IN DE STEMMING. ieder geval is het uitgesloten, dat de mo- torfiets tegen een boom is gereden. Het motorrijwiel met de slachtoffers werd midden op den weg gevonden. Aan geen der boomen was eenige beschadiging te constateecren. Men weet echter niets van den voerman, met wiens wagen de aan rijding zou hebben plaa-s gehad. De beide lijken zijn naar bet St.-Anthouius-go- st.'clil te Ammerzoden vervoerd. De Rijksmarechaussee uit Den Bosch is er gistermiddag in geslaagd den boe renwagen op to sporen, waarmede Dins dagavond het noodlottige motorongeval is gebeurd. Het voertuig behoort toe aan den ongeveer 45-jarigen landbouwer H. v. H. uil Velddriel. De voerman heeft aan de marechaussee verklaard van het ongeval niets gemerkt te hebben. Hij weet ook niet te verklaren, hoe het komt, dat de achter zijde van zijn wagen op ernsige wijze ver splinterd is, zelfs enkele ijzeren deelen zijn van den wagen afgerukt. Van H. staat in zijn dorp als een echt onmensch be kend. Do marechaussee had alle moeite obi hem iets te ontlokken. Den bewusten avond .heeft hij een vracht aardappelen naar Den Bosch vervoerd en is dus met een leegen wagen teruggekomen. Hierdoor is te meer onverklaarbaar, dat hij niets zou gemerkt hebben. Aan den schipbrug heeft hij, zooals gemeld, geinformeerd hoe laat het was. Op de vraag waarom hij dit vroeg, antwoordde hij: „Louter uit nieuwsgierigheid". De politie zet echter nog het onderzoek ijverig voort. Door een machine gegrepen. Dinsdagnïfddag werd do arbeider K., ge huwd en vader van vijf kinderen, werk zaam bij do firma H. P. Gelderman en Zonen te Oldenzaal, door een der machi nes gegrepen en vermoedelijk tegen een muur geslingerd. In deerniswekkenden toestand werd hij naar het R.K. gasthuis vervoerd. Gisteren was zijn toestand naar omstandigheden redelijk wel. Kokend water gedronken. Uit Axel wordt aan de „Tel." gemeld: Een vijfjarig zoontje van een landbou wer te Absdale had een ketel met kokend water weten te bemachtigen en daaruit gedronken Het ventje kreeg daardoor zulke hevige inwendige wonden, dat het aan de gevolgen is overleden. Vechtpartij met de politie. Dinsdagavond om half 10 werd in de Groote Houtstraat te Haarlem de orde ver stoord door vier mannen uit IJmuiden, die iD staat van dronkenschap verkeerden. Twee politieagenten wilden hen arrestee ren; een van hen werd evenwel door twee van de vier beschonkenen aangevallen. Do andere politieagent, die een van de IJmui- tlenaren vasthield, was genoodzaakt den man los te laten, teneinde zijn collega te bevrijden. De arrestanten verzetten zich zoo hevig, dat de agenten genoodzaakt wa ren hun wapens te trekken. Een der be- echonkenen kreeg een slag met den sabel op het hoofd, waardoor een bloedende won de ontstond; een ander kroeg een klap met den gummistok, waardoor zijn lippen ver wond werden. De mannen zijn in het poli tiebureau aan de Smedestraat voorloopig verbonden, waarna zij voor verdere behan deling naar het St. Elisabethsgasthuis wer den gebracht Da arrestant, die los gelaten was, werd later uit een autobus aan het Kennemerplein gehaald en goed bewaakt naar het politiebureau gebracht. Een nachtelijk gevecht op een trap. Even na middernacht hoorde een agent van politie in de Fisherstraat, te 's-Gra- venhage, dat er op een deur gebonsd werd. Toen dit geluid zich meermalen herhaalde, ging de politieman eens kijken wat er aan de hand was; hij werd intusschen toege roepen door de bewoonster van een der bovenhuizen, die den agent verzocht, den rian te verwijderen, die daar heneden zoo'n lawaai maakte. Zij zeide nl. te vree zen, dat de man haar deur wildo forceeren om aldus binnen te komen, terwijl hij er niets te maken had. Toen de agent daarop den man vroeg, wat.het gebons te beteekenon had, voegde laatstgenoemde hem in eenige krac' tter- men toe. dat dit den agent niets aanging. De politiedienaar zette zijn wil, om van de eituatie op de hoogte te komen door, waar op