SPORT EM WEDSTRIJDER. Jaarvergadering Cricket Bend. Een bestuurscrisis. Onder buitengewone belangstelling vond Saterdag de jaarlijksche algemeene verga dering plaats van den Nederlandschen Cricket Bond, in een dor zalen van de In dustriële Club te A'dam. Id zijn openingswoord constateerde de voorzitter, de beer H. S. Isbrückcr uit Pen Haag, tot zijn groet genoegen, dat deze vergadering zoo druk bezocht is, waaruit hij meent te mogen afleiden, dat de belang stelling voor de cricketsport steeds stij gende is. Het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester, de heer A. de Haan Azn., werd goedgekeurd. Voor zijn gevoerd financieel beheer werd den heer De Haan décharge verleend en hel verslag der kascommissie goedgekeurd Na eenige besprekingen werd het be stuur gemachtigd aangaande het Officieel Orgaan nader een beslissing te nemen. Betreffende de „bespreking komend sei zoen" deelde de voorzitter mede, dat het bestuur in den afgeloopen winter een cir culaire heeft rondgezonden, waarin ge vraagd werd hoe *de vereenigingen de competitie in het a.s. seizoen wenschen in gedeeld te zien. Na medegedeeld te hebben het resultaat van de vergadering der le klassers, met welk besluit het bestuur zich kan vereeni gen, verkreeg de heer De Meyere het woord die vroeg of het advies van de te benoemen commissie der le klassers door het bestuur bindend zal worden verklaard. De voorzitter kon hierop niet onmiddel lijk bevestigend antwoorden. Hij schorste daarom voor eenige eenige oogenblikken de veragdering, ten einde met zijn medebe- stuurderen overleg te plegen. Bij heropening der vergadering deelde de voorzitter mede, dat het bestuur van meening is. dat het zich niet bindend kan verklaren zonder eerst te weten wat het juiste voorstel der ie klassers is. De heer De Meyere zegt, dat de le klas sers geen voorstel doen. Hij vraagt alleen, of het bestuur het advies der commissie uit do lé klassers bindend wil verklaren. De voorzitter kan daarop niet ingaan, waarop de heer De Meyere vraagt de ver gadering te laten stemmen over het voor stel der le klassers. De heer De Haan (bestuur) meent, dal het niet aangaat het bestuur en de verga dering in een bepaalde richting te drijven en wil eerst weten wat de le klassers pre cies wenscheh. De heer Sabelson (Amst. G. G.) wil de zaak laten zooals die is. Hij zegt, dat het bestuur het besluit heeft genomen om de vereenigingen Phoenix en Amst. G. G. le laten promoveeren en verzet zich er tegen, dat de vergadering dit besluit ongedaan maakt. De heer De Meyere vraagt nogmaals, aan de wenschen der le klassers te voldoen en het voorstel in stemming te nemen, wat het bestuur echter niet wil doen. De heer Sabelson vraagt schorsing van de vergadering, opdat het bestuur met de commissie uit de le klassers eerst overleg kan plegen. Anders worden z.ii voor het cricket zeer nadeelige besluiten genomen. De heer Pleyte (Hilversum) stelt voor de competitie voor bet komende seizoen in te deelen zooals deze in 1926 was. Dan kan het volgend jaar een andere regeling wor den getroffen. In aansluiting hierop deelde de hcèr De Meyere mede, dat indien op het voorstel van den heer Pleyte wordt ingegaan, de le klassers toch met een wijziging van art. 69 zullen komen op de eerstvolgende ver gadering, welke wijziging in hoofdzaak bedoelt een commissie van advies in te stellen. De heer Grootmeyer (V.V.V.) zegt, dat de le klasers niet nu pas met dit voorstel zijn gekomen, maar dat zij reeds jaren met dit voorstel rondloopen. Zij hebben het