In de dagvaarding wordt hem allereerst 'laste gelegd, dat hij zonder dat zulks '„it den aard zijner betrekking vrij- „d zich met zijn auto op den niet van f weegbare afsluitingen voorzienen ovcr- bij wachtpost SOA heeft begeven, ter- *[jl een trein, gaande in de richting Vlis- waarneembaar naderde. "voorts wordt chauffeur er van beschul- jjjd dat hij „althans" den voor het open- !,ar' verkeer opengestelden rijweg nabij wachtpost 20A op zoodanige wijze heeft bereden, dat de vrijheid of de veiligheid au het verkeer werd belemmerd of in 'vaar gebracht. Dat bleek volgens de dagvaarding hieruit, dst hij zich met zijn auto op dien weg bevond zonde: behoor lijk vaart te verminderen, terwijl een trein naderde of reeds op den overweg was, en dat hij is doorgereden en zijn motorrijtuig niet tijdig tot stilstand heeft gebracht. Ffl8LLI8SEIBEHHEK *""(jTt ge sproken: \V. va'" der Zwart te Voorschoten. Curator mr. P. E. Briët: te Leiden, E. H. Rap, exploitant van de concert zaal l'Union, te Leiden, Steenstraat 39. Curator mr. E. A. Gosman, te Leiden. UIT DE OBBGEWHB NOORDWIJKERHOUT. Geitenfokvereeniging. Zaterdagavond te 7 uur vergaderde in café „De Zwaan" de R. K. Geitenhoudersvereeniging „De Werkmanskoe". De Voorz. W. Kaptein opende clo vergadering' en betreurde de minder goede opkomst, daar het een jaar vergadering was en deze toch belangrijk was. Voor de inschrijving voor de jonge geit jes geboren in 1927, waren 3 inschrijf bil jet ten ingekomen; de hoogste was J. Heems kerk Wzn. tegen 50 ent per stuk, aan wie 't werd gegund. De Voorz. spoorde allen aan om hun jonggeboren beestjes goed te leveren. Uit de rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer P. A. Warmerdam bleek dat de inkomsten in 1926 hadden bedragen f 123.87, terwijl de uitgaven een bedrag van f 103.85 aan wezen, een batig saldo aldus van f 20.03. Door de heeren J. A. Gijlswijk en H. van der Voet werden de bescheiden nagezien en in de beste orde bevonden. De Voorz. bracht hier dank aan het Gemeentebe- ïtuur voor de aan de vereeniging ver leende subsidie in 1926 waardoor het mogelijk was geweest de financiën in loo'n gunstigen staat te houden. Benevens bracht de Voorz. dank aan den penningm. voor zijn accuraat beheer en stelde voor dezen te dechargeeren. Nu volgde de rond vraag welke niet veel bijzonders opleverde zoodat de Voorz. onder dank aan de aan wezigen de vergadering Bloot, waarna een mooie verloting van gereedschappen werd gehouden welke bij de aanwezigen een zeer vroolijke stemming veroorzaakte. Opbrengst uitvoering. Door den pas toor der St. Jozefsparochie is als pre sident van de St. Elisabetksvereeniging van de kansel bekend gemaakt dat de liefdadigheidsopvoeringen in de af- geloopen week hebben opgebracht ruim f400 ten bate van de kas dier ver eeniging bij het 25-jarig jubileum. Een mooi resultaat waarvoor zijn eerw. dank bracht aan allen die hier aan hadden meegewerkt. NOOTDORP. Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor den Gemeenteraad te Nootdorp zal plaats hebben den 18den Mei en het inleveren van candidaten de eerste week in Mei. Datum en uur zal nader worden bekend gemaakt. - inenting. De kostelooze inenting zal plaats vinden op Vrijdag den 4den Maart 's namiddags ten 3 uur in het aRadhuis te Nootdorp. R. K. Kiesv,ereeniging. Alhier hield in de afgeloopen week de R. K. Kiesver- eeniging haar jaarvergadering in het Ver- ecnigingsgebouw aan den Veenweg. Aan- .wezig waren 68 leden. Pastoor A. G. Rliee opende de vergadering. Uit het jaarver slag van den secr. bleek, dat de vereeni ging 2*38 leden telt. De penningm. bracht verslag uit van de inkomsten en uitgaven over het afgeloopen jaar. De inkomsten bedragen f 120.60, de uitgaven f 71:ba tig saldo f49.60. Bij de bestuursverkiezing werd in plaats van den heer G. Tetteroo, die zich niet meer herkiesbaar stelde, en mej. E. Mooij- man Wd., die Nootdorp ging verlaten, ge kozen de heeren B. Kroon en P. Bijken. Hierna werd medegedeeld, dat candida ten voor den gemeenteraad uit de R. K. Kiesvereeniging uiterlijk voor 1 April in geleverd moeten zijn bij den voorz. P. van de Sande. Na de ro dvraag werd overge gaan tot, een gratis verloting, waarvoor 12 prijzen waren bestemd. OUDEWETERING. „Ijsvermaak zij ons Doel". Maandag avond had in hotel Van den Bosch alhier de feestavond plaats van de IJsclub „Ijs vermaak zij ons Doel". De opkomst der le den was zeer groot, zoodat de zaal tot in allo hoeken bezet was. De voorz. de heer R du Pau, opende do feestavond met een hartelijk woord van welkom. Het verheug de spreker, dat zoo velen aan de uitnoo- diging van het bestuur hadden gevolg ge seven en oor komen waren om een gezel liger avond ie komen doorbrengen. Het geven van feestavonden is wel niet het hoofdoel van de vereeniging, doch na het winterseizoen weer voorbij is gegaan zon der, dat wc de schaatsen hebben onder behoeven te binden, nu laai het reglement het houden van een feestavond tou. Spre ker hoopt, dal allen op prettige, ordelijke wijzo zullen feestvieren en geeft dan het woord aan de heeren Helmann en Laman. Deze heeren hebben den ganschen avond ^llen doen schudden van het lachen met hunne uitstekende humoristische voor drachten. De voorzitter was dan wel de !°j\vau allen toen hij beiden beeren bar- ,telbk dank bracht voor hetgeen zij gepres- ^-rd hadden. Na de sluiting van het of- ficieele gedeel'e van ckn «v»nd bleven ve len nog geru.men th-a gfzdbg bijou;: Ijs vermaak kan weei gij o-t. uitstekend ge slaagden feestavond terugzien. VOORSCHOTEN. „St.-Genesius". Maandagavond gaf onze tooDeclvereeniging haar vastenavond uitvoering in het R.-K. Vereenigingsge- bouw. Ten tooncele werd opgevoerd het geestige blijspel „Mijnheer Klaproos", een blijspel in drie bedrijven van G. Nielen, wat zeer in den smaak viel bij de aanwe zigen, want tranen werden er gelachen om de komische tooneelen, die men te zien kreeg. Jammer was het voorzeker dat de zaal niet meer bezet was, want grootere waardeering van het publiek was door „Genesius" wel verdiend. Vooral de te ver vullen hoofdrollen werden zeer goed ge speeld en aan hel publick werd eenige uren van groot genot verschaft. De pau zen werden aangevuld mot pianomuziek Het was reeds laat in den avond, toen men zeer tevreden huiswaarts koerde. VOORHOUT. Geboren: Wilhelm-ma Greta, d. v. P. J. Geerlings én A. van den Berg. -- Alida d. v. Th. van der Meij en A. M. Flipphi. Margaretha Cecilia Johanna dochter van A. Augustinus on G. H. van der Meij. Mathilda Henrica, d. v J. van Doorn en M. Burgmeijer. "Wilhel mus, z. v. J. van Kempen en J. Mourits. Theodorus Jacobus Leonardus z. v. Th. N. Bakker en M van der Meij. Gerardus z. v. A .Mourits en E. J. Plas- meijer. Sophia Johanna d. v. J. M. van Dijk en M. de Groot. Isaak Hermanus z v. G. P. Tetteroo en E. S'raver. 