70 1.05 12 25 50 32v2 EEK STIERENGEVECI1. INGEZ0I9EIEN EfaEDEDEELlNG knot LEIDSCHE sa|et 194ct. wol met kunstzijde /ioi Or. knotten in 20 kleuren i» lingerie garnituur Fraai, geajoureerd. daghemd60 pantalon nachthemd linnenknoqpen 3 doz. in gesort. gr. op kaart kousenelastiek Fantasicklcurig met ruche gebord. sloopen Met motief en ajour 60/70 KINDERHEMD, 1-2 jaar Stijging per maat 5 cent UIT DE OMGEVING LISSE. R. K. Kiesvereeniging. Vanwege de R K. Kiesvereeniging wordt a.s. Maan dagavond te 8 uur een groote propaganda- "vergadering gehouden in het gebouw van den R. K. Volksbond. Als spreker zal op treden de heer Prof. Dr. Steger, lid der Eerste Kamer. De vergadering is toegan kelijk voor alle Katholieken. Raadsverkiezing. Gisterenmiddag had alhier de stemming plaats voor no. 7 cn 8 van de officieelo candidatenlijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Van eenig enthousiasme bij de kiezers was geen spra ke; dit hebben we bij een candidaatstelling voor den Gemeenteraad wel eens anders gezien. Van de ruim 1100 leden zijn slechts 387 komen stemmen. De uitslag is als volgt: A. Th. van Resteren 199 St., P Romijn 155 St., II. v. d. Vlugt 12 st., G. Vreeburg 10 st., F. N Beyssens 1 stem, J. Rotteveel o st., L. C. Elfering 1 st. en S. F. Barnhoorn 4 st., zoodat A. Th. v. Resteren no. 7 en P Romijn no. 8 wordt geplaatst. £1 to, gezien de kwalileil, bijzondere prijzen, zijn de eetele week geldig Ze kunnen evengoed als de Indica gefor ceerd worden en moeion voor dit doel ook in potten gezet worden. Tot de vijanden van de Azalia's behoo- ren do z.g. spinnende mijt en de evA- bekende trips, die het boste met zwavel bestreden kunnen worden. Ze worden voornamelijk in de band gewerkt door een verkeerde behandeling zooals reeds gezegd. Do Azalia's kunnen ter vermenigvuldi ging gestekt, afgelegd en gescheurd wor- <lon. Meestal echter worden zo veredeld (met een griffel) op gestekte wildelin- gen. Al dezo bewerkingen moeten in een warme kas bij een temperatuur van 70 75° P. geschieden. M. DE RiJNSTREEK UIT NIEUWKOOP EN NOORDEN. f XXXIV. r DE .VERWIJDERING VAN HET STADSVUIL Bij het vraagstuk der vuilverwijdering, dat klemt voor onze groote steden, staat Nieuwkoop op het oogenhlik in het teeken der volle belangstelling. De vorgadering van stemgerechtigde in gelanden van den Polder Nieuwkoop en Noorden op 7 Maart jl alhier gehouden, heeft de zaak in het volle licht geplaatst en het lijkt mij inderdaad van belang daar aan enkele bijdragen te wijden. Wij willen beginnen bij bet begin en eerst zien hoe men er op dit punt in de ste den voorstaat Het vraagstuk der vuilverwijdering is overal aan de orde, ook in het buitenland. De reinigingsdiensten verzamelen het vuil en hebben te zorgen, dat alles zoo spoedig mogelijk verdwijnt naar een plaats waar het geen gevaar meer kan opleveren voor de gezondheid. „Verbrandt het" is jarenlang de leuze geweest en bet valt niet te ontkennen: de methode is afdoende. ITct verbrandingssysteem wordt dan ook toegepast in: Amsterdam, gedeeltelijk; Rot terdam, idem; Leidon, grootendeels, Ber lijn, sinds kort alleen de voorstad Schöne- berg; Liverpool, gedeel tel ijle; Londen, onbe- toekenend gedeelte: Parijs, gedeeltelijk; Sheffield, gedeeltelijk. Wiesbaden, Zürich, Westminster, New- York en Brussel sloten echter hun ver branding, terwijl Amsterdam sedert een 5-tal jaren onder