Ruw® Huid jeeds onder vergiftigingsverschijnselen ge storven. weer andere werden blind. De ca davers zijn voor onderzoek naar Rotterdam verzonden. Water in de mijnen. In de nieuwe mijn Julia te Eygelskoven liecft men de laatste dagen zeer grooten hinder door toevloeiend water. Het werk moest op enkele plaatsen in de mijn wor den opgegeven. Daar men nu den toestand meester is, hoopt men binnen enkele da gen het bedrijf-wederom geheel te kunnen normaliseer en. TiSi5ï"fmEHnir van Handen en Gelaat versacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PURO BcjjienS. lericSiten Bloedige studentenrelletjes te Bagdad. Negen doodon bij een betooging voor een ontslagen professor. Naar bet „Berliner Tagebl." uit Jeruza lem verneemt, is bet te Bagdad in verband met bet ontslag van een professor tot bloe- dige studentenrelletjes gekomen. De profes sor was ontslagen omdat hij een historisch werk bad gepubliceerd, waaraan de kerke lijke autoriteiten aanstoot hadden geno men. De studenten kozen partij voor den beminden leeraar, gingen in optocht naar het ministerie van Onderwijs en Eeredienst en eisebten een onderhoud met den minis ter. Deze zond vijftien politje-agcnten om da betoogers, die duizend in getal waren,, te verdrijven. Toen de stud .en weigerden, heen te gaau, sloeg de politie er met knup pels op los. Maar de studenten behielden de overhand. Daarop kwamen er nog 50 agen ten bij, en de aanval werd hernieuwd. Deze knuppel-aanval werd echter met steenwor pen beantwoord, zoodat de omgeving van het ministerie er weldra als een slagveld uitzag. Toeft de strijd opnieuw met een overwin ning der studenten scheen te eindigen, rukte do brandweer aan om te trachten de opgewonden menigte te bekoelen. De stu denten stortten zicli echter op de brand weermannon, doodden den commandant, sneden de slangen stuk en vernielden de machines. Ten slotte stuurde men 30 gewapende soldaten op de menigte af, die zich met stee nen bleef verdedigen. Een Engelscb offi cier werd zwaar gewond, en vijf studenten henevens drie politic-agenten werden ge dood. Bovendien werden in totaal 30 perso nen gewond, waarvan tien agenten. Na den slag trokken de studenten naaT het koninklijk paleis. De koning verscheen aan een venster en beloofde, dat hij de zaak zou onderzoekeu. Welke belofte met gejuich door de betoogers werd ontvangen. Een cverval van gemaskerde bandieten Een persoon levensgevaarlijk gewond. Zondagavond, ongeveer kwart over ne gen, bevond zich de directeur van de cine ma „Moderne", te Akeu, tijdens de voor stellingen op zijn bureau, dat gelegen is bo ven het theater, toen op de deur werd ge klopt Nauwelijks had hij „herein" geroe pen of twee gemaskerde kerels sprongen voor hem. De een dreigde met een met scherp geladen revolver, terwijl de andere den directeur dwong hem geld to geven en dit te leggeu in een geopende actentascb, die de handiet bij zich had. Zij wisten, dat er veel geld aanwezig moesl zijn, aange zien de recette van den hooien dag naar het bureau was gebracht. De doodelijk verschrikte directeur, de heer Lehr, riep om hulp; onmiddellijk sloegen de bandieten, van wie een 'n langen mantel droeg, op de vlucht en renden de trappen af, de straat op. Op het spectakel waren enkele personen .toegesneld, onder wie de ingenieur Engels, die de laatste da gen werkzaamheden had verricht aan de electrische geleiding. Engels greep' een der kerels vast, doch deze trok de revolver en schoot den ingenieur in den buik. Bewuste loos viel hij op den grond. Na dit intermez zo vervolgden de bandieten him vlucht, achtervolgd door den directeur en den por tier van don bioscoop. Op den hoek van de Grossbölnstrasso werden nog twee schoten gelost op de achtervolgers. Straat in straai uit