*KiEnMMr Uw Hoofdhuid Hilegom. Bit wordt verworpen met 27 togen 4 stommen. Het plan. Haarlem zoo als het voorstel van het H. B. is, werd aangenomen met 26 tegen 2 stemmen en 3 blanco. Bij' do rondvraag werden nog eenige aangelegenheden besproken betreffende de afdcelrng, waarna de Yoorz. de ver gadering sloot. NQORDWIJK. De Keuringsdienst. Bij den gemeen telijken keuringsdienst alhier werden ge durende de maand Januari 1927 ter keu ring aangegeven 25 runderen, 104 var kens en 1 paard waarvan 9 huisslachlin- gen (varkens). Ingevoerd werd 1540$ K.G. rundvleesch en 54 K.G. varkensvlcesch. De Post Lijst van onbestelbare brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn terug ontvangen in de 2e helft der mand Januari 1927. Briefkaarten Bin nenland: Truus Minning Amsterdam. Een briefkaart zonder adres. DE RIJNSTREEK ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Nogmaals de subsidie aan de H. B. S. te Alphen. De electriciteitslevering. De hekken aan den Hoogen- dijk. De schoolgeldinning. Do Raad dezer gemeente kwam Maan dag in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig waren alle leden. Voorzitter wethouder Veerman, wegens ciekto van den burgemeester. Na opening door den Voorz. en lezing van het gebed, uit de Voorz. zijn beste wenschen voor het jaar 1927 aan alle le den en de gemeente. Volgens spr. staan we voor een belangrijk jaar en wel, op do eerste plaats, omdat het mandaat van alle leden eindigt, en af te wachten is of de kiezers hen allen weer zullen herkiezen; ten tweede, zal de geachte collega van den voorzitter dit jaar de gemeente ver laten en op de derde plaats, wordt de ge achte burgemeester ouder en zou mis schien ook in dit opzicht verandering zijn te wachten. Bit alles is echter onbekend, doch spr. hoopt, dat allen met Gods zegen, weer met lust en ijver aan den arbeid zullen gaan. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen* die onveranderd worden goedgekeurd. Als ingekomen^ stukken doelt do Voorz. mede: de goedkeuring van twee af- en overschrijvingen, de goedkeuring van de nieuwe schoolgeld-verordening en der gras verpachting Kerklanen Noorden, en het rapport van den Keuringsdienst voor Waren te Leiden over 1926, welke stuk ken alle voor kennisgeving worden aange nomen. Het gevraagde voorschot op de vergoe ding ex-art. 101 der L. O. wet, voor 1927, wordt aan beide bijzondere scholen toe gekend. De Voorz. leest daarna een schrijven van het bestuur der Christ. H. B. S. te Alp hen aan den Rijn, waarin wordt terug gekomen op de in de vorige vergadering genomen beslissing ten aanzien der ge vraagde subsidie ten behoeve dier schooi, en waarin o.a. wordt betoogd, dat h. i. die beslissing genomen is op een onjuiste voorstelling van zaken, indien het raads- verslag in „de Rijnbode'' althans juist is. Daarin komt de volgende passage voor: „gezien het resultaat ten aanzien van de studie van betreffende personen". Dit was de reden van weigering der subsi die op voorstel van den heer Veerman. Het bestuur der H. B. S. verzoekt nu het raadsbesluit uit het oogpunt van bil lijkheid te herzien, en in ieder geval her ziening van de motiveering, als opgeno men in „de Rijnbode." De heer Veerman zegt, dat het verslag goed is weergegeven, voor hen, die dit goed willen opnemen, doch ook ajiders uitgelegd kan worden. Het woord resultaat is misschien niet de goede uitdrukking, want 't is aldus de Voorz. natuurlijk in 't geheel niet de bedoeling geweest, afbreuk aan het on derwijs der school te doen. Hij blijft echter bij zijn meening, in de vorige vergadering geuit, doch wil dit dan als volgt uitdrukken: „gezien de pro ductiviteit der studie van de