(R. Kath.) uitgebracht 310 stemmen, ver deeld als volgt: P. J. Warmerdam 28:2, W. l7h. Langcvcld 2, E. Oostdam Jacz. 1, Jac. Geerlings 5, E. Oostdam Hz. 0, L. M. van Noort 3, A. II. van Noort 1, G. van der Klauw 0, J. W. van Parera 0, P. P. Verdegaal 9, G. J. Ruigrok 1, N. H. do Klerk 1, J. van der Voet 3, L. van Hensbergen 0 en J. I'. Warmerdam 2. Lijst 11 (Ghr. llist.), uitgebracht 20 stemmen, verdeeld als volgt: Jan Hugo Jbr. Gevers 18, J. Passcüier 2, M. B. Schroder O, P. Rcijneycld 0, J. Bouw meester 0, A. J. Koudijs 0, J. Wassenaar 0, W. J Guldemond 0, J. Padding 0 en Joli. van Dijk Rz. 0. Stcmdi strict ill (Kerkwcg), lijst 1 (R. Kath.) uitgebracht 278 stemmen, verdeeld als volgt: P. J. Warmerdam 218, W. Th. Langcvcld 2, E. Oostdam Jacz. 10, Jac. Geerflngs 2, E. Oostdam llz. 18, L. 31. van Noort 3, A. H. van Noort 3, G. van der Klauw 1, J. W. van Parera 1, P. P. Verdegaal 15, G. J. Ruigrok 0, N H. de Klerk 0, J. van der Voel 3, L. van Hensbergen 3 en J. P. Warmerdam 0. Lijst 11 (Ghr. llist.) uitgebracht 53 stemmen, verdeeld als volgt: Jan Hugo Jlir. Gevers 51, J. Passchicr 3, M. 13. Schroder 0, P.. Reijucveld 1, J. Bouw meester 3, A. J. Koudijs 0, J. Wassenaar O, W. J. Guldemond 0, J. Padding 0 en Joh. van Dijk Rz. 0. Totaal uitgebracht 1529 stemmen, van onwaarde 02 stommen, aantal geldige stommen 11G7, verdeeld als volgt over do twee lijsten: Lijst 1 (R Kath.) 1214 stom men; lijst 11 CClir. Hist.) 253 stemmen. Do kiesdeeler bedroeg 133 4/11. Het aantal kiezers dat aan do stem ming kon deelnemen bedroeg 1703, zoodat 174 kiezers niet aan hun stemplicht heb ben voldaan. De nieuwe raad zal als volgt zijn sa mengesteld: (R. Kath.) P. J. Warmer dam Hz. (aftr.), W. Th. Langeveld (aflr.) E. Oostdam Jacz. (aflr.), Jac. Geerlings (aftr.), E. Oostdam Hz. (aftr.), L. M. van Noort (aftr A. II. v. Noort (aftr.), G. van der Klauw Clirz. (aftr.) en J. W. v. Parera (aflr.), totaal 9 leden. Ghr. llist.: Jan Hugo Jhr. Gevers en J. Passchicr (aflr.) De heer R. van Dijk, thans zittend raadslid, had zich niet meer beschikbaar gesteld. De verhouding der partijen ondergaat derhalve gcene verandering. NCORDWIJK. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De uilslag van de gisteren gehouden gemeenteraadsverkiezing is als volgt: Stemdistrict 1 (Raadhuis). Lijst 1 (Christ. Hist.) Uitgebracht 87 stemmen, verdeeld als volgt: P. Admiraal Gz. 57, A. Balkenende 9, J. H. v. Berghem 1, G. Wassenaar Sr. 17, G. Admiraal Hz. 0, II. Hoek Jr. 0, L. v. Bcveren 0, J. H. Lind- liout 1, G. 31. v. d. Lee 2, D. v. Beelen 0. Lijst II (R. K.) Uitgebracht 502 stem men, verdeeld als volgt: G. W. Alkemade 314, A. G. 3ieijer 2, J. G. v. Eeden 6, II. Buijze 2, Th. J. v. Went 4, A. Gaspcr 2, G. G. J. Alkcmade Sr. 163, J. G. v. d. 3tcer 2, J. Braun 4, J. H. v. d. Werf 1, A. A. 3Iesker 0, W. P. do Vreede 2. Lijst lit (Gemeentebelang). Uitgebracht 107 stemmen, verdeeld als volgt: Dr. II v. Nes 143, H. Licfferinck 8, G. de Hol lander 3, P. E. v. Santen 2, S. A. v. Ko nijnenburg 11, Th. Verloop 0, K. de Bes 0. A. Vermeulen 0, J. v. Beelen 0. Lijst IV (S. D. A. P.) Uitgebracht^ 50 stemmen, verdeeld als volgt: G. II. Krau 40, G. J. Tcrbevk 8, C. Marijt 2. Lijst V (Anti-Ilev.) .Uitgebracht 53 stemmen, verdeeld