vluchtten de bandieten voort. De acte- tasch hadden zij weggeworpen. Het geluk te hun te ontkomen. De achtervolgers raak ten het spoor bijster. De onmiddellijk gewaarschuwde politie was aanstonds met een groot aantal agen ten aanwezig, doch ook hun onderzoek tot' laat in den nacht en Maandag bleef zon der succes. Van een der bandieten bestaat een vaag eienalement. Het moeten jonge mannen zijn van om en om de 20 jaar. Engels is naar fyet ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is zorgelijk: de kogel zit in het darmka naal. Dat deze brutale bandieten-overval veel sensatie in de stad verwekte is te be grijpen. Dc begrafenis van den keizer van Japan. Slachtoffers van het gedrang In het gedrang onder de enorme menigte die de begrafenis van den keizer van Japan te Tokio gadesloeg, werd een toeschouwer gedood, terwijl honderd anderen werden gewond, waarvan vijf ernstig. Sanatorium voor zieke Fransche Priesters Paus draagt een millioen bij De „Echo de Paris" deelt mede, dat do Puus een bijdrage van 1 millioen aan het Jjransche episcopaat heeft geschonken voor oprichting van een sanatorium voor tieko Fransche nriesters. Ernstige brand in een Kraamvrouwen- inrichting. Een flcsch chloroform ontploft Te Aalst in de Belgische provincie Oost- Vlaanderen vernielde gisteren een hevigen brand dc gebouwen eter Kraamvrouwenin richting en het asyl voor ongeneeslijke zieken. Aangewakkerd door don feilen wind, breidden de vlammen zich mot groo- te snelheid uit. De brandweerlieden slaag den erin, dc kraamvrouwen, zuigelingen en zwakke grijsaards te redden. Tijdens den brand ontplofte een flesch chloroform. Een brandweerman verloor het bewustzijn ten gevolge van de dampen, welke zich ont wikkelden. Men slaagde erin, hem te red den, doch hij had ernstige brandwonden gekregen. De aangerichte schade is aan zienlijk. Grcote brand te Boedapest. Te Boedapest is de groote fabriek voor houtbewerking van de vennootschap „Aczc" in vlammen opgegaan. De schade wordt op meerdere inilliar- den kronen geschat. Theaterbrand. In het Theatre Royal to Halifax heeft een ernstige brand gewoed, die tienduizen den guldens schade heeft aangericht. Veel toonee1 materiaal, bestemd voor de opvoering van het stuk „The Ringer", ging in vlammen op. Verscheidene leden van het gezelschap, dat dit stuk voor het voetlicht zou brengen, verloren een groot deel van hun bezittingen. Een actrice kon nog juist bijtijds het brandende gebouw binnendringen en haar tasch, met een inhoud ter waarde van on geveer 3600 gulden, redden. Door het neerlaten van een brandvrij scherm van staal en asbest gelukte het, den brand alleen tot het tooneel te beper ken. Alles wat zich achter het scherm ba- vond: tooneel, kleedkamers, coulissen, de cors, enz. werd een prooi van het vernie lend element. üc valsche bankier. To Napels was een bende jongens van de vlakte overeengekomen een bezoek aan de Napelsche Bank te brengen, deze te be- rooven. Alle toebereidselen waren reeds getroffen. Het ging er nog slechts om een „betrouwbaar" expert in de zaak te be trekken, die in -staat, zou zijn de aanwezige cheques on andere papieren van waarde aan den man te brengen. Nu wilde het toeval, dat een lid van de bende in kennis kwam met een bankier, die levendig belang stelde in gestolen juwee- len en dergelijk gerei. De bankier werd in bet plan ingewijd. Eerst schudde hij bedenkelijk 't hoofd, doch de grootte van het bedrag dat er mee ge moeid was volgens spionnen zouden in de voornaamste brandkast 50 millioen lire aanwezig zijn noopte hem zich gewon nen te geven. Hij maakte echter de voor waarde, dat hij zelf de cheques en papie ren van waarde in de brandkast zou uit zoeken, opdat men zich niet met nutteloo- zen ballast zou