LeÉÉ Courani" Tweede Blad. Maandag II April 1927 BlMHEgaLftKP jeENSOHSPPESME BERICHTEN DE STATEN-VER KIEZING EN. De uitslag in Zuiü-Hoiland. Het Ned. Corrcspondentiobureau meldt ons: Haar wij vernemen, bestaat er verschil omtrent den uitslag van de verkiezing van de leden der Prov. Staten van Zuid-Hol land en zou de heer Schilthuis (V.D.) niet gijn gekozen doch de heer Kortland. Hetzelfde is het geval met de verkiezing van den heer N o 1 e t (U.K.) Niet hij (Kies kring Delft), doch de heer v. d, W e ij d o n (Kieskring Gouda) zou gokozeu zijn. Afgewacht dient te worden de officieele uitslag van het Centraal Stembureau, Dinsdag a.s. Veranderingen in Groningen. Blijkens het uitgebracht proces-verbaal van het Centraal Stembureau voor de pro vincie Groningen was de berekening van den uitslag door het Persbureau-Vas Diaz gegrond op onjuiste cijfers. Er waren niet uitgebracht in totaal 1155.599 geldige stcm- mon maar 155.474. De kiesdeeler werd daardoor van 3458 teruggebracht op 3454. Dientengevolge werden de overschotten na toepassing van den kiesdeeler voor alle lijsten anders. De S. D. A. P. had nu oen overschot van 1296, de katholieken 1282. Hierdoor is nu een katholiek minder geko men dan gemeld was, en een sociaal-demo craat meer. Verkoopen op afbetaling. Hot werk van de commissie van den It. IC. Middenstand. De door het bestuur van den Nederl. R. K. Middenstandsbond ingestelde commis sie, om rapport uit te brengen over het verkoopen op afbetaling, heeft reeds haar werkzaamheden aangevangen en haar werkprogram vastgesteld Zij wonscht het onderwerp te bezien zoowel uit juridisch als uit economisch en maatschappelijk oogpunt. Allereerst stelt zij iedereen in de gele genheid, haar vóór 1 Mei a.s. schriftelijk zijn ervaringen en opmerkingen, zoowel voor als tegen dit systeem, mee te deelen. Brieven te richten aan den 'secretaris der commissie, mr. F. Bielders, Leuvehaven 21, Rotterdam. Na bestudeering van deze schriftelijke inlichtingen, zal de commissie nagaan, wel-, ko personen zij alsnog mondeling wenscht te hooren. Reeds, werden enkele verzoeken 'daartoe ontvangen. Daarop zal na 1 Mei geantwoord worden. In het Metaalbedrijf. De onderhandelingen. In een conferentie tusschen het dage- lijksch bestuur van den Metaalbond en het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Me- taanbewerkersbond zijn opnieuw bsprekin- gen gevoerd, ditmaal over de tegenvoor stellen der werkgevers. Deze voorstellen wijken, volgens „Het Volk",, op meerdere punten zeer belangrijk af van die, welke door den Algemeenen Nederlandschen Me- taalbeworkersbond zijn ingediend. Het te genvoorstel houdt in een minimum loon voor eiken leeftijd van 17 tot 30 jaar en beteekent practisch Cen belangrijk lager niveau dan door de werknemers is voor gesteld. In de op 9 en 10 April te houden Bonds vergadering zullen deze tegenvoorstellen oen punt van bespreking uitmaken. In het Meubelbedrijf. Rijksbemiddeling. Vrijdagmiddag had bij den Rijksbemid delaar, prof. Aalberse, een conferentie plaats over de onlangs uitgebroken staking bij eenige massa meubelfabrieken. Nadat eerst de werkgevers en werkne mers afzonderlijk gehoord waron, kwamen beide partijen in een gezamenlijke bespre king bijeen. De bemiddeling heèft echter geen re sultaat opgeleverd. Prof. Aalberse over weegt vorder, welken weg hij te volgen heeft. De stand van de staking blijft de zelfde. Ontwerp-Huurverordening te Rotterdam. Thans