SPORT EN WEOSTRBJDES3. VOETBAL. nederlandsche voetbalbond. De kampicenscompetitie. Wat geen Amsterdammer wellicht ge dacht had is gisteren gebeurd. Ajax is in do kampioenscompetitie door Fcijenoord gcs'agen 't Was wel cenigszins te ver rechten, want het magere resultaat op Ve- jecilas in Groningen behaald wees er wel „n, dat Ajax een harden dobber in deze compctilie zou hebben. De Rotterdamsche ploeg speelde van jnocl af aan een vurig, weldoordacht spel, waarbij het uiterst tactische voorhoedespel van prooien invloed op de Feijenoord-over- winning was. De Ajacieden speelden vooral in den be ginnen een zeer flauw spelletje, dat niets mol een kampioenscompetitie gemeen had. Ongeveer na een half uur wist Pijl, die ïich weer bijzonder dóór zijn wijze van opstellen onderscheidde, Couton te ver schalken om ten slotte aan Barendrecht over te geven, dio het eerste doelpunt ecoorde. Na de rust een snel verplaatsen van liet spel en een prachtkans voor Feijenoord toen Barendrecht op 2 M. van het doel den bal toegespeeld kreeg. Hij schoot ech ter hoog over! Maar reeds na zeven minu ten deed hij beter. De Boer bleef staan en was daardoor machteloos tegenover het harde schot van genoemden speler (O2). De volgende periode kenmerkte zich, naar de „Crt." meldt, door een zeer eigen aardig incident, dat vermoedelijk een uni cum in de voetbalhistorie is. Petterson wilde den bal halen, om een hoekschop te Lemon, toen een politiehond, die door een persoon, welke op de voorste rij zat, aan de ketting werd vastgehouden, naar voren sprong en hem in de knie beet. Do Rotter dammer ging er hij zitten en wonschte niet verder te spelen, zoodat Rixoord voor hem inviel. Intusschen was Ingenblock het veld uit- geloopen en, voordat iemand er op verdacht was, stond Hordijk op z'n plaats! Ook had den Iseger en Volkers van plaats gewisseld loodat de Amsterdamsche aanvalslinic een geheel ander aanzien had. Maar een 20 achterst-and is niet gemakkelijk in te ha len. En het werd nog moeilijker, toen Vol kers wegens een knieblessuur het veld moest verlaten en het eenigen tijd duurde, voordat Schetlers voor hem inviel. Er moest nog een kwartier gespeeld worden. Feijenoord speelde rustiger en ont wikkelde daardoor baar beste spel, waar de Amsterdammers weinig tegen in te bren gen hadden. Talrijk waren de aanvallen der Rotterdammers, die, thans zeker van de overwinning, met meer zelfvertrouwen Ie werk gingen. Scheidsrechter Mutters had geen moei lijke taak. Er werd zeer fair gespeeld en moeilijke problemen kreeg hij njet op te lossen. Eenmaal sprong do bal in het straf- schppgehjed tegen de hand van Bul Sr. aan, wat natuurlijk geroep en gefluit ten gevolge had. Zeer terecht liet de arbiter doorspelen. Feijenoord heeft een uitstekenden indruk achtergelaten. De talrijke aanhangers van Ajax waren natuurlijk zeer teleurgesteld door de nederlaag. Meer nog echter door het feit, dat de nul op het scoringbord den geheelen speeltijd gehandhaafd bleef. De tweede kampioenswedstrijd van Ve- locitas is weer in een kleine nederlaag der Groningers geëindigd, 't Werd slechts een 10 overwinning voor N. A. G. Het had er allen schijn van, dat deze wedstrijd in een puntloos gelijk spel zou eindigen, want de verdedigingen waren de voorhoeden steeds de baas.. Slechts een kwartier voor het einde gelukte het N. A. G. het eenige doelpunt van den wedstrijd Ie maken uit een goed door Broscns geno men hoekschop, waarbij de hal door van Boxtel in het doel werd geloopen. Er zijn thans dus nog slechts vier clubs aan de kampioenscompetitie bezig, want de kampioen in het Oosten is nog niet be kend. Door de overwinning van Heracles moet de Almelosche club met Enschedé een beslissingswedstrijd spelen. De stand is thans: gesp. gew. gel verl. v.t. pnt Feijenoord 1 1 20 2 N A. C. 1 1 1—0 2 Ajax 2 1—1 2—3 2 Velocitas" 2 2 13 Prom.