EET MEER CHOCOLADE REEP» Linnaeusstraat te Amsterdam door een vrachtauto overreden en gedood. Hij slak de straat over achter een tram om en zag niet, dat een vrachtauto naderde. Hoewel de bestuurder nog remde en de snelheid van de auto niet groot was, was een ■ongeluk niet te vermijden, daar de knaap nog een onverwachte beweging ach teruit maakt. Een tragische bijzonderheid is, dat de vader juist naar zee was vertrokken, en dat de moeder, die het kind* steeds naar school bracht, het dezen keer juist voor het eerst niet deed. Kind cnder den trein. Een 2-jarig dochtertje van den arbeider Zegwaard, wonende aan den Ooster Paral- lel weg te Assen, kwam op Zondag over de bevroren spoorslooi op de spoorbaan juist toen een trein aankwam, De kleine werd overreden en ernstig verwond. Het kind werd in het ziekenhuis door Dr. La Cha- pelle behandeld die een handje heeft afge zet. De kleine maakt het redelijk. Tegen een paal gereden. Tc Tegelen reed Zaterdagnacht de koop- mm L. D. per fietp huiswaarts koerende, tegen een telephoonpaal. Eenigen tijd na dien werd de man in bewusteloozen toe stand en hevig bloedende gevonden. Zon der tot bewustzijn te zijn gekomen is de ongelukkige kort daarop overleden. Van een wagen gevallen. Te Zuuk bij Epe is zekere J., terwijl bij door een toeval werd getroffen, waaraan bij lijdende was, van een met hoornen be laden wagen gevallen en daaronder terecht gekomen. Hij overleed spoedig daarna. Verbrand. Het 1-jarig zoontje van den landbouwer M Mepscher te Baaider in do gemeente Ambt-Hardenbcrg zat al spelende met een popje in een kinderstoel waarin tevens voor verwarming was geplaatst een stoof met vuur. Doordat het popje op do stoof met vuur viel ontstond er brand, waardoor ook de kleertjes der kleine vlam vatten. Toegeschoten hulp der moeder en spoedige behandeling door een geneesheer mocht niet meer baten. Het kind had zooveel brandwonden bekomen dat het Is overle den, meldt het „O. D.". Het ongeluk met de brandladder te Gouda. In het Van Iterson-Ziekenhuis te Gouda ia gisterenochtend overleden de plantsoen- werker H. F. Wirtz, die verleden week in het Houlmanplantsoen bij bet afzagen van takken der boomen van een omvallende brandladder werd geslingerd en toen een onderbeenbreuk met emsn ;e verwondin gen bekwam. Wirtz was gehuwd en vader van twee kinderen. Gedurende ruim 17 jaar was hij in dienst van gemeentewer ken. Het ongeval aan boord van de „Vechtstroom". Omtrent het gebeurde aan boord, van het s.s. „Vechtstroom" meldt men otis na der: Zaterdagavond was de „Vechtstroom" mei een lading stukgoederen, waaronder carbid en houtskool van Amsterdam naar Huil vertrokken. Zondagmorgen om streeks kwart voor vijf, op 60 mijlen van IJmuiden, achtte de stuurman het - raad zaam den kapitein, die zich naar kooi had begeven té waarschuwen in verband met den dichten mist. Hij stuurde den matroos F. Kuiper naar de hut van den kapitein. Deze riep den kapitein toe wak ker te worden in verband met den mist. Hij kreeg geen antwoord. Daarop bonsde de matroos op de deur doch toen hij na eenige malen dit gedaan te hebben^ we derom geen antwoord kreeg ging hij de hut binnen om den kapitein wakker te schudden. Hij bemerkte toen, dat de ka pitein overleden was. De eerste stuurman, de heer S. Bos, nam daarop het commando over en be sloot naar Amsterdam terug te keeren. Zondagmiddag arriveerde bet schip in de haven van IJmuiden, waar de kapitein woonachtig was. Het stoffelijk overschot werd hier aan wal gebracht. 