NEDERLAND-BELGIË 3-2. UIT OE OBÜGEVIMG ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR A. J. OUDEJANS. Het. was een ongewone drukte in War mond, Zaterdagavond. Ruiters met. sjer pen in de pauselijke kleuren doorkruisten straten en dammen, tot groote pret van de kinderen en tot schrik van menige oude dame. Te half zeven was de stoet gefor meerd en ging men den pastoor inhalen aan het Warmonderhek. Ka lang wachten kwam de auto van den jubilaris in zicht en ving, nadat de pas toor in een rijtuig was overgestapt, de feestelijke intocht, aan. De feestelijke intocht. Het escorte werd geopend door eenige ruiters, die vrij baan maakten voor de Harmonie „St. Matkias". Daarop volgden weer een troep ruiters en ridders en dan de rijtuigen, waarin het feestcomité, be staande uit den heer A. J. Schölvinck, burgemeester en voorzitter, kerk- en arm- meesters der parochie en eenige collectan ten. In het laatste van de drie rijtuigen, te zamen met den burgemeester, den kape laan en den secretaris van liet feest-comi- té, den heer Burckxen, was de jubilaris gezeten. Onder groote belangstelling maakte de pastoor zijn joyeuse en glorieuse entrée in het bevlagde dorp. Na een tocht langs Heerenweg, Dorpstraat en „Warmunda" kwam de stoet aan de kerk. waar een pro cessie van blanke bruidjes den herder ont ving en hem in de licht stralende kerk binnenleidde. Door alle gcloovigcn werd hem een welkomstlied toegezongen „Aan iTJ, o Priester des Heeren" op een bekende plechtige melodie. Kap. Stolwijk besteeg daarna de preek stoel en hield een toespraak tot den jubi laris. Waar beter, vroeg spr., dit zilveren feest te vieren dan in het kerkgebouw, het paleis van den grooten Koning, de plaats waar gij dag aan dag het Heilig Offer hebt opgedragen. Hier hebt. gij iederen dag het Brood des Levens genuttigd cn aan ande ren uitgereikt. Hier zijn de kinderen der mcnschen door het doopwater herboren tot kinderen Gods. Hier hebt gij vele zwakke en verloren zielen met God mogen verzoenen. Als herder laat gij hier woor den hooren van bemoediging, van verma ning, van troost. Voor de versiering en bet onderhoud van deze gewijde plaats hebt ge uw beste krachten geschonken. Gij hebt er vele Bchoone uren in gebed doorge bracht. Ook uw parochianen zijn thans in gebed saamgekomen. Zij gedenken het vele voor hun zieleheil gedaan en in hun gevoel dankbaarheid zidlen zij u c geven, van grooter waarde dan een stof felijk: hun gemeenschappelijk gebed. Als straks het Allerheiligste is uitgesteld, zul len zij bidden, dat de Heer zijn dienaar zegene en hem, na lange jaren in kracht en gezondheid, de belooning zal geven, die zij hem niet kunnen schenken. Het koor zette het „Veni Creator" in, waarna door den jubilaris een plechtig Lof werd gecelebreerd met assistentie van de weleerw. heeren Stolwijk als diaken en v. Rijn, kapelaan te Wormervcer als subdiaken. Op het altaar waren aanwezig de zeereerw. hooggel. heer prof. Niekel en de weleerw. pater Papöt O. Conv. uit België. Ook hadden op het priesterkoor de familieleden van pastoor Oudejans plaats genomen. Plechtige Hoogmis. Den anderen morgen, te 10 uur, werd door den feestvierenden herder een plech tige Hoogmis opgedragen, waarbij als dia ken fungeerde prof. Niekel, als subdiaken kap. v. Bijn en als ceremoniarius kap. Stolwijk, In het koor waren, behalve de bij het Lof genoemde geestelijken, gezeten de weleerw. heeren W. F. J. Janus, kape laan te Delft en J. P. Huibers, rector van het Maagdenhuis te A'dam. Do pastoor werd binnengeleid door een stoet bruidjes, die een levende eere- boog met palmtakken vormden van dc deur tot het altaar. Het altaar en het priesterkoor waren met smaak versierd; de retabel