm c-chtgenoote van G. Kruiswijk van Zegveld Vertrokken: J. W. vau Dam en gezin naar Medemblik Mej. Chr. Zon dag naar 's-Gravenhage G. Hoogland naar Amsterdam J. B. van der Neut naar Koudekerk P. N. H. Onderwater naar Heilo Mej. C. P. Kempen naar Heilo Jdei. F, Fokker naa,r Nieuwveen Mej. G. B. Heeni naar Pijnacker Mej. J. f\ Bunnik naar Hazerswoude J. J. van de Lagemaat en gezin naar Nieuwveen J. Spring in 't Veld en gezin naar Alkemade M. van Tol en gezin naar Leimuiden Mej. A. F. de Heij naar Zoeterwoud Mej. M. de Jeu naar Pa- pendrecht J. J. de Groot en gezin naar Zeist A. van Vliet naar Ter-Aar Mej B. Fieseler naar Boskoop Mej. M. G. van Klaveren naar Hazerswoude Mej. M. Poen naar Beemster Mej. C. S. M. Hagendoorn naar Koudokerk Mej. H. van der Meij naar Hazerswoude Mej. C. J. Zevenhoven naar Hazerswoude Kinderen van Gooien naar Dicmen H. Jongenburger naar Gouda Mej. Adr. Hommels naar Leiderdorp Mej. J. Deelstra naar Hillegom. BODEGRAVEN. Geboren: Janny Hendrika d. van W. M Zuurveen en G. Woudenberg. Wil helmus Gerardus z. van D. van Doorn en G. Konings. Adriana Alida d. van K. de Koning en A. A. van Eijk. Overleden: Maria Versluijs 78 j. wed. van G. van der Tol. Kaatje de Ruijter 94 j. Ondertrouwd: B. van Dijk 25 j. en E. Jansen 24 j. P. van der Laan 22 j. en T. P. Spaarman 19 j. Gevestigd. A. v. Beek van Woerden P. W. Goudkuil van Zwammerdam. Vertrokken: M. Oskam naar Bos koop. J. A. Maaskant naar Leerdam. N. Burggraaf naar Woerden. G. de Langen naar Nieuwveen. N. A. van Rossum naar Zwammerdam. A. Hes naar Amsterdam. Wed. P. Verwey n. Haastrecht. L. W. Driehuis naar Rot- terdam. BOSKOOP. Gevestigd: Jello Kok, O. Z. dorp straat 22. W. Klinkenberg, den Ham 8. D. L. Landman, Achterkade 19. Vertrokken: C. Zwakhaals naar Gouda. S. Slappendel naar Gouda. P. van E'lswijk naar Alphen, Gouwsluis. HAZERSWOUDE. Ondertrouwd: M. Steenpoorte 26 j. en G. van der Steen 25 j. J. Harkes 21 j. en M. J. van Gent 20 j. Getrouwd: G. van Tilburg 28 j. en J. M. Kruit 21 j. J. M. Tiele 26 j. en E. de Bruyn 23 j. NIEUWKOOP. Geboren: Juliana d. van J. P. Ro denburg en D. Otta. z: van I. J. Koole en B. de Leeuw. Bernardus z. van G. de Jong en A. Brouwer. Overleden: Gatharina Stadsvoort echtgn. van J. Th. van Rossum. Ondertrouwd: Christiaan Paulus Thamesz de Graaf 22 j. en Aagje Groenen dijk 24 j. WOERDEN. J. J. v. d. Linden, f Te Lochem overleed dezer dagen de heer J. J. v. d. Linden. De overledene, ja renlang hier woonachtig, was hier een zeer geziene" figuur, die zich ten opzichte van het openbare leven zeer verdienste lijk maakte. Vele jaren was hij o.a. een der meest op den voorgrond tredende le den van den gemeenteraad. Zijn vrijgevig heid was bekend. Zaterdag a.s. wordt zijn stoffelijk overschot hier ter aarne besteld. Met hem is een echt Katholiek van den daad heengegaan. Hij ruste in vrede. Raadsvacature. Door den voorzitter van het Hoofdstembureau in deze ge meente is benoemd verklaard tot lid van