SME» IBIOtP.ï» MIJNHARD!?; faxa&t hoe de machine van 40 ton langzaam op zijn plaats geduwd werd Totdat er een agent kwam en ruim baan maakte. Pon gebeden dag is men aan bet werk gebleven. EEN GRQGTÈ RAMP VCORKQMEN. Amsterdam veer een ontploffing behoed. Het „Hbld." meldt: De Minister van Oorlog beeft onlangs èn schriftelijk, èn door het toekennen van een bedrag in gekl aan elk hunner, zijne groote tevredenheid betuigd aan den sergeant P. Berghuis en den chauffeur J. Kurschmer, beidon van ae oxpeditic-afdeeling der Artillerie-in richtingen aan de Hembrug, en aan den jeugdigen landbouwer .Stolwijk, wonende in don Grooten IJpolder bij het kruitvoor- raadmagazijn. Die onderscheiding viel bun ten deel voor het manmoedig optreden, waardoor Amsterdam's Westkant voor een verschrikkelijke ramp werd gespaard. Teneinde de gemoederen der Amsterdam mers niet fe verontrusen, is bet gebeurde geruimon tijd geheim gehouden. Doch nu, enkele maanden daarna, mag aan do daden dezer dapperen bekendheid worden gegeven. De feiten zijn de volgende: Op zekeren dag in bet late najaar werd eooals herhaaldelijk gebeurt, een voorraad patronen, schietkatoen en nog meer hoogst gevaarlijk, ontplofbaar goedje, onder lei ding van sergeant Berghuis, per vracht auto van de Hembrug naar het kruitma gazijn aan de andere zijde van het Noord zeekanaal vervoerd. De militaire chauf feur Kurschmer zat aan het stuur. Toen de wagen aan den overkant, in den Grooten IJpolder, op ongeveer vijftig meter afstand van het kruitmagazijn geko men was, sloegen plotseling de vlammen uit de molorkast. Sergeant en chauffeur jprongen van de auto en schreeuwden den In het land werkenden boerenarbeiders toe: „Mannen vlucht, redt je leven!" Ook zij, op lijfsbehoud bedacht, gaven aanvankelijk taartoe het voorbeeld. Doch hot volgende moment keerde de sergeant terug, op den voet gevolgd door don chauffeur. Zij sleep ten in zenuwachtige haast de kisten met dc gevaarlijke lading van den wagen. Nau welijks daarmee bezig, kregen zij hulp van den boerenzoon Stolwijk, die, op hande.n en voeten kruipende, de auto naderde en er tij was, toon het ontladen nèt begon. Het drietal wist in korten tijd de gevaarlijke la ding op veiligen afstand te brengen, en heeft daarna de vlammen met opgespitte aarde gedoofd. De auto brandde geheel uit, maar dit had niets te beteekenen tegenover de ramp, door deze wakkere mannen voorkomen Met het kruithuis in de onmiddellijke na bijheid, de petroleumhaven, tank-installa ties en eenige groote fabrieken op niet al te grooten afstand; zou bij het in aanra king komen van de lading van de groote vrachtauto met het vuur, een reusachtige ontploffing een belangrijk deel van Am sterdam hebben weggevaagd. Geen wonder, dat de TegeeTing de moe dige daad van dit drietal heeft erkend. Juist na hetgeen aan de Heerengracht jongstleden Zondag geschiedde, heeft doen zien, welke ernstige gevolgen een ontplof fing kan teweegbrengen, achten wij het niet ondienstig, er op te wijzen, voor welk een grQot gevaar door kordaat optreden, Amsterdam enkele maanden geleden, is behoed. De Rapaljaan Coremans uit zijn huis gezet. Hij overvalt den burgemeester op het stadhuis. Gisterenmorgen te ongeveer tien uur is deurwaarder van Arnhem met assistentie van een viertal Rijksveldwachters er op uit getrokken, om den Rotterdamschen Ra paljaan, den heer J. Coremans met vrouw en kinderen plus inboedel uit zijn woning aan de Goudsche Dwarsstraat te zetten, daar het gemeenteraadslid zijn huurschuld niet heeft willen betalen. Langen tijd heeft men clementie betoond met den heer Co- ïemans, doch eenmaal