's Avonds omstreeks half acht werd aan boord van het schip een brandlucht waargenomen. Al spoedig bleek, dat in het voorruim vuur was ontstaan. De Scheep vaart-Inspectie te IJmuiden werd gewaar schuwd en nadat gebleken was dat er geen onmddellijk gevaar dreigde werd toe gestaan naar Amsterdam te varen. Gisteren is het schip in de Coenhaven Ie Amsterdam aangekomen. Het werd daar opgewacht door de drijvende brand spuit „Jason" van de Amsterdamsche brandweer. Onder leiding van den hoofd brandmeester Brunet de Rochebrune werd het blusschingswerk ter hand genomen. In verband met den gevaarlijken in houd van het schip wei'd besloten voorals nog geen water to geven. Toen het voorruim was opengemaakt word begonnen de bovenste lading be staande uit zakken houtskool te lossen. Een verstikkende rook bemoeilijkte het werk dat uitgevoerd werd door brand- ;weerwachten voorzien van rookmaskers. Werklieden en brandwachten hielden emmers zand gereed en zoodra eenig vuur ontdekt werd, werd dit met zand gedoofd. Op het oogenblik is de brandweer bezig hel ruim gelieel te lossen en het vuur to dooven. Omtrent de doodsoorzaak van 'den ka pitein staat nog niets vast. Het kan zijn dat dampen uit het ruim in de hut zijn ge komen, welke hut boven het ruim was ge- lpgen en dat de kapitein dientengevolge i: overleden. Een lijkschouwing heeft evenwel nog j '.a plaats gehad. Kciilei;. Krijnen was 49 jaar oud en laat een vrouw en een kind ac !i!er. ader vernemen wij dat de brand zeer v. a ischijnlijk door broeiing van de houts kool is ontstaan. Do houtskool gaat wel iswaar droog in het ruim, maar tot de andere stukgoederen behoorde ook een hoeveelheid uien, die zeer waarschijnlijk voel vocht hebben afgegeven, waardoor zeer waarschijnlijk de houtskool is gaan broeien. Er bestaat geen gevaar. Gisteravond is het lot een paar exploi- sies gekomen. Door de warmte van de gloeiende houtskool waren een aantal bus sen met carbid opengegaan. Dg brand weer gooide er zand op, maar door de vochtbestanddeelen van het zand vormde zich acetyleengas Omstreeks 6 uur volg de er toen een kleine ontploffing. De boot werkers, die in het ruim werkten, weiger den daarop met de lossing voort te gaan. De brandweer besloot toen voor de blus- sching dubbelkoolzure soda te laten ko men, welke een koek op het vuur vormt en het zoodoende verstikt. Bovendien ont staat onder den koek koolzuur. Vijftig va ten met dubbelkoolzure soda werden aan gevoerd. Toen het zand was weggegra- ven én de blikken met carbid bloot kwa men, volgde te half tien een tweede kleine exploisie en begon het zand te branden. Daarop zijn tien vaten dubbelkoolzure soda op het vuur gegooid. Als oorzaak van het ontbranden van het houtskool noemde men .óns de aanwe zigheid van een partij uien in het ruim en het hierdoor afscheiden van vocht, dat door de droge houtskool geabsorbeerd werd. Toen het ruim geopend werd en er lucht hij kwam, vólgde de ontvlamming.' .Autobus in een sloot. Men meldt uit Zuid-Scharwoude: De auto-vér huurder S., die Zondagavond met een 4-tal passagiers langs den Laander- weg, lusschen Noord-Scharwoude en Hu- gowaard reed, raakte, misleid door den mist, met zijn auto in do naast deu weg liggende sloot. Wonder boven wonder kon den alle inzittenden zich door het inslaan van een ruit uit hun benarde positie red den, zoodat zij alleen eenige lichte kwetsu ren bekwamen. Nieuwe oplichterstruc. Mot incourante effecten. Ol) verzoek heeft de Rotterdamsehe cen trale' recherche te Den Haag een zekeren J H. des nachts gearresteerd, daar deze man deel moet uitmaken van een bende, die met bijna waardelooze aandeeleu in Rotterdam op geslepen wijze oplichtingen heeft gepleegd, of getracht heeft deze te plegen. Eenigen tijd geleden poogde deze bende ift Brussel door het openen van een tele foon-installatiemaatschappij onder Engel- sclien naam, die zich uitsluitend ten doel stelde, aandeden uit te geven, waar geen reëele waarde tegenover stond, zich op ontoelaatbare wijze geld te verschaffen Het werd den heeren toen z°o warm ge maakt door de Belgische politie, dat zij het veiliger achtten naar ons land te ver trekken. Te Den Haag werd door da- „za kenlui" gezonnen op een nieuwe wijze om aan geld te komen. Men vond een weg en bewandelde dezen.... met succes. De bende trachtte nl. door koop of anders zins in het bezit te komen van incourante aandeden, die vrijwel waardeloos