een woordenwisseling ontstond, die door den man werd geaccentueerd met het dreigement, dat hij den agent de trap af zou gooien. Dit was voor den agent aanlei ding, zijn gummistok voor den dag te ha jlen en er don bedreiger een slag mee toe te dienen. Hot gevolg was dat de man, die den po litiebeambte naar beneden had willen doen tuimelen, zelf de trap afviel, waarbij hij een schedelbreuk en een schouder-ont wrichting bekwam. De getroffene bleek do 49-jarige A. M. J. S. uit de Wolmaransstraat te zijn. Hij ie door den Eersten Hulpdienst naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht. Zijn ioesfand is zeer ernstig. Nader vernemen we nog dat aan samen loop van omstandigheden -de oorzaak is te wijten. Het bovenhuis, waaTtoe de heer v. 8 zich toegang wilde verschaffen, is nl. precies zoo gelegen als zijn eigen woning: het is het tweede trnnportiek links van den hoek af en de toegang tot de woning is, evenals van de woning aan de Wolmarans straat. de tweede deur van rechts op dat portiek. De Fisherstraat en de Wolma ransstraat loopen met een afstand van en kele tientallen meters evenwijdig. Zoodoende kan worden aangenomen, dat de heer S. zich, bij de vele zijstraten 'die gelijk de zijne op dezelfde hoofdstraat uitkomen, één straat heeft vergist. Dit moet dan ook als de reden worden he- echouwd, waarom hij den agent toevoegde, 'dat deze zich er niet mee behoefde te be moeien. De bewoonster van het bovenhuis aan 'de Fisherstraat evenwel, die een ander met den sleutel hoorde rammelen aan de buitendeur, was overtuigd, dat degene, die buiten stond en zoo luidruchtig z'n ont- «temming te kennen gaf, in haar woning niets te maken had. Dit was dan ook de reden, dat, terwijl haar man zich aan kleedde om zicli naar dc voordeur te bege ven, zij het raam openschoof en, den toe vallig in de straat fietsende agent ziende, dezen verzocht, den man (e verwijderen. De agent begaf zich toen den steenen trap op met het reeds gemelde gevolgd. Wegens den zeer ernstigen toestand van den heer S. heeft een verhoor van dezen nog niet kunnen plaats hebben. Een vreemde vondst. Het „Utr. Dghld." vertelt: In de Prinses Julianaschool aan de Kapteijnstraat te Darneveld, wordt een gedeelte van een lokaal niet voor ^het ge ven van onderwijs gebruikt, zoodat hier in gewoonlijk overcomplete banken wor den geborgen. Bovendien is bedoeld ge deelte zoodanig met plankenschotten af gesloten, dat men zich hiertoe geen toe gang kan verschaffen, zonder dat eerst deze zware schotten worden weggeno men. Thans echter had men enkele op geborgen banken noodig, zoodat aan eeni ge timmerlui opdracht werd gegeven, de schotten tijdelijk weg te nemen. Hoe vreemd keken onze ambachtslui echter op, toen zij in dit voor do buitenwereld zoo geheel afgesloten lokaalgedeelte, behalve en aantal schoolbanken, ook nog een te drogen hangend dameshemd en een dito heerenonderbroek vonden, welko voor werpen daar blijkbaar hoogstens 24 uur tevoren waren gedeponeerd. Nadat ook het hoofd dier schoq) kennis had gekre gen van deze vreemde vondst, die in dit afgelegen gedeelte zijner onderwijs-in- richting was ontdekt, gaf hij op zijn beurt daarvan kennis aan de politie, die aan stonds een onderzoek ter plaatse instelde. Al spoedig was deze overtuigd, dat nie mand anders dan een der in het school gebouw werk verrichtende schilders be doeld lokaal tot waschgelegenheid van zijn vuil linnen kon hebben geproclameerd doch tevens vermoedde de politie, dat aan deze vreemde wijze van lijfgoed reinigen ook nog wel een of andere geschied* verbonden zou zijn. Hoewel de verdachte, de ruim 41-jarige, ongehuwde schilder G. v. B., die onlangs een molenaar in deze omgeving voor een bedrag aan geld heeft opgelicht, eerst ten sterkste ontkende, wist de politie zooveel bewijzen van schuld tegen hem in te brengen, dat hij ten slotte bekende, het meergenoemde dameshemd in het Proveniers- en Armhuis alhier te hebben gestolen, en