bewuste per sonen ten opzichte van ons gemeente-be lang'', welke de gevraagde subsidie niet billijkt, en dan wil hij er nog bij voegen het reeds in een der vorige vergaderingen bepaalde, dat ieder geval afzonderlijk zou worden beoordeeld, en hij van meening is, dat de aanvraag hier betreft kinderen van ouders, zelf in staat de kosten te be telen. Er is volgens spr. geen gebrek aan ge diplomeerden, en wat zijn bewuste uitdruk king betreft, meent hij, dat deze practisch goed gezien is, daar een der leerlingen nu slagersknecht is. Op zijn vraag, of iemand voor herzie ning van het vorig raadsbesluit voelt, Wordt algemeen ontkennend geantwoord. In verband inet de door deze gemeente met de Sud. Lichtfabrieken te Leiden ge sloten stroo mieverin gs-overeenkomst wordt verzocht vast te stellen eene verordening, waarbij in overeenstemming met boven bedoelde contraclsbepaling, het leggen van eleclrischo kabels en geleidingen enz. door derden in deze gemeente wordt ver boden. Algemeen heeft de vaststelling van een dergelijke verordening volgens aangebo den concept plaats. Een in concept aangeboden wijziging der begrooting 1926 wordt algemeen vast gesteld. Hierna worden tot leden van het stem bureau benoemd de beeren Veerman, A. J. do Groot en Jac. Slingerland, en tot plaatsvervangende leden v. d. Weijden en 'Jan Slingerland. Op verzoek van den Voorz. brengt de Secretaris rapport uit van de met B. en iW. van Mijdrecht gehouden conferentie over het in de vorige vergadering goop- perdo idee om een brug over den Amstel I to doen leggen. Mijdrecht gevoelt wel als grootste be zwaar: de brug, waarvan eerstens de aan log moet worden bekostigd en dan het onderhoud en do bediening. Die gemeente heeft indertijd groote kosten gemaakt voor den aanlog van een nieuwen weg in den Hoef bij het station, in de veronder stelling, dat als Zevenhoven de hekken aan den Hoogendjjk verwijderde, zij een goeden verbindingsweg met Zevenhoven bad gemaakt. B. en W. vxeezen, dat de Raad in deze wel niet veel meer doen zal. Do heer Jan Slingerland is ook van deze meening; bij vindt de verbinding naar Mijdrecht ©ver de spoorbrug korter dan over de Sluitkade Als bezwaar hiertegen wordt ingebracht dat deze brug slechts van 610 uur is geopend; voor verandering is do Spoor weg-Mij. wel te vinden, als de gemeente Mijdrecht den brugwachter bezoldigt. De heer Koeletman zegt, dat m de vo rige vergadering de idee van de brug over den Amstel ie geopperd, omdat de verwij dering der hekken en het maken van een afrastering te duur kwam. Als nu een kortere verbinding wordt gezocht door die brug, dan vervalt het doel van de verwij dering der hekken. Dezer dagen werd hem echter een ander idee aan de hand gedaan, waarvoor hij wel gevoelt, n.L het hek op den weg (van polder Zevenhoven) bij Omtzigt te verwijderen en dit hoven op den dijk bij Koot te brengen en dit ge deelte af te rasteren, zoodat de afrol vrij komt; daarmee zouden naar zijn meening velen gebaat zijn. De heer Veerman zegt in de verwijde ring van alle hekken ten behoeve van een drukken verkeersweg heel weinig te zien in verhouding van de te verwachten kos ten, waaraan de heer v. d. Bosch nog toe voegt, dat er in de 3e bedijking toch nog minstens drie hekken blijven en in de richting Uithoorn nog meer. De heer Jan Slingerland stelt voor, aan iemand, speciaal werkzaam op 't gebied van afrasteringen, eens prijsopgaaf te vragen. De heer Veerman zegt, dat we een van beide moeten doen, óf het raadsbesluit tot verwijdering der hekken intrekken, óf prijsopgaaf vragen: de spaak in het wiel zijn hier de hooge kosten. "Willen we nog eenige kans van slagen met de brug heb ben, dan moet