Je LciiscSie Cent" Tweede Blad. Op Uw jour, Mevrouw, bij de Thee, behooren IfERHUOEIl's Parijsche Wafels, „Elita", „Rhumca" en Jilko" en U hebt voor „Elk wat Wils" ARiffE FAÜILIE» Woensdag 4 Mei 1927 UIT DE PERS het socialisme en het anticlericalisme. 1 Het Centrum schrijft: In „Het Volk" geeft do rubriek „Buiten land" het volgende te lezen over de te genwoordige samenstelling van het Oos- tenrijksche Parlement: Er is ook een anti-clerikale meerder heid; dit is van beteekenis, omdat in de jaren die komen, tussehen de christel ij k-socialen en de so ciaal-democratie een zware strijd zal worden gevoerd om de school. De Groot-Duitschers, de partij van de groot liberale, deels jood- sche, bourgeoisie, danken echter hun po sitie in het Parlement aan hun verbond met de christelijk-socialen. Het is de vraag, of zij in hun politieke afhanke lijkheid het over zich zullen verkrijgen om zich bij de strijders voor geestelijke vrijheid te scharen. Wij hebben in dit citaatje een paar re gels gespatieerd. Maar ook zonder spatieering is het dui delijk. De sociaal-democraten zullen den strijd aanbinden tegen de confessioneele school. En de medewerking der „liberale bour geoisie" zullen zij' daarbij niet versmaden. Zij maken zich al bezorgd, dat zij die hulp zullen moeten missen. Teekenend voorwaar! KERKÜEUWS PASTOOR M. C. M. BOHL. t Maandagavond 12 uur is te Zandvoort plotseling aan de gevolgen van een beroer te overleden, de eereerw. heer M. C. M. JSohl, pastoor aldaar. De Zeereerw. heer Martinus Cornelia Maria Bohl werd geboren te Amsterdam 24 Maart 1870. Hij werd priester gewijd 15 Augustus 1895. Achtereenvolgens werd •Z.Eerw. benoemd tot kapelaan te Loosdui nen op 30 September 1859, tot rector te VGravenhage (St. Jacobus) op 29 Augus ts 1898, tot kapelaan te Soetermeer op 2 December 1899, tot kapelaan te Quintsheul op 15 December 1900, tot kapelaan te As- sendelft op 13 September 1901, tot kape laan te Nootdorp op 29 Augustus 1904, tot kapelaan te 's-Gravenhag© (H. Willibror- dus) op 25 Mei 1908. Op 3 November 1911 werd Z.Eerw. be noemd tot pastoor te Zandvoort. Pastoor H. H. J. Greymans. f Maandagavond overleed plotseling de zeereerw. heer H. H. J. Greymans, pas toor te Yenray. Pastoor Greymans had zich naar Oirlo hegoven en, aangekomen in de pastorie aldaar, overviel hem een flauwte. Pastoor Gerards diende hem, toen de flauwte zich zeer ernstig liet aanzien, het H. Oliesel toe. Kort daarna stierf pastoor Greymans, zonder tot bewustzijn gekomen te zijn. De overledene was sinds 2 April 1925 pastoor te Yenray. Geswengaëe Bepaehten ONGELUKKEN. Auto te water. Twee inzittenden met moeite gered. Maandagavond is onder de gemeente Overschie een open auto te water geraakt. De heer G. van Rijn, wonende in de Schiet- 1 baanlaan to Rotterdam, bestuurde den wagen. Naast hem zat mej. H. de Ruyter. Op den Rotterdamschen Rijweg, nabij de Schans, waar de weg naar links ombuigt, reed de heer Van Rijn, die blijkbaar met den toestand van den weg daar ter plaatse niet bekend was, een zijpad op. Spoedig bemerkte hij echter zijn vergissing. Hij wilde nog achteruit rijden om den hoofd weg weder te bereiken. De auto liep even wel met een vaart terug en geraakte, al achertuitrijdende, in de Schie. Op het hulp geroep van de beide inzittenden schoot een viertal mannen, die in do omgeving woon den, toe. Na veel moeite slaagden zij er in, do drenkelingen op het droge te bren gen. De dame was bewusteloos. De ont boden geneeskundige dienst achtte haar overbrenging naar het ziekenhuis aan den Bergweg noodzakelijk. Daar slaagde men er spoedig in, het leven weder op te wek ken. De heer Van Rijn had geen letsel beko men. De auto is 's nachts gelicht. Met een motor tegen een boom. Een student ernstig gewond. Gisternacht is de student M. C. G. Mid delburg uit Wageningen, die met andere studenten met een motorfiets