WAALS INGEZONDEN KKKEIK Overstrooming in de Londensche straten. Vrouwen door politiemannen gered. Dallingroad, een straat in Londen, is Vrij dagavond het tooneel geweest van schrik en ontsteltenis, vooral voor passeerende dames. Een krachtige winterstorm brak name lijk plotseling uit het ingewand der aarde los en bezorgde den gillenden schooncn een had tot de taille toe. De verschrikte vrouwen werden in bijna bcwusteloozen toestand door politieman nen gered. Wat was er gebeurd 1 Een groote water- leid ingpijp was gesprongen en had de straat in een ommezien in een kanaal van 3 voet herschapen. Het water drong laag gelegen woningen binnen en richtte groote schade aan. Kel ders werden blank gezet, een garage over stroomde en van een bioscoop raakte de lichtloidiug door het binnestroomende wa ter defect. Binnen een uur waren ook andere stra ten in de omgeving in beken getransfor meerd. Ondanks de direct door werklieden ge nomen maatregelen^ stroomde bet natte element twee uur lang met zulk een ge raas langs Dallingroad, dat het elk ander geluid onhoorbaar maakte. Het heelo houten plaveisel der straat werd in een paar minuten tijd, omhoog gewerkt en dreef rond op de oppervlakte van het geimproviseerde kanaal. Nabij Kingstreet bleven de houten blok ken der bestrating nog als een compacte massa aan elkaar zitting en vormden als het ware een groot vlot, dat op en neer ging, als men er over heen liep. Verderop waren de houtblokken losgeraakt en dre ven bij duizenden rond. Een transformatorenstation liep onder water en deed een deel der electrische ver lichting defect raken. Intusschen werkten ingenieurs uit alle macht om uit te zoeken, waar de breuk zich precies bevond, daar vele huizen op het bewuste punt der stad samenko men. Sneeuwstorm te Montreal. Te Montreal heeft Donderdag een hevige sneeuwstorm gewoed. Ruim 6000 sneeuw ruimers moesten tè werk worden gesteld om de straten weer begaanbaar te maken. Drama. Te Parijs heeft zich Zaterdagnacht een droevig drama afgespeeld. In de rue Frezel aldaar hoorde men plotseling het ge luid van schoten uit de derde verdieping van een huis komen, waarna twee vrou wen op hel balcon van het huis verschenen en hulpkreten slaakten. Niemand durfde de woning binnendrin gen, daar men de dreigende stem van een man hoorde, die riep. „Ik heb nog meer ko gels!" Een agent van politie begaf zich ten slotte oDdanks de waarschuwingen der om standers, naar de derde verdieping, van waar het lawaai kwam. De politieman kwam weldra togenover hebt" De agent wist eerst de twee revolvers in handen te krijgen, die de blijkbaar krank zinnige man in zijn bezit had en zeidc hem aan het lijntje te houden: ,,'t Is niets, kom maar mee. Alles komt in ordel" En de gevaarlijke krankzinnige ging ge willig en kalm mee naar beneden, terwijl er intusschen gewapende hulp kwam op dagen. De menigte wierp zich op den moorde naar, dien de politic met moeite kon be schermen. Inmiddels stelde men een nader onder zoek in op de etage waar het drama zich afgespeeld had. Men vond er twee mannen op den pond uitgestrekt, waarvan er één reeds had opgehouden te leven en de andore, die zwaar gewond was, naar het ziekenhuis werd vervoerd. De moordenaar, een dentist, bleek reeds lang teekenen van verstandsverbijstering vertoond te hebben. Familieleden waren den nacht in het huis komen doorbrengen omdat zij gevaar vreesden voor do moeder van den krank zinnige, die hem had te kennen gegeven, dat zij niet langer in huis kon blijven, waarover hij zeer vertoornd was. Het zijn twee mannelijke familieleden, die in een plotselingen aanval van woedo door den ongelukkige zijn neergeschoten. fs