CREPE DE CILMA Qkrzoti STOOFPALING! Bericht van Inzet L'-den, wanneer hel „broeden" meer rolpens de eischen der natuur plaats had p,: vraag wanneer met het broeden be rennen zal worden, laat zich in dien zin talwoorden, dat vroegbroed in allo op- jichten betere resultaten geeft dan laat- l.roed. De beste broedtijd voor den lief hebber zijn de maanden April en Mei. Hoe vroeger de kuikens uitkomen, des Ie beter en sneller treed de legtijd in. In cc meeste gevallen is deze 78 maanden het uitkomen (bij zware rassen iets laltr), en wij hebben dan bet voordeel eieren te kunnen rapen in de winter- jnanuden, een tijd waarop deze het duurst in - Kuikens van latere broed zijn niet veel vaard. De dieren groeien langzamer en zjjn in den herfst doorgaans zwak en ginder waardig. Het leggen begint dan eerst bij intrede van bet warme seizoen, juist wanneer de eieren het goedkoopst zijn. Voor een gunstig resultaat zijn op de eerste plaats goede hennen noodig die om deze tijd broedscb zijn. Bij lichte rassen binden wij die echter maar zelden. Heu pen van zulke rassen, zooals: Leghorns, Barnevelders, enz. worden óf in 't ge heel niet óf zeer laat broedscb. Het verdient aanbeveling, voor bet broeden hennen te gebruiken van mi li stens twee jaar oud, zij zijn rustiger en zitten zeker tot bet einde van den broed tijd, terwijl het bij jongere hennen meestal voorkomt, dat zij bet broednest te vroeg verlaten. Van groot belang is bet dat de broed- ben vrij van ongedierte is. Het is duide lijk dat door de broedwarmte bet onge- d erte zich snel vermindert, 't dier wordt onrustig en kan niet meer stil blijven zit ten. Gevolg: gebroken eieren en misluk king van het broedsel. Voor het zetten van de kip strooie men eerst een paar keer wat insectenpoeder tusschen de veeren. Kalkpooten zijn bij broedhennen al even schadelijk. Dezo immers worden ver oorzaakt door een schurfmijt, die de dio- ren een ondragelijke jeuk en pijn veroor zaakt Ook dan kan de hen het onmoge lijk zooveel dagen rustig op de eieren uithouden. Kippen met kalkpooten wor den dus voor het broeden niet genomen. Onze volle aandacht verdient het broed nest Het moet voor alles warm, droog en rein zijn en op een volkomen rustige plaats worden aangebracht. Aanbeyeling verdient het, het nest aan te brengen op een kuiltje in den grond of op wat voch tig zand. Ook wat hout onder de broed- eieren strooien kan geen kwaad. Beide middelen zijn dienstig do eieren in een eenigszins vochtige (broeierige) omge ving te plaatsen. Het vocht uit bet zand verdampt, het zand trekt weer vocht aan Beide omstandigheden bevorderen een vochtige atmosfeer rondom de eieren, wat met de natuur overeen stemt. Het broednest maken we van stroo en hooi. Het mag niet te diep van afmeting zijn, om het over elkaar schuiven der meren te voorkomen, en ook nie te vlak, opdat de kloek alle eieren kan bedekken zonder dat ze unnen wegrollen. Hoewel het broednest op een rustige plaats moet zijn aangebracht, is het toch noodig dat er ruimto genoeg is voor de hen, om het nest to verlaten en gelegen heid voor het nemen van een zandbad. Voor dit doel plaatst men een bakjo mei droog zand in de nabijheid. Als broedeieren nemen wij alleen eieren van uitmuntende, goed legkrachtigo die ren die minstens aan de tweede leg zijn. Zij moeten van normale groote en vèrsch zijn. Bij goede bewaring behouden de eieren