niet eerder ingediend, omdat de le klas sers alleen het belang van het cricker in Nederland op het oog hebben. De le klas sers hebben jarenlang propaganda gemaakt en men moet het nu niet doen voorkomen alsof de le klassers hier alleen hun be lang bepleiten. Spr. wenscht geen pyrami- de op z'n kop, en verdere uitbreiding van de le klasse .acht hij fnuikend voor cricket Uit de verdere (verwarde) discussie blijkt, dat het bestuur het onderling niet eens is. De heer Davidson (bestuur) zegt, dat de yergadering in een impasse is geraakt. Er is besloten als voorwaarde te stellen tot Promotie der beide 2e klasse vereenigingen dat eerst de terreinen dezer vereenigingen aan een keuring zullen moeten onderwor pen worden. Wanneer deze terreinen goed gekeurd zouden zijn, dan zou het bestuur bij de commissie aandringen zich er mede te vereenigen, dat beide vereenigingen ge promoveerd worden. De heer De Haan is van meening, dat bet besluit van het bestuur, zooals het ge publiceerd is, juist is. Hij kan zich vergis sen, maar meent van niet. De zaak is des tijds rijpelijk overwogen en hij meent dat bet voor het cricket van belang is, dat de Je klasse competitie uit 8 of 10 clubs moet bestaan. - Nadat talrijke sprekers nog het woord gevoerd hebben, schorste de voorzitter we derom de vergadering, waarop het bestuur ®ot de afgevaardigden der le klassers een onderhoud had. Toen eindelijk de vergadering heropend werd, deelde de heer Isbrücker mede. dat de heer Haas (Haarlem) het voorstel heeft gedaan, dat de algemeeno vergadering be sluit het bestuur te ontheffen van het osns (door het bestuur) genomen besluit om «e twee bedoelde vereenigingen te doen promoveeren. Het bestuur, aldus de voorzitter, is al gemeen van gevoelen, dat het zich moreel gebonden acht aan de belofte aan Phoenix A.G.G. gestand te doen, maar moet het 'oorslel toch in stemming brengen. Na eenige discussie werd dit voorstel aangenomen met 2823 steramen. Hierop deelde de voorzitter mede, dat het bestuur zijn mandaat ter beschikking stelt. Na een kleine reglements jjziging, die zonder discussie werd aangenomen, stelde de heer De Mevere voor het bestuur bij acclamatie te herbenoemen. Dit voorstel werd onder applaus aange nomen, waarop de voorzitter mededeelde, dat het bestuur zijn benoeming in beraad zal nemen. Hierna werd de vergadering, welke een minder rustig verloop had dan voorheen, gesloten. Het bestuur heeft na gehouden beraad besloten zijn benoeming niet te aanvaar den. Het zal Zaterdag a.s. te Den Haag een nieuwe algemehne vergadering uitschrijven Als eerste punt van de agenda wordt be handeld do bestuursverkiezing. BILJARTEN. Driekamp MoonsDommeringVan Belle Zaterdagmiddag en -avond is de drie kamp tusschen Moons, Dommering en Van Belle in het clublokaal van 't Zuid te Rotterdam voortgezet en beëindigd. Dommering, die vóór speelde, begon met een poedel, waartegenover de Belg met twee antwoordde. De Arnhemmer scoorde daarna 26 en toen ontplooide de Belg een goed berekend spel. Toen hij zijn serie tot 138 bad opgevoerd kreeg hij een zware massé te verwerken, waarop hij strandde. Intusschen ging het bij Dommering ook nu weer niet naar wensch, want hij scoor de achtereenvolgens slechts kleine series van tot 11. De Europcesche kampioen daarentegen legde een groote vastheid aan den dag en liep meer en meer op onzen landgenoot, die in dit tournooi wel zeer met pech en onfortuin te kampen had, uit. Zijn derde beurt leverde weer een vrij hooge serie tan 88 op en in de vierde beurt een serie