met witte seringen, waarbij zich bosschages van groen en bloemen aansloten. Het Maria beeld troonde boven een wolk van witte azalea's, en het H. Hartbeeld was ver sierd met bloedroodo bloemen. Op de com muniebank een prachtige mand met witte bloemen, seringen en calla's, geflankeerd door kandelaars, kunstig versierde kaar sen dragend, de ecne met het wapen van Warmond, de andere met dat van Purme- rend het werk van den heer C. v. Eg- mond op de kaarsenfabriek Papót. Door het koor werd uitgevoerd de vier stemmige mis sa in honorem Sancti Frie- dcrici van Joh. Gruber en na de plechtig heid de feestcantate van J. Haagh O.s.s.R. De aanbieding van het huldeblijk. 's Middags te half twee had de aanbie ding van het huldeblijk plaats. In optocht, dc harmonie voorop, trokken deputaties van allo 18 vereenigingen naar dc pastorie. In den voortuin had do huldiging plaats. Dc burgemeester hield do feestrede. Op den 2en Maart hebt u, aldus spr., den dag mogen herdenken, waarop 25 jaar ge leden u de plechtige, ja heilige Priester wijding ten deel is geworden. Op dien dag, het was de eerste Woens dag in den Vasten, paste geen grootsck huldebetoon, hoewel de feestcommissie, die zich toen reeds had saamgesteld en waarvan ik de eer heb als haar voorzitter te mogen optreden, toch niet heeft kunnen nalaten u haar meest hartelijke geluk- wenschen met den voor u ZecrEerw. heer Pastoor gedenkwaardigen dag, aan te bie den. Deze gelukwenschen hadden plaats op de meest bescheiden en of> dc meest eenvoudige wijze. Met uw goedvinden hebben de eenvou dige maar daarom niet minder hartelijke felicitaties van den 2cn Maart gisteren avond en heden plaats gemaakt voor een grootscho huldebetooging, uiting gevende van onze vreugde en dankbaarheid, dat u uw zilveren priesterjubileum moogt her denken en vieren. Het is niet alleen vreugdebetoon maar ook een groote mate van dankbaarheid, die uw parochianen er toe gebracht heb ben do herinnering aan den dag waarop u 25 jaar geleden de H. Priesterwijding hebt mogen ontvangen, zoo luisterrijk mogelijk te doen zijn. Dankbaar zijn wij en hier spreek ik uit naam van alle parochianen van Warmond voor alles wat gij voor ons gedaan hebt en nog doet om ons te brengen tot een leven dat alleen gericht is öp ons eeuwig geluk hiernamaals. Daarin bestaat uitsluitend uw streven, daarin bestaat uw werken en dat is do hoogste lof, die door de parochia nen aan hun pastoor gebracht kan worden op zijn zilveren priesterfeest en dezen lof en dank wordt u ten volle gebracht, om dat u beiden ten volle toekomt. Den betrekkelijk korten tijd, dat gij als pastoor hier werkzaam zijt, wat hebt gij al niet gedaan, om het. geloovig, het echt geloovig Roömsch Katholiek leven bij ons te verlevendigen en te versterken niet al leen in woorden maar ook in daden Wat hebt gij niet geijverd voor ons Godshuis, om het te maken tot een plaats des gebeds, tot een indevote bcdeplaats! Een bekend geheim is, dat gij alles en alles over hebt voor uw parochianen, gij stelt uw persoon op dc laatste plaats waar het betreft het Huis Gods, zooveel als menschenhanden dit vermogen, te ma ken tot een plaats, waarheen de gcloovi gcn zich aangetrokken gevoelen heen te gaan om Hem te aanbidden cn Hem alle eer te bewijzen. In een woord iiw hoog priesterlijk ge moed dringt u als het ware alles Ie doen en alles in het werk te stellen voor het heil der aan u toevertrouwde zielen. Redenen te over hebben wij dan ook om u dankbaarheid te betuigen en ook om ons met u te verheugen en te verblijden met de viering van uw zilveren priester jubileum. Aanvaardt dan ook eerwaarde heer pas toor onze innig gemeende gelukwenschen, waarbij onze bede tot God zij, dat Hij u