HADIONOLA CLAUDIA s! jhoeden! ÜÏT OE OKIGEVIKG. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pof Sprutol. Bij alle Drogisten. ingezonden ededeeling De Staten-Verkiezingen 1 IBLOEÜSlOLLEBVELOEIi l R.-K. BEGRAFENIS-ONDERNEMING, Vilrages, Alliienets, Filcl j.a.kohschulte ZOMER- WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Domme insinuaiie. De Haagsche schcolregeling. Pauze. Uitbreiding wa terleiding en verlichting. Gistermorgen heeft do Raad dezer ge meente vergaderd onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig zijn met kennisgeving de heeren A. L. Rooyakkers en Th H. Vogels. .Mededeeling geschiedt van de ingeko men stukken w.o. het koninklijk besluit van 22 Februari 1927, no. 13, houdende beschikking op het beroep, ingesteld door J. Heidinga alhier tegen het besluit van God. Stalen dezer provincie van 28 Sep tember/19 October 1926, waarbij ongegrond is verklaard zijn beroep tegen het besluit van den Raad dezer gemeente van 21 Juli 1926 tot afwijzende beschikking op zijn verzoek om tegemoetkoming uit de gemeen tekas ingevolge art. 13, le lid, der L.O. wet, in de kosten, verbonden aan het doen bezoeken door zijne kinderen van de open bare school aan de Zijllaan. Nadat het besluit is voorgelezen, zegt de Voorz., dat B. en W. zoozeer overtuigd waren van het goed recht der gemeente, dat zij het niet noodig hebben geoordeeld noch schriftelijk noch mondeling de ge meente voor den Raad van State te verde digen Het is gebleken, dat B. en W. niet hebben misgezien. De heer Prins vraagt of met deze beslis eing ook is aangetoond, dat de door den adressant aangevoerde argumenten onjuist zijn De Voorz. antwoordt bevestigend. De heer Prins meent dan te mogen con stat eeren, dat hetgeen door adressant in zijn beroepschrift is verteld, een laffe in sinuatie inhoudt. Hij is van oordeel, dat aan een openbare school neutraal onder wijs behoort te worden gegeven, en ni gaat het niet aan, om te zeggen, dat do kinderen aan die school in katholieke rich ting worden opgevoed, omdat het hoofd der school katholiek is. De heer J. G. Vogels meent, dat adres- eant zijn verdiende loon heeft. Hij laat een protest hooren tegen do door hem geuite lasterpraat. De Voorz. meent, dat het woord laster praat wat le steik is, en zou liever spreken van onjuiste voorstelling. De heer Vogels wil in het openbaar te gen dergelijk optreden protesteeren. De Voorzitter geeft in overweging het woord lasterpraat terug te nemen en daar voor in de plaats te stellen domme insi nuatie. De heer Vogels berust hierin. De Voorz. zegt vervolgens, dat van het gemeentebestuur van den Haag een brief is ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat het op het verzoek van het gemeente bestuur van Wassenaar om overleg inzake een nieuwe schoolgeldregeling over enkele weken hoopt terug te komen, aangezien eerst dan door Den Haag zijn houding kan zijn bepaald in verband met de hangende voorstellen tot herziening der schoolgeld regeling. Besloten wordt medewerking te verlee- nen tot oprichting van de 3e klasse der R.