Je Leisclie Courant" Derde Blad. ARME FAMILIE. ten onrechte bet-aaide bijdragen voor we duwen- en weezenpensioen over het tijd vak van 1 Januari tot 1 Juli 1923, voor zoo ver van die restitutie ten laste van het Rijk komt. Die gegevens zijn in de tweede helft van het jaar 1926 bij het Departe ment van den Minisetr ingekomen. De con trole daarvan vordert, aangezien het 1352 personen betreft en het onderzoek ge paard moet gaan met dat van de door de gemeente- en de schoolbesturen ingezon den staten van herhaalde pensioensbij dragen, uiteraard veel tijd, te meer daar deze besturen ongeveer het dubbele van evengenoemd aantal personen voor resti tutie hebben voorgedragen. Verschillende dezer besturen door wier tusschenkomst de uitbetaling van de te restitueeren bedragen aan de rechtheb benden plaats heeft zijn ingelicht, welke personen daarvoor in aanmerking komen. Het is te verwachten, dat binnen enkele maanden alle onverschuldigd be taalde pensioensbijdragen teruggegeven zullen zijn. De Hollandsche bloemententoonstelling te Brussel. Een buitengewoon succes. Naar onze oorrespondent te Brussel meldt, hebben verscheidene duizenden personen op de Paaschdagen de tentoon stelling van afgesneden Hollandsche bloe men (tulpen, hyacinthen en narcissen) in het Holland Huis, aldaar bezocht. Onder de bezoekers waren verscheidene buiten- landsche gezanten en bekende Belgische personen. Gisteren werd een nieuwe zending bloe men uit Nederland verwacht. De tentoon stelling blijft nog geopend tot 25 dezer. POST EN TELEGRAFIE Het 75-jarlg jubileum van onze post zegels. r Het jongste nummer van het Neder- landsch Maandblad voor Philatelie is tot een bescheiden Jubileumnummer gemaakt naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van onze postzegels. Het nummer bevat verschillende bijdra gen over de eerste uitgave in 1852 van on ze postzegels. De eerste uitgave omvatte alleen postzegels in de waarden van 5, 10 en 15 cent. De teekening en matrijs was vervaardigd door J. Wiener te Brussel, aan de Rijksmunt te Utrecht werden zij ge drukt. KERKNIEUWS ZUSTER EMILIE SCHNEIDER. De Katholieke pers van Duitschland schreef onlangs over een door Z E den Kardinaal van Keulen ingeleid proces van zaligverklaring. Dit proces, een nieuw bewijs dat de mystieke genadegaven nooit ophouden te vloeien in Christus' Kerk, geldt de kloosterzuster Emilie Schneider uit de congregatie der Dochters van het heilig Kruis, waarvan het moederhuis in 1833 te Luik was gesticht. 1). De christelijke mystiek, die reeds op het einde der 13de eeuw in Duitschland's vrouwenkloosters hoogen bloei bereikte, is in deze eenvoudige religieuze weer krach tig opgeleefd. Emilie Schneider doet denken aan de groote Theresia van Avila.. Haar ontroe rende schoone brieven spreken van een wonderbaar liefde-leven in God en be- hooren naar het oordeel van katholieke vakgeleerden tot het beste was de mystieke literatuur van alle tijden heeft voortge bracht. Den 6en September 1820 in een klein dorpje bij Aken geboren, dochter van den grensbeambte Friedrich Schneider, treedt Julie ten jare 1845 in de nog jeugdige congregatie der Dochters van het heilig Kruis en ontvangt den kloosternaam Emi lie. Reeds zes jaar later wordt zij in het pas geopend klooster te Aspel bij Rees- Emmerik tot eerste novicemeesteres be noemd. Niet lang daarna hervormt zij te Dusseldorf een verwereldlijkte klooster gemeente, offert haar leven op voor een naar lichaam en ziel ongelukkige en sterft den 21sten Maart 1859 in geur van heilig heid. Dit zijn de voornaamste uiterlijke fei ten van haar leven. Maar wie beschrijft de mystieke schoonheid, den heiligen rijk dom, de bovennatuurlijke gunsten, waar door haar inwendige omgang met den goddelijken Bruidegom zich heeft geken merkt? Angstvallig verborg zuster Emilie het zoete „geheim des Konings". Nooit sprak zij van de visioenen en openbarin gen, haar als een andere Theresia zoo overvloedig ten deel gevallen. De goddelijke Voorzienigheid heeft ech ter do middelen en wegen gevonden, om het heerlijke genadeparadijs, dat zij in deze ziel schiep, voor ons te ontsluiten. Wie het leven van zuster Emilie leest, komt tot de overtuiging, dat haar een be langrijke zending juist voor onzen tijd is toevertrouwd. 