komf. de tijd. Toen men met het lossen van den inboe del een aanvang ging nemen, schoven be grijpelijkerwijze vele buurvrouwen ramen open, om getuige te zijn van dit tragi-co- misch gebeuren. De Rapaljaan zelf was niet aanwezig, doch vrouw en een vijftal kinderen bevonden zich nog in de woning, De inventaris werd, naar de „Msb." meldt, door het raam naar beneden gela ten en aan den overkant tegen een schut ting gedeponeerd. Verschillende familie stukken waren nog in zeer goeden staat. Van eenige ooggetuigen vernam het blad, dat de heer Coremans als bekwaam meu belmaker zijn eigen huishouden had ver vaardigd. Nadat tafels en stoelen, zelfs een 'dressoir en een spiegelkast zonder spiegel de womng hadden verlaten, kwam het ledi kant en eenig beddegoed. De gasfitter maakte van deze gelegenheid gebruik om lamp en eenige gascomforen, welke de 'heer Coremans van de Gemeente gehuurd 'had, zonder te hebben voldaan aan de over eenkomsten in beslag te nemen. De tele foon, die de Rapaljaan aan huis heeft, van wege zijn waardigheid als gemeenteraads lid, heeft men echter laten hangen. Of schoon het in de bedoeling van den heer Coremans lag, om het toestel op te han gen aan de Maagd van Holland, opdat zijn partijgenoot en hem toch zouden kunnen opbellen. Aanvankelijk was het bekijks in de straat waar het tooneel zich afspeelde niet noemenswaard, doch hoe meer de mare de ronde deed, dat Coremans z'n boeltje op straat werd gezet, hoe meer volk er op de heen kwam. Èen viertal agenten van poli tie onder leiding van een inspecteur, had echter het toezicht en wist de orde te be waren. Nadat bet laatste meubelstuk, een vuilnisbak zonder bodem den inboedel aan den overkant van de straat volledig had gemaakt, was de stilte in de straat spoedig ivoer terug gekeerd, alleen een agent van politie hield de wacht hij het huisraad. Het duurde echter niet Mug de Rapal- L.ir Coremans voelde zich verplicht om iict een hord op zijn schouder en omringd oor vrouw en kinderen de aandacht van et publiek op zich te vestigen. Den drui lden weg had hij uitgekozen, nl. de Hoog«4 straat, waar vandaan hij zich begaf over Coolsiugel naar hel Raadhuis. Op het bord stond geschreven: „Uit politieke» haat. Op straat gezet door den Samaritaan, hel Christelijk ge spuis. Met vrouw en zes kinderen, waar ik 13 jaar gewoond heb en zonder huur schuld." Op den Coolsiugel kreeg de Rapaljaan- sche familie zeer veel bekijks en het werd zelfs een geduw en gedrang onder de voor bijgangers om te zien, wat de heer Core mans nu weer had te verkondigen. Heel gemoedelijk of het niets bijzonders was, stapte het gemeenteraadslid, gevolgd door vrouw en kinderen en een groote me nigte van volk, het raadhuis binnen. Door optreden van verschillende ambtenaren van het stadhuis werd, toen de heer Core mans met zijn familie was binnengelaten aan het dringen van het publiek een einde gemaakt. Onbegrijpelijk is echter, dat de Rapaljaan zich aan het nauwlettend oog van den hoofdbode aan het stadhuis heeft weten to onttrekken. Wat de heer Core mans verder, heeft durven wagen, is „eenig" in de Rotterdamsche geschiedenis. Alles zal waarschijnlijk te wijlen zijn aan de on verwachtheid van dit gebeuren. In den tijd van één oogenblik wist de Rapaljaan de Collegekamer van B. en W. te bereiken., en deed met een ruk de deur open, waarop bij vrouw en kinderen sommeerde binnen te komen om den Burgemeester getuige te doen zijn van zijn hachelijke positie. Wat men in den beginne ook praatte, Coremans was niet bewegen de kamer te verlaten. Nadat echter de Burgemeester zijn gemeen teraadslid had toegezegd, de zaak te