Vaders moord bekend door Ijlend kind Te Lodz is onder cigenaardigo omstan digheden een moord ontdekt, die eenige maanden geleden is gepleegd. Een land- houwer, Julek, werd met zijn twaalfjari gen zoon naar het ziekenhuis gebracht, om dat beiden typhus hadden. De vader stierf »a eenige dagen. De zoon had hevige koorts en verried in zijn ijlen een moord, dien zijn vader jaren geleden gepleegd had. Toen bleek, dat Julek twaalf jaar met een Vrouw had samengewoond en vier kinde ren had gekregen. In October 1926 was hij met de vrouw naar een bosch gegaan en had haar daar met messteken gedood Geholpen dooj zijn kinderen verborg hij het lijk en bij bedreigde de kinderen met den dood, als zij ooit iets over het geval Zouden reppen. In zijn koortsfantasieën gewaagde de jongen nu van het misdrijf. De politie onderzocht de zaak cn vond inderdaad het lijk van de vermoorde vrouw. Groote postdiefstal. Uit den postwagen van een trein van Cardiff naar Londen is een postzak gesto len waarin zich onder meer vier pakjes bankbiljetten ter gezamenlijke waarde van 120.000 bevonden. De zak bevatte voorts een groot aantal aangeteekende brie ven, waarvan de waarde nog niet kan worden opgegeven. De postwagen is enkel te Newport en to Swindow voor enkele weinige minuten open geweest en men vermoedt dan ook, dat in een van deze beide plaatsen de bru tale diefstal moet hebben plaats gehad. Merkwaardige vondst nabij Luxor. Uit Caaro wordt gemeld: Bij opgravin gen in de nabijheid van Luxor is een sar- gophaag te voorschijn gekomen, welke. naar vermoed wordt, de mummie bevat van een heiligen stier. Waardevolle diamant gevonden. In een mijn te Lichtenburg (Transvaal) is een zuiver witte 99 karaat wegende dia mant gevonden. De waardo wordt op 60 a 70.000 gulden geschat. Wat is er van Wembley over? Ziehier een grootheid, die inderdaad door vreeselijke val is gevolgd. Van die weelderige bouwwerken, die men maandenlang op do Wembley-tentoon stelling kon bewonderen wat is er van geworden? Het magnifieke Palace of Beauty is nu een café-dansant in de suburb van Londen. Het paviljoen van Ceylon heeft men omge bouwd tot een auto-reparatiewerkplaats. Het paviljoen van Nigeria werd tot een garage, die te Preston verrijst. Dat van Palestina dient thans te Glasgow, als waschinrichtiug. Het Indische Paviljoen etaat tegenwoordig to New-Malden: het is een fabriek. En in dat van Oost-Afrika, dat onder Letchworth staat, rijden manege- paarden rond Een stoutmoedige onderneming. Een expeditie met automoboielen, welko de goedkeuring en steun heeft van het departement van overzeeschen handel zal den lOen Februari uit Londen vertrekken, teneinde oen poging le doen om dwars over Europa en Azië naar Singapore te rijden, en vandaar de tocht voort te zetten over de eilanden Sumatra en Java om ten slotte te Sydney te eindigen. In Australië gaat het van Port Darwin via Adelaide en Melbourne naar Sydney. In totaal zal de expeditie een afstand afleggen van 15500 mij'en; slechts 900 mij len van dezen afstand voeren over zee. Dit zal de langste autotocht zijn, welke ooit is gemaakt. De wereld rond om 10.000 pond sterling. Ongeveer vijf jaren geleden zaten eenige hoeren tezamen in het gebouw van do London Sportingclub in Engelands hoofd stad. Zij hadden het over reizen, en twee hunner, de heeren Paul Dittmann en Theo Frauneck-er vertelden van hun tochten door Europa. Zooale het meer gaat bij derge lijke gesprekken in deze Club, eindigde ook deze samenkomst met een weddenschap. Beide heeren kregen 10.000 van de Club als zij de wereld per auto rondtrokken bin nen een bepaalden tijd. Do overeenkomst werd geteekend, de