sparen en zegenen moge in lengte van da gen en voorts jaren lang werkzaam zult mogen zijn voor het heil van Warmond's parochianen. Wij hopen, dat gij voor ons die gevoe lens van sympathie moogt blijven betoo- nen, waarvan u Eerw. heer pastoor zoo vaak de bewijzen gegeven hebt, waarbij wij u do verzekering geven, dat wij van onzen kant alles zullen doen om uw her derlijk leven en streven te vergemakkelij ken. Hooggeachte jubilaris, met. woorden al leen willen wij het niet laten, maar wij hebben gemeend u een blijk te mogen aan bieden van onze diepe erkentelijkheid en daarom hebben uw parochianen zich op gemaakt een bedrag bij elkaar te brengen, dat wij hopen u wel-zult willen aanvaar den. Dit geschenk zij mij veroorloofd u na mens de parochianen van dc Kerk van den H. Mathias u als feestgave te mogen over handigen, welk bedrag u gelieve te beste den geheel voor uw eigen doeleinde! En met deze woorden ZeerEerw. heer pastoor sluit ik deze toespraak, waarbij wij u nogmaals onze meest hartelijke ge lukwenschen met uw zilveren priesterju bileum aanbieden. Dor den penningm. van het comité, den heer Leene, werd een kussen, geborduurd met gouden tientjes aangeboden. Onder wijl speelde de Harmonie: hij leve hoog. Daarna word het woord gevoerd door den heer C. Zwetsloot namens de vereeni gingen, die de hoop uitsprak dat na, de zilveren eens de gouden kroon het hoofd van den jubilaris moge sieren. Spr. bood een prachtige mand aan van steenroode azalea's. Do bloemen zouden verwelken, besloot spr., maar niet de aanhankelijk heid voor den pastoor. De pastoor aan 't woord. De pastoor nam hierop het woord en richtte zich op de eerste plaats tot den burgemeestér. Ik dank u allerhartelijkst, zei spr., voor de heerlijke woorden, zooeven namens de parochie tot mij gesproken. Ik dank u en alle parochianen voor de sehoone geschen ken die mij vandaag en reeds vanaf den 2en Maart gewerden. Zij zijn een bewijs van uwe aanhankelijkheid en liefde. Wederkeerig geef ik u de verzekering, dat ik u allen liefheb al heeft het soms niet den schijn, wanneer een hard woord gezegd moét worden. Ik dank u op do eerste plaats, burge meester, dat onder uw leiding een comité is opgericht om mij te huldigen niet als pastoor maar als priester. Go weet, dat als men zinspeelde op de stichting van een feestcomité, ik daar van den aanvang af niet veel voor gevoelde. Dat is u allen wel bekend. De reden was vooral, dat dit feest viel op een eigenaardigen dag, op Asch- dag, waarop wij ons zoo diep mogelijk moeten vernederen. En om het feest voor of na den datum te vieren, daar gevoelde ik weinig voor; maar op den dag zelve ging het niet. Maar toen ik hoorde, dat onder leiding van den burgemeester het plan was opgekomen, vielen mijn bedenkingen weg. Ik dank u allen, dat gij deze dag mij zoo aangenaam mogelijk, ja onvergetelijk hebt gemaakt. Het viel mij hard, dat ik eenige dagen weg moest uit Warmond; ik werd op een fatsoenlijke manier weggestuurd. En daar om was ik blij gisteravond weer in het dorp to komen en dan op zulk een wij- zo! Een hulde als aan een koning. Het was wel wat overdreven, een beetje te veel. Ik kan u de verzekering geven, dat ik hoop, dat ik nooit uit Warmond wordt weggeroepen; ik hoop in Warmond begra ven to worden. Tot slot bracht de jubilaris een „Leve do burgemeester!" en „Leve heel Warmond!" Het geheele gezelschap werd daarna in de pastorie ontvangen. Op receptie. Van half 3 tot half 5 receptie. Zoo luidde het programma. En wat voor ccn receptie! Een onafgebroken file van lloomsche mannen en vrouwen heeft la ten zien hoo pastoor Oudejans in War mond is: do beminde herder der parochie. Een ieder, groot en klein, rijk en arm, wil de