Mijdrecht zich niet kun nen beroepen op den verbindingsweg over de spoorbrug. De heer v. d. Bosch vindt de koeten van do verwijdering der hekken ook zeer hoog; bovendien heeft het enkel doel des zomers overdag, als de spoorbrug open is, en in den winter zijn de hekken toch open, er rest dus slechts een derde van het jaar, zoodat hij meent, dat het doel niet zoo zeer wordt bereikt. De heer Veerman zegt nog eens, dat hij er als groote verkeersweg niet veel in ziet; het verzoek tot de verwijdering is bovendien niet van de boeren zelf uitge gaan. De heer Jan Slingerland geeft gaarne toe, dat er veel voor en tegen is; hij meent echter, gerust zonder eenige verplichting of kosten, prijsopgaaf te vragen aan een hem bekende firma, waartoe dan ook be sloten wordt. Verder wordt besloten. Koot toestem ming te vragen voor het plaatsen van het hek en aan polder Zevenhoven verwijde ring van het hek bij Omtzigt, als hespro- ken. De heer de Groot vraagt, hoe de school geld-inning aan de Kathol, school gaat, daar de aanslag in de belasting toch ge heim is, en dit niet het geval is, daar het bekend is aan die school, hoeveel de aan geslagen en betalen, daar dit volgens spr. in de klas zou worden gezegd, zoodat er zijn, die liever bij den ontvanger betalen. De Secretaris zegt, dat het hoofd dier school uit vriendendienst het schoolgeld voor hem int, echter geen inkomen weet, daar hem de klassen van aanslag met bekend zijn. Het beste is dan echter, in 't vervolg aanslagbiljetten uit te reiken, zoodat al len dan bij den ontvanger betalea Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zanguitvoering. Het mannenkoor „Kunst na Arbeid'' gaf gisteravond on der directie van den heer J. van Beek uit Woerden in het Nutsgebouw een uitvoe ring met medewerking van de Symphonie orkestvereenigingen te Woerden en Oude water. De opkomst was bijzonder groot zoodat de Nutszaal tot in haar uiterste hoeken met belangstellenden was gevuld. Do heer P. Stellingwerf, voorzitter der vereeniging, sprak een kort inleidend woord, waarin hij de talrijke aanwezigen het welkom toeriep. Spr. gaf voorts een overzicht uit het vereenigingsleven over het afgeloopen jaar en bracht een woord van dank aan de medewerkende orkest vereenigingen. Daarna werd oen begin gemaakt met de afwikkeling van het rijk voorziene programma. De verschillejide nummers werden, zooals wij dit van het koor steeds gewoon zijn, beschaafd en zuiver gezon gen. Heit daverend applaus, Hat het koor na ieder nummer ten deel viel was daar van wel het beste bewijs. Het Symphonie- orkest droeg er voorts niet weinig toe bij om deze avond voor velen te maken tot een zeer genotvolle. „Kunst na Arbeid'' kan met genoegen op dezen avond terug zien. Jubileum. Gisteren herdacht E. Ide- lenhurg onder velo blijken van belang stelling den dag dat hij gedurende 40 jaar in dienst was bij de firma Glant, kalkbranderijen alhier. Aan den jubilaris werd als herinnering door zijn patroon een gouden horloge aangeboden, terwijl het personeel van zijn belangstelling blijk gaf, door hem een gouden horlogeketting ten geschenke te geven. Gisteravond bracht het Chr. Muziek korps „Arti et Religioni" den jubilaris voor zijn woning een serenade. KOUDEKERK. „Helpt Elkander". De vereeniging „Helpt Elkander", bedoelende uitkeering bij ziekten, heeft in hotel de Bruin alhier weer haar gewone jaarvergadering gehou den. De voorz., de heer N. P. Slegten- horst, opende de vergadering met een kort openingswoord, waarin de lotgevallen der vereeniging over het afgeloopen jaar wer den gememoreerd, waaruit bleek, dat zoo wel het gewone als buitengewone ledental was vermeerderd. Aanwezig waren 41 