R.H.W. Limonade WgZIHM MEOEOEEIIHB Corn V is 20 jaar oud Hij werd opge leid in 'iet bankelbakkersvak en diende in do laatste jaren aan verschillende inrich tingen als kok. Eenige dagen vóór den n - rd had hij zijn betrekking opgezegd voor liet ondernemen van een reis naar Nizza, Tn Frankrijk, waar hem een betrek king was toegezegd onder de volgende om- ftandigheden. Hij kreeg in zijn kosthuis, Lange Bees tenmarkt 9 in Den Haag, omgang met zijn mede-kostganger B., een man van bij de veertig, die goed ontwikkeld was en zich als heer kleedde en gedroeg. Deze beloofde den jongeling een betrekking bij zijn broer te-. Nizza, die daar volgens zijn zeggen een prachtige banketbakkerij had. De jonge ling, die in zijn kosthuis ongeveer vijf we ken omgang had met B., koesterde niet den minsten argwaan, trad graag in liet voor stel en zegde zijn betrekking in Den Haag op Men zou zoo spoedig mogelijk de za ken regelen, en B. zou naar de ouders van Corn V. gaan om het plan aannemelijk te maken. Op den dag van den moord, 17 Januari, kwam B. inderdaad ipet den autobus van 7 uur 48 'a avonds te Honselerdijk aan, legde den ouders van Corn. V. het plan uit, vertelde van de mooie zaak te Nizza en var, de goede vooruitzichten en verzocht hem kleeren van Corn. V. mee te geven. Op de vraag van de ouders, waarom Corn "V zelf niet kwam, antwoordde B., dat deze reeds te Rotterdam in het hotel Coomans was. De ouders kregen geen achterdocht, doch moeder kon de kleeren voor zoo'n verro reis en lang verblijf niet direct mee geven Doch alles zou met spoed gereed ge maakt worden. Dit geschiedde en om den jongen zoo snel mogelijk voort te nelpen, vertrok de vader Dinsdagmorgen 18 Ja nuari met een koffer met kleeren naar Botterdam, doch in het opgegeven hotel wist men niets van zijn zoon. Aan een misverstand denkend, zocht de heer V de reizigers aan een der stations, doch tever geefs. Hij kwam 's avonds onverrichter zake terug en vond thuis zijn zoon Corn V. met B De laatste was een half uur vroeger tij de familie gekomen om voor Corn. V te pleiten, wijl deze gevoelde, in een zoo belangrijke zaak eigenmachtig te hebben gehandeld. B wist alles door zijn over wicht te schikken, en de zoon ontving van zijn ouders met zijn kleeren nog 70 voor de reis en voor aankoop van mogelijke benoodigdheden. 'o bezoekers keerden 's avonds kwart over 8 per autobus naar Den Haag terug. De ouders koesterden geen twijfel aan de goede bedoelingen van B., die zich had voorgedaan als de beschermer en leider van bun zoon. De beide mannen bleven nog tot Vrijdag 21 Januari in Den Haag en vertrokken op dien dag naar Brussel, De familie V ont ving Zondagmorgen 23 Januari per brief kaart van hun zoon bericht van behouden aankomst. De aanhouding. Enkele dagen later lazen de ouders, broer en zusters van Corn. V. in een kram de aanhouding van de beide reizigers te Brussel, als verdacht van den moord in het Bezuidenhout. Zij werden diep go- tchokt door deze tijding met vermelding van de namen, maar niemand hunner twij felde ook maar een oogenblik aan de on- £chuld van zoon of broer. En bun ver trouwen werd bevestigd door een brief, dien Corn, onder datum 1 Februari uit de gevangenis schreef aan zijn broer "W. V in Den Haag. Deze brief bevat een nood kreet van een verslagen jong gemoed, dat ontzet is door de vreeselijke verdenking Doch dan ontwaakt het onstuimig verlan gen naar de vrijheid en naar het leveren van het bewijs van zijn onschuld. Tever geefs legt hij bij de verhooren te Brussel alles uit aan de Belgische justitie. Dan wendt hij zich tot zijn broer in Den Haag met opgaaf van de wijze, waarop hij den dag van moord, 17 Januari, heeft doorge bracht, waarbij