WAALS f 18.75 HGEZOHIH MEDEDEEUHG WAALS Haarleitimersir. 114 van Bouw- en Woningtoezicht getracht te bewegen om een vrouw die uit haar wo ning gezet was, wederom toe te laten. Geroep: „Oho. Die zit!" Wethouder Mulder: Dat neemt ik den heer Van Stralen niet kwalijk. Integen deel. Maar bet is nu eenmaal een onmoge lijkheid om alle menschen nieuw te huis vesten. Laten de heoren later eens prutte len als er meer nieuwe woningen zijn Moeten wij de stakkers dwingen onder een boom te gaan staan? Spr. zal daartoe nooit den moed hebben. De heer v. Stralen ontkent de juist heid van de mededeeling van den wethou der Het geval heeft zich eenigszins anders voorgedaan. De betrokken vrouw kwam n't het ziekenhuis en vond toen haar wo- n ng gesloten. Zij was toen nog huurster Dat is toch wat anders dan clandestien weder betrekken van een reeds ontruimde woning door andere personen. Verder zegt FTir. dat men niet weet, welke menschen die ontruimde woningen weder betrekken Dit zijn soms menschen, die zich niet thuis voelen in de nieuwe woningen en liever weer in hun oude krotten terugkeeren. Met c. "ilken behoeft men geen medelijden te ht ^hen. Het voorstel wordt daarna z. h. st. ar genomen. 8 Verordening, houdende wijziging van de verordening van 14 November 1918 (Gcmblad no. 43), regelende de sa menstelling van de bureaux van Gemeen tewerken, van den Gemeentelijken Reini- f 'gs- en Ontsmetlingsdienst en van het D uw- en Woningtoezicht. an ge nomen. 19. Voorstel in zake den verkoop aan de Vereenigmg tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen van een terrein gelegen ten noorden van den Morscbweg, nabij de Paul Krugerstraat en de verstrekking van een uit s Rijks* kas te ontvangen woningvoorschot aan die vereeniging ten behoeve van den bouw van 30 eengezinswoningen en 71 beneden- en 73 bovenwoningen op dat terrein, te vens praeadvies op een adres van do wo- ïi ngbouwvereeniging „Eensgezindheid", om een terrein aan do Munnikenstraat te bestommen voor door haar uit te voeren ■wuningbouwplannen. Jij dit punt is een amendemenit-Kooi- 6tra, om do woningen te doen bouwen en exploiteeren door de Gemeentelijke Wo rn ugs lichting. Je heer K o o i s t r a licht dit nader toe De S. D. A. P. heeift steeds aan het type één-gezins-woningen den voorkeur gege ven. Do gemeente heeft evenwel gekozen het type onder- en bovenhuizen. Hoewel xioode hebben de sociaal-democraten toch steeds vóór den bouw van zulke woningen gestemd. Ook bij dit voorstel zullen weer woningen worden gebouwd, die veel te klein zijn voor groote gezinnen. Woning bouw is u eenmaal dringend noodig en daarom zal spr. nu ook er vóór stemmen. Spr. becritxseert verder het plaatsen van zandbakken bij de toegangswegen. De Btraten van het bouwplan zijn toch al nauw genoeg. Komende tot zijn voorstel verdedigt spr. het denkbeeld den bouw van dio woningen met over te laten aan een particuliere vereeniging maar op te dragen aan de Gemeentelijke Woningstichting. Dat wil epr. vooral om deze reden, dat in deze 6tichting do toekomstige bewoners wel licht meer medezeggenschap zullen heb ben, dan in een particuliere vereeniging. [Voor de gemeente kost het niets meer. De heer Schoncveld voelt het zelfde bezwaar als de heer Kooistra. Ook hij heeft liever een-gezinswoningen. Verder vraagt spr. waarom thans geen Inperken de bepalingen gesteld zijn, zooals inder tijd aan de woningbouwvereeniging „Ons (Belaag" zijn opgelegd. Spr. bestrijdt verder den beer Kooistra, omdat hij het particulier initiatief prefe reert boven bouwen van gemeentewege. Spr. meent verder, dat het thans nog geen tijd is om aan bewoners van huizen cenige medezeggenschap te geven. De heer Wilmer brengt in herinne ring om. welke redenen de Gemeentelijke .Woningstichting is opgericht. Vooreerst ■was het doel om goedkooper woningen te bouwen, dan do particuliere