-K. School voor U. L. O. en tot uitbrei ding van de 2e ^klasse dier school in ver band met de toename van het aantal leer lingen. Vervolgens doet de Voorz. voorlezing van een adres van de Afd. Wassenaar der S.D.A.P., waarin wordt gevraagd het mo eglijk te maken dat in deze gemeente wordt opgericht een openbare leeszaal en biblio theek. In handen gesteld van B. en W. om advies. Besloten wordt aan G. Voormolen 's-Gravenhage te restitueeren een bedrag van 43.wegens betaalde 1( bij een bouwaanvrage, omdat van den bouw is af gezien. Aan L. Luitsz te De Bilt wordt ontheffing van schoolgeld toegestaan tot een bedrag van 14.75. Aan M. Goulooze en H. Ligtvoet wordt ontheffing verleend van het verbod tot bouwen aan een niet- bouwstraat Vastgesteld wordt het supple toir kohier van de hondenbelasting voor 1926, op een bedrag van 316.50. Tot bestuurslid van de Wassen; Bouwvereeniging wordt benoemd de heer Mr. P. B H. Groin Soeters in de vacature van Mr. J. J. A. Gilissen en herbenoemd de heer A. L. Rooyakkers. Hierna brengt de Voorz. ter tafel een brief van Dijkgraaf en Hoogheemra van Delfland, waarin wordt te kennen geven, dat dit College in de vaststel door den Raad van bepalingen, waarbij het afgraven van duinen wordt verboden, ziet een beperking van de taak, hem bij de wet opgelegd, en waarin zij verzoeken deze be palingen zoodanig te wijzigen, dat de dui nen behoorende tot de zeewering en bij hen in onderhoud, wordt uitgeschakeld. Beslo ten wordt in dien geest de noodige Wijzi ging aan te brengen, aangezien het nim mer in de bedoeling heeft gelegen het wa terschap in de uitoefening van zijn taak te bemoeilijken. Ter tafel komt daarop een voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot het aan brengen van kleine veranderingen in het uitbreidinsgplan, welke noodig mochten worden in verband met bebouwing in be paalde straten. De jongste wijziging van art. 11 van het Woningbesluit heeft hier toe den weg geopend. De heer Drop is van oordeel, dat de bevoegdheid, welke hier aan B. en W. wordt gegeven, wel wat ver gaat. Hij meent, dat het doen vervallen van straten maar niet aan B. en W. moet worden overgelaten. De Voorz. zegt, dat bet niet vaak zal voorkomen. De meeste wegen, welke gemaakt worden, zijn in het belang van de grondeigenaren, en dezen zullen wel niet spoedig afvoering verzoe ken. De heer Prins zegt, dat hem niet duide lijk is, welke bevoegdheid aan B. en W. .wordt gegeven. Hij heeft gehoord, dat dit College de bouwwijze kan doen verande ren, voortuinen kan laten vervallen, enz. Ook hij is van oordeel, dat dit te ver gaat. Bij de vaststelling van het uitbreidingsplan Is indertijd aangetoond, dat alles tot in «nderdofdo». moest worden geregeld. Zelfs het meest afgelegen stuk grond in een pol- v der moest in het plan worden betrokken. 1 Het is hem daarom onbegrijpelijk, dat men nu met dit voorstel komt. Tegen een nut tige of doelmatige omlegging van een weg heeft hij egen bezwaar. Ook de beer Versteeg deelt de aange* heeft hij geen bezwaar. De Voorz. stelt dan voor de vergadering een half uur te schorsen, omdat hij moet bijwonen een bezwarenzitting ingevolge de Hinderwet, In dien tusschentijd wisselen de heeren omtrent het aan de orde zijnde punt van gedachten. Na heropening der vergadering stelt de heer Drop een eenvoudige redactiewijzi ging voor, waardoor aan het bezwaar van den Raad wordt tegemoetgekomen. Deze wijziging houdt in, dat B. en W. worden gemachtigd straten van ondergschikt be lang te verplaatsen of te doen vervallen, terwijl de machtiging tot het invoegen van nieuwe straten wordt ingetrokken. Aldus geamendeerd wordt het voorstel van B. en W. met algem. st. aangenomen. Thans komt ter tafel een voorstel tot het geven van namen aan eenige nieuwe we gen en tot verandering van benaming van enkele beslaande straten. Deze straten zijn gelegen in het plan Gentrum en nabij den Molen. De nieuwe straten worden genoemd Jonkerlaan, het Burchtplein, Hoflaan, Burchtlaan. Verdoopt wordt Prinsenstraat in Prinsenweg, Molenlaan in Windlustweg en Heerenweg, Korte Molenlaan in Koren