pl.m. drie weken haar broedkracht, doch het beste is eieren te nemen van niet meer dan 8 a 10 dagen oud. Het aantal eieren richt zich naar de grootte van de kloek. Dit getal schom melt tusschen 13 en- 15 soms 17. Zooals bekend, nemen wij steeds een oneven getal. Hierdoor kunnen wij de eieren beter in „verband" leggen, zoodat de kloek ze gemakkelijker kan bedekken. Voor de kloek definiief te laen. broeden zette men haar eerst gedurende een paar dagen op steenen eieren. Men kan dan nagaan, of het de hen meenens is met broeden en bovendien heeft dan bet nest den meest gewenschten vorm gekregen]. Het zetten der kloek geschiedt bet beste 'fi avonds. Nimmer geve men de kloek meer broedeieren dan zij goed bedekken kan, daar anders de buitenste 6teeds te koud komen liggen. Gedurende den broedtijd moet de ben eens per dag van 't nest komen. Doet zij dat niet vrijwillig, dan moet zij daarloo gedwongen worden liefst tegen den avond omdat zij dan gemakkelijker weer op bet ast terugkomt. Het voedsel en drinkwater zetten we op eenige afstand van bet nest, waardoor 'do ben meestal uit eigen beweging een poosje het broednest verlaat om voed en, drank tot zich te nemen. Een ïdsche kip mag geen groenvoeder en geen dierlijk voedsel hebben. We verstrek ken dus alleen bardvoer en gewoon zui- yer drinkwater, wat dagelijks ververscht .wordt. Somtijds kan bet gebeuren; dat de bon de eieren bevuilt, of dat zij een ei breekt Is dit 't geval, dan nemen we de hen van bet nest en reinigen de eieren zorgvuldig met lauw water, waarin een scheutje azijn. Bij bevuilde eieren raken do poriëin .Verstopt en sterft bet embryo licht af. Beginnen de kuikens de eieren aan te Pikken, wat ongeveer na drio weken het geval is, dan laat men het zoo rustig mo gelijk. Het is verkeerd, dan telkens te ,gaan kijken. Bij het uitkomen moet de temperatuur in het broednest hoog zijn, terwijl een goede ventilatie ook niet mag ontbreken. Het uitkomen en drogen den kktikens laten we maar geheel aan de zorgen van de kloek over. Zijn de kuikens alle uit, dan reinigen we bet nest, doen er verscïi Jroo in, zetten de kuikens erin en de Hoek erhii. II. ZAAIEN VAN Z0MER3L0EMEM EN NOG WAT. De winter heeft ons dit jaar, om het zoo maar eens te zeggen, leelijk in den steek gelaten. Er is veel werk voor niets gedaan en dat is nog niet het ergste misschien, maar dab werk is niet alleen nutteloos geweest, doch in sommige gevallen zelfs schadelijk. We denken dan vooral aan het beschermen tegen de koude, n.l. het dek ken. Vele gewassen zijn er beslist slechter aan toe, nu zc den geheelen winter onder een veel te dik dek hebben doorgebracht en het is au ook zaak, te zorgen, dat alles zoo spoedig mogelijk wordt afgedekt en dat men er aan denkt, dat de gedekte planten veel zwakker zijn dan de onge dekte. Tengevolge van den ijsloozen winter zul len ook alle overgebleven planten veel vroeger bloeien dan anders het geval is en dientengevolge moeten we zorgen ook met de eenjarige zomerbloemen vroeger te zijn, dan we anders gewoon waren. Bij dei, zaaien in bet voorjaar wordt nogal eens uit het oog verloren, wat nu eigenlijk wel eenjarige planten zijn, met k^volg, dat sommige dingen in een ver keerden tijd worden gezaaid en niet goed tot bun recht komen. We bedoelen hierme de, dat er in bet voorjaar zooveel bloemen gezaaid worden, die eigenlijk in den zo- mor gezaaid moeten