woningbouw- vercenigingen dat konden doen. Dat argu ment geldt in dit geval niet. Do stichting ïou niet goedkooper kuriftèn bouwen dan deze particuliere vereeniging, zooals spr. Dn cijfers aantoont. Verder was het de bedoeling bij de op richting der Woningstichting, dat aan sommige huurders een huurtoeslag zou •kunnen worden verstrekt. Dat aantal is evenwel nog niet zoo groot, wat in zeke ren zin to bejammeren is. Geen dezer stel. Hij strijdt alleen voor een medezeg genschap, die nog geheel en al in de lucht hangt. Maar, al zou die medezeggenschap schap, iets dat nog volkomen in de lucht hangt. Maar al zou die medezeggenschap gegeven worden, wat beteekent dat dan nog practisch voor do menschen? En voor zoo'n vaag ideaal wil de hoer Kooistra het particulier initiatief, dat hier werken yvi\ in het algemeen belang, terugdringen. Spr. merkt op, dat er naast het streven naar medezeggenschap wel betere midde len zijn om do bewoners meer interesse voor hun woning bij te brengen. En dan. wijst spr. op het adres va den R. K. Volks bond, waarin medewerking gevraagd wordt voor den bouw van huizen, waar van de huurders binnen zekeren tijd eige naars zullen kunnen worden. Tot nog toe is dat adres niet in behandeling gekomen. De heer Knuttel kan zich er niet mode vereenigen, dat er nu weer huizen gebouwd worden, die voorbestemd zijn om krotten te worden. Zulke woningen be antwoorde nog niet eens aan minimale ei 'ion. Alleen menschen zonder kinderen hebl cn er wat aan. Men .spreekt wel van ei., noodtoestand, doch deze is slechts be trekkelijk. Er is behoefte aan goede wo ningen, niet aan woningen als zoodanig. Wat er gedaan moet worden, is een tege moetkoming vcrleenen in de huur. "Wel acht spr. het wenschelijk, dat als tie huizen er toch komen, deze dan in han den van de gemeente komen. Het is ia ieder geval beter, dat do gemeente daar- over de vrije hand heeft. De heer Wilbrink meent, dat men zich moet schikken, als men het boste niet kan krijgen. Spr. betreurt het voor- stel-Kooistra in dit stadium. De heer Kooistra had al reeds veel vroeger daar mee moeten komen. Nu een vereeniging reeds zoover is met haar plannen, is bet niet minder dan een klap in het gezicht, om deze plannen thans die vereeniging uit handen te nemen. Wethouder Muldor constateert het zelfde Die plannen zijn nu eenmaal door een architect gemaakt voor die bepaalde vereeniging. Hoe kunnen wij nu die plannen zoo maar opeens overdoen aan een andere stichting? Spr. brengt hulde aan do vereeniging voor haar arbeid tot het opruimen van Leidsche krotwoningen. De heer Schonc veld heeft vragen gesteld omtrent beper kende bepalingen. Misschien komen er voor deze vereeniging ook nog wel be perkende bepalingen. Dat hebben wij nog altijd in de hand. B. en W. zijn in dat opzicht niet van politiek veranderd. Den heer Wilmer antwoordt spr., aan gaande zijn vraag omtrent de aanvrage van den R. K Volksbond, dat het plan tot stichting van eigen woningen nog niet voldoende onder de oogen is gezien, docli spr. zegt toe, dat B. en W. spoedig met een voorstel zullen komen. De onderhan delingen met het bestuur zijn nog aan den gang. Tenslotte beantwoordt spr. eendge op merkingen van den heer Kooistra. Do heer Kooistra verdedigt nog maals de medezeggenschap van de bewo ners. De heer Knuttel wil niets, omdat hij te veel wil. Wanneer wiL grootere voorstel len zouden doen, zouden zij in dezen raad niet worden aangenomen. Dat wil len wij verhinderen. De heer Wilmer: En toch doet ge dat dikwijls genoeg. (Gelach). De heer Kooistra verdedigt zijn standpunt, dat hij altijd heeft ingenomen, dat hij n.l. de voorkeur geeft aan bouwen van gemeentewege hoven het particulier initiatief. Verder vraagt spr. ook, waarom de be perkende bepalingen voor andere bouw- vereenigingen niet gelden voor deze ver eeniging. Welke reden heeft do wethouder om aan te nemen, dat