FONGERS INGEZONDEN MEDEDEELING Hoest- tabletten INGEZONDEN MEDEDEELj yST ÖE OMGEVING GEMEENTERAAD. Bcëediging van den nieuwbe- noemden gemeente-ontvanger. Nieuwe verordening op gas en electriciteit. Verkoop bouwterrein. Gistermiddag om drie uur vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de hee- ren Verduin en v. d. Laan. Voorzitter bur gemeester Eenhuis. De vergadering wordt op gebruikelijke wijze geopend met gebed. De nieuwe gemeente-ontvanger, de lïeer Zancveld, legt in banden van den Voorz. de gebruikelijke eeden af, waarna de Voorzitter hem vanaf 1 April benoemd verklaart tot gemeente-ontvanger. De Voorzitter spreekt ecnige woorden tot den beer Zaneveld Jr., hem bet voor beeld van zijn vader, den aftredenden ont vanger, voor oogen houdend en spreekt eenige waardeerende woorden van af scheid tot den heer Zancveld Sr Beiden danken den Voorz. voor zijn goede wen schen, met eenige welgekozen woorden. Punt. 2. Benoeming van een lid van de Commissie van plaatselijk scöooltoezicht wegens bedanken van den heer W. A. Gr. mine B. en W. stellen voor den heer J. W Lefebr Sr. Mot algemeene stemmen wordt de heer J. W. Lefeber benoemd Punt 3. Benoeming van een Ld van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim wegens bedanken van den heer J. C. Za neveld. B. en W. stellen voor den heer C. Strik, Hoofd der R.-K. Jongensschool De heer Strik wordt benoemd met alge meene stemmen. Punt 4. Benoeming van 2 leden der in te stellen Commissie tot uitvoering van ge meentewerken door werkloozen. De R.-K. Dandarbeidersbond „St. Deus Dedit", afdeeling Lisse, beeft als lid aan gewezen den heer K. Lindaard en als diens plaatsvervanger den heer J. van Schooten. Do Ned. Chr. Landarbeidcrsbond, afdee ling Lisse, heeft als lid aangewezen den beer W. C. Kaak en als dien plaatsver vanger den heer L. Eisenga. De voorz. wordt door B. en W. uit hun midden aangewezen. De heer C. Schrama betwist de redactie van dit artikel en meent, dat deze commis sie is ingesteld ter oplossing van ge schillen, waarop weth. Warmerdam ant woordt, dat het een commissie geldt ter voorkoming van geschillen. De redactie van bet artikel wordt dan aldus gewijzigd: „commissie van advies bij het te werk stellen van werkloozenUit do raad worden voor deze commissie aan gewezen de heeren Kuipers en Onder water. Punt 5. Vaststelling van een nieuwe ver ordening op het aanleggen, hebben en on derhouden van geleidingen of kabels voor gas, electriciteit of eenigen anderen ener gievorm en op het leveren van gas, elec triciteit of andere energie Aangenomen. Punt 6. Vaststelling van: a. Een verordening, houdende de voor waarden, waarop gas door het gemeente lijk gasbedrijf over den gewonen meier, wordt geleverd. b. Een verordening, houdende de voor waarden, waarop gas door het gemeente lijk gasbedrijf over den muntgasmeter wordt geleverd. De heer Kuipers vraagt of do bepaling, dat de houders van meters gehouden zijn schade te vergoeden ook geldt voor de be staande meters, waarop bevestigend wordt geantwoord. De heer Sobels informeert naar een be paling over het leggen van hoofdhuizen door de gasfabriek, terwijl do beer C. Schrama, meent dat zij die bij een munt gasmeter eigen leiding hebben, daarvoor geen huur behoeven te betalen. Weth. War merdam zegt, dat met eigen leidingen geen rekening is gehouden, omdat deze weinig voorkomen. Do heer Kuipers