INGEZONDEN MEDEDEELING (Premier (JVcmief l IE VU! den pc likt Ten slotte, toen zij meer dan 22 000 had gegoven, kreeg zij argwaan <•11 \crteldo een en ander aan de politie. Ten slotte werd zij verwezen naar de Centrale Recherche, die haar geheel in lichtte omtrent do gedragingen van het drietal. liet gevolg was, dat gistermor gen Vromans en zijn vrouw in hun wo ning in plan Zuid gearresteerd werden. Kasteleyn, die in do nabijheid van het Sarphatipark woonde, volgde spoedig. Het drietal zit thans in arrest op het hoofdbureau. Ben mannen is oplichting ten laste gelegd, do vrouw heling of me deplichtigheid daaraan. Oplichting. In begin 1926 is te Rotterdam opgericht de commanditaire vennootschap tot explo- tatie van onroerende goederen Het Am bacht, door J. A. R. en B. A. C. S. R. was aanvankelijk beheerend vennoot en in deze hoedanigheid heeft hij in Mei van het vorige jaar een bouwterrein onder Char- lois aan de gemeente te koop gevraagd. In Juni werd hem dit terrein voorloopig ge gund, waarna hij den grond onmiddellijk met winst* verkocht. Toen do gemeenteraad in Februari jl. officieel zijn goedkeuring aan de gunning hechtte, was de grond in middels al in de vierde hand geraakt. Da delijk na de beslissing van den raad, ging die in Augustus 1926 R. als beheerend vennoot was opgevolgd, den grond opnieuw to koop bieden. Hij heeft daarbij onder handeld met een dame uit de Rbynvis Feithstraat, die den grond van S. wilde koopen. S. deelde haar mede, dat de ver koop bij notarieele acto moest geschieden en dat hij 3400 provisie zon krijgen. Hij vroeg en kreeg van de dame voorloopig IfOO uitbetaald. De dame, in de vaste cvev^iging, dat zij eigenaresse van den groW was geworden, liet er een bord op plaatsen, waarop het terrein in zijn geheel of in perceelen te koop werd geboden. De werkelijke eigenaar van het terrein was Datuurlijk ten hoogste verbaasd, toen hij dit bord op zijn terrein aantrof en hij liet het onmiddellijk verwijderen. Er werd een politiezaak van gemaakt, do centrale re cherche werd in het geval gemoeid en ten slotte kwam uit, dat S. niet de minste rech ten op het terrein had knnnen doen gel den. Hij werd daarop aangehouden. S. ontkende ten stelligste geweten te hebben, dat zijn voorganger den grond had ver kocht. Uit het onderzoek meende men even wel voldoende bewijzen te hebben, dat hij het wel geweten heeft. Er is proces-verbaal tegen S. opgemaakt ter zake oplichting en S werd naar het huis van bewaring over gebracht. In den trein beroofd? Een zakenman heeft bij de politie te Amsterdam aangifte gedaan, dat hij de zer dagen in den trein uit de richting Zaandam, eenige oogenblikken bedwelmd is geweest en daarna tot de ontdekking kwam, dat zijn spoorwegabonnement en ©en hoeveelheid correspondentie ver dwenen waren. In de portefeuille bevond zich een bedrag aan geld, waaronder een bankbiljet van 100. De politie meent echter, dat de man heeft zitten slapen. Droevige plechtigheid. De indruk, dien do droeve verstikkings dood van de drie kinderen van de fami lie Kiers in de Noorderstationsstraat te Groningen heeft gemaakt, toekende zich gistermorgen af bij de teraarde bestelling van de kleine slachtoffers. Er stonden velen bij het sterfhuis, langs den weg en op het kerkhof. De arme moeder barstte in een luid weeklagen uit, toen het kistje waarin de driejarige Evert was neerge legd, in het graf werd geplaatst en toen daarna het andere kistje met de tweelin gen Johanna en Anje werd neergelaten, kromp zij van smart ineen en riep ze toe, dat ze haar lievelingen nog eens hoopte