Derde Blad. Al worden VERHAGEN's Parijsche Wafels nagemaakt, Toch zijn ze niet te vervangen. ARME FAMILIE. Vrijdag 29 April 1927 DE RIJNSTREEK alphen aan den rijn. GEMEENTERAAD. Het hek in de Kerkstraat. Nog geen oplossing. Reparatie elec- trische klokken. Verschillende rekeningen. De raad der gemeente vergaderde gis teravond onder voorzitterschap van bur gemeester dr. H. J. Lovink. Afwezig wegens ziekte de heer den Ouden. Na opening der vergadering met gebed worden do notulen der vorige vergadering Do voorz. doet verschillende mededee- üngen, w.o. door Ged. Staten goedgekeur de raadsbesluiten. Voorts, dat den burgemeester met in gang van 2 Mei verlof is verleend om zich in het buitenland op te houden. Verder de mededceling van de ophef- fintr van het Commissariaat van politie met eervol ontslag aan den heer Vooijs. _,u. aanleiding van de door den heer den Hertog gemaakte opmerking, of er geen verordening kan gemaakt worden op do autobussen, waarbij het verboden wordt met den bestuurder te spreken, antwoorden B. en W., dat er reeds bepa lingen dienaangaande bestaan. Zij heb ben echter met de directie der autobuson derneming hierover gesproken en deze deelde mede 6treng hierop toe te zullen zien. De heer den Hertog dankt voor dit ant woord. Onder de ingekomen stukken was een adres van de Fed. van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging aan de Minister van Onderwijs enz., om de verpleeggelden in do Acad. Ziekenhuizen niet verder te ver- hoogen, met verzoek om adhaesie. Het adres wordt in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Van het bestuur van Alphen's Zwembad was de mededeeling ingekomen, dat het rooster voor het openstellen van het zwembad - eenigszins gewijzigd was om meerdere gelegenheid te geven voor het gebruik van de volksbaden. Het gebruik hiervan is in het afj^loopen jaar tegen gevallen en nu hoopt men door een wijzi ging in de openstelling meer resultaat hiervan te verkrijgen. De gevraagde vergunning werd ver leend. Hierna is de agenda aan de orde. 1. Voorstel om aan den heer P. J. Oosthoek te 's-Gravenhnire verminninw +e verleenen tot straataanleg. Na een opmerking van den heer Bergs- hoef wordt Jiet voorstel z. h. s. goedge keurd. 2. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de eigenaren van de Cornels de Vlamingstraat tot vestiging van het recht van opstal op hun grond in verband met het leggen van een elec- triciteitskabel in de Cornells de Vlaming straat Z. h. s. goedgekeurd. 3 Adres van de eigenaren van de Van Reedestraat, houdende verzoek om die straat door de gemeente in eigendom over Ie nemen, met voorstel van B. en W. Door den gemeentearchitect is naar aan leiding van dit adres aan B. en W. gerap porteerd, dat de straat in den toestand waarin zij thans verkeert, door de gemeen te niet lean worden overgenomen, omdat zulk een overname op grond van artikel 20 der Bouw- en Woningverordening alleen mogelijk is indien de straat voldoet aan do ingevolge artikel 16 dier Verordening gestelde eisclien of alsnog in dien toe stand wordt gebracht. Do Van Reedestraat voldoet nu ten oenenmalo niet aan bedoelde eischen. Op grond van het vorenstaande geven B. en W. dan ook den raad in overweging op het adres afwijzend te beschikken. Waar het evenwel toch gewenscht is dat ook de Van Reedestraat zoo mogelijk aan de gemeente in eigendom komt te behooren, stellenB. en W. tevens vooV hen te machtigen met adressanten nadere be sprekingen te voeren om alsnog te trach ten tot een voor do gemeente en adres santen gunstig resultaat te komen. Z. h. s. goedgekeurd. 