KW4JM5 IÜEZÖIDEN MEDEDEELING INGEZONDEN MEDEDEEL! VOLLE MELK REEPEi Dat s KWATT4 BESTRIJDING VAN HET „MOND- EN KLAUWZEER". Vergadering van organisaties onder leiding van Minister Kan. Dr. Berger on Dr. Lourena hou de n eon voordracht. Onder leiding van den Minister van Bin nenlandscho Zaken en Landbouw, Mr. J. B. Kan had j.l. Donderdag een bijeenkomst plaats met afgevaardigden van een 14-tal organisaties van belanghebbenden bij do bestrijding van het mond- en klauwzeer. Vertegenwoordigd waren: Het Konink lijk Nederlandsch Landbouwcomité, deR.- K. Nederlandsche Boeren- en Tuinders- bond, Cbristelijko Boeren- en Tuinders- bond, Nederlandsche Tuinbouwraad, Alge- meeno Nederlandsche Zuivelbond, Vereeni- ging voor Zuivelindustrie, Nederlandsche Vereeniging van Kaashandelaren, Bond van Kaasproducenten, Centraal Bestuur Provinciale Bonden van Melkveehouders, het Nederlandsch Rundveestamboek, het Priesche Rundveestamboek, het Groninger Blaarkop-Rundveestamboek, de Neder landsche Bond van Veehandelaren, Ver eeniging van exporteurs van vee. In zijn openingswoord herinnerde do Minister aan Lafontaine's woorden, spre- kendo over Zwaluwen: Quiconque a beau- coup lu, a beaucoup reconter, en bracht dat in verband met do buitenlandsche stu diereis, welke in zijn opdracht door Dr. Berger en Dr. Lourens werd ondernomen, een reis, or een gebied, dat allo bier aan wezigen en velen daarbuiten in hooge mate interesseert, namelijk nieuwe gezichtspun ten in den strijd tegen de ziekte, wier be- kamping van zoo evident belang is. De voordrachten worden gegever in gecom- primeerden vorm; het ligt echter in de be doeling ze om te werken tot bijdragen voor de vakbladen der verschillende belang hebbende organisaties. Dan kan alles over wogen'worden en later over deze belang wekkende aangelegenheid van gedachten gewisseld worden. Hierna hebben beide genoemde sprekers een korte rede gehouden. - Dr. Berger en Dr. Lourens komen tot volgendo conclusies: Het veemarktwezen in Duitschland is een belangrijke factor, is een meer succes- voJlen strijd tegen het mond- en klauwzeer Wil hetzelfde in Nederland gezegd kunnen worden, dan moeten onze veemarkten ver andering ondergaan. ,Do seruminspuitingen dienen samen te gaan met doelmatige veterinaire politie maatregelen. Hel eerste noodige is absolute medewer king der betrokkenen en onmiddellijke aan gifte van elk ziek of verdacht geval. Het pasteuriseeren van de nevenproduc ten der zuivelfabrieken, voorzooveel die als voedsel voor de dieren aanwending vinden is een onafwijsbare eisch, waaraan streng de baad dient te. worden gehouden. Van de ervaringen van prof. Waldmann 4e Reims, welke bevestigd zijn door de on derzoekingen aan de Rijksseruminricbting, ten aanzien van een nieuw betrouwbaar ontsmettingsmiddel, dient gebruik te wor den gemaakt. De minister brengt den inleiders war men dank voor hun zeer interessante voor drachten en gaf gelegenheid, indien zulks gewenscht mocht worden, vragen te stel len; meende echter, dat deze bewaard kon den blijven tot het gehoorde in den vorm van de toegezegde meer uitvoerige verhan deling in de vakbladen nader door de or ganisaties zal zijn overwogen. Hiermede konden allen zich vereenigen. Veiling Hobaho te Lisse. Uitslag veiling, gehouden 26 Maart on der Directie van de Hobaho. De belangstel ling was groot. Handel tamelijk. Prijzen niet hoog. De volgende prijzen werden be- fltperl .per 100. Gladiolen: Prince of Wales 12-op 2. Hal ley 12-op 1.90, 10—12 100. War 12-op 180, Liebesfeuer 10—12 1.30, Eouvenir* 12-op 1.60, Salmonea llH-0p 1.50, Yellow Hamoner 1012 1.30, Schwaben 12-op 1.60, 10—12 1.40, Red Emperor 12-op 210, Red Canna 12-op 2.20, Yellow Standard 12-op 2.30, Princepine 13-op 2.