weer te zien. Haar schoonbroeder dankte voor de deelneming en belangstelling en besloot met de woorden: „Rust zacht lieve Evert, Johanna en Anje", welke woorden door de moeder onder hevig snikken werden herhaald. De beido ouders strooiden bloemen in het graf. De omstanders wa ren sterk onder den indruk van de zeer aangrijpende plechtigheid. Legaat. Mej. N. BronsBoldingh, die in de ziekenverpleging „De Villa" te Hoorn overleed, na er acht jaren verpleegd te zijn geweest, heeft een legaat van 10.500, vrij van successierechten, aan deze stichting nagelaten. Waarschuwing. De burgemeester van Voorburg geeft in overweging om, alvorens handelsrela ties aan te knoopen met A. P. van Beem, handeldrijvende ondeT den na.im firma C. W. de Vries, gevestigd, van Heurn- etraat 83 te Voorburg,, zich tot hem om inlichtingen te Onveilig strand. Het strand te Schevoningen zal onvei lig zijn tot Wassenaarschen Slag op Dins dag 29 en Woensdag 30 Maart, telkens van 10 uur v.m. tot 2.30 uur n.m. we* het schieten met mitrailleurs. De aandacht van het publiek wordt erop gevestigd, dat het strand eerst weer veilig is, wanneer do roodo vlaggen, welko de cnveiligheid aanduiden, zijn ingenomen. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. I Een spoorwegongeluk in Zwitserland. Twee dooden. Woensdagavond is bij het binnenrijden van den tunnel bij Schnls in Zwitserland de locomotief van den van St. Moritz ko menden snelticin tegen een geweldig rots blok opgereden en gederailleerd. De ma chine werd tegen den tunnelwand in elkaar gedrukt, waardoor werd voo •komen, dat d6 trein in den afgrond stortte. De machi nist en de stoker weiden gedood, zes passa giers gewond, onder wie twee ernstig. Slachtoffers der alpensport. Naar de Parijschc bladen uit Chambéry melden zijn daar 3 Italiaansche loeristen bij een tocht in de bergen bij Sainte Foy door een lawine bedolven. Volgens een be richt uit Milaan zijn ook in het Picinella- dal arbeiders door een lawine bedolven. Slechts 2 hunner konden worden gered. Verkeersongeluk. In de Frankfurter Allee te Berlijn is gis terenmorgen een auto op een groep perso nen ingereden, die op den tram stonden te wachten. Een vrouw werd zóó ernstig ge wond, dat zij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis stierf. Nog een man werd le- ensgevaarlijk gewond, naar het ziekenhuis gebracht. Uit den trein gevallen. T'usschen Stendal en Hamburg, ter hoogte van Kallehno is Dinsdag een man uit een coupé gevallen. Toen de trein tot stilstaud was gebracht, werd de ongeluk kige dood langs de rails gevonden. De actie van Abbe Bethlehem. Een aanklacht tegen 23 uitgevers. Abbó Bethlécm van Parijs, de moedige priester, die met alle hem ten dienste staande middelen een verwoeden strijd tegen de pornografische geschriften voert, is tot een boete van 11 francs „we gens het veroorzaken van schade aan het eigendom van een ander" veroordeeld, maar hij is daarom nog niet voornemens zijn actie te staken. Veeleer het tegendeel. In een artikel in de „Croix" kondigt hij zijn plan aan om, zij het voorloopig met andere middelen, zijn edele campagne voort te zetten. „Word ik in liooger beroep ook veroor deeld, dan geschiedt het onwettig, maar rechtvaardig; word ik vrijgesproken, dan is het wettig en rechtvaardig, maar in beide gevallen zal ik ten einde toe gaan." Bij de veroordeeling was als een der motieven opgegeven, dat de burgers, die tegen de pornografie willen strijden, zich slechts tot de rechtbank hebben te rich ten. Gevolg gevende aan dezen wenk heeft abbó Bethléem nu oen brief aan den