waren. Deze aandeeleu werden door een der hen deleden hij een Rotterdamsch, commission- nair of een bankinstelling ten verkoop ge geven tegen een koers van bijv 65 procent De commissionnair of Me bankinstelling plaatste bet betreffende aandeel op de ge bruikelijke lijst van incourante goederen Was dit geschied, dan kwam een der in gewijden in het complot hij een anderen commissionnair of- bankinstelling, deelde mede, dat hij belangstelling had voor het op de lijst aangekondigde stuk en dit voor bijv. 60 procent wilde koopen. De vijf pro cent verschil tusschen bieden en laten wa ren echter een belemmering, totdat de man die opdracht tot verkoop had gegeven eeni- ge procenten naar heneden, de man, die wilde koopen eenige procenten naar ho ven was gegaan en het aandeel ten slotte verkocht werd. Do-verkooper zorgde er dan •voor zoo spoedig mogelijk van zijn commis- sionuair de duiten die 't aandeel had op gebracht in handen te krijgen. De kooper echter liet vanaf vliet moment dat tot ver handeling besloten was, nooit meer iets van zich hooren en bleek onvindbaar om het stuk in ontvangst te nemen. Zoo bleef de tweede commissionnair met den strop zitten. Verscheidene commissionnairs of bankinstellingen zijn op deze wijze de-dupe geworden en hebben een klacht hij de po litie ingediend. De vrijwel waardelooze aandeeleu waren afkomstig van een ex ploitatie-mij. van bouwterrein en van een exploitatie-mij. van terreinen en daarop voorkomende onroerende goederen. Het staat vast, dat de gearresteerde schuldig is aan oplichting in een bepaald geval Een helersbende gearresteerd. De politie te Rotterdam zet nog steeds het onderzoek naar de daders en helers in de zaafc; betreffende de inbraken hij de firma Ameling Merkes aan den Goudschen Weg aldaar met kracht voort. Gelijk he kend is, heeft dit onderzoek eerst geleid tot een overval aan het Reigerspad, waar o a. een agent en een ontslagen agent van politie zijn aangetroffen in het bezit van een groote voorraad gouden- en zilveren sieraden, welke wel gestolen bleken te zijn, maar die niet afkomstig waren van de in braak bij de firma Ameling Merkes. Het voortgezette onderzoek in deze zaak heeft nu geleid tot de arrestatie van vijf personen, nl, den 58-jarigen koopman F. A D., don 39-jarigen koopman C. P.' G., en den 34-jarigen koopman P. L. van G., allen van Rotterdam den 37-jarigen winkelier W. J. van D. en den 48-jari- gen koopman J. K., heiden uit Den Haag. Bij hen is een groote partij goederen in be slag genomen, welke afkomstig bleek van tal van inbraken, behalve van juist die van de diefstallen hij de firma Ameling Mer kes. De' goederen zijn afkomstig van in braken, welke zoowel te Rotterdam als elders zijn gepleegd en het is een heel werk, alles (huis lo brengen. Men acht-het in- fnsschen niet onmogelijk, dat. zij de bij de firma Ameling Merkes gestolen gouden sie raden wel in hun bezit hebben gehad, maar dat deze of al' weer zijn verhandeld, of al zijn versmolten. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet. Verduistering van 3000. Te 's-Graveilhage is aangehouden zekere J. B., wonende in de Lekstraat, penning- moester van de Vereeniging „Het Huisge- 1 zin", als verdacht van verduistering van ten bedrag van f 3000,(en nadeele van deze vereeniging. Een aanslag op zijn vrouw. Zaterdag jl. heeft zich té Arnhem een echtelijk drama afgespeeld. De 21-jarige landarbeider W. v. L. heeft op een af stand van nauwelijks twee en een halven meter een revolverschot op zijn vrouw ge lost, echter zonder haar te treffen. De da der nam de vlucht en is nog denzelfden dag in arrest gesteld. Do jonge man was in November 1925 in het huwelijk getreden met de 26-jarige boe rendochter Anna. Het jonge paar nam zijn intrek in de ouderlijke woning van de vrouw, een landelijk huis aan den Amster- damschen weg onder Schaarsbergen. Het echtpaar woonde daar samen met den ouden vader en eenige broers van de eclit- genoote. WeldEa