—, Anna Wigman 12-op 2.20, Wilbrink 12-op 2.00—2.10, Brillant Surprice 12-op 1.30—1.60, Franc Pendleton 12-op 3.103 60, Corry 12- op 2.90, 1012 1.Master Wietse J2-op 2.50, Scarletta 12-op 1.80. Odin 12-op 1.80, Peace 14-op 3.30, Hilda 10—12 1 20, Maréch. Foch 10—12 1.— 1 30, l'Immaculée 11-op f 1.10, Empress of India 1012 1.30, Brillant, groot bloem 10—12 140. America 10—12 f 1.20 —1.30, Niagara 10—12 1.30, Earley Sun rise 12-op 1.30. Diverso soorten Gladiolen onder 10 M. rJ 2.—, 1.00, 0.75, 0.60, 0.50, 0.40, 0,25 Diverse soorten Primulinus 10-op f 0.80 [f 75 0.70, 0.50 en 0.20; Anem Fulgens f/ 1.20. Enkel Begonia Koper 36 3.10, Scar let zalm, rose, geel, oranje 8.50. Spirea Japonica 8 Gladstone 1.10 Pioen Alba Crouse 8.10. Herf8tastor Elta 1.80. Flox Fijnstroom 4.004.80, Jeanne 'd'Arc 4.004.20, Excelsior, Ostarls lichtrose America, zalm rosa 5.10. Aanvoer leverbaar en plantgoed pl.m. 000 manden. WETENSCHAPPELIJKE BERICHTEN De stuifmeelkorrels van de tulp vervier voudigd en zichtbaar gemaakt voor het ongewapende oog. Dr. W. E. de Mol deelt in het Week blad voor Bloembollencultuur mede: le. Dat het niet alleen mogelijk is, de eluifmeelkorrels van de tulp te duplicee- rcn. maar ook ze le quadrupliceeren. De ij'k.'lvoudigo stuifmeelkorrels bevatten geslachtskiemen, bestaande uit 12 chromo somen, de verdubbelde stuifmeelkorrels bevatten geelachtskiemen met 24 chromo somen. Bij de verviervoudigde stuifmeel korrels bestaan de geslachtakiemen uit 48 chromosomen. Overigens zijn die stuif meelkorrcls geheel normaal van consti tutie. 2e. Dat het door toepassing van be paalde methoden mogelijk is, deze stuif meelkorrels zoodanig te kleuren, dat do verviervoudigde met het bloote oog zicht baar zijn De enkelvoudige, verdubbelde en verviervoudigde stuifmeelkorrels heb ben respectievelijk een doorsnede van 36/1000, 75/1000 en 100/1000 millimeter. De opvoering der doorsnede tot 1/10 m.M. (en meer) maakte het mogelijk, ze zelfs zonder vergrootglas of bril duide lijk te kunnen waarnemen. Geroengtile Berichten ONGELUKKEN. Door een auto overreden en gedood. In de Keizerstraat te Scheveningen is gistermiddag omstreeks 5 uur een 4-ja- rig meisje, Joh. F., dat daar in gezel schap van anderen wandelde, doch spe lenderwijze vooruitliep, onder een perso nenauto geraakt en overreden. Het kind bekwam een schedelbreuk en was onmid dellijk dood. Het lijkje is door de politie in beslag genomen. Door een auto overreden. Men meldt uit Budel aan de „'-Hert Crt.": Toen zich Vrijdagmiddag het 11-jarig dochtertje van den heer H. G. uit de school naar huis wilde begeven, werd het ter hoogte van het Hecsakker door een auto gegrepen en meegesleurd. Terwijl de automobilist zijn vaart versnelde om zoo snel mogelijk uit de omgeving weg te ko men, werd het ongelukkig kind door den aldaar juist passeorenden heer H. Leijssen, lioofd der Bijz. school te Schoot, in be- wusteloozen toestand en ernstig verwond opgenomen en naar de