als volgt: G. v. d. Wiel 25, D. v. d. Niet 2, J. H. Hegeman 16, N. Barnhoorn 1, J. Passchicr 6, D. M. J?as- schier 3. Uitgebracht geldige stemmen 859, on geldig 25, totaal 884. Stemdistrict II (Werkhuis). Lijst I (Chr. Hist.) Uitgebracht 78 slem- men, verdeeld als volgt: P. Admiraal 43, A. Balkenende 8, J. II. v. Berghem Jr. 1, G. Wassenaar Sr. 15, G. Admiraal Hz. 0, II. Hoek Jr. 0, L. v. Beveren 1, J. H. Lindhout 5, G. M. v. d. Lee 0, D. v. Bee len 0. Lijst II (R. K.) Uitgebracht 549 stem men, verdeeld als volgt: G. W. Alkemade 404, A. G. 31eijer 8, J. G. v. Eeden 10, H. Buijzo 11, Th. J. v. Went 1, A. Caspers 5, G. G. J. Alkemade 101, J. C. v. d. 3Ieer 1, J. Braun 3, J. n. v. d. Werf 0, A. A. Meskcr 4, W. P. de Vreede 1. Lijst III (Gemeentebelang). Uitgebracht 116 stemmen, verdeeld als volgt: Dr. II v. Nes 101, H. Licfferinck 3, C. do Hol lander 3, P. F. v. Santen 2, S. A. v. Ko nijnenburg 5, Th. Verloop 0, K. da Bes 0, A. Vermeulen 1, J. v. Beelen 1. Lijst IV (S. D. A. P.) Uitgebracht 74 stemmen, verdeeld als volgt: G. H. Krau 61, G. J. Terbcek 6, G. 31arijt 7. Lijst V (An li-Re v.) Uitgebracht 21 stommen, verdeeld als volgt: G. v. d. Wiel 15, D. v. d Niet 5, J. H. Hegeman 2, N. Barnhoorn 0, J. Passchicr 2, D. M. Pas schicr 0 Uitgebracht geldige stemmen 841, on geldig 21, totaal 862. Stemdistrict 111 (Gemecntdkchool Zee). Lijst I (Chr. llist.) Uitgebracht 186 stemmen, verdeeld als volgt: P. Admiraal Cz. 131, A Balkenende 4, J. H. v. Ber ghem Jr. 19, G. Wassenaar Sr. 9, G. Ad miraal Hz. 7, H. noek Jr. 2, L. v. Beve ren 10, J. II. Lindhout 1, G. 31. v. d. Lee 0, D. v. Beelen 3. Lijst II (R. K.) Uitgebracht 277 slem- men, verdeeld als volgt: G. W. Alkemade 153, A. C. Meijer 2, J. G. v. Eeden 2, II. Buijze 1, Th. J. v. Went 0, A. Gasper 3, G. G. J. Alkemado 112, J. G. v. d. 3ïecr 1, J. Braun O, J. II. v. d. Werf 0, A. A. Mosker 0, W. P. do Vroede 3. Lijst 111 (Gemeentebelang). Uitgebracht 109 stemmen, verdeeld als volgt: Dr. 11. v. Nes 132, II. Licfferinck C, G. de Hollan der 11, P. F. v. Santen 6, S. A. v. Konij nenburg 3, Th. Verloop 7, K. de Bes J, A. Vermeulen 2, J. v. Beelen j. Lijst IV (S. 1). A. P.) Uitgebracht 53 Memmen, verdeeld als volgt: G. 11. Krau 49, G. J; Terbeek 2, G. Marijt 2. Lijst V (Anti-Rev.) Uitgebracht 113 Memmen, verdeeld als volgt: G. v. d. Wiel •0, D. v. d. Niet 32, J. Hegeman 2, N. Barnhoorn 1, J. Passchicr 8, D. 31. Pas- schier 4. Uitgebracht geldige stemmen 798, ou- gcldig 22, totaal 820. Stemdistrict IV (Gemeenteschool Zee). Lijst I (Ghr. Hist.) Uitgebracht 205 stemmen, verdeeld als volgt: 1'. Admiraal Gz. 176, A. Balkenende 1, J. II. v. Ber ghem Jr. 9, G. Wassenaar Sr. 3, G. Ad miraal Hz. 3, H. Hoek Jr. 3, L. v. Beve ren 3, J. II. Lindhout 1, G. 31. v. d. Leo 1, D. v. Beelen 5. Lijs 11 (R. K.) Uitgebracht 116 stem men, verdeeld als volgt: G. W. Alkemade 78, A. G. 3feijcr 3, J. G. v. Eeden 1, H. Buijzo 5, Th. J. v. Went 1, A. Casper 0, C. G. J. Alkemade 28, J. G. v. d. 31ecr 0, J. Braun 0, J. H. v. d. Werf 0, A. A. Mes- kei' 0, AV. P. do Vreede 0. Lijst III (Gemeentebelang). Uitgebracht 137 stemmen, verdeeld als volgt: Dr. II. v. Nes 96, H. Licfferinck 6, G. de Hollander 20, P. F. v. Santen II, S. A. v. Konijnen burg 3, Th. A'crloop 