bleek, dat het huwelijk niet gelukkig was. Do man mishandelde zijn vrouw herhaaldelijk. Na ruim een jaar samen geleefd te heb ben, besloot tie vrouw, haar man te verla ten. Zij nam haar intrek hij een familielid ih de stad en haar man zocht haar gerui- men tijd, zonder zijn vrouw evenwel op liet spoor te komen, Ten slotte diende do man een verzoek om opsporing hij de poli tie in. Dit lvad tot resultaat, dat de vrouw bij haar familie gevonden werd. Men heeft daarna op het politiebureau ge tracht, het echtpaar weder te verzoenen, doch deze pogingen h'eken vruchteloos. Anna weigerde pertinent, óm naar haar man terug te kcéven, hoezeer deze er ook on aandrong, v. T„ verliet toen deze ge meente en ging naar Kootwiikcrbroek, ge meente Barneveld, waar hij hij zijn ouders zijn intrek nam. Hii kon zh'n vrouw, die weer naar haar vader terugkeerde, echter niet vergeten en herhaaldelijk zocht hii weer toenadering. Vele dagen zwierf hii rond het huls van zijn schoonvader doch zonder resultaat Eindelijk kwam hij op een wanhopm denkbeeld. Het gelukte hem. Vrijdagavond hij eenwanenhandelaar te Barneveld een 'browning te kooren met veertien .scherm patronen. Dienzelfden avond nng, reisrU hii naar Arnhem en den geheelen naeh' zwierf hij rond het bewuste huis van zijn 'schoonvader. Zaterdagochtend half tien werd de denr van de wonmg geopend en kwam ziïn vrouw naar builen, om water te halen. De rnan verschool zich achtev 'een regenton oti den hoek van hef huis. Nauwelijks was die vrouw hem genaderd, of vnu L. riep haar toe: ..Anna, kom hierI" Verschrikt ant woordde zij: ..Neen!", waaron zij. zich om draaide en naar huis liep. Van L. tro1, •daarop zijn browning-en loste op een af stand van pl.in. twéo en een halven meter een schot op zijn vrouw. Niettegenstaande den kleinen afstand, miste hij. De vrouw vluchtte gillend de woning binnen en Van I verdween in de bosschen. Onmiddellijk werd de ArnhemSche poli tie gewaarschuwd, die telegrafisch do po litie van Barneveld om aanhouding van den dader verzocht, wanneer deze zich in die gemeente*mocht vertoonen. Inderdaad bleek, dat van L. na den moordaanslag zijn woonplaats weer had opgezocht. Hii zette het, na zon revolver weer in zijn zak gestoken te hebben, op een loonen naar het station "Wolfheeze, waar.hij den trein naar Barneveld nam. De politie heeft hem in de ouderlijke woning te Kootwiikerbroek gearresteerd. Dg browning was piet in ziin bezit. Ook de kogel is op de plaats van hef misdrijf niet gevonden. Van L is naar Arnhem over<?ebraebt en legde een volledige bekentenis af. Hij eaF toe, on zijn vrouw te hebben w-heu schie ten, doch het was niet zh'n bedeling ge weest, liaar \dooclelijk te verwonden. Tot dusver is de-man niet met. den strafrechter in aanraking geweest. Gisteren is' de dader ter beschikking gesteld van de justitie en in het Huis van Bewaring opgesloten. De moord ie Esbeek. Naar het „Dgbl. van N.-Br." verneemt, hoeft de k1 op jacht op j.l. Zaterdag in de bosschen ten Zuiden van Hilvarenheek- Esheek, waaraan 70 jonge mannen deel namen geen enkel resultaat opgeleverd.Van den verdachte, den landbouwer G., werd geen spoor ontdekt. Geheime distilleerderij. Bij een huiszoeking in een woning van N. in het H. wonende Laan Ons Genoegen te Schiedam is een geheime distilleerderij ontdekt. Een zakje gemouten gerst werd gevonden, dat van diefstal afkomstig was Ernstige vechtpartij. Zondagnacht werd naar liet zieken huis te Assen vervoerd een 20-jarig per soon uit Gieten, die hij een vechtpartij een steek in het hoofd had gekregen. In het ziekenhuis is hij aan de verwondingen overleden. Vermist. Reeds sedert drie weken wordt te Ber- kelEnschot do jachtopziener Ch. K. ver mist. Het is begrijpelijk dat dit geval in breeden kring wordt besproken en dat lal van fantastische verhalen de ronde doen. De laatste dagen gaat het gerucht dat in verhand met.deze verdwijning aan moord zou moeten worden gedacht en dat