DONDERDAG 3 FEBRUARI 1027 No. 5482 10e Jaargang. ©e £cicbehc (Bou^omt »e ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling I>eiften 10 cent per week 2.50 per bwartaaL nie Agenten 20 cent per week 12.60 per kwartaal. p.. post I 2.95 pei kwartaal t Geïllustreerd Zondagsblad t* foor de Abonné'e ver- fjaai tegen betaling van 50 cL per kwartaal, tyj voor- tbetaling Afzonderlijke onmmere 5 ct. met GeOlnstreerd 'n-laesHlad 9 ot Oit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen l Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN TEL. INT. ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 z POSTBUS No. II DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gewone advertentlën 30 cent per Voor Ingezonden Mededeelingen wordt bet dubbele van het tarief berekend Kleine advertentlën, van ten hoogste 80 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd bnnr en ver hoor, koop en verkoop t U.50. iff ril irfiMnaidiFTTffltpmn iwwwirrim rnenpi im NUBröEB BESTAAT UIT TINFF BLAOEfl """BU^TEilflWD Duitschland E NIEUWE DUITSCHE REGEERING. Ontevredenheid bij de partijen. ooral beroering bij de Duitsch Nationalen. Gisteren heeft een zitting van het rijks- ibinel plaats gehad, waarin de formulee- ng der regeeringsverklaring werd bespro- m Het „Berliner Tageblatt" verwacht iel dat men er in zal slagen een zoodani- en vorm aan de verklaring to geven, dat et alle speciale wenschen der betrokke- }n rekening wordt gehouden. Uil de kringen der Duitsch-Nationale actie verneemt het blad, dat vooral daar 3 ontstemming buitengewoon groot ia. De raclievergadering, die heden om elf uur ou plaats hebben, zal wel een zeer leven- verloop gehad hebben. In de Duitsch-Nationale partij heerscht j-coto beroering. Deze beroering, die door het geval-Graf og heftiger is geworden, is in de eerste ilaats gericht tegen de concessies, die door ie Duitsch-Nationale onderhandelaars zijn redian bij de besprekingen over de regee- in?svormiDg. rijkskabinet heeft intusschen de madslagingen over de regeeringsverkla- ing tot laat in den avond voortgezet, jaarbij werd het eerste ontwerp der regee- mgsverklaring, dat reeds eergisteren was ptesleld, op verschillende punten gewij- ipd De verklaring is tamelijk uitvoerig. Alle Rijksdagfracties zouden heden, oor den aanvang der plenaire zitting, ijeenkomen. Reeds stoat vast, dat een ge- ■eenschappelijke verklaring der vier re- eeringspartijen niet zal worden afgelegd le Duitsch-Nationalen, het Centrum, de leiersche volkspartij en de Duitsche volks- partij zullen hun eigen sprekers het woord doen voeren, hetgeen inzonderheid moet Kotten toegeschreven aan den wenscb van de Duitscü-Nationalen en het Centrum. Het Centrum blijft in Pruisen met links regesren. Nu het Centrum in het Duitsche Rijks- cabinet zitting heeft genomen met de Duitsch-Nationalen, is de vraag gerezen, boe de houding der Katholieken in Prui- al zijn, waar zij met de linker par- in een coalitie-regeering zitten. De lationalisten streven naar een rechtsche regeering ook daar, waarvoor een zwen- ting van he Centrum noodig zou zijn.. De „Germania" wijst echter dit denk- bec' 1 af in de volgende bewoordingen: ..Wij zullen regeeren met rechts Ln het Biik en met links in Duitschlands groot- sten staat; daardoor zullen wij een even wicht kunnen bewaren, dat overeenkomt net de tendenzen der partij". Frankrijk. De taai-kwestie in Elzas-Lotharingen. Een deputatie bij Poincaré. Poincaré heeft gisteren de afgevaardig den van Elzas-Lotbaringen, waaronder zich 'ok de twee socialistische afgevaardigden Weill en Peirotes bevonden, in audiëntie entvangen, die aandrongen op het