is door wethouder A. W. Hoykoop bij B. en W. van Rotterdam ingediend een ontwerp-huurverordening ter vervanging van de huurwetten. Het ontwerp zal zoo spoedig mogelijk worden doorgezonden naar de Commissie voor de strafverorde ningen. Lettspen en Kunst Feest van Catharina van Rennes. Veertig jaar is hot gisteren geleden ge weest, dat Catharina van Rennes haar zangschool te Utrecht opende. Zaterdagavond is de jubilaresse een grootsche hulde bereid in den Utrechtsche Schouwburg. In den Schouwburg waren tal van auto riteiten. Daar was de oud-leerlingo Prin ses Juliana, daar was Prins Hendrik, de burgemeester van Utrecht, mr. Fockcma Andreae, de wethouder van Onderwijs, mr. Meyer, verder verschillende hoogloeraren, enz. Er zijn tal van liedjes ten gohooro ge bracht door de verschillende klassen van de Zangschool van mevr. va^ Rennes, bij sommige waarvan do heelo zaal dapper meezong, op verzoek van de jubilaresse zelf, die den aanwezigen verzocht bij de liedjes, die er voor in aanmerking kwamen om gezamenlijk gezongen te worden, zich als kinderen te beschouwen en flink mee te zingen. De burgemeester yan Utrecht bracht de jubilaresse in een hartelijke toespraak hulde, waarbij hij mededeelde, dat do Mi nister van Onderwijs, K. en W. tot zijn leedwezen verhinderd was zelf aanwezig to zijn, maar spr. verzocht had mede te doelen, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd Catharina van Rennes te benoe men tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Verder voerde o.a. dr. Johan Wagenaar het woord, en mr. van Lunteron, die haar namens het feestcomité de teekening aan bood van een haar vereerden Ibach-vleu- gel en cen envelloppe met inhoud. Na mens het comité, dat zich in Indië ge vormd heeft overhandigde hij haar een met bloemen versierde groot© gong. Voorts kreeg de jubilaresse een schat van bloem stukken. Als aardige bijzonderheid zij nog ver meld dat Catharina van Rennes oen aar dig muziekstuk van haar voordroeg, waar in zij va-derlandsche liederen geestig had verwerkt. Prinsese Juliana liet zich bij heb medezingen niet onbetuigd. Bij het vertrek van den Prins en de Prinses werden beiden door een talrijke menigte toegejuicht, waarna het zeer ge slaagde feest met een fraaion fakkelop- toch door de stad werd besloten. Een Rembrandt te Delft ontdekt. Naar „De Nieuwe Delftsche Courant", zou hier ter stede een Rembrandt ontdekt zijn. Het Mad deelt betreffende deze ont- kekking de volgende bijzonderheden mede. In 1909 kocht do heer J. H. A. Duynstee cen bekend verzamelaar van antiquiteiten te dezer stede een oud schilderij, voor stellende e-en rabbi, waarvan de uitdruk king van het gelaat hem zeer frappeorde. Onlangs besloot de heer Duynstee het schilderij te laten schoonmaken en gaf den bekenden kunstschilder Siihl daartoe op dracht. Bij zijn werkzaamheden werd deze meer en meer getroffen door do zeldzame schoonheid van het schilderij, welke meer en meer tot haar recht kwam. Ook do kleuren werden helderder en er vertoon de zich een gouden ondertoon. Toen reeds meende de restaurateur, dat het schilderij een Rembrandt was, tot ook de hand tee kening. "ichtbaar werd. De letters REM en de uitgang D T alsmede het woord „fee." vertoonden zich en tot zijn groole verbazing kwam de heer Siihl tot do ont dekking dat hij oen Rembrandt onderhan den moest hebben. Van het schilderij wordt de volgende be schrijving gegeven: Het doek meet 75 bij 5 c.M. en stelt een