worden. Het gevolg is, dat Jie bloemen in dat zelfde jaar nog eenige onoogelijke bloemen geven, niet goed den winter doorkomen en het vol gend jaar, als ze eigenlijk pas moeten bloeien niet of zeer slecht bloeien. Dit duidt meer speciaal op de tweejarige of overblijvende planten en dat zijn planten, die in één jaar niet zoo goed tot ontwik keling komen, dat zc in dat eene jaar goed bloeien en goed zaad geven; daar hebben ze twee jaar voor noodig, hoewel ze ook het eerste jaar reeds een weinig bloeien. Eenige van deze groepen zijn o.a. duizendschoon, violen, vegeeLmij-niet, Campanula medium, Papaver nudicaule, madeliefje, enz. Ook veel op vaste planten gelijkende planten komen erbij voor, ten minste als de winters niet te streng zijn. Echte eenjarige planten zijn dus plan ten, die in hetzelfde jaar waarin zc ge zaaid worden nog goed bloeien niet al leen, maar ook goe-l zaad geven. Om in datzelfde jaar nog al deze fuuctie's te kunnen verrichten kan men wel begrijpen, dat men ze zoo vroeg mogelijk moet zaaien en voor sommige soorten verdient het dan ook aanbeveling, ze onder glas te zaaien in de maand Maart b.v. Noodzakelijk is dit - echter in geen geval. In de maand April kan men.»wel met al deze soorten buiten aan den gang, want, eer ze boven den grond zijn, is het nachtvorst ge vaar wel achter den rug. Moeite met het zaaien geven de meeste zomerbloemen niet: bet voorjaar is meestal in dien tijd nog vochtig genoeg, zoodat het zaad niet door droogte te lij den heeft én dus in de hoofdzaak niet to diep te zaaien en vooral ook niet te dicht. Het besté kan men eerst op kleine bed* jes de verschillende Soorten uitzaaien, om ze later op de bestemde plaats uit te planten. Op kleine bedjes toch kan men veel béter het oog houden dan wanneer men overal wat- gezaaid: heeft en ook weet men dan zeker, dat men de plantjes krijgt, waar men ze hebben wil. Dit geldt, echter alleen voor de soorten bloemen, die geen penwortel hebben en verplant kunnen wor den. Voor de planten met penwortels, die niet of zeer slecht verplant kunnen worden moet men wel de methode" van het op de plaats zaaien gebruiken. Gelukkig zijn cr slechts zeer weinig soorten die niet ver plant kunnen worden, als men het maar op tijd, dat wil zeggen, vroeg genoeg doet. Meestal is het toch wel aan te bevelen vroeg te verplanten, omdat de plantjes na tuurlijk op hoogreen leeftijd veel meer te lijden hebben. Planten met een penwortel zijn o.a. Papavers, slaapmutsjes (Escholt- zia), Beseda," Portulaca- enz. Om ze later op de gewenscht plaats te kunnen brengen kan men de slecht te verpla-nteii soorten ook in potjes zaaien, waaruit men ze later met kluit kan verplanten. Dit is ook voor de minder lastige soorten natuurlijk bruik baar, om oponthoud in den groei te voor komen. Het gewone verplanten geeft onvoor- waardelijken stilstand in den groei en werkt de bloomvorming in de hand, wat voor vele planten wel gewenscht is. behal ve voor inplanten (Latyrus, OoBt-ïndi- sche-kere). Deze zaait men dus ook bij voorkeur op de bestemde plaats uit. Om de liefhebberij en de plantenkennis te bevorderen is het wel gewenscht, ieder jaar eenige soorten uit de prijscourant op te diepen, die meirnog niet kent: men zal dan zien, dat er zeer veel onbekende bloe men zijn, die de moeite van het kweeken wel loonen. Soorten noemen beeft voor ons dunkt me geen zin, daar