deze bouwverieni- ging zooveel beter is dan andere? Do heer Knuttel repliceert op het gezegde van den heer Kooistra. Moeten wij dan maar alles aanvaarden wat de bourgeoisie belieft te geven. Is het dan al zoover met uw partij gekomen, dat u geen aalmoes van de rechterzijdo meer durft af te wijzen. (Gelach). Doch spr. meent, dal zijn standpunt de gemeente niet zooveel duurder zal komen. In het ergste geval komt dat de gemeente op 20.000 per jaar meer. Dat gaat toch niet boven haar draagkracht. Wethouder Mulder zegt, dat de be palingen voor alle bouwvereerugingen de zelfde zijn. Bij deze vereeniging zijn ech ter geen eigenaardigheden, die andere be palingen noodig hebben gemaakt. De V o o r z. zegt, dat het voorstel- Koolstra minder een amendement is, dan wel een geheel nieuw voorstel, dat de ge- fceele zaak grondig van aspoct doel ver anderen. Daarom wenscht spr. eerst liet voor stel van B. en W. in stemming te brengen. De heer Kooistra bestrijdt dat. In dien zijn amendement wordt verworpen kan spr. wel voor het voorstel van B. en W. stemmen. Doch komt hot voorstel van B. en W. het eerst in stemming, dan zal hij moeten tegenstemmen. De heer Groenoveld: Er heerscht op 't oogenblèk een stemming „Wij komen er toch wel". Hing het van een paar stem men af, dan zou do voorz. wel voorzich tiger zijn. Er ontspint zich nog een heele discussie over deze kwestie. De heer v. Tol verklaart zich ook nóg tegen hot voorstel van don heer Kooistra mede in verband met do nog steeds heer- schende werkloosheid. Het voorstel van B. en W. wordt daar na in stemming gebracht en aangenomen met 215 stemmen. Tegen stemden do heer en Groeneveld, Knuttel, Kooistra Dubbeldeman en Sohül- ler. Het amendement (of voorstel)-Kooistra is daarmede vervallen. Wegens het vergevorderde uur (het is reeds 6 uur) worden de aangekondigde in- terpallaties, alsmede de beantwoording van de vraag van den heer v. Eek inzake het noodlottig incident van den Arnster- damschen rechercheur uitgesteld tot een volgende vergadering. De zitting wordt daarna gesloten. Gemengde BerichSen ONGELUKKEN. Auto over den kop geslagen. De chauffeur gedood. Gisteren is hij Dokkumer Nieuwezijlen de auto van bakker L. Gosliga uit Kolliun door de gladheid van den weg over den kop geslagen. Dc 23-jarigo chauffeur J. Hanenhurg werd gedood. Door een auto aangereden. Terwijl Zondagmiddag ongeveer 2 uur een chauffeur van de Brockwaybus Mij. op den hoek van den Genestetweg te Bloe- mendaal aan het repareeren was van een band van zijn autobus, werd hij plotseling aangereden door een uit de richting Gene stetweg komenden auto. Dc aanrijding was zoo hevig, dat de chauffeur werd opgeno men met een hoofdwonde en een gecompli ceerde beenbreuk. Dr. Beusekom verleen de de eerste hulp, waarna de chauffeur naar het St.-Elizabcthgasthuis werd over gebracht. Ziin toestand is zoreeliik. RS3DEKHE JAFÖM In prima Wollen ribs Alle moderne kleuren Mijnongeluk. Naar het St.-Joseph-hospitaal te Kerk- rade is overgebracht de bejaarde mijnwer ker L. uit Aken, die in de Dominiale mijn ernstig verwond werd. Hoewel er geen di rect levensgevaar bestaat, is L. toch voor zien van de H.H. Sacramenten der Ster venden. Aan de gevolgen overleden. Op 17 December j.l. werd op de Binnen- watersloot te Delft de 76-jarige S. door een tot heden onbekenden wielrijder aan gereden. De man werd naar het gasthuis vervoerd, waar hij thans aan de gevolgen is overleden. De politie stelt oen onder zoek in. In 't Ziekenhuis te Heerlen is overle den de 58-jarigo gehuwde mijnwerker O. v. Solkema uit Terwinselen, die op 11 Fe bruari in Staatsmijn Wilhelmina door een steen was getroffen. Het opgeloopen letsel liet zich in den beginne niet ernstig aanzien maar Zater dag moest de man in het ziekenhuis wor den opgenomen, waar hij, zooals gezegd, gisteren overleed. Een ongelukkige spreng. Te Vlissingen