1 Neeltjo Wilhelm'na, d. v. A. Verhoog en W. Befte.' Bernardus Johannes, z. v. J. A. Zwart en G. J. Smeltink. Overleden: Theodorus Cornclus Mens oud 58 jaar, echtgenoot van J. M. Elstgeest. Willem David Theodorus van Werkhoven, oud 77 jaar echtgenoot van J. uit den Boogaard. Cornelia Johan- es van Kampen, '11 mnd. Gatharina Rot teveel 82 jaar wed. van L. van Rijn. Getrouwd: Johannes van Leeuwen 24 jaar en Joanna Gorelia Alida Bel, 23 jaar beiden te Voorhout. Gevestigd: N. W. H. van der Meu- len van 's-Gravnhage. F. H. van der Zalm van 's-Gravenhage. J. W. H., J. B. W. en W. A. H. Paddenburg van Voorburg. G. M. Parlcvliet van 's-Gra venhage. A. N. Dieben van Leiden. H. L. Andrcool van Haarlem. M J. Bekker van Amsterdam. A. M Dekker van Hillegom. A. Graafsma van Donne werstal H. Zeestraten en gezin van Sassenheim. G. Colijn en gezin van Sassenheim. J. van Venne van Leiden. J. J. Reeuwijk vman Lisse. M. A. IJs- selmuiden van Sassenheim. W. C. M. Hollink van Rotterdam. H. G. Star- renhurg van Voorburg. J. Th. G. van der Kroft van 'sGravenhage B. A. Ke- venaar van Rotterdam. J. C. S. van Nijnatten van Rotterdam J. H. van der Kleij van Nieuwer Am-stel. D. N. Boey- kens van Amsterdam. J. M. van der Preijt van Heemstede. J. M. Groene- wegen van Leiden. S. J. Overtoom van Berkhout. G. F. H. Duin van Berkhout P. A. J. Pronk van Warmenhui zen. G. M. Tholens van 's-Gravenhage. G. Bervoets van Diemen. A. S. C. Slisser van Schoten. C. F. Homan van Sassen heim. A. P. F. Marijnissen van Zeven bergen. B. J. en J. G. Dikörter van Rotterdam. G. van Weelden van Utrecht. Vertrokken: J. Tuinder naar Oud- Beijerland. P. Schoten naar Zaandam. St. van der Aart naar Lisse. A. M. Langeveld naar Heemstede. G. L. Trompert- en gezin naar Haarlemmer meer. J. M. Kortekaas naar Leiden. HM. Verwijs naar Rijnshurg. Wed. Burgmeijervan der Reep naar Leiden. Wed. K. Th. HuijtsVan Gink naar Amsterdam. J. M. Kordes naar Soe- rabaja (Ned. 0. I.). F. M. Leus naar Diepenveen. WARMOND. „Sint Matthias". Deze R.-K. Har monie-, Zang- en Tooneelvereeniging gaf Maandagavond in „De Zon" 'n uitvoering, waarin zij gelegenheid had haar drieledig doel tot volle uiting te brengen. Het rijk- voorziene programma bood een groote verscheidenheid van instrumentale, vocale en tooneelfahige nummers. Wat is dit toch goed gezien in Warmond om deze drie amusementsorganen te voegen in één ver band; dat. lijkt ons in een gemeente als deze een ideale oplossing, die in alle op zichten navolgens waard is, om velerlei redenen, vooral als bestuur en leden er op uit zijn ook in de samenwerking de meest mogelijke harmonie te betrachten. Dit is een conditio qua nonl Door deze be schouwing heen speelt de afdeeling har monie haar vijftal met zorg gekozen pro gramma-nummers. die een voldoende kijk geven op de ensemblistische waarde van het corps. Er werd met entrain gespeeld, in goede conditie wat maat en nuancee ring betreft, al viel er in do snelle passa ges wel eens een steek, welk euvel kan voorkomen worden door meer zelfstudie door de spelers. Er schuilen heel veel goe de krachten onder de leden, die als de kei'n "tien jongeren tot voorbeeld en steun zullen zijn. Gerard Dik voert hier de staf en wat hij heeft, weten voor te bereiden is ten zeerste te prijzen en voert St. M. langs goede banen. Want is het een in convenient in een zaal te blazen, die niet in staat is de volume