dichtbij gelegen woning van landbouwer M. Lammers ge bracht. De inmiddels ontboden genees- l.eed Dr. Visschers, welke spoedig ter plaat- ec was, verklaarde dat de toestand van het kind niet toeliet bet naar huis te ver voeren. Door den rook verstikt. Zaterdagavond ontstond, door het vlam vatten van petroleum, brand in een der s'aapkamers van het gezin Berger, wo nende aan dc Eikstraat te Nijmegen. Het vuur doofde, zonder te zijn gebluscht. maar veroorzaakte den dood van de der tigjarige echtgenoote van B., moeder van twee kinderen. Toen het ongeluk plaats vond, bevond B. zich beneden Het schreien van de kin deren in een aangrenzende slaapkamer lokte hem naai- boven en zijn eerste werk was de kinderen, die ongedeerd waren, In veiligheid te brengen bij de buren. Met een tweetal buren begaf hij zich vervol gens waar naar boven in de slaapkamer, waar zijn echtgenoote zich bevond. Slechts haar bovenkleeren waren verbrand: zij was niet ernstig gewond. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, bleven helaas zonder resul taat. Vermoed wordt, dal het Slachtoffer ge vallen is terwijl zij een brandende petro leumlamp in do hand hield en gestikt is (en gevolge van den rook. De politie stelt nog een nader onderzoek in. BRUTALE POGING TOT BEROOVING. Een Ned. diamanthandelaar te Antwerpen overvallen. De bandiet gearresteerd. In een kamer van het Grand-Hotel „De Keizcrlei" te Antwerpen, werd Vrijdag middag een brutale band iet enstrcek ge pleegd. De Nederlander Polak, diamantmake laar, en een vriend, beiden te Antwerpen woonachtig, zouden een samenkomst heb ben met een persoon, om een diamantzaak af te handelen. Toen het drietal de kamer binnentrad, werd door een der diamant kooplieden licht ontstoken, daar het in het vertrek eenigszins duister was. Plotseling draaide de vreemdeling het licht uit. Hij trok een revolver en diep den onthutsten kooplieden toe: „Handen op of ik schiet!" Terwijl hij den een met zijn revolver in bedwang hield, bond hij den tweede op een stoel vast, doch toen begonnen de kooplieden om hulp te roepen, waarop de bandiet ijlings de vlucht nam, echter nage zeten door lieden van het hotelpersoneel. De man slaagde er evenwel in te ontkomen. Eenigen tijd nadien werd hij door de politie der vijfde wijk aangehouden ineen drankgelegenheid in de Damburgestraat Hij werd dadelijk ter beschikking gesteld van de justitie. Do man is een zekere C. K., van Neder landsche nationaliteit. Hij bekende dadelijk en verklaarde onomwonden, de diamant kooplieden to hebben willen plunderen. In de hotelkamer heeft men een revolver geladen met zes kogels, en een touw, toe- behoorende aan K., gevonden. Deze voor werpen zijn in beslag genomen. „Tel." Inbrekers aan het werk. Op heeterdaad hetr.apt. Op heeterdaad zijn Vrijdagavond door de politie te 's-GTavenhage betrapt de 43- jarige A. H., en de 46-jarige J. L., beiden los werkman, toen zij bezig waren in te breken in de woning van den heer M. aan de Adriaan Pauwstraat, aldaar. De heer M. was afwezig en de beide die ven hebben hiervan gebruik gemaakt om in te breken. Zij hebben het raampje van de voordeur vernield, de grendels van do deur geschoven en zich op deze wijze toe gang tot het perceel verschaft. Alle kasten werden overhoop gehaald* en verschillende waardevolle voorwerpen en een groote partij gouden en zilveren