-degradatie Competitie. De eerste promotie-degradatiewedstrijd tusschen, D. H. G. en A. S. G. is in een verdeeling der punten geëindigd, een uit slag die voor A. S. C., na hetgeen in het afgeloopen seizoen is gepresteerd en na al hetgeen over den uitstekenden speelvorm van D. H. G. is uitgebazuind, niet zoo slecht kan genoemd worden, temeer daar de twee D. TT. C -doelpunten uit penalty's iijn voorlgel.onn Daardoor blijkt duidelijk, dat de rood zwarten zich allerminst nog gewonnen hebben gegeven. Weliswaar waren de Delftenaren na de rust vooral tegen het einde in de meerderheid, doch dat kwam hoofdzakelijk door dat A. S. G. zich toen voornamelijk op verdedigen toelegde. Intusschen kan D. H. G. op een warme ontvangst* in Leiden rekenen! Hot heeft er allen schijn van, dat A. D. O. der dritte im Bunde hier zal worden, nu Kermes D. V. S. gisteren tegen O. D. S. twee punten 'tor, terwijl A. D. 0. van Xerxes won. it wordt dan nog een ern stig struikelblok voor A. S. C. Dc stand is hier: gesp.gew.gel. verl. v.t. pnt. A. S. C. 1 1 2—2 1 D H. C. 1 1 2—2 1 De wedstrijd tusschen H.V.V. en Haar lem is in een leelijke 2O-nederlaag der roodbroeken geëindigd. Dat is de tweede overwinning van de Groote Haagsche en dus een goede voorsprong op de twee con currenten. Als H. V. V. nu nog van D. E. C. weet te winnen in Amsterdam De stand luidt: H. V. V. D. E. G. Haarlem 2 2 3-0 4 1 lo-l 1 10-2 Het eerste treffen tusschen Hengelo en A.G.O.V.V. in Apeldoorn is een groote te leurstelling geworden voor de eerste klas- sers, die het competitie-seizoen zoo fraai met drie overwinningen beëindigd hadden Die overwinning van de Apeldoornsche club zegt te meer, omdat Hengelo bijna ingemaakt werd. Zal Apeldoorn nu opeens twee eerste klassers krijgen? De stand luidt: A. G. O. V. V. 1 1 5-1 2 Hengelo 1 1 1-5 De competitie. Er bleef voor de competitie niet veel meer over. De wedstrijd Excelsior't Gooi werd uitgesteld en in de tweede klasse B van Afd. II verkreeg A. D. O., zooals hierboven reeds gemeld, een voor sprong van twee punten op Hermes D.V.S. zooals blijkt uit volgende stand: A. D. O. H. D. V S. O. D. S. 16 13 3 63-22 26 17 13 4 63-33 26 17 12 1 4 39-28 25 In de derde klasse A is het lot van U. V. S. ook vrijwel bezegeld, want alhoewel ook Hillinen opnieuw verloor van de Ken- nemers, dc Hiilegommers hebben toch nog een mooien voorsprong op U. V. S., dat thans van T. H. B. met 21 verloor. De stand tusschen de drie laagste clubs is hier thans: T. H. B. Hillinen U. V. S. 14 3 3 8 26-28 9 14 3 1 10 20-57 7 12 2 1 9 14-37 5 Vermelding verdient hier verder, dal V. S. V. den eersten promotiewedstrijd tegen Concordia met 42 won. In de reserve derde klasse viel thans ook de beslissing doordat L. F. G. II met 2—1 van de Lugdunum-reserves verloor. De L. F. G.'ers eindigen dus als num mer laatst. De competitiewedstrijden in Zuid en Noord waren van geen belang meer, zoo dat we hiervoor naar de uitslagen, ont leend aan „de Crt." verwijzen. De uitslagen: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Amsterdam: AjaxFeijenoord 02 Breda: N.A.G.Velocitas 10 AFDEELTNG I. Promotie en degradatie. Tweede klasse. Haarlem: HaarlemH.V.V. 02 AFDEELING H. Promotie en degradatio. Tweede klasse. Delft: D.H.C.