DE SPOORWEG GQUDA-ALPREN a.d. RIJN. "De voorz. zegt,, dat .men toch niet om die reden zulks gedaan heeft, cloch omdat 13. en W. zich meer op het standpunt stel len ••""•re krachten bij de gemeente aan i een mcdcdè'èling van' B. en W. be tref fendo de nachtelijke straatverlichting, zegt do heer Mesman zich met deze rege ling wel te kunnen vereenigen, doch hij meende dat 't noodig was om de lan taarn bij de algemecne begraafplaats ook daarvoor in aanmerking tö laten komen, omdat deze zijn licht werpt op de Rozen- laanbrug. De heer Houcfijk vindt het beter de lan taarn einde Ach terkade te laten branden inplaats der eerste in Laag-Boskoop. Een paar andere hoeren bepleiten juist het tegenovergestelde, waarop door den voorz. wordt gezegd, dat men dit nog eens na der zal onderzoeken. Aan de orde is een mededceling van B. en W. betreffende verbetering van de overscheping aan de Biezen tocht. De beer Brand zegt, dat er daar ter plaatse een betere toegangsweg moest zijn naar de Biczen en vraagt daarvoor de aandacht •van B. en W. Een voorstel van B. en W. betreffende tewerkstelling van een tweeden brug- knecht. De heer Noest bejammert het, dat daar voor nu een oudere man genomen wordt, en dacht dat B. en W. liever jongere krachten aanstelden wat ook hij beter vond. De voorz. zegt, dat het hier'toch een anr dere zaak geldt, n.l. dat men te doen heeft met iemand, die door bet sterven van z'n vrouw zijn functie verliest als weesvader, en men daardoor niet beter kan doen dan deze man dit werk te geven, waardoor ook zijn pensioen is gewaarborgd. Voorslei van B. en W. betreffende het doen van stortingen in het z.g. ovenfonds der gasfabriek. De heer Boekraad zegt, dat het fonds toch reeds sterk genoeg wordt door de ge wone stortingen en kan er zich niet mede vereenigen, dat een post van de winst en verliesrekening ook nog in dit fonds gestort zal worden. De voorzitter zégt, dat hel nu wel de bedoeling is een extra-post in dit fonds te storten, doch we moeten niet vergeten, dat de vette jaren van het gasbedrijf voor- loopig van de baan zijn, vooral wanneer we de gasprijzen met één cent gaan verla gen, waarover binnenkort een voorstel zal komen. De bedoeling is juist, dat er in de toekomst niet zooveel in het ovenfonds ge stort behoeft te worden als nu. Het voorstel van B. en \V. om te beslui ten tot onderhandsche verhuring van het perceel Kerkstraat 10, werd, na een vraag van den heer do "Wolf betref fende eenige reparatie, aangenomen. Het voorstel van B. en W. om te besluiten de gasleiding in den Otweg door te trekken tot aan de sluis werd aangenomen. Een voorstel van B. en W. betreffende levering van gas aan bewoners van het ein de van Laag-Boskoop, hetwelk behelst om dit voorloopig nog van de baan te schui ven. Do heer Houdijk bejammert het dat de gaslevering daar nog niet kan plaats vin den, vooral ook met het oog op den hui zenbouw die daardor op die plaats wel niet zal toenemen, en het is7ook voor en kelen, die daar hun kweekerij in de toe komst willen bouwen, niet aangenaam. De voorz. zegt dat wegens den smallen, weg aldaar de aanleg voorloopig nog uit gesteld moet worden. Aan de orde is een voorstel van B. en W. om te besluiten tot definitieve regeling van do jaarwedden van bet administra tieve personeel der Gemeente Bedrijven. De heer Brand zou bet beter vinden als de bescheiden hierover hij de raadsleden circuleerden, dan had men ook een betèr overzicht, want als men dat zoo eens even gauw moet inzien, weet men er niet veel van. De voorzitter geeft toe dat zulks inder daad heter is en zegt in het vervolg hier mede rekening te zuilen houden. De heer Boekraad zegt, dat B. en W. op voorstel van den directeur dér bedrijven meer uit gaven doen voor de administratie der