leden. De secr„ de heer P. de Jong, las de no tulen, elke onveranderd werden goedge keurd. De penningm., de heer P. Boers, bracht financieel verslag uit, waaruit bleek, dat het saldo van het vorige jaar bedroeg f791.50 en de ontvangsten f985.59, totaal f 1777.09de uitgaven aan zieken geld bedroegen f 735.en bodeloon en an dere uitgaven f 161.43, totaal f 896.43, zoo dat het saldo bedroeg f 880.66. Een com missie, bestaande uit de heeren Ant. van Egmond, A. van den Ent en P. Bervoets, onderzocht de rekening, waarover gunstig werd gerapporteerd. Inmiddels werd pauze gehoude'1 en koffie rondgediend. Na heropening der vergadering bracht de voorz., de heer Boers dank voor accu raat beheer. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren R. van der Bijl, Jac. Vcrbrce en G. P. de Jong. Tot lid der oom missie tot nazien der rekening vac. P. Ber voets, werd gekozen de heer O. W. Hooge- veen. Na enkele mededeelingen van den voorz., o.m. dat Zaterdagsmiddags op ver toon van de ledenkaart alleen ziekengeld wordt uitgekeerd, werd nog aangenaam gediscussieerd over de belangen der ver eeniging en het ontwerp Ziektewet. Met een kort slotwoord eindigde de voorz., nadat de bode dank was gebracht voor zijn ijver en den plaatselijken genees heer Dr. Vlaanderen (alhoewel afwezig) voor zijn vele bemoeiingen, zoo belangloos door hem, de vereeniging bewezen. NIEUWKOOP. Kapelaan J. A. Voorham. Woensdag 9 Februari a.s. hoopt de weleerw. heer J. A. Voorham, van 19171922 kapelaan alh:er, zijn 125-jarig priesterfeest te her denken. Wij meenen goed te doen de lezers aan dit feit te herinneren, daar kapelaan Voorham alhier zeer geacht was en velen een gelukwensch aan Z.Eerw. zul len willen zenden. Sedert zijn vertrek uit Nieuwkoop is kapelaan Voorham te Haar lem werkzaam en verblijft aldaar aan do R. K. Pastorie, Jansstraat 41. Gevestigd: N. Gompier van Zeg veld L. Immerzeel en gezin van Ze venhoven P. Rijnbeek van Mijdrecht. Vertrokken: 0. J. van Zutphen en gezin naar Wilnis E. Voorn naar Am sterdam C. Keetman naar 's-Gravcland G. Tijsterma naar Leiden J. van 't Wout naar Utrecht G. L. Burggraaf naai- Zegveld. G. Mux naar Wilnis J. Blom naar Utrecht C- C. Jansen naar Zegveld H. G. Meester en gezin naar Veur D. van Duuren naai* Bode graven. wordt vrij van roos en huidschillers, het haar zachter, glanzend en wat don kerder getint, als ge des moreens de haren en daarna met de vingertoppen ook de hoofdhuid inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. PUROL 7154 Gemengde HepSglsleiB ONGELUKKEN. Ernstige autobotsing. Gisteravond te ongeveer negen uur rijn op den hoek van de Eerste Helmersstraat en de Tweede Gonstantijn Huygensstraat te Amsterdam twee auto's tegen elkaar ge botst. Door de botsing kantelde een der auto's, een Berliet-taxi, waarin eenige passagiers zaten. De andere auto was een particuliere Fordwagen. De inzittenden van beide wagens liepen door glasscher ven lichte kwetsuren op. Een der inzit tenden van de Taxi kreeg een vrij ernstige hoofdwonde, maar kon na in het Wil- helmina Gasthuis verbonden te zijn, naar huis gebracht worden. Omtrent de oor zaak van de botsing zal door de politie een onderzoek worden ingesteld. Men ver moedt, dat de heide chauffeurs elkaar niet begrepen hebben. Intusschen zijn, in af wachting van het nader onderzoek de beide auto's, die ernstig beschadigd zijn, door de verkeerspolitie in beslag geno men. Ernstig motorongeluk. Op den Leidschen Straatweg bij Den Haag nabij Marlot is Dinsdagavond de 30-jarige A J. de V., monteur, wonende te Haren (Gr), die op zijn motorfiets reed, door een auto, bestuurd door den heer M. uit Noord- wijk, aangereden. De heer