van 156 zoo keurig en zoo „af" dat we gerust kunnen zeggen, dat Van Belle een spel ontwikkelde zooals hij no; nimmer ten loon heeft gespreid. Dommering zette de partij voort met een serie van 45, waarbij hij de ballen maar niet in een goede positie kon krijgen. Onze landgenoot toonde zich hierna weer wei nig safe en bracht het daardoor niet ver der dan 3 punten In de zesde beurt ging de Belg de laatste honderd in. Het positie spel van Van Belle liet niets te wenschen het was zonder fout. Hij wisselde zijn korte spel slechts met een paar wijde stoolen af 'om de ballen daarna weer bijeen te brengen. En zoo kwamen de caramboles rustig, maar zeker. Het werden er 80 daar hij een gelukje geboekt had, stevende hij naar de honderd toe en jawel de derde honderd in deze partij leverde zijn zesde beurt niet alleen op, doch hij maakte ook de partij uit door een eindserie van 116, derhalve met een gemiddelde spelend van 83.33. Hieronder hot staatje: Van Belle Dommering 500 6 156 83.33 92 6 45 15.33 's Avonds 'werd de match Van Belle— Moons gespeeld. De uitslag was: Van Belle Moons 500 18 143 27.7? 282 17 75 16.58 De einduitslag is dus: Van Belle Moons Dommering 1000 24 156 41.66 782 31 112 25.22 200 10 45 10.52 ZWEMMEN. WeismGller verbetert een wereldrecord. Hel wereldrecord zwemmen (vrije slag) over 500 yards werd door Johny Weiss- mailer te Chicago verbeterd en gebracht op 5 min. 28 2/5 seconde. ,,De Ort." VOETBAL. De Kampiocnscompetitie. Het verloop der kampioenscompetitie is dezen keer wel merkwaardig. De uit slagen van gisteren zijn daarvan wel het beste bowijs. Want terwijl Heracles in Amsterdam tegen Ajax debuteerde met een gelijk spel slaagde Feijenoord er in de Bredasche club, die een barer ge vaarlijkste tegenstanders genoemd mag worden, met een nederlaag naar huis te zenden. Over het verloop der wedsfrijden geeft „De Courant'' volgend verslag: Terwijl Feijenoord voor de rust tal rijke kansen kreeg om te doelpunten en er dan ook twee van benutte, konden de 5 voorwaartsen van N.A.G., die dikwijls genoeg voor Dekker verschenen, maar niet tot overeenstemming komen. Het verband in hun aanvaLsLinie was te dik wijls zoek en het spel van den midden voor Van den Broek te mat. Een loom heid, die te meer opviel, waar Brosens een groote bewegelijkheid aan den dag legde, welke hem in staat stelde een voorzet van Petit van dichtbij langs Dek ker te werken. Beide Feijenoord-doelpunten werden door Koonings gescoord. De eerste met het hoofd, toen Vijgeboom (door dc zon gehinderd?) een schot op doel verkeerd beoordeelde en deze van de lat terug sprong. De tweede uit een voorzet van Weber, waarbij Koonings tijd genoeg kreeg, om zorgvuldig le richten. Na de rust, die met 21 voor Feijen oord inging, werd het spel bedorven door te ruwe manieren, die door den ar biter van Gessel zooveel mogelijk weiden onderdrukt. Zelfs Van Heel bezondigde zich eenige malen aan trucjes, die niet door den beugel konden. Gelukkig bleef de scheidsrechter den toestand beheer- schen, zoodat er zich geen onaangename incidenten voordeden. Er werd vrij veel „hands" gemaakt. Eenmaal door Bul Jr. in het strafschop gebied. De scheidsrechter zag hel niet, waardoor N.A.G. een strafschop ont ging. Doch voordien had Feijenoord de leiding vergroot, want Barendrecht be nutte een kwartier na de hervatting een uitstekenden voorzet van Petterson (31) Tweemaal daarna stond Vijgeboom al leen tegenover een Feijenoordspeler. Pijl was de eerste, hij talmde, bleef staan en schoot tenslotte in de handen van den doelvcrdediger. Barendrecht deed beter, toen hij zich in dezelfde positie geplaa'st zag. Maar de N.A.C.