laan, Gravestraat wordt Burchtplein. Ver volgens stelt de Voorz. aan de orde een schrijven van de Terrein-Mij. „Wasse naar", waarhij aan de gemeente om niet worden aangeboden verschillende bermen langs wegen, ter gezamenlijke oppervlakte van 3.12.72 H.A., onder voorwaarde, dat de Maatschappij wordt ontheven van de verplichting tot het betalen van grond rente. De Voorz. zegt, dat het van belang is, dat dergelijke strooken grond gemeente- eigendom worden, omdat verschillende stukken thans voor allerlei doeleinden wor den gebruik en het moeilijk is daartegen met succes op te treden. Bovendien is de Maatschappij bereid gevonden de kosten van overdracht zelve le dragen. Met alg. st. wordt besloten de aangebo den grondstrooken te aanvaarden. Vervolgens worden B. en W. gemachtigd tot het onderhands aanbesteden van het leggen van waterleidingbuizen ten behoe ve van dt drinkwaterleiding. De Voorz. zegt, dat een opgave is ingekomen van een zevental firma's, waarvan die van de fir ma VisserSmit te Papendrecht met 151567, het laagst is. De heer Versteeg vraagt of in het contract de voorwaarde is opgenomen, dat zooveel mogelijk Wasse- naarsche ingezetenen moeten worden te- erkgesteld. Den Voorz. is dit niet be kend, maar hij zegt toe, over de opname van een dergelijke bepaling in het bestek te zullen onderhandelen met de „Mabe" De heer Ruys vraagt, waarom deze werk zaamheden niet publiek worden aanbe steed. De Voorz. zegt, dat dit meerdere kosten medebrengt. De heer Prins voelt ook meer voor openbare aanbesteding, temeer, daar het vaak voorkomt, dat de inschrij vers het met elkanders eens zijn en een schepje op de aanbestedingssom leggen. Hij zal er echter niet verder op aandrin gen, omdat aan B. en W. nu eenmaal de uitvoering van een en ander nu eenmaal is overgelaten. Met alg. st. wordt daarop besloten een gedeelte van den Groot Haesebroekschen weg als bouwstraat aan te wijzen en eigendom over te nemen van den heer H. Loudon een strook grond, noodig voor ver breeding van dien weg. Hierna stelt de Voorz. aan de orde het voorstel van B. en W. tot uitbreiding van de rijwielbewaarplaats bij de openbare school voor U. L. O.) Tengevolge van de toename van het aan tal leerlingen is deze bewaarplaats le klein geworden. De kosten worden geraamd op 1700. De beer Provo Kluit geeft in over weging een bewaarplaats te maken van gegalvaniseerd ijzer. De Voorz vindt dit allesbehalve mooi. Het ontworpen plan past aan bij den bouw van <le school. B* sloten wordt tot het doen uitvoeren van het plan. Aan de orde is vervolgens het voorstel van B. en W. om de straatverlichting met 65 lichtpunten uit te breiden. De Voorz. zegt, dat indertijd niet overgegaan werd tot verlichting van verschillende omdat men eerst eens wilde afwachten den uitslag van het grondrenteproces. Thans is dit tegen gunste van de gemeente uilge vochten en nu is het noodig, waar de aan liggende eigenaren in de verlichtinsgkos- ten bijdragen, moeten, ook verlichting aan te brengen. Het gedeelte van den Schoiiwweg t.us- schen Koekkoekslaan en Nachtegaallaan willen B. en W. tegelijkertijd verlichten, omdat dit weggedeelte de schakel vormt tusschen twee verlichte gedeelten. De heer Gussekloo is verwonderd, dat de verlichting in de Wassenaerstraat niet in het voorstel is opgenomen. De Voorz. zegt, dat het overleg, hieromtrent met de bouwgrondmaatschappij gevoerd, nog niet is geëindigd. Z. h. st. wordt daarop het voorstel aanvaard. Verlicht zullen dus worden den Oud-Wass.w., de Eonijnen- laan, de Koekkoekslaan, Lijsterlaan. gedeelte Schouwweg, de