onder zoeken, verliet de opgewonden man de ka mer en sloeg geduldig wachtend met vrouw en kinderen zijn bivak op in de hal van het Raadhuis. Ongeveer een drie kwartier heeft de familie Coremans daar gezeten. De Rapaljaan zelf vergenoegde zich er mee om van tijd tot tijd de voorbijgangers, o.a. wethouder De Zeeuw, op minder aan gename wijze te kwalificecren. Zijn vrouw gaf door haar houding te kennen, dat zij feitelijk niet goed wist hoe zij het had en de kinderen maakten van de hal gebruik om heerlijk .te schreeuwen en knikkers te laten sluiten. Toevalligerwijze was het gemeenteraads lid. van Burink ten stadhuize gekomen Na wat over en weer praten met den lieer Coremans, die een cynische kalmte trachtte te bewaren, waren er intusschen ;wee inspecteurs van de centraio recher che en twee rechercheurs gekomen om bil eventueel onhebbelijk optreden dadelijk bij de hand te zijn. De burgemeester, die met zijn college intusschen alles had gedaan om den beer Coremans een fatsoenlijk onderdak te kun nen geven, liet door middel van den hoofd bode den rapaljaan mededeelen. dat het Maatschappelijk Hulpbetoon en het Leger des Heils een woning voor zijn familie 'had in do Korte Wagenstraat. De heer Coremans wilde van al dat gedoe echter niets weten, nam het hord weer op zijn schouder en vertrok met vrouw en kroost, ten einde nieuwe réclame te ma ken. Buitengekomen, poseerde hij op de. trap pen van hetj Raadhuis even voor eenige persfotografen en begon toen zijn zegetocht door Rotterdam's straten weer opnieuw. Korten tijd daarna word hij door een in specteur en eenige agenten verzocht mee te gaan naar de politiepost in de Raad huisstraat, aan welk verzoek hij gewillig voldeed. Men bracht den rapaljaan Jaar onder het oog dat hij dooT zijn demonstratie een verkeersstremming veroorzaakte. „Zijn Edelachtbare" gaf dit bewezen toe en is toen, waarschijnlijk omdat hij meende, dat het voor vandaag genoeg was, met zijn ge zin den Oppert in gegaan en doorgeloopen naar den „Buik van Parijs". De rapaljaansche poppenkast heeft weer eens een grandiose voorstelling gege ven. Vechtpartij te Rotterdam. De caféhouder E. H. W tc Rotterdam, die Zaterdagavond hij een twist in zijn café aan de Catharina Beersmansstraat door een agent van politie in het rechter dijbeen werd geschoten en die, na in het ziekenhuis verbonden te zijn, aar. het po litiebureau Witte de Withstraat wegens wederspannigheid in bewaring gesleid, is opnieuw naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht en daar ter obser vatie opgenomen. De kogel heeft men nog niet kunnen verwijderen. Veldwachter door een dronken troep bedreigd. Zondagavond vond een curveilleerrend rijksveldwachter na sluitingsuur een der tigtal pers. hijeen in 'ri café 1e Lutjebroek, waarvan velen onder den invloed van sterken drank verkeerden. Nadat met veel moeite het caf® ontruimd was, begon men buiten tegen den rijksveldwachter op te dringen en hem met straatkeien te gooien. De veldwachter haalde daarop zijn re volver te voorschijn, schoot in de lucht en retireerde naar zijn in de nabijhid gelegen woning. De vrouw van den veldwachter, die de schoten en de keien tegen het huis hoorde komen, bracht eerkt de kinderen naar achteren, en kwam daarna met de geladen karabijn van haar man aandragen wat de heeren tot afdeinzen noopte. Tegen een zevental is proces-verhaal op gemaakt. Straatdieven. Een voorbijganger zag in.de Groote Hout straat te Haarlem, dat iemand van een fiets, slaande voor een winkel, het rijwiel plaatje afrukte cn er mee vandoor ging. Hij deelde dit dadelijk aan de politie, mede, met het gevolg, dat