maakt aanmerking dat slechts woningen tot ƒ200 huurwaarde in aanmerking komen voor een gasleiding. SP2you wenschen dit te verhoogen tot Do raad gaat met het voorstel van den heer Kuipers accoord, waarop punt 6 wordt aangenomen met verandering van 200 in 250. Punt 7. Voorstel van B. en W. tot om- ling van de Openbare M.U L.O-School in een school voor gewoon lager onderwijs en in een school voor uitgebreid lager on derwijs. De beer Pijnacker stelt voor dit punt tot de volgende vergadering aan te houden .waartoe besloten wordt. Punt 8. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceel bouwterrein langs de havensloot aan den heer R. Keimpema te Haarlemmermeer ad ƒ3.50 per M2. Aangenomen.. Punt 9. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceel bouwterrein langs de Junanastraat aan den heer Alb. Moolo- naar ad ƒ3.50 per M2. Aangenomen. Punt 10. Voorstel van B. en W. en de Grondcommissie tot aankoop van gronden van den heer F. M. Verduyn alhier, gele gen achter do Gasfabriek. Op voorstel van den lieer Segers wordt besloten dit punt in geheime zitting te be handelen. Punt 11. Vaststelling van de rekening 192G van bet Burgerlijk Armbestuur. De rekening toont aan inkomsten 5.847.17* en aan uitgaven ƒ5353.48*. Batig saldo 493.69. Punt 12. Vaststelling van de begrooting 1927 van het Burgerlijk Armbestuur. Goedgekeurd. Punt 13. Comptabiliteit. Wordt besloten tot eenige af- en over schrijvingen. Onder mededeelingen leest de secretaris de rekening voor van den Woningbouw, waaruit blijkt een nadeelig saldo van 2435 voor 25 woningen en van f 2110.14 voor 34 woningen. 18 nieuwe woningen geven een voordeelig saldo van 274.33. Bij de rondvraag wordt een debat ge voerd over wegbestrating met goudalite. De Voorz. doet mededeeling aangaande de hierover gehouden onderhandelingen en zegt, dat er proeven zullen worden geno men. De beer Kuipers acht den toestand in de eerste Poellaan wegens voortdurende afgravingen onhoudbaar. Hieraan zal de aandacht worden geschonken. Ook het licht aan de tweede Havendwarsstr. laat volgens spr. veel te wenschen over. De heer Pijnacker vindt dat er veel te hard wordt gereden met auto's door de kom van het dorp, waarop de Voorz. ant woordt dat er door de politie voldoende aandacht aan wordt geschonken. Daar niemand meer het woord ver langt, sluit de voorzitter de openbare ver gadering en gaat de raad over in geheime zitting. Na langdurige beraadslaging wordt de openbare zitting heropend en wordt liet voorstel, genoemd onder punt 10, met 8 togen 3 stemmen aangenomen. DE RIJNSTREEK NIEUWVEEN. AFSCHEID VAN BURGEMEESTER F. M. BAUD. Gisteren heeft alhier het afscheid plaats gehad van den edelachtbaren heer F. M. Baud, burgemeester van Nicuwveen en Zevenhoven. Aan bet plotseling heengaan van den burgervader was de onverkwikkelijke ruzie bij de scheiding van het Groene Kruis, waarbij Pieuwveen zich achter gesteld voelde, niet vreemd. De Nieuwveeners meenden echter, en terecht, dat men een burgemeester, die vijf-en-dertig jai-en lang lief cn leed met de gemeente had ged-^.d, om zoo'n enkel misverstand, niet kon laten vertrekken zonder hem te huldigen. Echter werden geen doekjes om het misverstand gewonden; er werd niets angstvallig ver zwegen, en dat maakte deze huldiging juist zoo sympathiek. Er hadden drie afseheidehuldigingen plaatsdoor de Baadsleden, door de Nieuwveensche schooljeugd