toelaten i het gebruik zoowel van het Fransch van het Duitsch op de scholen, bij de rechtspraak en bij de bestuursorganen. Zij wezen in het bijzonder op de moeilijk heden, die zich bij de rechtspraak voor noen voor degenen, die het Fransch niet machtig zijn. Volgens de „Matin" moet Poincaré de aangevoerde argumenten niet hebben be dreden en zich geneigd hebben getoond, ïaannede rekening te houden. Overigens heeft hij verklaard, dat, wat 'e confessioneele scholen betreft, geen wij ding van de bestaande wetten overwo rn wordt. Wat de maatregelen tegen de ondertee- anaars van het manifest van den Heimat- Dund betreft, verklaarde Poincaré, dat hij feeds maatregelen heeft getroffen, om teder geval te onderzoeken. Italië. De aanslagen op Mussolini. De processen. )e nieuwe militaire rechtbank, dio de 1 tegen Zaniboni en tegen degenen, die schuldigd worden van aanslagen op den emier behandelt, is gisteren plechtig [gesteld. President is generaal Carlo n de eerste zitting werden als eerste Ban W6e arke'ders ia verband met den m s ea aanslag op den premier tot negen anden gevangenisstraf veroordeeld. Van socialisme tol Fascisme. vnrie;n°!gan'satorongroeP der arbeiders- (ewr.c/ we'^e vroeger de leiding in de het Italiaansche vakver- 'ehfinri ^eeft ,e Milaan een congres waarin besloten is, alle krach ten in dienst der fascistische gemeenschap te stellen. Het vroegere socialistische vak verbond heeft zich aldus bij het fascistisch regiem Oostenrijk De protest-staking te Weenen. Het postvervoer gestoord. Ten teeken van protest tegen de bloedige, botsing tusschen de „frontstrijders" en den republilceinschen SchutzLund in het Burgenland, werd, zocals gemeld, in alle bedrijven te Weenen gisterenmorgen van elf uur tot kwart over elven het werk stop gezet. Ook de electrische tram3 en de ge- elecrificeerde stadsspoorweg namen aan deze staking deel. De demonstratie verliep overal zonder eenige stoornis. Tijdens de openbare generale repetitie in bet Burg theater van „De Dictator" van Jules Ro- main' werd om elf uur, toen men juist met de eerste acte bezig was, het spel tot kwart over elven onderbroken. Tot de bedrijven, die aan de staking deel namen, behoorden ook de posterijen Hier had een conflict plaats gebad tusschen 'n chauffeur en den directeur. Naar aanlei ding hiervan zijn do chauffeurs der post auto's in staking gegaan, waardoor het normale brievenvervoer is stopgezet. Ook de verzending der buitenlandscbe post on dervindt groote stoornis. De begrafenis van de beide slachtoffers van de schietnartij had gisterenmiddag om twee uur te Schattenburg plaats, onder deelneming van verschi] lende democrati sche vereeniginrren ©n sterke afdeelingen van "den Schutzband. China. DE VREEMDELINGENHAAT. Engeland en China. Nog in contact met Kanton. In gezaghebbende kringen te Londen verklaart men, dat de onderteekening der overeenkomst met betrekking tot de En- gelsche concessies te Hankau en Kïookïang slechts is uitgesteld, doch dat overigens do onderhandelingen niet zijn afgebroken, maar dat zij voortgezet worden op de ba sis der Britsche voorstellen ten aanzien van China. De Engelsche legermacht in China. 