-keeper dook op eminente wijze naar het vinnige schot, zoodat ook deze tweede kans onbenut voorbijging. N.A.G. spande zich lot het uiterste in en Feijenoord trok de spelers op het doel terug, zoodat een paai' uitstekend ge richte schoten van Terbeek wel Rotter dammers, maar niet het doel troffen. Terwijl Bessem een bandbaldemonstratio gaf, trok het publiek reeds naar dc uit gangen. En het had geen ongelijk, want de zoo spannende wedstrijd ging als een nachtkaars uit. Fèijenoord heeft thans een kostbaren voorsprong van 1 punt op N.A.G. De achterstand, die Ajax hij deze twee ploegen thans heeft, geeft niet veel hoop voor de Amsterdammers, al zullen er ook door de andere clubs nog wel oens harde noten te kraken overblijven. Over den wedstrijd AjaxHeracles schrijft „Dc Courant" o.m. het volgende: Wij hebben den indruk gekregen, dat dit gisteren een bedriegelijke wedstrijd voor dc Amsterdammers geweest is. Wat Heracles in den beginne vertoonde, was een tamelijk onschulidg spelletje, waar in, behoudens enkele uitzonderingsmo menten in de voorhoede, het individua lisme hoogtij vierde. Van verband tus schen de linies was nauwelijks sprake, zoodat het veel had van ons voetbal uit den ouden tijd, d.w.z. uit den overgangs tijd toen de kick-and-rush-periode werd losgelaten. Het behoeft geen wijdloopig betoog om aan le tooucn, dat men met dit oudcrwetschc spel geen kans meer beeft tegen de moderne methode. Maar hoo was het onder zulke omstandigheden dan mogelijk, dat Heracles het Oostelijk kampioenschap kon veroveren op ploe gen als Enschede, Go Ahead, e. a., die toch ook de meest moderne systemen in hun spel toepassen? De wedstrijd van gisteren heeft ons op die vraag wel een zeer duidelijk ant woord gegeven. Het Heracles-spel was volstrekt niet zoo antiek als het in de eerste helft wel leek. Na de rust hebben de hoeren laten zien, dat zij allormnst „achterlijk'' ziju, zoodat hun zwak optre den in het eerste halfuur waarschijnlijk moet worden toegeschreven aan vrees Do gedachte, hier voor de eerste maal te spelen om dc allerhoogste eer, dat mach tige, schijnt de Almelo'ers zóó te hebben aangegrepen, dat zij er door uit hun I gewonen doen raakten. Hoe slecht heeft Ajax van die om standigheden geprofiteerd. Zij kwam tot een schier .ononderbroken reeks van aan vallen, maar deels door goed keepen van Hilbrink, deels door onzuiver schieten, bleven doelpunten voorloopig uit. Te bor- declen naar de verdere ontwikkeling va» Ajax' spel, gelooven wij niet ver van d< waarheid af te zijn wanneer wij veron derstellen, dat de Anisterdamsche ploc; zich in deze periode reeds zeker waand< van de overwinning en er van overtuigd was, dat het komen der doelpunten slechts een kwestie van tijd was. Wij zijn er bijna zeker van, dat deze gedachte nog voedsel vond, toen de spil Anderi'ssen een met moeite weggewerkten bal opving en van grooten afstand via den paal in het doel der Oostelijken schoot. (10) Even te voren waren de hoofden van lseger en den recjitshalf Letteboer in onzachte aanraking met elkaar geweest, waardoor beiden buiten gevecht werden gesteld De Ajacied was spoedig terug; maar de andere werd door J. Freeze (de derde broer in deze ploeg), vervan gen. Er was juist een half uur gespeeld, loen een snelle uitval van Heracles' lin kervleugel eindigde in een korte worste ling voor het Ajax-doel, waaruit Reekers den gelijkmaker scoorde (11). Dao heeft Heracles