4. Voorstel om aan J. J. R. Luijben een vergoeding toe te kennen voor afstand van grond ten behoeve van den openha ren weg. Z. h. s. goedgekeurd. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet van 500 voor het in orde brengen van het hek in de Kerk straat. Meer dan eens werd door den heer Velt man gewezen op den verwaarloosden toe stand, waarin het hek langs de Kerkstraat verkeert en op verbetering daarvan aan gedrongen. In de vergadering van 17 Februari j.l. deelden B. en W. mede, dat aan den ge meente-architect was opgedragen te rap- portceren op welke wijze en voor welke som op de minst kostbare wijze maatre gelen te treffen zijn om de Kerkstraat in behoorlijken toestand te brengen; dat deze daaraan voldaan had en de aangelegen heid een punt van bespreking tusschen do Commissie van Bijstand voor Openbare Werken en een College uitmaakte. Omtrent dit onderwerp kan thans eeue beslissing worden genomen en het komt B. en W. voor dat deze .zal moeten vallen in d>en zin, dat eene schikking getroffen wordt, dat de gemeente het hek verbetert terwille van den welstand ter plaatse en uit overweging dat niet met besliste ze kerheid aan te wijzen is voor wie de onder houdslast van het hek komt. Oorspronkelijk, d.i. voor het jaar 1887, was het hek in onderhoud bij den eige naar van het huis en erf naast do tegen woordige Kerkstraat, hetwelk nu eigendom is van en bewoond wordt door den heer J. Z. v. Hellemond. In 1887 nam het R. K. Kerkbestuur het onderhour van het hek over. B'j akte van 20 Juli 1913 is het onder houd van de Kerkestraat aan de gemeente overgedragen. In die akte wordt over den plicht van het onderhoud van het bewuste hek niet gesproken. Uitgaande van den gedachtengang, dat daarin dus geen verandering was opgetre den, hebben B. en W. het R. K. Parochiaal Kerkbestuur verzocht de noodige verbete ring aan het hek aan te brengen. Dit be stuur is daartoe evenwel volgens het ont vangen antwoord niet bereid, omdat naar zijn oordeel de onderhoudslast op de ge meente is overgegaan. Niet alleen heeft men van die zijde in die overtuiging ge leefd sedert de regeling van het openstel len van do Kerkstraat voor het openbaar Tfflï'tranr'-Cir^lO" ovorciyAohb vOrü -<ud OtrdftD in onderhoud en beheer aan de gemeente tot stand kwam, welke overtuiging zich grondt op mondelinge mededeelingen om trent het toen getroffen accoord, maar ook acht men het niet mogelijk dat de lioogere kerkelijke autoriteit tot de getrof fen overeenkomst toestemming zou heb ben gegeven, indien het onderhoud van het hek niet tevens zou zijn overgegaan, terwijl daarnaast wordt aangevoerd, dat ook reeds vroeger de gemeente aan het hek kleine reparatiën gebracht. De Commissie van Bijstand voor Openbare werken, hieromtrent gehoord, is van mee ning dat de onderhoudslast niet op de ge meente rust. Zij heeft deze bij do overeen komst niet op zich genomen en zij acht dit oqk in overeenstemming met het karakter van de overeenkomst, Daarbij kwam geen eigendoms-overdra-cht van do straat tot stand, maar uitsluitend een overdracht in onderhoud en beheer van de straat en daarom acht zij het meer verklaarbaar dan bevreemdend, dat de gemeente den onderhoudslast van de eigendomsafschei ding niet op zich" nam. Hoewel B. en W. niet willen betwisten, dab streng juridisch het standpunt van de Commissie verde digbaar is, blijft er toch wel eenige twij fel bij B. en W. over, of deze juridische vraag wel bij het sluiten van de overeen komst op den voorgrond getreden is zóó overhcerschend als zij thans