0, K. do Bes 0, A. Vermeulen 0, J. v. Beelen 3. Lijst IV (S. D. A. P.) Uitgebracht^ 88 stemmen, verdeeld als vc«»,i: G. H. Krau 79, G. J. Terbeek 6, G. Marijt 3. Lijst .V (Anli-Rev.) Uitgebracht 293 stemmen, verdeeld als volgt: C. v. d. Wiel 138, D. v. d. Niet 117, J. H. Hegeman 1), N. Barnhoorn 20, J. Passchier 4, D. 31. Passchicr 10. Uitgebracht geldige stemmen 844, ou- geldig 19, totaal 863. Totaal uitgebrachte stemmen 3429, van onwaarde 87, aantal geldige stemmen 3342, verdeeld als volgt (T\'er de 5 lijsten: Lijst I (Chr. Hisl.) 556, lijst II (R. K.) 1444, lijst III (Gemeentebelang) 589, lijst IV (S. D. A. I'265, lijst V (Anti-Rcv.) 488. De kiesdeeler is 257 1/13. De nieuwe Raad zal dus als volgt zijn samengesteld: Ghr. Hist. 2 leden, P. Ad miraal Cz. (aflr.) en A. Balkenende (aftr.) R. K. 0 leden, G. AV. Alkemade (aflr.), A. G. 31cijcr (aftr.)^J. G. v. Eeden (aftr.), H. Buijze, C. G. J. Alkemade Sr. (met voorkeurstemmen), Th. J. v. AArent (aftr.) Gemeentebelang 2 loden, Dr. H. v. Nes (aftr.), H. Licfferinck (aftr.) S. A. P. 1 lid, G. H. Krau. Anti-Rcv. 2 le den, C. v. d. Wiel (aftr.), D. v. d. Niet (aftr.), zoodat niet meer in den Raad te- rugkeeren L. A. A'ink (bedankt), A. Cas per en G. do Hollander. De 3 Christelijke partijen zijn stationair gebleven, Gemeentebelang heeft 1 zetel verloren, terwijl do S D.A.P. 1 zetel heeft verworven. HILLEGOM. Bloembollencultuur. Gisteravond hield do afd. Hillegom van do Alg. Ver. een le denvergadering in Hotel Sistermans. De belangstelling was slechts zeer matig. Tot afgevaardigden voor de 157ste alg. verg. van Maandag 9 Mei worden gekozen de hecrcn G. Hermans cn J. R. N. J. Bijl van Duivenbodc, secundi de heeren J. Mes kers, C. Ludwig en C'. Joh. Bakker. Dc beschrijvingsbrief der alg. verg. kwam in behandeling. Hot voornaamste punt is dc Bcursbelasting. Van do eventueelo verbou wing van het complex Figee zijn licht drukken door het hoofdbestuur verstrekt, die in de zaal zijn tentoongesteld. Over het kwartje worden do discussies geopend. Do beer Bakker verklaart zich er tegen, niet om bet bedrag als zoodanig, doch om het vernederende voor de groote verecni- ging en omdat do lasten weder op pl.m. een vijfde der leden worden gelegd. De heer Hermans vreest, dat bij invoering der bcursbelasting, de stad Haarlem een gedeelte als stedelijke belasting zal op- eischen. De voorz. deelt dit gevoelen niet: het is zaken doen cn geen publieke ver makelijkheid. De voorz. zegt, dat dit vcrbouwingsplan ons ten minsto niet in een smederij brengt; het kwartje is een kleine bewe ging, waarom zorgt nu die groote meer derheid, dio Haarlem boven Hillegom verkoos, niet voor dit f20.000? De heer Adr. Goemans is van meening, dat het kwartje er doorgaat; spr. wil do afd. blan co laten 9temmen. De voorz. zegt, laten we een groot stand punt innemen, dat ons eert; hij vindt het niet geraden, dat men zich blijft verzetten. Die strijd heeft toch gemaakt, dat Haar lem f 100.000 heeft gegeven \-oor de alg. ver., hetgeen immer onze verdienste blijft. Immers, ware het Gemeentebestuur van Hillegom niet met zulk een vorstelijke aanbieding gekomen, dan zou Haarlem vrij zeker anders hebben gehandeld dan nu. De beer Meskers wil zelfs meer geven; het is krenterig, dat