est neer HOLIANDsch ZWIISERSCHE cH®coi^izi?iipËN INGEZONDEN MEDEDEELING vervalsching en van meerdere soortgelijke, gepleegd te Utrecht en te Helmond, werd leeds voor geruimen tijd gearresteerd de schilder Jos. L. te Woldniel. De man hield zijne onschuld hardnekkig vol. Thans is hij herkend door een juffrouw, uit een hotel op de Parade, waaraan de oorspron kelijke postwissel geadresseerd was. De aanranding te N.'Pckela. Gisterenavond zijn te Winschoten door de maréchaussee van Nieuw-Pekela ge vankelijk binnen gebracht de arbeiders J L en zekere ten K. beiden van Stadska naal en J. N van N Pekela. Op 3 Nov jl. had de heer O. Oosting, kassier' der Boerenleenbank to N. Pekela zitting gehouden. Zijn zoon was hem daarbij behulpzaam geweest en ging tegen half acht 's avonds huiswaarts Vlak bij zijn woning werd hij aangerand door twee personen, die hem de boeken afhandig maakten; de ontvan gen geldswaarden tot een bedrag van dui zenden guldens had vader bij zich gehou den De verdachten L. en ten K worden be- echuldigd de aanranding te hebben ge pleegd. Volgens den heer Oosting Jr komen zij, wat lichaamsbouw betreft geheel over een met zijn aanranders- N wordt verdacht aan de aanranders de noodige aanwijzingen te hebben gege ven. Allo drie ontkennen tot dusver. Misplaatste aardigheid. Dinsdagavond werd do Alarm Centrale der brandweer te Rotterdam opgebeld door een man, die zeide, dat hij commissaris Borstlap was, van het bureau Voorstraat er dat er brand was in do Taandersstraat. Daar de heer Borstlap geen commissa ris te Rotterdam meer is. vertrouwde do dienstdoende ambtenaar de zaak niet. Door het controle-systeem, dat de Alarm Centrale heeft, slaagde men erin uit te vinden, dat opgebeld was uit een café in de Hudsonstraat. Een rijwielagent spoedde zich derwaarts en trof daar inderdaad den brandmelder nog aan. Het was de 17-jarige los-werk- man J. C V. tegen wien proces-verbaal is imf-emaakt wegens overtreding van de po li tie-verord en in g, waarhij verboden is valsch brandalarm te maken en waarop de boete van 25 is gesteld. Brand. In den nacht van Dinsdag op Woensdag brak te Apeldoorn een felle brand uit in het perceel Oud-Beekbergerweg 120, een onbewoond huis eigenaar de heer Rutgers. Vrijdag zouden er nieuwe bewoners inko men, men was reeds enkele dagen bezig bet huis in te richten en zon'Wmde brand de er ook een kachel op de 1 mlenverdie- i»ne, terwijl do brand boven is ontstaan, zoodat men omtrent de oorzaak van dezen brand in het duister tast. De Apeldoorn- eche brandweer was laat gealarmeerd, waardoor liet huis al voor een groot deel was uitgebrand, toen de brandweer de eer ste straal water op de brandende vuurzee richtte. Om half twee rukte do brandweer in. Verzekering dekt de schade. Luxcjacht verbrand. Gisteren is to Oud-Loosdrecht het luxe- motorjacht van den heer P. J. Dagevos, tandarts te Hilversum, en het bootenhuis waarin het schip geborgen lag, door onbe kende oorzaak geheel verbrand. Werklie den waren bezig, de boot voor het nieuwe seizoen in gereedheid te brengen, waar schijnlijk hebben toen benzinedampen vlam gevat, althans plotseling stond alles jn lichte laaio. Het jacht brandde tot de waterlijn af. De schade wordt door verze kering gedekt. De rapaljanen. De leden van de Rapaillepartij te Rotter dam doen de laagste dagen wel van zich •preken. Dinsdagavond kwam de rapaljaan C. R., wonende in den Kuipersgang, candidaat voor de a.s.1 Raadsverkiezingen, in een kwado bui thuis, blijkbaar verbolgen over het feit, dat zijn partijgenoot Coremans uit zijn pakhuis gezet was. Om zijn woede te doelen greep hij een zwaar breekijzer en «loeg daarmede de deur van zijn buurman in. Toen deze naar buiten kwam en zijn verwondering over dit feit uitsprak, gaf het candidaat-Raadslid hem met het breek ijzer een slag op den linkerarm, zoodat een ernstige wond ontstond. De man is in het ziekenhuis aan den Goolsingel verbonden. De rapaljaan is in het politiebureau