k Leidsclie Courant" 1 veede Blad. ARME FAMILIE. ff Maandag 2 Mei 1927 binnenland hulde uit oostenrijk voor de prinses. Een album van Weensche kinderen. Do Oostenrijksche Bondspresident Hai- nisch heeft ter gelegenheid van den 15en verjaardag van Prinses Juliana aan do Koningin een telegram van gelukwensch doen toekomen. De vroegere Hollandsche comité's stel den, in dankbaar herdenken van de gast vrijheid; die aan 90.000 Oostenrijksche kin deren in ernstigen tijd door Nederlanders werd verleend, een huldigingsalbum sa men van de Weensche kinderen voor de Kroonprinses Juliana. Het album opent met de ha-ndteekening van den Bondskan selier Seipel en bevat verder de handtee- keningen van honderdo Weensche kinde ren. gemeentelijke huurverordeningen. Een memorandum. Over do vraag, of er van gemeentc- v/ege maatregelen dienen te worden ge troffen om een onredelijke opdrijving der huurprijzen tegen te gaan, hebben de di recteuren van Woningdiensten te 's-Gra- venkage, Dordrecht, Leiden, Haarlem, Tilburg en Zwolle een memorandum opge steld, waaraan het volgende is ontleend. Zij achten aanleiding om bijzondere maat regelen te treffen alleen aanwezig voor ■woningen beneden een zekere huurgrens, die voor de verschillende gemeenten uit eenloopt, en waarvoor rendabele bouw niet mogelijk is. Opdrijving dezer huren is o.m. sterk go- bleken te Zwolle. Daardoor worden in het algemeen het zwaarst getroffen diegenen, die economisch de minste draagkracht hebben. Het is gewenscht te trachten maatregelen te treffen, waardoor de daar uit voortvloeiende ongewenschte gevolgen zooveel mogelijk worden voorkomen. Zoolang geen wettelijke regeling wordt getroffen verdient het aanbeveling deze materie te regelen bij gemeentelijke ver ordening. Een wet of een gemeentelijke verorde ning tot verhindering van onredelijke huurprijsverhooging moet niet zijn een verlengstuk der Huurcommissiewet (een crisiswet). De toestanden toch, waartegen •die wet of verordening zich zal dienen te keeren hebben een chronisch karakter zoolang woningen van dien huurprijs niet in voldoende mate aanwezig zijn of wor den gebouwd. R. K. KAMER-CENTRALE LEIDEN. Aan de besturen der aangesloten locale R.-K. Kïcsvereenigingen is de volgende circulaire verzonden door de R.-K. Kamer Centrale Leiden Het ligt in ons voornemen om begin 'Juni. een algemeene vergadering te hou den. waarin behandeld zal worden het ontwerp kiesregelement der R.-K. Staats partij Van dit onlwerp-kiesreglement. dat te voren een punt van bespreking, zal moéten uitmaken in Uw kiesvereeniging, stellen wij exemplaren beschikbaar tegen beta ling van 25 cent per stuk. U gelieve aan het secretariaat (Karnemelksloot 58 te Gouda) vóór 6 Mei a.s op te geven hoe veel exemplaren U wenscht te ontvangen, doch gelieve er aan te denken, dat die op gaaf vergezeld moet gaan van postwissel. (Opgaven waarbij niet het verschuldig de bedrag wordt ingezonden of die na 6 Mei binnenkomen, worden terzijde gelegd) Nadat het ontwerp-kiesreglement in een vegadering van Uw vereeniging zal zijn besproken, (bijvoorbeeld tusschon 15 en 25 Mei) kunnen amendementen daarop worden ingezonden, tot uïterlijijk 30 Mei, aan het secretariaat: Karnemelksloot No. 58 te Gouda. De 18ae verjaardag van Prinses Juliana. Een geestdriftige stemming. Een treffende rede van de Koningin. De feesten in den Haag zijn uitstekend geslaagd, met name het feestspel op het Binnenhof, dat 's middags word gegeven. Bij de avondfeesten