hij alle kracht van denken aanwendt, om zich t« herinneren, waar hij geweest is en op welken tijd. Van 10 uur *b morgens af, toen hij zijn kosthuis ver liet, staat aangegeven, waar hij met B «amen is geweest tot ongeveer halftwee "Waarna B. een bezoek bracht aan een kennis, en Corn. V. eenige inkoopen deed in een magazijn, waarvan de naam wordt genoemd. Om 6 uur 's avonds aten zij teza men in hun kosthuis, waarna B. om tien minuten over zeven naar Honselersdijk vertrok om met de familie V. het plan Nizza te bespreken. In dezen brief dringt de schrijver er op aan, dat zijn broer naar de politie in Den Baag zal gaan met het verzoek, de aanwij zingen te onderzoeken, waaruit zijn on schuld zou blijken. De aangegeven plaatsen liggen alle in het centrum der stad. Verder legt Corn. V. uit, hoe hij aan het jgeld kwam. Van zijn aanstaande schoon moeder ontving hij 25 en van zijn ouders 70. Verder vermeldt hij de gedane In koopen, zoodat hij ten slotte met 500 francs vertrok. Aan B. leende hij 10, en B. ontving van diens moeder 25. De brief is door do familie in banden gesteld van de justitie en bleef eenige da gen onder haar berusting. Wat hij heeft uitgewerkt, bleef tot nu toe onbekend. Hier volgen nog enkele bijzonderheden uit den brief. De aanhouding te Brussel geschiedde door drie in burger gekleede agenten. B. werd alleen geboeid. Corn. V. bracht aan vankelijk zijn aanhouding in verband met het feit, dat hij nog een boete moest beta- Itn voor het rijden in Den Haag met een motorfiets zonder nummer. Doch laer deel de men hem bij een der verhooren mee, dat er verdenking tegen hem bestond ter zake van den moord in het Bezuidenhout. Corn. V. werd op een dag na den moord door zijn kostbaas onder vier oogen ge waarschuwd tegen B. met den uitdrukke- ]i>';rn raad, niet njct dezen mee te gaan. X\ lOngeling sloeg dien raad in den wind, omdat hij niets op het gedrag van B. vond aan te merken. De ouders van Corn. V. hebben ge tracht de onschuld van hun zoon aan het licht te brengen. Nadat zij aanvankelijk thuis door de politie werden bezocht, zijn lij later na onderzoek van den brief door den rechter ondervraagd. Zij hebben toen nun verwondering uitgesproken over het feit, dat bun zoon nog gevangen gehouden wordt. De ouders van B., hoogbejaarde men- schen, hebben hot verhaal van bun zoon over de banketbakkerij tc Nizza een ver zinsel genoemd. „Vad." BRAND IN EEN BIOSCOOP-CABINE TE SITTARD. Een paniek voorkomen. Maandagavond legen elf uur is brand uitgebroken in de cabine van G'nema Royal te Sittard. De cabine brandde geheel uit. Het aanwezige publiek verliet kalm het gebouw. Een paniek kon worden voorko men. Omtrent de oorzaak wordt gemeld: Aan het eind van de filmvertooning sprong de filmstrook stuk, raakte vast tus schen de raderen van de machine en ont brandde. In de cabine waren twee perso nen, die wisten te ontkomen. Van den een verbrandde het haar. De vrijwillige brandweer was naar het Maroltebal Burgers hadden intusschen de spuit bediend. Toen do brandweer arri veerde, heeft het publiek de spuit meege nomen, zoodat geen water meer gegeven kon worden. De brandweer is toen, nog in carnavalstemming, maar weer naar een café gegaan. De cabine is geheel uitgebrand. De schade, behalve aan de film, bedraagt 4000.