80 vliegtuigen. De Argus, een moedervaaituig van vlieg tuigen, is naar China veitrokken. Er zijn 20 vliegtuigen aan boord. In Jaet geheel zullen er nu 80 Engelsche vliegtuigen zijn in de Chineesche wateren. Verdere bataljons Engelsche en En- gelsch-Indische soldaten zijn naar China vertrokken. De „Belgenland" zal Sjanghai mijden. De „Belgenland" het luxe-passagiers schip, dat een reis om de wereld maakt en zich thans i'n de Chineesche wateren be vindt, heeft, naar Reuter meldt, een draad loos verzoek gekregen om het bezoek aan Sjanghai maar over te slaan, en zich lie ver linea recta naar Hongkong te bege ven. Amerika De V.S. en Nicaragua. In geen geval erkenning van S a c a s a. De regeering der V. S. heeft aan Sa- casa, den leider der liberalen in Nicara gua, meegedeeld, dat hij niet zal worden erkend zelfs als hij er in zou slagen zich van het land meester te maken. De con servatief Diaz zal worden erkend tot do presidentsverkiezingen van het volgende jaar. Mexico. DE SCHANDELIJKE KERKVERVOLGING. De zielzorg in Mexico. Gevangen Katholieken. Aan een particulier schrijven van een orde-priester uit Mexico (stad) ontleent de „Msbd." het volgende: „U wenscht iets omtrent onze werkzaamheden alhier te vernemen? Ik heb een groot aantal z.g. Eucharistische staties in de stad te verzorgen, d.w.z. ik deel de H. Communie in een groot aantal particuliere woningen uit, wel 2 a 300 per dag. Biechthooren geschiedt eveneens al daar en wel op Donderdag, Vrijdag en Za terdagnamiddag. Ik doop zeer veel kinde ren, ook vele huwelijken worden heimelijk ingezegend. Daarbij komen voettochten met het H. Sacrament en besprekingen met dezen of genen, die gewoonlijk tot diep in den nacht duren, ja zelfs menigmaal tot in den morgen. Eén van mijn hoofdwerkzaamheden is de zorg voor de catecheten, d.w.z. voor jongelieden uit onze Katholieke jeugdor ganisatie, die godsdienstonderwijs kun nen geven. Zij komen telkens weer tot mij, om zich te laten onderrichten omtrent ne telige punten in de moraal,* de geloofsleer of sociale kwesties. Het is treffend, met welk een ernst en toowijding deze jonge menschen hun ambt uitoefenen. Soms gelukt het mij, ook de gevangenis sen binnen te dringen om daar biecht te hooren en de arme gevangenen te troos ten. Zoo kwam ik eens in een cel, waarin zich 80 personen bevonden, alle Katholie ken, dio om wille des geloofs gevangen genomen waren. Door da totaal onvol doende ruimte moesten £ij naast elkaar staan; daarbij was de lucht in de cel om te stikken." De opstandige beweging. Amnestie voor de opstandelingen. De Mexicaansche regeering maakt be kend dat alle opstandelingen, die zich vóór 10 Februari a.s. onvoorwaardelijk overgeven, amnestie zullen krijgen. De anderen zullen echter worden uitgeroeid. Zij verklaart, dat de revolutie thans spoe dig geëindigd zal zijn. De Mexicaansche bondstroepen heb ben bij Oaxaca 35 personen, aanhangers van Garza, die bij de laatste gevechten ge vangen waren genomen, gefusilleerd. Uit den staat Vera Cruz wordt melding gemaakt van nieuwe opstanden. In den Staat Aalisco werden 31 rgbellen door de bondstroepen gedood. "bimnemland Vragen van Kamerleden. De regearingspoliitiek op het gebied der volkshuisvesting. Het Tweede Kamerlid van den Bergh heeft den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgeude vragen gesteld: 1. In de vergadering de Tweede Ka mer der Stalen-Generaal van 7 December 1926 heeft Uwe Excellentie zich als volgt uitgelaten (Handelingen, blz. 952): „Waarom is nu in de circulaire van 1925 het woord „volslagen" gebruikt en waarom is dat in de circulaire van 1926 hqrhaald? Op dat oogenblik was het woord „volsla gen" noodzakelijk, zou niet het werk, dat met groote inspanning door minister Aal- berse was bereikt, n.l. het wakker maken en het aan het werk zetten van den parti culieren bouw, weer worden verstoord Daarom moest met klem worden opgetre den. En als dat nu maar vaststaat en blijft staan, dan kan natuurlijk het woord „vol slagen" een ietwat ruimeren zin krijgen. De eenige vraag, die zich daarbij dan zal voordoen, is deze: Hoe zou de regeering bij een ietwat ruimeren zin kunnen uitko men, wanneer zij vasthoudt aan die 12.000.000? Daarop antwoord ik: Indien het blijken zal, dat er meer noodig is dan 12.000.000, dan is dat bedrag niet hel maximum. Dat is afgesproken tusschen den minister van financiën en den minister van arbeid Is Uwe Excellentie niet van oordeel, dal deze woorden duidelijk aanloonen, dat de regeeringspolitiek op het gebied der volks huisvesting sedert het verschijnen van de circulaire van 17 Maart 1926 een ietwat ruimeren zin heeft gekregen? 