sieraden en eeni- ge diamanten werden gereed gelegd om medegenomen te worden. Er gebeurde ech ter iets, dat hun plannen in de war «tuin de. Een dame had twee mannen op ver dachte wijze zich bij het huis van den heer M. zien ophouden en vond het geraden de politie hiervan in kennis te stellen. Eenige rechercheurs begaven zich naar de woning van den heer M. en bemerkten direct op welke bijzondere wijze de voor deur geopend was geworden. Zij begaven zich naar binnen en na eenig zoeken von den zij de beide inbrekers rustig bezig de buit te sorteeren en te verdeelen. Zij wer den gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Bij fouilleering werd een volledig stel inbrekerswerktuigen op hen gevonden en een huiszoeking bij L. leverde nog meer op. Een gTOOte collec- tio vijlen, boren, enz. welke gebruikt wer den om brandkasten te openen werden daar gevonden. Alles was in de beste conditie en wees er op, dat de beide aangehoudenen zich eerst onlangs „geinstalleerd" hadden. Dit is ook inderdaad het geval, want bei den zijn voor enkele maanden uit de ge vangenis ontslagen, waar zij 6 jaar door gebracht hadden voor een belangrijke in braak. Voor dign hadden zij reeds verschillende straffen ondergaan, o.a. één van 8 en één van 3 jaar. Thans wilde het tweetal weer beginnen, maar bij den eersten keer gelukte het de politie reeds hen te arresteeren. Voetbalvlegels aan het werk. De scheidsrechter met een mes bedreigd. Gistermiddag hebben bij een voetbal wedstrijd te Glanerbrug ongeregeldheden p'aats gehad. Er had daar een wedstrijd plaats tusscben Glanerbrug 1 (No. 1 van de 2e klasse B van den Twentschen Voet bal Bond) en Overdinkel (No. laatst van klasse A van den T. V. N.) om een plaats in de le klasse A. Ve'e supporters, die uit Overdinkel waren meegekomen, zeiden reeds voor den aanvang, dat zij, wanneer de scheidsrechter niet goed leidde, hem aan het mes zouden steken! Twintig minuten voor het einde, kwam de uitbarsting, toen de stand 21 in bet voordeel van Glanerbrug was. Men wilde den scheidsrechter, die een Overdinkel- spcler uit het veld had gestuurd, met messen aanvallen, zoodat de politie on middellijk handelend moest optreden. De wedstrijd werd gestaakt. Op straat ontstond een formele vecht partij. De po'itie heeft den scheidsrechter huiswaarts begeleid. Jeugdigs inbrekers. Door de recherche te Haarlem zijn aan gehouden twee 14-jarige jongens, die zich eenige malen toegang hebben verschaft tot de bekende Haarlcmmeroliefabriek in de Anthoniestraat aldaar. Zij klommen over oen schutting, waarna zij door een raam in de fabriek konden komen. Eenige bedra gen, respectievelijk 5, 10 en 17 heb ben zij ontvreemd. Eenmaal binnen de fa briek v,iél hot hun niet moeielijk, het geld te hemachtigen, daar de sleutel naast de brandkast hing. Diefstal van graan. Geruimen tijd werden uit een graanma- gazijn aan den loswal te Druten zakken met koren ontvreemd. Thans is de politie den diefstal op het spoor gekomen. Een groot aantal zakken zijn in beslag genomen terwijl twee personen gevankelijk naar Tiel werden overgebracht. Een oude man in het water geworpen. De 62-jarige W. R„ te Barneveld, is Donderdagavond, zonder dat hiervoor eenige aanleiding bestond, door een hem onbekend persoon eerst met een mes be dreigd en daarna in oen diepe kolk gewor pen, waaruit hij door hem