rabbi voor, rittend op een stoel. Vooral de bijzondere uitdruk king der oogen, de 'rustige blik en hou ding treffen het meest. Het is alsof de rab bi met den toeschouwer spreken wil. Een lichtgekleurde baard omvat het gelaat. Eenige sierlijke breede plooien dekken borst en armen, doch laten de los over elkaar geslagen handen vrij. Do kleuren combinatie is van cen bijzondere schoon heid. De breede penseelstreken stempelen het geheel tot cen voornaam stuk. Alleen is er in den linkerhoek cen valsch gedeel te, n.l. een leuning van een stoel, welke la ter geschilderd moet zijn. De heer Duynstee deeldo aan do „Tel." mede het schilderij 18 jaar geleden bij een antiquair in de Ginnikenstraat te Breda te hebben gekocht. Het verkeerde toen in een zeer verwaarloosden en vuilen toe stand en het was met een dikke laag ver nis bedekt. Nadat het vuil verwijderd was kwam in den rechter-bovenhoek de hand teekening van Rembrandt te voor schijn, en het,.„jaartal 1665. De eigenaar wendde zich met het doek tot dr. Bredius, die onmiddellijk verklaarde dat de hand- teekening valsch was. Volgens de mede- deelingen van dozen deskundige maakt de schilderij den indruk een zeer goede copio te zijn. De heer Duynstee merkte voorts op dat het onderzoek van dr. Bredius zeer opper vlakkig was geweest. De heer Sühl heeft do hand teekening ontdekt, aan den rech terkant ongeveer in het midden, en dit moet volgens onze zegsman, de origineele handteekening van Rembrandt zijn. Televisie over 200 Mijlen. Verrassend helder. De Amerikaansche Telefoon en Tele graaf Compagnie heeft Donderdag in haar laboratorium te New York voor een groep dagbladschrijvers televisie gedemon streerd. Men zag den heer Hoover gebo gen over de telefoon to Washington en terwijl hij sprak met den heer Gifford, president van de Telefoon Compagnie te New York op 200 mijlen afstand van hem, zagen ze z:jn beeld op een scherm. Ze kon den zien hoe hij de wenkbrauwen optrok en de kin vooruitstak. Sommige journalisten spraken met col lega's te Washington, waarbij zo de uit drukking ~an hun gezicht konden waarne men. De persoon, wiens beeld we overge bracht, zat voor een kastje, dat drie bree de groepen photo-electrischo cellen bevat te. Het gezichtsbeeld werd afgetast door lichtstraaltjes, die op 2,500 punten tegelij kertijd een bepaalden lichtindruk reflec teerden. Deze lichtindrukkon werden ge transformeerd tot electrische stroompjes en 500.000.000 malen versterkt in een elec- tronen-relais, waarna ze geleid werden naar het transmissie-Station. Achttien complete foto's werden 'por Seconde over gebracht, ieder dus bestaande uit een ras ter van 2,500 punten. De ontvangst was zoo duidelijk en helder op een scherm van 2 X 2.5 inches, dat van de draadloos zicht bare persoon zelfs de tanden en do asch aan de cigaret te onderscheiden waren. SeraBeraygiie Benachten ONGELUKKEN Docr een trein aangereden. Te Venlo kroop Vrijdagmiddag de 4-ja- rge René S., wonende Vier Paardjes, door de omrastering van de Duitsche spoorbaan De treeplank van een voorbij komenden trein wierp den kleuter omver. Met een wond aan het hoofd en drie gebroken rib ben kwam de kleine er van af. Hij is ter verpleging naar het R. K. Gasthuis „St Joseph" overgebracht Door dsn bliksem gedood. Zaterdagavond om half 7 is de 66-jarige koopman J. J. van V., uit de Hugo de Grootstraat, in de Rondlaan, te Rotter dam tegenover 't terrein der S H. V. door den bliksem getroffen en gedood. Het lijk is door den Geneeskundigen Dienst naar de woning van een familielid gebracht. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 12 April. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberichten. 3.004.00 Knipcursus. 5.006.45 Gonoert door het H. D. 0.- orkest. Suzie Mindum, piano. 6.457.15 en 7.157.45 Engelsche les 7.45 Politieberichten. 10.30 Persberichten. 8.10 Uitzending uit de St. Dominicus- kerk te Amsterdam. Mannenzangkoor van de St. Dominicuskerk, onder leiding van den heer Kimmijzcr. Evert Haak, prganist. 1. Jesu dulcis memoria (4-st.), J. Haagli, C.S.S.R. 2. Miserere (Pa. 50, 1Gloria Patri (Gregoriaansch). 3. Meditatie over het Lijden des Heeron (le ged.) over: De groote Sabbath. Ge houden door Pastoor Th. J. v. Noord. 4. Miserere (Ps. 50, overige verzen), Gregoriaansch. 5. Meditatie over hot Lij den des Heeron (2e ged.) 6. Paree Do mino (4-st.), Monegali. 7. O, Sacrum convivium, Loots. 8. Tenehrae factae sunt Haydn. 9. Ecce quomodo moritur justus, Handel. 10. Tantum ergo Sacramentum, Volkszang. Pauze. 2e gedeelte. Evert Haak, organist. Mej. Jo Immink, mezzo sopraan. Ed. Koop mans, bariton. 1. Kor te toespraak door den voorzitter van den K. R. O. 2. Consolati, Scarlatti (mezzo sopraan). 3, Gujus animam, Rossini (ba riton). 4. Nicht so traurig, Bach, (mez zo-sopraan). 5. Petrus Klage, Brandts Buys (bariton). 6. In Paradisum, Du bois (orgel). Daventry 1600 M 10.20 Het Daventry-kwartet. M. Roe buck, contra-alt. G. Dams, tenor. R. Har ding, cello. 11.05 Wilbur, imitaties. 12.15 Concert. 12.20120 Brown's Quintet en N. Roy les, sopraan. 2.20 Daventry-kwartet en pianoduet- tisten 3.20 OrkCïStconcert. 4.20 Lezing: How to choose your bees. 4.85 Kinderuurtje. 5.20 Dansmuzriek. 5.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 6.05 Dansmuziek. 6.20 Lezing: Springtime and the ca mera 6.35 De sonates van Mozart. 6.45 Lezing: The voice and personality tests. 7.05 „Polly", opera van mr. Gay. 8.20 Tyds., weerber., nieuws. 8.40 Lezing: Congratulations, My Boy. 8.55 Licht orkestconcert S. Logan, bariton en orkest. 9.5011 20 Dansmuziek. „Radio-Paria 1750 M. 9.5010.20 Concert. 11.501.10 Orkestooncert en zang. 4.054.55 Trioconcert (piano, viool cello). 8.0510.00 Concert Y. Vasel,sopraan. Orkest. Langenberg 469 M. 10.2011.20 Concert. Een stelling ingestort. Zaterdagmorgen is op een bouwwerk aan den Heemraadsingol te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Door het breken van een lat stortte plot seling een stelling in elkaar, waardoor de 36-jarige metselaarsbaas E. A. Wester hout, die zich daar op bevond, ernstig ge wond werd. Per auto van den G. G. D werd de man naar het ziekenhuis aan den Coossingel vervoerd, waar bleek, dat hij een rugwexvolbreulc en een bekkenfractuur bekomen had. Overreden en gedood. Op den weg van Bellingwoude naar Pa penburg is Woensdag cen kind van den dijkwachter Evers door een motorrijder overreden en zoo aan het hoofd verwoDd, dat het kind gisteren overleden is. Aan de gevolgen overleden. Te Ruurlo is het 3-jarig kind van de familie S., dat in een pot met kokend wa ter viel, aan de bekomen brandwonden overleden. 12.251.25 OrkesconoorL 4.205.20 Kamermuziek. Th. Saral* viool. E. Grape, piano. 7 509.80 .Lichte orkestmuziek. Königswu-sterhausen 1250 M. on B er 1 ijn 484 en 566 M. 3.207.05 Leizing en lessen. 3-209.50 Concert. Symphonie no. 101 Haydn. 2 Symphonie nr. 5, B-dur. Scbiw bert. Hamburg, 394.7 M. 11.501.20 Orkestconcert. 