op do Hofvijver was de drukte to groot; do menschen stonden uren aaneen opeengepakt en heb overgroo- to deel kon letterlijk niets zien, terwijl .men geen kans zag van plaats te veran deren. Verscheidene ongevallen voorzoover bekend echter geen van ernstigen aard hadden er plaats. Wij hebben in vorige nummers al een overzicht gegeven van wat er gebeuren zou, welk program ook geregeld is afge werkt. Hier volgo een verslag van het gala diner ten paleizc to 6% uur. Do maaltijd had plaats in de groote zaal. De bloemversiering der tafel bestond uit arrangementen van vergeet-mij-nietjes en lelietjes van dalen. De Koninklijke Militaire Kapel, onder leiding van luitenant Boer, luisterde den maaltijd met de uitvoering van muziek nummers op. Daarbij waren uitgenoodigd de leden van de hofhouding en do vorstelijke per sonen en do volgende civiele en militaire autoriteiten Luitenant-generaal baron Van Voorst tot Voorst, Voorzitter der Eerste Kamer; Jhr. mr. Buys de Beerenbrouck, Voorzit ter der Tweede Kamer; jhr. mr. Do Geer, Voorzitter van deri Ministerraad en Mi nister van Financiën; jhmr. mr. Beelaerts van Blokland, Minister van Buitenland- scho Zaken; mr. Donner, Minister van Justitie; mr. Kan, Minister van Binncn- landsche Zaken en Landbouw; mr. Was zink, Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; de heer Lambooy, Minis ter van Oorlog en van Marine a. i.; mr. van der Vegte, Minister van Waterstaat; prof. dr. Slotemaker do Bruine, Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid; mr. dr. Koningsberger, Minister van Koloniën de Ministers van Staat mr. Cort van der Linden, Idenburg; mgr. dr. Nolens en nir. Heemskerk; de vice-president van den Raad van State mr. dr. Van Leeuwen; de •president van den Hoogen Raad jhr. i Do Savornin Lohman; de president do Algemeene Rekenkamer jhr. mr. Van Reenen; de oud-opperbevelhebber van land- cn zeemacht generaal Snijders; de commandant van het veldleger luitenant- generaal Muller Massis; luitenant-gene- raai Van der Palm, chef van den genera- len staf; generaal-majoor Insinger, gou verneur der residentie; jhr. mr. Van Tets, directeur van het kabinet der Koningin; mr. Patijn, Burgemeester van 's Graven- hage; schout bij nacht Sluys, chef van den marinestaf; schout bij nacht Quant, commandant der marine te Willemsoord. Ala bijzondere gasten van Hare Maje steit namen verder aan den galamaaltijd deel jonkvrouwo L. van de Poll, dame du palais honoraire; baronesse Sloet van Marxveld, dame du palais honoraire, en mej. Oostorlee, van welke dames de eerste twee vroeger ïls eerste hofdame belast waren met de opvoeding van de Prinses en laatstgenoemde gouvernante van Prin ses Juliana was. Deze drie dames waren door de Koningin uitgenoodigd gedurende feestdagen ten Koninklijken paleize te Aan den galamaaltijd heeft TL M. Koningin het woord gevoerd. Zij richtte Zich tot Hare dochter met de volgende woorden: Geliefd Kind, Alvorens uw Vader onzen gasten voor stelt een heildronk op uw gezondheid uit te brengen, gevoel ik mij gedrongen een enkel woord tot u te richten, waar mijn hart vol is van dank aan God, dat Hij het U gegeven heeft in goeden welstand den mijlpaal door de Grondwet gestold bij de vervulling van uw 18e jaar te bereiken. Zoo behooren thans de gelukkige jaren van uwe opvoeding en aanvankelijke vor ming tot het verleden. Ik wensch een 1 woord van hulde en warmen dank te wij- FEUILLETON. Rom, n door Oompton Mackenzie. Vertaald door Ellen Rasse. 