het vak 't ontbreken de niet betaalt. Do Noord onttrekt zich door liet gering beursbezoekersaantal aan zijn plicht en waar ons protest wel niet zal baten, wil spr. het kwartje voteeren, dan worden wo niet overstemd. Na nog eenige bespreking wordt met alg. Btemmen besloten, een amandement in te dienen, luidende een omslag te hef fen tob hoogstens 25 pet. der contributie voor ten hoogsto 5 jaar. Dit amandement zal opgezonden worden naar het hoofdbe stuur en aan alle afdeelingen, dio nog niet hebben vergaderd. Als gevolg van dit be sluit wordt den afgevaardigden opgedra gen, te stemmen tegen de bcursbelasting. Bij de rondvraag is het bestuur bereid, namens de afdceliug aan het gemeentebe stuur van Hillegom te verzoeken, dat te gen betaling een deel der vuilnisbelt ver huurd wordt, om daarop het tuinvuil te brengen. Hierna sluiting. Naaml. Vennootschap. Dc Stcrt. geeft do Statuten van de N.V. D. Nieuwenhuis' Bloembollenbedrijf te Hillegom, kap. f 100.000, waarvan f 40.000 geplaatst cn ge stort.; en van do N.V. Kon. Ned. Bloem- bollcnkweekcrij Gcbr. v. Zanten, kap. f 500.000, waarvan geplaatst en volgestort f 420.000. KATWIJK. Botsing. Op den weg Katwijk— Noordwijk kwam bij den weg, uitkomende aan Katwijk aan Zee, in dena'bjibeid van „do Driesprong" ccn wielrijder in ernstige botsing met een automobiel. ITet rijwiel werd bijna geheel vernield, dc wielrijder, do beer N. uit Katwijk aan Zoo bezeerde zich nogal. AV ie de schuldige was, was moeilijk uit te maken. LEIDSCHENDAM. St. Jozefgezellen. Dinsdag hield de St.. Jozefgezellen-Verceniging hare ver plichte maandvergadering, in welke verga dering de heer Ganzeboom uit Haarlem als spreker optrad. Na een kort openingswoord van den Vice-Prèsident, kap. Pronk, betrad de heer Ganzeboom den katheder. Spr. hield ecu schitterende cn gloedvolle rede over het A'ereenigingsleven en wel over „Dc taak van de R. K. Standsorganisaties in het algemeen. Spr. spoorde de gezellen aan zich zooveel mogelijk te ontwikkelen om later degelijke mannen te worden, die voor de goede zaak kunnen en dur ven uitkomen cn durven tooncn Katholiek to zijn, daar ook do tegenstanders niet stilzitten, doch zeer veel doen voor hun Jeugdwerk om later flinke mannen te krij gen. Een hartelijk cn langdurig applaus viel den spreker ten deel. Na zijn rede werden door den heer Ganzeboom nog eenige ko mische films vertoond, die zeer in den smaak vielen. AVij kunnen dan ook niet anders, dan den lieer Ganzeboom harte lijk dank brengen voor den leerzamen en gezelligen avond den Jozefgezllen gegeven RUNSBURG. Bloemenhandel. Slecht weer, kunnen do bloemcnkweekers en ook de kooplieden wel zeggen als het zonnetje zoo hoog aan den hemel staat. Do prijs is bij zulk weer al spoedig van dc bloemen af, sommige soorten brengen niet moer dan plukloon op. Darwinnen met een blad va.rieeren van f 0.25 tot 0.60, Lange Darwinnen gaan van f0.50 tot 1.20, Tróllius brengen van f0.35 tot 0.S0 op, Pyrethrums gaat beter, de eer ste variceren van f 3.80 tot 5.31argrie- ten f 0.25 tot 0.34, Vroege tulpen als Cou leur Cardinal cn Rose Luisanto gaan tot f 3.50. SASSENHEIM. Naaml. Vennootschap. Dc Stcrt. geeft de statuten van de N.AL Bloembollenk-wee- kerij en Export maatschappij v.