vooropge- schoven wordt. B. en W. kunnen zich voorstellen, dat het R. K. Par. Kerkbestuur in goed ver trouwen in do meening heeft geleefd, dat het geheele onderhoud van de Kerkstraat met den aankleve van het hek, bij het sluiten van de overeenkomst was over gegaan naar de burgerlijke gemeente. Dat vanwege de gemeente sedert het tot stand komen van de overeenkomst aan het hek kleine reparatiën zijn aangebracht erkent de gemeente-architect. In deze omstandigheid en waar in het centrum van het dorp een zeer onooglijke toestand ontstaan is, meent do meerder heid van het College van B. en W., dat maar deze oplossing moet worden gevon den dat de gemeente het hek soliode her stelt op de minst kostbare wijze. Daarmee is naar de raming van den gemeente-archi tect een bedrag gemoeid van f BOO. maar voor jaren is dan ook do toestand in orde en de wantoestand in het midden van het dorp is opgeheven. Zij stellen den raad voor het daarvoor noodige crediet van f 500. toe te staan. De heeren Bergshoef en Noomen verkla ren zich tegen het voorstel van B. en W., wijl zij geen onkel argument kunnen vin den, die het voorstel van B. en W. recht vaardigen. Do hoer Vlasman, wethouder, bestrijdt het voorstel van de Commissie van Bij stand en treedt in een uitvoerige beschou wing over de geschiedenis van liet stra- tencomplex Schoolstraat, Paradijslaan, Kerkstraat, waarmede dc geschiedenis van het hek met de overdracht van grond an nex is. Hij betoogt, dat het plicht van de ge meente is het hek in een goeden toestand te brengen. Spr. meent, dat do gemeen te hier steeds nalatig is_geblcven en hij hoopt, dat de raad het voorstel van B. en W. zal aannemen. De heeren den Hertog en v. Dijk zijn het hiermede niet eens, terwijl de heer Meyer :.ogt;, dat het onbillijk van de ge meente zou zijn, na de toelichting van weth. Vlasman, deze onkosten niet óp zich te nemen. Do voorz. zegt, dat B. en W. bij de be sprekingen den indruk gekregen te heb ben, dat er destijds een zeer verklaarbaar misverstand is ontstaan en dat het R. K. Kerkbestuur te goeder trouw is geweest. Spr. releveert nog eens, wat in de laatste jaren met den heer van Hellemond heeft besproken. Do beste oplossing achten B. en VV. dan ook zooals zij voorstellen, zulks om aan den onhoudbaren toestand" een einde te maken. Consequenties zien B. en W. er absoluut niet in en die zijn er ook niet. De heer Veltman betoogt, 'dat hij bij het destijds ter sprake brengen van den toe- slechts heeft gedaan uit 'scmoonhoidsoog- 17 u punt, zou spr. denken, dat er bij verschil lende raadsleden bijbedoelingen voorzit ten. Hij wil zulks echter niet gelooven, doch hij hoopt, dat de raad het voorstel uit schoonheidsoverwegingen zal aanne- De heer van 't Biet is van oordeel, dat de schoonheid niet gebaat zal zijn met een nieuw hek. Mooi zal het daar eerst worden indien het hek heelemaal wordt weggebro ken en een trottoir wordt aangelegd. De heer Bergshoef stelt hierna voor het R. K. Kerkbestuur uit te noodigen het hek voor gezamenlijke rekening te herstellen en in de toekomst te onderhouden. Het voorstel van B. en W. wordt hierna verworpen met 97 stemmen. Vóór stem den de heeren Koren, Meyer, v. Leeuwen, Veltman, Vlasman, Banke en Cocx. Het voorstel-Bergshoef wordt hierna aangenomen met 124 stemmen, die van de heeren den Hertog, v. Leeuwen, Velt man en Vlasman. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen INGEZONDEN MEDEDEELING. van een crediet ad J 300 voor het aan brengen van een ander binnenwerk in do eloctrische klok bij de Geref. Kerk aan de Raadhuisstraat en in die aan liet ho tel „De Vergulde Wagen.'' Aangenomen met de stem van den heer Veltman tegen. 