is in het ziekenhuis over leden een matroos, die verleden week van het dek van Hr. Ms. Noord-Brabant is ge sprongen en daarbij ongelukkig is terecht gekomen. De jonge man is uit Rotterdam afkomstig. In botsing met een stoomtram. Zondagmorgen omstreeks halfacht kwam bij de Stationslaan te Gorssel een vracht auto, bestuurd door zekeren Van der H., in botsing met de tram. Do auto werd zwaar beschadigd, doch do chauffeur be kwam geen letsel. Hij had het fluiten van de tram niet gehoord. Locomotief ontspoord. Gisterenmorgen omstreeks kwart over tien is op het stationsemplacement van Deventer een locomotief ontspoord. Als ge woonlijk: oorzaak onbekend Het vermoe den werd uitgesproken, dat do wissel niet goed werkte. Hij zou te laat omgeslagen zijn. Het treinverkeer ondervond geen ver traging, omdat men juist bezig was den wagen op een dood spoor te rijden. Schandelijk. Een kind te koop aangeboden. Te Helmond heeft een moeder door aan plakking aan hare woning bekend gemaakt dat haar pasgeboren kind voor 25.te koop is. „Msb." De inbraak bij V. en D. te Zaandam. Dc brandkast in dc Zaan. De Zaandamschc politie heeft gisteren avond de hij de firma Vroom en Drees- m<an gestolen brandkast uit do Zaan ter hoogte van het Lyceum, opgevischt. De kast was „A la sardine" geopend. De boeken waren nog alle aanwezig: van de gestolen 2000 werd slechts 1 teruggevonden. Inbraken te Tiel. In den laatsfen tijd werden te Tiel niet minder dan acht inbraken opleegd, de laatste jl. Vrijdag in de IJsfihriek, waar uit een tafellade, die opengebroken werd een bedrag van 6.50, werd ontvreemd. Verdacht van deze inbraak werd door de politie aangehouden een 16-jarige jongen I. H. B. Hij bekende al spoedig deze en de andere inbraken gepleegd-te hebbn met den 17-jarigen v. H. en den 18-jarigen G Het drietal, is ter beschikking- van den Officier van Justitie gesteld. Branden. Te Maarn is, naar het „U. D." meldt, het woon- en winkelhuis van den manufactu rer J. M. door onbekende oorzaak geheel uitgebrand. De bewoners, die reeds te bed lagen, wisten zich te redden. Te Stiens is do boerderij van J. S. afgebrand. Een varken en een aantal big gen kwam in de vlammen om. Terwijl de bewoners deelnamen aan een muzikale wandeling van de Sophia's Vereeniging en zijn vrouw er naar stond te kijken is het huis van G. M. in de Tuin straat te Loon op Zand afgebrand. De in- l>oedel werd gedeeltelijk gered. Een en an der was slechts laag verzekerd. Brand In een autobus. Gisterenmorgen omstreeks 7.15 uur is brand uitgebroken* in de autobusgarage van de Gebrs. van Leeuwen aan de Nieu we Haven te Schiedam, welke zich aan vankelijk ernstig liet aanzien. Een groote nieuwe Lux-autohus, merk Bouvy (Brock- waytype) stond in een minimum van tijd in vuur en vlam en brandde geheel nit, waarbij alls ruiten sprongen. Door het per soneel van de garage kon de brand tot de autobus beperkt blijven. De brand werd met brandbluschapparaten gebluscht. De oorzaak van den brand is nog onbekend Twee monteurs waren onder de autobus aan de achterzijde met reparaties bezig, toen zi; ontdekten dat aan de voorzijde brand was. Zij gebruikten bij hun werk een loop lamp en vermoeden dat door kortsluiting daarvan de brand is ontstaan De politie stelt een onderzoek in. De bus had een waarde van 10 a 12 duizend gulden. Het vlot brengen van het s.s. „Fianona". De pogingen om het Italiaansche s.s. Fianona" dat de vorige week onder Vlaar- dingen gezonken is, vlot te krijgen, zijn tot dusverre niet met succes bekroond. Ook hedenavond is een nieuwe poging daartoe mislukt. Met vloed komt het water op het achterschip tot over de reeling. De averij is van dien aard, dat men met voortdurend pompen het vaartuig niet vlot kan krijgen, want wat de pompbooten wegzuigen, stroomt door de groote scheuren weer naar binnen. Onder deze omstandigheden wen- schen de inspecteur