2. Zoo ja, hoe verklaart dan Uwe Ex cellentie, dat in de onlangs verschenen of ficieuze bekendmaking van de regeering wordt meegedeeld, dat de circulaire van 17 Maart 1926 „in haar geheel richtsnoer zal zijn" bij de regeeringspolitiek op dit gebied, zonder dat daarbij van dien ietwat ruimeren zin wordt gewaagd? den minister van arbeid, handel en nijver heid de volgende vragen gesteld: In antwoord op een door ondergeteekende den 24sten Januari 1927 ingezonden vraag heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid geantwoord, dat over de ophef fing van de Huurwetten bij herhaling advies is ingewonnen bij de daarvoor in aanmer king komende gemeenten (Aanhangsel Han delingen, vel 38, blz. 85, 2de kolom). Is de minister bereid mede te deelen: a. aan welke gemeenten en do data waar op advies is gevraagd; b. wanneer het advies bij het departe ment is ingekomen; c. de strekking, ieder afzonderlijk, van de ingekomen adviezen? Bijeenkomst R. K. Indischgasten. Men verzoekt ons te willen mededeolen, dat de volgende bijeenkomst van R. K. In dischgasten, oud-Tndischgasten en hen, die zich binnenkort in Indië denken te vesti gen zal plaats hebben op Dinsdag 15 Februari a.s. in Hotel „Witte Brug" (dus niet zooals steeds in „Huize Voor hout") des avonds cm 8 uur precies. Deze bijeenkomst, die met het oog op het een jarig bestaan der Katholieke Indische Club, een eenigszins feestelijk karakter zal dragen, kan door belangstellenden wor den bezocht, zij kunnen zich in verbinding stellen met het „Katholiek Indisch Bu reau" der Indische Missicvercruiging, de Carpentierstraat 153, Den Haag. LflHB. EH TUIHBOUW De kwakkelwinter en rozenkweekerijen. Door den bijzonder zachton winter is men to Aalsmeer in het rozonbedrijf tot do eigenaardige noodzakelijkheid geko men, reeds thans met het forceeren aan te vangen. De vorstlooze winter is oor zaak, dat de rozenstruiken £oo sterk aan het ontwikkelen zijn gegaan, dat stoken noodzakelijk werd, om hen te doen door groeien. Wordt dat nagelaten, dan was de kans groot, dat door nog intredende vorst de jonge scheuten vorloren gingen en daarmee de eerste oogst. Vóórveiling Hobaho te Lisse. Uitslag voorvciling 2 Februari, directie Hobaho le Lisse Er was voor de 3e voor veiling weer veel belangstelling en tame lijk veel kooplust. De volgende prijzen werden besteed per 100: E.v.T.: King of the Yellow 10 op 4. 910 2.40, Fred. Moore 101 op 2.60, 9l 101 1.80, Prosperity 11 op 3.10, 1011 2.50, Rose Grisdelin 114 op 2.50, 10—111 1.70, Herman Schlegel 11 op 3.La Reine 11 op 2.10, Due de Berlin 10 op 2.70, 910 1.90, Prins van Oostenrijk 1112 3.12 op 3.60, Grand Due 12 op 5.906, Waterloo 111 op 2.90, Scarlet Due 1011 2.50, Couleur Cardinal 12 op 4.70, Flam'ngo 1112 2.80, Vorm. Bril- lant 1112 4.10, Mon Treaor 114 op 4.90, Gryselora 1112 3.50, Witte Zwaan 104 op 2.Ibis 11 op 6.90, Proserpine 12 op 5.80, Rose Preeose 11 op 6.70, Brilliant Star 1112 5.20, Gele Prins 12 op 3.70, 11—12 2 90. D.v.T.: Murillo 12 op 3.10, 11—12 1.90, Imperator Rubr. 11 op 4.Vuurbaak 12 op 4.50, Couronno d'or 10411 3.80 4.111 best 4.30, Salvator Rosa 11 op 3.20, Theeroos 1112 3.Mt. v. d. Hoeff 11—12 5.20. Hyacinthen: Ew. lTnnocence 19 M. 19.18—19 16.