be- rijven en kan zich niet vereenigen met steeds die opklimming naar boven. De anib tenaar, die hiervoor in aanmerking komt, behoudt zijn zelfde werktijd, en hij hacl liever nog maar een paar jaartjes gewacht Spr. wilde het electrisch bedrijf, waar voor deze uitgaven gedaan worden, maar zoo min mogelijk belasten, daar het ver bruik toch reeds zoo duur is. De voorz. zegt dat het niet de bedoeling is het electrisch bedrijf te belasten, doch dat men door deze regeling een betere verhouding krijgt bij de salarisregeling vooral ook met bet oog op de pensioenbij drage. Het voorstel werd aangenomen; echter wilde de br. Boekraad zich zien aan geteekend als te hebben tegengestemd. Aan de orde is en voorstel van B. en W. om te besluiten tot bet verleenen van een crediet voor buitengewone herstelling van bet draai werk der Gouwebrug. De beer Nijhof vraagt, of de smeden in Boskoop niet in staat zijn de brug te repa- reeron. Do voorz. zegt, dat de opgaven van de zen liem te hoog voorkwam, en hij heeft zich daarom naar elders gewend. Bij de rondvraag zegt de heer Houdijk dat bij bet wenschelijk acht voor de water levering bet aantal kubieke meters te ver ruimen, omdat bij van meening is dat men bij normaal gebruik niet toekomt met het maximum wat men voor den vast- gestelden prijs mag verbruiken. Ook de heer van Kleef spreekt zich in dezen zin uit. De wethouder van bedrijven zegt dat er nog heel veel zijn, die het maximum niet bereiken, en als er dus personen zijn, welke méér verbruiken dan moet men zulks maar betalen wat toch billijk is. Door het aantal kubieke meters te ver ruimen schept men juist ongelijke ver houdingen. De beer van Kleef bepleit nog een onbe perkt verbruik, en dan betalen naar huur waarde. De voorz. zegt dat deze aangelegenheid ♦erst nog" eens onderzocht dien te worden. öe beer van Kleef vraagt of de bestra ting aan den Zijdeweg niet vlugger kan als nu; hij beeft berekend dat als men doorgaat als nu, liet ongeveer April is vooraleer het werk klaar is, en vooral met net drukke, verkeer aldaar is het zeer hinderlijk, zoo niet gevaarlijk; De wethouder van publieke werken zegt dat hel de bedoeling is geweest om dit werkje zoo voordeelig-. mogelijk gedaan te krijgen en het zal door deze regeling wel iels langer duren. Men hoopt echter dat binnen een maand het verkeer daar weer goed geregeld kan worden. De beer Boekraad vraagt of men reeds vorderingen, maakt met de plannen tot verbetering van den Biezenweg. Do voorz. zegt dat door het vele werk deze zaak nog op afdoening wacht, doch dit zal" spoedig nog eeiis onderzocht wor den. De beer Mesman oordeelt bet noodig, dat de brug welke gelegen is voor de Ro- zenlaan verbreed zal worden. De voorz. zegt dat bet de bedoeling is de bestaande brug voor de Tuinstraat tc leg gen, wanneer deze straat wordt doorge trokken naar Réierskoop waarvoor plan nen bestaan. Dan kan me voor de Rozen- laan een nieuwe brug aanschaffen en is bet beter, zoolang te wachten De beer Mesman kan zich hiermede wel vereenigem De heer Loef vraagt of het waarheid kan bevatten dat er plannen bps laan om de aanleg van den spoorweg alhier te staken. Do voorz. zegt in geheime vergadering hierover eenige mededeelingèn te doen en wanneer de raad het noodig oordeelt kan men er daarna nog in het openbaar over spreken. Hierna ging men over in -geheime -zit ting hetwelk geruimen tijd duurde. Door den "beer Brand werd daarna nog de volgende vraag gesteld: Kan bet waar- beid bevatten dat de buizen welke per advertentie worden aangeboden, en te bou wen aan den Reierskoopschen weg, bet karakter zullen dragen van do buizen :der woningbouwver. De voorzitter zegt, dat bij ter voorko ming van teleurstelling van gegadigden moet mededeelen, dat dergelijke woningen