Daar gaat je schoone Y^pahje, schavuit!.— ttlerfenlurgj) dende regen heeft ten gevolge, dat de Slin- gebeken weer buiten haar oevers zijn ge treden. Het water staat op de Pol en van de Dijkstrook weer tot aan den straatweg. De bouwers, die hun tijd noodig hebben om hun landbouwarbeid te beginnen, kun nen daar voorloopig niet aan denken, daar de akkers diep onder water staan. DE MISDAAD BIJ ZUIDWOLDE. Aanwijzingen tegen den verdachte. Omtrent de ontdekking van de bij Zuid- wolde gepleegde misdaad meldt de „Mep- peler Courant" nog de volgende bijzonder heden. Het was verschillende menschen opge vallen dat meergenoemde R. zich sedert de vermissing van De Wit, uitgaven veroor loofde, die bij anders niet in staat wa doen. Algemeen was toch bekend, dat R.'s financieele positie verre van rooskleurig was. Den laatsten tijd scheen daarin op een voor het publiek onverklaarbare wijze verbetering te zijn gekomen. Moest vroe ger bijv. een leverancier van voederartike len, enz. nog wel eens langeren tijd wach ten op betaling zijner rekeningen, de laatste paar maanden betaalde R. meest alles con tant. Bovendien zou hij onlangs een gra- mofoon en een nieuwe naaimachine hebben gekocht. Vroeger kon R. zich zoo iets niet aanschaffen. De politie zocht tusschen de buitenge wone uitgaven van R en de vermissing van De Wit verband en haar vermoeden, dat R. van deze vermissing wel eens meer kon weten, werd sterker, toen haar uit den diefstal van do koeien en de wijze, waarop hij dien diefstal zoo langen tijd geheim had weten te houden, bleek, dat R. sluw er voor „geen kleintje vervaard" was. Volgens de bekentenis van de vrouw moet haar man op den bcwusten dag in hun woning met een' dubbelloops jachtge weer De Wit hebben doodgeschoten. Het dubbelloops jachtgeweer, waarmee de moord zou zijn gepleegd, is door de po litie in belag genomen. Wat tot de ontdekking leidde. Nader wordt nog gemeld: In het najaar van 1926 werden, als ge meld, uit een weide onder Zuidwolde een paar koeien vermist. Ondanks vele naspo ringen kon de politie de daders niet vin den, niettegenstaande de gestolen beesten waren voorzien van een brandmerk op de pooten. Enkele dagen geleden kwamen de eigenaren echter in den stal bij verdachte R. R. en herkenden daar de dieren. R. was toen ter markt in Hoogeveen om han del te drijven. Het viel op, dat hij goed in zijn geld zat. wat niet steeds het geval was. Op den terugweg naar huis werd hij aangehouden door de politie van Zuidwol- do. Hij was in het bezit van een vrij groote som geld. Ten slotte bekende de vrouw van R., zooals gemeld, dat haar man den ouden De Wit had doodgeschoten. Algemeen is men in Zuidwolde en omgeving onder den indruk van de misdaad. Ernstige brand te Zaandijk. Gisterenavond heeft een felle brand vroed in de perceelen Lage Dijk 134 en 136 tc Zaandijk. Het eerste perceel van den sigarenhandelaar Jeronimus, waar brand uitbrak, brandde voor het grootste deel uit. Belangrijker was de schade in de Cacao- en Chocoladefabriek „Ariba" van de firma Francken, die aan het eerste per ceel grenst. Doordat in de fabriek een hoogspanningskabel aanwezig "was van 1C.000 volt moest deze eerst uitgeschakeld worden, waarvoor de medewerking van [Amsterdam noodig was. Als gevolg van het hierdoor ontstane tijdverlies had het vuur gelegenheid zich snel uit te breiden. De fabriek ging zoo goed als geheel verloren. Omtrent oorzaak en schade valt nog niets te zeggen, aangezien de winkelhouder en de firmanten afwezig waren. Driehonderd kuikens verbrand. Dezer dagen is te