kiezersjachfc is geen sprake. Propaganda is een zielsbehoefto voor de sociaal-demo craten. De houding der R. K. Staatspartij te- g:-no ver de ontwapening is een andere dan die der A.-B. partij. De laatste legt onver brekelijk verband tusschen oorlog en zon de. Feitelijk was de heer Duymaer v. Twist het eens met den communist De Vis ser, n.l. dat onder deze bedeeling de oor log niet uit de wereld is te helpen. De her L. Do Visser (O. P.)Dat wa ren vroeger alle socialisten met mij eens, toen zij nog socialisten waren! De heer A1 b a r d aHet standpunt der B. K. Staatspartij is anders. Zij beschouwt een uitvloeisel van de zonde geen onver- mi jdelijkheid. Zij ziet de toekomst der we reld niet zoo somber in. Zij stellen hun hoop op de internationale ontwapening en versterking van den Volkenbond, een standpunt, neergelegd in den Brief van 1 Augustus 1917 van Benedictus XV, later bevestigd door Pius XI. Ook de sociaal democraten geven aan internationale ont wapening de voorkeur, maar zij staan niet voor een keuze. Men mag van de bewape ning in andere landen geen argument ma ken, om de nationale ontwapening te be strijden. Het antwoord op de vraag, in hoever ieder land kan ontwapenen, moet in ieder land afzonderlijk beoordeeld worden. Zou Frankrijk b.v. alleen ontwapenen, dan zou dat den vrede bedreigen. Maar de ontwa pening "an Nederland legt geen gewicht in de schaal. Do wensch van den Paus, om internatio nale ontwapening te bevorderen, sluit geenszins een verbod in zich, om nationaal te ontwapenen. Hoe de heer Veraart van standpunt veranderd kan zijn, is spr. i duidelijk. In 1923 noemde hij het zwaard „de magneet, die den oorlogsbliksem aan trekt." Zijn de toestanden dan nu veran derd? Wat weet de heer Veraart van de meening en den invloed van andere lan den? Heel Nederland heeft gemeend, dat de heer Veraart in de Kamer kwam om in de fractie der R. K. Staatspartij een rol te spelen. Hij is echcter tegengevallen en vele Michaëlisten zullen den strijd voortzetten zonder den heer Veraart, te gen hem als het moet. De communist De Visser heeft een lof zang op het geweld gezongen. Ieder, die het geweld niet wil, noemt de heer De Visser een heilsoldaat of een dominé. Do heer De Visser (O. P.): „Wij wa ren tegen oorlog, toen jelui met de gewel denaars meegingen De heer Albarda (S. D.): Ook de burgeroorlog is een machinale en chemi sche moord geworden en is niet meer te verdedigen. Het romantische en het schoone is er af. De heer De Visser deed drie uren lang vergeefsche pogingen om de S.D.A.P. te beleedigen. Spr. gaat op diens rede niet in. De heer Albarda zet tenslotte uiteen, Waarom een klein land als Nederland zich zelf niet kan verdedigen. Militaire defen- eie beteekent in ons land: zelfmoord. Hij herinnert aan de onrechtmatige Roerbezetting, waartegen de bewoners met geestelijke middelen hebben gestre den. Hadden zij de wapenen opgenomen, dan ware de strijd verloren geweest en het gebied verwoest. De vergadering wordt verdaagd tot he den 1 uur. Gemiengde üeHidlalan ONGELUKKEN. ONGELUKKEN MET ELECTRICITEIT. Een kind als slachtoffer. Een 4-jarig meisje van den veehouder J. RoeJe te Landsmeer, kwam met een. draad van het electrische net in aanra king, met gevolg dat zij spoedig daarna is overleden, In dronkenschap. Maandagmiddag klom de chef-monteur van de maatschappij Electron te Breda, terwijl hij onder den invloed van sterken- drank verkeerde, in een paal van het hoogspanningsnet te Sneek, in de onmid dellijke nabijheid van den Leeuwarder straatweg. Boven gekomen, sloeg de jonge man een hand aan den draad, met het volg, dat hij met geheel verschroeide hand naar heneden sloeg en als lijk werd opge nomen. Overreden en gedood. Gisterenmiddag te ongeveer half 5 uur is het 7-jarig zoontje van den heer Van Hoek toen hij spelenderwijs op de Broers- vest, te Schiedam, op een passeert auto sprong er onder geraakt en door een der achterwielen overreden. Het knaapje was op slag dood. Het lijkje is door