pro cureur der republiek gezonden, waarin hij vraagt een vervolging in te stellen te gen de uitgevers van 23 publicaties, wel ke oen „obsceen" karakter dragen. Vijfvoudige moord en zelfmoord. Te Zurich heeft een 36-jarige smids knecht zijn vrouw en zijn zoontje van vier jaar met revolverschoten gedood en vervolgens geschoten op zijn dochtertje van twee jaar en de beido kinderen uit het eerste huwelijk van zijn vrouw, twee jongens van 8 en 7 jaar, van wie het eerste gedood werd, terwijl de beide an dere in het ziekenhuis zijn bezweken. De woestaard, een dronkaard, heeft zich zelf na zijn afschuwelijke misdaad van het leven beroofd. Uit een toren gesprongen. Gebruik makend van een oogenblik van onoplettendheid van den klokkenluider, wist te Sevilla een jonge vrouw in den toren der Giramba te klimmen, waarop ze zich van boven naar beneden wierp. Bij haar val kwam zij op het achtjarig dochtertje van den klokkenluider, dat met een 6-jarig zusje onder den toren aan het spelen was, terecht. De oudste werd gedood en de jongste ernstig ge wond. De vrouw zelf viel te pletter. Jeugdige roover. Een vermetele roofoverval werd Dins dag op klaarlichten dag in het hartje van den Kurfüxstendamm te Berlijn uitge voerd. De firma Rosenhain, welke op num mer 232 haar kantoren heeft, stuurde den laatsten tijd tusschen tien uur en half elf een harer vrouwelijke bedienden met tamelijk groote bedragen in een lee- ren koffer, naar do bank. Sinds oen vier tal dagen was het opgevallen, dat zich ©en opgeschoten jongen rond dien lijd in de buurt ophield, terwijl bekend werd, dat hij de gangen van het meisje had nagegaan. Toevallig werd Dinsdag een andei meisje met het geld uitgestuurd. Toen ze de trap afging zag ze een jongen staan, die klaarblijkelijk in een krant verdiept was, waarachter hij zijn gezicht verbor gen hield. De nieuwe loopster was hem onbekend. Aan het koffertje merkte hij echter, dat zij ditmaal voor de firma geld moest wegbrengen. Hij liet haar voorbijgaan en sloeg haar dan met een gummistok verschillende malen op het achterhoofd, zoodat het meisje met een luiden kreet tegen den grond viel. De jongen maakte zich daarop van den kof fer meester, die 8000 mark bevatte en vluchtte de straat op. Een schilders- knecht, die zijn bedrijf had bemerkt, snelde echter toe, en wist hem reeds en kele huizen verder te grijpen en aan de politie over te leveren. De jeugdige roo ver bleek een 16-jarig slagersknechtje te zijn, Fclix Kosin genaamd. Het meisje werd op den naasten red- dingspost verhonden; haar toestand is niet gevaarlijk. De koffer met geld werd aan de betrokken firma teruggegeven. Sic transit. De Germania maakt gewag van 'n eigen aardig bal, dezer dagen te Bdrlijn gegeven. Deelnemers waren adellijke Russische uit gewekenen van een bepaald beroep: chauf feur. Ofschoon er niet anders dan graven, prinsen en „Fürsten" werden toegelaten, waren er niet minder dan G00 aanwezigen, met hun dames. Allen waren op 't sier lijkst uitgedost. Om zes uur 's ochtends verwisselden de mannen hun galacostumes f jKU itcAujJUL Op, djfib 105 61, ^uplemlol» G1d voor het chauffeurspakje e*1 togen aan het werk. De zomertijd in Spanje. Bij decreet is vastgesteld, dat de zomer tijd in Spanje zal ingaan op 9 April en duren tot 1 October. Nederlandsch Oost-lndië HEVIGE BRAND. Een schade van zes ton. Aneta seint uit Bandjermasin: Een vierde gedeelte van de Pasar Baroe en de Gemeentepassar alhier, zijn afge brand. De schade bedraagt zes ton, waar van de helft is verzekerd. UiT DE OMGEVING KATWIJK. GEMEENTERAAD. „Cabinetscrisis" Christ. Be waarschool. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester J. H. de Waal Malefijt. Af wezig met kennisgeving de heeren G. van Duijn Jzn. en L. v. Zwan. Ingekomen is een verzoek van de V. V. V om evenals in 1926 ook voor 1927 een subsidie te mogen ontvangen tot instand houding van het bureau voor het geven van inlichtingen aan vreemdelingen enz. In handen gegeven van B. en W. voor J prae-advies. De voorzitter deelt mede dat de onderhandelingen over de aankoop der Domeingronden voor egaliseering ton dien ste der werkverschaffing geëindigd zijn. Zoo spoedig dit noodig zal blijken kan er dus mee begonnen worden. De heer J. van Duijn vraagt of-men er dan werkelijk mee zal doorgaan. Ingekomen zijn de rekenin gen der ambaöHWeekenschool en de vis- scherijschool. (Intusschen kwam een jon ge sinaasappelehkoopman aan de deur der raadzaal zijn waar aanbieden, waarvan de edelachtbare heeren echter geen gebruik wenschen te maken). Ingekomen is een verzoek van Dr. Eijkelenboom en anderen, in welk adres verzocht wordt dat de raad aan H. M. de Koningin zal verzoeken tot Burgemeester van Katwijk te willen be noemen Mr. Dr. Ir. J. Hettinga-Tromp, in woner van Katwijk. De heer Meerburg zegt zijn stem te willen motivceren. Hij zal te gen stemmen omdat z. i. in een gemeente als Katwijk waarvan de bevolking bijna geheel Christelijk is, een christelijke bur gemeester moet worden benoemd. Ook de heeren H. Parlevliet zegt dit standpunt in te nemen. In stemming gebracht wordt bet verzoek van de hand gewezen. Alleen de heer J. van Duiin, Christ. Hist, stemde voor het verzoek. (Mr. Heltinga Tromp is Vrijz. Democraat, corr.). Dan komt in stem ming het voorstel van den hceT Meerburg om het Cabinet en rijwielbewaarplaats op Zondag open te houden van nam. 1.tot 10.30 nam. De heer J. van Duijn wenscht zijn stem te motiveeren omdat hij in vorige zitting niet tegenwoordig was. Spr. zegt te willen voorstemmen omdat men z. i. ook te Chris telijk kan zijn. Het Cabinet is een zeer noodzakelijk iets. Men kan hiertegen niet te voren maatregelen nemen. Ook met het standpunt dat men in café's dan nog te recht kan kan spr. niet moegaan. Het voor stel wordt aangenomen met 76 stemmen. Voor stemden de heeren Meerburg, J. van Duijn, J. Dubbeldam, W. v. Beelen Wzn., H. W. Grimbergen, W. Wouda, H Parle vliet. Volgt voorstel tot vaststelling cener verordening op hot oprichten van Radio- Centrales. Wordt in handen gegeven yan een Commissie bestaande uit de heeren W. van Beelen Czn. en W. Wouda. Het voor stel tot wijziging der verordening betreffen de de straatpolitie, welko beoogd om in de verordening bijv. op te nemen, dat vergun ning gevraagd moet worden voor het op hangen van borden enz. aan goten, of van anderen uitstekende voorwerpen wordt in handen gegeven van do Commissie als hier boven genoemd. Tot lid en plaatsvervan gend lid van het scheidsgerecht worden resp. benoemd de heeren M. C. v. d. Lee en C. de Best. Benoemd worden in de Com missie tot nazien der rekening van Gas-, Waterleiding en Electriciteitsbcdrijf de heeren J. Dubbeldam, Parlevliet, G. van Duijn. Idem voor grondbedrijf en vloesch- keuringsbedrijf de heeren W. van Beelen Wzn.. W. Wouda en L. v. d. Zwan. Punt 7. Voorstel tot afbraak der brug over de vaart Zanderij ,.de Ridder". De directie der che mische fabriek heeft een dergelijk verzoek gedaan. B. en W. adviseeren hiertoe over te gaan en de toegang tot de gronden aan den overkant te maken r. het einde de zer vaart aansluitende aan den straatweg aldaar. De heer Parlevliet