RijkevooTt blijkbaar uit kwaadwilligheid, een kippenkooi in brand gestoken, waardoor 300 kuikens ver brand zijn. Het onderzoek der politie heeft tot dusver geen gevolg gehad. Ernstige vechtpartij te Den Bosch. Di een dansgelegenheid aan de Groote Markt te Den Bosch, ontstond gisteren avond tusscheü eenige bezoekers oneenig- heid, die weldra zoo hoog liep, dat men be sloot het huiten uit te vechten. Op straat entstond een formeele vechtpartij, waarbij IfUn messen gebruik werd gemaakt, met het gevolg, dat de 20-jarigo H. G. K. en de 21- garige J. A. diepe steekwonden aan rug en armen bekwamen. De politie voerde 'n charge uit, doch slaagde er aanvankelijk niet in de daders te arresteeren. Latei- in iden avond werden zij van hun bed gelicht en naar liet politiebureau overgebracht. Het zijn de 17-jarige tweelingen A. H. H. en A. W. H., heiden arbeider van beroep. De beide gewonden zijn in tewusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd; hun toestand is ernstig. Van ƒ1000 beroofd? Vrijdagavond troffen surveilleerende agenten van politie te Amsterdam een man op leeftijd in ernstig beschonken toe stand op den Amsteldijk aan. Zij namen hem mede naar het bureau in de Pieter Aertszstraat, waar bleek, dat hij een Duit- scher was, die den vorigen dag eveneens wegens dronkenschap naar het bureau was overgebracht. Bij het fouilleeren kwam een klein bedrag aan geld te voor schijn. De arrestant verklaarde, en hield dat later, toen hij nuchter was, ook vol, dat hij een biljet van 1000 bij zich had gehad. Hij vermoedt, dat het geld hem ontstolen was in een ongunstig bekend staand café op den Amsteldijk, waarvan eenigen tijd geleden de vergunning was ingetrokken. In verband hiermede zijn de kastelein, diens vrouw en een werkster gehoord. Zij ontkennen iets van den dief stal af te weten. Door zijn schoenen verraden. Ongeveer vier weken geleden ontdekte een nachtwaker te Bussum, dat in een villa aan den Nieuwe 's-Gravelandsche- weg aldaar een poging tot inbraak was gedaan. De inbreker was waarschijnlijk gestoord en bad in zijn overhaaste vlucht zijn schoenen achtergelaten. Die schoenen zijn het uitgangspunt ge weest van een langdurig onderzoek, waar bij de Bussumsche recherche niet gerust heeft voor zij via den fabrikant, den gros sier en overal in het land verspreide win keliers die dit merk verkochten ten slotte een kooper van een dergelijk paar ont dekte, die geen verklaring,kon geven van liet verdwijnen zijner schoenen. De ruim 20-jarige Amsterdammer, die zijn schoe nen in een winkel te Amsterdam gekocht had, was omstreeks den tijd dat de in braak was gepleegd, als standhouder op getreden op een tentoonstelling te Bus sum. Hem werd het vuur zóó na aan de schenen gelegd, dat hij tenslotte bekende de dader te zijn geweest. Aangehouden. In November 1926. werd bij een land bouwer te Wierden door insluiping een bedrag van 210 ontvreemd en in Febr. 1926 bij een landbouwster te Boekelo, ge meente Lonneker, door middel van braak ƒ300.— Thans is het aan de marechaussee te Almelo gelukt den dader op te sporen en tot bekentenis te brengen. Het is de 35-ja rige boerenarbeider A. W. v. H., die het geld nog in zijn bezit had. Hij is in het Huis van Bewaring te Almelo ingesloten. Een huwelijk in de gevangenis. Uit Winschoten wordt aan de „Msb." gemeld: De wethouder dezer gemeente, de heer T. Anderson, heeft in het huis van bewaring het huwelijk voltrokken tusschen G. L. (gedetineerd) en P. K. N. De vrouw is Vrijdag in het ziekenhuis opgenomen, tegen den man werd één jaar