politie naar de ouderlijke woning gebracht. Den chauffeur treft geen schuld. Dinsdagmiddag is de 6-jarige H. Wil- kens te Haren, toen hij plotseling den weg overstak, door een vrachtauto overreden en gedood. Het hoofd van het kind was geheel verbrijzeld. Oude vrouw in brand geraakt. Op de tweede verdieping van het perceel Elandsgracht 43, te -Amsterdam, is gister middag tegen vijf uur een treurig ongeval gebeurd. Buren hoorden schreeuwen en toen zij op die étage gingen kijken, von den zij een 71-jarige gehuwde vrouw, A. W. Peteri geheeten, met. ernstige brand wonden over het geheele lichaam. Haar klceren waren in aanraking gekomen met een brandend petroleumstel. Men trok een brandschel af en s] was de brandweer ter plaatse. Nadat een voorloopig verband was aangelegd werd de ongelukkige, die er slecht aan toe is, per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Aan brandwonden overleden. Een kindje van vijftien maanden van de familie S. uit de Houtzagerstraat te Gro ningen is in aanraking gekomen met den inhoud van een pot kokende koffie en aan de bekomen brandwonden overleden. Autobus te water. Gisterenmiddag is aan het veer te Sleeu- wijk een autobus van de onderneming Onze Dienst te water geraakt; de passagiers wa ren reeds uitgestapt, de chauffeur raakte te water, doch kon zich nog redden. De bus zit geheel onder water. Overboord gevallen. Onder de gemeente Ridderkerk is op de Nieuwe Maas overhoord gevallen en ver dronken de 23-jarige H. van Beurten, schippersknecht van het sleepschip Adria- Maria, en wonende te Tilburg. Zijn lijk nog niet opgevischt. Een auto In een banketbakkerswinkel. Toen de familie Derksen aan de Turf- straat te Arnhem Maandagavond tegen tien uur rustig in de huiskamer zat, werd zij plotseling opgeschrikt door ee^ luiden bons en glasgerinkel en toon de huisgenooten naar den winkel liepen, zagen zij, meldt de „N. A. Crt", tot hun schrik dat een perso- renauto zich als een wel zeer onwelkome gast had aangemeld. Om z'n entrée te aken, had de wagen de geheele voorpui van den winkel vernield. Nauwelijks had de auto zijn verwoestend werk verricht, of do bestuurder zette den wagen weer aan, reed achteruit om ver volgens in de richting van de Markt te verdwijnen. De ruine in den winkel was geweldig. De steenen uit den muur eu de winkelruit wa ren in den winkel geslingerd en haddc-n zich daar vermengd met brood en gebak Het bleek, dat hoven den winkel tevens een scheur in den voorgevel was ontstaan De automobilist meldde zich den vol genden moraen aan het politiebureau er zeide, dat hij mot een Buick met een snel- neid van 17 kilometer uit de Bakkerstraat kwam rijden en juist toen hij de Turfmarkt .nkwam, naderde van de zijde van de Markt een motorwagen van lijn LI Hij was daardoor genoodzaakt om onmiddellijk naar links uit te wijken. De weg was ech ter glad, de wielen van de Buick slipten op de tramrails mot het gevolg dat de wagen de stoep opreed en de pui van den banket bakkerswinkel ramde. De automobilist zal de schade vergoeden Diefstal uit een schoener te Groningen. Op de scheepswerf van Gebr. Pattje, te Waterhuizen, gemeente Haren, ontdekten gisterenmorgen eenigo schilders, dat was ingebroken aan boord van een nieu wen schoener en dat er een aanzienlijke hoeveelheid verf, lak en andere schilders attributen was ontvreemd. De werklieden van de werf achtervolgden een vertrekkend schip, en waarschuwde de politie te Gro ningen. Later kwam ook de politie van Haren er aan te pas. Aan boord van het schip, toebehoorende aan zekeren H. wer den verschillendo artikelen gevonden. Te vens vond de politie een aantal flosschcn in et geconserveerde vruchten, zeer waar schijnlijk afkomstig van een in de vorige week geploegd en diefstal van een kist met geconserveerd fruit. Als verdacht van de zen diefstal en inbraak zijn twee zoons van den schipper, nl. B. H. en E. H. aange houden. Cognac smokkelen. Het smokkelen van spiritualiën, voorna melijk van cognac, door Duilsche