—, 17—18 13.50, E.B. King of the Blue 17—18 22.50, Grand Monarque 19—20 22.50, 18—19 18.— E.P. Lord Balfour 17—18 17.50, E.R. Marconie 1718 19.E.R. Gigant hea 18—19 20.—, 17—18 17.50, E.B. Dr. Lie- ber 19—20 24.50, 18—19 21.—. D.w.T.: Painted Lady 11 op 2.Clara Butt ll op 1.60, Barligon 13 op 2.30, Mad. Krelage 12 op 1.50, Farnc. Sanders 12 op 1.60, Bartigon 12 op 2.Pb. de Commenet 12 op 2.60, Gcntenaire 11 op 1.60, Willm. Copland 11 op 1.90, Rev. Ewbank 11 op 1.50, Lanteme 11 op 1.60, Miss Stanley 11 op 1.20. Crocus Purp. Grandfl. 1011 2.10, 9 10 1.40, 8—9 1.—, Geel 9—10 2.70. 8—9 1.70, 78 1.30, Br. Tulp Golden Bronze 114 op 3.20. En. Nare. Poet Laurens Koster dn. 2.40, Galanthus 5 M. op 2.30, Sir Watkin dn. 4.30, Golden Spur dn. 4.10, rond 12 op 2.10^1112 1.40, King Alfred dn, 10. Victoria 4.Emperor dn. 4.201.50. Holl. Iris Imperator 8 op 1.001.10, Frans Hals 7 op 0.5(f, Rembrandt 7 op 0.90, 67 0.50, Hyac. Candidans 1820 4,40, 16—18 3.60. Aangeboden pl.m. 3.500.000 stuks lever baar. Als boven. Plantgoed hoofdzakelijk ronde maat en ongeraapt per II. li. E.v.T.Carmoisie Brillaail 46, Gele Prins 67, Couleur Cardinal 110, Ia Precieuso f 73, Mon Tresor f 102, Lady Moore 265, Brillant Star 150, Pro serpine 120, Grand Due 102, Rijzen de Zon 162. D.v.T.: Theeroos 73, Vuurbaak 105, Peach. Blossom 150, Marech. Nillo per K.G. 1.40, Murillo f 43, Mr. v. d. Hoeff 151, Salvator Rosa f 60. D.w.T.. Willm. Pitt 103, Princes Eli sabeth 51, Herodiado f 155, Bartigon. 18, Petrus Hond;us 68, Willm. Cop land zift 711 20, Genitenaire f 33. E.N. per 1000 K.G.: Ornatus Max. 1395, Glory of Lisso f 630, Sir Wat kin 380, King Alfred f 900, Poet. Or natus 2-jarig f 370, Lord Emperor f 395 Golden Spur 390, Cervanthus 2-jarig Golden Spur 390, Gervaudus 2-jarig Aangeboden ruim 60.000 K.G. Narcis sen en pl.m. 400 H.L. Plantgoed van Tulpen. mr DE ÖHHGEW&ÜG LEIMUIDEN Muziekuitvoering. Dinsdagavond gaf het fanfarecorps „Symphonie" onder de bekwame leiding van den directeur Uiter- werk, haar tweede winterconcert in do zaal van den heer Sneeboer. De zaal was tjok vol. De voorz. zeide in zijn openingswoord met voldoening te zien hoe het fanfarecorps door de ingezetenen wordt gewaardeerd. De verschillende nummers werden uit stekend uitgevoerd en door de aanwezigen aandachtig gevolg. Deze toon '.en hun insiem ming door een daverend applaus. Ook de zangnummers, uitgevoerd door de dames Angonent en Sneeboer waren keurig. Met enkele voordrachten werd de lachlust nogal HET VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Het nieuwe Duitsche kabinet. Ontevre denheid onder de partijen. De onderhandelingen tusschen Enge land en Kanton nog niet afgebroken. De tyrannie in Mexico. eens opgewekt. Tijdens de pauzo werd eei druk gebruik gemaakt van de grabboltoa welke geplaatst was ter versterking der kas De avond werd besloten met dansen. LEIDSCHENDAM. R.-K. Land- en Tuinbouwbond. Dins dag 1 Februari vierde de R.-K. Land- en Tuinbouwbond afd. Leidschendam en Om streken haar Patroonsfeest St.