2). 1. Sinds Juni 1924 besturen de Doch ters van het heilig Kruis uit Duitschland te Utrecht (Abstederdijk 303) een tehuis voor kinderen, die de ouderlijke zorg moe ten missen, en een pension voor dames. 2).^ Zie „Eine moderne deutsche Mys- tikerin" door Karl Richstatler S.J. en „Vie et lettres de Soeur Emilie" door P. Victor Couty S.J. Beide werken zijn ook verkrijgbaar bij Dekker en Van der Vegt, Utrecht RECHTZAKEN Mishandeling van een kind op school. Gister diende voor do Haarlemsche recht bank de zaak van de onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Vogelen zang, mevrouw G. M. K., die beschuldigd was van mishandeling van een leerling dezer school. Zooals bekend is, heeft deze zaak geleid tot het ontslag van de onder wijzeres. Het knaapje dat mishandeld zou zijn, K. W. van V., deelde mede, dat de onderwijzeres hem een kneep in den arm en een schop tegen het onderdeel van het lichaam had gegeven, omdat hij aan een verzoek van de onderwijzeres, om iets na te laten, niet had voldaan. Daarna was de jongen gaan huilen van de pijn. Volgens het knaapje had de onderwijzeres hem in den rechterarm geknepen. Verdachte zei, dat ze den jongen eerst huiten had laten spelen en dat ze daarna had gezegd, dat hij daarmee moest op houden. Het knaapje had daaraan niet vol daan. Toen aldus verdachte, heb ik den jongen gezegd: Ongehoorzame jongenB hooren in de school niet thuis, hem in den linkerarm geknepen en hem uit de klas gezet. Verdachte stemde toe, dat het knaapje huilde, maar dat doen kinderen meer, zei ze, indien ze een standje krij gen. Dr. P. van Aalst, de huisdokter van de familie van W. verklaarde, dat het jon getje een zwak kind was en aan bloed armoede leed. Getuige had gezien, dat het kind flink geknepen is. Verdachte her haalde nogmaals, dat ze alleen den jongen bij den arm had gepakt en een duwtje met den voet had gegeven. Het O. M. merkte op, dat hot bewijs van mishandeling geleverd is en dat ver dachte te ver is gegaan. Iimiddels moet dit feit niet al te zwaar worden aangesla gen. Met een geldboete kan hier worden volstaan. Het O. M. eischte wegens mis handeling f20 boete en 10 dagen gevange nisstraf. De verdediger, mr. M. MendelB, laakte het in den gemeenteraad van Bloemen- daal, dat hij deze verdachte zoo maar als een hond had ontslagen, zonder dat zij in staat was geweest zich te verweren. Wat verdachte gedaan heeft, is niets dan een tucht- en ordemaatregel geweest. Nor maal, zeide pl., is het orderecht toegepast. Van moedwil of opzet is geen sprake. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Haarlem: K. Medema, los werkman, Haarlemmermeer» curator: mr. W. P. Vis. INGEZONDEN MEDEDEELING VERHAGEN's „Rhumco" en „Nlilko" streelen tong en verhemelte! Met chocolade overtrokken 17 in één ons Vrijdag 22 April 1927 BINNENLAND DE WEGENBELASTING. Wat men doen moet Op 1 Mei, men weet het, treedt de we genbelasting in werking. Het ie misschien gewenscht nog even in herinnering te brengen, wat houders van motorrijtuigen te doen staat. Om te beginnen moeten aan de kanto ren van de ontvangers der directe belas tingen tot wiens dienstkring de woon plaats of straat van den belastingplichtige valt bij denzelfden ontvanger dus waar de Rijksinkomstenbelasting wordt be taald) formulieren worden gehaald. Voor ieder motorrijtuig is een afzonderlijk for