iedere prijs courant een enorme keuze geeft. De diepte waarop gezaaid moet worden hangt af van de dikte van het zaad, met dien verstande, dat het groote zaad dieper komt dan het kleine. Het ldeine zaad wordt hoege naamd niet onder gewerkt, alleen wat aangedrukt, zoodat het innig met den grond in aanraking komt, maar het groo- tere zaad lcornt eenige milimeters onder de oppervlakte. Als grove regel geldt, dat het zaad niet dieper mag liggen, dan het zelf dik is. Volgens deze regel zou het zaad van Oost-Indische kers b.v. ongeveer een centimeter onder den grond komen, wat wel wat ondiep is. Voor Heine zaden gaat het echter beter op. Na bet zaaien kan men den grond met een plat voorwerp, b.v. een spade een wei nig aandrukken om uitdrogen van den grond te voorkomen. Op zwaardere gron den geeft dit echter soms aanleiding tot het korsten van de oppervlakte; daar doet men het dus niet of niet te erg. Het verplanten, dat van latere zorg is, doet men bij voorkeur nadat het geregend heeft of tegen dat men een buitje ver wacht. Doordat, de meeste zomcrbloemzaden buitengewoon goedkoop zijn, is het moge lijk, vele soorten aan te schaffen, waar van men dan zelf voortaan zaad winnen kan om in de soort te blijven, want ook bet zaadwinnen ervan is zeer gemakkelijk. Ten slotte en we zouden haast zeggen, ten overvloede, zij erop gewezen, dat alle zomerbloemen do zon minnen.-In schaduw- tuinen zijn ze dus niet op hun plaats. V. H. Vragen aan de Redactie van de „Leid- sclie Courant". Katholiek Leven in het Buitenland. Bedevaarten naar Lourdes in 1926. Het totaal van de bedevaartgangers naar Lourdes in 1926 bedroeg 278060 personen, waarvan 179060 uit ander© landen; oDder deze pelgrims bevonden zich 12000 zieken. Deze getallen betref fen alleen die bedevaartgangers, die ge meenschappelijk. in groote gezelschap pen Lourdes hebben bezocht. Diegenen, die op eigen houtje naar Jxiurdes zijn gekomen, moet minstens even groot zijn, als die met een georganiseerd gezelschap hunne bedevaart hebben verricht. Aan H. Com munies worden circa 100.000 uitgedeeld. In toaal werden 51000 H. Missen in de bedevaartskerk en de verschillende ka pellen der stad' gelezen. De doklorencommissi© van het „Bu reau des Constat!ons'' kon 25 wonder baarlijke genezingen in het jaar 1925 en oen. in het jaar 1926 vaststellen. Het kloosterwezen in Spanje. Volgens eene .officieel©. statistiek in de Croix zijn er in Spanje 896 rëligieüse mannelijke genootschappen, met totaal 17204 leden, waaronder 10276 professo ren. Het aantal nonnen bedraagt 54605 over 3594 kloosters verdeeld. Het opbouwen van verwoeste kerken. Hierover bericht de „Osscrvatoro Ro mano'' op 14 en 15 Febr. 1927 en wel van eene vergadering van het Comité, het welk het voor noodig had gevonden den opbouw intensief aan te- pakken. Tot op heden heeft dit Comité 22 millioen francs ingezameld en verdeeld; 500 kerken heeft het reeds laten opbouwen. 