en door de „grooten". Des middags te 2 uur kwam de raad in openbare zitting bijeen om officieel af scheid te nemen van den heer Baud of ficieel ook in vorm, want na het ambtsge bed vroeg de secretaris of hij de notulen der vorige vergadering voor zou lezen wat natuurlijk niet plaats vond. Onder de ingekomen stukken was het schrijven in naam der Koningin, waar bij eervol ontslag wordt verleend en dank- betuigd aan den heer F. M. Baud als bur gemeester van Nieuwveen. De voorz. vroeg of een der leden naar aanleiding van dit ingekomen stuk het woord verlangde Do heer Quelle, wethouder, sprak daarop den scheidenden burgemeester toe om hem, in de stijl van het ingekomen stuk blijvende, te bedanken voor de langdurige diensten aan Nieuwveen bewezen. Wij wisten het zei spr. er lagen plannen in het verschiet uw werkkring op te geven. Wij hebben u gevraagd: blijf nog zoolang tot eenigszins mogelijk is. Met eenige ont roering vernamen wij uw verzoek om ont slag, maar wij moesten berusten, begrij pende, dat ge een werkkring, welke u lief is, niet om een enkele, plotseling opgeko men bui zult opgeven. Maar toch hadt gij wel kunnen nagaan, dat als gij overleg met ons had gepleegd, het niet zoover zou ijn gekomen. Wij zouden u verzekerd hebben van ons aller steun. Mijnheer de voorzitter, straks za-1 u a-ls burgemeester van Nieuwveen temidden uwer gemeentenaren het afscheid worden toegeroepen en daarom wil ik niet verder uitweiden. Maar alleen nog dit: vijf-en- dertig jaren zijt gij geweest voorzitter van dezen raad en ik weet niet anders en ik hoorde niet anders of u komt alle lof toe voor de wijze waarop de vergaderingen werden geleid. Wij waren het niet altijd eens natuur lijk niet; maar wat «teeds in u werd ge- eerd: ge bleeft de voorzitter die uw per soonlijke opinie kon neerleggen bij het geen de meerderheid besloot. Zoo kunnen wij zeggen dat, trots ver schillen van inzicht, wij in harmonie heb ben samengewerkt. Spr. is de tolk van al len, wanneer hij zegt in dezen burgemees ter iemand te verliezen die een voorbeeld was in het leiden van vergaderingen. Wij gunnen u van harte de welverdiende rust-. Gearbeid hebt ge, niet alleen met plichtbesef, maar met liefde. Ook namens collega Scheffers zegt spr. dank voor de aangename verstandhouding in de wethouders vergaderingen en neemt dan van hem afscheid als wethouder en als vriend. De burgemeester dankte voor de zeer, zeer waardeerende woorden tot hem ge sproken. Toen ik 35 jaren geleden de eed aflegde, aldus spr., zooveel in mijn vermo gen was de belangen van Nieuwveen te zullen bevorderen, wist ik welke belofte ik deed. He weet: ik heb zeer vele fouten begaan, maar ik weet ook, en dat is mij een troost, dat ik steeds heb getracht de belangen van Nicuwveen en Zevenhoven voor te staan. En als ik dat heb kunnen doen, dan is het geweest met behulp van de wethouders, met behulp van den raad! Spr. herhaalt zijn dank voor de zeer waardeerendo woorden, maar een ding in het gesprokene van den heer Quelle kan hij niet onderschrijven. Deze had gezegd, dat. do persoonlijke band van vriendschap was gebleven, ondanks dat hij en den bur- gemoester wel eens met elkaar in botsing' waren gekomen. Dit-zou spr. willen om draaien: Omdat wij eens gebotst zijn, is een vriendschapsband ontslaan, daaruit is onze vriendschap geboren en een kleine MIJNHARDT'S Doos 3Öct Keelpijntabletten 