belasten, waarvoor hij toch geen afzetgebied zou kunnen vinden. De rollen werden nu verdeeld. Dé aan- voerder der bende, zekere Giammarco, zou met den'bankier biunendringen. Twee „ge diplomeerde" brandkastforcèerdérs zouden volgen, zoodra de beide eersten een teeken hadden gegeven, dat de atmosfeer zuiver was. Op een binnenplaatsje zouden de ove rigen wachten om den buit op te laden. Alles liep glad van stapel. Ongezien kwa men Giammarco en de bankier in het ge bouw. Hier echter duwde de bankier plot seling zijn nietsvermoedend en gezel een revolver onder den neus, en op oen signaal van zijn fluitje hadden in een oogwenk een twintigtal politie-agenten do bende over weldigd. Do „bankier" was de in Italiaausche po litiekringen bekende commissaris van po litie Pimpinelli, die ter opheldering van een misdaad naar Napels was gekomen en zich met de inbrekersbendo in verbinding had weten te stellen. Na de arrestatie bleek, dat dezelfde ben de reeds in 1923 een inbraak in de bank van Napels had gepleegd, waarhij zc drie millioen lire had buitgemaakt. Ontaarde zoon. Uit Berlijn wordt gemeld, dat te Schwornigratz een 70-jarige vrouw, ter wijl zij in het donker water ging pulten, door haar zoon werd geworgd en in den put geworpen. Arrestatie van alcchciknoeiers. De recherche te Keulen heeft een hande laar in spiritualiën gearresteerd, die in opdracht van de voortvluchtige gebroeders Schwartz twee fabrieken had opgericht, waar gedenatureerde alcohol weder werd gezuiverd. Het onderzoek heeft uitgewezen dat aldus in den loop van twee maanden 20.000 liter „Monopolin" in zuiveren alco hol is omgezet. Aardschokken in Californië. Zondag j.l. werden te Los Angeles korte maar hevige aardschokken gevoeld. Hevige koude in Italië. Uit Noord-Italië wordt hevige koüde en ztvare sneeuwval gemeld. Op sommige plaatson ligt de sneeuw meer dan een hal ven meter hoog. Hederianüsch Oost-lndië DE WOELINGEN OP SUMATRA. Wat was de oorzaak? Eigenaardige stamverhoudingon. Over de communistische troebelen op Sumatra's "Westkust schrijft een corres pondent van de „Tel.'-' o.m. het volgende: Dc opstand ter Sumatra's Westkust, uitgebarsten in de streek tusschen Sid- joendjoeng en Siloengkang, nabij Sawah Loento, is geheel tot dit gebied beperkt e-ebleven. .Wel delen in enkele andere plaatsen daarbuiten teekenen van ver hoogde onrust waar to nemen, doch ner gens anders heeft de bevolking zich aan do zijde der oproerige Siloengkangers ge schaard. Dit was te verwachten met het oog op do eigenaardige stamverhoudingon in het Menangkabausche land. Het echte Menangkabausche volk hecht nog veel waarde aan den ouden, adat, vooral wat betreft do indeeling van het volk in stammen, hier „soekoo's" gehee- ten. Van deze „soekoe's" zijn er die hun oorsprong weten terug te voeren tot soms vorstelijke voorouders; andere zijn daar entegen van geringer afkomst. Ondanks het op die afkomst gebaseerde klassen onderscheid, vormen deze Mcnangkabau- scho „soekoe's" toch een krachtige ge meenschap, weJko ten aanzien van groote volksbelangen een sterk solidariteitsge voel hoeft. De bevolking van dc in ver zet gekomen streek wordt wel tot het Menangkabausche volk gerekend, doch behoort tot oen „soekoe" van al heel lage afkomst. Dat is de „soekoe Radja'', die, ondanks baar vórstelijken naam, er niet op kan bogen van- ouder op ouder een hechte en echte stam-cenheid in het Me nangkabausche soekoverband te hebben gevormd, doch pas in lateien lijd kunst matig bijeen is gebracht. Dc soekoe Radja is namelijk gevormd uit de slaven der oude vorsten. Toen deze laatsten hun oude macht ver loren, moesten hun slaven toch op dc een of andere wijze in de Menangkabausche maatschappij een eigen plaats vinden, welke ze vroeger als