2i> 7 „Ja, zie je," zei Edith, „als je alleen .bent, wordt je niet gestoord." John, die nog altijd pijnlijk getroffen iTverd door Edith's gemeenplaatsen, tracht te over deze laatste heen te praten door Hilda in het gesprek te mengen. „Welke kamer raadt jij aan?" „Waarom niet de eetkamer? Ik zal Emi ly zeggen dadelijk den ontbijtrommel op te ruimen." „Op te ruimen?" herhaalde Laurence. „Er wordt pas om kwart vóór een voor tien lunch gedekt." „Voor den lunch dekken?" riep Laurcn- co uit. „Maar beste Hilda! Ik wil niet aan mijn hm werk een belangrijkheid toekennen, waar ik als een tot nog toe on bekend tooneelschrijver geen recht op heb, ïnaar ik denk dat John met me zal mee voelen als ik er tegen heb te werken met *"7 hm het broodmes zwevend boven mijn hoofd, evenals het spreekwoordelijk geworden zwaar van Damocles. Nee, ik Vrees, dat ik de eetkamer schrappen moet als mogelijke geschikte omgeving." „En mama zit graag in het salon," zei Hilda. „In ieder geval," zei Laurence toege- jtend, „zou ik me niet op m'n gemak voe- 'len in het salon. Dus zal ik mama niet sto ten. Ik had willen voorstellen aan d© kin deren een andere speelkamer te geven, maar om de waarheid te zeggen, ik ben het verhuizen beu. Eigenlijk mis ik mijn pastorie-studeerkamer: die was van mij." „Ja, in de pastorie zou niemand er ooit aan gedacht hebben, hem te storen," ver klaarde Edith. „Kom," zei John aangespoord door de noodzakelijkheid Johanna haar reis naar Robert do Baudricourt te laten aanvaar den, „er zijn verschillende leege slaapka mers boven. Een daarvan kan gemakkelijk als studeerkamer voor Laurence worden ingericht." „Dat beteekent opnieuw gescharrel met meubels," wierp Laurence hier tegen in. „Dan is er nog de zolder," zei John. „Je zult er je bureau vinden." Laurence glimlachte om te toonen, hoe goed hij begreep, dat dit maar gekheid was van John en hoe weinig hij zich dit onschuldige grapje aantrok. „Er is een kamer, dio wel geschikt ge maakt kan worden voor hard werken, of schoon ze op 't oogenblik vol appelen is; die kunnen echter gemakkelijk verplaatst worden." „Maar ik heb zo juist daar naar toe ge bracht, omdat zo lagen in wat nu jouw kamer is," bracht Hilda daar tegen in. „Het is uitstekend voor appe-len, om veel verplaatst te worden," zei Laurence vrien delijk. Eigenlijk hoo meer men ze ver plaatst, hoe beter. En dit geldt zoowel voor pippelingen, als voor stoofappelen en goudrenetten. Aan den anderen kant be teekent dit-, dat ik 'n halven dag werkens zal verliezen, omdat ik, zelfs al kon ik er gens anders tijdelijk beginnen, toch het schikken van de meubels zou moeten bij wonen." den aan allen die daartoe met ons hebben medegewerkt. Echter kan hiermede voor U hot tijd perk van studio nog niet worden afgeslo ten, integendeel, gij zult u nog vvrder voor de U wachtende taak willen en moeten bekwamen. Het is Uw Vader en mij aan genaam geweest gevolg te kunnen geven aan den in U Zelve opgekomen wensch, uw studies voort te zetten aan do Leid- scho Hoogeschool, die voor zulke schoone en aloude tradities aan de geschiedenis van het vaderland en onze familie is ver bonden. En als ik denk aan het schoone volle le ven met zijn groote verantwoordelijkhe den, dat U wacht, te midden waarvan gij do kunst zult moeten leeren verstaan U wezenlijk gelukkig te gevoelen, onverschil lig onder welke omstandigheden, dan gaan mijne gedachten van zelf terug tot Uwe prille jeugd, waarin wij reeds het verlan