gevangenis straf geëischt. De zandtrein-onfsporing te Haarlem. In den nacht van 30 November op 1 December van het vorige jaar ontspoorde te Haarlem, gelijk men zich herinnert, een zandtrein. Uit het ingestelde onder zoek kwam toen vast te staan dat de spanning in de trekdraden, waarmede de wissels werden bediend onvoldoende was. Een tweetal seinwachters werd daarvoor aansprakelijk gesteld en gestraft resp. met twee en één dag inhouding van bezoldiging Beiden stelden een beroep in hij het Scheidsgerecht. Na behandeling der zaak heeft thans dit college beide straffen ge heel ingetrokken. Er bleek n.l. dat het per soneel van den aannemer van de electrifi- catiewerken op deze lijn een aantal juk ken had verplaatst, waarover bedoelde trekdraden liepen, zonder dat de seinwer- kers daarin gekend waren. Deze hande ling konden de electriciens verrichten, wijl er van de zijde van de spoorwegen geen voldoende toezicht was gehouden op deze niet tot het spoorwegpersoneel behooren- de arbeiders. Het scheidsgerecht meende nu, dat de betrkken seinwachters niet ver antwoordelijk konden gesteld worden voor de gevolgen van deze leemte in het toe zicht. „Tel." Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Stadhuis in de lucht gevlogen. Reuter seint uit De Wetsdorp (Oranje- Vrijstaat) d.d. 9 dezer: Het stadhuis alhier is in de lucht ge vlogen, door het ontploffen van een pe- trolemn-apparaat. Het dak vloog van het gebouw af. De vlammen stegen der tig voet hoog. Maltitz, de vroegere burgemeester, stierf aan de bekomen brandwonden. Een sensationeel feit was het gevolg van de gebeurtenis, n.l. de arrestatie van den stadsklerk De Leeuw. Slaapziekte in Herêsegowina. In Mostar (Herzcgowina) is als ge volg van de jongste griep-epidemie, die daar geheerscht heeft, slaapziekte uitge broken. De door deze ziekte aangetaste per sonen slapen meerdere dagen, vaak zelfs meerdere weken. Een 9-jarige knaap, die 15 dagen en een 20-jarig meisje, dat 23 dagen gesla pen had, zijn overleden. Noodweer in Zwitserland. Op verschillende plaatsen in Zwitser land is door aanhoudenden regenval, die met sterke onweders gepaard ging, groote schado aangericht. Bij Chateau d'Oix in het Bern er hoog land hebben de watermassa's een rots- storting veroorzaakt. Groote rotsblokken vielen in de rivier de Saane en brachten overstroomingen teweeg. Bij het station Lalden van den Lötsch- bergspoorweg zijn steenmassa's op de spoorbaan neergekomen. In de Badensche enclave Lottstetten bij Schaffhausen zijn door een storm over een breedte van 200 meter alle hoo rnen ontworteld, terwijl in het stadje Rhednau talrijke fruitboomen aan den storm ten offer zijn gevallen. „Or. Pijnloos" overleden. In gebrekkige omstandigheden. De luidruchtige fabrikant van ..Kuki- roT', die in Duilschland onder den naam van „Dr. Unblutig" en in Nederland on der dien van „Dr. Pijnloos'' zekere ver maardheid verwierf, is Zaterdag te Breslau, waar hij een kamer had ge huurd, doodarm overleden. Zijn burgerlijke naam was Paul Was- zi-ewiz, al noemde hij zich meestal Kurt Chrisp. Voor eenige jaren had hij een fahelachtigen rijkdjom verworven, die echter weder even snel verdween, als hij bijeen was gegaard. Hij was zelfs niet meer bij de nog steeds bestaande Kuki- rolfabrieken geïnteresseerd. Echter laat hij een herinnering na, die waarschijnlijk van blijvender aard zal zijn dan het succes der door hem vervaardigde middelen. Hij was namelijk degeen, die den eersten stoot gaf tot de instelling aan de universiteit to Heidel berg van een leerstoel