den zilveren jubilaris op dezen dag persoonlijk gelukwenschen. Onder do gas ten werkten wij onder anderen op de Pro fessoren van het Groot-Seminarie. De ju bilaris was, zooals altijd, hartelijk en onderhield zich met een ieder. Plechtig Lof. Te 7uur werd een plechtig Lof gecele breerd door den jubilaris, geassisteerd door kapelaan Stolwijk en kapelaan Ja nus. Na het goed-uitgevoerde Adoro té en Magnificat besteeg de jubilaris de kansel, „om z'n vol gemoed tc luchten", om allen, zonder uitzondering, te danken voor alles wat deze dag voor hem tot een onverge telijke gemaakt heeft. Niet alleen voor de prachtige geschenken dankte hij, maar vooral voor de gebeden en H. Communies welke te zijner intentie dezer dagen zijn gebracht. De jubilaris memoreerde de ja ren die achter hem liggen, de kinderjaren, vol blijde tockomstdroomen en het verlan gen naar den dienst des Heeren; dan de studiejaren, hoewel dikwijls zwaar, steeds met het zoete beeld voor oogen van steeds nader tot het doel te komen. Daarna de groote dag, de dag welke noch te vertel len noch te beschrijven is, om té komen tot het priesterleven vol zorgen maar ook vol vreugde om elk verloren schaap, dat terug keert tot dc stél, om elk ziek en sterfbed waar de dienaar des Heeren troost en geluk mag brengen. Ten slotté dankte de jubilaris den Gever van al deze gaven, en verzoekt de geloovigen, als aan stonds het „Te Dcum Laudamus" zal wor den aangeheven, allen God te danken voor de genade en zegeningen, welke het pries terleven omringon. Het koor zong op zeer verdienstelijke wijze een Grcgoriaansch „Te Dcum". De Harmonie gaf in de tuin der parochio nog een avondconcert, wat door den jubi laris en zijn gasten, zoowel als door dc pa rochianen, ten zcorste werd gewaardeerd. VOORHOUT. PASTOOR P. J SCHRAVENMADE. Naar wij uit goede bron vernemen zal de Zeereerw. Heer Pastoor P. J. Schra- venmade alhier, zijn parochie met ingang van half Juni a.s. verlaten cn zich elders als rustend pastoor gaan vestigen. Zijn- eerw. is alhier gekomen in 1915 en heeft dus ru!m 12 jaar de parochie bestuurd. Zijn heengaan zal door zeer velen worden betreurd. Muzikale rondgang. Zaterdagavond was door do R.-K. Muziekveroeniging „St.Cecilia" alhier, ter gelegenheid van den achttienden verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana een muzikale rondgang georganiseerd. Deze rondgang bracht heel wat mensehen ter heen en mag dan ook schitterend geslaagd heeten. LISSE. Geboren: Willem Frederik, z. van W. Verduijn en F. Verduiin. Gcertruida Ant-onia, d. van Th. A. Kleihorst en J. C. Warmerdam. Naatje Elsina, d. van P. van Rijssel en A. T. Kroon. Ondertrouwd: J. M. Jelicrze en J Zwetsloot. A. Teeuwen en H. W. v. d. Putten. Gehuwd: J. M. v. d. Eist en J. C. El- fering. W. Dam en J. Langclaan. J. v. Dijk en M. P. Kelljens. Overleden: A. M. A. Topper, echtgc- noot-e van G. Vreebrug 77 j. C. A. v. d. Putten 13 mnd. J. A. v. d. Zwet 19 j. J. v. d. Doe 10 j. STOMPWIJK. Emmabloem. Zondag 1 Mei a.s. wordt alhier de Emmabloem-collectc gehouden. De opbrengst komt ten bate der T. B. C.- lijders. Verschillende jonge dames hebben zich met de verkoop belast en vertrouwen, dat de bloempjes gretig koopers zullen vinden. - De opbrengst dezer bloemendag alhier, wordt besteed aan patiënten uit de buurtschap. WASSENAAR. Het Drentsche Veenkind. De collecte voor het Drentsche Veenkind heeft f 230.47 opgebracht. 't Was een wonder boven wonder. Op dx Katwijkschen weg is een auto, waarin tweo dames gezeten waren, na van ver schillende boomen de bast té hebben ver nield, tegen een eik opgetornd met zoo'n vaart, dat de boom bijna midden in den wagen kwam te staan. De auto werd ern stig beschadigd cn niet zonder veel moeite uit den boom verwijderd. Dc beide dames kwamen er met eenige schrammen af. Gemeenteraad. Woensdag 4 Mei a.s. vergadert de Raad dezer gemeente. Agon- da: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing voorschriften bouwverordening. 