voorzitterschap van Prof. Van Loghem een commissie aan het werk heeft om naar een ander, zoo mogelijk voordeeliger systeem te zoeken, waarvan ik dezer dagen lees, dat het toegestaan cre- diet voor onderzoek, het malscb sommetje van 10.000 reeds, was opgebruikt en on- voMoende bleek Vóór eenige jaren was in ons land de verbranding het aangewezen systeem; het kostto geld, doch de vuilverwijdering is een eisch van volksgezondheid en een goede openbare gezondheid werpt baten af, al zijn deze niet dadelijk in geld waardeer baar. De verbranding leverde slakken op, welke nuttig zijn voor bestratingsdóelein- den en de stroom was dienstbaar te ma ken voor de opwekking van electriciteit, aldus redeneerde men. Dit lijkt alles eenvoudig».op bet eer- ete gezicht! De practijk leerde het spoedig anders. Wanneer men bedenkt, dat niet zelden liet te verbranden materiaal nat binnen komt; dat een belangrijk percentage, ruim 1/3 gedeelte, overblijft in den vorm van ascli en sintels en ook weer verwijderd moot worden; dat zeer boogo temperaturen noodig zijn om de stoffen te verbranden en veel zelfs niet verbrand kan worden: dat door de hooge temperaturen het onderhoud der ovens schikbarend veel kost. wanneer men dit alles bedenkt, dan komt men spoe dig tot de overtuiging, dat de zaak niet zoo eenvoudig is en dat de kosten ook veel hoogcr komen, dan waar aanvankelijk op gerekend was. Do vuilverbrandingsinrichting te Amster dam wordt geprezen als do beste van het vasteland. Bij de oprichting word het ex ploitatie-tekort geraamd op 80.000. De ophaaldienst van bet vuil staat hier ge heel buiten. In 1922 was het exploitatie tekort in Amsterdam echter niet 80.000, doch 900.000. In dat jaar werd verbrand 40800 kub. Meter of te wel 205000 ton vuil, zoodat de verbranding, indien al het ver zamelde verbrand is geworden, ongeveer 4.40 per ton kostte....! Het exploitatie-tekort over 1926 wordt toor Amsterdam geraamd op 800.000. Ingewijden weten te zeggen dat dit bedrag veel booger is, doch dat een onevenredig hoog bedrag wordt afgeschreven voor de levering van electrischen stroom. Noch tans bet is toch reeds welletjes 800.000 per jaar, waar nog bijkomt ongeveer 70.000 voor het transport van het on brandbare vuil, dat men naar een der polders boven het Y brengt. Dezo geweldige sommen heeft van lie verlede de gedachte en de vraag doen baan lreken: is het mogelijk, zonder de volks gezondheid te schaden, do vuilverwijdering niet alleen goedkooper te doen geschieden, maar bovendien de afvalstoffen nog nuttig aan te wenden? Deze vraag is bijzonder actueel gewor den door de Haagscho kwestie. In Juli van 1925 stelden Burgemeester en Wet houders van 's-Gravenhage den Raad voor, en wel naar aanleiding van een uitvoerig rapport van den Haagschen reinigingsdi- jecteur, don heer V. de Groot, een nieuwe vuilvorbrandingsinrichting te stichten, wel ke 170.000 zou kosten en een beraamd jaarlijkse!] verlies zou opleveren van 060.000. Dit voorstel werd in de Haag- echo pers met instemming begroet, vooral omdat de bestaande verbranding, nog tot 'den huidigen dag, oorzaak was door haar f'rook- en stankverspreiding van steeds toenemende klachten om niet te spreken van verbittering. Op het laatste oogenhlik kwam er echter eon kink in do kabel. Wat precies de aan leiding was schijnt niemand te weten, som migen beweren, dat de Heide-maatschappij tusschenbeido