voor het maken van reclame. Bom onder een biddende menigte. Reuter seint uit Lucknow (Br. Indiö): Er is ©en bom geworpen temidden van een menigte Muzelmannen, die op een zoogenaamd heilig graf waren komen bidden. Dertien personen werden gewond. DE RUGSTREEK BODEGRAVEN. De Riooikwestie. In de Raadsvergadering van Donderdag 7 April kwam de thans zooveel tongen in beweging brengende Rioolkwestie ook weer ter tafel. Eigenaardig genoeg werd geen ander punt besproken dan de financieele kwes tie. Naar ons ter oore kwam, hadden ver schillende opposanten den gemeente-archi tect in den arm genomen, die moet ver klaard hebben, dat de door hen opgestel de cijfers, door ons genoemd in punt 7 van ods vorig artikel, volkomen juist wa- De heeren Boer en van de Marei vroe gen naar aanleiding hiervan nadere ver klaring. De burgemeester scheen hierop wel ge rekend te hebben, want op zijn opdracht waren de straten van Bodegraven Zuid ieder afzonderlijk in kaart gebracht, met de daarop voorkomende perceelen. Hier op gegrond kwam de burgemeester met 454 perceelen tot een totale gevelbreedte van 2700 M. De geschatte gevelbreedte van 6 M. per perceel kwam hier dus vrij wel tot uitdrukking, ja bleef er zelfs onder. Er werd ook gewezen op enkele fouten in de van andere zijde opgemaakte bereke ning. Aa.n het einde van de verschillende straten kwamen geheele stukken voor, die niet bebouwd worden. De Wilhelmina- straat telde slechts mede voor de halve breedte, omdat de huizen van de Noorde lijke zijde allen hun uitloozing hadden op den Rijn, dus niets met het riool te ma ken hadden. Verder zou binnenkort nog een stuk riool gelegd moeten worden, waardoor dit een lengte kreeg van 3900 M. dus 150 M. langer dan eerst geschat. De eerste stukken hadden gekost f 10 per M., do goedkoopste prijs was geweest f 8 per M. waardoor de begrooting, die 3750 M. had gerekend van f8 ook aan de lage kant bleek te zijn. De kosten van het béma-lingsgebouw, door opposanten geraamd op f 10.000, kwamen hier op bijna f30.000. De instal latie alleen kost rond f 12.000, het gebouw met verzamelput pl.m. f 10.000. de persbuis naar den Rijn, die onder verschillende particuliere eigendommen doorloopt f 2000, en de grond waarop het gebouw komt staan mag veilig geschat worden op f 5000. Momenteel staan hier nog op 4 huizen en 2 schuurtjes, die afgebroken zul len moeten worden. Het riool loost momenteel op de spoor- putten. Het pla-n bestaat echter bij de Ned. Spoorwegen, om deze putten en de sloot langs de Parallelweg spoedig te dem pen. Volgens vroeger gemaakte overeen komst moest zulks geschied zijn in 1928. Het zal echter wel eerder geschieden, re den waarom met het bwnalingsgebouw eenige spoed zal moeten betracht worden. Normaal zal alles dan "geslagen wor den op den Rijn. Mochten zich echter bui tengewone omstandigheden voordoen, bijv. defect aan de electrische centrale, of ab normaal veel regenwater dagen achtereen, dan zullen daarvoor nog twee nooduitla- ten onder den spoorlijn door liet water in de polder brengen. De voorz. merkte nog op, dat, waar voor Bodegraven Noord kon volstaan worden met 2 motoren, ieder van 2 P.K., deze voor het bemalingsge bouw Zuid zullen moeten zijn van 9% P.K. en ook niet volstaan kan worden met 2, doch dat hier 3 motoren noodig zijn. Al zou dus, aldus betoogde de burge meester, de aanslag naar gevelbreedte iets meer opbrengen dan eerst was geschat, liet principe van het raadsbesluit werd hier door niet aangetast: de grootste helft zou zeker blijven voor de gemeente. Het eerste gaf