toen hij dit stuk lijf goed eenmaal vuil had gedragen, kwam hem het schoolgebouw een ideale plaats voor, pour laver son lingo sale, en in zonderheid leek hem het lokaal, waarin naar hem bekend was, bijna nooit iemand kwam, een buitengewoon geschikte g genheid, om voor drooginrichting te die nen. Om deze linnenkamer te bereiken, had onze schilder echter een ladder noo dig, ten einde over de hooge schotten te kunnen klimmen, terwijl de daling aan de binnenzijde lang6 opeengestapelde school banken kon plaats vinden. Blijkbaar had de „waschbaas" zich in deze geïmprovi seerde „gevangenis" heel erg op zijn ge mak gevoéld. Althans er werd ook nog een door hem achtergelaten boterham ge vonden, die mede tot do ontdekking van den dader heeft geleid. Op vrije voeten. De landbouwer-jager G. K., uit Mun tendam, die als verdacht van meineed, in voorloopige hechtenis was gesteld, is op vrije voeten gelaten. Ansjovis in aantocht. Bij "Wieringen heeft gisteren een vis- scher een ansjovis in zijn mosselenkor ge vangen en bij Nieuwediop werden er drie stuks gevangen in een haringzegen. De ansjovis vertoont zich dit jaar dus al zeer vroeg. Buifenë. Berichten ONGELUKKEN Ontploffing in de V. S. Twaalf dooden. Uit Parco (Wyoming) wordt geseind: Bij een ontploffing in een petroleumraffi- naderij werden twaalf arbeiders gedood. Boot op de Loire omgeslagen. Twaalf slachtoffers. Uit Parijs wordt gemeld, dat op de Loire bij St. Etienno door het omslaan van een bark alle twaalf inzittenden zijn verdronken. Ongeval in Pontianak. Een dame verdronken Aneta sednt uit Pontianak. Bij de ontscheping van de „Rauh" van de Straits Steamship Gy. Ltd., is me vrouw O verb eekBloetm van de valreep gevalen en verdronken. Schip met koelies aan den grond. Vijftien mijl ten Zuiden van Hongkong. Uit Hongkong wordt geseind: Do Ne- derlandsche boot „Tjileboet'', van de Java-China-Japan lijn, met 1500 Ghinee- sche koelies aan boord op weg naar Java is bij een eiland 15 mijlen Zuidelijk van hier aan den grond geloopen. Een Brit- sche kruiser heeft 500 der opvarenden aan boord genomen. Andere schepen ver- leenen assistentie. Het weer is ruw. De Tjileboet gestrand. Een moeilijke ontscheping. Een Reutex-telegram uit Hongkong meldt, dat het Nederlandsche passagiers schip Tjileboet, onderweg van Singapore naar Hongkong, is gestrand. Het Britsche oorlogsschip Trobisher en een torpedojager verleenden assistentie. Er werden reeds 500 van de 1500 Ghi- neesche emigranten en drie Nederland sche passagiers van boord gehaald. De ruimen 1 en 2 van het schip slaan vol water. Door het ruwo weder was het zeer moeilijk do passagiers van boord te halen. 1 Volgens een ander bericht is het s.s. Tjileboet van de Java^China-Japan lijn bij het eiland Linting (ten zuiden van Hongkong) gestrand. Het schip heeft dertig mariniers en matrozen aan boord van Hr. kis. Sumatra. Het detachement staat onder bevel van luitenant ter zee 2e kl. Van Schreven. Een vlijtige dief! 127 gewone diefstallen, 185 rijwieldiefstallen. Voor het „Schötfengericht" te Breslau, zoo meldt de „Voss. Ztg.", is het proces begonnen tegen een der vlijtigste a.evon, die in de laatste tijden hun vak hebben uitgeoefend. De man heet Joseph Barke, is Elzasser van gebuorle en heeft zich to verantwoorden voor 127 gewone, min of meer zware, en 18^ rijwieldiefstallen. Barke beweert nog veel meer diefstallen te hebben gepleegd Toen hij twee jaren geleden gearresteerd wera, becijferde hij zijn vergrijpen op 2000. Een van de meest opzienbarende misdrijven van Barke is geweest de wijze, waarop hij in '23 do wo ning van de tooneelspeelster Hella Kürtz leeghaalde. Barke werkte in de spreekka mer van den dokter, in den schouwburg, in cabarets enz. enz. Uit bet hoofdbureau van politie te Breslau haalde hij een rij wiel weg; uit het paleis van justitie twee toga's Specialist was hij in het leegplun deren van scholen. Als Franscbman acht Barke zich gerechtigd de