gen, U één te voelen en mede te leven met anderen, mochten beluisteren. Zij het U gegeven altijd weer te vin den die diepere eenheid, die alle menschen saambindt, die gij steeds gezocht hebt, en te leeren anderen en U zelve te begrijpen en U in te leven in het tijdperk, dat voor U ligt U z6,6 het vertrouwen waardig te maken van Uwe tijdgenooten en bovcual van ons dierbaar volk, aan welks geluk en welzijn ge eenmaal geroepen zult zijn uwe beste gaven en krachten te wijden. Wij weten zeer goed, geliefd kind, dat gij dit alles niet in eigen kracht alleen zult beproeven, het is daarom dat wij met U heel uwe toekomst met ootmoed en met ontroering in het hart, doch met groote blijdschap en vertrouwen, leggen in die Vaderhand, Die uw jonge leven tot hier toe zoo liefdevol bewaard heeft» Z. K. H. de Prins zeide na deze woor den der Koningin: Ten volle instemmend met de woorden van de Koningin, noodig ik U allen uit dezen heildronk in te stellen op de gezond heid van ons geliefd kind. De Koninklijke Familie heeft alle feesten bijgewoond. Tegen den midJag is de Koninklijke Fa milie uitgereden, om bij de Koningin-Moe der de lunch te gaan gebruiken. Om twee uur keerde de familie in het paleis aan het Noordeinde teurg, om even daarna weer uit te rijden voor de middag route. De dichte menigte voor het Paleis juich te en de vaandels groetten toen de Ko ninklijke Familie in do calèche, bespannen la Daumont plaats nam. De Koningin droeg een bruinen mantel en hoed met witte vos, de Prinses een grij ze bontcape met groote lila hoed. Do Prin3 was in zijn admiraalsuniform. Het gevolg bestond uit de volgende da mes en heeren: Grootmeesteres Gravin van Lynden van Sandenburgh, eerste-Hof- dame, Jkvr. v. Swinderen, Baronesso Ben- tinck, Hofdame van den Prinses, Graaf Du Monceau, opperceremoniemeester der Ko ningin, Graaf van Lynden van Sanden burgh, opperkamerheer der Koningin en grootmeester van het Huis van Prinses Ju liana-, eerste stal-meester Baron Bentinck, Baron van Geen, kamerheer en particulier secretaris van de Koningin, kamerheer Jhr. Sickhinghe, Baron Baud, kamerheer van de Prinses, de adjudant van Z. K. H. den Prins, majoor Jhr. Laman Trip, ter wijl te paard het Koninklijk rijtuig escor teerden de adjudant-ritmeester Jhr. De Jonge van Ellemeet en de ordonnance-offi- cier, eerste luitenant Baron Sirtema van Groves tins. Na de rijtoer woerd het feestspel op het Binnenhof bijgewoond. „Maar ik dacht, dat je niet meer ge scharrel met meubels wilde hebben," zei Hilda snibbig. „Er zijn twee geheel leege kamers aan het andere eind van de gang." „Ja maar, ik hou van de kamer met de appelen. John zal m'.jn wensch om een sympathieke omgeving to hebben, wel be grijpen." „Kom, kom, we zullen de appelen ver plaatsen," beloofde John haastig. Beter dat de appels eindeloos van de eene kamer naar de andere gerold werden dan dat hij gedwongen werd Laurence een hoekje van do bibliotheek aan te bieden, want hij vermoedde wel, dat ondanks zijn ontkenning, dit toch wel degelijk zijn zwa gers bedoeling was. „Er staat niets over appels in de ency clopedie," mompelde^ Harold op teleurge- stelden toon. „Aanval van beroerte, apo- theker's maten, appetijt, verlies van eet lust. Dit kan worden toegeschreven aan algemeene zwakte, onregelmatige maaltij den, overwreken, gemis aan lichaamsbewe ging, verstopping en vele andere „Goeie hemel, wat heeft de jongen nou weer 1e pakken?" riep grootmama uit. „Grootmama, als U