van den Waterstaat en de havenmeester geen permissie te geven het vaartuig tusschen langszij liggende pompbooten naar Wilton te brengen. Zij zijn namelijk bevreesd, dat het tijdens de zen tocht midden op de rivier zal zinken. De ruimen 1, 2 ©n 3 zijn thans leeg ge maakt. Heden zal voortgegaan worden met pompen en daarna zal men trachten door eèn bekisting ter plaatse de scheuren voor- loopig te dichten. Daarna zal men waar schijnlijk in staat zijn het vaartuig naar Wilton te sleepen ter reparatie. Kleptomanie? De politic te Kerkrade heeft aangehou den en naar Maastricht overgebracht den ongehuwden J. te Spekholzerbeide, die in de laatste tijden een reeks diefstallen had gepleegd, van de meest verschillende voor werpen, vau kinderspeelgoed af tot land bouwgereedschappen toe. Ook een rijwiel, een kruiwagen, dekens, winkelwaar enz. J is reeds twee keer door de Maastricbt- sche rechtbank wegens diefstal veroor deeld. Het vermoeden bestaat, dat J. aan kleptomanie lijdende is. Een oud-gediende. Dezer dagen kwam in de haven van IJmuiden het Noorsche stoomscheepjo „Skude" binnen, dat niet minder dan 72 jaren oud is. Het vaartuig werd in 1855 van hout gebouwd en maakte nog een zeer soliden indruk. luitsnl. Berichten ONGELUKKEN DE SCHIPBREUK OP HET COMO-MEER Relikwieën van den H. Aloysius aan boord Een relikwie verloren gegaan. Uit Bern wordt nog gemeld, dat het pelgrimschip, dat in de haven van Como gezonken is, het reliekschrijn aan boord had met het hoofd van den H. Aloysius, welke relikwie in verschillende steden van Italië ter gelegenheid van het eeuw feest van den heilige ter vereering tentoon gesteld is geweest. Toen het schip, met rond 700 bede vaartgangers aan boord, vlak bij den oever was, bemerkten de opvarenden plotseling, dat het met groote snelheid begon te zin ken. Weldra stond het achterdek geheel onder water. Er ontstond een paniek en een aantal passagiers sprongen te water, om zwemmend den oever te bereiken. De aanwezige geestelijken maanden do pel grims aan rustig aan boord te blijven en zich op het voorschip te verzamelen. Deze raad werd opgevolgd en daaraan is bet te danken, dat het onheil betrekkelijk zoo gelukkig is afgeloopen. Do redding, die oogenblikkelijk door de zich in de haven bevindende schepen ter hand werd geno men, werd er ten zeerste door vergemak kelijkt. Tot dusver is slechts één lijk ge vonden, terwijl nog twee personen wor den vermist. De bisschop van Como was de laatste die met de relikwie aan boord bleef. Volgens een nader bericht waren er be halve de schedel van den H. Aloysius nog meerdere relikwieën van dezen heilige aan boord. Zooals gemeld is de schedel gered geworden, doch een met goud ver sierde glazen reliekschrijn met andere relikwie-deelen is verloren gegaan. Graanpakhuis te Frankfort ingestort. 35 arbeiders gedood of gewond. Gisterenmiddag is door een tot dusver onbekend gebleven oorzaak een graanpak huis te Frankfort a. d. Main dat tot bios coop zou worden verbouwd, ingestort. Het schijnt, dat het dak ten gevolge van de dikke sneeuwlaag is ingedrukt, waarna de zijmuren bezweken. Tot dusver zijn vier dooden en zes zwaar gewonden geborgen. Vijf-en-twintig arbeiders werden licht ge kwetst. Storm op de Zwarte Zee. Men vreest voor scheeps. rampen. Op de Zwarte Zee heeft een lievige gi( gewoed. Er zijn talrijke noodseinen op vangen. Verscheidene schepen zijn niet aangekomen in de havens, waar verwacht werden. Doodelijk ongeval op een carnavalsfetj Op een carnavalsfeest te Stuttgart w een 39-jarigen pelswerker een knalerirt het rechteroor geworpen. Bij de onip' fing van het gevaarlijke speelgoed, scb?. de dit het trommelvlies van den tt open; er volgde een bloeduitstorting iD hersenen, welke den dood tengevo'ge b Het treurig ongeval zal een gerecht; naspel hebben. Ontploffing in een zusterhuis. In het evangelische zusterhuis te Gi sen heeft een ontploffing plaats ge) door het ontsnappen van aetherda waardoor acht personen brandwon'!en liepen. Een zuster overleed ten geve van de opgeloopen wonden, twéé" emp yé's moesten ernstig gewond opgenot worden, terwijl de wonden der andere p sonen van minder ernstigen aard zijp De griep in Bulgarije. 