klank te verwerken, het is juist deze omstandigheid die de uitkomst handicapt. Wat niet weg neemt dat wij, wat werd gespeeld, ten zeerste kunnen loven. Wat een tegenstellng was 't, toen het koor de plaats innam van de harmonie en Dik zijn dames en heeren liet zingen. Het koor is niet groot, doch bestaat uit best materiaal; frissche sopranen, volle alten, tenoren die met groote bescheidenheid hun partij zingen en bassen die een goeden grondslag vormen voor den harmonischen bouw van het opus. Dit dus goede en even wichtige ensemble liet ons eenige num mers hooren die in velerlei opzicht ons hebben bekoord. Er is toewijding, volg zaamheid en muzikaliteit, die als de on misbare factoren, tot een goed geheel voe ren. Veel is nog te verwachten van dit koor, dat de heer Dik zal weten op te voeren tot meerdere ledensterkte en hoo- gere praestatie; want hij weet de juiste vorm te kiezen en leidt met juist inzicht. In een duo voor piston en tuba gaven de heeren G. v. d. Kerkhof en G. ter Wiel een keurig staaltje van hun groote vaar digheid op hun instrument. Muzikaal en spon laan klonk dit nummer, dat door do variaties niet gemakkelijk was. Mej. L. Papot speelde een goede en volgzame piano-hegeleiding. Als „Dritte im Bunde" kwam de af deeling tooneel ons doen blijken van haar tooneelvaardigheid in een vroolijk spel in 3 bedrijven, „Zijne Hoogheid" door Jan Grosveld. Dit stuk heeft veel goede eigen schappen, doch er zijn ook tal van mo menten in die evengoed ongeschreven hadden kunnen blijven. De groote fout is dat de schrijver al zijn krachten heeft ge concentreerd op de rol van Marks Zon- dcrnaam, de daardoor ontstane onderlin ge samenhang wel wat al te veel op den achtergrond kwam en de andere rollen dus in ernstige male moesten lijden. Het was niet de schuld van de spelers, doch de bouw van bet sluk geeft tal van moei lijke momenten die wel eens niet waren te redden. Er is heel wat regiekennis en volop tooneelroutine noodig om het ver loop levendig te houden. Bijzonder komt lof toe aan Markt Zondervan, die heel het stuk heeft gedragen. Do andere spelers droegen naar mate van hun krachten hij tot ccn zeer goede vertolking. Wij begrij pen dat als alles, als hier, van de spe lers moet komen, de taak aanmerkelijk wordt verzwaard. Klein tooneel, weinig licht, beperkte requisieten, allemaal zaken, die een'belangrijke rol spelen en reikhal zend zullen doen uilzien naar een meer moderne gelegenheid. Wat dat de spelers in staat waren het gansche stuk door de aandacht levendig te houden is een ver dienste te meer en waarborgt een hooger rendement, als do stukkpn zullen ge speeld worden in een betere s-iluatic. Het pub'iek deed don ganschen avond van zijn tevredenheid blijken en heeft ook dit sluk als een echte vastenavondfarce opgenomen in blij genieten. Wanneer wij besluiten dan moet dit zijn met een woord van den voorzitter die dank bracht aan allen die tot het welsla gen van dezen avond hadden bijgedragen. Moge St.