uit Arnhem kwam in de Keivitsdel onder Renkum legen een boom gereden. Hij is naar het Diaconessenhuis te Arnhem gebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Een fluitje ingeslikt. Gistermiddag heeft te R'dam de 5-jarige M M. uit do Eerste Carnissesnaa: in de ouderlijke wonig een fluitje ïgesl.kr Het voorwerp is in den slokdarm blijven steken. De jongen is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Aan de gevolgen overleden. De heer H. Paulden, die Zondagmid dag hij een botsing tussehen twee motor rijwielen op den Muiderstraatweg ernstig is gewond, is gistermiddag in het Burger- ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Vermist Sinds enkele weken wordt te Kerkrade vermist de 21-jarige dienstbode B., die de ouderlijke woning had verlaten om in Heerion in betrekking te gaan, doch daar niet is aangekomen. OE BOSCHBRAND BIJ VENLO. Tegenvuren aangelegd. Groote schade aangericht. Omtrent den brand, die een groot com plex boscb, toehehoorende aan Venlo, me vrouw Berger en de familie Van Oyen, en liggende nabij de z.g. Karpatben aan de Buitsche grens, door brand vernielde, meldt de „Tel." nog de volgende bijzonder heden: Omstreeks vier uur 's middags stonden vier groote bosscben in brand, in hoofd zaak dennen en akkermaalshout. Het vuur dreigde eveneens over te slaan over den z.g. Boschweg naar andere terreinen. De commissaris van politie van Venlo, de heer Chr. Snebbelie, die inmid dels gewaarschuwd was, zag in. dat hier •o brandweer niets zou kunnen uitrichten. Hij riep in overleg met den brandmeester de hulp in van militairen voor het -naken van brand greppels. Terwijl de ma :schap- pen gealarmeerd werden, trachtte men het vuur tegen te houden door het maken van tegenvuren, om zoo het voortijlende vuur in zijn loop te stuiten. Èen machtig gezicht was het, die gewel dige vlammen. Nu eens laaide het vuur meters hoog op, wanneer een boom als een toorts in de vuurzee opging, dan weer snelde het voort, laag kruipend over den grond, door laag hout en hei. Het requireeren van manschappen ging niet zoo vlug en gemakkelijk als men dit wel wenschte, want de meesten waren na het beeindigen van den dienst, ongeveer 5 uur, de.stad ingegaan. Maar tegen 9 uur in den avond stond een 100-tal mannen gereed om uit te Tukken. Do wind was intusschen gaan liggen en arbeiders hadden kans gezien door het maken van tegenvuren de vlammen goed deels in haar loop te stuiten. Deze konden niet meer over den Boschweg slaan en aan de zijde van do Duitsclie grens werd het vuur eveneens bedwongen. Daar toen ge vaar voor uitbreiding geweken was. be hoefden de manschappen niet meer hande lend op te treden. De geheele strook tussehen Boschweg en Veldweg in de richting van den weg van Kaldenkirchen naar Heerlen is inmiddels in vlammen opgegaan. Toen wij om over éónen 's nachts nog even een kijkje gingen nemen, brandden alleen nog wat takken en heidegrond. De schade is voor do resp. eigenaren zeer groot. Drama in een hotelkamer. Moord en zelfmoord. Omdat zij niet mochten trouwen Gistermiddag heeft zich in een hotel te Maastricht een vreeselijk drama afge speeld. Sinds eenige dagen verbleef daar de 26-jarige J. K., uit Dusseldorf afkom stig, met een meisje dat thans is geble ken te zijn de 22-jarige E. K., uit Eygels- hoven, een verre verwante van den jon geman, en die sinds oen week uit de ouderlijke woning werd vermist. Gistermorgen omstreeks elf uur was J. K naar de „Msb." meldt, nog even uit gegaan en een half uur later teruggeko men waarop bij zich naar zijn kamer be gaf. Toen des middags een kellner aan de kamer klopte, kreeg hij geen antwoord. Hij begaf zich daarop naar binnen en zag tot zijn groote ontsteltenis J. K. daar lig gen met een revolver in de hand. lievig ontdaan snelde hij naar beneden, waarop de politie werd gewaarschuwd en men opnieuw naar boven ging. Men