mulier noodig. De formulieren moeten worden ingevuld en naar den ontvanger gebracht. Daar kunnen de belastingkaarten, welke van 1 Mei af geldig zijn, in ontvangst worden genomen tegen betaling van het verschul digde belastinggeld. Denk om de kaart Van 16 Mei af zijn de bestuurders van motorrijtuigen verplicht op aanmaning van een belastingambtenaar te stoppen en de belastingkaart te vertoonen. Het is dus niet geoorloofd, na genoemden datum te rijden zonder kaart. Wie de kaart niet kan vertoonen, loopt kans op een boet van ten hoogste f 300. Het gewicht. Bij de aangifte is het zaak het juiste ge wicht van de volledige uitgeruste auto op te geven. Immers, de belasting wordt be rekend naar het gewicht; zij bedraagt voor een motorrijtuig op meer dan twee wielen, met luchtbanden f 6 per 100 kg. met een minimum van f48. Voor motorvoertuigen, voorzien van cushionbanden wordt de belasting ver hoogd met 30; massieve rubberbanden met 60 en van metalen banden met 100 pCt. Een tabel, meldende bet juiste gewicht der auto's (modellen 1927) is te vinden in het Paaschnummer van „De Auto". Men kan het ook vragen aan den importeur en voorts bestaat bij het bureau Verkeerswe-* zen te Amsterdam (Overtoom) gelegenheid de wagens te laten wegen tegen vergoe ding van f 1.50 per wagen. Ook enkele fourage-handelaren hebben hun weegtoestellen beschikbaar gesteld. Twijfelen de belastingambetnaren aan de juistheid van het aangegeven gewicht, dan kunnen zij ambtshalve de auto's laten nawegen. Voor een rijwiel met hulpmotor is de be lasting f3 (boven de rijwielbelasting); voor een motor beneden de 60 kg.f 10, van 60 tot 200 kg. f20; van meer dan 120 kg. f 30. Voor een zij- of acbterspanwagen wordt de belasting met f 10 verhoogd. Dit is het voornaamste wat houders van motorrijtuigen op het oogenblik moeten weten. In een paar woorden herhaald dus: dadelijk formulieren ha-len en invullen; en vóór 16 Mei betalen. Ook de auto's welke zijn vrijgesteld (auto's in gebruik bij de overheid) moeten jvorden aangegeven. Vragen van Kamerleden. Terugbetaling van pensioen premies aan onderwijzers. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Van Zadelhof betreffende de te nemen maatregelen tot terugbetaling van de door sommige onderwijzers ten onrechte be taalde pensioenpremie over het tijdvak van 1 Januari tot 1 Juni 1923 antwoord de Minister Waszink als volgt: Naar aanleiding van het arrest van den Hoogen raad van 22 April 1926 heeft de Minister 25 Juni 1926 een circulaire tot de gemeente- en schoolbesturen gericht, waar bij de noodige opgaven werden gevraagd, ten einde te kunnen geraken tot restitutie aan de belanghebbenden van de door hen I FEUILLETON. Romun door Compton Mackenzie. Vertaald door Ellen Russe. 13) Tenminste degenen die dan niet kapot zijn." De beesten waren nu allemaal uit de doos genomen, alleen een paar pooten en ooren kleefden nog aan de watten. „Frieda is altijd heel voorzichtig met kaar speelgoed," zeide Edith zachtjes met trots. „Zij zal ze niet in haar mond steken," zei John hartelijk. „Dat was 't eenige, dat irij even deed aarzelen, toen ik ze voor t eerst in Fift Avenue zag. Maar hier zien Ze er niet zoo smakelijk uit." „Frieda steekt nooit iets in haar mond," zei Edith stijfjes. „En ze bijt niet meer op haar nagels, nu oom John terug is ge komen, niet waar, kindje?" „Je bent een beste mèid," stemde John tto; hij was verlangend Frieda in alle op- Zichten te prijzen op dat oogenblik, al ge- loofde^ hij niet in haar plotselinge zelf overwinning. „Achteraf waren de geschenken toch toegevallen," dacht hij. Frieda was welis waar niet buiten zichzelf van vreugde, taar ze was in ieder geval niet in tranen tt.gebarsten, ze had 't cadeau niet met Weerzin van zich afgeslingerd en gesmeekt om naar huis te worden gebracht. En