7. Voortstel tot wijziging van de veror dening betreffende de levering van wa ter door de Hoogdruk-Bronwaterleiding dezer gemeente. Z. li. 8. goedgekeurd. 8. Voorstellen van de Commissie voor het onwerpen van strafverordeningen tot wijziging en aajovulling van de Alg. Po litieverordening. Do lieer den Hertog vraagt, nu er toch weer over aanvullingen gesproken wordt, of er ook geen bepaling kan gemaakt wor den inzake het liggen op de bermen van wegen. De voorz. zegt, dat zulks thans niet aan de orde is. Hot voorstel wordt z. h. s. goedgekeurd. 9. Voorstel tot wijziging van do Go- meentebegrooting, dienst 1927. Z. h. s. goedgekeurd. 10. Benoeming van een gemeente werkman (straatmaker). Aanbevolen worden: 1. L. Kalshoven; 2. J. H. Spelt; 3. G. Huisman. Bij derdo stemming verkregen Kalsho ven en Spelt voor de tweede maal ieder 7 stemmen. Bij loting werd toen gekozen J. H. Spelt. Hierna is de aanvullingsagenda aan do orde: 1. Voorloopigo vaststelling van de reke ningen over 1925 van: a. de Water- cn Lichtbedrijven en van het Grondbedrijf. Rekening Gasfabriek. Dc reke ning geeft in den gewonen dienst aan: ba ten f 260.060.07 VJ, lasten f259.796.28, alzoo een batig saldo van f 236.79%; voor af schrijvingen is bostemd f 23.698.07 voor uitkecring aan dc gemeente f 18.446.23, do bruto-winst was dus f42.408.10. Rekening Elect ricitoitsbe- d r ij f. Deze rekening geeft in den gewo nen dienst aan: baten f 169.996.22%, las ten f 159.996.22alzoo een batig Baldo van f 10.000.voor afschrijvingen iB be stemd f 2G.969.02, voor uitkceringcn aan de gemeente f4000.—, de brüto-winst was dus f 40.969.02. Rekening Waterleiding. In den gewonen dienst geeft deze rekening aan: baten f70.770.90, lasten f 69.903.64 alzoo een batig saldo van f 867.25%; voor af schrijving is bestemd f 16.046.59, voor uit- keering aan de gemeente f4344.82, do bru to-winst was dus f 21.258.66%. Z. h. 8. goedgekeurd. 2. Goedkeuring van de rekening van het Alg. Armbestuur over 1925. De ontvangsten bedroegen f32.500.19, de uitgaven f 28.904.71%, batig saldo van f 3601.47%. Z. h. s. goedgekeurd. 3. Voorstel tot wijziging van de begroo tingen voor 1926 van de Water- on Licht bedrijven. Z. h. s. goedgekeurd. Z. h. s. goedgekeurd. Bij do rondvraag krijgt do hoer Hern- green gelegenheid tot het stellen van eeni ge vragen en doen van opmerkingen, zulks naar aanleiding van do antwoorden van B. en W. op zijn betoog bij de Gc- mcentebcgrooting, toen hij een pleidooi hield voor straat- en rioolbelasting, hef fing van opcenten en belasting op publie ke vermakelijkheden. Spr. dringt er hierbij op aan toch niet te wachten totdat de noodzakelijkheid van belastingheffing blijkt. Voorts vraagt hij, hoc B. en W. denken over het voetballen op Zondag. Wordt er nu vergunning ge vraagd hiervoor en zoo ja wordt die dan verleend Dc voorz. zegt, dat B. en W. den heer Herngreen tc gelegener tijd zullen ant woorden. Wel kan hij thans mededeoleii, dat oen verordening voor de vermakelijk heidsbelasting in bewerking is. Wat hot voetballen op Zondag betreft zegt do voorz., dat aan do vereenigingen bericht is, dat zij voortaan vergunning moeten aanvragen. B. cn W. zullen het re sultaat hiervan afwachten. Do heer v. Dijk zegt, dat men uiterst voorzichtig moet zijn met het aanboren van belastingbronnen. Wanneer men daar mee begint moet het uoodig zijn. anders komt men verkeerd uit. De lieer Bergshoef is hot eens met het principe van den lieer Herngrcon in zake het voetballen op Zondag en met de belaa- tingpolitiok van den heer v. Dijk. Echter had spr. hot beter gevonden, indien de heer Herngreen met zijn voorstellen ge wacht had tot na de verkiezingen. Hierna wordt do vergadering gesloten. Raadsverkiezing. Do nummering dot candidatenlijston voor de a.s. gemoonte- raad is door loting als volgt bepaald: 1. G. N. Herngreen (A.