de recherche den dief in de Lange Bagijnenstraat aanhield. Het bleek de 27-jarige los werkman J. v. K. te zijn. Hij verzette zich tegen zijn arresta tie, hetgeen, hem echter niet baatte. Nadat een dame op het postkantoor te Haarlem'was geweest voor het inleggen of afhalen van spaargelden werd haar op de Gedempte Oude Gracht in de nabijheid van het postkantoor door een jongeman van ongeveer 18 jaar plotseling haar spaarbankboekje ontrukt. De dame ging dadelijk naar het postkantoor terug en deed hij d«a ambtenaar dffe haar geholpen had, aangifte van het geval, zoodat de dief aan het hoekje niet veel zal hebben. Inbraak. Te Venlo werd tijdens een kortstondige afwezigheid dor bewoners, ingebroken in de woning van den heer P. B. aan den Herungerweg. Dc dader heeft zich door het indrukken eener ruit toegang ver schaft en uit do slaapkamer oen geld kistje ontvreemd met circa 60 inhoud. Dit geld is eigendom voor een vereeni- ging, waarvan de heer P. B. penning meester is. Grootere bedragen aan geld, die als het ware voor het grijpen lagen, werden niet hangeroerd, vermoedelijk om dat de dader gestoord werd. Drie verkSeede Duitschers gearresteerd. Men meldt uit Sittard aan do „Msb.'': De militaire politie te Sittard heeft Maandagavond alhier een goede vangst gedaan. Een drietal als vrouwen gekleede per sonen dat langs Stadbroek de grens over was gekomen, werd gearresteerd. Bij de lijfsvisitatie bleek, dat dc Duit schers inbrekerswerkluigen en zelfs wa pens bij z:ck voerden, zoodat de opzet van hun bezoek aan Sittard duidelijk was. Uit armoede. Het bericht, dat in het woonwagen kamp Lombok bij Emmen vermoedelijk twee kinderen waren verkocht, is, naar men aan de „N. R. Crt." meldt, niet juist geweest. De paardenkoopmau W en de koopman v d. M. hebben de kinderen overgenomen uil med, lijden, omdat het gezin in groote armoede *verkecrde. Dc ouders hebben een meisje van vijf jaar en een kindje van eer* jaar hij zich ge houden. Brand. De boerderij van A. to Mill (Tongelaar) brandde tot den grond toe af. Verzeke ring dokt slechts gedeeltelijk de schade. Een ffiiiitoenenerfenis. In de Eggenkolonie to Brunssum woont do wed. R. B., die 6 kinderen heeft. Een oom van deze dame, Franz Frie- del, vertrok op 16-jarigen leeftijd naar Brazilië. Hij verbleef daar geruimen tijd, kwam daar langzamerhand hooger op en geraakte in het bezit van goudvelden. Korten tijd geleden, op 48-jarigen leeftijd kwam hij om in een moeras, een kapitaal nalatend van 7 millioen dollar. F. was ongetrouwd en dus verviel deze erfenis aan de bloedverwanten. Vier zijn er twee jongens, die op de mijn in Duitsch- Iand werken, een nichtje van genoemde weduwe R. B. en deze zelf. Prof. Tholdy te München, heeft deze zaak die in de Bayerische Staatsan- zeiger werd geannonceerd in behan deling. Do uitbetaling zal nog wel eenigen tijd op zich laten wachten, daar er natuurlijk heel wat fonnaliteilen te vervullen zijn. BuiiereË. Berichten ONGELUKKEN TWEE ERNSTIGE MIJNRAMPEN IN ENGELAND. Rouw in Wales en Nottinghamshire. 65 arbeiders om het leven gekomen. Twee mijnrampen hebben gisternacht Wales en Nottinghamshire getroffen, die naar men vreezen moet aan ongeveer 65 mijnwerkers het leven hebben gekost. Sint Davidsdag. de feestdag van den bescherm heilige van Wales, is een onheilsdag ge worden voor het mijnwerkersdorp Cwm, niet ver van Cardiff in de vallei van de Ebbw. Terwijl, zooals reeds in het kort werd gemeld, ongeveer 140 man van de nacht ploeg diep in een der schachten aan het werk waren, had een ontploffing plaats. Een groot aantal mijnwerkers kon gered worden, doch men vreest, dat 