kwam, anderen noemen de maatschappij, welke in wording was, tot ontginning van woeste gronden, weer an deren schrijven het toe aan een serie arti kelen in „Het Vaderland", van de hand van zijn Redacteur, Dr. L. G. Rademaker, hoe het ook zij, een feit is, dat, terwijl het voorstel van bet Haagsch gemeentebestuur reeds op do raadsagenda prijkte voor een vergadering op 13 Juli 1925, dat zelfde ge meentebestuur op 11 Juli een brief ontving van den Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw, Jhr. Ch. Ruys de Bee- ï'-nbrnuck, welke brief inhield het verzoek om, in verband met do in te leiden wel- vaartspolitiek der regeering, waar toen veel over ging, het punt voorloopig aan te houden. Do Minister publiceerde tegelijk dozen Lrief in de Pers en het Gemeentebestuur hoe noode ook kon wel niet anders doen dan het voorstel voorloopig terug te nemen. De Ministèr zou een commissie instellen ten onderzoek van de vraag of en in hoe verre oordeelkundige landhehandeling van buis- en straatvuil tot landbouwkundig goede resultaten kon leiden. Met grooten spoed zou moeten worden gewerkt, vóór December hoopte men gereed te zijn, immers de toestand bij de bestaan de verbranding was zoodanig, dat elk uit stel een stuk volksgezondheid vernietigde. Ook hier bleek echter weer, dat de prac tijk het wel eens anders leert, dan de theorie het zegt en doet voorkomen. Reeds op 17 Juli benoemde de Minister een Com missie, op 18 September d.a.v. werd zij ge ïnstalleerd door haar voorzitter, Mr Dr. W G. A. van Sonsbeek, den hoogst be kwamen Burgemeester van Breda, doch eerst op 24 December 1926 verscheen haar rapport cn meermalen kon men in de kranten lezen, dat geweldig veel moeilijk heden waren te overwinnen. Die moeilijk heden zullen zeer waarschijnlijk wel het meest naar voren zijn gebracht door het lid, den Directeur van den Gemeentelijken Reinigingsdienst to Den Haag, den heer V de Groot, die zeer zeker een bekwaam man is, doch die met hand en tand de ver branding blijft verdedigen en daarvan on omwonden blijk geeft in een afzonderlijke aan het rapport toegevoegde nota. Sedert Juli 1925 is echter wel veel ver anderd In de openbare meening; stond toen nog de verbranding op den voorgrond, werd toen nog geoordeeld dat de afvalstof fen tot aiels anders bestemd waren dan op zeer kostbare wijze aan de vernietiging te worden prijsgegeven, ten huidigen dage is er zelfs geen krant meer, die het voor de verbranding opneemt en ook de Commissie gaat met uitzondering van den heer De Groot in gelijke richting. „Verbranden is een maatschappelijke misdaad" luidt thans het parool en wij onderschrijven dit ten volle. Hulde aan onzen Ruys de Beevenhrouck die door zijn energiek optreden van deze ommekeer in de gedachten feitelijk de baanbreker is geweest. In een volgend ar tikel hopen wij aan te toonen, waarom ook wij onderschrijven, dat het verbran den van de stedelijke afvalstoffen in geen enkel opzicht is te verdedigen niet alleen, maar ook uit den booze is. CRITICUS. BODEGRAVEN. R. K. Kiesvereeniging. Dinsdagavond werd de buitengewone algemeene vergade ring gehouden der R. K. Kiesvereeniging alhier, welke vergadering door een 10-tal leden was aangevraagd. Op do vergade ring van vorige week waar, de voorloopige groslijst voor de Gemeenteraadsverkiezing zou worden vastgesteld, werd het nl. door bijna alle aanwezigen betreurd dat het