-R.), 2. Joh. v. Leeu wen (C.-H), 3. P. van Dijk (V-B), 4 G. Bergshoef (Stantk Ger. Partij). 5. N de Wolf (S. W. A. P.), 6 J. Vlasman (R -K.) Mej. H. G. Touw van Leiden Mej. W. C Muller van Bodegraven P. van der Kraan van Uithoorn Mej P. Spek van leiden IJ. Teenstra van Vleddor S. de Borst van Stolwijk C. Doelman van Maasland. Vertrokken: Mej. R. J. Kwaker- Daar naar Waarder J. Plomp naaf Lisse H. Overduin naar 's-Gravenhngo A. P. Splinter naar Muarssen Mej. Adr. Kerseboom naar Ilazerswoudo Mej. M. Kohlbreclier, naar Duitscliland J Stigter en gezin naar Rodegraven J. S. M. C. Breukel naar 's-Hertogenbosch E. Schouten naar Loiden Mej A. Stigtov naar Loiden Mej. Adr. Roof naar Woubruggo D. Bakker naar Lon* neker J. van (lor Lee en gezin naai Woubruggo H. Hagen en gezin naar Waddinxveen Mej. J. van der Stoo naar Utrecht D van Teijlingen en gozin raar Roskoop W. van der Stoel naar Voorhout G. Honzenboom en gezin naai Woerden. HAZERSWGUDE. Geboren: Lahnn Johannes, zoon van I van Veen en E .Topse Gijsberta Ga- thcrina, dochter van F. Marcelis en G. van P.ijt Johannes Jacobus, zoon van J van der Haas en A. van Steijn O n d.er t r o ii w d B. .T Wes lingh 25 jaar en W P. A. de Jong 28 jaar M. Zonderop 24 jaar en H. M. Kuijf 22 jaar L. P Hofman 30 jaar en M llns 28 jaar. Getrouwd: TT. G. A. v. d. Salm 20 jaar en M .T. Smits 28 jaar G. Kraan 25 jaar en N. van Veen 24 jaar. KOUDEKERK. Raadsverkiezing. In do op Donderdng gehouden zitting van hot Centraal Stem bureau zijn bij loling de lijsten voor d« gemeenteraadsverkiezing welke zal p'aats hehbon op Donderdag 19 Mei as genum merd als Volgt: lijst 1. M .T Onpelaar, (V.-.), lijst 2. Ant. van Ecmond (Glir -II lijst 3. A. J. Lieverse (R -Tv V lib» 4 .1 van don Berg A -B Prinsesseverjaardag. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. K H Prinses Juliana hoopt hot fanfarecorps „Kunst na Arbeid" Zaterdagavond half 8 op het Kerkplein alhier een concert te geven Geboren: Tlendrika Maria d van W A. Peters en D. P Jansen. Aüdn Ma ria d. van E. van Volzon en van R Rem- merzwaal. Getrouwd: T. Hoogcnboom jm. 45 j cn N. de Bruin jd. 43 j. J'E. Goedhart J - \\r "AI "M Spijker jm, 25 J. C.~'.r Koof jd, 23 j. WOERDEN. Bloedvergiftiging. Hef 14-jarig zoon tje van D., dat hij het voetballen een spij ker in zijn voet had gekregen en met het wondje in zijn voet eenigo dagen was blij ven loopon zonder een dokter te hebben geraadpleegd, is aan bloedvergiftiging overleden. Toon de hulp van den dokter werd inge roepen was het al reeds te laat. Onder grooto deelneming hoeft gisteren de begrafenis plaats gehad. Op de vlucht. Dinsdag werd per ra dio ter kennis opbracht dat oen minder jarige jongen uit Zevenhuizen de ouder lijke woning was ontvlucht. Woensdag werd hij hier op den straatweg door -1o politie ontmoet, die hem weer spoedig naar zijn woonplaats transporteerde Vee) pleizier hooft hij dus van zijn zwerversle ven niet gehad. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Do gemeenteraad is in oen spoedeischendo raadsvergadering door (len bureomoestor opgeroepen op Zaterdag den 30on April a.s. des voormid dags half tien uur ter behandeling van een advies van B. en W. inzake versterking éer gelogde noodhrim over de Meerhnr*Ter- waterin". naast d® Vrouwen!"