uit schoonkeidsoagpunt aldaar niet zullen worden toegelaten. Hierna sluiting. Geboren: Lelta d. van P. v.Rijswijk pn S. G. Ramp. Adranus Petrus z. v. H. J. de Groot en M. E. Broekhuijzen. Arie Cornelis Pieter z. v. A. G. P. Spa en A. J. Smith. Ondertrouwd: J. Kamerbeek en P. van Rijswijk. A. v. Dijk en P. G. Hogendoorn. Overleden: Martinus Oostrom 73 j. Jacobus van Pruissen 80 j. Johan na de Bruin wed. van J. J. v. d. Bi, 85 j. Een tegenstander en een voorstander aan het woord. Goed geld naar kwaad geld werpers. „Het Handelsblad" bevatte dezer da gen volgend artikel onder het hoofd „Te late wijsheid", waarin wordt bepleit, om de aan leg van de spoorlijn Gouda—Boskoop Alphen a.d. Rijn niet te doen doorgaan: „In den aanvang van 1924 hebben wij dc vraag gesteld, of millioenen, die in het veen worden geworpen tusschen Gouda cn Alphen a. d. Rijn, cm daar een spoorbaan op te bouwen, onder huidige omstandig heden wel een gerechtvaardigde uitgave mochten heeten. Er werd 12 mill ie en voor gevraagd en als men de met stelligheid te verwachten exploitatieverliezen kapitaliseert) „dan komt er waarschijnlijk nog wel eens weer 12 mülioen bij. Bij die gelegenheid wezen wij ér op, aat het verwonderlijk mag hee ten, dat Boskoop'niet in den gouden tijd van voor den oorlog een sporowegverhin- ding kreeg, want dat liet een enorm goe derenverkeer heeft. Dat verkeer kon even wel te water zich zeer', welafwikkelen. Boot- en busverbindingen stonden boven dien in zeer ruime mate ter beschikking. Do Tweede Kamer, die,, zoo graag over bezuiniging praat, of boort praten, trok zich van dit alles- niets aan en Boskoop kon zich vleien met de hoop in 't spoor- boekjo te komen. Bij de volgende begrootingen inmid dels was reeds een deel van het voor heb werk te besteden geld verwerkt hebben wij nog een paar maal een poging in die richting gedaan. Wederom tevergeefs. De nieuwe Minister van Waterstaat evenwel, .die een bedachtzaam man is, schijnt, als men een bericht van do „Msbd" gelooven mag, eindeliik do moge- lijhcid te- overwegen, niet verder goed geld naar kwaad geld te werpen en op de plan nen bier een sooorlijn aan te le'ggen, terug te willen komen. De zegsman, van de „Msbd." aclit het. „onmogelijk voor de regeering om niet met dc gewekte verwachtingen rekening te hóuden". Dc daadwerkelijke belangstelling in de betrokken streek aan den dag. gelegd en het millioen, dat reeds verwerkt zou zijn, zijn andere argumenten. De beteekenis van bet eerste willen wij niet onderschatten. Dat de provincie en de gemeente te samen één milloen a fonds perdu wilden biidragen is ongetwijfeld iets van beteekenis. Maar dat besluit werd ge nomen, voordat do autobus en de vracht auto de beteekenis kregen, die ze nu bob ben cn bovpndien staat tegenover den steun uit de,streek het. latere verzet van het gemeentebestuur van Waddinxveen een dér gemeenten, die van deze spoor wegverbinding zou profiteeren tegen de uitvoering. Het reeds verwerkte millioen is even wel lieelémaal geen argument- Een zon daar, die zich bekeert, is wel iets waard, ook al heeft hij veel geld stukgeslagen, omdat er nu waarborg is, dat hij niet ver der geld noodeloos spendeert. Bovendien niet al het „verwerkte" geld is weg. Een groot deel van dit bedrag is besteed voor aankoop van gronden. Aannemende, dat daarbij riet al te economisch te werk. is gegaan, moet althans een belangrijk deel van dit geld door weer verkoopen van die gronden zijn terug te vinden, wanneer de aanleg van dezen spoorweg niet doorgaat! Voor het overige geldt de oude les: take your loss and look happy. Wanneer het geld, dat aldus bespaard wordt besteed aan de toch hoog noodige verbetering der wegen in de betrokken streek, zou die waarschijnlijk weinig slech ter en