reeds een persoon onder verdenking van moord zou zijn aangehouden. De geruchten mis sen eiken grond. Ondanks uitgebreide na sporingen is men er niet in geslaagd iets naders omtrent den vermisten jachtopzie ner te weten te komen. Er is ook geen en kele aanduiding, die aan een misdaad zou kunnen doen ■denken. „Hsgz." Een vlechtensr'jJer. Juffrouw G. S. uit de Aert van Nes- straat te Rotterdam heeft aangifte gedaan, dat een man haar 12-jarig dochtertje de haren heeft afgeknipt, toen 'iet kind in het portaal van haar ouderlijke woning stond. Dichte mist. Uit Rotterdam wordt gemeld: Sinds acht uur in den avond was het gisteren INGEZONDEN NIÉDEDEELING 's morgens om 11 'S middags om 4 ugr> wanneer c/e maag begint te vrag^ neemt de arbeidskracht af- EET DAN yoops/ec/J fJTN.V.hqllanW [ZIWSTSER I CHttCftlADE-F op zee en op de rivier pötdik van mist. Bijna alle schepen waren ten anker ge gaan. Geen enkel schip is sedert dien tijd uitgevaren of binnengekomen. Ook de schepen, die zich voor den mond van den "Waterweg bevonden, hadcjen alle het an ker uitgeworpen. Rumoerige verkiezingspropaganda. Het raadslid L. G. A. Coremans was gistermiddag op den Goudschen Singel te Rotterdam aun het propaganda maken voor de rapaljaansche partij. Hij zong rapaljaansche liederen in gezelschap van den repaljaanschen gemeenteraadscandi- daat Bravenboer, die hem op de harmo nica begeleidde. Toen een agent hen tot stilte maande, gaven zij hieraan geen ge hoor. Het gevolg was, dat beiden overge bracht werden naar den politiepost afin de St. Janstraat. Even later kwam daar do derde rapaljan Bosch met de mede- deeling, dat het raadslid Coremans we gens dringende familieomstandigheden el ders moest zijn. Men heeft hem daarna op vrije voeten gèsteld. Gisteravond is hij evenwel al weer verschenen in dg gecom bineerde vergadering van de federatie van dé S.D.A.P. en den Rotterdamschen be- stuurdersbond in het gebouw Odeon, in het gezelschap van een aantal rapa'janen en de harmonica. Een paar maal hebben zij daar tevergeefs getracht de orde te ver storen. Liefde trotseert.en overwint. Onlangs was e&n Hollander door de Bel gische gendarmerie nabij Nispen als een lastige vreemdeling uit België gezet, we gens deelname aan een fiksche vechtpartij in een der café's van Antwerpen. De man echter behield een groote voor liefde voor Antwerpen, waar hij kennis had aan een Antwerpsche schoone, met avié hij in het huwelijksbootje wilde stap pen. De liefde was sterker dan de vrees voor do gevolgen van een banhreuk en dies waagde hij het Vrijdag weer de grens over ié wippen naar Antwerpen-, waar zijn toe- komstige echtvriendin hem nog altijd trouw wachtte. Maar, eilacie! de gendarmerie was L.og altijd even waakzaam, zoodat hij al spoedig werd aangehouden wegeus ban hreuk en zijn trouwplannen ernstig zag bedreigd. Hij traf zijn plannen evenwel niet op en kreeg van het parket verlof om toch te trouwen. Hij zal nu onder geleide van gen darmen naar het stadhuis gaan, waar hij dan onmiddellijk weer naar het Huis van Bewaring terug zal worden overgebracht, in. afwachting van de nader, ten opzichte van hem te nemen justitieel© beslissingen. Tooneelspeélster tusschen de muzikanten. ZondagavQnd heeft zich in liet Casino te Rotterdam een klein incidentje afge speeld, dat gelukkig geen ernstige gevol gen heeft gehad: Juist was Mimi Boes- nach bezig haar veerendroom voor het aandachtige publiek uit ta heelden zij liep namelijk over de planken, die do or kestruimte bedekken toen zij plotseling haar evenwicht verloor en met een gil naar beneden op de musici neerkwam. Eenige spelers en toeschouwers schoten ter hulp en na een oogenblik van onder breking kon men weer doorgaan. Siem Nieuwenhuyzen wist het publiek nog even voor de pauze, op de hem be kende wijze gerugt te stellen, met te zeg gen, dat Mimi alleen maar geschrokken was. Toen zij na de pauze weer op het too- neel verscheen, werd zij met een enthou siast