*»- FEUILLETON. Boirun door Compton Mackenzie. Vertaald door Ellen Russe. 19) Hij gaf dezen stelregel ten beste met evenveel zwaarwichtig gezag als wanneer een kapitein beveelt, dat de vrouwen en kinderen 't eerst in de reddingsbooten moeten stappen. De verhuizing van het pastoriegezin duurde meer dan veertien dagen en ge durende dien tijd was 't John onmogelijk om aan zijn stuk te beginnen. Nauwelijks óad hij zich in de juiste stemming inge werkt om op dichterlijke en dramatische wijze te beschrijven, hoe de Maagd haar kemelsche gasten ontving, of daar stond een man met een groen schort in de deur *n meldde, dat de een of andere kast er gens den doorgang versperde. Het gaf John niets of hij Hilda al vroeg iets te doen. Zijn zuster had dc houding aange nomen, dat het heelemaal John's schuld ^as; dat zij haar best gedaan had rijn rust te bewaren, dat haar raad in den wind was geslagen en dat zij voor de rest va& haar leven op den achtergrond .wenschte te blijven. 51Ik ben maar een uil," herhaalde ze on ophoudelijk. Eens toen een bureau van namaak ma honiehout dat er uitzag als een blinde- toan's droom van den Keulschen dom, erin goslaagd was zich met al zijn kanteelen hoven in do omlijsting van de voordeur **st te klemmen, merkte John tegen Lau rence op, dat hij begrepen had, dat alleen die meubelen uit de pastorie naar Ambles zouden gebracht worden, waarvan bleek, dat ze ter aanvulling noodig waren. „Ik dacht, dat dit bureau je zou aan trekken," antwoordde Laurence, ,,'t Leek me zoo in stijl met je werk." John keek snel op om te zien of hij voor den gek gehouden werd; maar zijn zwa- ger's uitdrukking was ernstig en het als een compliment bedoelde gezegde trof John's zelfvertrouwen pijnlijker dan de hatelijkste kritiek uit een tijdschrift. „Lijkt mijn werk heusch op slechte na- maak-gothiek?" vroeg hij zichzelf af. In een bui van verbittering begon hij het bureau zóó hard 't huis in to duwen, dat toen het er eindelijk in was, het er uib- zag als de bouwvallen eener abdij na een tweeden Pinksterdag. „Het moet nu maar naar zolder," zei hij grimmig. „Het kan later opgekalefaterd worden." De vergelijking van zijn werk met dat bureau liet John dien heelen ochtend niet los; toen hij dacht aan do bezwaren van den bisschop van Silchester tegen Lauren ce vond hij 't moeilijk de verschillende bis schoppen uit zijn stuk zoo onsympathiek to njaken als eigenlijk noodig was terwil le van het dramatische contrast. Toen be dacht hij, dat juist wegens het streng op treden van den bisschop van Silchester, Laurence naar Ambles gedreven was; toen vloeide weer de stroom beleedigen- do benamingen voor bisschoppen en hij maakte een rake woordspeling op Pierre Cauchon, den voornaamsten der bisschop pelijke schurken. *Ik vraag me af, of ik, indien het me veroorloofd was, Laurence tot den brand stapel zou vcroordeelen. Was cr niet een Sint Laurence, die verbrand werden Ik ge loof heusch, dat ik hem zou laten ver branden, werkelijk waar. Er is iets bui tengewoon prikkelends in den man z'n heele wezen. En ik weet 't niet zeker of ik het wel goed vind, dat een dominee zijn geloof prijsgeeft. Daar kon ik wel eens een versregel van maken zooicis van 'n windhaan en een kerktorenspits. Ik vind, dat een dominee 't niet zoo gauw moet opgeven, 't Is juist zijn zaak, om zich niet zoo spoedig door nieuwcrwetsclie ideeën te laten meeslecpen. Die manie voor realisme bestaat letterlijk overal... Gelukkig heb ik dat al doorgemaakt, ben erover heen en heb 'o voorgoed achter den rug. 