67 anderen als verloren moeten worden beschouwd. Enkele uren later had een ongeval plaats in een in aanbouw zijnde mijn schacht in Nottinghamshire, waardoor naar men vreezen moet, 14 mijnwerkers om het leven zijn gekomen. De ontploffing te Cwm had plaats om ongeveer twee nnr in den morgen, diep in de mijn en op ongeveer 2 kilometer van den schachtigang. Het geluid van de ont ploffing werd niet gehoord en de eenige waarschuwing, dat er een ramp plaats had, bestond in <^n lichte rookwolk, die uit de schacht opsteeg. Onmiddellijk werd alarm geslagen, doch de reddingsbrigade, die in de mijnschacht afdaalde, bevond, dat op verschillende plaatsen gToote aard stortingen hadden plaats gehad, die het voortdringen zeer bemoeilijkten, terwijl giftige mijngassen het reddingswerk bui tengewoon gevaarlijk maakten. Alle leden van een der reddingsbriga des werden door het mijngas bedwelmd en slechts met groote moeite en gevaar we der naar boven gebracht, terwijl de be drijfsleider van de mijn. die' reeds met dé eerste brigade was afgedaald, gedurende twee uur vermist werd en ten slotte bewus teloos uit de mijn werd gedragen. Velen, die aan het reddingswerk deelnamen, ver- keeren thans in zeer ernstigen toestand ten gevolge van het vergiftigde gas. Om twaalf uur des middags was het. gevaar zoo groot geworden, dat de regee- rings-inspecteurs het voortzetten van het reddingswerk moesten verbieden: eerst laat in den middag was dc lucht door de ventilatiepompen zooveel gezuiverd, dat de reddingspogingen hervat konden worden. Er waren toen nog circa zestig arbei ders in de mijngangen en er bestaat wei nig hoop, dat zrij de ontploffing van het mijngas overleefd hebben De ramp in de mijn te Eilsthorpe (Not tinghamshire) werd veroorzaakt door het bezwijken van een huisleiding, die het op gepompte water uit de mijnschachten om hoog voert. Een kooi met acht man daalde juist af. toen ten lang stuk van de lei ding losraakte c-n op de kooi terechtkwam, die naar heneden stortte. Iu de mijn wa ren toen nog negen man aan het werk. Een gedeelte van den schachtwand werd vernield, en het water begon direct de mijngangen binnen te stroomen. Eerst om halftien, drie volle uren nadat het onge luk had .plaats gehad, was men er in ge slaagd de schacht weder zoover vrij te ma ken, dat een kabel naar beneden kon wor den gelaten, waarmede drie mannen wer den opgehaald, doch van do veertien ande ren werd geen geluid meer gehoord. Daar het water voortdurend snel de schacht binnendrong en de pompen door het bre ken van de leiding niet konden werken, moesten dc veertien man toen reeds ver dronken zijn en er bestaat dan ook weinig hoop, dat zij aan den afschuwelijken dood door verdrinking ontsnapt zijn. Mijngasontploffing bij Hamm. Talrijke gewonden Gistermorgen heeft in de De Wendel- mijn bij Hamm bij het afdichtingswerk, dat uitgevoerd werd ter beperking van een op 24 Februari j.l. uitgebroken mijn- brand, een hevige mijngasontploffing plaats gehad. Twaalf mijnbeamhten en een arbeider werden gewond, enkelen zeer ernstig. Aan deze ontploffing was een lichtere ontploffing voorafgegaan, waarhij twee arbeiders door instortend gesteento gekwetst werden. Het totale aantal gewonden kan nog niet met ze kerheid worden vastgesteld. Drie kinderen ender een houtmijt begraven. Te Portsmouth zijn een drietal meisjes van vijf, acht en negen jaar, die aan het spelen waren, onder een vallende - hout- mijl b/rfolven. Door het geraas van den vallenden houtstapel liepen de bewoners van de omliggende huizen uit hun wo ning, waaronder ook de moeders der kin deren, die moesten toezien hoe