De V. kwam zoodanig te vallen, dat hij een heen brak; hij is in het ziekenhuis opgenomen. Later bleek, dat de heer M. korten tijd vóór deze aanrijding tegen een Rotterdara- sche autobus gehotst was, waardoor deze licht beschadigd werd. Tegen den heer M. is proces-verhaal opgemaakt. Zijn auto is in beslag genomen. Vrachtauto over den kop geslagen. Ondor Bemmel (O.Bis op den Waaldijk bij Sprokkelenhurg een met meubels gela den vrachtauto hij het passeeren van een anderen vrachtauto van den hoogen dijk ge reden. De wagen sloeg over den kop en kwam in het prikeldraad recht. De heide inzittenden kwamen er met eenige ontvel lingen af, doch van de me..hels bleef geen stuk heel. Overreden. Gistermiddags cmslreeks 6 uur is op het Singel hij het Koningsplein te A::\ '.or dam een 17-jarige jongen door een auto over reden. Do jongen liep ongeveer voor de Universiteitsbibliotheek in de richting van het Spui. Door onoplettendheid zag de jongen, die achter de tram liep, zich plot seling voor een auto, die van den tegen- overgestclden kant kwam aanrijden, ge plaatst. De chauffeur remde uit alle macht, maar kon niet verhinderen, dat de jongen onder den auto terecht kwam. Do aangeredene, die een beenbreuk had gekregen, werd per auto-brancard van den G.G.D. naar het Binnengasthuis ver- vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld. Tragisch. Dezer dagen werd vermeld, dat de weg werker A. te Rijsbergen vermist- werd en dat men voor een ongeluk vreesde. Gis teren is hij in de ouderlijke woning te ruggekeerd, waar hij vernam, dat zijn moeder intusschen overleden was. Hij kan zich niet herinneren, waar hij geweest is. Een vrouw verbrand. In een winkel in de Weimarslraat in Den Haag heeft gisterenmiddag, zoo meldt men ons, een vrouw ernstige brand wonden gekregen, doordat zij een ketel ko tend water over rich heen had gekregen. Zij is in zorgwokkenden toestand in het ziekenhuis opgenomen. Het „Vad." geeft een eenigszins andere lezing van dit ongeluk: In perceel 339, waar een winkel ha huis houdelijke artikelen is gevestigd, was de vrouw des huizes, die alleen thuis was met een dienstmeisje, bezig water te ko ken. Toen dit klaar was wilde zij het ke teltje van de kachel nemen, waar geen deksel op was. Bij het afnemen sloegen de lammen omhoog, met het noodlottige ge volg dat de kleerep der vrouw in brand ge raakten. Het dienstmeisje, dat achter in het huis was, heeft van dit alles niets gemerkt. Brandend rende de vrouw het huis en den winkel door de straat op, waar zij luid roepend om hulp, de Valkenboschlaan op wilde loopen. Zij kwam twee mannen te gen, die haar de kleeren afrukten, en haar raar haar woning brachten. Haar boven armen en onderlijf zijn deerlijk verbrand. -lot den manufacturenwinkel van M. B fiaans, Kloosterdreef te Woensel. Een S te hoeveelheid jas- en broeksloffen ontvreemd. Do bewoners zijn wakker worden, doch geen spoor van de daders gevonden, 's Morgens is in de Pastori straat over het kerkhof een pak terut», vonden. Vermoedelijk was de vracht zwaar. De politie doet een streng ondi zoek. Beroofd van een portefeuille mei f Dinsdagavond ontmoetten twee manj. in de binnenstad van Rotterdam een vron die zij wel meer gesproken hadden. Zij t, gaven zich met haar naar haar woning de St. Jacobstraat, waar zij met haj man een winkeltje in vleeschwaren dril Plotseling miste een der vrienden zijn pt, tefeuille met 400. Hij eischfe zijn gt terug, doch de vrouw beweerde van njf te weten. Er ontstond een gevecht, wa® aan ten slotte ook de echtgenoot van i vrouw deelnam. Het einde was, dat all; in het politiebureau aan de Lange Tok straat terecht kwamen. De vrouw, die de vechtpartij