— Het aanwezige publiek, ongeveer 70 per sonen, verliet kalm de zaal, daar het dacht, dat de bioscoop-voorstelling was afgeloopen Groole brand te Leek. Gisterennacht heeft te Leek een grootc brand gewoed. Door tot dusverre onbe kende oorzaak is het bekende hotel Akker man totaal afgebrand Het was omstreeks drie uur 's nachts, dat de heer Bus, lid van de firma Klamer en Bus, die verblijf hield in het Hotel Ak kerman, dat aan genoemde firma toebe hoort, doch verpacht is aan den heer H. Medendorp, ontdekte, dat brand was uit gebroken in het aan het hotel grenzende drie verdiepingen hooge pakhuis van ge noemde firma. Het vuur, dat gretig voed sel vond in de in het pakhuis opgeslagen groote hoeveelheden kruidenierswaren en dergelijke artikelen, breidde zich snel uit en sloeg spoedig over naar het hotel. De bewoners en gasten van het hotel moesten overijld vluchten. De brandspuit van Leek, die spoedig raar de plaats van den brand was gesleep! kon tegen het vuur, dat door den wind werd aangewakkerd, niets uitrichten. Men moest zich beperken tot het nathouden van de in de nabijheid gelegen buizen Daar men uitbreiding van den brand vreesde, werd hulp gevraagd uit de omliggende plaatsen. De stoombrandspuit uit Gronin gen, die tegen vier uur in den nacht arri veerde, heeft nog aan het blusschingswerk deelgenomen. Het parket en het hotel zijn geheel uit gebrand. Het hotel was een vrij groot ge- Louw met tooneel- en societeitszalen. Ver zekering dekt do schade. Brand. Te Nieuwolda is gisteren de manufac tuurwinkel der firma Oterdoom geheeJ afgebrand Het woonhuis werd eveneens een prooi der vlammen. Alles was verze kerd. Alweer brandstichting? De boerderij bewoond door S. de Vries te Nijega, is geheel afgebrand; een paard, vijf koeien, twee varkens en pluimvee kwamen in de vlammen om. Op vermoe den van brandstichting is de bewoner door de Justitie in verzekerde bewaring gesteld. Mishandeling. Maandagavond is de '48-jarige juffrouw De J. in baar woning aan de Van Baccop- straat in Den Haag door haar 59-jarigen broer bij een twist met een mes gestoken. Zij kreeg een niet ernstige wonde aaD den buik. De dader verkeerde onder den in vloed van drank. Later op den avond is de man door rechercheurs aangehouden. De moordaanslag te Emmerhout. Te Assen is gevankelijk binnengebracht de 15-jarige J. S., arbeider te Emmer Erf- scheidenveen, verdacht van medeplichtig heid aan den moordaanslag op de familie Ensing te Emmerhout, op 25 Januari. Aanranding. Den laatsten tijd werden te Voorburg meisjes lastig gevallen door een mansper soon. Maandag heeft de brigadier van de politie iemand aangehouden, die daarvan verdacht wordt. Do aangehoudene, een zekere B. uit Den Haag, heeft reeds eenige feiten bekend. Oplichting. De politie to Groningen heeft aange houden den 50-jarigen H. G. A. te Am sterdam en den 32-jarigen W. H. J. te Rotterdam, die oplichting pleegden door zich uit te geven als te behooren tot den Bond van werklooze Kantoorbedienden en gedrukte briefjes met verzoek om hulp bij de ingezetenen presenteerden. Overtreding Loterijwct. Naar „Het Volk'' verneemt, beeft do politie van het bureau Adm. dc Ruylerweg to Amsterdam procesverbaal opgemaakt tegen een bewoner van een perceel in de Reinier Glaessenstraat, die zich directeur noemde van het Genootschap tot Exploi tatie van Volkswoningen. Deze onderneming bracht „obligaties" van genoemd „genootschap'' in circulatie, die tegen den prijs van 1 *15 aan ieder die er van gediend was, verkocht werden. Op dezo obligaties werd in uitzicht ge steld het trekken van prijzen van f 10.U00 15.000, 7000 enz. De politie kreeg van deze ouderneming kennis, doordat baar door burgemeesters van omliggende gemeenten enkele dezer obligaties werden toegezonden, met bet ETIKET WORDT NAGEBOOTST LET OP R.H.W. verzoek, omtrent do betrouwbaarheid daarvan inlichtingen te verstrekken. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat do directie van bet genootschap uit eenige lieden bestond, die op papier wel grool- sche plannen hadden, maar waaromtrent alles nog geheel op losso schroeven staat. Met de „obligaties" werd uitsluitend buiten Amsterdam gewerkt, en wel op zoodanige wijze, dat, gelijk ook trouwens uit den geheelen opzet bleek, men hier klaarblijkelijk te doen had met oen ver kapte loterij-onderneming, waarvan het intusschen nog zeer de vraag was of het wel ooit tot een trekking zou komen om van de uitkeering van prijzen nog maar te zwijgen Een en ander gaf de politie aanleiding tot het opmaken van procesverbaal, voor- loopig wegens overtreding van de Loterij- wet. Een dakloos raadslid. Het Roüerdamscho Raadslid Z.E.A. Ooremans heeft al een paar jaar lang kwestie met zijn huisbaas. Zaterdag gin gen er al geruchten, dat de uitzetting te tien uur voorm. zou plaats hebben De Zaterdag is echter voorbijgegaan zender dat er schokkende dingen gebeur den. De beer Coremans was er den heelen dag op uit om een nieuwen huisbaas be reid te vinden, hem en zijn gezin onder do pannen te brengen. Het is hem niet mogen gelukken. Maandag heeft een reporter van het „R Nbld Z E.A. in den Tempel van den Ra- palja3n een bezoek gebracht. Coremaus vertelde, dat hij pogingen in het werk had gesteld, één van de leegstaande woningen in de Schiestraat waaruit de aanstoot cevende bewoonsters na do maatregelen der politie vertrokken zijn te huren Hij kreeg echter to hooreh, dat hij een be- wijsje van de zedenpolitie moest hebben Z.E.A. vervolgde: Ik het Achter-klooster opgebeld. Ze zouden er voor zorgen, kreeg ik tot be scheid. 's Avonds ben ik weer naar de Schiestraat gegaan, denkend, dat do zaak in orde was. Maar jawel.... De buisbaas zei, dat z'n compagnon er tegen was. En nou sta ik hier.... Waar moet ik heen met m'n vrouw en m'n zes kinderen? Straks worden ze op straat gezet. Maar let dan op, wat er te gebeuren staat! In optocht zullen wij naar bet Stadhuis gaan In de koffiekamer ben ik vrij. Daar zal ik mijn kinderen te slapen leggen op; de sofa's, waar anders de Raadsleden liggen. Voor mijn huisraad wordt gezorgd Mijn stoelen, die alle slechts in het bezit zijn van drie pooten, vervolgde Z.E A. met een tinteling van humor in de oogen. zal «k den Bureemeester doen toekomen Hij zal er een lekker brandje aan hebben, wait liet zal hem koud om het bart worden, als bij verneemt, wat er te gebeuren staat Ik heb Rijken en De Lange al opgebold om mijn piano te halen. Hm! En een spe ciale juffrouw, mijn secretaresse, is be last met liet archief der processen-verbaal. Netjes in duplo op kaartsysteem zullen zij uit de Goudschedwarsstraat vervoerd wor den. En dan heb ik eenige kubieke meters boeken.... Alles op den wagen! En dan raar het stadhuis. Wordt mij de toegang geweigerd, dan zullen wij onze tenten in het bordes op slaan, ten aanschouwe der menscbheid Wat zeg ik? Menschhe-id! Ik heb neg nooit een mensch geziepl Ben >k een mensch? Apen zijn wij. slingerapen. Met mijn kleiue apen en mijn apin ga ik dus naar het Stadhuis. Word ik daar weegejaagd, dan spijker ik mijn Perzisch tapijt voor een tramhuisje; dan hebben wij een tempel met een porfière. Ban zullen wij achter het ta pijt wachten op de verbetering der menscb heid, m.a.w., een stillen dood sterven." Met belangstelling luisterden de. vaste klanten van den Tempel van den Rapal- jaan toe. Onder hen bevond zich de twee de rapaille-partij-c&ndidaat, de harmoni caspeler Bravenboer, die met sombere blik ken van zijn instemming getuigde. Ondertusschen nam Coreman's echtge- noote de plichten van den kastelein waar Het koopen van handteekeningen. De politie te Deventer stelt een onder zoek: in naar aanleiding van bet feit, dat daar voor een politieke partij die een can- didatenlijst wildo inleveren, voor de Sta tenverkiezingen, handteekeningen zouden gewonnen