1.252.05 Kamermuziek. 3.354.20 Orkestconcert. 5.206 10 Vroolijk concert. L 5011.10 Die Macht des Schicksals. Opera in 4 acten van Verdi. Daarna lier- uitzending van buitenlandscho stations Brussel 509 M. 4.205.20 Dansmuziek. 6.50 Orlkostconcert. 7.05 Gramofoonmuzick. 7.50 „La Navarraiso" lyrische cpisodo. 8.35 Lezing. 9.50 Dansmuziek. Schip in nood! Antwoord: Jazzmuziek. Gedurende cen hevigen storm in de Fin- scho golf^ kampte het Duitsche motorschip „Frithjof" mot de golven in de buurt var Wolfseiland. Tegen 7 uur 's avonds ont ving het kuststat'on Hangö een SOS van do Frithjof, die hulpeloos ronddreef met zware slagzij. Hangö had geen reddingbool en gaf hot bericht door aan Helsingfors. dat por kabel de reddingboot van Reva! alarmeerde, de dichtsbijzijnde. Reval nl. had den hulproep niet gehoord, want het nieuwe, versterkte omroepstatioa was bezig mot Jazz-muziek, die alles over stemde De huilende storm dreef het schip in de duisternis voort. IJskoude stortzeeën rolden over het dek. Elk oogenblik dreigde het schip naar den kelder te gaan. Met verstijfde vingers zat de radio-telegrafist in zijn hut en bleef maar steeds het nood sein herhalen. Een antwoord, waaruit hij kon opmaken, dat iemand hem had ge hoord, kwam er niet. Want al wat zijn te lefoon hem bracht, wasjazzmuziek. Trom en Saxophone schenen zijn hulpgo- ioep volkomen te overstemmen. De wereld was vervuld van „Valencia"; één grootf danshuis scheen het te zijn aan den wal, waar men dolde en lachte on zich van schipbreukelingen niets aantrok. Schrillo tonen van koperinstrumenten, nagemaakt- gevoolige vioolpassages, de cadans van do „drum", handgeklap om méér nog te vra gen. En het schip ging zijn ondergang te gemoet in cen kouden nacht. De „Frithjof" is niet vergaan. Do hulp heeft het schip nog tijdig bereikt. Maar do omroepluisteraars, die in een gemakkelijkon stoel naar Valencia luister den, hebben geen Vermoedon gehad van den doodsangst hunner medemonschen o» hoogstens gemopperd over de storing doo>. den vonlczender van het kuststation Want dit verhaal is een ware geschiede nis, die wij vonden in de Funk. Typhus fe Aken. Twee patiënten uit Vaals overleden. In het hospitaal te Aken zijn roods twee der 7 typhus-patiënten uit Vaals overle den. Do oorzaak der ziekte is toe te sclrrij ven aan het gebruik van ondeugdelijk drinkwater uit een pomp. De hooge waterstand bij Grave. Op verbetering aangedrongen In verband met do overstrooming van den Elflweg te Grave, waarvan wij Zater dag reeds melding maakten, hebben de polderbesturen van Mars en Wyth cn do burgemeester van Grave en Velp een uit voerig tolegram aan den minister van Wa terstaat gezonden om verbetering in den tocstahd te verkrijgen. Thans is niet alleen het verkeer Nijme gen—Den Eosch stopgezet, maar do boe ren hebben ook al hun veo uit de weids moeten halen. Momenteel staat er 20 c.M. water op den rijksweg. Nog meer last van het water. Uit Aalten wordt gemeld: De aanhou- FEUILLETON. mmE FAfüSLSE. P\onu.n door Compton Mackenzie. Vertaald door Ellen Russe, 36 Church Row Hampsteifcl N. \V. Geachte Mijnheer, Deze dient om U te berichten, als dat Mies goed gaat in uw huis en dat Maud en Elaa het heel goed maken en hetzelf de van mij. Van Emily hebben wij niets meer gehoord, van dab ze naar Ambles Uw ander huis, en wij, dab is Maud, Elsa en ik hopen, dat U niet al uw tijd buiten Londen zult doorbrengen, want de stad