-Matlhias zich in haar veelzijdig streven steeds aller sympathie blijven be houden. Sp. WOUBRUGGE. Romeinsche munl. Dachten wij, dat de heer van Dorp een interessante vondst had gedaan met het opgraven van den Gouden Rijder uit '1599, de heer J Geerlof van Koudekerk sLell liem in de schaduw. Bij het graven in de klei out- dekte hij aldaar op 60 e.M. diepte een Romeinsch goudstuk, zeer gaaf, uit den tijd van honderd jaar na Christus. Volgens Dr. Hc-lwérda is deze munt genaamd' Aureus, zijnde 25 zilveren de narii en een denarius had 16 bronzen as ses. Deze munt is geslagen tusschen de jaren 104110 na dé gehooide des Heeren. Op de voorzijde ziet 'men'het gelauwerd en gedrapeerd borstbeeld van Trajanus (de opvolger van den Rom. Keizer, die Johannes verhandde naar Patmos). In het omschrift, met afgebroken zin nen of letters, staal: „Imperatori Trajano Germauico Dacico Pontifici Maximo Tri- buniciae polestatis'', d.i. Aan Keizer Tra janus Augustus Germanicus Dacicus, d.w.z. Overwinnaar van Germanica (die titel kreeg hij in November van het jaar 97) en Dacia (d.i. Hongarije, Boekawina en Zevenbergen), hoogepriester met macht van volks-lribuun. Op de keerzijde staat de Vrijheid, in dc rechterhand een muts, in ,de linkerhand een schepter, met omschrift „Consul, pracses pro vinei ae, senalus pop ul usque Romanus optinio principe'' (d.w.z. de consul, gouverneur van het wingewest en senaat en volk van Rome aan den edelen Keizer). In het jaar 102 verkreeg de Keizer de titel van Dacicus en in 114 die van Op- timus Pogingen worden aangewend om het goudstuk te verkrijgen voor de verzame ling alhier. Hef Raadhuis. Donderdag 3 Maart zal het 40 jaar geleden rijn, dat ons Raad huis is gebouwd, althans de eerste steen is gelegd door burgemeester De Ridder, bijgestaan door de wethouders Ramp en Den Hertog. Tal van herinneringen doen zich weder voor uit dat tijdperk, de oude Rechtkamer waar onze vroede vaderen meer dan een tweetal eeuwen vergaderden en de Kan tonrechter zijn zitting hield. - In 1881 kwam daar rond dat gebouw al eenigo verandering. De ambachtsheer van Eeghen, burgemeester van Oudshoorn, kocht het oude kleine veerhuis voor 1000 om op dat plekje een veranda te laten bouwen voor de gelagkamer, en werd een bruggehuis gebouwd waar nu het Raad huis staat. Dit keurig huisje zou geen lang leven hebben. In de raadsvergade ring van 26 October 1886 werd besloten, in verband met do drankwet de oude Rechtkamer te verlaten. De architect Goldberg van Hazerswoude moest onder zoeken of. het „Huys Ter Aar" geschikt was voor Raadhuis, doch deze maakte be zwaar, daar dit huis niet aan den rijweg lag. De heer J. Guldemond had reeds een tèckening vervaardigd om het nieuwe raadhuis over zijn hotel te bouwen en dit geschiedde. De heer Goldberg maakte een nieuwe teekening van het gebouw dat hier nu 40 jaren dienst heeft gedaan, en waar uit wij worden bestuurd. Do stichters zijn allen reeds ten grave gedaald, van een drietal hunner zouden wij dit jaar hun 100ste verjaardig kun nen gedenken, zooals Arie Visser, Dirk Pi eter Ramp en Abraham^ Kroon. BIJMSTKEEK BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Het sportterrein voor Raad- huisbouw aangekocht. Gasprijsverlaging. Be noeming van Katholieken moeilijk. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag, 25 Februari 1927, des avonds te 7 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzit ter de heer P. A. Golijn. Na opening der vergadering doet de Voorz. mededeeling van de ingekomen stukken, waaronder een schrijven van Ged. Staten, houdendo goedkeuring van den aankoop van grohd voor den bouw van eenvoudige woningen, en het verslag van de Commissie tot wering van Schoolver zuim. De heer van der Wolf vraagt hoe het met den bouw van deze woningen staat. De heer Noest vraagt of de bepalingen dei- Bouwverordening in acht worden genomen hij den bouw van deze woningen. Voorts wijst hij er op, dat de Commissie zoo goed als nimmer kennis krijgt van gepleegd schoolverzuim op de M.U.L.O.