lanoline vermengt met een zelfdo hoeveelheid zwavel kunt U jeuk genezen," ging Harold voort, met z'n neus op het boek, „en luister eens, groot mama, U zei laatst dat ik geen leven mocht maken omdat uw hart zwak is. Dan bent IJ lijdende aan winderigheid. De en cyclopedie zegt, dat een heolebocl men schen die lijden aan winderigheid denken dat ze een hartkwaal hebben." „Kan niemand dat kind tot zwijgen brengen," smeekte grootmama. Laurence pakte zijn neefje het boek af Do Prinses ontbood na afloop den alge- meenen leider en betuigde Nico do Jong Haar hrlde en dank voor zijn prestatie. Ook de Koningin en de Prins onderhiel den zich geruimen tijd met hem terwijl do Prinses de overige medewerkenden, do heeren Louis Boer, Arnold Spoel, Lend en v. d. Ploeg dankte. Op den terugtocht waren, evenals op do tocht er heen, langs den weg duizenden op gesteld, die geestdriftig de Koninklijke Familie begroetten, en vele hulde-betui- gingen moesten in ontvangst worden ge nomen. Nadat de Koninklijko Familie van het feestspel op het Binnenhof in het Paleis aan hot Noordeinde was teruggekeerd, verscheen do Prinses met de Koningin en den Prins op het balkon, waar zij een ova- t-io in ontvangst hadden te nemen. Na den galamaaltijd gingen de vorste lijke personen het avondfeest op den Hof vijver bijwonen. Het enthousiasme steeg ten top, toen do jarige Prinses met haar ouders, den bur gemeester en het comité in een sloep stap te .en gedoken in warme bontmantels, een rondevaart begon. Ook de Koningin-Moeder was bij al do feestelijkheden tegenwoordig. Na dit avondfeest en nadat de Konink lijke Familie de organisatoren had ge complimenteerd ging de Prinses met haar ouders naar het vuurwerk op het Malie veld. Na afloop hiervan werd dadelijk een zeer langdurig gejuich aangeheven; de Prinses, rechtop in de auto staande, groet te allerhartelijkst. Maar het vertrek ging niet zoo vlot, als moest. De auto zat vast op den oneffen grond van 't veld en chauf feurs en palfreniers van de volgauto's moesten toesnellen, om de onwillige wa gen op to duwen. Tnmiddcls was het pu bliek niet meer te houden. Overal verbrak het 't cordon; de voorsten, omdat zij de Prinses wilden naderen, de achtersten, omdat na afloop Breeds de barrière opge heven wordt en men meende nu overal zijns weegs te kunnen gaan. De Koninklij ko auto was intusschon weer gestrand en nu nam het publiek de taak van den on- willigen motor over en in groote getale duwde men de auto over het Malievold tot op den weg. Do auto's reden daarna naar het Ko ninklijk Paleis in het Noord-Einde, waar zij te 11 uur aankwamen. En de feest dag, die buitengewoon geestdriftig was ge weest, was hiermede teneinde. Ook ^in andere steden is het Juliana- feest geestdriftig gevierd. In Leiden verschuiven we alle natio nale feestdagen naar den 3den October! Gemengde Berichten ONGELUKKEN. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TRAM. Eén doode. Gistermiddag kwart voor twee heeft op den Eusebiosbuilensingel te Arnhem eon ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waar bij een dame het leven heeft verloren. Een gesloten auto reed, naar de „Grl meldt, den Eusebiusbu tensingel op in de richting Nijmegen en was juist de Park straat genaderd toen daaruit een motor- tram van de Geldersche Tramweg Maat schappij den hoek omkwam. De bestuurder van de auto trachtte nog door scherp naar rechts nit te wijken een botsing te voorkomen, doch de tram greep de auto aan de linker