vraagt of er kostenberekening is, waarco wethouder R. Ouwehand ontkennend awtv. oord. De heer J. van Duijn Jzn. zou de te maken .weg naar dio gronden tegelijk willen bestraten, waar B. en W. toezegging voor :i TTrl voorstel wordt aangenomen. Punt 8. Voorstel tot het maken van een afrit aan het strand. B. en W. stellen voor voor den Bestevaerweg een afrit te maken in rechte helling, 30 M. van beton 40 M. keien, de kosten zullen 1200.bedragen. T Is noodig voor schelpenvisschers en voet gangers uit richting Schevcningen komen. De afrit begint direct aan den Boulevard. De heer Meerburg vraagt of voor de Lou westraat geen beleren plaats is, waarmede de heeren Wouda en Ouwehand het niet eens zijn met den heer Meerburg. De heer Parlevliet wenscht er even de aandacht op te vestigen dat de raad thans zoo eenstem mig is voor dergelijke uitgaaf terwijl in do vorige zitting en.nog wel voor productief werk, dit niet het geval was. De heer R. Ouwehand beschouwd het als te zijn be stemd voor zijn adres en licht toe, dat dit iets geheel anders is. Trouwens door het afranden van de strandreep is dit werk thans noodzakelijk geworden. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Voorstel tot verkoop van grond. De heer D. Blok wenscht ten zuiden der Varkevis- serstraat van de gemeente te koopen 17.40 M. X 20 M. of 348 M2. en do heeTen A. Haasnoot en M. v. d. Plas idem 15 X 20 M. Beiden willen de achtergelegen gronden in erfpacht hebben a 70 cent per R. R. per jaar, B. en W. stellen voor die gronden te verkoopen a 4.per M2. en onder de gewone voorwaarden. Aangenomen. De heer A. Schalkers wil tusschen zijn pand en de begraafplaats 96 M2. grond koopen a 2.per M. WoTdt ook goedgekeurd. Punt 10 Prae-advies op het verzoek van het politiepersoneel om verhooging der vergoeding voor kleeding en schoeisel. Ge vraagd was door het politiekorps een ver hooging van 100.op f 156.per jaar. B en W. adviseeren voor 1927 toe te staan een extra toelage van 25.per jaar te rekenen vanaf 1 April, hetgeen een extra uitgave vordert van 187.50. Aangenomen Verzoek om plaatsing van een patiënt in de Dr. Mr. Willem v. d. Berg-stichting voor rekening der gemeente. Advies was «ngewonen bij den Directeur der inrichting en bij Dr. Heuting. Deze oordeelen opname noodig. De kosten zullen zijn 850.per jaar waarvan 1/3 komt voor de Provincie; voor de Gemeente dus f 566.67. Enkele heeren spreken hunne verwondering uit over dit geval. Men heeft nooit van het achterlijke gehoord van dien patiënt. Trou wens zeggen meerdere leden, er loopen er zoo nog met tientallen. Die zullen allen wel voor rekenfng der gemeente opgenomen willen worden. Op voorstel van een der le den wOTdt besloten den patiënt 'n half jaar te doen opnemen en dan opnieuw over die zaak te spreken. Aldus besloten. Verzoeken van onderwijzend personeel om eervol ontslag. De heer J. v. d. Vlis on derwijzer aan de O. L. School 2 verzoekt eervol ontslag tegen 16 April. Wordt gege ven. Mej. E. J. Griethuizen verzoekt idem. Ook dit wordt toegestaan. De voorzitter zegt tevens dat deze openbare school bin nen afzienbaren tijd ontvolkt wordt en een der plaatsen onbezet zal blijven omdat ge rekend wordt, dat binnen het jaar het getal kinderen van 123 op 96 gedaald zal zijn Gedurende dien tijd kan een tijdelijk onder wijzer gevraagd worden. Aldus besloten. Punt 13. In de verordening op de heffing van schoolgeld van L. 0. en U. L. O. als mede op de invordering daarvan wordt een onbelangrijke wijziging gebracht. Punt 14. De subsidieering aan de Be waarschool, waarover gisteren