-school aan de Zijde. De Voorz. antwoordt, dat omtrent de lo bouwen woningen overleg wordt gepleegd met het betrokken departement. Het de partement verschilt van meening over de opzet van de exploitatierekening. Als ge volg daarvan zal de berekening wellicht iets anders worden, met als gevolg dat ook 10 cent per week meer voor huur zal wor den berekend. Op de vraag van den heer Noest omtrent deze woningen, met betrek king tot de toepassing van de Bouwveror dening kan spreker thans geen antwoord geven. Wat de tweede vraag aangaat, het kan inderdaad voorkomen, da„ weinig ge vallen van schoolverzuim voorkomen., De vraag of er schoolverzuim is staat ter be oordeeling aan het hoofd der school. Mededeelingen. B. en W. deelen o.m. mede, dat de lieer van Osnabrugge lot 1 Maart 1927 zijn functie als gemeente-architect zal blijven waarnemen. Voorts deelen zij mede, dat aan het einde van de Biezen een clectri- sche straatlantaarn zal worden geniaalst. De heer Mesman zegt, dat het wensche- lijk voorkomt den heer Lok, den timmer man dezer gemeente, tijdelijk te belasien met het toezicht bij dc gemeente-werken, zoolang de nieuwe functionaris niet in dienst is. De Voorz. zegt overweging toe. De Voorz. doelt mede, dat een schrijven is ingekomen van den heer Noest, hou dende voorstel om den schoolarts weder in dezelfde functie to herstellen, als voor heen. Desnoods in combinatie met omlig gende gemeenten. Hot voorstel zal in eén volgende vergadering ter sprake wordcii gebracht. Aan den heer J. van Gcineren wordt een stuk bouwgrond verkocht Op het ge meentelijk bouwterrein aan dc Zuidkade. Voorstel van B. en W. om goed te keu ren, dat door het Burgerlijk Armbestuur machtiging wordt gevraagd om over te gaan tot verkoop van een woning in de Ridderbuurt. De heer Noest acht het beter dat de ge meente dit perceel koopt, het blijkt nu herhaaldelijk, dat wanneer dc gemeente op bepaalde punten grond noodig heeft, zij dit peperduur moet betalen. Na nog enkele discussie, waarbij do Voorz opmerkt, dat liet een zeer ondiep terrein is, wordt vervolgens overeenkom stig 'het voorstel van B.,en W. besloten. Tot leden van de Schattingscominissio voor do Rijksïnkomstenbelasting worden benoemd do heeren A. Brand, J. W. dc Vik, D. Jongejan en W. Kranenburg. Overeenkomstig hot voorstel van B en W. wordt, besloten lot toekenning aan do, Besturen van Bijzondere Scholen van een voorschol op de vergoeding, ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, voor het jaar 1927. Eveneens wordt vastgesteld de instructie voor het onderwijzend personeel aan de O. L. School. Thans .komt aan dc orde het rapport van de Commissie ad hoe tot onderzoek van het raadhuisvraagstuk. Dc Voorz. deelt mede, dat ingekomen is een voorstel van den heer H. A. Boekraad, inhoudende om alsnog aan den eigenaar van het per ceel Reijerskoop 23 oen bod te doen van 6000, voor genoemd perceel, en indien deze op dit voorstel ingaat, van den heer P. J. G. Oosthoek om niet te aanvaarden een -terrein achter bedoeld perceel gelegen Do Voorz heeft geïnformeerd of de be wuste eigenaar bereid was, dit huis voor 6000 te verkoopen. Deze was zulks niet. genegen. Bovendien zouden nog twee per- ceclen