MODELINRICHTING GARANDEERT PEEK6CLOPPENBURG SOLIDITEIT 6 AFWERKING DE KLEEDINC UIT DEZE ONZE NIEUWE ATELIERS TE ROTTERDAM ECONOMISCHER ARBEID i de Italiaanache „Santo Spirito"-bank door middel van een chèque, getrokken op een niet bestaande Amerikaansche scheep vaartmaatschappij, voor een bedrag van 700.000 lire op. Ook het filiaal te Nizza van de „Banque Générale de Crédit" te Parijs lichtte hij aldus voor 200.000 dollar ©p. Behalve Bavalli zijn twee Italianen medeplichtig, benevens de minnares van Pailo, de 21-jarige Louise CeBarini, en een dame uit de gegoede kringen te Boeda pest, Margaretha Bodoloy genaamd. Pailo, Louise Cesarini en Margaretha Bodoloy zijn gearresteerd, terwijl de ove rige leden der bende zich in Italië moeten bevinden. Brutale juweelendiefstal. Gisterenmiddag trad een chic gekleed heer de juwelierszaak Andreas Huber in de Tauentzienstrasse te Berlijn binnen en vroeg eenige dure horloges te mogen zien. Hij zocht een prachtig platina-heerenhor- loge, met brillanten bezet en dat een waarde van 2500 mark vertegenwoordigde, mt en verzocht de winkeljuffrouw het apart te leggen, tot zijn knecht het benoo- digde bedrag zou brengen. De kooper, die zich graaf Kleish noemde, haalde vervol gens een couvert uit den zak en vroeg de winkeljuffrouw het horloge daarin te ste ken. Zijn wensch werd opgevolgd. De graaf schreef nog enkele woorden zijn zoogenaamd adres op de enveloppe, en verliet vervolgens met afgemeten tred de zaak. Hoewel overtuigd met een gentleman te doen t© hebben, wilde de verkoopster, die zich onder de vele oplichterstrucs ook die van het ruilen van enveloppen herinnerde, het couvert toch even openen om te zien, of alles in orde was. Ze vond er echter in plaats van het kostbare horloge niet an ders dan een paar groote koperen mun ten in, die ongeveer het gewicht en het formaat van het horloge vertoonden. De winkeljuffrouw maakte ogenblik kelijk alarm en een der bedienden mocht den graaf op een juist voorbijrijdende autobus ontdekken. De bus was spoedig ingehaald en de handige oplichter aan de politie uitgeleverd. Origineele hardloopwedstrijden in Australië. In Australië hebben paardenfokkers origineele wedstrijden georganiseerd om uit te maken, welk dier het hardste loopt. Daarbij is gebleken, dat de vlugste looper zeker niet het paard is, maar de palm der overwinning moet worden toegekend aan den casuaris of aan den kangeroe. Tijdens de wedstrijden werd een der beste paarden van Autralië, door den be- roemdsten jockey bereden, door een jonge kangeroe beslissend geslagen. Met zijn ver bluffende sprongen van vaak meer dan elf meter liet de huppelaar het edele raspaard ver achter zich. Denzelfden dag had een wedloop plaats tusschen een harddraver en een casuaris. Gedurende eenigen tijd hielden ze gelijken tred, maar weldra liep de gevleugelde twee voeter uit en vergrootte allengs zijn voor- 6prong. Thans zullen nog de kangeroe en de ca suaris zich met elkaar hebben te meten. Men houdt het er algemeen voor dat de kangeroe de vlugste zal blijken. Bij de jacht op kangeroe's per auto bleek dat ze een snelheid weten te ontwikkelen van 60 K.M. per uur. LUCHTVAART DE OPENING VAN DE LUCHTLIJN AMSTERDAM—ROTTERDAM- BRUSSEL—BAZEL. Propaganda voor Nederlandsche producten Men schrijft aan het Haagsche Aneta- kantoor: Op 2 Mei wordt de luchtlijn Amsterdam RotterdamBrusselBazel geopend en de directie van de K. L. M. heeft bij die gelegenheid