Jagerslaan, de Ha- zelaan en de Hertelaan. Goedgekeurd worden eenige voorgestelde wijzigingen in de begrootingen voor dienstjaren 1926 en 1927. Aan B. en W. wordt een crediet toe; staan van 600 voor verbetering der plantsoentjes rondom do transformatie- huisjes aan den Langen Kerkdam en de Molenlaan. De heer Ruys brengt daarop ter taf el het voorloopig plan voqr den houw van 100 arbeiderswoningen door do Wass. Bouw vereeniging. Het blijkt, dat het bestuur rekening gehouden heeft met het door den heer J. G. Vogels voorgestaan denkbeeld, om do mogelijkheid te openen, dat de be woners te ecniger tijd eigenaars kunnen worden. Bij de rondvraag vestigt de heer Provo Kluit er dr aandacht op. dat een paar stembureaux bij de laatste verkiezing on verwarmd waren. De Voorz. zegt toe, bij een volgende gelegenheid een verwarmd lokaal te zullen vragen. De heer G. G. v. d. Korft zou gaarne zien, dat de afvoer van het hemelwater in het Tuinpad door het aanbrengen van een goot werd geregeld. De Voorz. zegt verbetering toe. Hierna wordt de vergadering gesloten. LISSE. Geboren: Samuel en Gosina z. en van S. Smit en G. Vis Gijsberttis Leonardus z. van G. J. Ransdorp en F. H. Dings. Overleden: Gijsbertus Leonardus Ransdorp 2d. Petrus Heemskerk 76- jaar. NIEUWE-WETERING. Brug aangevaren. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is de brug over de Ringvaart aangevaren door de motorboot „Oome Hein" uit IJmuiden. Een der palen is beschadigd. De oorzaak moet worden gezocht in roekeloos varen. OUDEWETERING. Pastoor De Kok. Den 2den April j.l. as het de gedenkdag, dat onze vorige Pastoor do ZeerEerw. heer P. J. de Kok, thans te Beemster, voor 12 jaar tot Pas toor werd benoemd. Van dit tijdperk heeft Z.E. 9% jaar in onze Parochie doorge bracht als een zeer ijverig Zielenherder en zich zeer bemind gemaakt-. Zooals wij vernamen is vanwege den H. Vastentijd de feest lijke herdenking uitgesteld tot Zondag 1 Mei a.s. Zeer zeker zullen zijn oud-paroeliianen hem dezen dag extra in hunne gebeden gedenken en van O. L. H. vragen, dat Pastoor de Kok nog tal van jaren moge arbeiden ter eere Gods en tot heil der hem toevertrouwde geloovigen. Storing electrisch net. Donderdag werd. storing geconstateerd aan de electri- sche kabel, zoodat verschillende bedrijven hun krachtwerktuigen niet konden ge bruiken. Te ongeveer 7 uur des avonds brandde evenwel overal weer licht. De particulieren hebben dus weinig of geen hinder ondervonden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is dezer dagen ook voor het. binnenland goede vraag en de prijzen zijn redelijk. Er komen meer en meer Darwinnen uit de koude kassen Betaald wordt thans voor Cramoisie Brillant f 2.30—3.00, Fred. Moore ƒ2.40 3.10, La Reine 2.302.50, Eleonora 3.40—3.60, Cullinan 3.30—3.40, Gou leur de Cardinal f 66.50, Duchesse de Parma 3.904.00, Herman Schlegel 2.903.00, Prins van Oostenrijk 2.70 3.00, Bartigon 3.804.60, Farn- combe Sanders 3.604.00, William Copland f 3.603.80, Baron de la Ton- naye f 3.403.50, Koude grond Narcis sen 0.30—0.50 WARMOND. De kiezerslijst. Het bestuur der kies- vereeniging „Kiesrecht is kiesplicht" er nogmaals de aandacht op vestigen, dat diegenen, dio 1 jaar in deze gemeente wo nen, en zij, die voor 15 Mei a.s. 25 jaar worden, zich kunnen overtuigen, of op de kiezerslijst staan. Hiervoor dienen zij zich te vervoegen tot het bovengenoem de bestuur of ten gemeentehuize. kieswet in 1923 is aan art. 100 een derde lid toegevoegd, waarvan de strekking is de partijen af te schrikken van pogingen om door niet-verbinding van haar