kinderen van 12 a 16 jaren, naar de Hollandscbe grensgemeenten, neemt steeds toe. Door de politie en ambtenaren te Kerkrade worden herhaaldelijk kinderen, die cognac smok kelen, aangehouden. Een meisje van 15 jaren, dat. een zestal flesschen cognac frau duleus had ingevoerd, werd voor den vier den keer gearresteerd. De cognac werd in beslag genomen. Hei Huis van Bewaring ontvlucht. Een zekere Maanen, die de vorige week te Maastricht terecht heeft gestaan, ter zake van een zevental diefstallen met braak te Heerlen en omstreken en tegen wien het O. M. 40 maanden gevangenisstraf had geëischt, was in afwachting van zijn vonnis in het Huis van Bewaring geslo ten. Tijdens het luchten van de gevange nen heeft hij kans gezien over «en niet a3 te hoogen muur de vlucht te nemen. Tot nu toe is er nog geen spoor van den vluch teling gevonden. Dit is niet het eerste geval van dezen aard In deze inrichting. Ook tijdens den wereldoorlog zijn er een paar maal gevan genen ontvlucht. „Het Volk Treinvertraging. Men meldt aan de „Msb." dat de elec trische trein, welke gisterenmorgen tien over zeven uit Den Haag vertrok, eerst om tien over half negen te Rotterdam is ge arriveerd. Do trein kwam in Den Haag reeds defect binnen en is toen te Leid- schendam gerepareerd. Men liet hom daar op tot Pijnacker loopen om daar eerst den sneltrein te laten passeeren. De passar giers moesten er i11 blijven ondanks het verzoek van velen om in den sneltrein te mogen overstappen. Het gevolg van een en ander was dat de reizigers met groote ver traging te Rotterdam aankwamen. Bij informaties vernam het blad, dat de bewuste trein een defect had aan het rem- werk, dat niet veel te beteekenen*had. Het werd door de centrale te Leidsckcndam verholpen. Dat do passagiers niet. mochten over stappen in den sneltrein, lag daaraan, dat men de vertraging tot dezen eenen trein wilde beperken en niet den geheelen dienst in de war wilde brengen. Dure marken. Iemand te Amsterdam heeft aangifte gedaan dat hij van 'n onbekend persoon naar hij meende een opgevouwen bankbil jet van 10 in betaling heeft ontvangen, dat hij dien persoon 9.80 heeft terugbe taald, en hem later bleek dat het opge vouwen papiertje een waardeloos biljet van 100.000 Mark was. aftrok is proces-verbaal wegens dierenmis- handeling opgemaakt. Kastekort. In de kas van den ontslagen directeur van de Landbouwpaarden-verzekerings- maatschappij te Heerenveen P., is een be langrijk tekort ontdekt. Er is een klacht bij de justitie ingediend. De daklocze rapaljaan. Gisterennacht is hef, gezin van het op srraat gezette Rotterdamsche raadslid Coremans bij familieleden en kennissen ondergebracht. Gisteren was hij nog steeds op zoek naar een huis. Electrische centrale afgebrand. Men meldt ons uit Nieuw-Amsterdam: Gisterennacht brandde de particuliere Electrische Centrale, toebehoorende aan den heer Veltkamp te Erich, door onbe kende oorzaak af. Verzekering dekt gedeel telijk de schade. Vrij reizen onder een trein. Tijdens het oponthoud te Venlo van den D-trein BaselVlissingen, ontdekte giste renmorgen de wagenmeester, belast met het nazien der remmea onder het Italiaan- sche rijtuig een persoon die daaronder was gekropen. Door het onderzoek der stationspolitie werd uitgemaakt dat het een 21-jarige Roemeen was, die e Keulen zich onder aan het rijtuig had „genesteld", in do meening, dat de trein op de boot naar Engeland zou worden gezet. Door de grenspolitie werd hij naar Duitschland teruggebracht, daar hij zon der middelen van bestaan wavs. val, maar, gelijk gezegd, eenige hoop op redding der achtergeblevenen bestaat er niet meer. Baldwin, de eerste minister, heeft gis teren met zijn echtgenoote een bezoek aan Ebbwale gebracht, waar hij zich op de hoogte stelde van de bijzonderheden van de mijnramp en van het reddings werk. Hij bracht een bezoek aan verschil lende families, die door de ramp zijn ge troffen. Door electriciicit gedood. Te Höchst an der Nidder (Duitschland) was een monteur