800 kerken worden thans gerestaureerd en in 3U00 kerken wordt op kosten van het Comité godsdienst gehouden. Het Comité denkt echter niet alleen aan den wederopbouw en verfraaiing d r kerken, doch richt ook haar oogmerk op den noodlijdenden klcrus. Van 36000 gemeenten in Frank rijk zijn 12000 zonder herder en het co mité heeft die zielverzorgers, aan wier hoede meer dan een kerspel is toever trouw iÜ.OOÜ rijwielen ter beschikking gesteld. Bovendien ontvangen 6000 arme priesters eene ondersteuning. Ook de groote seminaria wenden zich niet tever- goefsch tot het comité en de jongo pries ter, die een plaats op liét land moet aan nemen, wordt in het bezit van het 'noo- dige gesteld, die. henj zjju duanieihe aan genamer maken Een.nationaal congres, van dc katholieke jeugd in Spanje. Dit congres vond te .Madrid plaats en wél van 1318 Maart: 1927. Het hoofd doel van het congres was de jeugdorga nisaties, odder eigen leiding met de ka tholieke actie to vereénigen. Deze katho- ljèke actie heeft in den laatsten tijd zulk een groot en organ isdtiearbeid verricht dat zij gerust lievige 'stormen kan lege- moet zien Zooals wij uit dc „LI Debate" ervaren hebben, wordt eene bijzondere onderaf deeling der katholieke jeugd in het leven geroepen, wier leden nadat zij zorgvuld zijn voorbereid en aangeleerd, voor de propaganda zijn bestemd. In weerwil van het feil, dat alle leden bunno hechte ver knochtheid aan het vaderland te kennen gaven en trouw aan hun vaderland be loofden, werd elke toenadering tot de een of andere politieke richting als verkeerd verworpen en de gcheelo jeugdorganisa tie alleen onder de autoriteit der kerke lijke overheid gesteld. De Bisschop van Oviedo vorderde de jeugd op voor het op richten van eene bij uitstek katholieke Universiteit te propagUndecren. Spanje mag hierin bij de andere naties niet ten achter staan. Eon Spaansch monument zal eenst- daags, zooals de „Osservatoro Romano" ons mededeelt, in Bilbao op een der grootste pleinen der atad worden opge richt. Het monument heeft den vorm van een bronzen zuil met basreliëfs; bo venop wordt bet Allerheiligste Hart van Jezus in goud aangebracht. Chinccsche protestanten en de haat tegen de vreemden. Het is een bekend feit, dat de leiders der Chiueesche revolutie groolendcels voormalige leerlingen van protestante missiescholen zijn, wat echter aan het feit geen afbreuk doet, dat do haat tegen de vreemden met den haat tegen het chris tendom hand in hand gaat. Dat echter organisaties van protestanten ook hier aan meedoen, heeft men tol op heden niet geweten. Zooals de „Maasbode" me dedeelde, levert de nationale Christelijke raad der intcrnatiouale missies, volgens de „Morning Post", prachtige bijdragen om tot haat tegen de vreemdelingen aan le wakkeren. Deze raad, die zeer veel invloed schijnt te hebben, heeft zijn hoofd zetel in Sjanghai en aan dc spits staan naast den Chinees David Yui als presi dent, de secretarissen Hodlgkin en I.obcn stinc. Met ingang van het nieuwe jaar verspreidde de raad eeno lithografie, die Christus afbeeldde aan 't hoofd van een groep studenten, die de vreemdelingen uit land verdreef. Evenzoo eigenaardig is eene oproeping van het christelijke co mité van Wuhan aan de „mede-christe nen'', hetwelk de christenen tot onder steuning der Kantonregeering oproept. Nu eens verHaart men het Christendom als tegenstander van het imperialisme, dan weer verkondigt men een bij uitstek nationaal, Cbineesch Imperialisch chris tendom. De groote drijfveer in deze be weging der Chiueesche protestanten is de „Young Mens Christian Association". De pers in Duitschland gebruikte in 1926 300.000 wagons rota- liepapier voor den totaalprijs van 100 millioen Mark. Hierbij kwam nog een verbruik van gesatineerd papier voor de bijlagen ten bedrage van 75.000.000 Mark Voor het drukpapier