aan de Groote Pauwensteeg opgesloten. Buitercg, Berichten ONGELUKKEN JAPAN IN ROUW. De omvang van de ramp. Uit Tokio meldt do Times: Een hevige zuid-westen wind wa-ait boven Japan, ge paard gaande met zware regens, waardoor de ellende der slechtoffers van de aardbe ving nog verergei'd wordt en het red dingswerk bemoeilijkt wordt. Het aan land brengen van levensmiddelen door torpedojagers heeft men moeten staken door de hooge zeeën. Te Mineyama zijn lijdelijke beschuttingsplaatsen opgericht. -Toen do reddingsbrigades daar kwa men, vonden zij de overlevenden van do ramp doornat en soms verstijfd van kou, zittend op de overblijfselen van wat r .3 hun huis was. Verschrikkelijke too- neclen speelden zich af bij het identifi- ceercn der lijken. De spoorwegen bieden vrij vervoor aan. yoor allen, die de getroffen streek willen verlaten^ velen maken daarvan gebruik. Anderen echter, versuft- door do ramp, blijven over de puinhoopen dwalen als in een droom. Do branden, die gistermorgen nog smeulden, werden ten slotte door de slagregens geheel gebluscht. Er worden in het geteisterd© gebied nog steeds aardtrillingen waargenomen, doch die dragen geen ernstig karakter. Naarmate het opruimingswerk vordert, vindt men steeds meer slachtoffers. De gouverneur van Kioto meldt, dat in zijn gebied, dat vrijwel de geheele geteisterde streek omvat, 2275 personen zijn gedood, en 3441 gewond. Japansche journalisten beweren, dat it cijfer wellicht verdubbeld zal worden als het totaal aantal slachtoffers kan worden vastgesteld. De gemeenteraad van Tokio heeft groo te voorraden levensmiddelen naar het ge teisterde gebied gezonden. Verder zijn tenten, dekens en bedden gezonden. De verbinding met het aard- boving8gebied door regen verbroken. Do hulpvcrleening in het door de aard beving geteisterde gebied wordt uitermate belemmerd door de moeilijke werkzaam heden voor het herstel der spoorwegver bindingen. De grootste spoorwegbrug in Japan is vernield. Talrijke aardscheuren in het bergachtig gebied leggen aan de reparatiewerkzaamheden moeilijkheden in den weg, terwijl vele wegen versperd zijn. Bij bet instorten van cenige zijdeweve rijen to Amino zijn talrijke arbeidsters gedood. Voorts zijn te Mineyama bij het instor ten van een hotel twintig personen, die aan een feest deelnamen, onder do puin hoopen omgekomen. Do beroemde bezienswaardigheid, de landtong van Amanöhasjidat© is daaren tegen slechts door een paar aardschokken beschadigd. Elbe verbinding met liet aardbevingsge- bied is door de verwoestingen, die de rv gen heeft aangericht, voorloopig onmoge lijk geworden. Het verhaal van een ooggetuige Een ooggetuige vertelt, dat overal langs den straatweg tusschen Miyazoe, welke stad het minst te lijden heeft gehad en Mi neyama dat het zwaarst werd getroffen, tallooze vluchtelingen liggen, van wie zoo goed als niemand geheel ongekwetst is. In den afgeloopen nacht kwam een ster ke wind opzetten, die vergezeld ging van regens, waardoor de meesten der zeventig duizend dakloozen geheel doorweekt wer den; hun eenig voedsel bestond uit onge kookte rijst. Onder de vluchtelingen bevindt zich een aantal Boeddhistische priesters, die do geboden voor de dooden zeggen, uit de heilige geschriften voorlezen en waar mo gelijk troost brengen. Overal liggen lijken, die niet begraven kunnen worden, omdat er geen werktuigen zijn om graven te delven. Velen ruimen met hun handen het puin der afgebrande huizen weg en zoeken de verkoolde beenderen hunner dooden op. De overlevenden in Mineyama verkla ren, dat alle huizen der stad bij den eor- sten schok instortten, de bewoners onder de puinhoopen bedelvend. Onmiddellijk daarop volgden de branden. Na een tuBsehenpoos van dertig minuten voltooide een tweede krachtige schok de verwoesting, de kreten van de stervenden en gewonden verstikkend. De redding was heel moeilijk; de lijken van het meeren- deel der slachtoffers zijn verkoold. Vrijwilligers van Miyazoe