lijsten een meer zetels extra to winnen. Door het niet-verbinden van lijsten daalt natuurlijk het aantal zetels, dat onmiddellijk voor 'olie kiesdeelers aan de lijsten kan worden toegewezen. Het derde lid van art. 100 bepaalt nu, dat, wanneer het aantal zetels, dat direct toegewezen kan worden, beneden een be paald minimum daalt, de nog overblijven- zetels niet aan de grootste resten, maar aan de grootste gemiddelden (stelsel- d'Hondt, ook wel genoemd stelsel-Hagen- bach-Bischoff), zullen worden toegewezen. Het is bekend, dat hij toepassing van het stelsel-d'Hondt de groote partijen in het voordeel en de kleine partijen (dus ook de groote partijen, die zich zelf door splitsing tot kleine partijen hebben gemaakt), zeer in het nadeel zijn. M. a. w. indien een par tij, teneinde niet verdiende extra-zetels te behalen, haar lijsten niet alle verbindt, loopt zij het groote risico, dat het aantal direct-toegewezen zetels beneden de fatale grens daalt en de toepassing van het stelsel-d'Hondt, welke dan plaats heeft, haar niet alleen van do verwachte winst berooft, maar ook nog op het verlies van een zetel komt te staan Het derde lid van art. 100, de bedreiging met het stelsel-d'Hondt, oefent dus een terke preventieve werking uit tegen de pogingen tot speculatie op zetelwinst door ïijst-splitsing. In het algemeen worden dan ook togen- woordig alle lijsten van dezelfde partij tot één groote groep verbonden. In Noord-Holland hebben echter èn R K. èn V. B. èn V. D. zich aan de splitsing hunner lijsten gewaagd. Het gevolg daarvan is dan ook geweest, dat bij de eerste verdeeling der zetels, het aantal direct toe te wijzen zetels is gedaald tot 68, één beneden de fatale grens. Het stelsel-d'Hondt trad nu in werking met et gevolg, dat vooral de S. D. A. P., die al haar lijsten heeft verbonden een zeer groot voordeel heeft gehad. Deze partij neeft nl., terwijl haar overschot, na de eer ste verdeeling, slechts 2871 bedraagt, 3 ze tels toegewezen gekreken. Het boven omschreven geval is ook hier om interessant omdat het de eerste maal dat het stelsel-d'Hondt in Nederland toepassing vindt. In het buitenland wordt Berichten reeds geplaatst in een groot edcetto onzer vorige optage PROVINCIE 2USD-HOLLA NB. Berekening van den uitslag: Lijst 1 Comm. Partij Folland 12199 stem men is 1 zetel plus 3416 is 1 zetel. Lijst 2 Comm. Wijnkoop 10439 stemmen is 1 zetel plus 1656 is 1 zetel. Lijst 3 Plattel. (Biaat) 7755 stemmen is 0 zetels plus 7755 is 1 zetel. Lijst 4 Herv. Ger. Staatsp. 19978 stem men is 2 zetels plus 2412 is 2 zetels. Lijst 5 Rapaillepartij 5417 stemmen is 0 zetels plus 5417 is 0 zetels Lijst 5 Lijst Kettmann 498 stemmen is zetels plus 4-98 is 0 zetels. Lijst 6 Anti Rev. Partij 112383 stemmen is 12 zetels plus 6987 is 13 zetels. Lijst 7 Christ. Hist. Unie 87452 stemmen is 9 zetels plus 8405 is 10 zetels. Lijst 8. S. D. A. P. 180638 stemmen is 20 zetels plus 4978 is 21 zetels. Lijst 9 Lijst v. Jeveren 561 stemmen is 0 zetels plus 561 is 0 zetels. Lijst 10 Dem. Partij 3652 stemmen is zetels plus 3652 is 0 zetels. Lijst 11 Vrijz. Dem. Bond 24719 stem men is 2 zetels plus 7153 is 3 zetels. Lijst 12 R. K. Staatspartij 138121 stem men is 15 zetels plus 6376 is 16 zetels. Lijst 13 R. K. Volkspartij 1175 stemmen is 0 zetels plus 1175 is 0 zetels. Lijst 14 Lijst Haak 708 stemmen is 0 ze tels plus 708 is 0 zetels Lijst 15 Vrijheidsbond 83845 stemmen 9 zetels plus 4978 is 10 zetels. Lijst 16 Staatk. Ger. Partij 30626 stem men is 3 zetels plus 4277 is 4 zetels. Totaal 82 zetels. Het totaal aantal geldige stommen