heeren kochten twee auto's en gingen op reis. En Zaterdagmid dag stonden ze op de Plaats te 's-Graven- hage om kaarten te verkoopen, die de on kosten dekken moeten, dio de reis oplevert. Eerst ging men dwars door Europa, naar de Nijllanden en Klein-Azië. Interes sant en rijk aan avonturen waren de auto tochten en wandelingen door Afrika. Namen waar men in Europa den laatsten tijd van vol is als die van Toet Ank Amen, hebben beide mannen gebeiteld gezien op de steenen van het graf, waar de groote pharao eeuwen lang gerust heeft. Zij hebben gestaan op de grootste der IG w<_»V»u/iij "UVJ - ^«uiéa van horizon tot horizon en in de ooren van den Sphinx gefluisterd. Maar zooals de Sphinx in Couperus' Tidessa altijd zweeg, toen Tidesse zacht zijn naam riep, zoo ook zweeg zij toen de beide mannen op haar schou ders stonden. De oerwouden van Nganda en Roeanda waren vol gevaren. Er wonen wilde volksstammen, die met open mond en gevaarlijke schitteroogen naar de auto's keken. Zestien maanden heeft men in deze wouden geleefd, temidden van een groote, vreeselijke stilte onder stilzwijgende, eeuwenoude reuzenboomen. Van deze streken is men getrokken naar de havenplatus Besiul en weer in Europa teruggekeerd naar Holland. Holland, zei de heer Pittmann, is een koud en regenachtig land met weinig zon, waar men gauw ziek wordt. Ik werd er ten minste ziek, wat me nog nergens gebeurd is. Keelpijn en verkouden. Maar het is ook een vriendelijk land met overal horizon en groene weiden. De steden zijn zindelijk en ruim gebouwd en vooral den Haag vind 'k de mooiste en vriendelijkste stad van het geheelo land. Amsterdam is een Groszstad, met echt weltstadtisch verkeer. De Hagenaars zijn vriendelijker en gul ler dan de Rotterdammers, die reusachtig nieuwsgierig en vervelend kunnen zijn. Toen wij den heer Dittmann vertelden, in welken reuk de Hagenaars in andere ste den staan, hem zeiden van houten ham men e.d., moest hij er hartelijk om lachen en verklaarde hij er niets van te gelooven Van Holland gaat de reis door België, Duitschland, Rusland naar Azië, dat door kruist zal worden van West naar Oost. Men hoopt, dat de auto's het houden zullen Het zijn een Adler en een Brassier-wagen Nu zitten wij onder de modderspatten en is het zwarte lak grijs geworden. Maar een dweil en een verfpot, de motor wat nakij ken en opknappen zeide de heer Ditt mann ten slotte en we zullen de reis volbrengen en daardoor de 10.000 p. verdienen. „Vad." Ongezonde» Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie" De coöperatie-kwestie te Zoeterwoude. Mijnheer de Redacteur. Nogmaals lcomt het bestuur van den R. K. Volksbond te Zoetenvov.de U een wei nig plaatsruimte vragen in Uw geacht blad, oni naar aanleiding van bet inge zonden stukje van het bestuur van de R. K. Coöperatie „De Eendracht" te Leiden, voorkomende in Uw blad van 1 Februari 1.1., nog eenige opmerkingen te maken. Wij, Mijnheer de Redacteur, zijn U bij voorbaat hartelijk dankbaar voor de plaatsing van dit stukje. Ook den heer Breedeveld zijn wij dank baar, dat hij er rekening mede wil hou den, dat bestuursleden zioh niet altijd zoo gemakkelijk juist weten uit te drukken. De heer Breedeveld heeft gelijk wanneer hij denkt: ,,'t Zijn maar boertjes van bui ten en men kan dus niet alles van hen erwachten." DAMES Ons „Vrij Entrée" Is voor U een permanente uitnoodiging tot een bezoek aan onze zeer fraaie verkoopruimten; tevens houdt dit „V r ij Entrée" in, dat alles U gaarne wordt getoond en ver klaard zonder verplichting Uwer zijds. Een wandeling door onze af- deelingen is voor elke Dame een genot. WAALS, Haarl.straat 130-136 jj Tooh meenen wij dat uit ons stukje dui delijk kon worden geleden, dat de woorden van „protest" gericht waren tegen het Zoeterwoudsche publiek, dat de meening was toegedaan alsof deze actie door onzen Volksbond organisatorisch zou worden ge steund. 