zittend raadslid de heer Houdijk niet op de lijst voorkwam. Zooals reeds eerder door ons medegedeeld had de heer Hou dijk zich om verschillende redenon terug getrokken. Op dezo buitengewone vergadering dan kwam in behandeling het voorstel tot uit breiding van de groslijst voor de verkie zing van den Gemeenteraad, welk voorstel door den lieer Van der Staak word t- ege- SLAAPKAMERMAT uo/iso 69 ct. GROOTE KARPETMAT 2.15 COCOSLOOPER50cM.br. 56 cocos DEURMAT 33 SAMOA KARPETTEN 7.75 SOLIEDE STOELEN nn Bekleed met lederT»UU licht en gemotiveerd. Dit voorstel werd met alg. st. aangenomen. Door het bestuur werd daarna de gelegenheid gegeven tot uiterlijk Donderdag 17 Maart a.s. voor het indienen van 1 of meer candidaten. Dooi den heer A. Brand Pz. werd daarna ver slag uitgebracht van de vergadering van den Statenkieskring te Gouda, en door den heer R. Pannebakker van do vergade ring der Federatie van besturen van R. K. Kiesvereenigingen in Z.-H. De voorzitler dankte beide heeren voor hun keurig ver slag. Hierna sluiting. Naar wij vernemen heeft do hoer Houdijk op aandringen der kiezers zich wederom bereid verklaard een candidatuur voor de gemeenteraadsverkiezing te aan vaarden. Tevens maken we de kiezers nog even opmerkzaam op de verkiezing welke Zaterdagavond en Zondag a.s. wordt ge houden in het R. K. Verecnigingsgebouw. Komt allen op! R. K. Volksb'ond. Woensdagavond vergaderde de R. K. Volksbond onder voorzitterschap van den heer van d. Berg in het Patrdnaat. Onder ingekomen stuk ken werd vm. een sehrijven behandelt1 van het Hoofdbestuur betreffende het a.s. con gres in Nijmegen. De voorz. spoort alle leden aan zooveel mogelijk aan dit con gres deel te nemen en stelt daarom voor een reis-kas op te richten daar de kosten nogal hoog zijn en de meesten dit niet in eens kunnen uitgeven. Een commissie van 3 leden t.w. de heeren A. Groep, N. Blom, A. Wolswijk, wordt benoemd, welke zich belast met het innen van de wekelijkscbT bijdrage voor de reis. Na eenige discussie omtrent dit punt wordt behandelt: het inslaan van winterprovisie, In beginsel wordt besloten alweer een commissie in het leven te roepen die het voor en tegen zal overwegen en in de eerstvolgende ver gadering verslag zal uitbrengen van hun ne bevindingen. Voor deze commissie ga ven zich op de heeren D. v. d. Berg, O. Ro denburg cn N, van Schaik. Aan de orde is vervolgens het benoemen van 2 nieuwe be stuursleden. Het bestuur had één candi- daat gesteld en had wel verwacht dat de leden zelf nog ander candidaten zouden stellen maar zulks was niet geschied. Be sloten wordt dan ook om dit punt op de volgende vergadering3 te behandelen. Bij de rondvraag wijst de heer N. van Schaik erop, dat er in de vorige vergade ring besloten was op deze vergadering een commissie te benoemen tot het nazien der boeken. Deze commissie bestaat nu 2 leden, wat voldoende wordt geacht t.w. de heeren S. Steenbergen en J. Wolswijk. Na eenige discussie over minder belangrijke onderwerpen sluit de voorz. de vergadering op de gebruikelijke wijze. Geboren: Trijntje, dochter van G Kwakernaak en A. Boelen Janna, doch ter van H. Kooistra en K. C. van Dam Bernhard George, zoon van J. G. Hakken berg en L. van Woerden Johannes, zoon van A Burggraaff en J van Diggele. Ondertrouwd: C. Spruitenburg 47 jaar' wedr. van M. van den Bos en M. van Dam 53 jaar. Getrouwd: L. Doornebal 23 jaar en M. van