doorkruisen de hooger gelegen valleien en helpen de ongelukkigen, die op de eenzame punten worden gevonden. Manschappen van het garnizoen te Mai- zoeroe voorzien de vluchtelingen van ten ten, ligstroo en voedsel. Er wordt groot gebrek geleden. Ten gevolge van hek feit, dat ruim 0000 huizen door de ramp vernield zijn, werden vijfduizend personen dakloos. Et wordt veel gebrek geleden, daar de voorraden levensmiddelen en geneesmiddelen slechts gering waren. Het Roode Kruis heeft uit de groote steden belangrijke hoeveelheden rijst en dekens naar de geteisterde gebie den doen zenden. In het geheele gebied doen hulpexpedities nuttig werk. Aardschokken In Chili en Cuba. Volgens berichten uit Cuba, wordt do bevolkinr aldaar voortdurend door aard schokken in spanning gehouden. Te San tiago zijn tal van aardschokken gevoeld. Ontploffing te Cherbourg. In de haven van Cherbourg is tijdens het vervoer een munitiekist ontploft, ten gevolge waarvan 2 arbeiders ge'dood en 3 anderen gewond werden. Ernstige auto-ongelukken. Ter hoogte van Llngostière, enkele kilo meters ten Noorden van Nice is Zondag een auto waarin acht personen waren ge zeten bij het uithalen voor een anderen auto tegen een boom gereden en omgeval len. Drie der inzittenden waren op slag dood, de toestand van oen vierde is hope loos; de vier overigen werden ernstig ge kwetst. Te Nantes, reed een auto op een groep personen in op het trottoir van de rue de la Pelleterie. Twee vrouwen werden gedood en een derde zoo ernstig gewond dat een been zal moeten worden afgezet. De. chauffeur van de auto is gearresteerd. Mijnongeluk. In de mijn „Karl Alexander" te Baos- iveiler even over de Nederlandsclie grens jeraakto de mijnwerker J. Wacht onder afvallend gesteente, en werd er dood onder uit gehaald. De man laat een vrouw en 5 kinderen na. Spoorwegbrug ingestort. Dinsdagmorgen vroeg is met groot la waai een gedeelte van de spoorwegbrug van Chigwell in Essex ingestort. De in storting wordt geweten aan de zware re gens, waardoor het fundament van de brug was ondermijnd. Een breede gasbuis langs de brug knap te af en de uitstrooming van gas was zoo sterk, dat de werklieden gasmaskers moes ten voordoen om het lek te kunnen stop pen. Spcorwegongcval bij Aken. Gisterenmorgen even voor half tien is sneltrein 342 van Barmen naar Aken bij het binnenrijden in het station Aken op een locomotief ingereden. Een reiziger verd licht gewond. Valsche-muniersbende ontdekt. 600 000 dollarbiljetten uitgegeven. Te Chicago zijn acht personen aangehou- len, die verdacht worden te behooren tot een internationale valsche-muntersbende en die meer dan zeshonderdduizend nage maakte twintig-dollar goud-certificaten hier en in andere steden moeten hebben uitgegeven Het hoofdkwartier der berde moet in Oostenrijk worden gezocht. De kerkaanslag te San Francisco. Met betrekking tot den Maandag jl. ge- aleegden aanslag oo de St. Peter en Paul- ?;erk te San Francisco wordt aan de „Chi cago Tribune" gemeld, dat sinds den vori- gen aanslag, die zes weken geleden plaats had, de kerk dag en nacht door de politie werd bewaakt Maandag zag zij, hoe een man hij den ingang der kerk stukken dy namiet neerlegde, met een lont ter lengte van bijna vijf meter, die hij aanstak, waar na hij de vlucht nam. De politie riep hem toe, halt te houden, doch de man liep door. waarna er op hem geschoten werd. Hij werd door een kogel getroffen en was on middellijk dood. Tegelijk echter was een tweede, die, naar men vermoedt, de medeplichtige van den :lader was en voor hem op den uitkijk Leeft gestaan, eveneens t>p den loop ge gaan. Ook hij lette niet op de sommaties ralt te houden, en werd door een kogel in den rug getroffen. Terwijl hij neerstortte, haalde hij een bijbel uit zijn zak, met de woorden: „Mijn God, red mij! Ik heb den bijbel." Toen de politie terugkeerde, was de brandende lont nog slechts een halven me ter lang: De gewonde werd naar een ziekenhuis overgebracht