vond toen beiden dood, met een schot door den slaap. Blijkbaar hoeft de jongeman eerst het meisje en daarna zich- zelven gedood. Blijkens een door 't meisje achtergela ten brief, moet de oorzaak van het dra ma worden gezocht in het feit, dat de ouders geen toestemming voor een hu welijk wilden verleenen. De politie heeft de lijken in beslag geno men. Van do schoten had men in het ho tel niets gehoord. De moordaanslag bij Arnhem. Over den moordaanslag, die door den 21-jarigen landarbeider J. v. L. te Arn hem op zijn vrouw is gepleegd, vernemen wij nog het volgende: Van L. heeft, nadat hij uit de preven tieve hechtenis was ontslagen, ongeveer drie weken geleden te Ede een nieuwe re volver gekocht, beneven zes scherpe en tien lisse patronen. De losse patronen had hij weggegooid. Gistermorgen begaf hij zich per rijwiel van zijn ouderlijke wo ning te Koot wijk erbrook, gem. Barne- veld naar de woning aan den Amsterdam- schen weg. Naar hij aan de politie meedeelde was het zijn bedoeling om kleeren bij zijn vrouw te halen. Toen zijn vrouw hem zag, schrok zij hevig en vluchtte zij den weg op, luid om hulp roepende. Zij klampto ten slotte een melkboer aan om haar te bescher men. De dader heeft aan de politie ver klaard, woedend te zijn geworden, toen hij zijn vrouw met een anderen man zag praten. Hij had zij-n revolver getrokken en hoewel de melkboer nog had geroepen „Doe bet niet, doe het niet!" vuurde hij op zeer korten afstand drie schoten op zijn vtu waf. Het eerste schot ketste, de twee overige kogels troffen haar in den rug. Kermend was zij neergevallen. Onmiddellijk na zijn aanslag sprong de dader op zijn fiets en reed hij, zooals men weet, in volle vaart weg, de revol ver meenemend. De Arnhemsche politie, die gewaar schuwd werd, stelde per auto een ver volging in en haalde den dader bij het ouderlijk huis van Van L. te Kootwijker broek in. Van L. werd daarop gearres teerd. De man bekende, dat hij de revolver in een sloot bij Esser; oi.dei Bameveld ge worpen had Men reed nu naar deze plaats en in derdaad vond men daar de cylinder re volver in de sloot. In de revolver bevon den zich twee leege hulzen en twee scher pe patronen. De man heeft, zooals reeds gemeld, zijn misdrijf ten volle bekend. Heden wordt hij ter beschikking van de justitie in het huis van bewaring opge sloten. De toestand van de vrouw is, naar wij thans nader vernemen, niot levensge vaarlijk. De moord te Stein. Gisteren vertoefde het parket weer te Steyn tot voortzetting van het onderzoek inzake den moord op Kerensheide. De ge arresteerde V. blijft nog steeds ontkennen. Hij is gevankelijk naar Maastricht over gebracht en ter beschikking gesteld van den officier van justitie aldaar. Inbraak ie Tilburg. Te Tilburg heeft een brutale inbraak plaats gehad in de woning van den schoon fabrikant A. G. van Arendonk aan deu Korvelschen Weg. De inbrekers, vermoedelijk drie in getal, zijn langs een achterdeur binnengekomen Vooraf heben ze uit de autogarage een hoeveelheid vet medegenomen om de deur krukken te besmeren Naar de sporen uit wijzen, droegen ze schoenen met gummi zolen. Eenmaal binnen hebben zo in den kelder een pot boter medegenomen en ver der in de huiskamer een kistje sigaren, be novens een bedrag van 75, dat in een buffetlade geborgen was. Na uit champagne-glazen een flinkon borrel gedronken te hebben, zijn zo weer even geruischloos verdwenen Allerlei voor de hand liggende zilveren voorwerpen bleven onaangeroerd. De politie schijnt de daders op het spoor te zijn. Vermoedelijk heeft men met een wraak neming te doen Van de huisgenooten heeft niemand iets van het nachtelijk bezoek gemerkt. Den waakhond had men vergiftigd voed sel toegediend. Inbraak te Gouda. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de woning van de familie A. G. B. aan den Martenssingel te Gouda De familie B. was Zaterdagmiddag op reis gegaan en vond, toen zij Zondagavond laat terugkwam, het geheele huis overhoop, laden en kasten opengemaakt en de inhoud overal verspreid. Vermist werden een aan tal gouden en zilveren voorworpen, waar onder veel tafelzilver. De inbraak schijnt plaats te hebben gehad op Zaterdagavond. De familie B had bij haar vertrek nergens in het huis de gordijnen gesloten, maar toen de buren Zaterdagavond laat thuis kwamen, waren alle gordijnen gesloten, wat, toen zij van huis gingen nog niet het geval was. Hierdoor is het tijdstip van de inbraak vrij nauwkeurig bekend. De in breker of inbrekers zijn van achter over een schutting het buis binnengedrongen, ca eerst in een ruit van een tuindeur een gat to hebben gemaakt, waardoor een hand gestoken kon worden om deze deur te openen. De politic stelt een uitgebreid on derzoek in. Maandagmorgen waren reeds verschillende vingerafdrukken gevonden. Om geen Haarlemmer te worden. De „Opr. H. Crt." schrijft: Door de groote groep van gemeen le- ïmbtenaren, poliLie-agenten en gemeente werklieden te Bloemendaal. die gisteren nacht 12 uur Haarlemmers zijn geworden, is een verzoek gericht aan den Raad van Bloemendaal om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het stichten van woningen in het overgebleven gedeelte van de gemeente Bloemendaal, zoodat requestranten zich weer in de gemeente, waar zij eigenlijk ';huis behooren, kunnen vestigen. Do beide raadsleden van Bloemendaal le hoeren A. J Prinsenberg en dr. J Th Bornwater hebben hun verblijf verlegd naar 'net vrijgebleven gedeelte hunner gemeente. Een los-arbcider der gemeente en bewoner van het Tuindorp heeft zijn knappe huisje cpgeofferd en is Zaterdagavond vóór 12 uur 's nachts nog verhuisd naar Bloemen- daalsch Overveen. Liever wilde hij zich behelpen in een veel minder geriefelijk huis dan Haarlemmer te worden. UIT DE RADIO WERELD. Programma's voor Donderdag 5 Mei. Hilversum, 1050 M. 12.Politieber. 12.352.Lunchmuziek door het Tria non-Trio. 3.304.30 Uurtje voor Ziekenhuizen en Weeshuizen. 6.7.45 Concert door het H. D. O.-or- kest. R. Uitenbogaard, piano. 7.45 Politieber. 8.10 Concert door het Stedolijk orkest v. Leeuwarden, o.l.v. Willem Zonderland AdoJphe Pot, viool, in do pauze concert door do mandolineclub „Inter Nos". 10.30 Persber. Daventry, 1600 M. 10.20 D. Bors Luric Theatre orkest eü solisten. 11.05 Voorlezing. 11.20 (vervolg) Concert. 12.201.20 Gramofoonmuziek. 1.45 Voorlezing: Natural history of Selborno. I.50 Lezing: How things grow. 2.20 Evengsong van de .Westminster Abbey. 3.05 Kniples. 3.20 Daventry-kwartet en gem. koor. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Dansmuziek. 5 35 Landbouwber. 5.4-0 Dansmuziek. 5.50 Tijds.. weorber., nieuws. 6.05 Lezing door Admiraal Jellicoe. 6.20 Lezing: The joy of a garden. 6.35 MacDowell's pianomuziek. 6.45 Lezing: Don Quixoto 7.05 Jimmy the quare feller. 7.20 Tsckaikowsky-concert. A. Catto- rail, viool Symphonie-orkest. 8.20 Weerber., nieuws 8.40 Lezing: The songs of birds. 8.55 (vervolg) Tschaikowsky-concert. 9.5011.20 Dansmuziek. „Radio-Paris". 17 50 M. 9.5010.20 Concert. II.501 10 Orkestconcert. 4.054.55 Klassiek programma. 8.0510.G. FranckVincent d'Indj en hun school. Langenberg, 469 M. 12.251.25 Politiekapel. ConcerL 4.205.20 Orkostconcert. 7.509.35 „Von Narren und Kauzen",, Concert. Lutterkapel en dr. Castello, W. Walk. Muziek en doclamaties. 9.5011.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. en B e r I ij n 484 e n 566 M 2.207.05 Lezingen en lesson 7.50 Wiener Luft. Een avond van vroo- lijke Weensche muziek en zang. Dr. Fort- ner, declamatie. A Fleischer, bariton. A. Sax, sopraan. 0.5011 50 Dansmuziek. Hamburg, 3 9 4.7 M. 11.501.20 Orkostconcert. 1.252.10 Kamermuziek. 