nog eens in het bijzonder de aandacht van het Zwitsersche publiek willen vestigen op Nederlandsche voort brengselen. Te dien einde hebben alle Nederland sche firma's, welke bij den invoer in Zwit serland belang hebben, monsters van hun waren aan de K. L, M. gezonden, welke op 2 Mei in haar eerste vliegtuig, dus een monsterverzameling van Nederlandsche voortbrengselen, naar Bazel zullen ver voerd worden. Bij de aankomst van het eerste vlieg tuig in Bazel zullen vele Zwitsersche au toriteiten aanwezig zijn. Er zal eerst op het vliegveld zelf een uitstalling dezer voortbrengselen plaats hebben Daarna zullen zij gedurende eenige dagen in Ba zel tentoongesteld worden, waar zij be zichtigd kunnen worden door alle Zwitser sche zakenlieden, welke daarvoor belang stelling hebben. Ten slotte zullen deze Nederlandsche producten te Bazel hij opbod worden ver kocht; de opbrengst ervan zal ten goede komen aan de Zwitsersche Vereeniging lot steun aan tuberculoselijders. Ingezonden Stuicken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Over Vrouwen-emancipatie. Hooggeachte Redacteur, Het zij mij vergund, met eenige woor den op te komen tegen het stuk van den heer H. v. d. Deenecamp in Uw blad van 5 April. Drukke werkzaamheden beletten mij, er eerder op te reageeren. Mijnsin- ziens haalt de heer v. d. D. tweeabso'lmt verschillende zaken door elkaar,, n.l. de moderne vrouwenmode en een veel diep gaander kwestie: de emancipatie der vrouw Wat het eerste betreft ben ik het in hoofdzaak met den heer v. d. D. eens. De vermannelijking der moderne vrouwen- kleeding is verre van mooi. Gelukkig ech ter volgen de meeste vrouwen en meisjes deze al te ver gevoerde modegril niet al te strict na. En eenige goede dingen heeft de moderne mode toch wel gebracht. Kijk u eens een modeblad van een twintig jaar geleden in, mijnheer v. d. Deenecamp. Was die mode niet minstens even dwaas, ja dwazer, die het lichaam op de meest onnatuurlijke wijze verwrong? Dan volgt de tegenwoordige mode de natuur toch veel meer en is daardoor beter en vooral hygiënischer. Ook zedelijker. Ik durf dan ook vol te houden, dat een moderne vrouw de mode die ons zooveel vrijheid van variatie laat kan volgen, zonder be paald „mannelijk" te zijn. Ik ken vele vrouwen, die zeer elegant en modieus ge kleed gaan, zonder de mode te overdrij ven, die niet de bespotteliik-korte, maar de gezonde gematigd-korte rok dragen, die niemand aanstoot geeft, die geen geverfde lippen hebben en nog nooit een cock-tail hebben geproefd. En wat vindt u er voor kwaads in, dat een vrouw tennis-kam- pioene is? Ik kan daar niet iets speci fiek onvrouwelijks in zien en vind het in tegendeel een vooruitgang, dat de moderne vrouw haar lichaam staalt en jong en le nig houdt Vindt u den tijd onzer groot moeders zoo ideaal, die alleen Zondags zeer bezadigd en kalm een eindje mochten wandelen en door gebrek aan beweging en frissche lucht bleek en zwaarlijvig wer den? Ik geef u volkomen toe, dat de sporl- manie overdreven wordt, maar het ligt in de natuur, dat een beweging of idee op de spits gedreven wordt tot er weer reactie op volgt, die dan evenzeer overdreven wordt Wij moeten dan den middenweg bewandelen En nu komen we aan het tweede punt: de ge'ijkstelling van man en vrouw. Het woord „gelijk" bevalt me niet erg, ik zou er liever voor zetten „gelijkwaardig". Dat deze beweging „tegennatuurlijk" is, zou ik niet graag toegeven. Indien het zoo