30 en 60 ct bMBIJ APOTH.EM DROGISTEN m* storm kon die vriendschap niet te niet doen. Het is spr. onbekend, wie zijn opvolger zijn zal, maar hij hoopt dat het iemand is, die zich van ganscher harte geeft voor de Gemeente, die, van welke richting ook, zijn burgemeesterschap no. 1 zal stellen. Spr. hoopt dat het zijn opvolger moge gegeven zijn de belangen van Nieuwveen nog ja renlang te bevorderen en hoopt, dat het de Gemeente Nieuwveen in lengte van dagen goed zal gaan! De openbare zitting werd hierop geslo ten. Per auto vertrok de burgomeester en zijn familieleden (die ook de raadszitting bijwoonden) naar het plein voor de Kath. School, waar alle kinderen uit de gemeen te stonden opgesteld. Er was ook veel be langstelling van de zijde der gemeente. Onder leiding van den heer Schoorl, hoofd der Paroch. Jongensschool, werd het „Wilhelmus" gezongen en een Huldigings lied, waarna een der meisjes, namens de geheele jeugd, in dichterlijke woorden den burgemeester een prachtige Azalea aan bood. De burgemeester dankte in hartelijke woorden de kinderen voor hun schoon ge zang cn het onderwijzend personeel voor de moeite. En lest best, bracht hij een woord van dank aan den vervaardiger van het gedicht, den heer Verburg. Hiermede was de kinderhulde beëin digd, waarna do kinderen huiswaarts keer den, oogenschijnlijk onverrichterzake (huns inziens), maar zij hadden hun trac- tatie al op! De burgemeester, zijn familie en de co mitéleden begaven zich naar het café Schreuder, waar de eigenlijke huldiging zou plaats hebben. De zaal was met groen versierd. De bur gemeester, zijn familieleden en het comi té namen op het podium plaats, en de overige gemeentenaren vulden de zaal. In het huldigingscomité hadden, behal ve de raadsleden zitting genomen pastoor v. Nes, ds. Speelman, ds. v. Doorn en de heeren Copray, Karssemeyer, Sprey, Ver burg, D. v. Leeuwen Bzn., B. Rckelhof, Schocrrl en Houtkamp. De voorzitter van het comité, de heer Quelle, sprak een rede uit, waarin hij het leven van den mensch vergeleek met een bergbeklir^mmg, waarbij men, op de top gekomen, neerziet op alles wai men ach ter zich hoeft gelaten. Sombere en lieflij ke herinneringen duiken op, ook voor u, burgemeester. Ge zijt hier gekomen in den kracht van uw leven, ge hebt u gegeven aan de taak, door God u op de schouders gelegd; gij hebt gedaan wat gij kondt, en met succes. Maar bij de lieflijke herinneringen komt de sombere gedachte op, dat eens een stuk van uw leven hier werd afgescheurd. Wij kunnen op dezen dag u wel rozen voor de voeten strooien,, maar het zou voor u toch maar bespotting zijn. In die droeve dagen heeft Nieuwveen met u meege leefd Gij hebt hier gewerkt, en om het alle menschen naar den zin te maken is onmo gelijk. Maar gij hebt u tot vriend van al len gemaakt en dan zijn er per slot geen stormbuien die deze gehechtheid kunnen verbreken. Wij willen niet hebben dat gij Nieuwveen zoudt verlaten zonder een aan gename herinnering van ons mede te ne men. Men heeft geen tijd gehad de bijdra gen der gemeentenaren in geschenken om te zetten, waarom spr. den burgemeester een bedrag in enveloppe aanbood. Spr. hoopte, dat de burgemeester van dat be drag ook een schilderij van zich zou laten vervaardigen voor de Raadskamer, opdat men tot Het nageslacht zou kunnen zeg gen: F -ar hangt het portret van een man, die trouw en eerlijk en vol