zijn a raison van een kwartje het stuk. Dorus Rijkers ziek. Dorus Rijkers, de 80-jarige zeeheld, die sedert eenige dagen bij familie te Rotter dam logeert is, naar de „Tel." meldt, plot seling ziek geworden. De oude man klaag de over pijn in de maag en had Zaterdag aanmerkelijke verhooging van tempera tuur. Zijn familie in Den Helder werd ge waarschuwd. Deze vertoeft thans eveneens te Rotterdam. Levensgevaar is er niet. Heimwee van een paard. Een veehandelaar te Oosterlittens had schrijft de „L. Crt.", voor korten tijd een paard gekocht en het gestald in een schuur ije bij zijn woning. Verleden ponderdag- morgen vroeg vond men de staldeur open en het paard was verdwenen. De eigenaar ging op zoek naar het die- en vond het al heel spoedig bij zijn ouden baas te.Arum Daar stond het des morgens om 7 uur voor de deur Tan zijn vorigen stal Het had mid den in den nacht den weg wol kunnen vin den. 's Avonds was het weer bij zijn nieu wen meester te O., maar het weigerde alle voedsel en het scheen, of het stond te treu ren. Den volgende:: dag begon bet weer te eten en thans lijkt het heimwee geheel ge weken. Bisitenü. Belichten ONGELUKKEN. Trein op arbcidersploeg gereden. Naar de Parijsche bladen melden is op de lijn StraatsburgParijs dicht bij Za- bern een trein in een tunnel op een groep arbeiders ingereden, met het gevolg dat 4: arbeiders ernstig gewond werden. Door de locomotief vermorzeld. Maandagnacht beeft er op bet station München een ernstig ongeluk plaats ge had. Een spoorwegarbeider kwam met zijn voet terecht tusschen een wissel, juist op het oogenblik, dat deze over sprong, tengevolge waarvan bij bekneld geraakte. Juist kwam er een trein aan en de ongelukkige werd door de locomotief vermorzeld. Het ongeval met de motorboot. Uit Frankfort wordt gemeld: Omtrent het ongeval, dat op een motorboot op den Rijn plaats had, wordt verder gemeld, dat nog oen persoon is overleden. Uit liet onderzoek van den officier van justitie is gebleken, dat het ongeluk te wijten is aan vergiftiging door het uitstroomen van kooloxyde-gas uit de uitlaat. Mcord wegens ongelukkige liefde. In den nacht van Zondag op Maandag is de 20-jarige Selma Scholz uit Hoeck- richt (district Ohlau) niet ver van het station Heinrichsau door haar m nnaar, den arbeider Kurzwald uit Sackrau, met een zakmes vermoord De moordenaar legde zich op de rails en l et zich overrij den. Het motief is in ongelukkige liefde te zoeken. Klooster afgebrand. To St. Vith in Europa en Malmédy is het klooster der Augustijnen tot den grond too afgebrand. De brandweer moest er zich toe bepalen te trachten do belen dende gebouwen te redden wat gelukte. De brandi is vermoedelijk veroorzaakt door een ouden knecht, die eenige oogen- blikken voor het vuur uitbrak met een etallamp het vee was gaan verzorgen. Daar de man aan zenuwtoevallen leed, denkt men dat hij is gevallen waarbij het- stroo vlam moet hebben gevat. Het geheel verkoolde lijk van den onge lukkige werd onder de puinhopen terug gevonden. Een onvoorzichtig woord. Lucchesi en Garaux, twee Parijsche straatslijpers, bevonden zich in een café, waar zij verschillende artikelen aan den man trachtten te brengen. Op een gege ven oogenblik zei Garaux tol Lucchesi: „Laat die dingen niet le veel zien, ze zou den ons eens bij den kraag kunnen pak ken'. „Wat'', anlwoordde deze, „ik zou den diender wel cods willen zien, die mij oppakte' Toevallig hoorde een stille agent het gesprek aan. Hij ging naar buiten, floot een feuniformeerd collega en wachtte tot de beide „kooplieden'' het café verlie ten. Toen werden zij op slaanden voet aan gehouden. Lucchesi en zijn makker waren zoo verbaasd, dat zij niet den minsten te