was, dan had de natuur ons de capaci teiten onthouden, die ons gelijkwaardig maken aan den man. We zien echter, dat we die capaciteiten in ge'ijkë mate bezit ten, als de man en in de betrekkingen, die tegenwoordig voor ons opm staan, niet minder goed voldoen, dan hij. Verder zegt de heer v. d D. dat van den veredelenden invloed, die de studente op den student zou u'toefenen, niet veel terecht is gekomen. Laat de heer v d D. dan eens aan een medicus van de oudere generatie vragen, hoe vroeger, toen er nog geen, of bijna geen medicae studeer den de toon op ziekenhuis en snijkamer was en laat hij er nu eens een bezoek brengen dan za' hij wel merken, dat de toon er veranderd, veredeld is. Wat be treft den eerbied, dien men aan de moder ne vrouwen niet meer zou behoeven te be wijzen. ik z:e niet in, dat de moderne vrouw, die ernstig en naar haar beste weten arbeidt, minder eerb'ed van den man zou verdienen, dan haar zuster uit vroeger tijden, die „bij moeder thuis" was. Brengt u eens een bezoek aan onzo'co'le- ge-zalen, mijnheer v. d D., dan zuit u wel zien. dat men daar we:n:g van de door u beschreven meisjes met „geverfde lippen" en „schellen lach" aantreft: die v'ndt men meer onder de mondaine „uitgaande" meisjes, .die hun dag vullen met tennis, tea-room en dancing, n:et onder de „ge- emancipeerde". dwz. studeerende en wer kende vrouwen. Ik kan u verzekeren, dat ik onder vrouwelijke doctoren, advocaten enz menige lieve, charmante, echt-vrou- welijke vrouwen heb aangetroffen Werke lijk, ik ge'oof, dat men zich onnoodige zorg maakt. De vrouw zal heusch wel vrouw blij ven en een gelukkig voorbijgaande dwaze modegril zal daar geen verande ring in brengen. Verder moet ik nog op komen tegen de minachtend, medelijdende uitlating over „dat beklagenswaardige wezen, dat men noemt de ongehuwde moeder". Deze nogal Pharizeesch-aan- doende uitlating klinkt niet erg naar Christelijke vergevingsgezindheid. Ik be waar mijn minachting dan nog maar lie ver voor den man, die een meisje tot „on gehuwde moeder" maakt. U dankend, Mijnheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimte. Een Katholieke „geëman cipeerde" vrouw. Wij gelooven, dat de heer H. v. Deene camp en de inzendster van bovenbedoeld stuk het eens zijn Er is alleen een verschil in visie op de dingen. De. heer v. D bezag de vrouwen-eman cipatie, in de mode enz., van den kant der excessen. En het is nuttig en noodza kelijk. om die, ook helaas onder de Ka tholieke „geëmancipeerde" vrouwen voor komende ergernissen te signaleeren en Ie bestrijden. De geachte inzendster beziet de vrou wen-emancipatie van de zijde van wat er inderdaad goed in is, als men maar niet overdrijft. En ook dat is nuttig en nood zakelijk. Red. In Leiden gevestigd. P. M. Koolloos, boerenarbeider, P. Frc- derikstraat 44 W. P. van Dam, contro leur B. B., Oude Singel 112 T. Karei, dienstbode, Tcrweepark 4 H. Vogel zang, smid, Zijlsingel 33 N. Goed- raad, winkelbed., Haarlemmerstraat 188 Wed J. J. G. G. v. d. Sanden Hol- lants en fam., Vischrnarkt 2 S. v. Hee- ringen, timmerman, Morschweg 101a. G. H. Roelofs, Hoogewoerd 32a W- van Steenbergen en fam., remmer N. S, Oranjegracht 85a A. Hoppers en fam touwslager, Aloülaan 8 G. K. Boon, directeur N, V. Het Motorhuis, Morsch- singel la W J. S bbès en fam., pot tenbakker, Trompstraat 22 H. M. Ratte en fammeubelmaker, Evertsen- straat 11a A. G. J. Bots, winkelbed-, Botermarkt 28 I