bezig met de reparatie van een door electriciteit gedreven dorsch- machine. De man kwam daarbij in aanra king met den electrischen stroom en was onmiddellijk dood. Toen de eigenaar der dorschmachine wilde onderzoeken, wat er gaande was, kwam hij eveneens met den stroom in aan raking en werd op slag gedood. Botsing tusschen twee vliegtuigen. Boven het militaire vliegveld van Thorn (Polen) zijn twee vliegtuigen hij een oefenvlacht or een hoogte van eenige honderden meters met elkaar in botsing gekomen. Beide vliegtuigen vielen te plet ter. Een der bestuurders werd dood op genomen, de toestand van den ander is hopeloos. DE BEVOLKING VAN BRAZILI3. Brazilië heeft volgens de laatste statis tieken, gepubliceerd door de Bibliotheek van Pelotas (Rio Grande do Sul), de In dianen niet meegerekend, precies: 37 350.000 inwoners. De Bibliotheek publi ceert het volgende staatje: Ernstige dierenmishandeling. Tegen een persoon uit Anna Jacobapol- der (Zeeland), die een paard, dat niet Staten: Minas Geraes Sao Paulo Bahia Rio Grande do Sul Pernambuco Rio de Janeiro Ceara Dïstricto Federal Para Parahyba Alagoas Maranh&o Parana Santa Catharina Piauhy Rio Grande do Norte Goyaz Espirito Gaulo Sergipe Amazonas Matto-Grosso Ferritorio do Acre iwoners. 6.950.000 5.800.000 3.900.000 2.750.000 2.650.000 1.900.000 1.550.000 1.400.000 1.300.000 1.200.000 1.150.000 1.050.000 900.000 850.000 750.000 670.000 650.000 600.000 500.000 410.000 310.000 110.000 37.350.000 Dat geeft op iedere vierkante kilometer 588 inwoners. Uitgezonderd natuurlijk het Districto - Federal met eene bevolking van 1.400.000 celen, was vin 1926 de densiteit van de bevolking het dichtst in de volgende sta- ten-orde: Rio de Janeiro (44.807), Alazoas (40.250), Pernambuco (26.700), Gao PauJo (23.459), Eergipo (23.200), Parahyba (21.460), Espirito Santo (13.428), Rio Grande do Norto (12.784), Minas Geraes (11.704), Ceara (10.431), Rio Grande do Sul (10.377), Santa Catharina (9.948), Bahia (7.467), Parana (4.503), Piauty (8.948), Marauhao (4.502), Goyaz (0.985), Para (0.954), Acre (0.743), Amazonas (l1 220), Matto-Grosso. (0.204). ONGELUKKEN. DE MIJNÖNTFLOFFING TE EBBWALE Alle hcop op redding opgegeven. Omtrent de ontploffing in een kolen mijn te Ebbwale in Wales, wordt nog ge meld, dat op het oogenblik van de mijn- ontploffing in Wales de nachtploeg van ongeveer 160 man aan hef werk was. De meesten waren in gedeelten van do mijn, die niet ernstig door de ontploffing wer den getroffen en werden zonder moeite ge red. Van de verongelukten kwamen de meesten om op oen diepte van twaalf honderd voet beneden de oppervlakte en ruim 1$ K.M. van den bodem der schacht. De doodsoorzaak was bijna steeds gasverstikking. Toen een uur na middernacht alarm werd gemaakt, boden honderden vrijwilligers zich aan hulp te verleenen. Het reddingswerk werd vlug georganiseerd. Een nader bericht meldt, dat alle hoop om do zich in de mijn to Ebbwale bevin dende arbeiders te redden, is opgegeven. Het aantal verongelukten bedraagt 51. Toen de lucht gezuiverd was, werd de redding gistermorgen weer ter hand ge nomen; 'n aantal lijken is reeds naar ho ven gebracht. Zoodra het ongeluk bekend werd, lie pen de vrouwen met haar kanariekooien naar de mijn ten dienste van dc reddings ploegen. Het is namelijk bekend, dat, waar een kanarie in een mot __.ro o gasdampen gevulde mijn hot kan uithou den, een mensch geen gevaar loopt. Met de kleine gele vogeltjes, fladderend ii? hun kooi, daaldo de reddingsbrigade in de mijn af; de leider hield de kooi op armslengte voor zich; aller oogen vestig den zich bij het voortgaan in de mijn op den kleinen waarschuwer. Dan, opeens viel deze in zwijm op den bodem van de kooi en hoe ongaarne ook, de mannen hadden terug te koeren. Zoo geschiedde het telkens weer, tot ten slotte alle red dingsploegen moesten worden terugge- De dood van Roquebillèrc. Bij de jongste aardverschuiving, die het nog resteerende leven in het rampzalige Alpendorp Roquebillière heeft