draagt 720466; kiesdeeler 8783; 75 pet van kiesdeeler 6588. DE TOEWIJZING DER ZETELS IN NOORD-HOLLAND. De verkiezingsdienst van het Persbureau Vaz Dias deelt mede: Bij de toewijzing van de zetels in Noord- Holland doet zicli een merkwaardig ver- schijnsel voor. Bij de herziening van de dit stelsel zeer veel toegepast en er zijn ei velen hier te lande, die het ook hier bij allo verkiezingen gaarne toegepast zouden willen zien. Zij kunnen thans een toepas sing in de practijk aanschouwen en daar bij de voor* en nadeelen van het stelsel tegenover dat van de grootste resten, nog eens nagaan. BINNENLAND. De windhoos boven het Geldersche. Over een afstand van 1 K.M. Uit Veenendaal wordt ons gemeld: Gisteravond te ongeveer 7 uur heeft na bij Veenendaal een wervelwind gewoed. Van de boerderij van de Gebrs. Bruine- horst werd het halve dak afgerukt en van de in de nabijheid staande schuur werden alle pannen afgelicht. De even verder Staande boerderij van B. Drost bekwam weinig schade, doch de juist nieuw opge trokken steenen schuur werd uit elkaar geslagen; het dak lag ongeveer 200 meter verder, totaal versplinterd. Verschillende boomen werden tot een hoogte van bijm 2 meter totaal afgedraaid. De wervelwind, die slechts enkejo seconden duurde, kwam uit Westelijke rrMing en sclrjnt een smalle strook van enkele honderden meters breedte gevolgd te hebben. Hij strekte zich uit over een afstand van on geveer 1 K.M. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Alweer de verblindende verlichting. De 61-jarige veekoopman J. Visser, wo nende te Leeuwarden is gisterenmiddag tengevolge van de verblindende verlichting van 2 elkaar tegemoet rijdende auto's on der een dier auto's geraakt nl. de bus, die den dienst onderhoudt tusschen Leeuwar den en Sneek. Zijn schedel werd verbrij zeld. Hij was onmiddellijk dood. LEIDEN. In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders der N V. „De Leid- sche Courant" werden balans, winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 7 pet. (vorig jaar 6 pet). De periodiek aftredende commissaris sen, de heeren M. Heijker (Hazerswoude) P. Verdegaal (Noordwijkerhout) en P. A. Th. v. d. Weijden (Nieuwkoop) wer den als zoodanig herkozen. Eon doorslaand succes Maakt zich steeds meer - vrienden Verbluffend mooi, en storingsvrij MODERN TOESTEL Bediening eenvoudig Prijzen billijk Betaling gemakkelijk Prospectus gratis PiANOHANDEL van 1840 C. F. WAM DER DOES LEIDEN - Breesiraat 109 DEN HAAG UTRECHT AIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIMIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIHA I is de overheerlijke ZOMERDRANK bij uitnemendheid. Vraagt overal - in elk Café verkrijgbaar H i r 111111111111 n u 1111 h 11 n 11111 i n i11 i111111 n 111111 1111H111111 m m 11 .i - Gevestigd sinds 1869. Kantoor PIETERSKERKHOF 26 ELEF. U8€ 11961 J. J. SLEGYENHORSTY Beleefd vestigen wij Uwe volle aandaent op onze schitterende collectie met eene keuze van meer dan honderd dessins, vanaf do goedkoopste tot do beste Fransche kwal. fttlovernefs 85 oil br. I8V2 Filet 15 Z3V2 Madras 88 I2V2 Vitrage 30 19 Afgepaste Mysteres nieuwste Dessins, alle breedten, vanaf 1-72 Va LINNEN GORDIJNEN 2.95, 2.45, 2.15 E.OI. Lancaster Gordijnen m. zware eikelfranje vanaf 49 cent Landhuisstoffen vanaf 34 et. 8/4 GQRDIJNRIPS 65, 50, 44, 37V2 VRAAGT ONZE STALEN TER INZAGE. Aanbevelend, 13302 Sla a H. sir. 70-72 t/o. Fa. JAMIN. Illlllllllllllllllllllil* (EXTRA AANBIEDING j iiiiiiiiiiiiiiiiii;iiiniiiiii;iui!iniiiii!i!winn;iui

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4