—A.S.C. 2—2 Derde klasse Velsen: V.S.V.Concordia 42 Competitie. Tweede klasse A. Rotterdam: R.F.G.L.S.V. 41 Tweede klasse B Rotterdam: XerxesA.D.O. 13 Dordrcct: O.D.S.H.D.V.S. 21 Derde klasse A. Leiden: U.V.S.T.H.B. 1—2 Hillegom: Hillinende Kennemers 13 Derde klasse B. Gouda: OlympiaV.D.S. 32 Rcs. derde klasse A. Leiden: Lugdunum IIL.F.C. II 21 AFDEELING Hl. Promotie en degradatie. Tweede klasse. Apeldoorn: A.G.O.V.V.-Hengelo 61 Derde klasse. Goevorden: GermanicusAlmelo 11 Arnhem: Arnh. BoysHertog Hendr. 02 Competitie. Eerste klasse. Almelo: literaciesWapeningen 41 AFDEELING IV. Eerste klasse. Den Bosch: B.V.V.—P.S.V. 3—3 AFDEELING V. Eerste klasse. Groningen: G.V.V.G.V.A.V. 12 Leeuwarden: FrieslandLeeuwarden 34 Assen: AchillesW.V.V. 70 D. H. C.—A. S. C. 2—2. D. H. C. scoort tweemaal uit een penalty. Hoewel het er naar uitzag, dat A.S.C. beide punten mee naar Leiden zou nemen, toen vijf minuten voor het einde do Leide naars nog met 21 den voorsprong had den, is toch deze eerste ontmoeting in een draw geëindigd. De Leidenaars hebben een aantrekke lijk spel vertoond en vooral gedurende de eerste helft gaven zij technisch veel heter spel le zien dan de Dclftenaren, dio door hun veel te ver doorgevoerd short passing de Leidsche achterhoede 'steeds gelegenheid gaven om in te grijpen. For- tuna heeft trouwens aan geen van beide partijen iets toegegeven, want ontsnapte het Delftsche doel gedurende het eerste kwartier herhaaldelijk aan een doorbo ring, na de rust toen de Leidenaars met man en macht verdedigden cn D. H. G. voortdurend in den aanval was had de Leidsche doelman ook niet over gebrek aan geluk te klagen. Bijzonder viel ons echter op do weinige schotvaardigheid der hooggeroemde D.H.G.-voorhoede en van DE DISTRICTSWEDSTRIJD LEIDEN—DEN HAAG 1—5. Een verdiende Haagsche overwinning. De Leidsche combinatie stelde teleur. Voorbeschouwing. Zoo was hel gisteren dan de dag van den lang verbeiden wedstrijd tusschen de dis tricten Leiden en den Haag van den D. H. V. B. Een der voornaamste factoren, die tot het welslagen van dezen wedstrijd moest bijdragen was hot weer. We vrees den, dat dit de voetbalenthousiasten in den steek zou laten, want na een dreigenden morgen begon het omstreeks een half uur voor den aanvang van den wedstrijd to. regenen, 't Bleef gelukkig bij een buitje en al herhaalde zich dat een enkele maal, het kon toch de belangstellenden niet weer houden van een bezoek aan het terrein. Onder beu merkten we ook hooge bezoe kers op. De Geestelijk Adviseur van het Leidsche district, dc Weleerw. heer J. G. G. Groot, was natuurlijk op het appel en had Zijn eerw. in zijn droom over het bezoek van Haarlem's Bisschop met op den achter grond van het terrein opdoemende Baro- torem wat ijdele wenschen geuit, toch zal het velen tot voldoening hebben gestemd, dat des Bisschops afgezant, de Hoogeerw. heer L. A. A. M. Westerwoudt, Haarlem's plebaan, den wedstrijd met zijn tegenwoor digheid wildo vereeren, zeker een bewijs van de bisschoppelijke belangstelling. Verder waren er nog aanwezig de Wel eerw. hoeren v. d. Weijden, Kapelaan to Lisse, Goppens, Kapelaan le Oegstgeest, en verschillende bestuursleden van den D. H. V. B. en districtsbestuurders van Leiden en den Haag. En rond het terrein stonden honderden belangstellenden te wachten op de dingen die komen zouden een spannenden, opwindenden wedstrijd tusschen gelijk waardige krachten, die elkaar niets toega ven? Maar, zoover is liet niet gekomen. De wedstrijd toch werd een teleurstelling, een misrekening hoofdzakelijk tengevolge van het falen