den Baad de heer P. G. Korsdorp in de plaats van den heer D. v. Tuijl, die als zoodanig ontslag heeft genomen. De heer Korsdorp heeft deze benoeming aanvaard. Geboren: Elbertus Martinus, z. van J. van den End en G. van Lente. Lena Jacoba, d. van C. Mook en M. de Vries. Ondertrouwd: J. W. Kuijper en H. Ruijs. Getrouwd: J. F. Klören en M. Ci- teur. Overleden: P. H. van Schie, wedr. van J. L. Claessen, 82 j. ZWAMMERDAM. Bevallen: A. JansenHoogen- doorn z. Gehuwd: G. van Wonk 35 j. en M. Reijneveld 27 j. Ondertrouwd: J. Bulk 24 j. en M. Hoogendoorn 23 j. G. Q. Verleun 37 j. en A. H. Klever 28 j. WETENSCHAPPELIJKE BERICHTEN 38.000.000 fres van Edmond de Rothschild voor een wetenschappelijk instituut. Baron Edmond de Rothschild heeft blijkens een gisteren in de Academie van wetenschappen te Parijs gedane mededee- ling 38.000.000 fres. beschikbaar ge steld voor de stichting van een instituut voor onderzoekingen op het gebied van de biologische wetenschappen, de natuur kunde en de scheikunde. Hierdoor komt Frankrijk in het bezit van een centrum voor exact-wetenschappelijk onderzoek, dat niet zal behoeven onder te doen voor het Rockefeller Instituut in le Ver. Staten en 't Kaiser Wilhelm Instituut in Duitsch- land. Het ontbrekende schilderij in de reeks der Twaalf Apostelen van P. P. Rubens teruggevonden? De „Daily Tel." meldt, dat Rubens' „Christus de Koning der Martelaren", het ontbrekende schilderij in de beroemde reeks der Twaalf Apostelen in het Prado te Madrid, is teruggevonden in het bezit van den heer Henry S. Roche, die het een kwart eeuw geleden heeft gekocht. De cri ticus R. R. Tallock heeft het schilderij ge zien en herkend. Een electrische zweep.... De requisieten van den ouden tijd, al dan niet goed, verdwijnen al meer en meer. Thans wordt er .weer een aanval gedaan op de vroolijk knallende zweep der voerlui en koetsiers. Op een land bouwtentoonstelling te Parijs althans werd een „zweep" gedemonstreerd, die reeds in sommige Fransche fokcentra veelvuldig gebruikt wordt en bestaat uit een dunne, geleidend gemaakte stok waar aan een klein Ruhm-korff-apparaat (elcc- rriseer-machinetje) is bevestigd, zoodat het paard lichtelijk getflectriseerd wordt, wanneer het „met de zweep krijgt.'' FINANCIEN EN DECONOMIE. BINNENLAND. Scheurleer en Zonen's Bank. In het verslag van de directie van Scheurleer en Zonen's Bank over het boekjaar 1926, wordt gezegd, dat evenals in 1924 en 1925 de resultaten van het be drijf in 1926 voor een groot deel beïn vloed werden door de bekende procedures ten gevolge van de malversaties te Gouda. Zoolang het eindoordeel van den rechter nog niet uitgesproken was, achtte do di rectie het gewenscht, in de eerste plaats te streven naar een intern sterke positie, waarbij de beschikking gehouden bleef over rukne kasmiddelen. Derhalve werd geen uitbreiding gegeven aan de uitzet tingen, maar werden de saldi der han delsdebiteuren tot een nog lager bedrag teruggebracht. Een