plichtsbetrach ting zijn taak heeft vervuld ICLangd""^ applaus). De burgemeester nam hierop het woord. Dames en heeren. Wat te antwoorden op uw meer dan hartelijke woorden? Wat te antwoorden? Het is vijf-en-dertig jaar geleden, dat ik hier kwam. Toen bracht een commissie van jongelui mij in Leimuiden een bezoek om te vragen of ik bezwaar had, dat mijn in tocht hier eenigszins feestelijk zou geschie den. Ik antwoordde van ja. Als gij van daag uw paarden mooi maakt om mij in te halen, zei ik, zult gij ze over eenige jaren misschien nog mooier maken om mij uitgeleide te doen. Zij antwoordden, dat ik geen vreemde voor hen was, dat zij wisten wat zij kregen, en teen heb ik toegestemd. Of ik beantwoord heb aan hetgeen ver wacht werd: ik weet hot niet, of beter ge zegd: ik wist het niet, want ik zou u be- leedigen, wanneer ik na al deze liuldo nog zeide dat ik het niet weet.. Vijf-en-dertig jaren is een heele tijd. Als burgemeester heb ik thans een staat, van dienst van ruim 45 jaren, en dan wordt het zoetjes-aan tijd er het bijltje bij neer t© leggen. De ge meente heeft ook recht op een „volle n" menseh als burgemeester, en ik weet zelf dat ik dat niet meer ben. Of het mij leed doet do betrekking, die ik lief heb, te verlaten ongetwijfeld! Sedert drie dagen heb ik het besluit der Koningin in mijn huis, en werkelijk, ge loof me, wanneer het nog niet verder was geweest dan ^een aanvrage, dan zou ik thans gezegd hebbenbeschouw maar als niet ingediend. Maar toeli, het is beter zoo het is beter dat de taak, die de laatste jaren hoe langer lioe zwaarder wordt, op jonge schouders wordt gelegd. Nu is er nog iets. Het spreekwoord zegt Spreken is zilver, zwijgen is goud. Maai er zijn toch oogenblikken waar dit niet opgaat. Ik wil sprekenEven een teer punt aanraken Gij weet, ik heb Nieuwveen steeds bi zonder liefgehad. Het. plan bestond echter reeds, om als de 45 dienstjaren achter den rug waren, ontslag aan te vragen een plan niet alleen gerijpt bij mijzelf, maar waarop anderen nit liefde invloed hebben uitgeoefend. Ik wil echter eerlijk zijn. Het plan van heengaan was reeds lang gerijpt, maar het zeer spoedige heengaan staat eenigszins in verband met do gebeurtenissen van den laatsten tijd. De ontvangst hier bereid doet mij wer kelijk goed, want ik w a s bitter. Al zou ik Nieuwveen nooit vergeten al was het alleen om enkele malen een bezoek te brengen aan de plek, waar zij rust die ik liefhadthans geef ik u do verzeke ring, dat ook buiten die herinnering om ik met pleizier in Nieuwveen zal terugkec- ren, omdat ik weet dat hier vrienden wonen. Spr. bracht daarop dank aan allen die het initiatief hebben genomen tot deze huldiging een goede daad, dio nooit zal vergeten worden. Wat zal ik nog meer zeggen?, zei spr. Kort geleden heeft er tusschen u en mij een scherpe schermutseling plaats gevon den. Maar heden is de vrede gesloten voor goed en zij is gesloten op hechten grondslag. Spr. wil niet eindigen zonder een verkla ring af te leggen, en als hij dat doet, dan is het met het oog op den Grooten Mees ter, naar Wien wij ons allen Christenen noemen. Ik verklaar, zei spr., alle inwo ners van Nieuwveen, zonder onderscheid, niemand uitgezonderd, als zij daartoe, be hoefte gevoelen een vriendenhand te wil len drukken en allen een tot weerziens toe te roepen! Een verzuim wil spr. herstellen. In de raadzaal is hij vergeten hoe