spr. echter maar niet 1-1- delijk toe, want voor het kohier waren 140 huizen opgemeten, die een gemiddelde gevelbreedte lia-Men van 5,S M. Bij deze huizen waren o.m. de villa's van do hee ren Turkenburg en Krüsemann, en meer dere onevenredig breedo perceelen. Spr. merkt hierbij nog op, dat nergens of nimmer gesproken werd over Bodegra- van Noord. Spr. deelde nog mede, dat dit complex minder ingewikkeld is dan het Zuidelijk deel. Hier is ook een uitlaat op de polder, waardoor dit gedeelte, door haar hoogere ligging, gemakkelijk natuur lijk kan loozen, terwijl de natuurlijke loo- zing voor Zuid niet andere dan noodmaat regel is. Toch zijn de kosten voor het Noordelijk gedeelte niet lager. De voorzitter van den raad merkte nog op, dat het niet meer dan billijk is, dat de belanghebbenden in de kosten voor riooleéring bij dragen. Zoo gauw de Meye bijv. riool krijgt, zullen ook de Meyenaars te betalen hebben. We merken hier nogmaals op, dat de verschillende andere punten der opposan ten niet aangevochten en ook niet ter sprake gebracht zijn. Blijft dit voor den niouwen raad? Geboren: Joanna Wilhelmina Ma ria d. van G Walraven en M. M. Kou- wenhoven Klaaske d. van A. Venema en J. de Vries Jacob Leendert z. van S. Beije en C. J. Everwijn Hendrik z. van J. Slappendel en G. van Rande- raad. Ondertrouwd: H. Burggraaf 27 j. en A. Groenendijk 29 j. A. de Bruin 25 j en M. Nap 23 j. P. P. de Jong 32 j. en A. Vermeij 27 j. J. G. Karens 31 j. en G. de Bruijn 25 j. Getrouwd: H. Griffioen 22 j. en G. Blijleven 31 j. Vertrokken: H. Sturan naar Se- rooskerke Wed. Th. Dijksman naar Gouderak M. Bezuijen naar den Haag A. Wagemakers en gezin naar Sprang Capelle. Gevestigd: G. van Kippersluis van Nieuwkoop G. M. van Vliet, en gezin naar Snelrewaard E. Jansen van Reeuwijk S. Uittenbogaaxd van Rietveld J. Fioole en gezin van 's-Hcr togenbosch. LEIDERDORP. Coöp. Bóerenleenbank. Donderdag avond 1.1. hield de Coöp. Boerenleenbauk alhier haar alg. jaarvergadering in het café van den heer Ramaker, onder voor zitterschap van den lieer G. van der Valk Bouman. Uit het jaarverslag bleek, dat aan spaar gelden ingelegd werd 193 963, en uitbe taald 175.328. Einde 1926 hadden inleg gers een tegoed van 245.497. Aan rente werd bijgeschreven 8986 Aan voorschot ten stond op 31 Dec. een bedrag uit van 66.251, terwijl aan rente werd ontvan gen 3480. Door rekening-courant-hou ders werd in 1926 opgenomen f 120 778, en gestort f 137.716. Aan rente werd in deze afdeeling ontvangen 10.002, en be taald 325. Na aftrek van de onkosteü res teert een winst van 832, welk bedrag bij de reserve gevoegd wordt, waardoor deze in totaal bedraagt 15718. Nadat de rekening nfet balans is goed gekeurd wordt overgegaan tot de verkie zing van bestuursleden. De af tredenden, de heeren T Rijnsburger en A. van Leeuwen A.zn. worden heide herkozen. Hierna slui ting der vergadering. NIEUWKOOP. Veronrdeeling. De Arrondissements- Rechtbank te Utrecht veroordeelde den 33-jarigen. A D. V. alhier wegens verduis tering tot drie maanden gevangenisstraf. Geboren: Cornelia Johanna d. van A. G. Balvert en J. G. van Koert Jan Hendrik z. van A. Mulder en J. Groenen dijk Petrus Jacobus z. van W. van Die- men en W. M. Verwer Christiaan z. van P. Kapteijn en M. Chr. van Dam. INGEZONOEfü MEDEDEELIgB MIJNHARDT'S Hoofdpijn- tabletten UIT OE OiffGEViNG HOOGMADE. Ziekenhuisverpteging. Verleden week hield deze ver haar jaarvergadering on der voorzitterschap van den neer G. W. Lieverse in café Hillebrand en was, trots het slechte weer, nog al aardig bezocht. Door den secretaris, den heer P. Zwet sloot Bzn., werd ten Keurig jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat het ledental thans 234 bedraagt. Door den permingm., den heer P. Blom" werd rekening en ver antwoording gedaan. Contributies 585, giften 25. Uitgaven aan verpleging ƒ822.60, andere kosten 56.60 en onvoor ziene uitgaven f Batig salao 336.47. Besloten werd dal de ver z.cii bij de Centrale voor dit district zal aansluiten, en dat voorta.'