althans veel economischer worden geholpen. Wij hopen dan ook van harte, dab het. bericht van de ..Msbd." juist moge blijken."" Een levensbelang voor het centrum der boomkweekerij. Do burgemeester van Boskoop, de heer P. A. Colijn, schrijft, naar aanleiding van dit artikel aan „De Maasbode": „Hoewel door ons tot.beden nimmer werd ingegaan op ingezonden stukken of couranten-artikelen, welke de noodzake lijkheid van afbouw van den Spoorweg Gouda-Boskoop-Alphen in twijfel trokken, noodzaakt het artikel van Vrijdagavond onder het opschrift „Te l:\te wijsheid" in het Handelslólad verschenen, ons dit inge nomen standpunt te verlaten. Wij zien ons hiertoe genoodzaakt, omdat wij liet gevaar niet denkbeeldig achten, dat ook ten opzichte van dit vraagstuk in vervulling zou gaan het algemeen beken de: „indien men de dingen maar dikwijls genoeg herhaalt, dan worden ze ook, al zijn ze onwaar, ten slotte door de massa "geloofd". Allereerst de- gemaakte opmerking, be tref fcnrle de kosten.- -Herinneren wij ons goed, dan werd 'n tweetal, jaren geleden door bet „Handelsblad" als totaal-kosten voor den aanleg.genoemd een bedrag van f 14.000.000. Met het nu genoemde cijfer van 12 millioen, is men weliswaar iets dichter bij de waarheid gekomen, doch er blijft nog immer een groot verschil tus schen de do.or het „Handelsblad" vermeen de- en de werkelijke kosten. De begrooting voor onteigening en aan leg met alle bijkomende werken 'werd in 1916 becijferd op f 2.400.000. Aan de hand van de thans bekende cij fers der kosten van onteigening en reeds uitgevoeidc werken,kan veilig worden aangenomen, dat de kosten bet normale indexcijfer, hetwelk voor dergelijke wer ken op 2 gesteld ka.ri worden, niet zullen overschrijden, zoodat vliet totaal van liet benoodigde kapitaal op niet hooger dan f4.800.000.behoeft- te worden uitgetrok ken» Van clit bedrag van f4.800.000.is reeds verwerkt ongeveer f 1.500.000.zoo-dat nog uit te geven overblijft, een bedrag van f 3.300.000. Do participatie' van Provincie en streek in dit bedrag is f 1.000.0000 (van Boskoop alleen f 120.000.—), zoodat voor het Rijk nog overblijft, een uitgave van f2.300.000. Waar de totstandkoming van de lijn een zaak is geweest van langdurig overleg tus schen Rijk, Provincie en gemeenten, lijkt ons het door de „Maasbode" ingenomen standpunt volkomen juist, dat een derge- liik werk, waarvoor nog in het najaar van 1926 de uitgetrokken post op de Water- staatsbegrooting ten bedrage van f 900.000 zonder eenig verzet van de zijde der Sta- ten-Generaal werd aangenomen, niet met een enkele handbeweging kan worden "stopgezet. Do stellig gewekte •Verwachting, dat de spoorwegverbinding- tot stand zou komen, heeft er toe geleid, dat het bedrijf to de zer plaatse zich meer en meer »s gaan in stellen op snel vervoer oh'met name de ro* zencultuur onder glas tot groote uitbrei ding. is gekomen, zoodat bij stopzetting van den aanleg tot schadeloosstelling op ruime schaal zou dienen te worden over gegaan. Hebben wij dus ernstige bezwaren tegen de door het „Handelsblad" gemaakte be cijfering van f 12.000.000 plus f 12.000.000 is f 24.000.000.die dus wel sterk afwijkt van de onze van f 2.300.000.ons bezwaar richt zich ook tegen de voorstelling der zaken, door dit blad gegeven. Als gesproken wordt van de millioenen, welke „in het veen geworpen worden tus schen Gouda en AlpHen", brengt men de zaak in een sfeer, waarin rustige beschou wing beel moeilijk wordt. Het vraagstuk dient tot deze bescheiden proportie te worden teruggebracht of de Regeering, naast de bestede gelden en be halve de op de begrooting 1927 uitgetrok ken f 900.000.nog f 1.400.000 zal dispo nibel stellen om een cultuurcentrum als Boskoop is een handelscentrum van na tionale en internationalo