toen Zei Harold, die akelige kleine natuuron derzoeker, na een tijd door zijn bril naar beestjes te hebben staan kijken: „Ik heb precies zulke beesten gezien in den winkel van Goodman." John hoopte, dat er morgen een sneeuw storm zou komen en dat Harold in woesto. vaart van den hoogsten duintop achter Ambles naar beneden zou sleeën, tegen een eik aan zou botsen en dan zijn brille- glazen breken. Maar geen van die sombe re gedachten verried zich in den opgewek- ten toon, waarop hij antwoordde: „Heusch Harold? Dat is best mogelijk. Er is in Amerika tegenwoordig een groote uitvoer van porceleinen beesten. Ik mag nog van geluk spreken, dat ik er nog in Amerika gevonden heb." „Laten wij morgen naar Galton gaan en kijken naar de beesten bij Goodman," stel de Harold voor. John had nooit gedacht, dat hij nog eens dankbaar gestemd zou zijn jegens zijn zwager, maar toen de gong voor het diner om half zeven ging inplaats van om half acht en dit louter op diens verzoek, had John hem wel de hand willen toesteken. Ook had hij nooit vermoed, een3 nog het vooruitzicht van een van Laurence's lange intieme gesprekken blij te zullen begroe ten. Doch toen de dames na het dessert waren heengegaan en Laurence den stoel naast hem even plechtig nam, als gold 't een bidstoel, moedigde hij hem glim lachend aan. „Het lijkt me wel geschikt om nu even samen te praten," en toen Laurence zijn keel schraapte, voelde John dat het ge sprek met evenveel succes begonnen was als gold 't de opening van een bazar voor een liefdadig doel: niet alleen glimlachte John aanmoedigend, maar hij verzocht zelfs zijn zwager om voort te gaan. Laurence zuchtte en schonk zich een tweede glas port in. „Ik ben in een vrij moeilijke positie," verklaarde hij, „en ik zou gaarne je raad inwinnen." John's gedachten vlogen onmiddellijk naar het bedrag van zijn rekening-courant, inplaats van naar de schat van wereldlijke wijsheid, waaruit hij zou moeten putten. „Misschien zou het wel nuttig zijn," zei Laurence, „als ik je, voordat we ons ge sprek begonnen aan een en ander herin nerde aangaande de voornaamste gebeur tenissen en invloeden in mijn leven. Je zult dan beter in de gelegenheid zijn mij den raad te gevenhm, den moreelen raad, dien ik noodighm! zeer noodig heb." „Hij noemt 't een gesprekje," dacht John, „maar 't is maar gelukkig, dat we een uur vroeger gegetenhebben. Als hij in dit tempo doorgaat, komt hij nooit voor het hanengekraai in de pastorie terug." John liet zich niet bedriegen door zijn zwager's verkleinwoord, en hij verwisselde de kleine Henry Clay, waar hij 't puntje al van afgeknipt had, voor een veel grootore Upman, :e een goed uur duren zou. „Steek je niet eens op, voor je begint," vroeg hij en schoof een kist gewone Mu- rillos naar zijn zwager, daar hij diens ge woonte kende, om de punt van de sigaar af te bijten, ze uit te laten gaan, telkens de asch er af to tikken, te vergeten het bandje er af to nemen, tot het begint te smeulen, er muzikale deuntjes mee te spe len op den rand van zijn koffiekopje, in één woord om alles to doen, behalve ze vol waardeering op te rookendaarom was Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Auto-ongeluk te Wiesbaden. Nederlandscke dame gedood. Een Wolff-telegram uit Wiesbaden meldt, dat gisteren daar ter stede op een trottoir een auto, die voor een anderen wagen uitweek, daarbij te ver uithaalde en een 20-jarigo dame, de dochter van een hoogen Nederlandsche regeerings- ambtenaar die to Wiesbaden logeerde, tegen den muur drukte. De dame werd dermate gewond, dat rij eenige oogenblik- ken daarna overleed. Uit de mededeelingen, die de Berlijn- sche correspondent van het „Hbld." gis teravond telefoneerde, blijkt, dat de bij zonderheden eenigszins anders waren dan het Wolff-telegram bericht. De ge