genstand boden. De koopwaar bleek af komstig to zijn van diverse diefstallen en beide heeren werden ingerekend. Een brutale aanranding. Toen de beer Malaret, een Parijscli jn. dustrieel die te Vésinet woont, zich Maan. dagochtend naar het station begaf 0a zich naar Parijs te begeven, werd hij jn rue de La Fontaine aangevallen door dri; gemaskerde mannen, die hem zijn i^v afnamen en met de kolf van een revolver een klap op het hoofd gaven, die vrjj hard aankwam. Daarna sprongen zij een gereedstaande auto en verdwenen b* tasch van den industrieel bevatte alleen waai'delooze papieren De auto, waarvan de hoer Malaret het nummer opgenomen had, is later onbeheerd op straat gevon. den te Colombes. Een gevaarlijk werk voor werkioo;en. De stijgende werkloosheid in Belgis heeft tot gevolg, dat het verzamelen van ijzer en koper op de slagvelden uit den wereldoorlog sterk toeneemt. Dat dit bedrijf niet zonder ernstig vaar is, blijkt weder eens opnieuw uit het feit, dat nabij Kortrijk twee arbtiders door een ontploffende granaat in stukken werden gereten, terwijl een derde ernstig werd gewond De erfenis van zijn weduwe. Dezer dagen meldde zich een man kj het „Amtsgericht"' te Celle om stappa voor de „opvordering van de erfenis van zijn „weduwe" te doen. Stomme verbazing bij den ambt.naar, die eindelijk den man aan het loket wijst, dat hij dan dood moet zijn. Waaroi het lakonieke antwoord volgt: „Dat klopt precies; ik ben ook dood;' "Waarop de „doode" een dokunient uit zij zak haalt, waarin hij dood en zijn bun* lijk ontbonden wordt verklaard. De man was jaren geleden naar Ann- rika geemigreerd en had nooit meer iet van zich laten hooren. Waarop zijn ilood.; verklaring was gevolgd. Terug gekomen was zijn eersie gaaf naar dc rechtbank geweest om slappen doen teneinde in het bezit te komen w de nalatenschap van zijn inmiddels a storven echtgeoole Drie kousen in een paar? In Amer.ka verkoopt men tcgenwoa dig de dameskousen niet meer per pan maar bij de drie. De bedoeling is, dat dames de derde kous mecu men om in p val van nood aan te trekken. Het gdvu n.l. nogal eens, dat in de ragfijne kom: een steekje los raakt en dan is het g\m:i kelijk een extra-kous in dezelfde kleur l zich te.hebben. Govendien behoeft nw als men een reservekous bezit, niet dal lijk heide kousen af to danken als or in het ongereede geraakt. Men ver\ ac.i dat deze nieuwe mode ook wel spoedhi Engeland ingang zal viden en vandjl wel naar het vasteland zal overwaaien UIT BE OMGfclffüxtt HAARLEMMERMEER. Geboren: Eleonarda Maria, d. iï J. Appelman en C. C. v. d. Voort. Ondertrouwd: W. A. GroencaOEi 27 j. en M. Pruissen 24 j. Getrouw^: J- Schippers 23 j. en van 't Hof 22 j. W. Uitcrmark 25 j. i C. M. van Gils 21 j. P. Dompcling en M. van Middelkoop 28 j. Overleden: J. van Groningen 71 goh. met C. de Vos. HOOGMADE. R. K. Volksbond. Zondagavond fl de de afd. Hoogmade van den E. K. Vol! bond haar jaarfeest in de zaal van C. H lebrand. Door den voorz. werden de a wezigen hartelijk welkom gchceten enl vertrouwde dat het een genoegclij avond zou worden. Door den regisseur werd daarna i korte verklaring gegeven aangaande' op te voeren stukken. Door de onderafdeeling '„St.. Gene.'ii werd voor het voetlicht gebracht l| Jongen", tooneelspel in 3 bedrijven d< Jan Grosveld. Het spel liep nog al van stapel, ofschoon het stuk wel wal zwaar was voor zoo'n jonge vereenitö Na de pauze kregen wij „Het 4de bod en dc ondergang van St. Piel waarvan door allen naar waarde genot werd. Tusschen de bedrijven worden den voorz. de aanwezigen, maar vooral vrouwen, aangespoord, om dc nianndi zoons als lid tot den Volksbond toe le ten treden, en dan vooral ook dc v«l dering te bezoeken. De Geest. Adv. sli zich volkomen bij deze woorden aai). het zingen van het Bondslied werd dl feestavond met gebed gesloten. KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad'dezer I meente vergadert Vrijdagmorgen te I' uur. Punten van behandeling: 1- Me deeling van ing. stukken. 