Builsche politie te beschimpen en haar zooveel mogelijk werk en last te bezorgen! Met hem staat een groot aantal helers terecht, die ech ter elke medeplichtigheid ontkennen en beweren, dat Barke hen alleen uit wraak als heler heeft aangebracht. Voorloopig zijn 150 getuigen gedag vaard. Het proces zal een week of drie duren. Inbraak in een kerk. In do Onze Liove Vrouwekerk te Mélun hebben inbrekers tijdens den nacht hun slag weten te slaan. Zij bleken eerst ge poogd te hebben, de deur dor sacristie te forceeren met een stuk tuingereedschap, dat zij eigens in de huurt gevonden had den. Daar de sacrstic-deur niet meegaf, klommen de dieven over een muur en drongOD, na een klein venster vernield te hebben, het heiligdom binnen. Alle sloten van kasten en laden in de sacristie wenden verbroken en ook de of ferbussen werden geledigd. De waarde van het gestoleno is nog niet bekend. Juweeiendiefstal to Parijs. Maandagavond omstreeks acht uur hebben in de rue d'Am-sterdam te Parijs twee dieven, na de winkelruit mot een in lompen g>owiki.ekIón hamer te hebben stukgèslageh, een groot aantal kostbaar heden gestolen uit een juwelierswinkel al daar. Do winkelier greep zijn revolver en schoot door de ruit op de daders, waar na hij hen op straat nog eenige scholen nazond. Zij wisten evenwel le ontvluch ten. Blijkbaar waren zij niet ernstig ge troffen. Hot gestoleno vertegenwoordigt een waarde van 130.000 francs. Verdwenen. De bewaker van oen hotel te Glion hij Montreux, dat 1980 M. hoven den zee spiegel is gelegen, is met zijn vrouw en zijn dochtertje en nog een jongen man onder tot nu toe niet opgehelderde om standigheden verdwenen. Men vermoedt, dat de vier personen zich naar het dal hebben willen begeven en toen onder een lawine bedolven zijn Een knaap onder re wolven. Uit Allahabad, in Indië. wordt gemeld, dat herders bij Miawana. op ongeveer 10J K.M. afstand ran Allahabad, een Indisc r knaapje, van naar schaking tien jaar oud, in het col van eer wod hebben ge vonden. Uit wat men in het hol vond viel qj te maker "taf het kraai jC Jaaj woon. de. Het kon niet spreken, en ook niet be hoorlijk loopen, doch bewoog zich op han den en voeten voort, slobberde water om zijn dorst te lesschen en at gras. Het ventje, dat zeer mager is, doch overigens goed ontwikkelde ledematen heeft, is naar Allahabad gebracht, waar het thans in een speciaal vertrekje wordt verpleegd. Des nachts pleegt het te blaffen, terwijl het zichzelf ook bijt, evenals mensclien, die in zijn nabijheid komen, waarom n.en het kind heeft moeten vastleggen. De jon gen zal naar een gesticht voor geestes zieken worden overgebracht, waar hij zal worden verpleegd. Een gevangene in Californic wilde vliegen Ambtenaren van de gevangenis te St. Quenitin (California) hebben, verborgen onder het dak van het gebouw, waarin do gevangenen werkzaam zijn, gedeelten van een motorloos vliegtuig aangetroffen dat in het geheim was gebouwd. Men ge looft, dat een der gevangenen het plan had met dit toestel te ontsnappen. De houten onderdeelen van het toestel waren van de meubelmakerij afkomstig, terwijl het linnen voor do vleugels uit een an dere afdeeling was weggenomen. Een goed afgeloopen vergiftiging. Maandagavond werden plotseling ver scheidene leden ran het personeel van het Engelsche parlement onwel, eenigen hunner zoozeer, dat zij in elkaar zakten en naar het ziekenhuis moc-sten worden overgebracht. Een medisch onderzoek stolde vergiftigingsverschijnselen vast. De vergiftiging moest worden toegeschreven aan ondeugdelijk voedsel, dat do slacht offers gedurende de lunch in de bar van het Hoogerhuis hadden gebruikt. Snelle medische behandeling voorkwam, dat de vergiftiging een ernstig karakter aan nam. Nader wordt gemeld, dat naar ver moed wordt, de vergiftiging het gevolg was van het eten van appels, waarin zich arsenicum bevond. IfeGEZOEOEN MEDEDEELIIiG VRAAGT ZE UW WIK;-." ER. De gruwelijke vondst in