hem dat kon gebeuren blijft spr. een raadsel den gemeente-secretaris, den heer de Vos, die 35 jaren lang met hem samenwerkte en zijn rechterhand was, te bedanken en tevens alle do gemeente-ambtenaren. Hierna werd wijn en gebak rondgediend en kwamen de gemeentenaren den burge meester vaarwel zeggen. Het woord werd nog gevoerd door den heer Houtkamp, hoofd der O. L. School en door den vee arts, den heer Karssemeyer. De mando lineclub T.O.G. boodt haren eere-voorzit- ter een bloemstuk aan en de vroegere ge meente van den heer Baud, bracht een hulde op rijm. Aan het slot der huldiging dankte bur gemeester Baud allen,en allen en riep de geheele gemeente ©en vaarwel en tot weer ziens toe. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert aanstaanden Donderdag 's morgens om elf uur. De agenda vermeldt slechts 2 punten n.l. 1. Ingekomen stukken on 2. Y oorstel van Burgemeester en Wethouders inzake do zinkerkwe-stie Starrenburg con ti a- de gemeente. De Hinderwet. Aan de Gebr. van Le veren alhier is vergunning verleend tot het plaatsen van een drietal electromotoren met een gezamenlijke sterkte van 8 P.K., ten behoeve van hun scheepstimmer werf. RECHTZHSCEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden voor Maandag 60 zaken op de rol. Mr. A. J. Fokker fungeerde als Kantonrechter. Eerst beleefd vergunning vragen. J. V., te Zoeterwoude, had in deze gemeente een steenen schuurtje gebouwd zonder schriftelijke vergunning van B. en W. dier gemeente. De ambtenaar eischte 4 of 4 dg. G. de V., landbouwer te Rijnsburg, had ook zonder schriftelijke vergunning van B. en W. dier gemeente een schuurtje met voet gebouwd. Verdachte was niet ver schenen, doch getuige C. v. d. Sloot, een zwager van verdachte, zeide dat deze er onschuldig was ingeloopen. Van Egmond, die met den bouw belast was, had het voor hem moeten aanvragen, doch dit verzuimd De ambtenaar eischte f 10 subs. 10 d. 1 H. N. te R ij n s b u r g, had een hek doen plaatsen zonder daartoe vergunning te hebben. Nadat als getuige was gehoord de man die het hek had geplaatst, eischte te Ambtenaar f 12 subs 12 dager». Daar zit geen winst aan. Jac. D., winkelier te Leiden, had na 's avonds acht uur aan zekeren A. L. eeni ge reepen chocolade verkocht voor gebruik buiten den winkel. Verdachte gaf dit toe. Er waren op dat oogenblik eenige men sehen in den winkel, zoodat b na ach ten werd. De ambtenaar vroeg f 4 subs. 4 dagen, terwijl de kantonrechter hem onmiddelijk tot 2 subs. 2 dagen veroordeelde. Verkeerswetovertreders. W. de V., chauffeur te U i t g e e s t had, met een auto rijdende, in de gemeente Oegstgeest, verzuimd in een gevaarlijke bocht signaal te geven. Eisch: 5 of 5 dagen. Veroordeeld tot 4 subs. 4 dagen. Th. A. M. B., koopman te Amster dam, had volgens de dagvaarding te Noordwijk hij een gevaarlijken bocht met een auto rijdende, geen signaal gegeven. Verdachte bekende, maar hij constateer de nadrukkelijk dat bet daar niet noodig was geweest. De Ambtenaar eischte J 6 subs. 3 dageu. innniniiiiiaiiiiiiiiu;iiiiiuiiiiiiiüigtHiiiiiiii!iiiiHniiiiiimiiiiimnisni-i(S!ii:iw^^^ Filiaal Breestraat 85 Tel. 216 Met herstelplaats voor elk fabrikati 'ie-: Verdachte las zelf een uitvoerige diging voor, waarin hij nogmaals komen dat de bocht er niet gevaarlijk De kantonrechter veroordeelde hem temin tot f 6 subs. 3 dagen. M. P. K., te Hillegersl erg, in