haar kleinen dood onder het zware hout wer den uilgehaald. Door een lawine verrast. In do buurt van Turijn zijn Zondag avond 2 heeren en 2 dames, die een ski tocht maakten, hij het passceren van een bergkam door een lawine verrast en daaronder bedolven. Het gelukte een der heeren met veel moeite, zich onder de sneeuw uit to -werken en een hut in de buurt te bereiken, waar hij van het on geluk kon kenuis geven. Een rcddingscolonne trok uit .om de 3 overige bogravenen te zoeken en vond hen dan ook na enkele uren van inge spannen arbeid, doch allen waren reeds overleden en konden slechts als -lijken worden geborgen. Ce dcode ter Senaatsbijeenkoinst! Een rijk Engelschman, zekere Jeremias Bentham, vermaakte voor jaar en dag een groot bedrag aan de Londensche uni versiteit. Op zichzelf niets ongewoons in een land, welks wetenschappelijke en liefdadige stichtingen nauwelijks hij die der V S ten achter staan. Maar wel hij zónder was do voorwaarde, die aan de beschikking verbonden was. Daarin stond niets meer of minder, dan dat het lijk van den gever, opgezet en gemummificeerd, aan alle belangrijke bijeenkomsten van den senaat der hoogeschool moest deel nemen Met het oog op do grootte van het be drag nam de universiteit deze pijnlijke verplichting op den koop toe, zoodat, tel kens wanneer de professoren ter confe rentie hijeen ziju, do heer Bentham in vol ornaat en met een kunstig masker als gezicht in hun midden vertoeft. Ook toen kort geleden de koningin van Engeland een bezoek aan dc universiteit braent werd mag men den correspondent van het „B. T.'' gelooven de mummie vooruitgedxagen en aan de vorstin „voor desleid'' In het verslag der universiteit over dit bezoek staat, dat de blik der ko ningin met de grootste belangstelling op den heer Bentham rustte. Brutale roofovervallen. Gistermorgen drong te Dortmund een roever het lokaal binnen, waar aan het personeel van de mijn Dorstfeld liet loon wordt uitbetaald. Hij wierp den kassier een flesch benzol in het gezicht, heanach- ligdo dc kas en maakte zich uit de voe ten. Dnkele mijnwerkers zetten hem na, waarop dc man een revolver trok, een mijnwerker neerschoot cn een anderen ernstig verwondde. Ton slotte gelukte bet toch, hem te arresteeren. Maandagavond is in de buurt van de Schlossgaertnerei Niederschoenhausen een jong meisje -door een man aangeval len, die haar zoo hevig op het hoofd sloeg, dat zij haar bewustzijn verloor. Hij rolde haar taschje, waarin zich een be drag van 108 Mark bevond. Het meisje werd 20 minuten later door voorbijgangers gevonden. Haar avonden zijn niet levensgevaarlijk. Een politiehond vond in het plantsoen het taschje, dat van zijn inhoud was ontdaan, doch later ging het spoor van den roover verloren. Drama. Uit Gleiwitz wordt gemeld: In een hotel alhier is Maandag een 24- jarig meisje door baar minnaar, een door de politic wegens inbraak gezochten monteur, vergiftigd en, toen het vergif niet snel genoeg wérkte, gewurgd. De dader pleegde daarop zelfmoord. Hotel-siatistiek. Wie in een groot hotel voor een nacht afstapt en er zich behoorlijk laat bedie nen en verzorgen, heeft nauwelijks be grip wolk een organisatie er voor noodig is om hem en zijn medegasten van el- ken dag dit alles op elk oogenblik van eiken dag en eiken nacht te kunnen bic den. Dezer dagen publiceerde hét groote Waldorf-Asloriahotel te New York 't traditioneele hotel voor den president der Ver. Staten wanneer hij New York be- werken zonder kramp of pijn Doos 60cent. zoekt daarover enkele cijfers. Dit k tel dat „slechts" 18 verdiepingen en ij kamers telt (en dus lang niet tot grootste