meer moeten worden aangekocht, voor de som va resp. 16000 en f 12000, plus nog enkele bezwarende voorwaarden, zoodat het terrein, al werd het om niet ge geven, dan toch nog duurder zou uitkamen dan het Sportterrein, waarvoor f 35000 wordt gevraagd. Na nog langdurige discussie wordt be sloten lot aankoop van het sportterrein voor meergenoemde som. Tevens worden eveneens na breedspra kige discussies de middelen aangewezen tot dekking van de kosten van aankoop van bouwgrond voor een nieuw raadhuis Na enkele onbelangrijke opmerkingen wordt vervolgens vastgesteld een instruc tie voor den gemeente-opzichter. Een blanco crcdiet wordt toegestaan voor de aanschaffing van blikken stembussen ter vervanging van de houten. Eveneens wordt besloten om voorlaan de kleine verteringen, welke de leden der stemhureaux zelf moesten bekostigen, voor rekening der gemeente te nemen. Thans is aan de orde een voorstel van B. en W. om een crcdiet te verleenen van 300 voor aankoop van hoornen. Er wordt o.m. door den lieer Houdijk gevraagd of de moeraseik,welke men langs de Zijde wil planten, hier wel tot zijn recht zal komen. Er ontstaat hierover een debat geen wonder ook, onder boomkweekers met tot gevolg, dat hét voorstel van B. en W. op het kantje af wordt aangeno men, n l. met 7 stemmen voor en 6 tegen voorstel van B. en W. om te belsuiten tot verlaging van den gasprijs, t.w. dien van het kook- en lichtgas van 11 op 10 cent, dien van het muntgas van 12 op 11 cent en dien van het verwarmingsgaa van 7 op 5 cent, alles per M3. De heer Spruyl wil geen gasprijsverlaging, doch het meer dere bedrag, dat als gevolg hiervan zal worden ontvangen, aanwenden lot verbe tering van de begraafplaats, door vergroo- ting. De heer Noest kan zich niet vereenigen om 1000 meer dan geraamd is over to hevelen van de kas der gasfabriek naar de gemeentekas. Hij zou dit bedrag wil len reserveeren voor aan te leggen leidin gen. De heer Boekraad kan zich vereeDigon met de voorstellen tot gasprijsverlaging, doch ten aanzien van het z.g. verwarmings gas heeft hij een andere opvatting. Men spreekt hier wel van het toppas., doch, dat is in zekeren zin zelfbedrog. Spreker meent, dat liet juister is den kostprijs van het gas te berekenen over de volle 1 mil- lioen M3. productie, en het vervvarmings- gas te brengen op don algemeenen kost prijs. De Voorz. zegt, dat inderdaad de be graafplaats in de naaste toekomst verbe tering behoeft, doch wil de kwestie van gasprijsverlaging afgescheiden houden van deze noodige verbetering. Spreker verdedigt vervolgens het voor stel met argumenten van financieelen aard. Het gevolg is, dat het voorstel met algemeeno stemmen wordt aangenomen. De heer Noest verklaart zich te verzetten tegen liet overbrengen van het bedrag van 1000 in do gemeentekas. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt overgegaan tot do benoeming van voorzitters en leden der onderschei dene stemhureaux. Thans komt in behandel!.u een mede deeling van D. en W., betreffende verzoe ken om herziening der wafertarieven. Ook hierover ontstaat een langdurige bespre king .de raadsleden zijn ditmaa erg lang van sief waarbij ,1 heer van Kleef liet voorstel doet om het verbruik boven het toegestane kwantum te bereke nen a 15 een per M3. B. en W. nemen dit voorstel over, het welk zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Het voorstel vail D. cn W. om le beslui ten tot nitbréiding van liet getal pompen der waterleiding, wordt aangenomen. Thans komt aan de orde dc benoeming van een gemeente-opzichter, hoofd van de Afdeeling Publieke Werken. Op de voordracht van 1!. en. W, komen voor de heeren D. L. J-andnwyi van Scho ten en W. Meilof te Haarlem. De R.