trawanten der Hoo- ge Heeren, niet noodig hadden. Dus wer den al deze vcrschillendo elementen bij eengebracht tot één nieuwen stam, de sockoo Radja, die wel in het soekoev«?r- band werd opgenomen, doch daar een lage plaals innam, welke aan de slaven- afstammelingen paste. Deze inferioriteit wordt door den trolschen Menangka- bauer nog steeds gehandhaafd; leden van de soekoe Radja zijn in zijn oog nog minder dan die van de soekoe Melajoe, hoewel de naam daarvan toch duidelijk wijst op een oorspronkelijk vreemdeling schap, dat den soekoe-Radja'er althans B niet verweten wordt. Het is voor ieder, die den trotschen en van zijn volks-superioriteit zoo inuig overtuigden Menangkabauer (dei' echte soekoe's) kent, daarom duidelijk, dat qen opstand van deze soekoe Radja geen grooten invloed kon uitoefenen op de overige soekoe's. Dat er ook in enkele andere streken van liet Menangkabausche land onrust viel" waar to nemen, behoeft met beschouwd te worden als een toeken van een vaardig wordenden verzetsgeest. Er is reeds duidelijk gebleken, dat de groote massa van het volk ook hier nog wars is van opstand of verzet; vat er voor en na de Siloecgkang-relletjes bui ten het gebied geschiedde ter verstoring van de goede orde, is het werk geweest ran kwade elementen, rooversgespuis, rondzwervende lieden, waarvan men er. zoo velen vindt in dit land, en dergelijken, die door do couimitislLsche propagandisten ge bruikt worden of, in benden vercenigd, een terreur uit te oefenen op de rustige bevol king en deze zoodoende er toe to brengen uit vrees hun zijde te kiezen. Voor relletjes waren deze zwervende, leegloopcnde kerels wel te vinden, doch zoodra dc gewapende macht er bij tc pas kwam, bleek de strijdlust al gauw verdwe nen. Een Amboineesoh korporaal, die met ge mak een „aanval" van een zestigtal per auto aangekomen gewapenden op een ge vangenis weet af te slaan en do lieden op de vlucht drijft: tientallen gewapenden, die zich zonder slag of sloot overgeven aan een bestuursambtenaar met enkele politie dienaren, honderden oproerlingen, die zich bij de nadering van een militaire patrouille dadelijk komen melden, dergelijke ver schijnselen wijzen er op, dat er van een workelijken opstand geen sprake is, doch meer van rolletjes, van braui-vertoon, door een groep communisten op touw gezet om hun tanenden invloed op de door hen ge terroriseerde en uitgebuite bevolking tc versterken. Aangenomen mag echter worden, dat be halve vrees voor de communisten, ook an dere oorzaken aanwezig zijn voor dc be staande onrust. Naar mij door een zeer bevoegd beoor- deelaar van den toestand werd medege deeld, zijn daarvoor ook verschillende, in dc laatste jaren begane hesfuursfouten aan te wijzen. Hel onderzoek, dat nu ingesteld wordt, zal te dien aanzien ongetwijfeld op heldering brengen. Hoe hel ook zij, voor hel. oogenblik kan geconstateerd worden, dat de communistische poging, om van die ontevredenheid gebruik te maken tot ont wrichting van hot gezag, ook hier weer fiasco heeft geleden. STADSNIEUWS MUZIEK VER EEN IGING „WERKMANS WILSKRACHT". De viering van hei 25-jarig bestaan. Den 17en Februari a.s. zal dc hier ter stede welbekende muzickvorecniging „Werkmans Wilskracht" 25 jaar beslaan. Dit jubileum zal op schitterende wijze herdacht worden, getuige het fraaie feest programma, dat wij dezer dagen ontvin gen. Wij laten hieronder in het kort de ge schiedenis der vcrccniging volgen. Het was op de jaarvergadering der Zie- kenvereeniging „Ondersteuning zij ons doel", bestaande uit liet personeel der Ieidsche Katoen Maatschappij, welke werd gehouden in Hotel „Du. Nord" op den 23sten December 1901, dat zich de hoe ren Noordanus en Van der Kaai, stafmu zikanten hij bet 4de Regiment Infanterie