en ander had ten ge volge, dat thans gewezen kan worden op een zeer liquide positie; evemvel onder vond de interest- en provisierekening daarvan den nadeeligen invloed, terwijl de lagere rentestand mede tot een min der gunstig resultaat bijdroeg. De bovengenoemde procedures werden in den loop van het verslagjaar door schikking beüindigd. Eerst daarna was het mogelijk de geleden verliezen vast te stellen. Deze, vermeerderd met de be langrijke kosten aan de procedures ver bonden, zoomede eenig verlies op debiteu ren, waarvan reeds in een vorig verslag werd melding gemaakt, werden afgeschre ven van de gewone reserves. Nu het bedrijf weer op normale wijze kan worden uitgeoefend, vertrouwt de di rectie er in te zullen slagen, om door uit breiding van relaties de rentabiliteit der instelling te verhoogen. De netto winst van 101.114 (134.694) zou de directie als volgt wenschen te ver- deelen: Af te schrijven op gebouwen, enz. 10.000 (12.158), op inventaris 1.910 (1.999), toe te voegen aan de statuaire reserve f 12.143 (12.500), te boeken op afzonderlijko reserve, op te nemen onder crediteuren, 10.000 (108.035), uit te keeren een dividend van 4 (v. j. nihil) over het preferente aandeelenkapitaal, 3 (v. j nihil) over het gewone aandee lenkapitaal, hetgeen te zamen 60.800 eischt, te reserveeren voor dividendbelas ting 5.502 waarna een saldo ter beschikking van aandeelhouders blijft van 759 (v. j. nihil). BUITENLAND. Een eigen Luxemburgsche munt. De franc gelijk aan den Belgischen. Blijkens een bericht uit Luxemburg heeft de regeering aldaar bij den Staats raad een wetsontwerp ingediend betreL- fende het cremeren van een eigen Luxem- burgschen franc, die voorloopig de Bel gische goudwaarde zal behouden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elias Abraham Thomas, zoon van H. J. Vogelenzang en E. Velt- huijzen Bartholomews, zoon van H. J. Vogelenzang en E. Velthuijzen Adriaan Cornells, zoon van J. de Heer en A. G. Jaspers Willem, zoon van J. Sicra en M. v. d. Wetering Theodorus Wilhel mus, zoon van W. F. der Kinderen en H. Sieval - Gerhardina, dochter van P. van Huilenen en A. L. Reinoud Catharina, dochter van J. Mieloo en M. P. de Wit Johanna, dochter van G. Overdijk en H. M. de Gunst Batkolomeus, zoon van B. van Dam en G. de Ridder Hester, doch ter van P. do Vos en L. E. Gebraad Abraham, zoon van G. Bronmeijer en G Schmeppe Geertruida Barbara Hermi- r.a, dochter van P. J~M. Kemperman en M. B Botermans Pieter, zoon van A. J Dubbelaar en H. A. Hensing Elisa beth Margaretha Nicolette, dochter van G. E.. Nieuwenhurg en E. N. van Walen Isaac, zoon van I. Bekooy en A. v. Schoon- derwoerd der Bezona Christiaan, zoon van H. Schouten en M. F. v. d. Steen Jacoba Johanna, dochter van T. B. H. v. Meurs en J. G. Noordeloos Reino, doch ter van A. van Leeuwen en B. Majolie IJke, zoon van P. Meijer en H. Bakker Arie Adrianus, zoon van G. Broer en A. Terhorst Johannes, zoon van J. Boom en J. G. Fontein