eenige builen en schraj men had opgeloopen, wonscht<> geen aj] klacht wegens mishandeling in te dien* De heide mannen, zelf goede bekenden v de politie, wilden geen „politiezaak" óe geldvermissing maken. Zoodat alles i in der minne geschikt werd. Een zestien-jarige zwerver. De politie te 's-Hertogenbosch heeft i 16-jarige jongeman J., afkomstig uit K megen, aangehouden, die daar zwervon werd aangetroffen, en die rich te Nijo gen had schuldig gemaakt aan inbra en diefstal van rijwielplaatjes. Hij naar Nijmegen overgebracht. Schoorsteen omgewaa a Te Borne is de 30 meter hooge scha steen der steenfabriek van den heer il: selt omgewaaid. Door den Augustus-slo: van 1925, welke Borculo verwoestte, w de schoorsteen uit den loodrechten sta gedrukt en sindsdien was hij zoo bliji staan. De tol te Muiden. De Bedrijfsauto betwist de rcchtmat heid van tolheffing aan de tol op de t: te Muiden, die alleen betrekking zou In hen op schutgelden en bovendien reed? 1860 doür het gemeentebestuur van K den voor enkele honderden guldens is kocht. Die tol brengt per jaar 35.000 terwijl volgens deskundigen het ond houd van de brug niet meer kan kos dan 1500 a 2000 De schrijver van het artikel in de 1 drijfsauto, H. T. wijst er nog op, dat verkeers-engtc te Muiden zoo ann,.c'm kend is', dat den vorigen zomer een do' met een tent gestationneerd moest wok! En dan tc vernemen, dat deze tol eieren' onrechtmatig is, noemt H. T n'o", meest potsierlijk van alles. Gemoedsbezwaren. Verleden week moest een deurwad te 's-Gravenhage beslag leggen hij m schoenmaker in de Gerard Dousfranflfc telt het „Vad." De man noch de vrouw hadden gos'n en ze wilden de boete niet betalen Ze 1 hoorden aiet lot 'de een of andere gemö schap, maar hij leest den Bijbel op i eigene wijze. De deurwaarder kwam bij hen en man wilde - niet betalen. Toen kwam „bevel", het herhaald hevel en dan de beslaglegging. Een biljet werd aai plakt, een advertentie geplaatst en i bewaarder werd ingekwartierd Eerst ging alles goed. Het echtpaar, deze executie betrof het vonnis van vrouw was vriendelijk en goecPezi Doch toen de bewaarder al een week het huis had vertoefd werd de verbod minder aardig En zoo gebeurde het vei den Maandag, dat, toen de bewairi even was weggeweest, hij de deur ges!o! vond. Voor het raampje prijkte een papia waarop stond: „Afwezig tot Woensdagn dag". En Woensdagmorgen zou dé vérkoop I schieden! De bewaarder had een sleutel. Toen probeerde daarmee binnen te komen, fi de deur van binnen afgesloten en de f' tel brak. Bij de huren kon men 's avonds s dat bet slem-weigerende echtpaar wel tt was. Woensdagmorgen kwam ei* een a met den deurwaarder mee om dc deuro; Ie breken. Toen deze openvloog stond achter het echtpaar met latten gewap« Ze dreigden den deurwaarder, dat ze t zouden doodslaan. Om te voorkomen ze hun bedreiging ten uitvoer, bracht werden ze door eenige politiedienaren t het bureau aan de v. d. Venncstraat leid. Bij hun afwezigheid werd toen hun V ije verkocht. We noemen enkele getal een haard bracht 5 op (deze had 1 paar maanden geleden nieuw 110 kost); vijfhonderd klompen tezamen (de koop er verkocht ze 's middags 180); enz. Er moest flink wat verkocht wok voor men de onkosten van ten uilvoflc ging bii elkaar had. Die bosten van dc1 uitvoerlegging zijn zeer hoog. Alles op hel hoofd van den gevonniste neer:, „bevel", het herhaald bevel, de besla? ming, de aanplakking, de advertentie. bewaarder (die f 5 per dag kost) en executie. Ruw berekend kostte liet gebeele den monschen wel 500 a 600 gulden. En dat alles voor 3.boete....J Groningen Vooruit! IL'i bestuur der Vereeniging van I®1 vermaken te Groningen, stelt