opnieuw poch doordat haar spil G. Freeze geblesseerd raakt hij wordt vervangen door Edclcin. En kele minuten vóór rust heeft lseger sue ces door forsch op een dor backs in te loopen en, wanneer bovendien Hilbriuk aarzelt den Ajacied tegemoet te gaan kan deze gemak» lijk scoren, zoodat met 21 gedraaid wordt. Na do hervatting blijkt al spoedig, dat Heracles over haar eerste huivering been is. Ondanks de handicap van twee in vallers in de halfbacklinie, waarin Brou wer thans de spilplaats bezet, demon streert de geheele ploeg nu een aardig verband, dat gepaard gaat met een pret tig aandoend enthousiasme. Wel krij; Ajax weer de eerste kansen en komt de doellat eens den Almeloschen keeper te hulp, maar met het doorloopend offensief der gastheeren is het gedaan. En naar mate de tijd vordert, komen de Hcrac- lieden bqjer in hun spel, waardoor de partijen volkomen tegen elkaar opwegen. Alle schuchterheid is als hij tooverslag verdwenen bij de gasten, die nu laten zien, dat voctbaltechniek volstrekt geen gesloten boek voor hen is. 't Wordt meer en racer oppassen voor Ajax en war na circa 20 minuten v. d. Kolk goed doorzet, geeft hij met zijn schot via den paal De Boer geen schijn van kans (2—2). Het verdere verloop van den strijd bleef aantrekkelijk, maar doelpunten kwamen er niet meer.... ondanks even voor het ein de de Almeloërs B Freeze en Reekens op enkele meters voor open doel stonden en de kans misten.... De stand in de kaïupioenscompetitic luidt thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. put Feijenoord 3 2 1 51 5 N A. G. 3 2—1 5—4 4 Ajax 4 112 56 3 Heracles 1 1 22 1 Velocitas 3—12 1—3 1 Promotie cn degradatie. Het heeft weinig gescheeld of de wed- trijd tusschen de tweede klas kampioenen in Afdeeling I was in een overwinning van D. E. G. geëindigd. De Amsterdammers waren veelvuldig in het offensief, doch de afwerking der aanvallen liet te wenschen over. Slechts wist men to profiteeren van een kapitalen fout in de Haarlemsche achterhoede om gelijk te maken. In deze competitie resten nu nog de wedstrijden D. E. G.H. V. V. en H. V. V. Haarlem. Indien de Hagenaars den eer sten wedstrijd winnen, zijn zij voor de eer ste klasse behouden. De stand luidt hior: gesp. gcw. gel. verl. v.t. pnt. B. V. V. 2 2 30 4 Haarlem 3 111 66 3 D. E. G. 3—12 4—7 1 In het Oosten heeft het er alle schijn van dat Hengelo afgedaan heeft. Gisteren werd opnieuw verloren, thans van Rigters- heck. Toch behoudt de Apeldoornsche club de beste kansen hetgeen blijkt uit de hier onder volgende cijfers. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt A. G. O. V. V. 2 2 7—2 4 Rigtcrsbcek 2 1 1 76 2 Hengelo 2 2 511 In het Zuiden begon de promotie-degra datie-competitie met den wedstrijd Longa V V. V. De Tilburgenaars bleven met 31 de baas over de Venlosche tweede klasser. Do Groningsche degradatie-candidaat begon gisteren slecht door een gelijk spel te behalen op H. S. C., dat vorige week van Alcides verloor. Deze uitslag zal de Meppelerclub wel doen juichen. De stand is thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Alcides 1 1 41 2 W. V. V. 1 1 2—2 1 S. G. 2—11 3—6 1 De competitie. Van hetgeen er nog aan competitiewed strijden was vastgesteld ging er veel niet door wegens terrein-afkeuring. Daaronder was ook de wedstrijd Mor- wide-A.DO., zoodat de beslissing hier nog langer is uitgesteld. Het wordt balf Juni alvorens de beslissing inzake promo tie en degradatie van Afdeeling II is ge vallen. Voor de derde klasse A behaalde U.V.S. in haar laatsten wedstrijd een iiksche over winning op L.F.C., waardoor do k-msen van de blauw-witte Leidcnaars op behoud in dc derde klasse nog niet verstreken zijn. Er is een beslissingwedstrijd noodig met Ilillinen Ontleend aan -„de Grl." volgen hier De uitslagen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Amsterdam: AjaxHeracles 22 Rotterdam: FeyenoordN.A.G. 31 AFDEELING I. Promotie en degradatie. 