Muiswinkel 22 jaar. Overleden: P. Hoogervorst 78 jaar weduwe van T. van Hof A. te Brinke, 43 jaar, gehuwd met A. IJdo. Gevestigd: A. J. Jacobi, dienstbode van Gouda A. Scheepmaker eu gezin, arbeider, van Zwammerdam J. van Duu ren, arbeider, van Linschoten W. van Dam en gezin, arbeider, van Hazerswoude A. van Laar en gezin, arbeider, van Rijnsaterwoudo E. Keddeman, kommie? van Zundert A. de Pooter en g<?zinf ar beider, van Axel L. Brak, arbeider, van Alphen aan den Rijn A "W. Wagensvelu en gezin, arbeider, van Rietveld. Vertrokken: H. W. van der Pul, slagersknecht, naar Eindhoven J. W. Wnijff, dienstbode, naar Formelen W. E Ciggaar en gezin, arbeider, naar Alke made J. P. Baas, dienstbode, naar Reeuwijk. ROELOFARENDSVEEN. Wit-Gele Kruis. Donderdagavond had alhier de jaarvergadering plaats van de vereeniging het Wit-Gele Kruis. Een 29-tal leden waren tegenwoordig De voorz., de heer J. J. de Koning, open de de bijeenkomst, waarna de secr het jaarverslag las. Bij ontstentenis van den penningmees ter bracht de heer v. Akkeren financieel verslag uit De ontvangsten hebben bedra gen 6577.21 en de uitgaven 6610.96, zoodat er oen nadeelig saldo was van 33.75. Naar aanleiding van deze rekening werd door den heer Holscher een inlich- t:ng gevraagd over de post meubelen ad 419 24, welke door den voorzitter werd beantwoord Hierna verkreeg de burge meester het woord, die het bestuur eenige nuttige wenken gaf omtrent de inrichting van de rekening, aangezien do noodige bescheiden tot staving der uitgaven niet ter vergadering aanwezig waren, terwijl uit de rekening niet direct was te zien of er een voor- of wel een nadeelig saldo was. Spr. stelde voor een contro'e-com- missie te benoemen De voorz. zegtT dat deze commissi o voor enkele jaren steeds werd gekozen, doch dat wegens de gerin ge opkomst op de jaarvergadering do con trolecommissie bestond uit eenige be stuursleden Tot leden der commissie voor het nazien van rekening en 'begrooting voor het volgend jaar werden gekozen, de hoeren Holscher en B van der Meer, die zich deze benoeming lieten welgevallen. Hierna werd verslag uitgebracht over de rekening van het T.B C.-fcnds. De ontvangsten hebben biervan beloopen ƒ33824354 en de uitgaven ƒ1753.95, al- zoo een batig saldo van 1628.4854. De begrooting werd hierna vastgesteld slui tende in ontvangst en uitgaaf op ƒ5120. Hierna hield de voorz. een voordracht over T.B C.-bestrijding. Toen spreker voor eenige dagen van onze wijkverp^egsler een verslag ontving over de werkzaamhe den door hp,ar in 1926 verricht trof hem het zeer hooge aantal bezoeken door haar gebracht in gezinnen, waarin zich T.B C.- lijders bevonden Dit aantal bereikte het respectabele cijfer van 1100. In niet min der dan 26 gezinnen binnen het rayon, waarover de vereeniging haar werk zaamheden uitstrekt heeft deze gevreesde ziekte, welke met recht betiteld wordt met de naam „de witte pest" thans haar intrede gedaan om daar op de bekende langzaame wijze slachtoffers te eiscben. Spr. geeft hierna eenige statitische gege vens over de T.B C - in ons land uit we'ke gegevens blijkt, dat de actie, die de laat ste jaren door de vereenigingen tot be strijding der T.B C gevoerd niet tever- gecfsch is geweest en dat dank zij de gel delijke steun van Rijk en Provincie een groote vooruitganog valt waar te nemen. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis heeft dan ook in deze een taak te vervullen, welke niet licht mag genoemd worden. In deze rust op ons den plicht en wel om verschillende redenen. Allereerst omdat in ons rayon dezo ziekte zoo welig tiert en er verschillende oorzaken zijn, welke een afdoende bestrijding zoo moeilijk ma ken. De gesteldheid van onzen bodem, het gemis in vele gezinnen van goed drink water, de bekrompen woningen, zie daar verschillende oorzaken welke het zoo ge makkelijk maken de T.B C.-bacil te ver spreiden en te doen gedijen. Ten tweede omdat deze taak ons niet alleen door het Goddelijk Gebod der naastenliefde is op gelegd maar ook omdat onze wereldlijke overheid dit van ons eischt. Immers zoo wel het Rijk als de Provincie hebben zich tot taak gesteld de bestrijding der T.B.C. geldelijk te steunen. In 1926 ontving do vereeniging van het Rijk 550 en van de Provincie 120 Spreker komt thans lot de vraag: hoe zullen wij op de beste wijze en met het meeste succes deze taak ver vullen? En dan kan het antwoord niets anders zijn, dan door en met aller mede werking der leden en wel door allereerst steeds de noodige voorzichtigheid te be trachten om de besmetting uit de gezin nen te weren. Daarom wekt spreker op steeds getrouw de voorschriften en raad gevingen van medicus en verpleegster op te volgen. Hierover mag niet te licht gedacht worden, want het is reeds vaak bewezen, dat wanneer deze ziekte zich in het begin stadium vertoont, genezing bij een oor deelkundige behandeling in bet geheel niet is uitgesloten. Vandaar, dal het zeker aanbeveling ver dient de uitzending naar sanatoria zoo veel mogelijk te bevorderen, aangezien de behandeling der patiënten daar in alle opzichten af is. Spr. weidt hierover nog verder uit en wekt allen op om zooveel in hun vermogen is de T.B.G.-bestrijding financieel te steunen. De kas onzer ver eeniging is momenteel van dien aard dat alleen bij een zuinig beheer bet evenwicht kan bewaard blijven. Het bestuur heeft dan ook weder groote plannen voor de toekomst. Er zal indien de uitkomsten in onze plaats gunstig moch Te Utrecht bracht deze week agent van politie een losgebroj en dolgeworden stier met gevaar tot staan. Toch nog eventjes een woordje Dat een korte hulde brengt Voor Jt bericht dat deze week stoad Onder de rubriek „Gemengd", 't Drama speelde af in Utrecht Waar een dol geworden stier Zoo maar door do straten rende Op een stierlijke manier. En nu eet U dat zoo'n beestje Een gewoont' heeft, zeer onnet, En een elk. dio in zijn weg treedt Even op zijn horens zet. Kijk, nu is het 't gemakklijkst Om maar uit den weg te' gaan, En hem bij zoo'n race; rijtje Stil zijn gang te laten gaan. Maar daarmee zijn de gevaren Dan toch nog niet afgewend, En er is dan heel veel kans op Een of anders tragisch end. Een agent van do politie Voelde toreadorsbloed, En hij zette 't dolle dier na Met een flinke dosis moed. Gauw hem bij den kop gegrepen En dan op den grond gelegd, Maar dat is met zoo'n dier niet u Gauw gedaan als wel gezegd. Want ondanks zijn'Ursus-krachten, Was het vroolijke begin: De agent ging met een vaartje Tweemaal hoog de hoogte in. Toen ten derde maal een kopstoot, Als een krachtig eindbesluit, En toen vloot 't agentje bijna Door een groote spiegelruit. Toch heeft hij het klaar gekregen En het wilde dier geveld. Daarom dient liet slechts in Ho!!< Hier eens extra te vermeld. 