-Willibror- dus. Des morgens le half 8 was er H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der leden met Alg. H. Communie, waarbij bij na allen aanwezig waren en deelnamen. Des avonds te half 8 had een feestverga- dering plaats in het Patronaat De voorz. de heer v. Heiningen, verwelkomde de aanwezigen 'in het bijzonder den Pastoor en do kapelaans en de besturen der ver- schillonde vereenigingen. Hij dankt aller eerst allen voor de deelname aan H Mis en H. Comm., waardoor de leden blijk hebben gegeven met den bond mede te leven. Hij spoort het bestuur der boeren- afd. aan om te trachten die boeren, die mcenen geen lid behoeven te zijn, in de organisatie te krijgen; hij dankt het be stuur der Patroonsorganisatie voor de ge voerde actie en hij hoopt, dat allen trouw ter vergadering zullen komen Ton slot to wenscht hij allen een genoeglijken avond Door allen werd staande het Bondsli d gezongen. Dan betreedt de Weled Gestr. Heer Mr. Niemöller don kathedor, die in een kernachtige en duidelijke rede uiteen zet het onderwerp: „De bedreiging van de Export Laad- en Tuinbouwproducten", waarin spr. duidelijk doet uitkomen, dat do invoerrechten van Nederland naar andere landen veel te hoog zijn in verge lijking mot andere landen en dat hoog noo dig de invoerrechten verlaagd moeien worden, daar anders ook het afzetgebied steeds kleiner zal worden. Een welgemeend applaus en een hartelijk dankwoord van den voorz. beloonde spr. voor zijn inder daad keurige rede. Intusschen kwam de burgemeester de zaal binnen, die door den voorz. hartóliik welkom wordt eoheo- ten Dan verschijnt de gevierde humorist Luciën uit Den Haag ten tooneele Gedu rende den geheelen verderen avond heeft deze de aanwezi,ren doen schateren van het lachen om zijn aardige voordrachten, moppen cn anecdotcn, welke, zonder eeni ge schunnigheid of banaliteit, vo'lop te ge nieten waren en waarin Luciën een waar genie is. Het succes van dezen' avond was hierdoor ten volle verzekerd. Tusschen de verschillende nummers in was er voor keurige pianomuziek gezorgd. Met genoegen kan het bestuur van den L. T. B op dezen avond lerugzien. daar alles een schitterend verloop had en al len ovcrvoldaan huiswaarts keerden. LISSE. Woningbouw vereen. „Volksbelang". Gisteravond vergaderde do Woningbouw- vereeniging „Volksbelang" in het gebouw van den R.-K. Volksbond, onder voorzit terschap van den heer M. v. d. Lans Uit hot jaarverslag van den penningmeester bleek dat, naast ontvangsten en uitgavm van 44339.36, een overschot-saldo stond van 364.38. Door den secretaris werd een keurig jaarverslag uitgebracht. Aan beide personen werd door den voorz. grooten dank gebracht voor hun keurig uitgebreid verslag. Aan de orde is bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van den heer A. v. Zonneveld en J. Kuipers en tevens we gens bedanken wegens gezondheidsredenen van het bestuurslid den heer J. Schrier. Den heeren A. van Zonneveld en J. Kui pers werden bij acclamatie herkozen In de vacature J. Schrier werd de heer G. Schaap gekozen, die zijn benoeming aan nam. Aan de orde was ballotage 36 nieuwe leden. Het lid H. Groenewcgen werd ge schrapt wegens het tegenwerken van be stuursbesluiten. Do voorz. besprak in en breede, waarom het lid geroyeerd moest woren. Het betrof den nieuwbouw. Daar voor wenschte hij den grond, waarop hij zijn bedrijf uitgeoefend wordt, niet af te staan. De heer Groenewegen, ter vergade ring aanwezig, verdedigt zijn standpunt. Hij vond het inderdaad treurig, dat zijn naam op do uitnoodiging voorkwam, als geroyeerd lid. Er werd in Lisse in den bree de daarover gesproken met de «roorden: wat zal die persoon weer uitgevoerd hebben. Voorts geeft de voorz. aan do vereen, het woord om te zeggen hoe te handelen mot personen die bestuursbesluiten tegenwerken De tiSfcr G. Schaap wijst op een vastge- stclden termijn van opzegging van gehuur de perceolen en zou hot jammer pinden voor den betrokken persoon, daar hij er zooveel dagen en nachten voor opgeofferd heeft. Hij vindt de handelwijze van het Bestuur niet fraai. Do heer Zonneveld verdedigt

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 1