't Woord „protest" had dus niets uit staande met het voorbeeldig werken van „De Eendracht", zooals de heer Breede veld meende. Ook hebben wij niet gespro ken over de wijze van werken door de „Eendracht", doch alleen over de aanlei ding en middelen waarvan zij gebruik maake. Nu worden door den heer Bree develd wee vragen gesteld, die wij gaarne willen beantwoorden, en tevens zullen wij trachten ons zoo duidelijk mogelijk uit to drukken. late Vraag van den heer Breedeveld: Waarom is het bestuur van den R. K. Volksbond te Zoeterwoude in gebreke ge- bloven ons op de zijns inziens minder voorbeeldige wijze van werken te wijzen (er werd immers reeds eenige weken met brood gevent). Antwoord: Waarom in „De Eendracht met zijne actie in Zoeterwoude, met de deur in huis komen vallen? Waarom heeft „De Eendracht" ons bestuur gepasseerd en vele onzer leden per circulaire be werkt? Nu wij iets van ons lieten hoor en stelt «u ons in gebreke en hadden wij u moeten wijzen op de onvoorbeeldige wij ze van werken. Neen, heer Breedeveld, déze handelwijze munt niet uit van or ganisatorisch voelen en denken. Na de lo den te hebben bewerkt, vraagt gij een on derhoud auö; waarom dit niet gedaan, al vorens met de actie werd begonnen? Wel licht zou u dan een onderhoud zijn trege- staan, en zeker zouden wij u hebben ge ween. op de verkeerde middelen, waar deze middelen, zullen we hier niet verder uitweiden. Bezien we zoo de zaken, dan is het voor ons overbodig, uw tweede vraag te beantwoorden. M. de Redacteur reeds tweemaal was u zoo welwillend om in verband met deze actie voor ons een plaatsje in uw blad te willen inruimen zijn wij hiervoor harte lijk dankbaar, en wij leggen hierbij af de belofte, u over deze zaak niet meer te zul len lastig vallen. Het bestuur van den R. K. Volksbond Afd. Zoeterwoude. UIT DE 0ÜQEH8S8© HU-LEG 0M. Damnieuws. Vrijdagavond speelde „Gezellig Samenzijn" in den R. K. Volks bond onder steeds meer toenemende be langstelling tegen: „Sterk Door Oefening" uit Haarlem. De tientallen in deze com petitie verschillen niet veel in krachts verhouding, zoodat het ook nu weer span nend opging. Tc 11 uur waren er 9 par tijen gespeeld en had „Gezellig Samen- zijn"een 108 voorsprong. De 10e partij zal wel remiso worden, zoodat de Hill, club dan met 119 zal winnen. Woensdag a.s. speelt G. S. tegen „De Jonge Dammer" aanvang half 8 precies, in het Bavo-patronaat aan de Leidsche Vaart. Ook deze wedstrijd is voor G. S. een gevaarlijke klip in deze spannende competitie. KATWIJK. Aanbesteding. Zaterdagmiddag had de aanbesteding plaats door B. en W. ten gemeentehuize van het afzanden van den strandreep ten Zuiden der Voorstraat. Deze aanbesteding had plaats als gevolg van het raadsbesluit vau 1.1. Donderdag, voor welke vergadering een voorstel was ingediend door de leden de heeren G. v. Tongeren, W. Wouda en L. v. d. Zwan. Do aanbesteding had plaats in 7 perceelen. De uitslag was als volgt. Ingekomen waren 31 biljetten. Laagste inschrijvers waren waar aan het direct gegund is: Perceel I 217, J. v. Rijn; Perc. II 1239, dezelfde; Perc. m 200 J. Kuyt; Perc. IV 300; P. Barnhcorn; Perc. V 188; A. v. Duiven- voordo; Perc. VI 172, dezelfde; Perc. VIII 165 dezelfde. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Verbetering van v/egen. - Eicciriciteifsaansiuiting met Leiden. Voorzitter de heer J. L. Bosschieter, Burgemeester. Aanwezig alle leden, be halve de heer v. d. Vijver. De Voorz. opent de ver. adering met het ambtsgebed en heet daarna de leden in deze eerste vergadering in dit jaar hartelijk welkom, hun 's Heeren zegen toewenischendo op hun arbeid in 1927, ook voor hun personen en gezinnen. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter doet vervolgens mededee- ling van de ingekomen stukken, w.o. eeu eclirijven van Ged. Staten betreffende eenige wijzigingen aan te brengen in de verordening op <le paardenmarkt. Hiertoe wordt besloten. Naar aanleiding van de vragen der schoolbesturen om voorschotten op grond van aTt. 103 L.O.-wet, wordt besloten, dezo toe te staan, met aftrek van de geinde schoolgelden voor de scholen, die zelf in nen. Toegekend zal worden voor de scho len Smidsteeg f 800.Hofst: f 500. Kerkstraat J 2100.en Vliet N.Z. 1000.—. Aan de orde komt vervolgens het voor stel van B. en W. tot gedeeltelijke ver nieuwing van straten. Nu de Sandlaan is vernieuwd, is aan de beurt do vernieu wing van de straat van Koster tot even voorbij de Smidsteeg, een gedeelte van de Smidsteeg en de Koestr. De keien uit de laatste dezer straten zullen dienen voor de eerste, terwijl de Koeetceg dan met nieuwe klinkers zal bestraat worden, evenals een gedeelte van den Voorhouterweg. De kos ten van een en ander zullen bedragen ƒ11.500.—. De heer Schoneveld. weth., licht deze zaak nader toe. De uitgave van 11.500 is voor de gemeente niet zoo erg bezwarend als men rekening houdt met het feit, dat in '28 de aflossing en rente van een tweetal leeningen, reep. f 2710 en 9500 groot, niet zal terugkomen. Rente en aflossing daarvan bedragen in 1 jaar 1218.11. Wordt nu voor de vernieuwing der stra ten een leening gesloten dan zal dezo uit gaaf niet zoo erg bezwarend zijn voor de gemeente. De heer Kralt juicht het voorstel van B. en W. toe, speciaal wat de Koestraat betreft, omdat daar de Boerenleenbank en de Groenlenvedling zijn, wat een grooten loop veroorzaakt. Spr. zou gaarne een be hoorlijk voetpad hebben op den Voorhou terweg, wat toch hoogstens f 500.meer kan kosten. De heer Zandbergen stelt voor zich nog maals met Rijnland in verbinding te stel ling. voor de verbetering van dien weg. Rijnland onderhoudt dien weg heel slecht. De heer v. d. Gugten wijst op den aarden wallen, en enkele verwilderde stukken grond, en vraagt daarin verbetering te brengen. De raad besluit met algemecne stemmen aan B. en W. een bedrag van 13.000 toe te staan, teneinde behalve de voorgestelde stralen ook den Voorhouterweg te verbe teren. Deze koeten zullen door een leening gedekt worden tegen 4?'« pet. rente en af te lossen in 20 jaar. Ingekomen is een verzoek van de Gebr. Meyerink, een stuk grond aan de Hof straat van de gemeente to koopen, B. en W. stellen voor, deze grond, breed 27! M. cn diep 34 M., te verkoopen tegen 4.50 de vierk. M. Goedgekeurd. De heer J. do Koning heeft verzocht tweo stukken tuingrond onder dezelfde voorwaurden als tot dusver te mogen blij ven huren tot einde '27. Goedgekeurd Hierna heeft de benoeming van stern- ^ureou^aivoor de Gemeenteraadsverkie- Stembureau I: Voorzitter: de Burge meester. Leden de heeren v. d. Gugten en Knijff. Stembureau H: Voorzitter: do heer S. Schoneveld. Leden de heeren. v. Delft en Kort. HoofdstembureauVoorzitter de Bur gemeester. Leden de heeren v. Klaveren, Kort, Kralt en de Haan. De overige raadsleden zijn plaatsvervan gende leden. Voor de Staten-verkiezing worden de zelfde etemhureaux benoemd (hoofdstem- bureau is niet noodig). Van de Leidsche Gemeentelijke Licht fabrieken is een schrijven ingekomen, be treffende aansluiting der ingezetenen bij het electriciteitsnet tegen