troffene is de dochter van den Neder- landschen koopman Ermeling en niet zoo als het telegram meldde, van een hoogen Nederlandschen regeeringsambtenaar. De bestuurder van de auto echter is een Duitsche regeeringsambtenaar, de „Re- gierungsprasident" Ehror. Het slachtoffer dat tusschen do auto en een boom be klemd is geraakt, is onmiddellijk na aan komst in het ziekenhuis overleden. Motorongeluk. De hoer H. uit Amsterdam, reed op den Arnhemschen weg lo Ede mot zijn motor waarop tevens zijn vrouw had plaats ge nomen, tegen een passeerenden auto. Do botsing was ernstig. De heer H. werd zeer ernstig aan hoofd en beenon gewond en is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Mevr. H. werd minder erg aan den arm verwond. Overreden en gedood. Te Nijmegen is gisteren de 80-jarige vrouw P. V., die Zaterdag jl. door een vrachtauto was aangereden en daarbij 6nrstig inwendig was gekneusd, aan de gevolgen overleden. Overreden. Te Hoensbroek Is vrouw G. door een auto aangereden. In zorgwekkenden toe stand is zij naar haar woning gebracht. De vrouw bekwam een ernstige hoofd wonde en brak beide heen en. Fabricksongeluk. Op de Zuid-Nedorlandsche Spiritusfa briek to Bergen op Zoom heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De werkman P. G. was bezig met het sloopen van een ijzeren ketel. Plotseling geraakte het been van G tusschen een omzwaaiende metaalreep, waardoor het been van den ongelukkige als het ware werd afgeknepen. Nadat dr. Keuss geneeskundige hulp had verleend, werd G. naar het Alg. Burger Gasthuis vervoord Verdronken. Het tweejarig kind van L. de Wal te Gasselternijeveen is in de vaart aldaar verdronken Het zevenjarig zoontje van den arbei der S. S. te Hantumhuizen is verdron ken. Een 3-jarig zoontje van den land bouwer B. te Scharlebelt is- dicht nabij deze gemeente in oen drinkgat voor het vee gevallen en verdronken. Het ongeval had in de onmiddellijke nabijheid van do ouderlijke woning plaats. Ontploffing aan boord van een motorschip Aan boord van het Ned. motorschip „Fridius" van Londen naar Antwerpen, heeft gistermorgen 6 uur een ontploffing plaats gehad, waarbij do machinist zwaar gewond werd. Deze is gisteravond te Vlis- singen aan wal gebracht. Aanranding. Een moisjo bewusteloos geslagen. Woensdagmiddag werd een 24-jarige dienstbode uit Oosterbeok, die op zieken bezoek was geweest bij haar moeder te heb John onmogelijk om tegen Laurence royaal te zijn met zijn sigaren. „Je zult deze niet slecht vinden." Dat was waar, de Murillos waren niet bepaald slecht. „Dank, ik zal jc aanbod acceptecrcn. Maar, om terug to komen, op wat ik zei." ging Laurence voort en stak zijn sigaar op met een uitdrukking van oven weinig verwachting van genot als een pension dienstbode die een kachel aanmaakt, „ik ben niet van plan misbruik van je tijd te maken door een relaas over mijn geestelij ken strijd aan de universiteit." „Je moosb een roman schrijven," zei Jolrn opgewekt. „Ik ben bezig aan een tooneelstuk, daar kom ik straks op. Maar romans „Ik maakte maar een grapje," zei John; „het zou te lang duren om 't jo uit te leg gen, 't spijt me, dat ik je in de rede viel. Sigaar uitgegaan? Neem maar geen an dere. Het doet er heusch niets toe, hoe dikwijls die Murillas uitgaan." „Waar was ik?" vroeg Laurence ver ward. „Je had net Oxford verlaten," zei John vlug. „O juist, ik was in Oxford. Nu, zooals ik zei, ik wil jo niet ophouden met het relaas van mijn geestelijken Btrijd daarik geloof, dat ik zonder hoog moed gerust mag zeggen: van mijn geeste- Hjken vooruitganghet zij voldoende te constateeren dat ik na een jaar op het Cuddesdon Theologisch College en vlak vóór mijn wijding een overtuigd volgeling van de High Church 1) was. Dit wil nu niet zeggen, dat ik tot de uiterste partij be hoorde, of beter gezegd tot de Italiaanscho UIT Dl BADI0-WBRILD. Programma's voor Zaterdag 23 ApalL Hilversum, I0B0 M. 12.00. Polltieber. i2.8ö2.00. Lunohmuziek door het Trfo* non-trio. 5,00—6.45. Concert door het H.D.O.