-h. II. A^er- cl egaal en Zonen te Sassenheim, kap. f 240.000, waarvan geplaatst is en gestort f 120.000; en van de N.AL Bloembollen- kweekerij en Expot Mij. Gcbrs. Berkman, kap. f 200.000, waarvan geplaatst en ge- sort f 120.000. RIJNSBURG. Overreden en gedood. Hedenmorgen te 10 uur is hel 4-jarig dochtertje van den heer G. de V. door een auto overreden. Zij was onmiddellijk dood De politie stelt naar do oorzaak een. ou- derzoek in. VOORSCHOTEN. Ongeluk. Gisteravond is de heer M. door een motorrijwiel aangereden, toen hij bij het opstappen op zijn fiets hier mede een weiivg slingerde en de motor berijder een aanrijding niet kon voorko men. De heer 31. was aan het hoofd ver wond en klaagde over pijn. Dr. R. Birk- hoff verleende de eerste hulp. - WARMOND. Collecten. Dc vbrigo weck gehouden collecte met de Emmablocru, ten bate der Tuberculosebestrijding, heeft opgebracht dc somma van f 90. Dc gister gehouden collecte voor het Drentsche Veenkind bracht de somma van f70.3434. Een woord van hulde aan de dames-verkoopsters. ZEGWAART. Personalia. Onzo plaatsgenoot, do heer G. van Beek, machinist ter groote vaart, slaagdo gisteren voor diploma B. ZOETERMEER-ZEGWAART. Gemeenteraad. r 3Iorgenavond te 7i uur is de raacl dezer gemeente bijeenge roepen tot behandeling der volgende pun ten: 1. Onderzoek geloofsbrief E. Huis man Sr.; 2. 3fedcdcelingen; 3. Verzoek subsidie Gymnastick-Vereoniging „Pro Patria"; 4. Arerzoek subsidie Harmonie- Vereeniging „Kunst en Vriendschap"; 5. Vaststelling vermenigvuldigingscijfcr In komstenbelasting 1927-1928. 6. AVijzigïng bcgrooting 1927. BE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanvaring van de spoorbrug. In den afgeloopen nacht had op de Gouwe een vrij ernstige aanvaring plaats. Een ijze ren tjalk, geladen met flesschen van do Amstel Bierbrouwerij, door een motorboot op sleeptouw genomen, is met kracht te gen het remmingswerk van de spoorbrug gevaren. Met welk een kracht de aanva ring plaats bad, blijkt wel uit het feit, dat zware eiken palen zijn afgeknapt. Do schade is dan ook zeer belangrijk Of do glazen inhoud van het schip er heelhuids is afgekomen valt eveneens ernstig te be twijfelen. Kranige redster. Gistermiddag om streeks halfvijf geraakte ccn 7-jarig knaap jo in do langs de Gaslaan gelegen sloot. 3Icj. D die de drenkeling bemerkte, be gaf zich kordaat te water en slaagde er in hem te redden Enkele toegeschoten personen hielpen intusschen de kranigo redster op het droge. Botsing. Gisteren is op den Gouw- sluischen weg de auto van deu heer v. G. ijl hotsing gekomen met een rijtuig. De auto liep eenigo materieelo schado op Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. BODEGRAVEN. Brand. Gistermorgen omstreeks 10 uur brak er brand uit in de varkens- schuur van den beer van 't H. in Oud-Bo degraven. De vlammen, die boog uit het dak sloegen, deden spoedig vele behulp zame buren toesnellen, die or in slaagden met vereende krachten den brand te blus- schen. Van de dieren is niet een verbrand. Oorzaak onbekend. KOUDEKERK. De eterveiling. Do lij der verccnigin- gen alhier is weer met een vermeerderd door de oprichting der eieren- en pluim- vecvciiing ..Koudekerk-Rijndijk". Dins dagavond had de eerste veiling plaats in het café