2. Verzoek schikba-arstelling leermiddelen voor Hervormde School V. 3. Vaststelling schob vergoeding art. 101 der L.(M 1920. 4. Voorstel inzake machtiging ft W., tob bet aangaan van overeen' inist ter uitvoering van Raadsbesluiten Wl feilde Burgerlijk-Rechtelijke lauuielisj enz. 5. Voorstel tot verkoop en pachtgaving van grond. o. \oov4oj aankoop van perceelen aan hei Ovc"! in verband met liet n&kcu van ccn on' brug. 7. Verzeek dispensatie artikel Verordening op liet Bouwen en 8. Voorstel naamgeving weg. 9* ling regelen met betrekking tot bet 1 wen langs den nieuwen erbindmP van Wassenaarschen- en Valkenhui?-' weg. 10. Voorstel toekennen locslsfl pen si n gemeentewerkman. D' vaststelling voorwaarden verpacht'11" binet cn rijwielbergplaaIs. 12. Bel» reclames. 13. Rondvraag. LE1DSCHENDAM. R. K. Harmonie „St. Cecilia". dagavond gaf de R. K. Harmonie cilia" hare groote jaarlijlcsche uiO®\ in héb Patronaatsgebouw. De voort Cynische zelfmoord. Eergisternacht om twee uur hoordé een agent van de Parijsche politie iemand van het tweede platform van den Eiffel- toren roepen. Het bleek te komen van een man, die zich aan het hek van het plat form vasthield. Hij riep dat hij Gaston Orpholou heette en verzocht den agent zijn vrouw te gaan halen, wic-r adres hij opgaf. In de meening dat een beetje toegeef lijkheid den man er toe zou brengen af te zien van zijn klaarblijkelijke bedoeling om in den nacht den Eiffeitoren te beklim men voldeed de politie er waren intus schen meerdere agenten bij gekomen aan zjj*> verzoek. Aan het opgegeven- adres werd een jonge vrouw gevonden, in tranen badend. Ze vroeg wat er van baar man geworden was. 's Avonds hadden ze ruzie gehad, omdat zij liever niet had, dal hij ging bil jarten en toen was bij weggegaan met de woorden, dat hij zelfmoord ging plegen. Do agent keerde met de vrouw in een taxi naai- den Eiffelloren terug. Een der agenten naderde den toren en riep den man op het platform toe, dat zij hem z'n vrouw zouden brengen als hij naar heno den kwam. Het antwoord was: „Mario moest hier zijn, als ik mij aan haar voeten naar be neden werp; dat zal haar léeren om mij zoo te treiteren Op het gejammer der vrouw, bracht de politie haar een eindje weg, zoodat zij niets kon hooren of zien van wal er ge beurde Toen begaf een der agenten zich naar het eerste platform en trachllo ge durende een uur den biljartliefhebber van zijn zelfmoordplannen af te brengen. Vergeefs echter. Op het oogenblik dat de klok vijf uur sloeg wierp de man zich naar beneden en viel to pleiter. Gevolgen van een sterm in New-Jersey. Omtrent den hevigen storm, die New- Jersey heeft geteisterd, wordt nog ge- meid, dat de pieren te Long Island ernstig werden beschadigd en dat vele booten geheel vernield werden. Veertien huizen zijn vernield, terwijl dc beroemde Board- walk eveneens veel te lijden heeft gehad. Op Long-Island, evenmin als in New- Jersey, werken de electriciteitsvoorziening en de telefoondiensten. Om de ellende van hen, die op verschillende plaatsen beschut ting trachten te zoeken, nog te vergroo- ten, gaat do storm vergezeld van oen ver blindenden sneeuwsteiuu waardoor de stralen bedekt worden met modder. Gedurende den storm woedden in de slad New York meer dan 86 branden en brandjes, waarvan de meesto het gevolg waren van te bard stoken der kachels.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4