3. Subsidie land- en tuinbouwcursus. 4. Beroepschrift weigering bouwvergunning. 5. Vaststelling pensioengrondslagen. 6. Beschikbaarstel ling gelden uitbreiding R. K. Meisjes school. 7. Vaststelling kohier hondenbe lasting. 8. Wijziging begrooting. 9. Recla mes vergunningsrecht. 10. Reclame school geld. 11. Herziening raadsbesluit wegaan leg door den heer Prins. 12. Uitbreiding noodslachtplaats. 13. Opdracht ontwerp watertoren. Brutale koopman. Gisteravond ver voegde zich bij een winkelier in de Julia nas traat een persoon die zijn koopwaar aanbood. Toen de bediende verklaarde niets noodig te hebben, nam eerstgenoem de een brutale houding aan, met gevolg dat hij door den bediende buiten den deur werd gezet, Dc koopman trok hierop een mes om den winkelier te lijk te gaan, doch binnen enkele minuten lag èn koop man èn koopwaar buiten over dc straat. Het relletje trok natuurlijk groote belang stelling. SPORT EN WEDSTRIJDEN. EEN SPANNENDE STRIJD MET TECHNIEK EN ENTHOUSIASME. DE 0RANJEPL0EG BELOOFT WEER GOEDE DINGEN. Onaangename, ongekende incidenten. (Van onzen Sportredacteur). Eindelijk de overwinning. Zoo is het dan toch weer gebeurd. Na een 51 nederlaag vorig jaar in het Sta dion, een gelijk spel en een 20 nederlaag in Antwerpen thans weer een overwinning van de Oranjeploeg op dc Roode Duivels. Zou het dan toch waar zijn, dat men den ouden vorm van vroegere jaren zoo lang zamerhand terug heeft gevonden? We geloovcn, dat juist de herverkiezing van het overgoote deel der spelers, die de kern vormt van de tegenwoordige ploeg, de reden van deze overwinning in zich sluit. Men heeft thans een basis, gelegd in den wedstrijd van Maart j.l. in Antwer pen. Die basis bestaat hoofdzakelijk uit verdelging en middenlinie en twee stu wende krachten in de voorhoede. Het resultaat van gisteren moge niet in alle opzichten bevredigend zijn, feit is toch, dat de Oranjeploeg, na de 8—1 op Tsjecho- Slowakije, thans bewezen heeft ook ge- duchter tegenstanders aan te kunnen en te overwinnen. Dat geefi hoop vooral voor het komende Olympische jaar. Immers, er is geen reden om aan te ne men, dat de kern, die thans de Oranjeploeg vormt, ook het volgende jaar dat groote, voorname bestanddeel uit zal maken" en, hierop afgaande, mogen we veilig conclu- deeren, dat het Nederlandschc voetbal in zijn interland-wedstrijden weer een behoor lijke plaats zal kunnen innemen. Trou wens, wat zou er mooier zijn, dan dat Hol land in liet Olympisch jaar het voetbal toernooi won? Maar, keeren we tot den dag van gisteren terug. Vóór den wedslrijd. De eerste Mei-Zondag, een prachtige dagl Heerlijke, stralende zon ondanks koude wind. Dat was de inzet van den grootstcn voet baldag, dien Holland kent, zoo groot, dat 't weer nu niet behoefde mee te werken om het imposante Stadion vol te doen loopen van voetbalenthousiasten. 't Was merkbaar in de Amstelstad, dat de groote wedstrijd van het seizoen zou gespeeld worden, 't Was overvol in trams en auto's, op de straten dromden de mcn schen naar den Amstelveenschen Weg, waar ondanks de drukte alles van een leien dakje liep. Tientallen opkoopers van plaats bewijzen boden de entreekaarten te koop aan, dio langs den normalen weg in liet geheel niet te koop waren geweest. Fantas tische prijzen worden er gevraagd en do genen, die er geld voor over hadden koch ten hier tegen dure prijzen de entreebewij zen, die zij, ondanks al hun pogen tevoren niet hadden kunnen