dc Bruin, die geopend werd met een kort woord door den voorz., den heer 31osterd. Hij heette allen wolkom, inzon derheid ook den cere-voorzitet, den bur gemeester. Nadat de vcilingscondilies wa ren voorgelezen, word de eerste lcist eieren in veiling gebracht door den eere-voorzit- ter, na vooraf ook een kort woord en de beste wenschen voor de jonge vereeniging te hebben uitgesproken. Over dc eerste re sultaten, die men vindt in de vcilingsru- brick, was men zeer tevreden. ZEVENHOVEN. Geboren: z. van A. Broer geb. Ter- borst te Leiden. RECHTZAKEM KANTONGERECHT TE LEIDEN. De toepassing der .Invaliditeitswet. Een conflict van plichten. Den 20ston April stond voor bet Kan- Iongerecht to Leidon terecht de 40-jarigo voeger J. H. de V., te Leiden woonach- ig, ter zake dat hij aan don Voorzitter van den Raad van Arbeid lo Leiclen, de door dezen van hem verlangde inlichtin gen omtrent zijn loon en den aard zijner werkzaamheden en de namen zijner werk gevers van 24 Nov. 1925—24 Nov. 1926. niet had gegeven. Do Ambtenaar van bet O. 31. bad tegen verdachte i 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis geüseht. De Kantonrcclitcr-plaatsvervanger rar. Nord Thomson, verklaardo verdachte schuldig aan de overtreding hierboven genoemd, doch bepaalde, dat geen straf zal worden opgelegd, en zulks op grond van do volgende overwegingen: dat immers de gemachtigde ter terecht zitting heeft aangevoerd, dat, als ver dachte do gevraagde inlichtingen zou hebben verstrekt, hem verder werk als voeger bij zijn werkgevers zou zijn gewei gerd; dat de getuige Goslinga beeft erkend, dat zeer vaak voegers, dio de door den Raad van Arbeid gevvensclite inlichtingen geven, verder werk bij de werkgevers wordt geweigerd; overwegende, dat deze handelwijze van de betrokken werkgevers moet wor den afgekeurd, doch builen den maclits- sfecr van den rechter valt; dat wat nu verdachte betreft, iedereen verplicht is to voldoen aan hetgeen in wettelijke bepalin gen wordt vereischt, maar dal indien dit teiigevolgo heeft, dat hij, dio voldoet aau die bepalingen, broodeloos wordt en zijn gez.n en zicbzelven met ondergang ziet bedreigd, een conflict van plichten na leving van wetlelijke bepalingen en de zorg voor het gezin ontslaat, waar mede de rechter heeft rekening e houden; dat nu in dit geval eenerzijds het alge meen belang bij de naleving betrekkelijk gering is en voornamelijk den verdachte ton goede zou komen, krijgende hij daar door eventueel recht op do uitkeeringen krachtens de Invaliditeitswet, terwijl an derzijds zij, die niet de uitvoering van de wet zijn belast in het algemeen in art. 313 van die wet iu het bijzonder andere wegen vinden aangewezen om de gege vens deelachtig te worden die zij verlan gen; dat bij bet bewandelen van deze wegen wordt voorkomen, dat do betrokken werk nemer werkloo s en broodeloos wordt wat ook weer in het algemeen belang is en het nimmer de bedoeling van den wetgever kan geweest zijn den werknemer eenerzijds de voordeden te verschaffen van noodzakelijke uitkeeringen krachtens de Invaliditeitswet, doch hem anderzijds uit zijn broodwinning gestooten to z.en, daar, behalve dat het middel om den werknemer te helpen erger ware dan de kwaal, door de werkeloosheid van den werknemer bedoelde voordeeion althans gedeeltelijk toch zouden komen te ver vallen. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Do Gemeenteraad vergadert op Maan dag 9 Mei a.s. des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een Rccor van bet Gymnasium. 2. Benoeming van een Jeeraar in de Fransche' taal en letterkunde aan de Hoo- gere Burgerschool met 5-jarigen cursus. 3. Rekening, dienst 1926, van den Ar menraad 4. Rekening, dienst 1926, van de Plaat selijke Schoolcommissie. 5. Begroot ng, dienst 1927, van de Plaatselijke Schoolcommissie. 0. Voorstel tot verhooging van ver schillende posten der begrooting, dienst 1926, waarvan do naming te laag is ge bleken en tot toevoeging van eenige nieu we posten aan die begrooting. 7. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van het genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", om het kosteloos gebruik van eenige localiteiten van dc Stads-Gehoorzaal, voor het houden van do algomeeuo vergadering en van de ten toonstelling van door (lo leerlingen ver vaardigde werkstukken cn van de inge komen antwoorden op de uitgeschreven Jubileum-prijsvraag op clcclroteclmisch gebied. 8. A'oorstol tot verhuring van de naast het perceel Haarlemmerstraat No. 16óa gelegen herplaats, aan L. cn AV. Kanbier, firma L. Kanbier. 9. A^oorstel tot wijziging van do met liet Rijk, krachten Raadsbesluit van 13 Maart '1919, gesloten huurovereenkomst betref fende liet voormalige Pesthuis c. a. 10. Voorstel tot verpachting van het recht lot heffing van den weg- en water- tol tegenover den Rijnsburgschen AUiet bij liet Leidsche Hele c. a., aan P. Ciggaar. 11. Aroorstcl tol kostcloozo overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van het strookje grond aan den Zijlsmgel, Sectie K. nis. 609, 610 cn 611 cn 999, alle Sod. 12. Aroorstel om aan de Zwemvcreeni- LEIDEN. Ocndcrdag R. K. Bond van Handels-, Kantoor-, en AVinkclbcdiendeifl Hotel Rijnland, Steenstraat, aan-, vang half negen. Vrijdag. Propagandaclub, R-.K. A'oiks- '"•nd, spoedej-eii'-gdo 'L-i ing (Meifeest), Bondsgebouw, 8 uur, LEIDEN/- De avond-, nacnt- en Zandagdicnst der apotheken wordt van M a a n cl a g 2 tot cd niet Zondag 8 Mei a.s. waargenomen door de apotheek van den heer AV. Pelle, Kort Rapenburg 12,- telefoon 594. ging „de Zijl" een bijdrage van 100.— te verleenen in de kosten van een door haar te houden ^wemfeest. 13. Afstelling van ccn aanvullende overeenkomst, betreffende de levering van electricitcit in do gemeento Koudekerk door de Stedelijke Electricile'itsfubrick te Leiden. 14. Voorstel tot aankoop van een stukje grond, gelegen achter do Emmalaan cn Terwcewcg, kad. bekend gemeente Oegft- gcesl, Sectio G. No. 2237, gcd. ten behoeve van de Elcctriciteitsfabriek. 15. Praeadvies op het verzoek van do Leidsche Duinwater Maatschappij om [oi< stemming tot het aanvragen van do vcr- eischtc Koninklijke bewilliging voor coat* verlenging van haro statuten met 25 jaren. 16. \roorstcl tot onderhandsche op dracht van de levering en het montecrén van den bovenbouw van een installatie voor een beweegbaro afsluiting van cle Slaaghsloot met een ijzeren valschut ten behoeve van de centrale rioleering, aan do Alkmaarsche IJzer- en 31etaalgicterij lo Alkmaar. 