van het Leidsche districts-elftal. Zoo mooi als de overwinning was tegen Gouda, zoo slecht was het spel thans in den wedstrijd tegen den Haag Terwijl do gasten een pitligen, vlotten wedstrijd speel den, waren de gaslheeren niet ou dreef, het spel vlotte niet, de spelers begrepen elkaar niet of wilden ieder voor zich teveel alles alleen doen. In elk geval bleef hetgeen Leidsche districtsploeg presteerde beneden dat der Haagsche combinatie. Een scherpe tegenstelling vooral vormden voorhoede en middenlinie van beide partijen. Het Haag sche binnentrio was bijzonder goed op dreef en hun werk deed zien, dat het spe lers van eenzelfde club waren. De vleu gelspelers sloten zich daarbij zeer goed aan en waar van de middenlinie een groote stuwkracht uitging en de verdediging voor haar taak berekend was, had de Leidsche ploeg een zware taak. Het combinatiespel in de voorhoede sloot niet, do vleugelspe lers bleven heneden- de redelijke verwach tingen en de middenlinie was al heel slecht op dreef. De midhalf maakte vele fouten en toonde zich allerminst op dreef en de heide kanthalfs gaven blijk niet op hun eigen plaats te staan. Geen wonder derhal ve, dat de verdediging het tegen de vlugge Hagenaars hard, to verantwoorden had en dat er dus fouten werden gemaakt valt niet te verwonderen. Een groote factor van be- slissenden invloed op dezen wedstrijd was tenslotte vooral het feit, dat 't te lang duur de voordat de Leidsche combinatie inge speeld was en wijl de Hagenaars daarvan handig profiteerden door met hun goed sluitend samenspel een 20 voorsprong te behalen was het ons reeds duidelijk, dat de wedstrijd in de eerste minuten reeds beslist was. Dat was jammer, want den ge heelen wedstrijd heeft het daardoor aan spanning ontbroken. De wedstrijd. Onder leiding van scheidsreohter Piët uit Purmerend stellen de volgende ploegen zich even voor half drie op, nadat de Haagsche aanvoerder den toss gewonnen had: Leiden. H. Goddijn (Leiden) J. Beijk A. Meershoek (Lisse) (Leiden) P. v d. Poel Adr. v. d. Berg Jac. v. d. Zwet (Lisse) (S.J.C.) (Leiden) W. v. d. Weijden W. Buschman A. Goddijn (S.J.C.) (Lisse) (Leiden) M. v. d. Vlugt G. v. Maris (Lisse) (Lisse) G. v. Doorn G. Bontje G.D.A.) (L. en Sn.) J. v. Waarden G. Kemperman S. Lccuwens (Gr. Willem) (Gr. Willem) (Gr. Willem H. Kruidenberg J. Lobman W. v. Bohecmen (G.D.A.) (G.D.A.) (L. en Sn.) J. v. d. Kleij J. v. d. Loos) (L. en Sn.) (Gr. Willem) J. Toledo Den Haag. (D.H.L.) Leiden trapt precies te halfdrie tegen wind af, doch het eersto begin is al slecht. De Hagenaars nemen onmiddellijk den bal over en de eerste aanval loopt op een cor ner uit. Na eenige schermutselingen wordt de bal naastgeschoten, doch de Hagenaars zitten dadelijk weer voor het Leidsche doel en er is nauwelijks een minuut ge speeld of den Haag hgeft de leiding (01) Er wordt weer afgetrapt door Leiden en al even slecht als den eersten keer. De eersto Leiden-aanval, even later onderno men, levert niets op. De goede voorzetten van v. d. Vlugt worden niet benut en zelf schiet hij naast. Na een gevaarlijk mo ment voor het Haagsche doel wordt do bal corner gewerkt, doch het leer wordt weg gewerkt. Als de Hagenaars dan weer ten aanval trekken, laat Beyk volgens do hem eigen gewoonte den bal voor den keeper loopen, waarop Meershoek wilde ingrijpen, doch miste en een toestormende Hagenaar heeft geen moeito de leiding te vergrooten (02). Er is dan nog slechts 7 min. ge speeld. Dat is het enerveerende begin van dezen wedstrijd en daaxmede was het pleit feite lijk reeds