bij het bestuur vervoegden met de vraag, of het niet mogelijk was uit dc leden der vcrccniging een Muziekkorps op te rich ten. Door het bestuur werden de heeren zelf ii do gelegenheid gesteld hei voorstel te bepleiten. Dit had tot resultaat, dat slaan de de vergadering een voorloopigo com missie werd gevormd, bestaande uit do heeren C. Robbers, H. Vermond en M. van Leeuwen. Aan deze heeren werd op dracht verstrekt het plan verder uit te werken en den 17den Februari 1902 werd een vergadering belegd in de „Oude Tras molen" op de Nieuwe Rijn, waar defini tief een muziekverecniging onder de zin spreuk „Werkmans Wilskracht" werd op gericht, met aanvankelijk 25 leden, welke allen bij de Leidschc Katoen Maatschappij werkzaam moesten zijn. In het bestuur werden gekozen dc hee ren: C. Robbers, voorzitter; H. Vermond, secretaris; M. van Leeuwen, penning meester en J. van Berkel, commissaris, terwijl als directeur werd benoemd de neer J. Noordanus. Do groote vraag was nu hoe aan geld te komen voor aanschaffing van de benoo- digde instrumenten. Besloten werd bij bovengenoemde maatschappij lo trachten een renteloos voorschot te krijgen. Op de vergaderieng van 14 Maart 1902 kon de voorzitter de verheugende medo- deeling doen, dai de directie besloten had de vereeniging te helpen door haar het henoodigde bedrag le schenken. Tevens zou door haar een gedeelte van het fabrieks gebouw afgestaan worden voor het hou den van reptilios, ja meer nog, alle andere henoodigdheden, als lessenaars, bankjes, enz. het werd alios door haar geschonken, zoodat de jonge vereeniging van do eerste zorgen werd ont lieven. Naar aanleiding hiervan werd aan do hern F. en C. Th. Driessen het bescherm heerschap der vereeniging aangeboden, wat door hen welwillend werd aanvaard. Nadat de instrumenten gearriveerd wa ren, kon een aanvang met de repetitrr or?" an kt worden. Het moet voor den directeur een voldoe ning i o't zijn, dat reeds de jaarverga dering der hiervoor genoemde ziekenvereeni ging, welke in December gehouden werd. met eenige nummers kon opgeluisterd worden. Op Zaterdag 28 Februari 1003 werd de eerste officioele uitvoering geloven in Ho tel „Du Nord", ter herdenking van het 1-jarig heslaan. Onder meer werd daar ook uitgevoerd do „Werkmans Wils- kncht"-marsch, gecomponeerd door den directeur en door hom aan do beschorm- bceren opgedragen. In Januari van liet daarop volgend jaar zag do voorzifter zich genoodzaakt zich uit de vereeniging terug te trekken op me disch advies. Voor zijn opvolger, den heer F. Lange- zaal, was het geen gemakkelijke taak hem lo .vervangen, doch de leden hadden een eelukkigq keus gedaan hetgeen al spoedig bleek. In Juli van datzelfde jaar werd dc ver eeniging een vaandel geschonken, welke bij monde vön Mevrouw Mazurel, als presi dente .van het comi'c, werd overhandigd. Uit naim van een deel der Leidschc bur gerij sprak zij de hoop uit, dat er in de toekomst nog vele lauweren aangehecht mochten worden. Dat deze woorden in vervulling zijn gegaan, is in do volgende jaren gebleken. In 1,905 word deelgenomen aan een Fes tival, uitgeschreven door do 3 October-ver- eoniging, waarvoor een herinncrings-rae- daille werd verkregen. In 1-900 werd door het corps voor het eerst in een nationaal concours, uitgeschre ven door hel 1 eidsche Muziek-gezolschan „Örnhcus", mede gedongen in de 3de Af- dcoilng Harmonie, met als resultaat: de 4de prijs. In dat jaar trad de voorzitter af, daar. zijn gezondheidstoestand veel te wenschen overliet; korten tijd daarna maakte, nog onverwachts, de dood een einde aan zijn I zoo werkzaam leven. Gelukkig bezat dc vereeniging sinds korten tijd een lid, dat waardig gekeurd wnd en daartoe ook genegen was de open gekomen plaats te