-K. raadsfractie hoeft voorgëM.'ld om van deze voordracht oen aanbeveling to mikeu. Hot College, van B. cn W. heeft hiertegen geen bezwaar. Dc Heer Brand brepgt naar var. n als candidaaf .de heer C. J. M. van Milten burg,' 'gemeente-opzichter te De Bil it. Uit de besprekingen blijkt, dat 'B. en W. bij zondere aandacht aan .dezen sollicitant hebben gewijd, doch dat, waar hij pas in functie te de Bildt was, liet Gemeentebe stuur van die gemeente hem niét wilde loslaten. Do boer Brand leest een schrijven voor, waaruit blijkt, dat belanghebbende, .indien hij zou worden benoemd, na twee maan den ontslag kan krijgen. ^Vervolgens wordt lot stemming overge gaan/Uitgebracht worden 7 stemmen op den lieer D. L. Landman, 4 op den heer G. J. M van Miltenburg en 1 op den heer W. Meilof, terwijl 1 stem blanco wordt uitgebracht, zoodat benoemd is do heer D. L. Landman. Voorgesteld wordt do uitkeering aan de werkloozen met kigang van 1 Maart te doen eindigen. Hiertoe wordt besloten. Naar aanleiding van de kwestie over de verhuur van het brandspuilhuisjo aan do Acbterkadc, hetwelk door den heer var de Brink was begeerd, hetgeen door don gemeente-architect niet aan den wethou der van Publieke Werken was medege deeld, volgens dén wethouder en waar over in dc vorige vergadering tegenstrij dige verklaringen werden afgelegd, heeft de. heer Noest enkele schriftelijke vragen gesteld. Wethouder Guldemond heeft deze vra gen schriftelijk beantwoord. Hieruit blijkt, dat beide partijen bij hun meening blijven De heer Noest dringt er op aan om do kwestie met Van don Brink in der minne te schikken. Bij do rondvraag ontstaat er oen debat tusschen den Voorz. en den heer Noest naar aanleiding van de vraag van laatst genoemde, wal dc roden is, dat B. en W. zoo trainéeren met de benoeming van den onderwijzer aan de O. ~L. School. De benoeming wordt nu uitgesteld tot na de inschrijving van de leerlingen. De heer Van Kleef meent, dat een bij zondere sc h ooi-bes tuur in een soortgelijk geval wel tot aanstelling van een vaste onderwijzer zou zijn overgegaan De heer Brand betreurt bet, dat R.-K, sollicitanten naar betrekkingen in deze gemeente zoo weinig kans maken. Dit is hem hedenavond weer gebleken. Hierover ontspint zich een vrij long debat. ma nl 'me'- r liet' woord verlangende" 'lult de Voorz. dc vergadering. R.-K. Harmonie. -- Maandagavond gal de R.-K. Harmonie ..-Sl-Gaeciiia", direc teur de lieer M. J. Markx, een uitvoering in het R.-K Vereenigingsgebouw. Dc bij eenkomst werd geopend door den voorzit ter der vereeniging, den beer A. Blom. Terstond daarna werd als eerste nummer gegeven do Sf.-Caecilia-marscb. Vervol gens kregen wij nog verschillende andere muzieknummers te hooren; er werd over het algemeen heel goed gespeeld. Ter af wisseling waren er ook nog tweo fooneel- stukjes en wel „Barbier Brugwachter" (klucht in één bedrijf) en „Twee vroolijke Boerenknechts" fvoordracht mei zang), welke beide plukjes heel goed ver I. n ver tolkt. De zaal was goed bezel cn er hcerschlc een gezellige «lemming.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5