v. Dalfsen-Deenen, Langegracht 54 A. v. Winkel, los werkman, Leliestraat 39a J. J. van Wilgen, dienstbode, Maredijk 173 -T. H. E. Boers erna, winkeljuffr., Hoogl. Kérkgracht 32 A. H. v. d. Hom, on derwijzeres, L. Mare 6 Wed. M. G. v. Houten-Gijzelaar, Maredijk 2 J. Zand- stra, zuivelarbeider, Apotkekersdijk 8 M. Derksen, winkeljuffr., Acaciastraat 5 J. de Lange en fam., caféhouder, Ha ven 16 M. T. A. Spierieus, kapster, Nieuwstraat 7 E. Kindt, H. Rijndijk 43 F. C. en L. A. Backer, Burcht- steeg 14 G Geerlings, garageknecht, Waardgracht 121 J. L. F. C. A. de Thonars, Witte Singel 53 C. M A. L. v Noort, Doezastraat 2 E. de la Fon taine Vcrwcy, Zoeterw. Singel 92 H L. Goedhart, Rapenburg 43 A. Eshu's, dienstbode, R. en Sckiekade 27 A. Lipp en fam., serg. maj., Bronkhorsttraat 2a J. Pel en fam., schipper, Langebrug 57 E. L. Bijlaard, Groenkovenstraat 25 J. Smid en fam., onderwijzer, Oude- Vest 161a H. A. de Rooy, fabrieksarb, Valkensteeg 14 G. H. Rekers, reiziger, Aleranderstraat 13a K. G. von Men; senkampff, P. K. Ghoorsteeg 15. Uit Leiden vertrokken. Chr. J. Grijseels, den Haag, Klimop- straat 306 J. J. Hoek, den Haag,, Hoefkade 1160 A. Francken-Krook, Gouda, Kleiweg 62 L. B. v. Beekho ven, Helder, Bloemstraat 51 B, Jacques Baalde, den Haag, Sweelinck- straat 169 F. G. Fluiter, Rotterdam, Twecboschstraat 58a II A. J. J. v. Deijl, Uden, bij Th. J. de Groot J, Ciere, Noordwijk, Achterweg A. M, Akerboom, Middelburg, J. Gatsstraat 99 A. v. Bruggen, Hillegom, Havenstraat 31 Martijn Gelens, Roosendaal, Voor straat 130 v. Dam-Beutk, den Haag. v Kinsbergenstraat 101 O. G. Baateq, Oegstgeest, Leidsche straatweg 3 H. Albarda, den Haag, Jozef Israelplein 7t J. M. L. Hosseleh, Roermond, Swal nierstraat 15 E. B. ten Brugge Catq den Haag, Zeemanstraat 65 T. Bult huis, Marum, Kruisweg A 141 H J Suermondt, Amsterdam, Uithoornstraa! 63 Wed. Rutten-Hoos, den Haag Maanestraat 23 P J. Chr Timmers Blaricum, Vliegweg 284 G. v. Bockol Hilversum, Kerkstraat 82 P. de Vries, Oude-Wetering, bij J. C. de Jong, Wijl» 55a C. H G- Snellen, Arnhem, Pas avantlaan 48 J. Groothof, Helder, Langestraat 38 J Beij, Rotterdam, Natalstraat 8a H. B. Kasteel, Amster dam, Niasstraat 29 C, Grootjg.ns, Am sterdam, Garontalastraat 24 III T. Tromp, Hoorn, Gr. Noord 128 R Vos; Oegstgeest, Deutzstraat 3 H. v Schin kel, Amsterdam, Gr. Kattenburgefslraal 42 E. R. Schultz, Amsterdam. Marino Kustwacht Th A. H Scheurleer. Santpoort, Bredorodeweg 81 P. Heij- mans, Eijcelshoven, Gezellenhuis S Koedijk, Purmereml, N Veemarkt M v. d. Brink, Amsterdam, Da Costastvaat 32 I G. Chr. de Gelder, den Haag, v Imhoffstraat 40 M Alkcmade, defl Haag, Meidoornstraat 126 G.-D Wer- nink, Hillegersberg, J v. Stolbprglaaifi 50b Grcebe-Huybr^cht, Rijswijk (Z.- H.), Delftweg 20a Fr. M. Blonk Ocst- geest, Mauritslaan 1 A. S kking, Oegstgeest, Mauritslaan 1 J. Kcyzcrs. Amsterdam, Hudsonstraat 27 I G. v. Kleef, Amsterdam, Kattehburgërkad? 52 C. R. Reijnenberg. Wassenaar, Rijks weg 274 J. Rijnenberg, den Ilaas1, Valcriusstraat 106 L. A. v. Leeuwen Zandvoort, Hotel Aclm. de Ruyter F. G. Scheltema, den Haag, Corn Speelman- straat 4 P. E. Rinsrna, Amsterdam, Keizersgracht 270 J. Snelting, Am sterdam, Overtoom 309 M. Ff. Schreu- der, Rotterdam, Gem. Ziekenhuis, Berg weg H. J. Gautvaan, Overveen. Oran je Nassaulaan 32 P. J. Goffvie, dei' Haag, Hanenburglaan 147 A. G. Ver- lint, Varssevclci, 224.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12