vergezellende familie slechts met moeite kon worden gered. De politie heeft den dader, een 28- jarigen boerenknecht, opgespoord. Hevig onweer. Zaterdagmiddag om halfeen ontlastte zich boven Nijmegen plotseling een kort, doch hevig onweder, dat gepaard ging met een wolkbreuk en zwaren hagelslag. Het onweder duurdo slechts tien minuten. Gedurende dien tijd heerschte een onna tuurlijke duisternis. Ongevallen kwamen niet voor. De zon, die kort voor het on weer nog had geschenen, brak tegen 1 uur weer door. De storm. De Zaterdagmorgen plots uitsch;etende Z.W.-storm bracht heel wat moeilijkheid in de visschersvloot, die nabij Enkhuizen bezig was de netten in te halen. Een vier tal botters kon met behulp van de rijks- betonningsboot in de haven komen. Alle hadden averij aan de zeilen Bij de EH 33 was de giek losgeslagen en werd een der knechts bloedend gewond aan het oor en een ander den schouder ontwricht. Men had de netten in zee moeten laten, die ook wel beschadigd zullen zijn. Zaterdagmiddag heeft de motorboot Erna van de firma v. d. Hal te Rotterdam, welke boot de motorboot Dusseldorf van dezelfde firma sleepte, ter hoogto van de Oosterhaven te Schiedam de tros in den schroef gekregen. Tengevolge van den ster ken wind zijn heide schepen daarna afge dreven, volgeslagen en gezonken. Persoon lijke ongelukken zijn niet voorgekomen. De Wit's bergingsbedrijf alhier zal de sche pen lichten. Op den Rijn oven boven Wezel is bet Nederlandsche zeilschip Henrie. schipper Van Don uit Millingen, welk schip was geladen met 150 ton turf, omgezeild en ge zonken. Het schip was van Duisburg op weg naar Millingen. In het Prinses-Juliauakanaal bij Weert is, tengevolge van den harden wind een sleepboot juist in den sluiskolk volge slagen en gezonken. Persoonlijke ongeluk ken zijn niet gebeurd. De '\eepvaart door het kanaal is geheel gestremd. Een gift voer het.nvüiairisme. De minister van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks Schat kist van een onbekende uit Zwolle is out- vaugen een bedrag van 200 voor liet militairisme. Bciiienl. Berichten De cycloon op Madagascar. Het officieele schadecijfer. Naar een Lloyds-telegram meldt, wordt uit Tamatave, de hoofdstad der gelijkna mige provincie van Madagascar, welke onlangs, gelijk men weet, door een he- vigen cycloon geteisterd werd, geseind, dat de schade, bij deze natuurramp aan gericht, thans volgens officieele raming is vastgesteld op 225 millioen francs. Groote brand in de Douglas-fabrieken. 4000 motorrijwielen verbrand. Uit Londen wordt gemeld: Een felle brand heeft Vrijdag gewoed in de mon tagewerkplaats der Douglas Motor Works Hierbij zijn ongeveer 4000 afgewerkte motorrijwielen verloren gegaan. De schade bedraagt circa 200.000 pd. et. Twee jongens bedolven. Naar de „Magdeburger Ztg.'' meldt, zijn twee jongens bedolven in een niet meer in gebruik zijnde schacht van de kali groeve Neuglüok bij Rehmsdorf. Hoe wel de beide knapen na betrekkelijk kor ten tijd konden worden boven gebracht, bleven dp pogingen om de levensgeesten weder op te wekken vruchteloos. Nederlandsch Oost-lndië ONTROUW NOTARIS TE AMBON. Kastekort van twee ton. Om oen dreigend faillisse ment te voorkomen. In verband met de reeds door „Aneta'' geseindie opzienbarende arrestatie van den Ambonschen notaris Pichel, bij wien een aanvankelijk kastekort van 