zich voor. dcn avond van ckn da waarop het z'e. aantal der stad door geboorte hel cs van 100.000 zal bereiken, oen oploclil' alle mogelijke stedelijke Vcreenigingen organisoeren, teneinde op die wijze groei der stad te manifesteeren en dei' zeienen in de gelegenheid le stellen, vreugde over dien groei te uilen. Gevaarlijk spel. Het twaalf-jarig zoontje van den heer H Winters te Kolderveen klom op een voorbijrijdende vrachtauto, kwam met het hoofd op de steenen terecht cn was onmid- aelijk dood. Hoog water. Uit Venlo wordt gemeld: De Maas wast in dc laatste dagen op onrustbarende wijze; in de laatste 24 uur 123 c.M. De onderste kade der losplaats staat diep on der water. De rivier is buiten haa roevers getreden en heeft de aangrenzende wei landen overstroomd. De schepen hebben hun ligplaats moeten veranderen en heb ben gemeerd in het voorste gedeelte der oude haven. De rivier blijft snel slijgen, terwijl Maastricht gisterenmorgen nog 13 c.M. was seinde. Do stand te Venlo is 13.35 meter. Drama onder woonwagenbewoners. Vrouw door een revolverschot zwaar gewond. Uit Roermond wordt aan de „Tel." ge meld: Tijdens een woordenwisseling loste de woonwagenbewoner F. V., die te Neer met zij wagen verbleef, op zeer korten af stand een revolverschot op zekere Maria D., welke hij V. in den wagen vertoefde. De vrouw werd zwaar gewond; zij is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Roe-mond vervoerd. De dader is voortvluchtig. Laffe aanranding. Toen het 15-jarig zoontje van mej. de wed. Th. J. te Etlen Dinsdagavond tc on geveer half 8 van het station huiswaarts keerde werjj hij tusschen het kerkhof en het pakhuis van den Boerenbond plotse ling door een onbekenden kerel van achte ren aangevallen, die hem met een mes in bet been stak. Hevig verschrikt zette de knaap het op een loopen en kwam met net mes nog. in het been en hevig bloedend thuis. Van het geval werd natuurlijk direct aangifte gedaan bij de politie die onmid dellijk een uitgebreid onderzoek instelde. Tot nu toe mocht zij er evenwel nog ni^t in slagen den laffen aanrander op te sporen. Mei een revolver bedreigd. Dinsdag kreeg de procuratiehouder van een bankinstelling te Amsterdam op zijn woning in de Valeriusstraat bezoek van een voormalig bediende, een jongeman van 28 jaar, die vroeger op de bank was werk zaam geweest, doch vijf jaren geleden ont slagen werd op grond van het feit, dat hij het niet met de andere bedienden kon vinden. De bezoeker liet zich behoorlijk aandienen en toen hij in de kamer werd binnengelaten, waar de procuratiehouder zat, herinnerde hij dezen aan wat vroeger was gebeurd. De man was zeer zenuwach tig. Het was hem den laatsten tijd niet al te best gegaan en dat weet hij aan het zijns inziens onrechtmatige ontslag in 1922. De procuratiehouder trachtte hem te kalmeeren; evenwel tevergeefs. Plotseling haalde de opgewonden bezoeker een revol ver, die geladen was, voor den dag en richtte het wapen op den procuratiehou der. Deze kon nog bijtijds den pols van den bezoeker grijpen en drukte dien om hoog. Huisgenooten vermoedden onraad en toen zij zagen wat gebeurd was, helden zij de politie op. Oogenhlikkelijk kwamen twee agenten van het nabijgelegen post huis en dezen arresteerden den kantoorbe diende. De revolver werd in beslag geno men. De dader, die in zeer zenuwaclitigen toe stand verkeerde, werd overgebracht naar het sectiebureau op den Overtoom. Heden zal hij ter beschikking van de Justitie ge steld worden. Inbraak. Dinsdagnacht hebben na&r de .,'s-Hert. Crt." meldt, dieven door het indrukken van een ruit zich toegang weten tc verschaffen

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4