vervullen, nl. de tegen woordige voorzitter, do hoer J. Verver. Dat deze een veelzijdig ontwikkeld man was, was den leden zoo opgevallen, dat hem, hoewol nog maar kort lid, reeds een plaats in het bestuur werd toegewezen. En kei is gebleken, dat hij, na reeds 21 jaar onafgebroken de leiding gehad tc heb ben, nog steeds is „de rechte man op de rechte plaats." De plaats, die „Werkmans Wilskracht" thans inneemt onder de liefhebberij-corp sen, is behalve aan den directeur, voor een groot deel aan hem te danken. Het eerste lustrum werd op luisterrijke wijze gevierd. In de daarop volgende jaren viel er niet veel vermeldenswaardigs voor. Eerst in 1911 werd am een concours uitgeschreven door hetzelfde muziekgezel schap als in 1906 deelgenomen en wel met een kwartet, dat den eersten prijs behaal de. Aangemoedigd door dit succes werd besloten het volgend jaar weer met het go- hccle corps in tc schrijven. Toen dan ook de stroom van aanvragen tot deelname weer binnenkwamen, werd het concours te Buiksloot-Nieuwendam tot doel gekozen, waar liet mocht gelukken in den concert: wedstrijd een lsten en in den marschwed- strijd oen 2d en prijs te behalen. Iu 1913 werd wederom doelgenoir.cn 'aan een concours te. Gouda, waar uitgeko men werd in de 2de afdeel i tri. De uit slag was niet minder dan bij hot voorgaan de nl. een eerste prijs in den concertwed strijd. benevens een eerste prijs pjot den hoogsten lof der jury in don mar?chwed strijd. Dc jaren 19141918. in de geschiedenis als het zwarte tijdperk aangcleekend. waarin menige vereeniging ten gronde ging, lieten hij W. W. hun sporen achter. De meeste leden waren om hun mililieplich ten te vervullen her- en derwaarts ver spreid. Ook hot aantal donateurs(trices) was sterk achteruitgaande. Daaronder le den de financiën zeer, wat dan als oorzaak moet worden beschouwd, dat het 3de Lustrum bijfin ongemerkt is voorbij gegaan. In 1919 werd weer aan een concours lo IJmuiden deelgenomen. Hei resultaat daarvan was niet schitterend: in den con certwedstrijd en den marsch wedstrijd werd slechts een 3de prijs behaald. De moed ging echter niet verloren en in 1920 werd op het concours te IJselmonde in dezelfde afd. een 1ste prijs in den con cert- en een 1ste prijs in den marsch wed strijd behaald. Eén jaar later werd op het concours te Nieuwkoop in afd. Uitmuntendheid een Jsfe en in de Afd. marschon een :Lste prijs behaald, bovendien de 1ste prijs in den eerewedstrijd en de eereprijs voor het hoogst aantal punten over het geheclc con cours. Een mooie inzet voor het 20-jarig be staan, hetwelk een jaar later herdacht werd. In 1923 werd door de Leidsche Zang- verceniging „Zang zij onze leus" cejl con cours uitgeschreven, waaraan ook door W. W. werd deelgenomen in de Afd. Su perieur, een 2do prijs werd haar deel. Kort daarop meende de directeur om persoonlijke redenen als zoodanig te moe ten bedanken, cn hoe ongaarne men hem zag vertrekken, men moest erin berusten. Als opvolger werd benoemd, de heer G. Dik, oud-kapelmeester van het 4de Regi ment Infanterie, die zicli tot op lieden als bekwaam dirigent en levens als een uit muntend nnlsiqus heeft leeren kennen Onder zijn leiding werd op het con cours te Velsen in '1925 een 2de prijs in dó eere-afdeoliug behaald. Vooraf was het corps uitgebreid met een afdóeling tam bours, met als maitre de heer Smit. Lang hoeft deze echter niet als zoodanig gefun geerd; zijn opvolger, de heer Hollebeek, heeft tot nog toe do leiding. In 1926, op het concours le Spaarnd im, werd het hoogste wat voor een licfhobherij- corps op een nationaal concours to herei ken is, behaald, nl. de eerste prijs in den concert- en de eerste prijs in den marsch- wedstrijd, met liet maximum aantal pun- tal punten, henevens de prijs voor hot hoogst aantal punten Afd. Harmonie van liet gcheele concours. Zoo is W. W. genaderd lot hc' 25-jarig bestaan, dat gevierd wordt met een leden tal van 59, alsmede 1 eerelid, en 3 leden van verdienste; 4 leden zijn haar in die jaren door den dood ontrukt. Vermeld zij ten slotte, dnt dank zij do medewerking van hunne Bescherm heeren en de Firma Peek en Cloppcnhiirg, de le den van W. W. voortaan in uniform zul len verschijnen. 