Berlijn. Bij de Berlijnsche politie hebben zich twee jongelui aangemeld die op 27 Maart (den dag voor de vondst van het ver minkte vrouwen lijk in de Havel) tijdens een fietstochtje te Pichelsdorf in een uit spanning twee meisjes hebben gezien, die aan een tafeltje naast hen zaten. Een der twee gaf te kennen dat zij naar Scliildhorn, waar het lijk is gevonden, wilde: de andere zei dat zij er later ook zou komen. De jongelui hebben nu in de foto van de vermoorde Frieda Ahrendt, bet meisje herkend dat naar Schildhorn wou. Van het andere meisje hebben zij een signalement opgegeven, dat precies klopt met het uiterlijk van een vriendin van Frieda Ahrendt, een zekere Martha Thie- le. Dit meisje, evenals de vermoordo „heel levenslustig" gelijk de Berlijn sche bladen het eufemistisch noemen is nog niet opgespoord, maai* wel is ge bleken, dat zij in de buurt van liet Nol- lendorfplein moet wonen. Naar haar ver blijfplaats speurt de politie met allen ijver. Zonder burgemeester. Van de 2600 gemeenten, welke het koninkrijk België telt, zijn er, nog steeds een zestig, die geen burgemeester heb ben. De minister ran bmnenlaudsche za ken hoopt binnen drie weken met de re geling der laatste gevallen klaar te zijn. Voor eenige gemeenten kan daarvan ech ter nog geen sprake zijn daar de verkie zingen voor den gemeenteraad, ongeldig werden verklaard; in een aantal andere gemeenten nog is de toestand zoo, dat de burgemeester buiten den raad zal moe ten worden benoemd. Dit is namelijk het geval met zeventien gemeeniten uit de ge annexeerde kantons Eupen, Malmedy en Sint Vith, waar de meerderheid in den raad alles behalve Belgisch gezind blijkt te zijn. Wit marmer in het Bohemer Woud. Bij Ostras jna, in het Bohemer Woud, heeft men onlangs wit marmer in den bodem ontdekt. Volgens het voorloopig onderzoek is dat marmer van zoo goede kwaliteit, dat het hij Carrarisch marmer niet ten achter staat. Verschillende beeld houwers hebben thans blokken Boheemsch marmer op proef gekregen om na te gaan of het zich ook even goed laat be werken als het Italiaansche marmer. Er hebben zich reeds eenige gegadig den opgedaan om de marmerlaag in het Bohemer Woud te exploiteeren. Mussolini en de Nobelprijs voor letterkunde. De Frankfurter Zeitung verneemt uit Stockholm het volgende vermakelijke verhaal: Mussolini schijnt er op eenigerlei wijze achter gekomen te zijn, dat de Zwcedsche Academic voornemens zou zijn dit jaar de Nobelpjrijs voor letterkunde toe te ken nen aan den Italiaanschen historicus Guglielmo Ferxero. Het is mogelijk, dat dit inderdad het geavl is. Ferrero lean als candidaat zeker aanspraak maken op evenveel verdiensten als vele vroegere prijswinners. Of het zoo is, is echter on bekend, daar de Academie over de caudi- daturen zwijgt tot zij haar besluit geno men heeft, wat in October of November pleegt te geschieden. Mussolini zou ech ter van een Candida tuur Ferrero niets willen weten en de candidaluur van Ada Negri willen stellen. In ieder geval zou hij den Italiaanse hen gezant te Stockholm opgedragen hebben te laten weten, dat de candidatuur van Ferrero door Italië om politieke redenen niet gunstig opgeno men zou kunnen worden. Het vermakelijke van deze zaak is, dat de termijn voor candidaatstelling al 1 Februari gesloten is cn dat noch Mus solini, noch de. Italiaanscho regeering bevoegd zijn om candadaten te stellen, Laat staan een candidatuur te verhinderen. Nederlandsch Oost-lndië Wederom verzetslieden gearresteerd. Aneta seint uit Kotaradja: Do halfbroer en de zoon van den ver zetsleider Teungkoe Peukan, zijn met twee volgelingen gearresteerd in het Tjalangsc-he. Verduistering. Aneta seint uit Batavia: Een maan'dgelder bij de Gouverucments Goud- en Zilvermijnen van Tambang Sa- wah verduisterde voor een bedrag van 32.000. De dief werd gearresteerd en het geld grootendeels teruggevonden. RECHT2AKEM KANTONGERECHT TE LEIDEN. Dierenbescherming. „De wond zag er schandelijk