17. Voorstel inzake het verleenen van machtiging tot het aangaan, respect, be krachtigen van overeenkomsten ter uitvoe ring van raadsbesluiten betreffende bur- gerechtelijke handelingen van den Ge meenteraad. 18. a. Herstemming over ?t amendement Eerdmans c. s., op art. II der verordening houdende wijziging van de verordening van 31 Januari 1901 (Gemeenteblad No. 3), betreffende de samenstelling en den werkkring der Commissie van Financies: b. A'oortzetting van de behandeling dier verordening. 19. Praeadvies op hel verzoek van do Leidsche Katoen-3Iaalschappij voorheen do Heijder en Co., om vergunning tct l: -t maken van een luchtbrug van hare fa briek aan dc Hcerengracht naar die in do Looiersstraat. 20. A'erordcuing, houdende wijziging van de verordening van den 22en Janu ari 1923 (Gemeenteblad No. 4), regelende de heffing van belastingen voor het ge bruik van liet Openbaar Slachthuis te Lei den. 21. Vaststelling van het vermenigvclili- gingscijfer, bedoeld in de verordening or de heffing ecner plaatselijke belasting 11aar het inkomen te Leiden, voor het belasting jaar Mei 1927—Mei 1928. DE PLAATSELIJKE INKOMSTEN BELASTING. Percentage gehandhaafd. B en AV. stellen voor en bij bui voorstel is oen duidelijke toelichting 0111 het vermenigvuldigingscijfer dee Plaatselijke Inkomstenbelasting 1927-192Sj te handhaven op 0.9 Een verbindingsbrug voor de Leidsche Katoen-Maatschappij. Overeenkomstig het gevoelen van do Commisio van Fabricage geven B. cn AV. den Raad in overweging aan de Lcidscho Katoen Maatschappij voorheen de 11 cy der en Go. krachtens het bepaalde bij ar-' tikel 7 van de verordening op bet bou wen en sloopen behoudens rechten van derden vergunning te verleenen lot het maken en tot het wederopzeggens hebben van een verbindingsbrug tusschen haro fabrieksgebouwen aan de Heerengracht en de Looierstraat, onder eenige aangege ven voorwaarden Het voormalige Pesthuis. Nu liet Rijksopvoedingsgesticht voor Jongens is verdwenen, zal het Rijk hel voormalige Pesthuis inrichten voor Rijks* asyl voor psychopathen. Het Rijk heeft het gebouw van de ge' meen te in huur voor IOOO gld. per jaai tot 31 Dcc 1943 Het Rijk zou ook na dien tijd ganrho een optie willen hebben. B. cn W. haddón daartegen geen bezwaar, indien van 194:1 den huurprijs op 1500 gld. wordt ge bracht, waarmede het Rijk zich kan ver* eenigen. Weg- en watertol tegenover den j Rijnsburgschen Vliet. De weg- en watertol tegenover den Rijnsburgschen Vliet bij het z.g. Lei cl-;,-1)9 Hek is nu verpacht voor 1150 gld. per jaar aau den heer P Ciggaar. B. en AV. stellen voor deze aan den- zelfden opnieuw te verpachten voor 2100 glda per jaar. daar zij van den Mini- te1* vergunning hebben verkregen, om het ta rief met 50 pet. te verboogen. Aankoop grond. B. cn AV. stellen voor, een stukje grond, groot ruim 92 M2, gelegen achter de-11 Emmalaan te Oegslgeest, voor de som van 900 gld. to koopen van den heer A. J. v. d. Heijden; voor den bouw van -ii transformatiestation. Verhuring. B. en AV. stellen voor het perceel U ar-» lommerstraat No 165a lo verhuren .out de firma L. Kanbier voor 250 gld. p<# De zv.vmvor. „de Ziji" heeft vei dc jaarlijkschc subsidie te brengen

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2