-on keet. 6.457.45. Cursus voor Boekhouden en Handelskennis. 7.45. Politieber. 10.30. Persber. 8.10. Vara-avond. 10.30. Een uurtje filmmuziek van de CM- nema Royal te Amsterdam. Daventry, 1600 M. I.35. Voetbalwedstrijd om de F. A. Gup Final. 4.05. Het Daventrykwartet. 4.20. Kindoruurtje. 5.05. Causerie: A garden Talk. 5.20. Lichte Engelsche muziek. 5.50. Tijds., weerb., nieuws. 6.05. Lichte Engelsche muziek. 6.20. Lezing: Homnig Pigeons. 6.35. Liederen ran Hugo Wolf. 6.45. Lezing: Yachting on a small puren 7.05. Lichte Engelsche muziek. 8.20. Ladies' night Dinner of the Press Club Concert, weerb., nieuws. 8.35. Nieuwsb. 8.40 Concert. 9.5011.20. Dansmuziek v. h. Savoy- Hotel „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 9.5010.20. Concert. II.501.10. Orkest-concert. 4.055.00. Concert. Radio Jazz Sym phonic. 7.50—9.50. Galaconcert. Orkest Jazz band on solisten. Langenborg, 469 M. 10.2011.20. Orkestconcert. 12.251.25. Gramofoonmuziek. 4.505.50. Populair orkestconcert. 7.358.20. Pianoconcert door Pantscho Wladigeroff. 8.2010.20. „Funkbastlers Traum", ra- dio-revuo. 10.3012 20. Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. e n en B o r 1 ij n 484 e n 566 M 2.207.05. Lezingen en lessen. 7.50. „Der Mann im Regen", klucht. Verder vroolijko muziek en zang door or kest en solisten. 9.5011.50. Dansmuziek. Hamburg, 391.7 M. 11.501.20. Orkestconcert. 1.252.10 Kamermuziek. 3.354.20. Vroolijk concert. 4.205.20. Dansmuziek. 5.206.10. Vroolijk concert. 6.45. „Dor Fliogende Hollander", rom. opera in 3 acten van Wagner. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 4.205.20. Dansmuziek, 7.808.20. Orkestconcert. 8.359.35. Dansmuziek. Barnevold, op don Arnhemschen Stnat- weg to Ede nabij den Langonberg aange rand. Een langs dien weg liggend ind'vidu trok haar van do fiets en sloeg haar be wusteloos Gelukkig passeerde juist oen verhuisauto der firma Rath uit Amster dam, waarop de aanrander do vlucht nam De politie werd gewaarschuwd en na oen achtervolging werd do aanrander gearres teerd. Hij weigerde mede to gaan naar hot politiebureau en werd daarom op don ver huiswagen geplaatst, die hem naar het politiebureau vervoerde. Scheepsbrand. Aan boord s. s. Prins der Nederlanden. Gistermiddag omstreeks drie uur be merkten arbeiders, die op het aan de Ja- vakade gemeerd liggende e.s. Prins dor partij in do. Engelsche Kerk, dat dood ik zeer zekor niet." Laurence zweeg en keek John ernstig aan; uungozien John geen flauw idee had wat do Ilaliaansche partij was en angst vallig een uitlegging vermijden wilde, zoi- do hij op een toon, alsof hij opgelucht was, dat zijn zwager zelf deze ljoschuldiging weersprak: „Daar behoorde jo dus niet too?" „Volstrekt niet. Ik wenschto geen stap vorder to gaan dan do Vijf Punten." „Van hot kompas, bedoel jo," zei John wijs. „Heel verstandig." Toen bemerkende, dat Laurence veront waardigd keek, voegde hij er haastig aan. toe: „Zei ik van het kompas? Hoe idioot 1 Ik bedoelde natuurlijk van de wet." „De Vijf Punten zijn de oriënteering naar het Oosten...." „Hij bedoelt toch 't kompas," docht John. „Wat ben ik een uil geweest om het te willen verbeteren." „Water-en-wijn bij het AvondmaaL kaarsen, hosties en kasuifole, maar niet het ritueel gebruik van wierook." „Dat zijn do Vijf Punten?" Laurence knikte. 1) De Engelsche Kerk heeft drie richtin gen: do High Churchy die uiterlijk meer op de Roomsoh-Kathokeke Kerk lijkt, de Low Church, die meer met de orthodoxe Protestanten gemeen heeft, en daar tus schen nog de Broad Church. (Vert^, (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 9