den prijs van 29 cent per K.W. (in Leiden is de prijs 20 cent). B. en W. vragen machtiging, deskundigen over deze kwestie te hooren, teneinde dan in een volgende vergadering met nadere voorstellen to komen. De raad verleent deze machtiging. De Voorz deelt mede, dat het in de be doeling ligt, indien de onderhandelingen met goeden uitslag bekroond worden, dat de gemeente met September alzoo vóór den winter, electriseh licht zal hebben. Eenigo wijzigingen der gomcentebe- grooting dienst 1926 worden goedgekeurd. Bij de rondvraag brengt de heer Kralt den tijd dat het telefoonkantoor open is ter sprake. De uitbreiding van den han del eischt dat het telefoonkantoor vroeger dan 8 u. opent, omdat om 8! u. de veiling begint. Ook is het bezwaarlijk dat liet kantoor van 4 tot half zes gesloten is. Spr. licht een en ander met voorbeelden toe. Het is een plaatselijk belang, dat het telefoonkantoor van 's morgens 7 tot 's avonds 9 uur open is, laat daarom de ge meente, ondersteund door do veilingen en particuliere personen, dit dringend ver zoeken. Ook zullen er dan nog meer abonnés op de telefoon komen. De Voorz. zegt, dat B. en V/. deze zaak zullen bespreken met de betreffende cor poraties. Do lieer Knijff vraagt bij het bestraten een bord te plaatsen dat men daar niet rijden mag. De heer do Haan wijst op het harde rijden der auto's. Kan daar niet wat meer op gelet worden? Do heer Zandbergen vindt de bocht van de Smidsteeg zoo gevaarlijk. De Voorz. gelooft niet dat dit punt zoo gevaarlijk is, als men maar langzaam rijdt. Hierna sluiting der vergadering. „BJcemenlust" De veilingvereeniging „BloemenlustV hield een ledenvergadering in de zaal van den heer J. J. Yerbree. Na opening der vergadering door den heer A. den Hcijer, voorzitter, las de waarne mende secretaris de uitgebreide notulen der vorige vergadering. Hierop waren geen aanmerkingen. Volgde ingekomen stukken Als gevolg van een desbetreffend besluit van vorige vergadering hadden enkele leden gesolliciteerd naar de opengekomen gesalarieerde functies die niet door bestuurs leden zullen worden waargenomen. Na eenige bespreking werd de lieer Jac. v i Eijkel Hz. door de vergadering geW voor de regeling gedurende yoor, tijdens w na de veiling met verdere enkele wett zaamheden hieraan verhonden, welke m> len worden omschreven. De heeren A. de Heijer en G. Vos waren, zoo deelden zij 4 vergadering mede, na onderlinge besprj. king tot het besluit gekomen dat do kee den Heijer als bestuurslid zou blijven fm geeren, terwijl de heer Vos, indien de vei gadering er prijs op stelde, het afmijn^ stel zou blijven bedienen cn als bestuur^ bedanken. Zonder hoofdelijke sternW werd hiertoe besloten. Hierna volgde k stuursverkiezing wegens het bedanken n den heer Vos. Na een tweetal stemming (de heer R. v d. Burg die in- de vorij vergadering bedankt had als bestuurst en nu bij de eerste stemming zooveel sten men verkreeg dat hij ook onder de per*, nen behoorde die in herstemming kwamei deelde mede geen bestuursfunctie te au bieeren) was als bestuurslid gekozen j beer Corn. Hogewoning Gz. Na een mix der drukke rondvraag sloot de voorzilii de vergadering met een woord van da: voor de opkomst en zakelijke discussie OE RBJÜSTREEtë NIEUWKOOP. Personalia. Mej. J. Bodegraven eni heer D. van Pijlen slaagden te 's-Grave hage voor hot diploma stenografie. Boekhoudcursus. - Gedurende de nu* den Oct. Nov., Dec. '26 en Jan '27 1 alhier door den heer H. M. Verhuist Leiden eeu cursus gegeven in boekhoud- Na afloop van den cursus is aan der volgende leerlingen een diploma uitgereil mej. G. de Pater, ïaej. G. van Velzen, I van Tol, E. Augustinus, J. Meiier, D