ziet er heel mooi uit nu met heb Meuren van de blaren en alles. Met eor- biedigo groeten van Maud, Elsa en mij zelf Noem ik mij uwe dienstwillige dienares MARY WORFOLK. Die beste juffrouw Worfolk is al ja- toersch op Ambleswerkelijk een sym pathieke karaktertrek, want dab bewijst, jhfc zo van Church Row houdt. Ik word touscli zelf een beetje jaloerscli op Amb les. John begon te mijmeren over de vrien- ,°hjke glooiingen van Hampstead en a,chb aan do wazige, blauwe Octoberlucht aan ritselende gelo blaren, die do wfstvrind door de stille lanen voortjoeg; dacbt hij aan het uitzicht van zijn ^"deerkamerraam, met Londen in do '8P^> liggende in een waas van goud en bij dacht aan de chrysanten in zijn i tuintje en aan de musschen, tjilpende in den wilden winger die binnenkort warm rood getint zou zijn als een vriendelijk verwelkomend haardvuur. Eigenlijk waren het toch vijf heerlijke brieven, alle vol goede wenschen en hartelijke genegen heid. Do Murmania plonste voorwaarts, zoo- dat de glazen en het servies rinkelden. Jolm verzamelde zijn brieven om zich dek- waarts te begeven en den Atlantischen Oceaan to danken, dat hij hem naar huis toe voerde. Onder het opstaan hoorde hij cen stem zeggen: „Alles i ed en wel liefste, maar ik heb mo nooit als anno familie laten behande len en ik donk er niet over, er nu mee te beginnen." Do eetzaal was leeg, behalve do twee dames tegenover hem wier zoojuist go- sproken woorden zoo bijzonder toepasse lijk waren op de brieven, die hij net gele zen had. John ergordo er zich over, dat zijn romantische govoelens zoo licht kwet&baar waren, hij kreeg het gevoel, alsof hij in een hinderlaag gelokt was, waar zijn nobelste gevoelens vermoord worden. Vijf klokslagen weerklonken met schier begrafenisachtige plechtigheid door do grooto kajuit en toen de beide dames vertrokken waren, ging John opnieuw zit ten en las ondanks den blik van den hofmeester, de brieven van zijn famiiie nogeen3 van voren af aan. Hij bekeek ze thans van uit een nieuw standpunt: eigen lijk waren er bitter weinig rozijnen in de taartjes, waarop hij zich zoo verheugd had na de dik-besmeerdc boterhammen. Weinig rozijnen? Geen eon, tenzij men juf frouw Worfolk's antipathie tegen Ambles als do grove schil van cen rozijn be schouwde. John stond onmiddellijk op, nadat hij zijn lectuur geëindigd had, stak de brieven in zijn zak en volgde de onbe wuste verstoorsters van zijn huiselijken kring naar het dek. Spoedig kreeg hij ze weer in 't oog, zij wandelde go-armd aan de zonnigo Btuurboord-zijdo van het dek en genoten blijkbaar van den harden Zuid-Westen wind. John vroeg zich af, hoelang het zou duren, voordat hij een geschikt© gelegenheid vond, om met hen kennis te maken; hij probeerde zijn gang zóó te regelen, dat hij hen altijd tegen kwam op den voor- of achtersteven, echter nooit op het middenschip, waar warmpjes ingepakte passagiers, kritisch over den nieuwsten populairen roman heen naar hun medereizigers gluurden. Sommige mannen, zei hij bij zichzelf, zouden zich gewoonffcg bij hen voegen met een doodleuke opmerking over het weer. Ze zouden zich niet eerst afvragen, of him gezelschap wel welkom was. Ze zouden zoo met zichzelf ingenomen zijn, dat zij heusch zouden slagenja, de smakkerds, het zou hun lukken ook. En toch, nu ik erover nadenk, kan ik ge rust, zonder ijdel to zijn, aannemen, dat zij het wel degelijk interessant zouden 1 vinden mij te ontmoeten. Want ongetwij- - feld