beteekenis aan het spoorwegnet aan te sluiten. Niet liet antwoord op de vraag of de 14 K.M. spoorweg tusschen Gouda en Alphen zal rendabel zijn, is voor dit vraagstuk be slissend» Een dergelijke overweging, al betreft het dan werken van veel grootere betee kenis, geldt evenmin bij do Maaskanalisa tie, bij de verbinding van Amsterdam met den Rijn, bij den zeeweg naar Dordrecht of bij een vissc.hershaven te Scheveningen. Beslissend is de vraag of de economi sche beteekenis van de ^streek, terwille waarvan de werken worden, ondernomen, een belangrijke uitgave gewettigd doet zijn. In ons speciale geval gaat het. er werke lijk niet om,-,geld in het veen te gooien", want „dat stukje veen" van 700 H.A. voert jaarlijks voor ongeveer voor f6.000.000.— aan boomkweekeri.j-proclucten uit en be- invloedt daarmee onze handelsbalans op zeer gunstige wijze. De kweekers op dat stukje „veen", zijn werkelijk niet de menschcu om steeds op anderen te leunen, weten terdege zelve de. handen uit den mouw te steken, maar zien zich geduren le dc laatste jaqren, mede door onze averechtschc tarievenp: 1 itiele, ten zeerste gehandicapt. Amerika is gesloten. Engeland vertoont neiging daartoe, Hongarije belemmert den invoer in sterke mate. Oostenrijk doét zulks eveneens, zoodat behalve Scandina vië tenslotte Duitschland het land is, waarop onze uitvoer zich zal hebben te richten, een land, dat echter door hooge tariefmuren den invoer zeer bemoeilijkt. Waar het ons niet mogelijk is verbete ring in den toestand te verkrijgen door wijziging van de tarieven, is de eenige weg, welke nog openligt, die van sneller en goedkooper vervoer. Wat dit laatste betee- kent, kan blijken uit een vergelijking tus schen het vervoer van producten van uit Gerit en Boskoop, de béide concurrenten i.z. den handel op Duitschland. Wordt een te Alphen geladen wagen door vervoer te water, overscheping en expeditie in Al phen, belast met een bedrag van ongeveer f 50.in Gent bedro gen deze kosten niet- meer dan 20 francs of f 1.40. Dit zijn nu de resultaten, welke beveikt kunnen worden met bet door het „Han delsblad" aangeprezen vervoer te water, tèrwijï antotractio voor het vervoer van onze producten geheel eri al buiten be schouwing kan blijven. Het feit dat men in Boskoop ook nu nog unaniem den spoorweg verlangt, dat men nog gaarne bereid is bet bedrag van f 120.000.beschikbaar te stellen, wiist er-toch wel op, da-t er bier niet de geringste kentering gekomen is in de over tuiging, dat de sooorwegverbinding' een le vensbelang voor Boskoop is. Indien nu Waddinxveen in tegenstelling met bet aanvankelijk ingenomen stand punt meent, dat totstandkoming van den snoorweg niet meer noodzakelijk is, zou o.i. deze nieening geformuleerd moeten! worden „niet. meer noodig voor Waddinx veen". In de beoordeeling van de vraag of déze laatste meehing juist is, treden wi} niet. Wel staan twee dingen onomstootelijk "\rst, n.l. dat eenerziids de beteekenis van Waddinxveen als landbouw- en industrie plaats, welke beteekenis wij geenszins on derschatten, bii de totstandkoming van den snoorweg, althans bij de behandeling van bet wetsontwprn in de Staten-Gene- vaal in 1916, waarbr o.m. de beeren Jbv. Van Doorn, Van Wiebon, Ruteers, De Merité ver Loren on Minister Lelv het "woord voerden, bliiVons de .handelingen der Tweede Kamer, niet in het geding is geweest, anderzijds liet verzet van Wad dinxveen zoo zeer begeerde spoorwegha ven uit. het plan te moeten lichten., Uit dit laatste. zou de conclusie mogen worden getrokken, da-t doov de niet-imvilliging van ei<ren verlanocns_ Waddinxveen het ruime standpunt der str eekbei an gen uit 't oog heeft verloren; De ruimte, welke in een dagblad voor een stuk als dit gevraagd kan worden, noodzaakt