. i nij-. langer dan 13 we ken per jaar per lid aal vergoed worden voor verpleg.r.g Dit mnt lokh hee. wat bespreking mt, ook ai omda* er nog z"o- velen buiten Je mroeiiig :.g sta* en bet ledental veel groo'er kon zijn Bij do be st uursver kiezmg we:.! liet aftredend be stuurslid, P. óvt öisloüt U/v-bn acclama tie herkozen. Bij H rondvraag werden ver schillende vragen naar genoegen beant woord, waarna sluiting der bijeenkomst. KATWIJK AAN DEN RIJN. De nieuwe verkeersregeling. Het mooie weer en de bloemenvelden waren oorzaak dat bet autoverkeer hier gisteren zeer druk was. En het was de eerste Zon dag dat bet verkeer in een richting geleid werd waardoor nog verschillende auto's niet voldoende notitie namen van de ge plaatste waarschuwingsborden en ver keerd reden. Door de politie werden deze dan hierop opmerkzaam gemaakt en keer den terug. Een dezer auto's welke bij het Veereinde hierom moest keeren kwam door onachtzaamheid van den chauffeur tegen een lantaarnpaal terecht die om ver werd gereden. De politie noteeerdc 't ongeval waardoor deze onachtzaamheid een flinke schadepost zal worden. Het noodlot. Een motorberijder raak te door eigen schuld in „De Pan" met zijn zijspanwagen en twee inzittenden in de sloot. Allen haalden een nat pak. Met behulp van meerdere personen werd de motor met zijspan uit de sloot gehaald Een voorbijrijdend motorrijder zou de ver ongelukte op sleeptouw nemen. Waar In buisjes 6O en 30 ct Kiespijn tabletten Evéneens in buisjes van 60 en 30ceht ik ■■ui ui» bij apoth.eh drogisten» schijnlijk door zenuwachtigheid reed de zelfde berijder toen een tweetal jongens aan en door de schrik hiervan geraakte dezelfde motor voor de tweede maal in de sloot. Toen maar weer van voren al aan. Alles is toen bij een motorhorstel- plaats te Katwijk aan den Rijn gebracht, en de pechvogels zijn per auto naar hun Heimat teruggebracht. LISSE. Verrijking der btoemenkennis. Van wege do R.-K. georganiseerde blocmistar?. beiders is Zaterdagnamiddag de tweede tentoonstelling in bloemen begonnen, wel ke tot en met morgenavond duurt. De in zending was grooter als de vorige week, hetgeen een natuurlijk gevolg is van de verdere ontwikkeling der bloemen Vooraf de inzendingen narcissen' muntten uit, zoowel door verscheidenheid als door de prachtige nieuwe variëteiten en zaailingen van de firma's H. de Graaf en Zonen, ge- broeders Driehuizen, P. Warmerdam Cz., H. P. Zwetsloot, P v. d. Aart, H *Prins, J. W. A. Lefeber, J. van Meeuwen en gebr. Vreeburg. Van de firma G. van Pa rijs en Zonen was een inzending hyacin then alsmede van den heer Jac. Grimber gen. Behalve de bekende E. Mr. Dames waren het van deze laatste allen zaailin gen en wel in rose, blauw en wit, welke een bezichtiging ten volle waard zijn Za terdag en gisteren was er veel belangstel ling en wie hiervan alsnog wil profiteeren zorge uiterlijk morgenavond een kijkje te in bet Bondsgebouw. MARKTBERICHTEN LISSE, 9 April. Veiling hoüa .o. Veel belangstelling. Veel kooplust. Prijzen ta melijk. Gladiole-prijzen per 100. White Giant 1012 1.20, Liebcsfeuer 