't Behoeft niet gezegd, dat dc viering van het zilveren jubileum grootscher zal zijn dan een der vorige lustrums Reeds geruimen tijd geleden werd er een regclingscommissie voor het feest be noemd en vormden zich huldigingscom- missies zoowel uit do donatrices als uit do donateurs. De feestviering zal beginnen op Woens dagavond 16 Februari met een oudejaars- viering in de Stadsgehoorzaal Op Zaterdag 19 Februari zal dos mid dags van 35 uur hij gunstig weer oen muzikale rondwandeling door do stad ge maakt worden, terwijl het bestuur op Zon dag 20 Februari van 13 utir 's middags iu den Foyer der Stadsgehoorzaal zal recipiecrën. Dan volgt er Woensdagavond 23 Febr. een invitatie-concert in do Stadsgehoor zaal en op Zaterdag 26 Februari een eere avond in do versierde StadszaïV, waar het corps zich zal doen hooren en do Toonee,1- vereeniging „St. Matbias", uit Warmond, een uitvoering zal geven. UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT. R. K. Volksbond. In het café „Do Zwaan" vergaderde dc Ncdcrl. R. K. Volksbond .afd. Npordwijkcrhoufc op Maandag j.l. To ongeveer half acht open de de voorzitter de bijeenkomst met hot gebruikelijke gebod. Do heer P. Koelewijn bracht verslag uit van het verhandeld© op do vergadering van do D. I. C. Naar aan leiding van dit verslag ontwikkelde zich ecnigo discussie, doch de voorz. verwees do discussies hierover naar do vorgadc- ring van de Spaarkas, waar dezo mou thiOs behooren. Deze vergadering zal bin nenkort worden gehouden. Do lieer Angenent hield vervolgens oeno causerie over „Dc Drang naar het Geluk". De cursus over dit mooie onderwerp word met groote aandacht gevolgd cn na- afloop ontstond omtrent dit onderwerp tusschen den geachten spreker en do aanwezigen een aangename gedaehtenwisseling. Tot slot bracht, de voorzitter den spreker dank voor zijne mooie woorden en betuig de dc vergadering met een sterk applaus hare instemming. De voorz. deelde verder mede, dat 10 Juli a.s. tc Nijmegen een congres zal wor den gehouden cn spr. hoopte, dat velen dit congres zouden bijwonen. Om zoove le» als mogelijk is hiertoe in dc gelegen heid te stellen, wordt er een gelegenheid geopend om te sparen voor do reiskosten. Aan do Propagandaclub wordt oen sub-, sïdio verleend van f 15, en ccne bijdrage aan dc endorafdeeling 8t. Isidores voor dc te houden f eestvergadering. De voorz. doet verder mededooling, dat heb Vaandelcomité, bestaande uit do hoe ren A. Brama cn J. v. Gijlswijk, kan wor den ontbonden. De kosten van het vaandel zijn thans geheel betaald. De door hot comité overgelegde rekening cn verant woording is nagezien cn in goede orde be vonden. Do voorz. betuigt het comité <lcn welverdienden dank der vereeniging v^or dc vele belangloozc diensten. Na nog eeni ge minder belangrijke modcdcclingen volgde sluiting op de gebruikelijke wijze met gebed. Na dc vergadering had nog eene aardige verloting plaats van kleedingstukken, wclko bij do hccrschendc koude goed van pas ztfUèn komen. STOMPWIJK. Kolfclub. - Vorig.- week beeft do Kolf- club „Ons Genoegen" haar jaarlijk,.:hon wedstrijd gehouden. Het L ce„ zeer omlo sport, maar iemand die licq spel kan vol gen, zal zeker toegeven dat hot oen schoon en gezellig vermaak is. Voel banon zijn er

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5