en wordt nacht en dag be waakt, totdat hij in staat zal zijn, een ver slag van liet gebeurde uit te brengeu. De politie gelooft, dat zij een der voornaam ste samenzweerders in handen heeft, be- hoorend tot do bende, die alle aanslagen op de kerk heeft georganiseerd. De agenten, die aan de arrestatie heb ben deelgenomen, werden door den burge meester gefeliciteerd; vermoedelijk zullen zij binnenkort gedecoreerd wórden. Het vorige jaar is de ingang derzelfdo. kerk geheel vernield door een bom, die, naar men gelooft, daar geplaatst is door dezelfde bende, die thans den jongsfen aanslag heeft beraamd. Een nachtelijk beleg. Een gruwelijk tooneel, dat vier uren duurde, heeft zich Zondagnacht afgespeeld in Kentish Town, een voorstad in noord west Londen. Joseph Hayward, een hakker, wiens geestelijke vermogens ernstig waren ge stoord, zou naar een krankzinnigengesticht worden overgebracht. Hij weigerde zich te laten vervoeren en hield do politie met zijn revolver op eerbiedigen afstand. Telkens als de politiemannen zijn kamer naderden, loste hij eenige schoten, die gelukkig steeds hun doel misten. De man had de leiding van het elecfrisch licht doorgesneden, zoo- dat alles zich in het duister afspeelde. Politic en brandweer vermochten den ongelukkige niet te overmeesteren. Einde lijk, om één uur 's nachts knalde weer een schot en volgde diepe stilte. De man had zich eén kogel door den kop geboord en jvas onmiddellijk dood. Een ongewone brandstichter. Zondagnacht werd te Groszkain een brandstichter gearresteerd, die tot groote verrassing heYkend werd als de groothan delaar in kolen* en expediteur Alfred Geib- hardt uit Dresden. Goibhardt zit er warmpjes bij, is groo- gTondbezitter en eigenaar van meerdere auto's. In de laatste maanden kwamen in do omgeving van Groszenkain herhaaldelijk brandstichtingen voor, zonder dat het ge lukte den dader te pakken te krijgen. Zon dagnacht gingen weer verschillende mijten In vlammen op. Geibhardt werd gearres teerd, toen hij met zijn auto in do modder was blijven steken en niet voor- of achter uit kon. Men neemt aan dat de man niet geheel wel bij het hoofd is. Anti-katten-maatregelc:: in Rusland. Rusland moge misschien het paradijs der communisten zijn, voor de katten is het dit zeker niet. De sovjet van Leningrad heeft nl. de af slachting gelast van alle katten, die onbe heerd in de straten worden aangetroffen, terwijl houthandelaren ongeveer 1.20 ge ven voor elk kattenvel, dat nog in goede conditie is. In antwoord op do protesten van dieren vrienden, heeft de sovjet verklaard, dat de katten verspreidsters van besmettelijke ziekten zijn. LflKO- EU TUINBOUW! HOLLANDSCH BLOEMBOLLEN- KWEEK ERS-GENOOTS EC HAP. Jaarvergadering. Het H.B.G. heeft te Haarlem haar 42ste Algemeene Vergadering gehouden. De voorz., de heer S. Schoneveld, open de de vergadering en memoreerde het ver loop van zaken in 't algemeen en die van 't Genootschap in 't bijzonder, in het af geloopen jaar. Op de eerste plaats was zijn woord gewijd aan de nagedachtenis van de door overlijden ontvallen leden, die zich allen als leden verdienstelijk maak ten voor het Genootschap. Verder wijst hij op de inzinking van de prijzen der dar- win-tulpen wat gelukkig niet is tengevol ge van mindere vraag en afname in het buitenland, doch van een te groote kweek- lust Hij betreurt het mislukken van een poging van de Vereeniging „De Tulp" om deze toestand te verbeteren Eenige groote kweekers die nadien wederom trachtten verbetering te brengen, mocht dit ook niet gelukken tengevo'ge van te weinig medewerking in een bepaald district. De samenwerking met andere organisaties op 't gebied van bloembollenteelt ken merkte zich in 1926 als een goede, welke tot aller welvaart kan strekken. Hij sprak een woord van waardeering en hoogach ting aan het dros van Prof. van Slogtc- ren voor diens werk en hoopte dat het hem gegeven mocht zijn op den ingeslagen weg voort te gaan on het succes