3.35—4.20 Liedjes van den Rijn. 4.205.20 Dansmuziek 5.206.10 Orkestconcert 7.2011 10 „Ut 'n Geesack", loonecl- stuk. Daarna dansmuziek en uitzending v. buitoni. zenders Brussel, 509 M. 4.205.20 Dansmuziek 7.20 Orkestconcert. 7.50 Scènes van „Gringoiro", comedie in 1 acte van Bauville 8.309.20 Orkestconcert De pret bedorven. Zooals men weet, werd onlangs do hout mijt, door de Vereoniging van Vreemde lingenverkeer aan don IJseloever to De venter opgericht, ten einde het Paasch- vuur to kunnen onsteken, om zoodoende het oudo volksgebruik weer te doen opleven ooor baldadigen in brand gestoken. Do helft van de mijt ging in vlammen op De andere helft ©enigszins aangevuld, zou vanavond officieel als vreugdevuur worden aangestoken. Ook dit is echter verijdeld, BBSIGEZ0E80'EHI Mg-DEPEEUBaG FEUILLETON. Bonun door Compton Mackenzie. Vertaald door Ellen Kusse. 23) Eerste Tooneel. De kust aan de zee van Galilea". Meer zeg ik niet. Ik probeer 't niet te beschrijven. Dat heb ik van Sha kespeare geleerd. Deze moderne manier om alles te beschrijven kan de grootheid van het onderwerp alleen maar schaden. „Links verschijnt de Maagd Maria". „Verschijnt wiel" vroeg John verbaasd. „Do Maagd Maria. De Moeder...." „Ja, ik weet wie Zij is, maarhoor eens, Laurentius, ik ben geen vroom mensch, ik ben zelfs sinds mijn jongens jaren niet meer naar de kerlc geweest. maarnee heusch, dat kan je niet doen." „Waarom niet?" „Het zal de menscken kwetsen." „Ik wil ze kwetsen," galmcle Laurence. „Als uw uog U hindert, zoo ruk 't uit!" „Dat heb je al gedaan," zei John. Je hebt zelfs een y ervoor in de plaats ge- *et. 1) „Ik maak geen gekheid, m'n waarde .vriend." „Ik ook niet," zei John. „Maar ik wil je aan je verstand brengen, dat je de Maagd Maria, niet ten tooneele kunt brengen. Stel je voor, ik ben al huiverig voor' Jean- I). In het Engelsch alphabet wordt de i gelijkluidend uitgesproken als het woord oog. (Vert.) ne d'Arc's visioen van den aartsengel Mi chael. Sommige menschen kunnen daar al iets tegen hebben, ofschoon ik er maar op reken, dat mon hem over 't algemeen voor Sint Joris aanziet." „Ik weet, dat je een stuk schrijft over Jeanne d'Arc en ik hoop, dat je me, wat ik nu ga zeggen, niet kwalijk zult nemen. Maar Jeanne d'Arc kan nooit meer wor den dan een aardig brok Middeleeuwen, terwijl Thomas John gaf 't op en den volgenden och tend deelde hij het huishouden mee, dat hij voor zaken naar Londen was geroepen. „Misschien zal ik hier wat rust vinden," zei hij zuchtend en bekeek zijn deftige bi bliotheek in Church Rdw. „Mevrouw James is vanochtend vroeg hier geweest, mijnheer, ze zei dat ik U niet moest storen, maar zo hoopte dat U een goede reis"had gehad en ze heeft deze bloemen meegebracht en mevrouw George heeft van den schouwburg opgebeld om te zeggen, dat zo dadelijk hier zal zijn." „Dank U, juffrouw Worfolk," zei John. „Mevrouw George blijft misschien wel voor den lunch." „Ja, mijnheer, dat zal wel," zei zijn huis houdster. HOOFDSTUK V. Mevrouw George Touchwood of me juffrouw Eleanor Cartright, zooals ze in tooncelkringen genoemd werd was een knappe, forsch gebouwde," havikachtige verschijning met den hongerigen blik der eerzuchtige tooneelspeelster die bij de veertig is. Ze was zeven en dertig en besefte dab ze het nooit verder zou bren gen dan tot de rollen van teleurgestelde avonturiersters in zoogenaamde krasse 6tukken, inplaats van de illusies harer jeugd te verwezenlijken door het spelen van vorstinnen der tragedie. Zoo eentje, die gewend was haar donkere oogen vol minachting te richten op een moreel maar niet estetisch-vijandige galerij en het lieelo tooneel noodig had om haar kracht, zooals goedgezinde critici 't noemden, of haar gemis aan beheersching, volgens de nijdassen, uit te spelen; zoo iemand was in John's studeerkamer, om de woorden van juffrouw Worfolk te gebruiken: „te veel van 't goeie", en telkens als Eleanor kwam was John even weinig op z'n ge mak, als wanneer men hem in