uit," zei de geluige-rijks veld wachter Esliuis, „het dier liep er heelemaal naar." Dc verd. J. Z. te N o o r d w ij k, had bij de vorige behan deling der zaak echter verklaard, dal Dr. Nu de stemming is begonnen, Komt de stemming er pas in, Want de stemming voor de Staten Is de grondslag, heb begin! Gist'ren is de eerste stormloop Op het staatsbestuur gedaan, Stemmig ving de eerste stemming En het stemmentellen aan. Iedereen was in de stemming, Toen de uitslag werd ijkend, Net als voor de radio is Er nauwkeurig afgestemd. Maar er waren ook nog and'ren Met een stem gelijk een trom, En die waren bij deez' stemming Zoo maar eensklaps stemmig stom. Maar die steminensprakeloosheid Heeft geen resultaat gehad, Binnenkort gaan w ij wéér stemmen^ Din voor het bestuur der stad. Hoe wij stemmen? Wel vol geestdrift En paraat vanaf den start, Want al gaat het met rood potlood: Roomschen stemmen 6temni0 zwart! Roos hem had gezegd, dat het paard bi; het trekken er geen hinder van had. Di reldwachter bleef echter bij het verbai' (i na maar Dr. Roos, die nu ook als getr' gehoord zeide, dat het een wonu de schoft, ter grootte van een - welke echter niet pijnlijk was. Mr. meende bij zulk een groote tegen heid een andere oplossing te moV» ken en dacht daarom, dat het verschillende paarden ging. Dc ambtenaar eischte f 10 of 5 dg. Was de wond op de schoft of terzijdem do schoft? Verd. W. v. D. te Wassenaar had om dit uit te kunnen maken twee foto'i laten maken, waaruit bleek, dat dc wond beneden de schoft lag. De verbalisant Dam, had in het verbaal gezet dat de wond op de schoft lag, maar de ambt* naar vond, dat dit niets aan de zaak al- deed en eischte f 10 of 5 dg. Verd. vond dit, vooral in verband do foto's, die hij had laten maken, nogal veel. Een rare chaufreu „Hij heeft- slingerend en roekeloos gere den" verklaarde getuige-verbalisant Burg en bovendien had hij de auto e ongevraagd genomen, kon hij geen besturen en reed hij zonder rijbewijs. Verd. L. P. te R ij n s b u r g had klaard, dat liij had moeten uitwijken voor een kind en daardoor tegen een paal gereden, ifiaar get. C. v. Iterson verklaar!; geen kind te hebben gezien. Toen cischtt do ambtenaar f 15 of 10 dg., waarna iie kantonrechter hem meteen tot f dg. veroordeelde. Blaffende hondi a P. J. S. te L e i d o n een negocieereni man, heeft een hond die 's koopmans in ventaris- beschermt tegen nachtelijke aan vallen, maar dit zoo goed doet, dat dc b:- ren op gezette tijden door het geblaf uü Morpheus' armen worden gerukt Juffr. Wijntjes vertelde dat zij sliep genover het pakhuis, waar het rumoprif. n| dier was gehuisvest en da-t zij daardoo.' R| uit haar slaap was gehouden. Get. v« Haasteren, een groentenverkooper, gewend is 's nachts te werken, had er na tuurlijk geen last van gehad, maar bik het toch gehoord. De ambtenaar vro'j toen f 15 of 10 dg. De koopman verdedig de zich met te zeggen dat er geen opzet in 't spel was. „Tk heb dien hond noodig om mijn boel te bewaken", zei hij. Arbsin'SWJt Wie zich de weelde van twee wovkplafti' sen lean veroorloven, moet in ieder een beicislijst aanwezig hebben. A. J. P. te K a t w ij k had er slechts i en toen de arbeidsinspecteur, toevallig werkplaats kwam controleeren, waar gefj1 arbeidslijst hing, was hij natuurlijk dc si- gaar. „Is u hoofd van het bedrijf?" „Jawel, edelachtbare." ,Hebt u arbeiders in dicusl!" „Ja." „Hangt, in beide werkplaats ecu beidilijst?" „Neen, edelachtbare, slechts in één. 3 X f2 of 3 X 1 dg. was de isch. Als de wijn is in de mw J. J. W. te Leiden, die niet was schenen, had. zich in beschonken toesta» op de openbare straat vertoont. u Hij werd tot f 10 of 10 dg. vcvoorde» SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND- Ned. Elftal—Hollandsch Elftal 1-* I-Iet Nederlandsche elftal, dal middag legen edn Noord-llollan combinatie uitkwam, verloor wel n' minder dan 1G.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4