bemachtigen, 't Wordt toch meer dan tijd, dat daartegen afdoende maatregelen genomen worden! Dan toog men verder en allengs vulde zich het Stadion totdat te half drie geen plaatsje oneer onbezet was. Uitverkocht, d. w.z. meer dan dertigduizend menschen, die den lang verheidon kamp wilden aan schouwen. De wedstrijd. Te lialf drie zette de postharmonio het Belgische volkslied in.... maar dc Roode Duivels lieten zich wachten.... de muziek zweeg. Do dirigent was woest en beduidde den suppoost, dio hom te vroeg waarschuw de, dat het in dezes bovenkamer niet in orde was!. 't Duurde slechts kort, want onmiddellijk daarna verscheen de Belgische doctor met zijn mannetjes, weldra gevolgd door de Oranjemannen. Do fotografen de den hun werk en dr. Swaertenbroeckx overhandigde Denis een bouquet bloemen. De Belgische aanvoerder was bij het tos sen de gelukkige en koos den wind, die van doel tot doel stond in den rug, de zon tegen De elftallen stelden zich als volgt op: doel. Men probeert de menigte tegen te houden tevergeefs. Vier, vijf rijen hebben zich onmiddellijk gevormd, een mo ter slechts achter de lijn. Het spel gaat intusschen zijn gang. Mas sy leidt op fraaie wijze een Ilollandscho aanval in, hij geeft door aan Elfring, dio erin slaagt Demol uitstekend te passecren., een voorzet volgt en Tap geeft Holland ds leiding (10). Er is juist 10 minuten ge speeld. Een oor erdoovend gejuich breekt los en nog is het niet verstomd of reeds ziften de Belgen weer in den aanval, maar Denis is op zijn post en passeert den bal naar El fring, die opnieuw oen ren onderneemt en voorzet. Eenig schermutseling voor het Belgische doel volgt, totdat Smeets ten slotte een hard schot lost, maar dc paal brengt redding. Be Hollanders zijn sterk in de meerder heid, wat wel blijkt uit het feit, dat v. d. Meuion nog niets bijzonders te doen heeft gehad. Als een Belgische aanval besloten wordt met een hoog schot van Kerstock, waaruit de bal juist achter dc deklat op hel net te recht komt, ontstaat er opnieuw rumoer achter het Belgische doel. Het blijkt, dat een gedeelte van de bekisting, waarin do spullen van de Stadionwielerbaan gebor gen zitten, het begeven heeft. Het publiek wordt van deze verhooging weggejaagd en het lawaai neem' toe, als politie te paard binnen hot Stadion ver schijnt. Het publiek wordt zoo goed men kan teruggedrongen, doch achter do paar den loopt men weer naar voren. liet slol van het -liedje is, dat men kijft op de plaats, die men veroverd hooft En intusschen wordt maar doorgespeeld. Dat een en ander echter niet naliet de spe lers zenuwachtig te maken, behoeft niet gezegd. Bij een freecick tegen Massy grijot v. d. Meulen fraai in. Onmiddellijk volgt een Hol. aanval, weer geleid door Elfrui". Hij zet voor, maar van de Hollanders is er nie mand aanwezig en Caudron, die iets uit- geloopen is werkt In t leer wee. Bü een nieuwen aanval schiet Tap in buitenspel- positie in, maar het doelpunt woiöt terecht geannuleerd. De Hollanders bliiven «'ven wel nog sterker. Tap laat bij een voorzet hof leer over zijn achterhoofd gli^'- n doch dc bal wordt corner gewerkt. Deze levert evenwel niets op. De Belgen zien dan in, dat het den ver keerden kant opgaat. Zij worden wat actie ver en het gevolg is, dat liet Höll. doel eeni ge benauwde oögenblikkon heeft tc door staan. Onze doclvcrdediger is echter op zijn post en hij weet herhaaldelijk onheil to voorkomen, o.m. bij goede schoten van Adams en Bierna en hij eenige corners Al er een half uur is gepeeld, volgt weel een aanval van den I foil. Rechtervleugel, Elfring zet goed voor. Tap schiet in, ruim binnen hel bereik van Caudron, dio het leer neerslaat, doch do bal verdwijnt desondanks