te berei ken, en dankte hem voor zijne werkzaam heden ten opzichte van het bloembollen vak verricht. Hij sprak een woord van waardeering voor de vakgenooten te Sas- senheim en te Oegstgeest die door tentoon stellingen het mooie van het vak laten zien. Een k'acht moest hem nog van het hart omtrent enkele leden, die nog niet vol deden aan de verplichting van het „Tw.ee cent per Roefonds". Hij sprak een vrien delijk uitnoodigend, doch tegelijk een waarschuwend woord tot diegenen, die nog in gebreke zijn gebleven. De notulen van de vorige algemeene vergadering werden onveranderd goedge keurd. Hierna volgde oproeping van afge vaardigden en mededee'ing van de stem lijst waaruit blijkt, dat 21 afdeelingen ver tegenwoordigd waren te zamen uitbren gende 235 stemmen, drie afdeelingen wa ren niet vertegenwoordigd. Uit het jaarverslag van den secretaris- administrateur bleek, dat het ledental in 1926 met 10 was vooruitgegaan, het be draagt thans 1011 leden. In de functies in het hoofdbestuur en directie was geen verandering gekomen. Er zijn gehouden: 2 Hoofdbestuursvergaderingen, 1 Alge meene Vergadering en 1 Prijsraming. Het Kweekersb'ad, orgaan van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap is re gelmatig uitgekomen met in totaal 235 pa gina's tekst. Te Noordwijk en te Hille- gom werden bloembollenbeurzen gehouden en te Lisse en Poe'dijk werden veilingen gehouden onder reglement van het H B.G. Van het informatie-bureau en schuldre gister werd weinig gebruik gemaakt. Het Genootschap is toegetreden tot het Centraal Bloembollen Comité en steeds op de vergaderingen vertegenwoordigd ge weest. Het Genootschap verleende zijne medewerking aan het „Twee cent per Roe fonds". De toestand der geldmiddelen van het Genootschap is niet slecht to noemen, integendeel de balans sluit met een batig saldo van f 825.18 met een ontvangst en uitgaaf van 11296.17. Door de voorzitter van de afdeeling Uitgeest werd rapport uitgebracht namens de commissie belast met het nazien der boeken en bescheiden van den.penningmeester over 1926 en stelde de Algemeene Vergadering voor de secretaris-administrateur te dechargeeren voor 't gehouden beheer. De rekening werd hierop goedgekeurd. De voorz. wordt met algemeene stem men herkozen, de heer Jos. M. J. Braam feliciteerde de voorzitter maar ook het Ge nootschap met deze benoeming. Het is niet zoo gemakkelijk geschikte personen te vin den voor dergelijke functies. In den heer Schoneveld heeft het Genootschap iemand gevonden, die met ambitie deze zaak ver vulde (applaus). De statutenwijziging in hoofdzaak ten doel hebbende de verandering in het hoofdbestuur, uitbreiding van het aantal leden en benoeming van de voorzitters der afdeelingen tot lid van het hoofdbestuur, word na breedvoerige discussie's uitge steld tot een volgende vergadering, de af deeling Heemstede diende een voorstel in tot verandering van de verkiezing van het hoofdbestuur dat naar de meening van de afgevaardigden allen steun verdiende, maar waarvoor zij niet mochten stemmen, omdat in de afdeelingen er niet over is be raadslaagd en hun mandaat zoover niet reikte. Om aan deze bezwaren tegemoet te komen is de behandeling verdaagd. Bij den rondvraag werd door de afdee ling Beverwijk en Omstreken lof gebracht voor de wijze waarop het vakblad de leden op de hoogte stelde van de gebeurtenissen die in het belang van den handel en de kweekerij zijn. De afdeeling Haarlem betreurt het, dat de vereeniging „De Tulp" niet is doorge gaan met haar pogen om al te groote uit breiding van de teelt van Darwin-tulpen tegen te gaan en zou gaarne zien, dat deze aangelegenheid door het Genootschap ter hand werd genomen. De afdeeling Heem stede hamert op het aanbeeld „Weg met den zomertijd". Deze regeling mag goed wezen voor de steden, doch de laiidi bevolking is er tegenstander van', 0| die schade ondervindt in het bedrijf. De afdeeling Hillegom informeert den toestand van het „Twee cent per