Johannes, zoon van M L. Hereur en J. Jansen Gerarda Christina, dochter van P. Zevenhoven en E. Strik Arend Izak, zoon van A. Suart en H. Bij Gerardus Johannes, zoon van P. G. Kikkert en J. Meijers Johannes Jacobus, zoon van J. Kenbeek en J. G. v. cl. Berg Anthonie Wilhelmus, zoon van W N. Philipso en E. J. v. d. Berg Jo hanna Gatharina Maria, dochter van A. J. M. Verhoogt en J. C. Kok Johanna Anthonya, dochter v.m A. v. d. Hoek en J. Teunissen Dirk Hendrikus, zoon van E. van Wijhe en R. Baarslag Pieter, zoon van J. II. Pardon en A. Hoppenbrou wer Geert Snelle Ruurda, zoon van P. A de Haast en M. Megchelse Jan, zoon van G. Volkers en J. M. Badry. Gehuwd: J. F. Lefeber jm en A. S. Boelee jd H. J. Sips jm en J. M. O. A. Devilee jd G. Mulder jm en C. W. H. Rültjes jd F. Seriier jm en C. Mazurel jd J. Zwart jm en .T. v. cl. Klis L. L. Cavé jm en C. H. de Vos jd S. Fuchs jm en P. v. d. Linden jd Cè. Bogerd jm cn M. Kokkedee jd W. if. Lagerberg jm en S. de Haas jd. Overleden: J. J. Gijzen ij man 55 jaar K. Pot man 66 jaar A. Seijsener Hebt II zorgen, rookt dan een 10604 zoon 72 jaar M. J. Zandbergen—Sal- man vr. 48 jaar G. Ritman man 57 jaar M. Holwerda—Wetselaar man 55 jaar L. G. Ju, man 74 jaar N. Benninck zn 25 jaar H. J. Teeuwen man 66 jaar M. v. d. Meijv. d. Zon vr. 61 jaar J van Egmond dr. 58 jaar H. J. Kerk hof man 63 jaar G. C. Spreij zn. 24 jaar J. M. G. G. Huge zn. 25 jaar T. G. W. v. d. Berg zn 6 jaar J. F. W. GaR jaardNeclerberger vr. 58 jaar. Te Leiden gevestigd. A. W. de Witt, dienstbode, dc Laat do Kanterstr. 1 M. M. van de Ven, werk meester, Heerenstr. 123 J H. W. Braun en fam., kweeker, Oude Vest 187 G. Breider, linnenmeisje, Diaconessenhuis K. Bouwer, kanloorbed., v. Lennepstr. 2a Wed. A. A. Verwer-Jager, Kaïser- straat 21 H. van Dalfzen, meuiielma-r ker, Langegracht 54 J. van der Tuijn, Ambonstr. 3 Dr. P. G. van Arkel, Dir. Chr. H. B. S., Warmonderweg 17 J. G. Roseboom, dienstbode, idem Raden Mas Soekadaric, R. en Schiekade 111 F. P. M. Poleij, schilder, Javastraat 13 E. Schouten, Hooigracht 75 A. M. v. Oijen, Oude Rijn 158a Th. Opdam en fam., conducteur, v. Hogendorpstr. 1 G. M. A. L. v. Noort, Doezastr. 2 H. L. Goedhart, Rapenburg 43 A. Eshuis, dienstbode, R. en Schiekade 27 A. Lips en fam., sergt.-maj., Bronkhorststraat 2a J. Pels en fam., schipper, Langebrug 57 M. J. van den Ende, onderwijzer, H. Rijndijk 104 C. M. Kriek, Koestr. 9 L. G. Koorman-de Jong, St. Aagten- straat 16 W. P. Somerwil, klerk P. en T., Hoogewoerd 24 P. H. Koevoets, barbier, Levendaal 26 B. Blaaser, Hoefstraat 13 J. de Geus, fabrieksarb., Rijndijkslr. 31 J. Brittijn en famkok, R. en Schiekade 39 A. Verbeek en fam. koopman, Rijnsburgerweg 41 1. Nijen- huis, onderwijzeres, Oegstgeestcrlaan 27 P. Houweling, chauffeur, K. Mare 36 J. L. -la Rivière, Haven 52 J. G. U. Dijkerman en fam., reiziger, Hoogewoerd 175a a. F. Baarslag, verpleegster, Rijnsburgerweg 3 J. Linker, idem Acad. Ziekenhuis G. Lagewaardt, idem idem A. M. W. V. Miltenburg, id. id. J. G. Borg, id. id. Wed J. Wolf-Blumenkrohn, Rijnsburgerweg 93 G. P. v. cl. Leun, kinderjuffr., Witte Sin gel 41 R. F. Becrling, Rapenbu. 