beslecht. Het spel der Haagsche ploeg, homogeen en stevig, werkte depfi- meerend op de gastheeren, die hun vorm maar niet te pakken konden krijgen. Wel iswaar waren veld cn bal door den regen vrij glad, doch dat mocht natuurlijk van geen overwegenden invloed voor een deel der spelers zijn. De balcontrolo was bij sommigen absoluut onvoldoende. Herhaal delijk liepen de ballen uit, hetgeen het spel onnoo'dig le dikwijls ophield. Als er ongeveer 20 minuten is gespeeld brengen v. d. Poel en v. d. Berg den hal mooi op en als v. d. Vlugt den bal goed aange;; -ven krijgt drijft hij het leer tot vlak voor het doel op en hij maakt geen fout (12i Onmiddelijk daarna denken we den gelijkmaker te noteeren, als v. d Vlugt weer op het doel afstormt, doch hij wordt teveel opzij gedrongen en hij schiet tegen den huilenkant van de doelpaal. Lei den komt er dan geleide'ijk beter in en het spel verplaatst zich vliegensvlug van de een naar de andere helft. Een nieuwe Leiden-aanval levert niets op als na missen van v. d. Kley de bal in handen van Tole do geschoten wordt. Als een zestal minuten voor de rust het Leiden-doel een langdurige belegering te doorstaan heeft en de hal maar niet weg- gewerkt kan worden, ondanks keeper God dijn eens verdienstelijk redde, heeft v, Waarden geen moeite om den Haagschen voorsprong to vergroof en (13"). Na' een corner op het Haagsche dool schiet y. d. Poel naast doel. Aan den ande ren kant lost v. Doorn een gevaarlijk schot in den rechterbovenhoek, doch God dijn is op zijn post. Juist voor de rust maakt v. d. Poel hands in het beruchte ge bied, doch do penalty wordt overgeschoten Gedurende de pauze vond de Hoogeerw. Heer plebaan Westerwoudt gelegenheid om de voetballers te bedanken voor het feit, dat zij de sport niet alleen om do sport be oefenen, maar dat zij de sport ook in dienst stellen van het goedo doel. Namens Mon seigneur bracht Zijn Hoogeerw. daarvoor allen hartelijk dank. De tweede helft van den wedstrijd was zoo mogelijk nog minder aantrekkelijk dan de eerste helft. Aanvankelijk golft het spel wat op en neer. Verschillende aanvallen der gastheeren gaan door slecht plaatsen verloren. Toch denken we, dat zij even succes hebben, als Buschman bij een aan val den bal meeneemt. De keeper loopt uil en Buschman raakt het gezicht op het leer kwijt. Dit rolt van zijn voeten het doel in, doch daar duikt plotseling een back op, die den bal wegwerkt. Dezelfde speler komt even later weer voor het doel, doch hij schiet in handen van keeper Toledo. Als er ongeveer nog 20 minuten te spe len is slagen de gasten erin den voor sprong weer te vergrooten (14). Verschil lende corners aan beide kanten leveren geen resultaat op, mede dank zij het goede werk van de keepers. Kort voor het einde belandt de bal bij een als voorzet bedoelden trap van den Hagschen linksbuiten over de handen van Goddijn in het doel en met een 51-over- winning voor de Hagenaars eindigt de wedstrijd. NEDERLAND—TSJECHO SLOWAKIJE De samenstelling van het Neder landsche Elftal. Het Nederlandscho elftal, dat op twee den Paaschdag in het Stadion te Amster dam het amateurselftal van Tsjecho Slo wakije zal ontmoeten, is door do Technische Commissie vatf" den Nederlandschcn Voet balbond als volgt samengesteld: Van der Meulen (H. F. C.) Denis van Kol (H. B. S.) (Ajax) Verlegh Massy Van Heel (N. A. C.) (Roermond) CFeijenoord) Smeets Tap Gehring (H. B. S.) (A. D. O.) (L. O. N. G. A.) Elfring Weber Alcm. Victr.) (Sparta) Reserves: Thijsscn (Stormvogels), Schet lers (Ajax), Krom (R, G. H.), Scheeffer (U. D.), Rakhuis (Z. A. C.). Dit elftal heeft drie veranderingen on dergaan met dat, hetwelk togen België :p'ccldc en 't zal niet verwonderen, dat die xanderingen in de voorhoede vielen. Al hadden we. na hetgeen er over Ver legh gezegd is, gaarne Krom weer eens op dc rechtshalfplaats gezien, dc nict-opname an de Haarlemmer vinden we nog niot zoo erg als het opnieuw passeeren van Wout Buitenweg. Ondanks do goede capa citeiten van Tap achten we hein toch niet den idealen midvoor. De vervanging van Ruisch, Scheeffer en Signiond, respectie velijk door Smeets, Gehring en Weber knn- ,en we rechtvaardigen, al zal moeten blij ken. of de keuze dor nieuwo spelers ee- rechtvnardifd is de z.g. goal-getters als Bout en Verberg hebben we al zeer weinig kunnen merken. Toch was do voorhoede nog het beste deel van het elftal en ook do middenlinio verrichtte verdienstelijk werk. De achter hoede van D. H. G. was echter bepaald slecht, waarbij echter in acht genomen moet worden, dat de zenuwen de spelers danig parten speelden. Van de Leidenaars dient vooral het backstel te worden genoemd. Speciaal Wamsteker, dio vóór de rust, toen A.S.G. goed in de meerderheid was,.een aanval lend spel spel speelde en de voorhoede herhaaldelijk aan het werk zette, heeft na de rust het Leidsche heiligdom ontelbare malen van doorboring behoed. Meer dan wij van hem hadden verwacht heeft keeper Wamsteker zich goed on derscheiden door enkele gevaarlijke scho ten onschadelijk te maken. Een der besten van het véld was onge twijfeld ook Wassenaar, die van het begin tot het einde heeft gesjouwd, dat hel oen lust was om te zien, cn zeer goed werk heeft geleverd. Ook Bliek en Vreeken speelden een goede partij, maar raakten tegen het einde volkomen op en uitge speeld. Van de voorhoede dienen vooral te worden genoemd Goslings en Kiel. Vooral Goslings was stgeds gevaarlijk in zijn doorbraken, maar de voorhoede die na dc rust meestal slechts drie man telde, waar hij men Roem bovendien nog gevoegelijk kan uitschakelen, kon hij natuurlijk het net van D.H.C. niet meer vinden. Janssen vertoondo een laksch epel en de Ruyter zagen we ook wel eens beter. Roem heeft uitgenomen een paar goe de 6choten niets gedaan. Natuurlijk was hij bang voor een botsing, maar toch dunkt ons dat b.v. met Stephanus op die plaats heel wat meer succes bereikt zou zijn. Intusschen is de uitslag geen slechte verhouding van het vertoonde spel, al is het te betreuren, dat de beido goals van D.H.C. aan evenzooveel penalty's te dan ken zijn. Teleurstellender was het daar A.S.C. tol vijf minuten voor het einde nog leidde en toen Dorjee uit de tweede pe nalty ontstaan uit een hands van de Ruyter gelijk maakte. Al heeft A.S.C. dus maar 1 punt kunnei bemachtigen, ook D. H. G. is één punt kwijt en de moed behoeft dus nog niet te worden verloren. Over den wedstrijd zelf het volgende: Gqed op tijd verschijnen do elftallen in de volgende opstelling: A. S. C. Wamsteker Jr. Wamsteker Sr. Josson Bliek Wassenaar Vreeken Kiel Janssen Goslings De Ruyter Roem O Nellen Post Bout Verberg v. d. Bragt v. d. Engel Piclerse De Bruin Dor] co v. Kesteren Happee D. H. C. Nadat de scheidsrechter, de heer Israels een poosje op zich heeft laten wachten, wordt om 2.09 voor oen goede 4000 toe schouwers aangevangen. Wamsteker heeft den toss gewonnen en heeft verkozen met den wind die over de lengte van het veld staat in den rug te spelen, zoodat Bout aftrapt. A.SC. trekt aanstonds ten aanval *n vertoont een spel, dat goede beloften in houdt Vooral de Delftenaren schijnen last van zenuwen