't Is een alleronvoordeeligste geloofs belijdenis. Welke oplaag had ik, toen ik een materialist was? Ik heb eens dc vier duizend gehaald. Wat is vierduizend? Niet eens de helft der bevolking van Galton. En nu begint Laurence Armitago ermee, nadat hij tien jaar vicar is. Wat'nidioot! De godsdienst is niet materialistisch, i3 't o:k nooit geweest. Godsdienst is 't onder houden van 's menschen geestesleven, evenals het romantisch drama onderhou dend is voor zijn verstand. Om een goede voorstelling van Jeanne d'Arc to krijgen lees ik geen Anatole France. Waarom moest Laurence zich druk maken over hoe heet-ie ook weer? Kolonel Ingolds- by Ingersoll inplaats van zijn preek voor het Oogst-feest to maken? En dan heeft hij nog de onbeschaafdheid mijn werk te vergelijken met dat bureau! Als z'n godsdienst geen hoogero bcteekenis voor hem had dan die namaak-gothiek, dan verbaast 't mc niets, dat hij uit elkaar viel. Het groen gebeitste eiken van senti menteel rntióhiilismo was dan nog beter. Laurence kan slikken! Ik wist wel dat 't zoo zou loopen, eenmaal, dat hij hier kwam. Hij heeft me heelemaal van m'n eigen work afgolcid. Ik kan vanochtend geen letter meer op papier zetten.'' John holdo den tuin in cn begon hartstochtelijk te wieden in een afgele gen rand bloemen, totdat Huggins hem kwam zeggen dat hij do in 't najaar ge zaaide lathyrus, die zoo aardig opkwam en do eerste nachtvorst zoo goed verdroeg, wegge wied had. „Nou mag ik niet eens meer in mijn eigen tuin wieden," dacht John, do zaak waar het om ging ontwijkende. Zijn zwaar moedigheid was zoo groot, dat hij or too kwam Harold uit te noodigen met. hem 1e gaau wandelen. „Mag ik m'n blaaspijp meenemen?" vroeg do jonge natuurvorscher opgewekh „Je wilt toch geen zeepbellen blazen cn jo vol met zeepsop morsen?" vroeg Jol»n. „Bewaar dat voor als jo thuis komt." „Mijn Zuid-Amerikaanscho blaaspijp, oom Jolui. 't Is een echte, die vader me thuisgezonden heeft. Zo hoorde aan een klein Indiaansch jongetje, maar dc pijlen zijn niet vergiftigd, vader heeft 't zelf aan moeder gezegd." „Wees daar maar niet tc zeker van," ried John hem aan. „Ontdekkingsreizigers beweren van alles." „Mag ik 't nou meenemen?" „Nee, we zullen nu eens voor do veran dering een niet-moorddadige wandeling maken. Ik heb er genoeg van, dat do tam me dieren van 't land mij ontwijken." „Mag j.. dan mieren, bijen en wespen meenemen i „Volstrekt niot. Wo kunnen toch niet als Iwoe sandwiches met jam door Hampshiro trekken." „Ik bodocl het bock." „Nee, als jo iots dragen wilt, dan mag jo mijn kolf cn zes golf-ballen dragen." „Hé ja, cn dan kan ik mo oefenen in heb dragen van vogoleioren in mijn mond uit hooge boomen." John was mot dozen vorm van sport zeer ingenomen, want voor do luttele scha de van het plakkerig worden van oen bal, zou Harold onmogelijk vragen kunnen stellen. Over oen tweehonderd meter go- noot hij moor van deze wandeling dan van welk vorig uitstapje ook, dat hij ooit met z'n neefjo gemaakt had. „Maar do vogels gaan pas in het voor jaar broeden," zei Harold zuchtend „Dat is zoo," gaf John droevig toe: cr waren volo hoogo boomen rondom Amblca en met een mond vol eieren zou Harold van alles kunnen overkomen. Eindelijk was do verhuizing van heb pastoriegezin klaargekomen en met schuldbewuste verbazing bemerkte John dat Laurcnoo heusch pension wilde bota- len; de gewezen vicar bood hom oen cheque aan voor twee maanden, berekend tegen con guinea per persoon por week. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 9