'k Hoorde later iemand fluist'ren, Toen ik raak'lings langs hem liep: Die agent, dat was een Spanjaard, En die stier had Spaansehc eriop. ten zijn dit jaar weder een tentoonsidj worden georganiseerd, waarvan de i brengst zal worden aangewend voor c bouw van een Wijkgebouw De verjik sters vervul'en met werklust en k' hun zware taak Niet minder dan bezoeken als ziekenverp'eegster en i: bezoeken als huisbezoekster werden 1926 afgelegd Spr brengt oen woord dank aan de beide zusters. Met i wenscli, dat God do porringen van de: eeniging om haar vooropgezet doel lo reiken mag zegenen shrt de voorz opwekkende rede Hierna had verkiezing plaats van 4 bestuursleden, wegens periodieke af ding van de hoeren Klein eu Otto en i Rietbroek, we'ke laatste niet meer n een bestuursfunctie in amimerkin*'>yei te te komen Do beide heeren werden bij aoc'p"i herkozen cn in plaats van mej Rietbi werd benoemd mej N de Jong Van rondvraag werd gebruik gemaakt 4 den heer B van dor "MWt, die bestuur, van Dooren en zuster S innige t bracht voor hulp cn steun rnuWfii» bii het uitzenden van zijn dochtertje a het Sanatorium to Vonlo Toon dit ui' den van zijn k:n-l bekend word kwo verschillend raadgevers bij hem. pi van de moesten to-mn u izending nM* Spr. heeft echter do raadgevingen van4 medicus opgevolgd en is hiervoor baar. omdat b:i zijn bezoek aan de in': ting hem geb'oken Is, dat de meeste li tenstaanders een verkeerde voorsRi bobben over de b 'ing van fa Hike patiënten De voorz dankt don Lieer van derï» voor zijn waardeerende woorden, wan dokter van Doorn zich nog aansluit Hi na werd do vergadering gosTo,nyi Par. Kiesvereen'ning. Donderü avond had in do Pancratiuszaal pod I denvergadering p'aats van de R.-K P: Kiesvereeniging. Bij het bestuur w ingekomen twee candidaten!ijstèp. Op eerste lijst waren candidaat gestekl dpi ren dr. v Dooren, P de Jong On./ de Koning, E. J. Rodcwijk, W Bifik" en C Huigsloot. Op de tweede lijs' J Gortzak en P. J. Spruit De slems' voor de groslijst werd bepaald op Dot* dag 24 Maart e.k en wel van des 95412 en van 6 549 uur des atd Het stembureau zal zitting hebben®1 Pancratiuszaal en in de serre van 9 van der Geest. Op 5 candidaten za'f- den gestemd en wel bij meerderheid stemmen. Indien bij do eerste stemtt: de 5 cand. de meerderheid zullen M ben verkregen zal overeenkomstig voori van den heer Gortzak de plaatsver" gende leden op de candidatenlijst geplaatst naar het aantal behaa'de men. Mochten bij de eerste stemming1 meerderheid "zijn dan zal een tweed" ming worden gehouden met het dul- tal der overige candidaten De "i|: der stemming zal na des avonds n" uur in de Pancratiuszaal worden W 'gemaakt. Bij de rondvraag besprak1 hoer Gortzak de wenschelijkhe-'d om1 te gaan tol oprichting van een pronasi daclub om de kiezers nader van advfa dienen en in te lichten, aangeziw practijk reeds dikwijls hoeft bcweze" er nog kiezers zijn, welke verkeerd men. omdat zij niet juist worden licht. Het bestuur zegde toe de propagandaclub met enkele bezadigd? n zers aan te vullen. Hierna sluit-»"-' vergadering. VOORHOUT Gu ning Buitbrug. B. en YvJ< bet maken van een !u ton brüghoefc lingerlaanJacoba van Boierenwe.? gund aan de Holland.--oho BetonnwaF pij te. 's-Grave.nhagc, als zijnde de inschrijfster bij de gehouden aanbesteding van Dinsdag 15 al»3 voor een bedrag van 3983.-

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4