Rtellen do menschen veel belang in schrijvers. Maar wat doet het er toe.... ik kan er toch niet. toe komenik voel me werkelijk nog alsof ik zeventien wasZeker uit verlegenheid.... hoewel de rest van mijn familie daar niet bepaald aan lijdt. Dit voerde John's gedachten terug naar zijn fami-1'-, doch hij beschouwde hen nu minder welwillend, dan voordat hij die kwaadaardige opmerking in de kajuit had opgevangen, die de groep even plotseling en onflatteus belicht had als bij magne siumlicht. Al leek hij nog zoo onlogisch, hij vreesde voortaan el kritischer tegen over hen te zullen staan. Hij begon ernaar te verlangen zijn aangelegenheden met dat meisje te bespreken en toen hij juist opzag, keek hij haar recht in de oogen; ze schenen hem misschien omdat het weer zoo woelig was, of omdat hij zoo ge neigd was eenvoudige dingen to ver fraaien, in ieder geval die oogen leken hem kalme diepe meren, violet-bruine meren in de eenzaamheid der hei. Hun kleur was als van een ros in November, een kleur, die juist wonderglanzend wordt door de vocht en den grijzen damp, waarvan men juist verwachten zou, dat ze haar zouden scha den. Zij droeg een moskleurig, ruig man telpak en met kRir tenger figuurtje en mooie trekken leek zo op 't eerste gezicht niet ouder dan twintig, maar John was haar nog geen zes maal tegen gekomen, of hij was 't met zichzelf eens, dat ze bij de dertig moest zijn. Hij keek of ze een trouwring droeg en sleldo al voldoende be lang in haar, om blij te zijn, dat ze er geen had. Dat gevoel van opluchting werd na tuurlijk niet veroorzaakt, doordat hij zich in do mogelijkheid verplaatste met het ineisjo op vertrouwelijken voet te zullen raken, neen, hij was alleen maar blij, dat liaar persoonlijkheid, waarvan hij zich sterker bewust was dan van haar schoon heid, haar alleen toebehoorde. En wat die schoonheid betrof, het was slechts charme, neen, hij gaf 't eindelijk toe, toch schoon heid. Het was bepaald ronianüsch, dat dezt jonge, mooie vrouw van bij de dertig, al leen door hot leven ging zonder gestoord te worden door een schreeuwerigen echt genoot. Natuurlijk zou do echtgenoot even- good oen zachte stem kunnen hebben, maar gewoonlijk werd dit genre vrouw de prooi van grofheid, alsof hun teero beko ring een woest landschap als achtergrond veroischtc. Hij betrapte or zich op, dat hij haar rangschikte ondor een bepaald gonre. Maar tot wolk genre behoorde zij eigen lijk? Eigenlijk trok ze hem meer aan, doordat 'e zoo apart waB, niet zoozeer typisch, en John maakt zijn verontruste celibatairo govoolons wijs, dat zo hem aan trok door haar maagdelijk verstand, dat een idealo vriendschap beloofde, als hij er tenminste in Blaagde op een ongezochte manier konnis te maken, dat wil zeggen,, zonder dc minste toespeling op een ver afgelegen doel. „Zij had zich nooit als ar me familio laten behandelen, en dacht oi niet over daar nu mee te beginnen." Na tuurlijk was zoo'n vrouw ongetrouwd go- bleven, maar hoe had zij 't vermeden, om niet als arme familio behandeld te wor den? Wat voorde ze uit? Waarpm keerde zo naar Engeland terug? Wat deed haar gezellin Hij keek naar de andero vrouw, die met een jongensachtigcn pas naast haar ging, een gouden lorgnet droeg en een Btrakkon mond had, nief van nature strak, maar strak geworden door voel paardrijden of mennen. Het was belache lijk zoo op en neer te blijven loopon. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3