reeds uit voerig bericht. De heer R. Ouwehand wil geacht worden te hebben tegengestemd. De heer Wouda zegt er voor te zijn omdat het de gemeente weinig kost. De heer Meer burg idem. De heer G1 van Tongeren stemt er mee in omdat het particulier initiatief, wat bewezen heeft goedkoop te werken, ook hier zoo uitkomt. Het voorstel wordt zon der hoofdelijke stemmen aangenomen. De rondvraag gaf niets belangrijks. Daarna sluiting met gebed. Huldiging burgemeester. Er heeft zich een comité gevormd om den Burgemeester J. H. do Waal Malefijt bij zijn 12 -jarig ambtsjubileum op 16 April a.s. en bij zijn heengaan op 1 Mei a.s. te huldigen. De ingezetenen zullen in de gelegenheid gesteld worden voor dit doel bij te dragen. WARMOND. GEMEENTERAAD. De geschiedenis van Warmond dor W. Machen. De uitgave van het boekwerk verzekerd. De raad dezer gemeente vergaderde gis teravond te 7.30 uur. Voorzitter: burge meester Schölvinck, waarn.-secretaris de heer Luyten. Afwezig de heer Heijl. De voorz. opent de vergadering, waar na de secr. de notulen leest, welke na ©enige kleine opmerkingen worden goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven ingekomen van de commissie van het Waterleidingbedrijf, waarin wordt medegedeeld, dat het water, benoe- digd voor het spuien derl eiding, voor re kening der gemeente komt. Voorts een schrijven van dezelfde com missie, waarin wordt aangedrongen een verordening in 't leven te roepen, waarbij de aansluiting van hoi Waterleidingbe drijf wordt verplichtend gesteld. De voor zitter zegt, dat deze verordening in War mond reeds is vastgesteld, zoodat dit schrijven voor deze gemeente niet be doeld is. Voorts is ingekomen een adres van den heer Will. Machen, waarin hij herin nert aan een reeds vroegty ingediend ver zoek om subsidie voor de uitgave van een boekwerk, waarin de geschiedenis van Warmond wordt beschreven. De raad meende indertijd niet daartoe te moeten overgaan. Adressant deelt mede, dat hij thans weer het plan had opgevat dit werk uit te geven. De kosten 6000) zijn echter voor hem te groot, omdat hij niet zeker is van een redelijk aantal inschrijvers. Adres sant heeft het werk (480 geschreven vel len) aan Prof. Blok Ier lezing gegoven, Dagenlang heeft hij gesproken, Dagenlang heeft hij gepraat, En dat niet tot eigen voordeel, Maar tot voordeel van den Staat. Heel zijn groote, lange loopbaan Was 't zijn groote ideaal Nummer één: Holland's belangen, Maar die: internationaal. Negen jaar de groote leider Van ,het kleine Nederland, Internationale touwtjes Negen jaar vast in zijn hand. Negen jaren zware arbeid. Werkend voor een groote daad, Negen jaar getrouwen arbeid, Negen jaar als held paraat. Negen jaar heeft hij gearbeid, Heeft hij volk en land geleid, Hoe het zij, na negen jaren Oogstte hij ondankbaarheid. Negen jaar: 't is te begrijpen Dat hij heen zal moeten gaan, Maar hij kan hardop getuigen 'k Heb niets dan mijn plicht gedaan. Wie de opvolger zal wezen Van deez' politieken rot; Kijk er moet getimmerd worden, Want de boel is nu kapot. Daarom zal zijn plaats innemen Dat snap ik er nog wel van Rotterdam's oud-burgemeester, Want dat is een: Zimmermann! die meende dat het werk voor Warmond i wel zeer uitgebreid was en het beter waj het in zijn geheel aan de Ned. Mij. van Letterkunde af te staan en de meest bc- langrijke gedeelten (over kloosters, ker ken, kasteelen) in het Leidsch Jaarboekje of in eenig ander tijdschrift te pubücee- ren. De schrijver meent echter dat zijn doel dan geheel verloren zou gaan, omdat de meeste Warmonders die artikelen