Sassenheim op een tweewielig p voertuig geredenzonder voorzien t van een nummerbewijs, dat verdacbii vergeten mee te nemen. Eisch 5 s dagen, waartoe de Kantonrechter 1 middellijk veroordeelde. L. P., werkman te Rijnsburg, met een vierwielig motorvoertuig roei gereden en een brug stuk gereden, bleek bovendien nog dat hij geen rijs had gehad. Verdachte zeide dat hij niet woetf reden heeft, oen 20 K.M. meer niet, i was hij niet tegen de brug opgereden, had hij eer kind doodgereden, dat ui steeg kwam. P. Oudshoorn, rijwielhandelaar lef burg, had het geval zien aankomen, dachte reed wel 40 a 45 K.M. en z heen en weer De ambtenaar eischte f 15 subs. 1! Op verzoek van verdachte werd d tot Woensdag 6 Anril verdaarrd Gek Gp zee is nsei aües gewrij M. van H., schipper te Koudeh had te Warmond in Rijnlands ki water zonder vergunning van het i heemraadschap Rijnland gevaren. 10 subs. 10 dagen. Onmiddellijk t deeld tot f 5 subs. 5 dagen. J. L., schipper te Zoetervroi had in het Rijn- en Schiekanaal p met een snelheid van 150 M., althu een grootere snelheid dan de 120 M. Eisch 10 subs. 10 dagen. De kantonrechter veroordeelde hs 5 subs 5 dagen. H. J. K., zeerob te Leiden, die eens te snel had gevaren, kréég dagen en A. Zw. te Wassenaar gens eenzelfde delict 15. Tegen <f ste had de kantonrechter f 10 of 101 geëischt, maar na een schitterender diging van beklaagde, die zeide red te zijn, veroordeelde de kantonrechter meteen tot f 15. Dat viel niri A. de N., een jongmensch uit Lei had te Voorschoten op verboden j geloopen en wilgen takken afgesneds. De kantonrechter zeide, dat ook wegens strooperij voor de reet had kunnen brengen. De ambtenaar i te 4 subs. 4 dagen. De kantonrecht oordeelde hem onmiddellijk tot ƒ15 5 dagen. Blaffende h: J. A. K., bouwkundig teekena Oegstgeest, was gedagvaard feit dat hij een hond op zijn erf htó had, die het den omwonenden bij* lastig maakte dooi' blaffen, zoodat i den slaap werden'gestoord. Verdachte erkende dat de hond I geblaft, maar het was na zes uur. Mevr. W. J. Gunst verklaarde fe zeker voor zes uur was, terwijl het h dien meermalen gebeurde. Hetzelfd? klaarde een andere buur, de heer J veld, die beweerde dat de hond oh van den nacht blafte. De Kantonrechter meende dat tü dier in huis moest houden, wat ts verdachte minder goed ging omdat fe het huis bevuilde. De Ambtenaar meende, dat hij dfc dan had moeten weg doena De kantonrechter veroordeelde ïi te tot 15 subs. 15 dageu, geluk" eisch t- j Yc veel aan de wieg P Wegens openbare dronkenschap» opgeroepen G. B. G. de R. P. van' C. v. d. B„ A. v. d H. en G. y. A 1 te Leiden en onmiddelijk verooiw 10 subs. 5 dagen. Fraude op een postkantoor. Voor Je rechtbank te Rotterdam gisteren terecht gestaan H. v. d. recteur van het post- en telcgrw"1 te Vlaardingen, wien ten laste vtsf da-t hij, als ambtenaar: lo. in Augustus 1926 opzettelijk waardig papier, n.l. postzegels' cent, lot een bedrag van f400 0 van 15 cents tot een bedrag van f 120 heeft verduisterd. Subsidiair wordt verduistering voor de postzegels ontvangen g laste gelegd ten nadcelo van nf- landsche Staatsbedrijf der P0i'e telegrafie; tö 2o. in diezelfde maandAugu* gelden ten bedrage van f 2670, <j althans van f 1670 of f 190°) ^Jg gelden ten nadeele van het s der posterijen en telegraplne duisterd. Do eisch luidde 1 jaar 3^'

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4