een klein dienstbodekamertje zou opsluiten met een gramafoon en de dienstbode. Dit gevoel van opgesloten te zijn was nog de minst onaangename gewaarwording die zijn schoonzuster hem bezorgde; zijn hart en zijn geweten leden or veel erger onder, want hij kon haar nooit ontmoeten zonder wroeging tc krijgen, omdat hij er nog niet in geslaagd was een geschikte rol voor haar te vinden in een van zijn stukken, en hij vreesde ten zeerste dat hij haar nog eens ten einde raad de hoofdrol in zijn volgend stuk zou aanbiedon. Hij had zich dikwijls aan George geërgerd, omdat deze weigerde zich flink door 't leven te slaan, maar als hij dan bedacht, dat George der tien jaar lang met Eleanor getrouwd was, vergaf hij zijn broeder dier.s slapheid en afhankelijkheid. „George is net een spons," had James eens gezegd, „maar Eleanor! Eleanor is een echte haaibaai 1" Het vooruitzicht met Eleanor te moeten lunchen op den ochtend na *ijn terug komst in de stad, gaf John 't gevoel als of hij van den wal in de sloot was geraakt of welk toepasselijk spreekwoord men ook gebruiken wil. „Zonde en jammer, dat Eleanor niet fhet Laurence is getrouwd," dacht hij. „De een zou den ander uitstekend onder den duim hebben en zij had de rol van Maria Mag- dalcna kunnen Bpelen in dat krankzinni ge stuk van hem. En, denk eens, als ze werkelijk Bamen getrouwd waren, zouden ze geen van beiden tot mijn familie be hooren! Verder, als Eleanor Laurence go- vangen had, was Edith misschien nooit getrouwd en had 't huishouden voor mij kunnen doen. En als Edith niet getrouwd was, was Hilda misschien ook ongetrouwd gebleven cn dan zou Harold nooit zijn ge boren." John's flink kappon van den fami lieboom werd afgebroken door een ge waarwording alsof het huis door een nij dige -olksmenigte werd aangevallen een indruk dien hij vanouds kende bij elk bezoek van zijn schoonzuster. Om zeker te zijn, dat hij zich niet vergiste, ging hij naar het portaal en riep naar beneden om tevragon of' er iets aan do hand was. „Mevrouw George heeft een beetjo last met den taxi-chauffeur, mijnheer," zei Maud, die de voordeur openhield en ang stig naar de schilderijen keek, die de wind tegen de muren deed rammelen. „Wat doet ze ook taxi's te nemen," bromde John ontstemd. „Ze kan ze niet betalen en heeft niet 't minste excuus er een to nomen, met de Tube 1) zoo vlak bij." 1) Ondergrondsche electrisclio Iroin. (V ert.) Op dit oogenblik bereikte Eleanor do buitendour en keerde zich op den drempel om, ten einde den chauffeur het laatste woord toe te werpen, evenals Medea aan aan Jason, voordat 't gordijn valt. „Heeft mijnheer Touchwood mijn bood schap ontvangen?" vroeg zij. „Ja, ja," riep John naar benoden, „ik verwacht je voor den lunch." Toen hij Eleanor naar boven zag komen, heelemaal in bont gehuld, voeldo hij zich even zenuwachtig als een jager, die op groot wild jacht maakt en tegonover zijn eersten tijger staat; het portaal begon to waggelen, als zat bij op een olifant, nu had hij gevuurd enniot geraakt, zij omhelsde hem als altijd. Hoe dikwijls, bij hoeveel ontmoetingen had hij niet tever geefs jotracht dien kus to ontduiken, die hem bovendien ongeoorloofd toescheen, omdat haar lippen te rood waren of te vol, hij wist nooit precies waar het 'm in zat, maar wel voelde hij steeds, wanneoi hij weder bevrijd was, dat zij haar man om vergeving behoorde te vragen. „Echt gemeen van je om ons niot te ko men opzoeken direct na je aankomst uit Amerika; maar dat doet er niet toe, ik ben toch erg blij je te zien," zei Eleanor, „Dank jc wel Eleanor. Waarom ben jo blij?" „Och, jij sarcastische ouwe beer!" Deze voortdurende toespeling op zijn ouderdom was ook een van de dingen, die hij niet van Eleanor kon uitstaan; drom mels hij was toch twee jaar jonger dan George, dien ze Gcorgieboy noemde. i (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3