der Amerikaansche hotels hoort) huisvest jaarlijks ongeveer 3001/ gasten en „verwerkt" in zijn kamers, taurants, hotelwinkels, enz. dagelijks middeld 22 000 personen. Het heeft man personeel, een telefooncentrale 34 meisjes. Het reinigt dagelijks 60J stuks linnengoed, verbruikt jaarlijks millioen liter water en 135 millioen li olie voor de centrale verwarming, r lichting (dynamo's) en keuken. Vier genieurs met 200 werklieden verzop de technische uitrusting. Er. zijn 17 |i[. en 22 winkels in het gebouw. Bij kapper kunnen 30 klanten tegelijk v den geknipt, geschoren en gemanicurs Er is een postkantoor, er zijn wisselh toren, en verschillende concert- cd neelzalen, waarvan do grootste biedt aan 2000 toeschouwers. Zoo erg dan kan men in dezo moderne herb een gencegelijk uurtje zoek brengen. Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van ütr heeft benoemd: Tot pastoor te Utrecht (H. Dom.) Zeereerw Pater fr. J. Koek O. P, kapelaan te Tiel den Weleerw. Palei A v. d. Sanden O. P. Z. D. H. de Bisschop van Haa: heeft benoemd: Tot pastoor te Alkmaar (H. Dom.) Zeereerw. Pater fr. H. Micklinghoff 0 tot pastoor te Amsterdam (H B den Zeereerw. Pater fr. P. Jansen II Z. D. H. de Bisschop van 's-IT bosch heeft benoemd: tot pastoor te Nijmegen (Maria Uil te) den Zeereerw. Paler fr. E. Piels Lettenen era K&ssïs Willem Mengelberg terug. Het bestuur vali het Conc'ertgebou; Amsterdam heeft uit Frankfort be: ontvangen, dat de heer Mengelberg q dezer weder zal kunnen optreden. Op liet Abonnenmentseonccrt v? avond zal het Lied von der Erclc te: hooro worden gebracht. BECKTZftftEBl HAAGSCHE REC T3ANK. Het O. M. bij de Haagsehe recht! heeft geëisekt tegen: E. W., los werkman te Leiden, met behulp van een valschen sleutel woning te Leiden was binnengegaan de bedoeling iets weg te nemen, i daarbij betrapt werd, wegens poginj diefstal, 1 jaar en 6 maanden geval straf. L. H. L.. wagenmaker zonder woonplaats, wegens diefstal kacheltje uit een pakhuis aan liet Ut; sche Jaagpad te Leiden, gevangenisstraf. J. W. v. d. S., landbouwer to Alp a. d. R ij n, wegens oplichting, 3 i gevangenisstraf. Hij had van iemand ter leen gekregen, waarvoor een koeien als onderpand moesten dienen, deze koeien waren op dat oogenblü eigendom niet meer. Uitspraken 15 Maart. Het drama te Overschic. D e 19-j arige V. tot twaalfj gevangenisstraf veroord' De Rotterdamsche rechtbank hee 19-jarigen J. V., die in den nacht op 17 Mei van het vorige jaar in d derij van W. Hoogcrbrugge liecffc i' ken en in een worsteling, na ec Hoogerbvugge een schot in dc hot hebben toegebracht-, op J. Hoogei!1 vier revolverschoten heeft gelost, volge waarvan de getroffene eeni- gen later in het ziekenhuis aan dei singel is overleden, veroordeeld tol jaar gevangenisstraf. De Rechtbank achtte bewezen, <i dachto zich heeft schuldig geniaal diefstal met braak en aan doodsli plecgd na- het begaan van een sli feit- Ten aanzien van de straf Rechtbank, dat in het requisitoir eisch was twintig jaren niet vol rekening was gehouden niet de jea- verdachte en met de verklaringen psychiaters, die hem wel toerdf hadden verklaard, doch tevens k van hysterie bij hem hadden teerd. Daardoor meenden zij, dat ven bestonden, dezen verdachte t zondere straf op te leggen. De chauffeur van Rilland Bi- gedagvaard. De bestuurder van den vracht^ ke op 16 Februari j.l. op een onbe* overweg bij Rilland Bath in bolsinf met- een trein, waarin, naar men o inneren zal, ir. J. Kalff. lid der der Ned. Spoorwegen, gezeten thans gedagvaard om voor liet recht te Goes te verschijnen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4