Rooij, J. Beuk. H. de Graaf, D. Vervw, de Bruin en N. G. Bon. Inenting. Gedurende het jaar IJ werden door den gemeente-arts dr. J. geleuzang alhier 82 koepokinentineen n richt. ZEVENHOVEN. Het Groene Kruis. Te Nieuqfl vergaderde in het café van den heer Schreuder eenige leden en belangstel! den van de afdeeling Nieuw veen—Zen hoven. „Het Groene Kruis", het vooil; pig comité begon bij monde van dr. Nout mede te deelcn, dat de op do 1> ste gehouden vergadering der leden r het Groen Kruis gehouden stemming t geldig kon genoemd worden. Dit w aangetoond doordat op de ledenlijstr voorkwamen namen van leden, te Kies veen wonende, dat iemand van Zet hoven dubbel gestemd had, één zelfs soonlijk een stem had uitgebracht eni voor zijn moeder. Hierdoor ken een besluit genomen worden, dat gel kon genoemd worden. De heer G. Enx voorzitter van het pasgckcy.en bestuur de laatstgehouden vergadering te Zr. boven, deelde mee dat hij, voor tot ming was overgegaan, gevraagd had. de penningm. bij event uccle herkiw; irpnftjtf-n wn wïm <1p besluiten nrotowi' nantjën der kas uit te voeren. Daawp deze geen voldoend antwoord. Op tl vergadering werd toen tot penningm. f kozen de heer O. de Vries van Nieuww Aan een gedaan verzoek tot oveA)r« van kas en boeken is echter niet vol 't Deze mededeelingen werden gedi opdat bij de te houden vergadering ir| aanstaande week de leden eenigszinsi oordeel zouden kunnen vórmen 1 wat geschied is. Er zou nog veel meer over deze kva zijn te schrijven, doch er zou geen li meer door verkregen worden. Dit sclii echter vast te staan, dat saincmvcri van beide dorpen niet meer moge zal wezen. Op de komende vergader zal over de geldigheid van de te Nir veen gehouden vergadering gesproken ook gestemd worden. Dan zal ook 1 schijnlijk dc scheiding plaats vinden. saaist S?®eik©8ï$ai Prijscourant Burgers E.N.R. Dcvenlt/ Wij ontvingen van de Eerste NcJ landsche Rijwiel- en Machinefabriek v heen H. Burgers te Deventer een fi geillustreerde prijscourant voor 192/, We mogen gerust zeggen, dat de reld overstroomd wordt met catalogi prijscouranten van allerlei fabrikü maarze worden gewoonlijk nagd ongelezen ter zijde gelegd, ten hooi even vluchtig doorgezien. De prijscour van Burgers verdient dat lot niet, het waarschijnlijk ook niet onderfr- omdat zij daarvoor te mooi is. Deze ju courant toch, is uitgedijd tot een i deeltje van ruim 60 pagina's, dat voer helft bestaat uit fraaie reproducties het groot bedrijf van Burgers E.N.R Als men deze prijscourant dan ooi ziet krijgt men eerst recht een idee' den grooten omvang der fabrieken als 1 tionaal bedrijf niet alleen, maar ook 1 de serieuze wijze, waarop het rijwiel gefabriceerd wordt, In de voorrede tot deze prijscofll wordt bijzonder de aandacht gevestigd het model All Weather", waarmee firma vanaf het oogenblik dat zij het den handel bracht, een buitengew ces heeft. De vraag naar een rijwiel van eer.' dige uitvoering, geschikt om bij eiken- gesteldheid to worden gebruikt, voortdurend grooter en de „AH Wc.# geeft in dat opzicht meer dan elk rijwiel in eon soortgelijke uitvoering.1 welk fabrikaat het dan ook zijn. Wij» gen een „soortgelijke" uitvoering. ook gewoon geheel zwart gelakte len iu den bande! ziin, terwijl deze» Weal-V-rijwielen volgens een procédé worden behandeld. Bij d. n catalogus vonden we ingtf de zeer volledige rijwielkaartjes van elf provinciën van ons land. De Hojj ders, die in de tegenwoordige tij meer en moer rijwieltochtjes gaan 0»* nemen in eigen land. zullen van kaartjes dankbaar gebruik maken, meer omdat ze gratis worden aaU- den

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4