applaus ontvangen. „Msb." Zijn winstkans. Hoezeer de gemoederen te Groningen worden beziggehouden met de a. s. geboorte van het 100.000ste kind, moge blijken uit de volgende annonce, welke voorkwam in een der plaatselijke bladen: „Gelukkige va der in spé biedt zijn winstkans de di verse geschenken voor den lOO.OOOsten jonggeborene te koop aan. Volgens be rekening ruime winstkans." Een pseudo oogspecialist. Men meldt uit Sas vau Gent aan de „Msb.": Dezer dagen deed de politie te Gent een goede vangst. Zij legde nl. beslag op een heerschap, dat per auto de omge ving bezocht en zich uitgaf voor oogspe cialist. Hij' verkocht brillen en oogwater legen ongekend booge prijzen. 'Zoo bracht bij een eenvoudig fleschje boorwater aan den man voor 25 frs. Verschillende perso nen lieten zich door hem beetnemen en voee/zaa i venstenkeni „Het Dorus Rijkers-comité namens „Opa" hartelijk dank de vele blijken van belangstel bij diens tachtigsten verjaardi Na zijn tachtigsten verjaardag Hulde aan een grooten geest Zegt het comité en Opa, Dat het „reuzen" is geweest. Opa kreeg veel goede wenscken Afgestuurd uit heel het land, Ieder drukte in gedachten Opa diep geroerd de hand. Opa met zijn tachtig jaren, Draagt dien naar reeds zestig Tien maal zes: en dus was Opa Altijd ook van zessen klaar. En zijn kind'ren zijn ontelbaar, Die hij aan de zee ontnam, 't Zijn zijn kinderen geworden, Toen hen Opa redden kwam. iToe.n werd Opa tachtig jaren En die kind'ren juichten mee, Op het feest van dezen redder, D' overwinnaar van de zee. ,'t Was niet noodig dat nu O;", Aan 't bedanken is gegaan, Want ons volk heeft met die hulde Niets meer dan zijn plicht Maar nu wou ik dit eens vragen: Waarom nu zoolang gewacht, Voordat men aan Opa Rijkers Die verdiende hulde bracht? Waarom hem lang laten zitten In ellende en in nood, Hem, die met gevaar zoovelen Reeds ontrukte aan den dood. Waarom nu eerst op dien leeftijd Hem een warmen hand gereikt. Als ook zelfs een krachtig lichaaa Door de jarenlast bezwijkt? Laat men hieraan eens meer denk» Weest dezulken steun en stut, En laat niet het spreekwoord opr. -Van het kalf en van de put. kochten voor voel geld waardeloos len. In het najaar van 1926 „opereeii' in Zeeuwsch-Vlaanderen onderraea Koewacht. Men verbloedde toen. dal oogendokter dezelfde was als die, Gent tot zijn arbeidsveld had gekoffi is een Hollander, die zich voorgeeft n Utréchtsche Universiteit te komen On de aanhouding van de pseudo-oogsjk wordt nog gemeld, dat ook een meb lige is aangehouden, doch weder op voeten is gesteld. De auto waaruit „dokter" reisde blijkt van diefstal tl stig te zijn. Do naam van den pseudf specialist is tof dusver niet bekend Egua-fceBiB. fie^idhtei ONGELUKKEN HET SPOORWEGONGELUK BIJ I Hei aantal gewonden 50. Omtrent het tragische ongeval lokaaltrein uit Withernsea nabij wordt nog gemeld dat behalve 12 31 passagiers werden gewond en d: ongeluk ontstond doordat de oxptë Huil naar Scarborough op den loc?5 inliep. De passagiers in den expres, weinig -ip. aantal, kwamen zed schrik vrij en alleen de locomotief ernstig beschadigd, terwijl de bags! gen geheel werd vernield. De loka^ was echter bezet met zakenlied# schoolkinderen op weg naar Huil en van werden zes rijtuigen geheel i» gedrukt, zoodat de slachtoffers ali^ de passagiers van dezen trein hehv Het ongeluk, waarvan de oorzzia' niet hekend is, geschiedde juist 1 over het ziekenhuis van liet genietf- Werkhuis en de doktoren en vei#- klommen direct over den lagen, het ziekenhuis van de spoorbar - om de gewonden te verzorgen. transport der slachtoffers werd muur een gat gemaakt, Talrijke personen, die van de de imperialen der autobussen op léngs de spoorlijn het ongeluk zien gebeuren, snelden eveneens vele passagiers konden echter veel moeite gered worden, daar z de versplinteren do wagons lagen- De schok van de aanrijding vig, dat de huizen - langs de

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6