gebluscht, scheelde het niet veel, of een bruiloftsge zelschap was verongelukt. Er was een huwelijksvoltrekking in de dorpskerk geweest. Daarna werd op het marktpleintje in 't openbaar bal gehouden. De geheele bevolking was er voor uitge- loopen. en de dans was om halftwee des nachts nog gaande onder het schaarsche electrische lamplicht, toen van den uit kijk op de bergflank een telefonische waar schuwing kwam: de berg was weer in be weging gekomen Op hetzelfde oogenblik klonk ontzettend gedreun. Zoowel de hruilofstgangers als de dorpelingen vluchtten in paniek over het riviertje de Vésuhe. Nog juist hadden zij tijd, om aan de aardmassa's te ontko men, die neergierden precies over dat deel van het dorp, waar het bal was gehouden en Avaaronder huizen en villaatjes bezwe ken Roquebillière is thans dood, en naar al le waarschijnlijkheid zal men de optimis tische bevolking niet toestaan, de onge luksplek weer te gaan heAvoneu. Aardsch.Gkken aan de Chileensche kust. Uit La Plata (Argentinië) wordt ge meld: In het La Plata observatorium zijn hevige aardschokken geregistreerd, welke naar men vermoedt, aan de Chileensche kust hebben plaats gehad. Generaal DeSane. t Een prachtig voorbeeld. Uit Parijs wordt het overlijden gemeld van generaal Delane. De overledene had een schitterende carrière achter zich. Hij was o.a. professor aan de hoogere krijgs school, leider van het 3e staf-bureau (ope raties) en van het le bureau (organisatie en mobilisatie). Later werd hij aan liet hoofd van het spoorweg-regiment geplaatst en ten slotte geroepen tot de waardigheid van chef van den general en staf. Hij moest die echter prijsgeven om een hoogst lofwaardige reden. Generaal An dre, minister van oorlog, had hem n.l. ge vraagd. drie zijner voornaamste medewer kers op te offeren, die als Katholiek be kend stonden. Generaal Delane, gebruik makeud van zijn prerogatieven, weigerde echter hard nekkig officieren, wier loyaliteit, bekwaam beid en toewijding hij kende, te ontslaan en vroeg onmiddellijk van zijn functies ontheven te worden. In ongenade gevallen, werd hij voor al tijd van het opper-commando verwijderd gehouden cn als brigade-generaal op pen sioen gesteld. Spoorwegiunnel door rotsblokken varsperd. Uit Keulen wordt gemeld, dat tusschen Altenkircïi en Linz de Ncustadter-tunnel is versperd, doordien een groote rots massa naar beneden is gekomen. Het spoorwegverkeer zal voor enkele dagen versperd zijn; de reizigers moeten het traject WiedmehleNeusladf te voet af leggen. Teneinde de rotsblokken uit den weg te ruimen, zal het misschien noodig zijn ze met dynamiet te laten springen. melijk te blaffen en te janken, dat woners gewekt werden en nog tijd hadden om in nachtgewaad u;, brandende huis te vluchten. De viervoeter zelf kon belaas niet ge„,, den; slechts het cadaver word, nal vuur gedoofd was, gevonden. Het grootste deel van het huis blw de vlammen gespaard. Een gevaarlijke rol. Een Parijsche impressario eiiga, onlangs den acteur André Pollak vervullen der hoofdrol in een comedie, die als „le Roman d'un L te Parijs en vervolgens in de zou gaan. In het voorlaatste tooneel van komt een bokspartij voor. Pollak den „ring" verschijnen en den doorstaan van een tegenspeler, den ten beroepsbokser Bob Scaulo Eeni petities lang ging alles best. Maar ste keeren was het mis en Averd hti steeds erger: Bob Scaulon nam zr „au sérieux" en plaatste zóóveel mikte stooten op het arme aangek André Pollak, dat deze ten slotte or lijk gekneusd het tooneel van moest verlaten. Na veel over-en-weer-gepraat k Pollak eindelijk voor deze al te lijke rol en verlangde ontbinding, contract. Zijn gezondheidstoestand gunde hem, zei hij, niet, zich nog jj laten kapotboksen. De impressario weigerde evenjn re regeling en daagde den acte; voor de rechtbank tot het 20.000 francs voor contractbrc 50.000 francs schaden en interest Welke eisch door de Parijsche bank is toegewezen. yvilde loopen, een strop om de tong legde roepen, tol de lucht in