waren anderhalf millioen kubieke meters pijnboomenhout noodig. In Berlijn werd alleen aan ar beidsloon in de courantendrukkcrijen 25 millioen Mark betaald, waarbij de on kosten voor do rondbrengsters (bij Mosse Ullestein cn Scherl ongeveer 25003000) de transportkosten en de telegram- en telefoononkostcn nog niet eens zijn bere kend. Slowakije over katholieke journalistiek. De katholieke bisschoppen van Slowa kije hebben in een herderlijk schrijven eenige gedragslijnen voor katholieke journalisten vastgesteld. Op de eerste plaats gelden deze voor kerkelijke digni tarissen, dio in de journalistiek, werk zaam zijn, doch op de tweedo plaats ook voor andere lecken-journalistcn. De groo te beteekenis der journalistiek ligt hierin dat zij voor het volk eene school tot voortdurende opvoeding is. Het hangt dus geheel van do journalisten af, of de bladen apostolisch kunnen werken. Zeer groote waarde hechten do Bisschoppen aan den inhoud der katholieke couran ten, hunne liefde voor de waarheid en de moraal in hun schrijven. Een Bisschop vermaakt zijn vermogen aan nuttige inrichtingen. De voor korten tijd gestorven Bisschop van Richmond, aartsbisschop-titulair van Marianne, Denis J. O'Connell, heeft zijne groote kostbare bibliotheek aan bet St. Mary Colleg, Emmitsburgh, Md. ver maakt Zijn vermogen, hetwelk op 150.000 Pond Sterling wordt geschat, heef hij aan katholieke inrichtingen nagelaten. Lof van protestanten. De congressional record" in Washing ton publiceert den brief van een protes tant veteraan, waarin o.a. bet volgende voorkomt: Wanneer alle menschen wis ten hoeveel goeds do Ridders van Co lumbus aan zieke invaliden doen, dan zou aan liet lofprijzen geen einde komen. WETENSCHAPPELIJKE BERICHTEN Een stille kamer. In dc kelderverdieping van liet nieuwe Kon. Ziekenhuis voor Ooraandoeningen te Londen is een kamer gebouwd, waarin ge luid niet kan doordringen. Dit stolt dc dok ters in staat uiterst nauwkeurig de mate van doofheid van patiënten vasl le stellen. Do stilte in dit vertrek is zoo diep, dat ze sommige patiënten vrees aanjaagt, vooral die patiënten, die gewoon zijn aan liet oorverdoovend geluid in de Londenscbe straten. Men beweert, dat men in bet ver trek het kloppen van bet mensckelijk hert kan hooren, en ook liet geluid, dat hel knippen der oogleden moet vergezellen. Het ziekenhuis is dezer dagen door don minis ter voor Gezondheidswezen, Chamberlain, geopend. In zijn openingsrede haalde hij cijfers aan betreffende onderzoek van schoolkinderen, waaruit bleek, dat ooraan doeningen ouder de Londenscbe kinderen veelvuldig voorkomen. Er waren, zcido hij, meer dan 0000 kinderen in de Openbare lagere scholen, die geheel of gedeeltelijk doof waren. Er waren 17000 kinderen, die wel niet doof of halfdoof konden worden genoemd, maar die toch niet zuiver kon den hooren; en bovendien leden 30.000 kinderen aan aandoeningen van het roid- denoor. In 1926 leed één schoolkind op honderd aan een of andere ooraandoe ning, die behandeling eischte. Het ver schijnsel wordt toegeschreven aan do cncrvecrendc herrie van de Londenscbe straat, net nieuwo ziekenhuis met zijn 'stille kamer voorziet in een groote be hoefte. Haar tom-poucje. Plaats van handebng ccn der dorpsker ken in N.