fonds" en of de deelname wel algei is, dit wordt bevestigend beantwoord afdeeling Poeldijk en Omstreken zag f ne een discussie over het al dan niet het belang zijn van het vak. dat er n voorveilingen gehouden worden De vergadering meende daarover ni kunnen oordeelen Poeldijk's afdeeling vond dat de m waarop verkocht werd te groot, waren verzekerd te kunnen zijn, die te kui leveren. Heemstede vond niets verkeerds in die lingen, omdat men daardoor zien kan we'ke richting de handel zich beweegt Nog enkele huishoudelijke zaken t den besproken, waarna de voorzitter oi dank voor de aangename discussies de gadering sloot. BEUKTZflIS EÜ KANTONGERECHT TE LEIDEN Denk aan de zegel J. W. v. d. G., grondbewerker en li bouwer te Oegstgeest had vdlj het verbaal gepoogd zijn knecht f 26 d diens neus te boren. Die knecht Ver! geheeten, verdiende de kapitale som f8 in de week plus de kost, terwijl landbouwer tevens voor hem zegel moest plakken voor do invaliditeitswt Over de laatste drie innd. had G. i" f 26 onthouden om do onkosten der ze tjes te dekken. Verd. ontkende, V. verdi de volgens hem f7.50. De andere 9 u had hij f8 verdiend, maar moest dam zijn zegels betalen. Dit echter is w eens ongeoorloofd, zoodat hij er toch liep en de ambtenaar f 15 of 10 dg. eisd Hebt u niets vcr^eti Na dit inleidend begin debuteerde i heele serie delinquenten, die weiged tig waren gebleven mede te helpen j hun geluk, door aan den Raad van Ari allo gevraagde inlichtingen haHrd te weigeren. De ecne had er niet. aan gedacht, -c der had, geen brief ontvangen, Num drie, vier en vijf haddenook brief ontvangen, wat echter geen van len kon helpen, want tegen vier van eischte de ambt. f 10 of 5 dg., tegen f 6 of 3 dg. en tegen een f 5 of 2 dg. O. J. I. K. te Oegstgeest heeft zijn zaak een bediene verbonden, die verwant schijnt te zijn met het huis fenbüttel, althans hij torst dien naam Men had hem (K.) gevraagd waar rentekaart van den Duitschen hertog en verd. had verzuimd hierop te antw den. Hij erkende zijn verzuim en hoo nu f 10 boete tegen zich eisclien. Dat ging niet gevoege Aparte vermelding verdient wel de tegen A. S. voeger te Leiden, di« naar zijn zeggen zoo ongeveer 40 a 50 zen op nahoudt en die aan den Raad Arbeid niet de namen van die patrc kon opgeven zonder do kans to belo? Aan ontslagen te worden. Er ontspon zich een debat tusschen heer Goslinga cn den kantonrechte: daarna tusschen den heer Gosling» verd., waaraan de ambtenaar een maakte door f5 of 5 dg. te eischen. Een slot, dat Natuurlijk zou het wel een wonde: geweest, indien we er ditmaal zonder auto-botsing waren afgekomen en compareerde voor Mr. Klein tcnsloto P., een lielmboswuivende chauffeu' Leiden, die onvoorzichtig achterui dendo met zijn auto een andere auto hebben aangereden op de Oude Vest,' Turfmarkt. De chauffeur was het er heelemaal mee eens, maar tegen twee officieel? tuigen als een politie-agent en een wachter, die hem den schuld geheel op den hals schoven, kon verd. niet smoezen, zoodat hij nu f 10 cf 10 éf gen zich hoorde eisehen. AntwerpenRotterdam. ZooaLs wij reeds eerder mededeelde: do wedstrijd om den Maas- en Scheld: ker tusschen de vertegenwoordigend? tallen van Antwerpen en vjm Rotte: Zaterdag a.s. om halfvier plaats bebb het Beerschot Stadion te Antwerpen. Het Rottei 'amschc elftal is als vol:! mengesteld: v. d. Bergen (Excelsior) (doel); v..i teren (Sparta) cn van Dijke (Fcyeni (achter) v. Stolk (Excelsior, Bul .(F' oord) en Sthceman (Sparta), (middtf Everdingen (V.O.G.) Barcndregt (R oord), Pijl (Feyenoord), Formenoy (i ta) en Weber (Sparta) (voor). Rcserven: Koonings (Feyenoord) Grobbe (Excelsior). Voor Antwerpen werd liet volgen® tal gekozen. Raenulonck (Beerschot) (doel); sevelt (Beerschot) en Hooydoncks cliem Sp.) (achter): Ch Simons (Anti Verboven (Bercliem Sp.). Van den (Berchem Sp.) (midden); Eist (Been Wartz (Antwerp) aanvoerder, Coo«

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4