in het net (20). Deze onver wachte voorsprong «loet een stormachtig gejuich opgaan uit de duizendo kolen. OnmicMellijk trekken dc Belgen Weer ten aanval en zij forceeren een corner, die in hands bij een dor Belgen eindigt. Onver wacht moet v. d. Meulen ingrijpen voor een hard schot in den rechterbovenhoek van don voet van v. Halme, hetgeen hij naar belmoren doet. Hoc meer «lc tijd van do eerste helft verstrijkt, boe barder do Belgen werken, doelt do voorhocdo schiet slecht en Adams schiet tweemaal hard naast. Als Smeets aan don anderen kant met oen slechten kopbal een kleine kans om hals heeft gebracht is het rusten Tc 3.35 wordt de strijd hervat. Dadelijk openen de Hollanders weer het offensief en Oaudron kan slechts vallende een hard N ederland. Van der Meulen Denis Van Kol Verleg?» Massy Van Heel Elt'ring Smeets Tap Gehring Wcber Scheidsrechter Rous (Engeland) J. Diddens A<lams Boesman Demol België. R. Braine Bierna Kerstock Van nalme P. Braine Swartenbroeks Caudron Te 2.34 begon de strijd met den aftrap der Hollanders. De voorhoede neemt den bal mee, doch de eerste voorzet reeds van Elfring wordt door dr. Swactrenbroeckx onderschept. Tweemaal gaat de bal over de zijlijn, vanwaar hij tenslotte in den Belgi schen aanval komt. Het leer wordt echter te hard naar voren geschoten en v. d. Meu len laat den bal achter loopen. De Ilolland- sche doelman zet zijn voorhoede dan weer aan het werk, doch de aanval eindigt met een freecick tegen Tap. Er volgt dan gedu rende eenige minuten eenig middenveld spel, waarhij de hal niet verder komt dan de verdedigingen. Hier is het aan den eenen kant van Kol, aan den anderen De Mol, die het meeste werk krijgen en zij tooncn al dadelijk hun plaats waard te zijn. Een gevaarlijk moment ontstaat voor het Bel gische doel, waar P. Braine tenslotte red dend optreedt. Plotseling worden wc opgeschrikt door een rumoer van rechts. Het blijkt, dat het publiek in een der uithoeken achter het Belgische doel een plaatsje in het veld krijgt, omdat zij aan de ingangen opge propt staan. Dit is voor de menschen op de voorste rijen der staantribunes aan «le zen kant hel sein om daar ook een plaatsje in het veld te veroveren. Als opstandelin gen klimmen zij over dc afzetting en hol len in vliegende vaart echter het Bekischo schot van Tap wegwerken. Als even later van Heel den Belg Kerstock wat tc stevig opzijzet krijgt deze een vrijen trap te ne men. Hij schiet fraai voor doel, v. d. Meu len, waarschijnlijk gehinderd door dc zon, volgt den bal onvoldoende en Diddens kopt het leer in (21). Thans komen dc Belgi sche supporters los. De vlaggetjes, die eerst als het ware angstvallig verborgen waren gehouden, wapperen hier en daar op eu dat geeft den Belgen moed. Met een long pass geeft Swaertenbroeckx den bal door aan Diddens, deze zet voor doel en terwijl van Kol treuzelt met inloopen, schiet H. Braine in den rechterbenedenhoek (22). Do stand is g«'lijk n nauwelijks 5$ minuut. We denken dat het slechts voor een oogen- blik is, want weer is Elfring in den aanval en als hij voorzi t heeft men den bal slechts voor het intrappen, doch het ging zoo snel, dat de bal voor het doel langs uitloopt. Even later krijgt Tap den bal in de r.v "g- streck en hij is eenige oogciiblikken buitoil gevecht. Als onmiddellijk daarna een cor ner op het Belg. «loei \oIgt is hij weer pre sent. Wcber plaatst den hal voor lu i doel en Massy kopt fraai in (3—2). Holland heeft weer de leiding en «leze drie doelpun ten in vijf minuten wezen erop. dat nog lang uier zei t v. v ie zot. winnen Snel voi: den .1- ar-nv !l :i 'kaar nder ek.-ewel mooi spel te zien to c- n 0«

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5