60 mille werd ontdekt (later tot 2 ton aange groeid), schreef men uit Ambon aan het „Soer. Handelsblad" de volgende na^ dere bijzonderheden: De familie P. was ginds zeer gezien. De notaris was daar sedert 1914 in func tie en bij een kas-inspectie van 1921 werd alles in orde bevonden. Sedert schijnt er geen meer te hebben plaats ge had Onder het vendukantoor to Ambon ressorteeren zoo ongeveer heel de Moluk- ken. Op de verschillende buitenplaatsen zijn gedelegeerden aangesteld, die do vendu-gelden innen en daarvan rekening en verantwoording schuldig zijn aan den vendumeester te Ambon. Die verantwoor ding geschiedt elk kwartaal. Het begon sinds eenigen tijd de aan dacht te trekken, dat, ofschoon de ach terstand van sommige dier kantoren, met welker leiding in den laatsten lij'l bij voorkeur B.B.-ambtenaren werden be last, aanmerkelijk begon te verminderen, de achterstand van notaris P. steeds zeer aanzienlijk bleef. Medio Januari trok de inspeoteur van Financiën op onderzoek uit. Hij ba- merkte aanstonds, dat er in het debi- teurenboek bekende personen te Ambon als achterstallig voorkwamen, van wie men absoluut niet kon verwachten, dat zij niet op tijd zouden betaald hebben. De inspecteur schreef hen aan, hun schulden op korten termijn te voldoen onder de bedreiging van rechtsvervol ging zoo zij in gebreke bloven. Dit had tot gevolg, dat de moesten der aange schrevenen met opgestoken zeil op het kantoor van don inspecteur kwamen met hun, door notaris P. gekwiteerde, kwitanties, Zoo verkreeg men het eer ste materiaal, maar dit was nog niet vol doende om beslist schuld vast te stellen. Daarom begaven genoemde inspecteur en de hulp-officier van justitie (de A.-R. van Ambon) zich den derden Februari j.l. naar Saparoea. Daar vonden z© on- omslootelijke bewijzen en keerden den 5en reeds naar Ambon terug. Notaris P. begreep ten volle, hoe de zaken stonden en kwam reeds den 6den uit eigen beweging schuld bekennen. Hij had nog 7000 in kas, die hij af droeg: alles op het kantoor werd in be slag genomen en vergezeld, en de nota ris in zijn functie geschorst. Natuurlijk, vraagt men zich af hoe die achterstand ontstaan is. Voor zoover men kan vaststellen, heeft hij heel wat geld laten zitten in handels zaken; verder heeft hij tot een hoog be drag aandeelen gekocht in ondernemin- Slechts een merk kan aan de spits sta gen in de Molukken en in Nieuw Guii die noodlijdend waren en waarvan mige failliet zijn gegaan, en heeft menschen geldelijk gesteund, die niet terugbetaald hebben en waarvan had kunnen veronderstellen, dat zulks nooit mogelijk zou zijn. Om al gaten te stoppen, heeft hij 's lands den gebruikt, in plaats van zich fail te laten verklaren, natuurlijk in de door gunstige speculaties of andersj in de gelegenheid te komen, die gel, aan te zuiveren UIT DE OfêS&EMWC HILLEGOM. Karei van Bourgondiën Cz. f In den ouderdom van bijna 78 jaaroii leed Zaterdag de heer Karei van R gondiën Cz., oudste lid der firma 1 Bourgondiën en Zn., exporteurs-bloem! lenkweekers alhier. Bizonder tragisc! dit verscheiden, waar een der zoons: den overledene gisteren naar zijn lam; rustplaats werd gebracht. Met don A van dezen man is een der meest voon staande persoonlijkheden van HiUJ heengegaan. De overledene heeft i: eerste plaats een zeer belangrijk i gehad in den steeds toenemenden dezer