le hebben, zij loopen naar hun vorm te zoeken en gedurende het eerste kwartier hebben zij niets in to brengen De A.S C -voorhoede lost ver scheiden goede schoten, die echter moeren deels achters of rakelings overgaan. A S C. blijft in de meerderheid. Bliek krijgt op een gegeven oogenblik den bal toegespeeld passeert achtereenvolgens eenige Delfte naren en geeft over aan Janssen, die oen formidabel schot inzendt Hat juist over gaat. Roem en Goslings lossen een paar goe de schoten, dio echter geen succes hebben Na een kwartier beginnen de Delftenaren den smaak cenigszins te pakken te krij gen en worden de eerste aanvallen op hot Leidsche doel ondernomon Ook dc Leide naars laten zich intnssclicn niet onbe tuigd en het Delftsche doel ontsnapt en kele malen op fortuinlijke wijze aan een doorboring. De aanvallen wisselen nu af en beurtelings worden beide keepers aan den tand gevoeld. De aanval'en van D. H. S sluiten goed, maar het spel wordt voel te kort gehouden, terwijl de reebtbuifen v. d Bragt nimmer op zijn plaats staat, waardoor menig goede aanval op nies uitloopt. Plotseling hij een D. H G.- aanval als Wamsteker een schot van Bout heeft gestopt, maar dit niet kan wegwer ken, ontstaat een scrimmage voor 't A. S. G.-doel waarbij Vreeken een der Delf tenaven in de rug duwt. Do scheidsrech ter fluit en wijst naar do witte stip. Dor jee plaatst zich achter don bal en scoort 1O Even wordt het spel vurige. A. S. G. valt weer heviger aan en geen vijf minu ten later als Kiel voorzet en Happee uil zijn doel geloopen is, haalt Goslings om en deponeert den bal in het verlaten doel. Wederzijdsch wordt goed werk gele verd, Dorjee zoowel als Wamsteker on derbreken eenige aanvallen. Als Kiel we gens een botsing even het terrein heeft verlaten ontstaat een scrimmage voor het Delftsche doel, waaruit Goslings den bal In het net weet te worken 12. A.S.G blijft goed spelen cn eenige cor ners worden op het Delftsche doel geno men, voor de rust wordt er echter niet moer gescoord en met 21 in 't voordeel dor Leidenaars is hel rusten. Over het spel na de rust kunnen we kort zijn. D. H. G. is de gehoelc tweede helft in den aanval, wat mede zijn oorzaak vond in het uitgesproken verdedigen van A.S.C. waardoor de voorhoede slechts bestond uit drie spelers. Tallooze malen ontsnapte het Leidsche doel aan een doorboring, maar het schit terend verdedigen der achterhoede, prach tig geholpen door Wassenaar, en boven dien de weinige schotvaardigheid der Delftsche voorhoede, weerhield het A.S.C.- heiligdom van doorboring. Totdat.... vijf minuten voor het oindo toen een Leidsche overwinnings reeds in 't zicht was, de Ruyter hands maakte bin nen het beruchte gebied. Weer kwam Dor jee, die doelpuntte in de uiterste beneden hoek zoodat de stand gelijk kwam 2—2. Even zette D H. C er alles op om de winnende goal te maken, maar Wamste ker c.s. hielden stand en een gelijk spel was het einde van dezen kalmen en goed geleiden wedstrijd. Lugdunum IIL. F. C. II. 21. L. F. C. wint den toss en speelt met den zwakken wind mee. Van weerskanten wordt fanatiek aangevallen, maar het gladde veld speelt allen spelers parten. Toch weet L F. G. met een goed schot do leiding te nemen (1—0). Na rust is Lugd. meest aanvallend, liet I F .C.-doel onlkomt meermalen ter nau- wernood aan doorboring:, totdat plots voor I-en zuiver aangeschoten niet te ziene, maar ook niet van invloed zijnde hands bal penaltv wordt gegeven, die goed be nul wordt (1—1). Even daarna een .tor

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5