2 e klasse. Haarlem: HaarlemD.E.C. i AFDEELING II. Promotie en degradatie. 3e klasse Delft: ConcordiaGouda 3-2 Reserve derde klasse. Den Haag: II.B.S. IH—H.D.V.S. II 3—2 Competitie. Tweede klasse B. Rotterdam: R.F.C.Neptunus 31 Derde klasse A Leiden: U.V.S.L.F.G. 51 Vierde klasse G. Gouda: G.S.V.Celeritas 71 AFDEELING III. Promotie en degradatie. Tweede klasse. Hengelo: HengeloRigtersbleek 46 AFDEELING IV. Promotie en degradatie. Tweede klasse. Tilburg: L.O.N.G.A.—V.V.V. 3—1 Competitie. Eerste klasse. Roermond: RoermondN.O.A.D. 23 AFDEELING V. Promotie en degradatie. Tweede klasse. Hoogezand: H.S.C.—W.V.V. 2—2 Om den N.V.B.-beker. 'Derde ronde). Koog a d. Zaan: K.F.C.Z.F.G. 04 Zwolle: Z.A.G.West Frisia 21 IJmuiden: StormvogelsV.V.A. 53 Utrecht: VoorwaartsH.B.S. 19 Utrecht: Velox—R.C.II. 1—2 Alphen: AlphenWillem II 25 Schiedam: II.D.V.S—S.V.V. 2—2 Dordrecht: D.F.G.Wageningen 23 Arnhem: VitesseWatergraafsmeer 92 Leventer: R.O.D.A.Enschedé 2—3 Eindhoven: EindhovenExcelsior 11 D enBosch: WilhelminaVelocitas 42 Leeuwarden: LeeuwardenAlcidcs 13 Vriendschappelijke wedstrijden. Nijmegen: QuickV.O.C 11 Hilversum: Hilversum't Gooi 51 Groningen: Be QuickNed. Cor. II i2 Alkmaar: Alcnï. Viclr.Hollandia 5G Leiden: A.S.G.V.U.G. 67 Den Haag: H.V.V.—D.H.C 5—1 Haarlem: H.F.GNed Corinthian? 2—3 Het vectbalincident te Zwolle Naar de „Tel." vernoemt heeft hel be stuur van den N.V.B. in zijn te Groningen gehouden vergadering beslole: den wed strijd Z.A.G.Go Ahead, welke onlangs om de bekende roden niet werd uitgespeeld, op nieuw te Zwolle vast te stellen, met dien verstande, dat alleen dc resteerende tijd zal gespeeld worden, t.w. van af 74 minuut voor rust en met een beginstand van 10 in het voordeel der Zwollenaren. Verder zal Z.A.G. do reiskosten aan dc Deventenaren moeten vergoed :i. A.S.C—V.U.C. 6—7. Deze vriendschappelijke wedstrijd van A.S.G. verschildo in zooverre van vroegere friendly games, dat Rood Zwart nu eens volledig uitkwam. Men kon ook moeilijk anders verwachten, wijl het hier veel meer een oefening voor de a.s. degradatiewed strijden (die inmiddels nog wel lang zullen uitblijven) betrof dan een gewone vriend schappelijke ontmoeting. t Werd een vrij tam spelletje, dat door de talrijke doelpunten wel animcerend werd. Dat A.S.G. echter een 52 Voor sprong in een 67-nederlaag liet verande ren, pleit niet voor haar, al heeft do ge heele ploeg daaraan niet alle schuld. Dat de roodzwarte voorhoede het tot een half dozijn doelpunten wist te brengen is lichtpunt in dezen uitslag, al moeten wc daar dadelijk aan toevoegen, dat zulks grootendcels wel het gevolg was van liet falen der Haagsche achterhoede. De mid denlinie van A.S.C. was maar matig, in de verdediging blonk Wamsteker Jr. uit, die tot kort voor het einde zeer verdienstelijk werk leverde, doch door twee kapitale fou ten oorzaak werd van de nederlaag. Bij de Hagenaars was de voorhoede zeer actief cn gevaarlijk, zoodat Josson en Wam steker handen vol werk hadden. De mid den! inic was goed, doch had het wel ge makkelijk doordat de A.S.C.-halflinie te vér achterbleef, terwijl de binnenspelers maar al te weinig terug kwamen., Dc Haagsche achterhoede was verre van safe cn de A.S.C.