2200 slachtoffers. Uit Sofia wordt gemeld, dat tot heit de der afgeloopen week in Bul?* 76.000 gevallen van griep zijn genot* teerd; 2200 personen zijn aan de zi? overleden. Een buitenkansje voor Polen. Verborgen baren goud ontd; In het gebouw van den Poolschen gj ralen staf te Warschauw werd bij een nieuwing van een deel van het metsc1» een gepantserde bewaarplaats ontdekt, in den muur van een der vertrekken ingemetseld In deze bewaarplaats i den tien haren goud met een gewichl 41 K.G. gevonden. Hevige sneeuwstormen in Montcneg In Montenegro woeden ontzeil' sneeuwstormen. Daar de sneeuw meen een meter hoog ligt, is het verkeer iD richtingen gestaakt. Vele plaatsen zijp isoleerd. Er heerscht gebrek aan lei; middelen. Hulp v ingeroepen. Tabaksmokkelarij te Hamburg ontdci De Hamburgsche recherche is op spoor gekomen van groote smokkel met* niet ingeklaarde tabak. Ook mei banderollen is op groote schaal gekni Twaalf personen werden gearresteerd. hoof4gchuldige, een zekere B;P". wen Kowno gearresteerd. Internationale zakke.u ej.. Jj Te Brussel zijn een tweetal intern» nale zakkenro'lers aangehouden, Franschman, die gearresteerd werd np oogonblik, dat hij in de tram een daiV haar handtaschje beroofde, en ecp liaan, die aan een tramhalte zich mei gestolen brieventasch uit de voeten i maken. Bij dezen laatste werd ook partij vermoedelijk van diefstal afkom; juweelen gevonden. uedefianusoii uost-inm DE ONDERZEEëR K XIII. Toedracht van het ongeval. Uit van den commandant der zeen in Nederlandsch-Indiö ontvangen id tigen, die telegrafisch door den ruin van Marine gevraagd waren, naar aa ding van het Aneta-bericht over Hr K XIII van 19 dezer is gebleken, da toedracht van de zaak do volgende is weesl: Gedurende de vaart onder water 1 bij het instrueeren van ongeoefende landsche schepelingen een verkeerde nipulatie plaats gehad, waardoor li water is gekomen in een der in het i schip liggende hulptanks. Als gevolg hiervan geraakte de boet haar evenwichtstoestand en ging het aannemen van helling naar beni Dadelijk werd ingegrepen en door hei blazen van een paar tanks werd de di de beweging der boot op 70 Meter tot s gebracht, waarna de evenwichtstoer der boot wederom in orde werd gehn Aangezien geen lekkages en dele waren geconstateerd (ook van kraken spanten was geen sprake) werd de onder water voortgezet. De boot heeft geen averij. KERKNIEUWS Missieweek te Alkmaar. Ter gelegenheid van de R. K. Mi week, die gisteren inde voormaligeC» tenschool te Alkmaar werd geopend,! men reeds Zaterdagmiddag de inten tius mgr. L. Schioppa mgr. V. Hoö apostolisch vicaris van den Oppcr-Hi en mgr. dr. Buckx, apost. vicaris van land te Alkmaar aan. Zij werden bij hun tocht door dc naar de woningen hunner gastheereiJ de schooljeugd begroet. Heel katholiek Alkmaar heeft de uitgestoken; voor den ingang van de toonstelling is een groot kruis, rusten- een aardbol, opgericht, dat des aT electriseh wordt- verlicht. Zaterdagavond 7 uur werden de uur do drie bisschoppen en de missionB ingehaald in de St. Laurentiuskerk. der het Lof heette de deken van Alk* de hoogeerw, heer E. P. Rengs,eer^ zitter der missietentoonstclUng, i* Franse!: den internuntius welkom. De deken huldigde daarna in hetS landseh de missionarissen voor hun lijken en zegenrijken arbeid. Zondagmorgen droeg de nuntius. Schioppa een pontificale H. Mis ops H. Laurentiuskerk, waaronder do zeer? pater H. Raijmakers, overste van hp! siehuis Sparïendaal te Vught-, ccn f catie hield.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4