14 op 2.30, Empress of India 13 op. 1.G0, Prince Wales 14 op 1.902.50, 12 op 1.50, Halley 12 op 1.4Ó, Willy Wigman 14 op 2.50, Prin- cepirie i op 1.90, Schwaben 13 op 1.50, 14 op 1.80—1.90, Brenchlyensiss "'"op 1.90, Clemenceau 12 op 1.60, Bar. Jos Hulöt 14 op 2.402.50, Odin 13 op 1.70, Hilda 12 op 1.60, lTmmaculee 1213 1.20, Czar Peter 13 op 2.2.10, Halley 14 op 2.20—2.30, Pro serpine 13 op 1.70, Yellow Hammer 12 1.90—2.Yellow Standard 12 op 1 0.70, Bed Emperor 12 op 2.10, Brilliant 12 op 2.10, WhiteCity 12 op 2.10, Marechal Foch 12 op 1.601.80, Pink Progression 1 op 1.30, Pink Perfection 12 op 1.70, Violet Superbe 12 op 1.60, Red Canna 12 op '.60— 1.902.YYellowStandard 12 op 1.3( Prins of Wales 12 op 1.902.America 1012 1.30, Aurora 12 op 1.10, Ele -a op 1.40, Golden fc 1012 1.50, Chris 1012 0.95, Roem van Kennemerland 12 op 1.10. Diverse soorten Gladiolen onder 10 c.M. 1.—0.85—0.65—0.40—0.20—0.15. Di verse soorten Primulinus Souvenir 12 op 1.10, Hermione 12 op 1.101.20, Thccla 12 op 1.10, Maiden Blush 12 op 1.29, Niobe 12 op 1.10, diverse Primulinus onder de 10 c.M. 0.50 .tot 0.35—0.30—0.10. Hyacinth Candidans 2.3.Bog. Orange, rood, scarlet en rose 1.101.20. Diverse soorten Dahlia Lemon Queen, Prince of Wales, Mr. Dresselhuys, Protex Salutata enz. 8.— Montbr. Gr. Meaflora 0.30. Aanvoer lever baar en Plantgoed ruim 500 manden. BOSKOOP, 9 April Veiling Bloemen on Planten. - De handel in afgesneden hloe men en ook wel potplanten is wederom gaande, en is het reeds eiken dag veiling. De prijzen voor de afgesneden rozen was in de afgeloopen week als volgt: Ophelia 1.10—1.92, Golden Ophelia 1.—1.70, Hadley 1.40—2.60, Cl. Pemet 1.30—2—, Columbia 0.802.Butterfly 1.502.40, Wilhelm Kordes 1.202.20, Rosalandia 0.871.30, K. A. Victorie 0.90—1.60, alles per bos van 10 stuks. Diversen: Lathyrus 15—30 ct. per bos, Balrozen 3070 ct. per bos, Horten sia's in pot 1.251.40 per stuk. Rozen per bos van 10 stuks. Ophelia 1.101.20, Golden Ophelia 0.70, Hadley 1.40—1.60, Columbia 0.80—1.20, Cl. Pcrnet 1.30—1.60, Butterfly 1.50—1.70, Wilhelm Kordes 1.201.40, Rosalandia 1.30, K. A- Victorie 0.90. Diversen: Lathyrus 15—1? ct. per bos, Hortensia's in pot 1.25 per stuk. AMSTERDAM 9 April. Veiling Groenten. Bloemkool I 30.34.—, idem II 14".22.per 100 stuks. Sla 1^5.60 8.40, idem II 2.3.80 per 100 krop. Kom kommers 28.34.per 100 stuks. Spinazie 18—22.— Witlof 15.-22.—, per 100 K.G. Peen 26.30.—, Babarbcr 9.15.Raap stelen 4.80—8.20, Selderie 8.—12.—, Peter selie 8.10.Kervel 7. Bloemen en Planten. Rozen. Hafley 0.16—0.23, Golden Ophelia 0.07—- 0.12, Ophelia 0.08—0.12, Keizerin 0.08—0.15, Columbia 0.10—0.1.. Sunburst 0.06—0.10, Cordes 0.10—0.12, Pcrnet 0.08—0.11 per stuk. Seringen. Marie Legrye 0.32OM idem II 0.22—0.30, Spath 0.15—0.24, Glorie de Lorraine 0.140.22 alles per tak. Tul pen. Copland 3.50—4.80, Bartigon 4.40- 5.20, Murillo 2.50—4.—, Grisdelin 3.—3.70, Baron de Latinay 3.504.50, Sanders 3.— 4.— alles per 100 stuks. Lathyrus in diver se kleuren 0.650.90, per bos van 25 stuks. Narcissen in diverse soorten 0.300.80 per 100 stuks. Gallas 0.15—0.22, Japansehc le lies 0.1S—0.23 per stuk. Franscho blocine". Anemonen 0.150.32, Aliurns 0.0S0.13, Anjers 0.40—0.55, Margrieten 0.1G—0.15, Pioenen 0.200.30 per dozijn, "violen 0.35 0.54, Primula's 0.400.G0. MndoHjffi® 0.400.55 per bakje. Azalea 1.50-■O-p Hortensia's 0.702.20, Cineraria's 0.37— 0.45, Primula's 0.23—0.27, Colcïius 0.25- 0.35, Tradeseantia's 0.22—0.25 per stuk. I

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4