achterzijde Hoewel de trambestuurder krachtig remde en gebruik maakte van de nood rem, was de schok toch zoo hevig dat de auto op zij sloeg en op den rechterkant bleef liggen. Omstanders schoten onmiddellijk too en richtten met vereende krachten dc auto op In den wagen zaten de eigenaar dc heer Sevenster, wijnhandelaar, te Dieren, diens echtgenoote, hun tweejarig docli- terljcen een tante, terwijl de bruer van mevrouw Sevenster, de 25-jarige heer Brinkhorst, chauffeerde. Het bleek, dal de ongeveer 33-jarige mevrouw Sevensler-Brinkhorst er ernstig aan toe was. Haar werden cenige injecties gegeven, waarna zij per autobrancard naar het stedelijk ziekenhuis werd overgebracht en stak 't in zijn zak. „Dat is mijn boek, geloof ik, Harold," en hij zeide 't op zoo'n vasten toon, dat zelfs Hilda niet dorst tegenspreken, zoo vorstelijk deed Laurence en zoo ontdaan was die arme grootmama. John nam deze gelegenheid waar om te ontvluchten, maar toen hij eindelijk voor zijn tafel zat, stromt>elden de voeten van zijn eerste bedrijf allercrbarmlijkst; Lau rence had met alle macht op hun teenen getrapt, zijn werk dien ochtend bestond uit likdoorn-snijden, niet uit dichten en dan nog wel 'n onbeholpen likdoornsnij- den. Na den lunch werd Laurence op plechtige wijze naar zijn nieuwe studeer kamer geleid en hij had zeker een gods dienstige gelijkenis in zijn hoofd over do wijze, waarop hij die kamer in bezit nam, want hij maakte er oen ernstige grap op. „Laat ons allen hopen dat ik niet uit mijn nieuwe standplaats zal worden ver jaagd, door te hm liberaal te zijn." Zijn vrouw had niet begrepen, dat hij geestig wilde zijn en had haar lippen reeds samengetrokken tot een uitdrukking van pijnlijk meevoelen; toen zag zij, dat de anderen lachten en dat Laurence glim lachend dankend boog; do bovenmenschc- lijko inspanning dio zij aanwendde om haar gelaatstrekken anders te plooien voordat Laurence haar flater bemerkte ga ven den indruk of ze bijna een lossen tand had ingeslikt. „Misschien wil je wel, dat ik thee bo ven breng, lieveling, dan wordt je niet gestoord," stelde Edith voor. „Thee, jamompelde Laurence. „Laat eens kijken, 't Is nu kwart over twee. Om half vijf drinken we thee. Ik UIT-DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 3 Mei. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten. 12.352.00 Lunchmuzick door het Tria non-Trio. 5.006.45 Concert door hot H. D. O.- orkest. Anton de Leeu'v. bas bariton. 6.457.45 Engelsche lassen. 7.45 Pol.tieberichten. 10.30 Persberichten. 8.10 R. K. ltadio-Avond. Plechtige Mei viering van de Zoete O. L. Vrouwe van de Bosch Verst, mannenkoor van de St Jans-Kalhcdraal. Dameskoor met Mej. M. Tilman, solisto. De heer P. Kallen- bach, organist. Knapenkoor van St. Ja cob. A. v. lialkom, Stadsbeiaardier Prao- Indium. 1 Plechtig luiden der St. Jans- klokken. 2 Marialied, Mosmaus. 3. AU *k klokje was, Grekelmans (knapenkoor). Plechtig Lof. 1. Goenanlibus illis, Hal- ler. 2. öanclus et Benedictus, Palestriua. 8 Panis Angelicas, Kallenhacli. 4. Ro- gina Goeli, Lotti (bariton). 5. Maria-pro- dikat e door den Z.Eerw. Zgl. heer P. v. Grindsvcn. 6. Avo Maria, Kallenbach. 7. Opdracht aan Maria, door don Hoogeervv. heer Plebaan J. Brekelnnuis. 8. Te Deum Laudamus, Cuypers. 9. Tantum ergo sa- cramentiun en Zegen, Haller (koor der St. Janskerk, koor der St. Jozefsktrk. Orgelbegel. Prof. de Bree). Na het Plech tig Lof 1. Tola puicfera es, Maria, Haagb (dameskoor en soliste). 