met zouden lezen. Hij verzoekt de uit gave van het boek mogelijk te maken door de kosten der uitgaven van een eerste deel (500 gulden) ten laste der ge meente te nemen. Het gemeentebestuur heeft zich daar op gewend tot prof. Blok, die ten zeerste aanbeval, dat de raad op dit verzoek ia zou gaan. Hij was vol lof voor het werk van den heer Machen. B. en W. stellen daarom voor een be drag van 500 te geven in" de kosten van het werk. De heer v Stijn uitte zijn verwonde ring, dat terwijl het prae-advies luidt, dat deze zaak onderzocht zal worden. B en W. thans met een voorstel komen. De voorz. antwoordt, dat men tus schen tijds onderzocht heeft en dat thans reeds 50 personen hebben ingeleckend Ook weth. Oudshoorn houdt een warm pleidooi het bedrag toe te staan. Spr. kon mededeelen, dat een gever, buiten do ge meente een bijdrage van 250 had ge schonken. De voorz. bracht een woord van hulde aan dezen vrijgevigen heer. De heer Molhuiscn zou liever geen be drag v. 500 willen geven, maar een sub sidie, waarbij het gemeentebestuur voor waarden kan stellen De heer Haverkort aciitte het gemeen tebestuur niet gerechtigd tot deze uit gave. Spr. meent dat deze kosten-tegenjoel koming niet op den weg ligt v. 't gemeente bestuur ligt. Spr. zal tegenstemmen. Weth. Oudshoorn zegt, dat als de ge meente geen subsidie verleent, het werk er niet komt, wat zeer te betreuren zou zuc De beer Molhuisen zegt, dat men hier twee vragen kan stellen: lo is het «o belang voor de gemeente, 2o is de uitga ve van dit werk gewaarborgd? De laatst? vraag is bevestigend beantwoord dooi niemand minder dan prof. Blok. De eer ste vraag beantwoordt spr. eveneens be vestigend, want, al is het gen tastbaar voordeel, het is toch van belang voor dr gemeente. De heer v. Stijn zag liever, dat de ge meente zich garant stelde, wanneer 'h kosten te hoog werden. Spr. meent, ge zien dat reeds een vrijwillige bijdrage u binnengekomen van f 250, een crediet der gemeente misschien niet noodig zal zijn- Weth. Oudshoorn antwoordt, da' hfi bedrag, hetwelk overschiet bij de uitga" van dit eerste deeltje, bcnoodigd is voer het doen drukken van het tweede. *l1 anders eveneens onmogelijk zou worden zonder subsidie. Weth. Heemskerk is er ook voor btl crcdiet toe te staan. Wat heeft de gem#®- te niet gedaan, in het belang der historie, bij de Jan Steen-tenfoonsteriing? Weth. Oudshoorn stelt voor het voor stel van B. en W. goed te keuren gemeentebestuur zal zich dan in verbin ding stellen met den uitgever en de rail volkomen van alles op de hoogte te brengen Het voorstel, in stemming gebracht, worn aangenomen met 4 tegen 2 stemmen Te gen stemden de heeren Haverkort en van Schie. Een voorstel tot het verleenen van a* gemeene machtiging aan B en W ler iji" voering van besluiten van den Raad b1" treffende burgerrechtelijke handelu werd op verzoek van den heer v. Stij'1 u>-' gesteld tot de volgende vergadering Z.h st. werd "goedgekeurd een pcld.tt ning van lfriOOO tegen e§r> ren10 6 pet. te conventeeren in een evcn.srw leeuing van 5 vet., op pari-koers Op verzoek van do lichtfabrieken een futiele wijziging gebracht in de^', ordening op hot aanleggen van vo:»i gas en elc-ctriciteit. T"gen het stratenplan, dat er hoe. gelegen zijn enkele bezwaren 1 «T kom»n 1 van de heeren K. v. d. 51 J v. Sluis en A G do Vromen. Na onige bespreking werd hel plan ongewijzigd goedgekeurd J Na een rondvraag, welke in''.A belangrijks O- -1- de raad in fLj. zitting, welke lot bij half ivraa'f duurde. kabd» ïntf?

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4