de mijn gezuiverd en door te trekken een stuk van de long f zou zijn. Zulks was gistermorgen het ge- Naphtabron vernield. Te Borysland (Poolsch Galicië), brand uitgebroken op de napktabron Ratoezijn, eigendom van do Stuard Gil Company. De bron is finaal vernield. Brand op ds terreinen van de Hansa ie Bremen. Op do terreinen van de Hansa te Bre men ontstond gisteren brand in een op slagplaats van olie. Het vuur werd dooi de brandweer, Avelke onmiddellijk greep, spoedig bedAvongen; dc schade is van AA'einig be teekenis; alleen hef gebouw waarin de brand uitbrak, is door bet vuur vernield. Groote brand in Burma. Te Tavoy, een stad in Burma, zijn, naar uit Rangoon wordt gemeld, 300 huizen door brand verhield, waaronder ook de gebouwen van do Chartered Bank. Honderden zijn dakloos. Doodelijke on gevallen hebben niet plaats gehad. 9 menschen door esn hond gered. Te Batli (Engeland) brak brand uit in een door negen personen bewoond buiten huis. De bewoners lagen nog te bed en merkten zoodoende niets van het onheil, dat hen bedreigde. Doch een hond die in hel-huis aanwezig was, was waakzaam. Hij begon zoo erbar- De dief in den nacht. „Wij zijn hier samen in het. aa van God. Ik verzoek je dringend, gaan en zachtjes heen te gaan l van mijn tante is in je handen, zwak van hart is en een schok dooden. Ga; er is niets in huis kj Met deze dramatische woorden, een passage uit een roman zoude nen doen denken, wist een, naar onderstellen mogen, lieftallige jet te Worthing (Engeland) woonae! inbreker, die in haar slaapkamer nengedrongen. te bewegen, het laten. De jongedame, Norah Uptou woonde met haar tante. mrs. Fe: bejaarde weduwe, samen Ongeveer te middernacht werd kei' en zag een langen man, de over de oogen getrokken, en de het gezicht met een zakdoek bedt haar bed staan. Uil een zak v£ jas stak een stuk breekijzer De indringer slak kalm het vroeg op rustigen toon: „"Waa geld?" „Je hebt het verkeerde huis antwoordde miss Upton. „Mijn een wcduAve en haar heide zout! in den oorlog gedood. Je hebt 1» schijnlijk beier dan zij.". De man poogde een rolluik der vensters neer te laten. „Doe vroeg miss Upton „Het is kapol mijn tante wakker maken door waai", Tenslotte zwichtte de ipbrek dringende beden der moedige en zeide. weg te zullen gaan, a'; loofde, geen alarm te makci: daarin toe en de man verliet dc 1 Later vertelde miss Upton, dai zeer bevreesd Avas voor een pl( dood van haar tante, dat eenigen angst had voor den inbn Overgrooie ambtsijver. Charles Maisha, een verslaggever van een le I.ondos rio) verschijnend blad. heeft politierechter bekend, brandsticl pleegd te hebben. Hij verklaard^ bouw in brand te hebben het doel, een journalistieke krijgen, en zoodoende een ander lijk blad de loef af te steken. Parijs zender tijd. In den nacht van Maandag dag zijn alle Parijsche stadsldol cïes om twaalf uur stil blijven contract met de maatschappij trische klokken liep namelijk nacht, na vijftig jaar te hebben ten einde en het Avas niet herin klokken zullen thans rechtstreek' Observatorium verbonden Avoide daar is het een en ander er moet gegraven worden, i den worden gelegd enz. Kort meent een week noodig te beK alles zoover gereed is dat. dc klokken weer kunnen loopen. Intusschen vraagt zich de b« de lichtstad af, of men met al zaamheden niet Avat eerder ha! beginnen. Men heeft er vijfii! tijd voor gehad. De griep in Engeland. Hot aantal sterfgevallen lengt de griep te Londen en in 105 at tc steden van Engeland bedroe? loopen week 1023, d.i. het hoof tijdens de nu heerschende op: i^ederiarstlsch Oost Hei Communisme. Ancta seini uit Batavia: 1' Courant meldt, dat hot besluur lische verschijnselen cour' dw' het personeel van het kranb stic! t te I.awang. In cle na bur pongs Avoi'dt oen onderzoek ingt Fraude van f 30. Aneta seint uit Batavia: administrateur van de koffie1' Ka rang .Anjer in Hoi bii'amb -rrre-.d onder verdenking '.ol een bedrag van f 30.000.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4