firma. Zeer vakkundig en arb zaam heeft de heer Van Bourgondiën werkt, zoolang zijn krachten het gedt den en met succes. Maar naast dien u ten arbeid heeft de overledene tijd i te vinden, zich nuttig te maken voor belangen der gemeente. Zoo heeft hij i jaren zitting gehad in het college van ters voor de belastingen en was hij p rende 16 jaren lid van den Gemeente*, waarvan eenige jaren wethouder, li was de heer Van B. geruimen t"d lid den Baad van Toezicht van het Ziel fonds „Hulp in Nood", waar zijn adva op hoogen prijs werden gesteld. Ook de overledene jaren lid van het Armbestuur. Maar ook voor de Kerk h de heer Van B. groote verdiensten, i jaren was hij lid van het R. K. Are stuur, waar hij wekelijks, vaak tot middernachtelijk uur vergaderde, nood der armen te leningen. T<?en rvin jaar geleden de parochie van St. Jw werd opgericht, benoemde Z. D. H. heer Van Bourgondiën .tot Kerkmee; Deze parochie heeft aan hem veel te ken. De heer Van B. moest ontslag nei als armvader, omdat het ainbt van b meester te veel van zijn krachten vei| Voor ruim G jaar noopten gezondhe redenen den heer Van B. zich geleid) uit verschillende functies terug te treki hetgeen hij zeer noode deed. Thans b de dood voor goed een eind gemaakt i dit vruchtbaar leven. Vermelde wei dat de overledene, evenals zijn pas i slapen zoon buiten dit alles talrijke di ten aan de geestelijkheid en velen aodt heeft bewezen. De plechtige Uitvaart 1» Dinsdag a-.s. plaats. Hij ruste in vred' Raadsverkiezing. Dc stemming' leden van den gemeenteraad zal ali worden gehouden op Woensdag 18 Meii Geboren: z. van E. van Beek-k veld. d. van A. J. van Kampen-I Wetering. d. van C. Warmerdat Wit. d. van M. C. Gahrmann-Kai,: burg. Overleden: H. P. van Bourga KATWIJK AAN DEN RIJN. Raadsverkiezing. Bij de gis* plaats gehad hebbende stemming voc» rangorde der definitieve lijst voor <k! meenteraadsverkiezing werden, bracht 160 stemmen waarvan 96 heer Meijer cn 64 op den heer I*wbi De volgorde der lijst is dus T. 3. W.Gd bergen, 2. Jac. Meijor. 3. TT. .- isV-amji VOORHOUT. Raadsverkiezing. Ui* do gn>;er«J houden stemming over do definitie i' didatenlijst voor den gemeenteraad bti dat in totaal zijn uitgebracht 391 W men, waarvan 21 van c»-waarde. Ufl bracht zijn op de heeren P. L "",1 Hulst 286, W. van der La*n 232, J. Lh sen 240, J. H. van der Voet 314, O. I' teman 316, M. van Dam 67, J. H. 62, L. J. van de- Poel 81, P. A. van sen 243, H. J. Vester 166, 8. P. Wars dam 64, H. J. van Wieringen 60, d Zonneveld 46 en J. P. do Zwart 49 W men. Hiervan verkregen de heeren vaflt Laan, van der Hult, van dor Voet, "|S man, Nijssen en van Reisen, reap meeste no. 1, 2, 3, 4, en 0, zoodftt m* ste zes candidate» voor de gcmcenW* zullen zijn resp. de heeren W. ïU Laan, P. L. van der Hulst, J. H. van' Voet, G. J. Witteman, J. L. Nij«eD P. A. van Reisen. WARMOND. Raadsverkiezing. Zondag heeft tij de stemming plaats gehad voor de toIF cp de candidatenlijst voor de aans,s gemeenteraadsverkiezing. Er werdon gebracht 306 stemmen, waarvan 27 dig. De uitslag is dat de vier aftred* leden*wederom de bovenste plaatst j* ten in deze volgorde: t. W. H. 2 G. H. van Stijn, 3 J. H. Haverkort.' - an Scbie, 5 G. Onderwater. 6 C. Z',ri 7 J. L. Bakker, 8. A. van KonipeM.'. Moorsel Azniö. Th. W. van

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4