110 A. E. Alberson, winkeljuffr., Hoogstr. 12 A. Andringa, dienstbode, Pres. Steijnstraat S C. v. cl. Linden, idem. Uit Leiden vertrokken. J. M. M. Bitter, Apeldoorn, N. Zwie- tenlaan 1 B. J. de Leeuw, den liaag, Pr. Mariestraat 25 N. Ravensbergen, Leiderdorp, Zijlweg 21 M. Stark, Voor burg, Parkweg 197 A. G. H. Waglho, idem N. J. Beversen, idem S. Kool, Landsmeer, Tuinpad G 93 W. Fr. J. Hakkaart, den Haag, Camera Obscurastr. 225 M. J. v. Laarhoven, Scholen, Schoterstraalweg 52 H. Keizer, Apel doorn, Gruttoweg 15 T. Lamens, Lei derdorp, Dorpstr. 172 J. G. S. N. Blankwaardt Vaalrivierstr. 106 Den Haag J. J. J. v. Giezcn Grispijnlaan lüüc Rotterdam. J. Hovy Nieboerweg 240 Den Haag. J. Vinkestein Gymnasum Katwijk. J. P. v. Weeren J. Luykenstr. 6 Eindhoven. D. de Vries lc Pijnakker- str 95 Rotterdam. J. A. v. Aken Cris- pijnscheweg 101 Dordrecht. J- v. Bostelen Voorstr. Voorschoten. Grama Mieremet Aneanonenstr. 37 Helder. Ch. v. Spall L. Kerkdam 78 Wassenaar, -r- E. Schaap L. Kerkdam 78 Wassenaar. H. Goom Deutsstr. 21 Oegstgeest. H. F. Kok van der Elikstr. 2b Schiedam. R. Veenhuizen Hoogmadensche weg Leiderdorp. G. Lüschen Pottenbakkers- rijge 2 Groningen. G. Meijer Jli. v. cl. Boschstraat 24 Den Haag. L. M Odijk Stees b. d. Weel. Odijk. P. v. Ede 2e Bed kingpark 54 Mijdrecht. J. Ver duin Hoogmadenscheweg Leiderdorp L. Burggraaf Nieuwe Steinstr. 125 Hil legom. F. J Huij Kastelandstr. 10 En schede. H. M. A. Heuvelmans Bosch- str. Swalmen. A. A. Friesema Doendel- str. 10 Den Haag. Smits-Montanus Schenkkade 104 Den Haag. J v. Dijl Maartenshof 34 Dordrecht. J. A. Moor man Weststra 27 Helder. P. Meerburg Voorstr. 30 Katwijk. W. A. M. Elgers Wagenaarstr. 60 III Amsterdam. W. v. Iterson Makassarstr. 54 II Amsterdam. J. H. de Wilde Assuminerweg II huis Uitgeest. J G. M. Rademaker 0. Beek- kergenweg 43 Apeldoorn. S. Dellebarrc Boulevard dc Fouraugc 17-29 Zandvoort. v. Driev-Hoppenbrouwer 2e Jan Steen- str. 11 Amsterdam. D. op den Dreest Marinekazerne Amsterdam. W. Giezcn Couwelstr. 30a Rotterdam. Th. J. Arts lx Schulte Voorstr. 10 Noordwijk. M. Larnens b. d. ouders Zegwaard. C. F. Bouwman Leidsche weg 179a Voorscho ten b. A. v. Ulden N. Mijdrechtslr. 1 Amsterdam. P v Stralen Leidsche weg 141 Voorschoten. Fr. W. de Raad v. Denenterlaan 45 Voorburg. A. Tijn KI Kattenburgerstr. 130 Amsterdam. L. Hou mét Oudeweg 31 Haarlemmerliede. L. Chr. Besijsma Vroomhuis Zoule- lande. K. L. Dremes Oosterdiep b. Gas telaars Wildervank. J. de Vringer Gladi- olenstr. 13 Hilversum. H. Korff Em- mastr. H. Elisab. Alkmaar. Ch. J. Sorel Scheepersstr. 35 Haarlem. L. Waterloo Omraenschans P 53 Ommen. M. M. C. Arends Beutbuizerstr. 91 a Rot terdam. J G. Zodemaker v. Beekb. weg 43 Apeldoorn.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12