-B. Koster cn juffrouw. Lautsto zoekt, vindt niets, wendt zich tot den koater: „Koster, heb je m'n tom-poucje ook go- zicn?" „Bende-oew hundjo kweijt, juffrouw?" „Neen m'n parapluiel" „Wio weet ok, dé uw porrepluijbe Tom Pousjo biet!" Tableau Fijn kunstzijden weefsel, wasecht, in fraaie kleuren* kombinaties, voor Japonnen en Deux- Pièces, 95 cM. breed PER METER Dagelijks voorhanden mooie Stoof- en Bakpaling. V r ij d a g in het filiaal Mandenmakerssteeg 17. Aanbevelend, 2421 Firma J. C. SPAARGAREN 0^- Bestellingen worden ook per Telefoon 155 opgenomen en franco thuis bezorgd. 2421 Bij veiling in Caté „Centraal" te Oegstgeest gehoudcD, wer den in bod gebracht: 1. Twee Huizen, Erven en Boomgaard, bij Poel geest, op. f 3350. 2. Drie Huizen, Erven en Tuinland, daarnaast, op 1 2350. De toeslag blijftbepaald op Donderdag 14 April a.s. des morgens half twaalf, in Café „Centraal" te Oegstgeest. 2445 Notaris ROMEIJN. Terstond gevraagd in burger gezin met kinderen, een R.K. MEISJE zeli'stundig kunnende werken, huiselijk verkeer. Brieven bureau van dit blad No. 1226b. Met Mei gevraagd een nette R. K. DIENSTBODE boven de 15 jaar (melken geen vcreischte) bij J. A. M. van Niekerk Lindeho vest raat 8, Zwammerdam. 13321 Op do Stoomw weg 3.r •lierij Stations- ican een STRIJKSTER 2432b gepiaatft Biedt zich aan HUISHOUDSTER, van middelbaren leeftijd bjj lieer of Dame, of in klein gezin. Uneven No. 2411, Drukkerij „Flora" Noordwijk. «3000AANGEBODEN als li> Hypotheek, tegen G% vai TER LEEN GEVRAAGD 1 1000.tot Augustus, door een ■olied Landbouwer. Br. Bur. v. d. Blad no. 2428b. H. H. BARKERS. Yoor terstond biod( zich aan, oen Bakkei sbediondö, gemengd bedrjjf, 3 jour bjj het vak. Fr. br. aan A. WENNKKE8, p. a. do lieer W. ltocrt, Bakkerij, Urnr straat "Woerden. 2437b SCHOONMAAKARTIKELEN Groote sortcering Zcemloer, Spon zen, Dweilen, Bezems, Cocon- en Haren Stoffers, enz. WaBchmuchi- ncs-cn "Wringers. liuiHhoudtrnppcu, Finn a "Wed. V. WOLFF, Haven 36 Leiden 2440b I Gezocht te Lisse, een NET R.-K. KOSTHUIS, met huiselijk verkeer. Brieven met opgaaf vun prijs aan J. VAN DHR PLOJ1G, Hijus- burg. 2426 WIJ BEHANGEN uitsluitend voor reclame, loon 25 ct. per rol, ook bniten de Btad. Be- ïiangsclpapiercn vanaf 8 et. p. rol. Vlnggo netto bediening. Schitte- rendo stualcollectie. Conditiën zijn contant. Het adres is geworden, G. VOGELSANG, Langegraiht 64a. 2388b KAASPERSEN Kurns, Karntonnen, Klectrischo Kaasroennaebino, Botcrporsen, Bo- tcrvlotcn, Roomstaron, Recbto emmers, 'Bonemmers, WriDgtobbcn, Kaastobben, Kaasvormen, Wei- kuipen, Wnsehmacbine s enz,, wij vorkoopon alleen het fabrikaat Blom. Firma WOLFF, Haven 36 Leiden. 2444 TUDNOERSHOUT. Te koop gevraagd 80 bos mooiÖ Sparron-Erwtcnrijzen. Prijsopgavo aan O. v. REMMEN, Zocterwoudo Noordbuurt. 2434 KOE- EN PAARDENDEKKEN Jute- cn Hcnnependekken in allo maten. Gestreepte Markt- dekken. AVollcn Paardendekens. Allo soorten Touwwerk. Firma Wed. F. WOLFF, Handel in Lond- bouwortikelen. Haven 36, Leiden. 2441b ZOETERWOUDE. Waar koopt men de bent© klompen? Ongetwijfeld bij J.v.d. AKKER, Weipoort Zoelcrwoudc. Handel in alle soorten klompen. Uitsluitend prima handwerk. Heeft U onze nieuwe geverfde klompen gezien? 2442b MELKEMMERS. Prima noadlooze vertinde Melk emmers, Melkbussen, Thcemscn enz. Vertind koperen Rocrmcssen, Gecontroleerde Thermometers en Pekel wegers, Haren Tbeemsen in alle maten. Prima kwaliteiten. Logo prijzen. Firma WOLFF. ll.mii 30. 1.. iJen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5