-vooi'hoede had liet dan ook niet al te moeilijk. Onder leiding van scheidsrechter Sijes stellen de volgende ploegen zich op: A.S.G. Wamsteker Jr. Wamsteker Sr. Josson Bliek Wassenr.ar Yreeken Janssen Goslings De Ruyler Kiclil Stephanus v.Gelder P. Hendriks l)ill Klein Hermans Leliveld Galamé v d. Wildt Hendriks Zalm V.U.C. Rekker A.S.G. won den toss en V.U.G. trapte af, doch de bal wordt spoedig gestuit, waarna dc linkervleugel van A.S.G. in actie "kwam. Het spel golft vrij vlug op en neer, doch de aanvallen van V.U.G. >:ijn veel gevaar lijker door het keurige combinatiespel. Nu ongeveer 7 min. nemen de gasten door een mooien kopbal van Klein uit een voorzet van v. Gelder do leiding (01). Spoedig heeft Goslings gelegenheid gelijk te maken, toen do keeper oen voorzet van 'lichl slechts gedeeltelijk verwerkte. Lal kwam voor do voeten van Goslings, doch hoeve, deze 4/5 van het doel vrij /oor zich had, zag hij toch kans den bal naar den keeper, die in een hoek lag, te werken. Do bal bleef nog eenige oogenblikken 01 dc doel lijn, doch werd tenslotto toch naast het dool achter gewerkt. Goslings kenmerkt zich weer door zijn lusteloosheid op dif oogenblikken, dat alles niet naar wensch vlot, doch zijn medespelers houden vol. Uil een corner op liet V.U.C.-doel doelpunt Wassenaar van verre mot een fraai solio-, nadat dc hal aanvankelijk was weggewerkt (11). Vlug wordt weer doorgespeeld en vermelding verdient in do nu volgende pe riode het kopwerk der Hagenaars. Ah Wamsteker Sr. den bal over het geheele veld aan Stephanus doorgeeft, zet deze fraai voor en Goslings heeft geen moeite den bal langs den uitloonenden keeper ta plaatsen (21). Even later maakt Stepha nus van een fout van Zalm gebruik en rent er alleen van door. Met den Hagenaar op zijn hielen krijgt hij echter geen gelegen heid goed te richten cn hij schiet juist in handen van Dekker. Aan denWedr-rm kant redt Wamsteker Jr. zeer ver! ..i-lijk na een gevaarlijke schermt.' r 1>r 'Jool, De Haagsche achterhoede suui somtijds leelijk le schutteren, doch A.S.G. weel er geen profijt uit te trekken. Als Janssen editor den bal voor de voeten krijgt, na dat do keeper een schot van Goslings on voldoende verwerkt heeft, vergroot hij den voorsprong (31). Even later weet Klein er 32 van te maken, doch Goslings scoort opnieuw, zoodat de rust met 4— 2 aan breekt Na de hervatting duurt het ongeveer 20 minuten vooraleer Janssen zeer gemakke lijk uit een goed aangegeven bal van Vree ken 52 weet to maken. Goslings slaagde er zelfs in opnieuw te scoren, doch do scheidsrechter gaf o.i. ten onrechte buiten spel. Dat was voor V.U.G. het sein om wat beter aan te pakken en nadat P. Hendriks den ach terstand heeft verkleind (53), werkt Wamsteker Jr. ..meesterlijk" den bal in eigen (loei (54). Daardoor komt er nog wat meer vuur in de V.U.G.-geledcreu en als Bliek oven het veld heeft verlaten is de A.S.C.-ploeg een oogenblik in de war, waarvan v. Gelder gebruik maakt 0111 ge lijk t.- maken (5—5). Daarna begon Wam steker Jr. nog meer te knoeien, wal na zijn zeer goede werk erg tegen viel. Door een fout van hem wordt liet 56. Goslings laat ren mooie gelegenheid voorbijgaan om dadelijk weer gelijk te maken. Even later doet bij het echter toch uit een goede cor ner van Stephanus (6—6). Als V.U.C. weer aftrapt stormt de voorhoede dadelijk op hri A SC. (lord ,.r en In t is 6—7. Ba iinvo kwam het einde.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5