2. Lied Ier eere van Onze Lieve Vrouw, Volkszang. 3. Orgelspel, door den lieer P Kallenbach. Carillon-concert. 1. 0, genadigste. 2. Ge komen is uw lieve Mei, Hamers. 3. Won der van glor epracht. 4. Gegroet, O He melkoningin. 5. O, Maria, hoor de beden. 6. Benedicta Tu, Hamers. 7. Maria to minnen. 8. Ave Maria, Schubert. Da ven try. 16 OU M. 10.2U Daventry-kwartet en solisten (sopraan, bariton, viool). 11.05 H. Millais, actrice. 11.15 (Vervolg) Concert. 12.201.20 V Olof Sextet on Topping, tenor. 2.15 Vourk-iing: Pride and prejudive. 2.20 Muziekles 3.05 Fransche les. 3.20 Orkestconcert. 4.20 Lezing: Empire shopping week. 4.35 Kinderuurtje. 5 20 Koorzang. Dorset Choral Associa tion. 5.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 6.05 (Vervolg) Koorzang. 6.20 Lezing: The pitch of military bands. 6.35 Mac Dowell's pianomuziek. 6.45 Lezing: Nature and her limita tions. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Concert. 8.05 Vocaal concert. 8.20 Weerbericht, nieuws. 8.40 Lezing: Music and the ordinary listener. 9.0010.35 „The importance of being earnest'', comedie van O. Wilde. 10.3511.20 Dansmuziek. „Radio-Pari s", 1750 M. 9.5010.20 Concert. 11.501.10 Orkestconcert. 4.05455 Concert (piano, riool, cello), 8.0510.00 Concert. Orkest en solisten. L a n g e n b o r g, 469 M. 12.251.25 Orkestcoucert. 4.205.20 Concert (sopraan, orgel, viool). 7.509.20 Concert door bet Wcrag- orkest. KömgBwuBterhauson, 1250 M. e u n B o r I ij n 484 e n 566 M 11.207.05 Lezingen en lessen. 7.30 Anneliese von Dcssac*' (Dor Junge Dessauer). Operette in 3 acten van Kesz- ler. 9.50 Sluiten. Hamburg, 394.7 M. 11.501.20 Orkeslconcert. 1.252.05 Kamermuziek. 3.354.20 Volksliederen paraphrason. Orkest. 5.206.10 Vroojijk concert. 7.2011.10 Symphonieün van Haydn, Mozart en do jonge Beethoven. Causerie en orkestmuz ek. Daarna dansmuziek. brussel, 500 m. 4.205.20 Dansmuziek. 7.20 Orkestconcert. 8.359 20 -Dansmuziek. kom dan een half uurtje beneden. Dan heb ik nog 'n volle twee uur voor het eten. Als ik nu een kwartier reken voor het ia orde brengen van mijn schrijftafel, dan heb ik vier uur in het geheel. Misschien is vier uur wel genoeg voor een eersten dag, mijn vermoeiende ochtend in aan merking genomen. Ik hou niet van de ge dachte 's avonds te werken," voegde hij erbij tot John. „Niet?" vroeg John aarzelend. Hij had juist gehoopt, dat z'n zwager door de port in do juiste stemming zou komen: 't was gemakkcli'lc genoeg, om hem 's middags te vermijden, vooral daar hij na een eersten in do nieuwe dogkar blijkbaar een dergelijke afschuw voor rijden gekre gen had, dat deze wel beloofde heol zijn verder leven aan te houden, tenminste hij had er al over gesproken Primrose en het pastoriekarretje te verkoopen. „Ofschoon ik 't misschien op sommige avonden niet zal kunnen laten," ging Lau rence door. „Dan zal ik bepaald moeten werken." „Zeker, zeker," gaf John bemoedigend toe; „ik ben or zeker van, dat er avonden zullen zijn, waarop alleen maar do ge dachte dc koffie te moeten afwachten, je al kriebelig zal maken. Jo moet niet uit do stemming raken, begrijp je." „Natuurlijk, daar voel ik alles voor." „Niets gaat zoo makkelijk verloren als de scheppende kracht, heeft Balzac go- zegt." „Zei hij dat?" vroeg Laurence bezorgd. „Nu ik beloof je, dat ik niets tusschcn bei den zal laten komen, als ik in de stem ming ben. De stemming jadaar gaat 't om." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3