ons af te zien van een uiteen zetting van al de belangen, welke met de totstandkoming van dezen snoorweg voor Boskooo, verband houden. Wii vertrouwen intusschen, dat. liet „Handelsblad" zijn wellicht op onvolledige georevens berusten de meèning, na kennismaking van ons ar tikel, zal willen herzien." berichten NOODLOTTIGE AUTOBOTSING. Een gewond Duitsch matroos het slachtoffer. Tusschen Ten Boer en Garmerwolde is gisterenochtend een auto van de garage „Dag" te Delfzijl, waarmede de Duitscher L M, matroos van het te Delfzijl liggende stoomschip „Dirksland", ziek naar Gro ningen .werd vervoerd, in groote vaart te gen den van Groningen komenden auto's van notaris Koster uit ten Boer Opgereden. Reide auto's werden ernstig beschadigd. De Duitscher, werd dood uit den aut° *e voorschijn gehaald, terwijl de chauffeur ernstige verwondingen bekwam. De inzit tenden van den anderen wagen kregen slechts lichte kwetsuren. Do botsing ontstond doordat de chauf feur van den van Delfzijl komenden auto probeerde een vrachtwagen, vóór den an deren auto. langs, te passeeren. Het lijk ie naar het ziekenhuis te Groningen over gebracht. Auto tegen een boom gereden. Te St. Laurens is Zondagmiddag een auto, bestuurd door door M. uit Vlissin- gen, door slippen tegen een boom gereden. De heer de G. uit VJissingen sloeg met zijn hand door de ruit en hem werd de posslag ader afgesneden. Overbrenging naar het gasthuis te Middelburg was noodzakelijk. De zwaar beschadigde auto werd in beslag genomen. Een aanvaring. Een man verdronken. Men meldt ons uit IJmuiden: Het- uit gaand tankstoomschip „Amsterdam" is gistermorgen bij zwaren mist in bet Noordzeekanaal in aanvaring geweest met de binnenmotorboot „Eendracht IV", waar bij een der opvarenden van laatstgenoemd vaartuig overboord sloeg en verdronk. De „Eendracht" is om zinken te voorkomen aan den grond gezet. Van schade aan de tankboot „Amsterdam" is niets bekend. Deze wordt door den dikken mist in het Noordzeekanaal opgehouden. Verdronken. Zondagavond is de 12:jarige A. Kamp man te Holysloot (gem. Sleen) door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Carbidonlploffing. Het 12-jarige zoontje van den heer J. de B. te Steenwijk had gisteren eenige sneeuw in een leege carbidbus gedaan en hield er toen een brandende lucifer bij. Met een geweldigen slag vloog de bus uit c-lkaar De jongen werd ernstig aan bet ge zicht en de oogen verwond. Hij is per auto r-anr een ziekenhuis le ZavoIIc gebracht. DE ROOFMOORD TE DEN HAAG. Een confrontalje. Zondag heeft een hoofdinspecteur der Haagsche politie te Amsterdam onderzoek gedaan naar-de verblijfplaats van den Ant'- werp'schen koopman M. Krall, van wien verondersteld werd, dat hij belangrijke aan wijzingen zou kunnen geven in verband met de beruchte moordzaak aan het Bezui- denliout. Vooral hechtte men beteekenis aan de confrontatie van dezen persoon met een ander, die zich niet in arrest bevond, maar wiens eventueele herkenning door Krall niettemin een belangrijke aanwijzing zou kunnen opleveren. Het is den hoofdinspecteur, gelijk ge meld, niet gelukt Krall in de hoofdstad vinden. Hij heeft zich wel is waar vervoegd aan eenige adressen waar deze bleek ver toefd te hebben, maar hem zelf heeft men niet aangetroffen. De politie heeft dan ook haar pogingen voortgezet te Antwerpen. Daar. is hot ge-> lukt contact met dén heer Krall te verkrij-- gen. Deze was aanstonds bereid mede naar Den Haag te gaan voor de door de politie gewenschte confrontatie. Deze heeft gister avond plaats gehad, maar met negatief resultaat. Hiermede is het spoor, dat de politie meende gevonden te hebben, valsch gebleken. Dé politie stelt thans haar onder zoek in een andere richting met groote. energie voort. Belangrijke aanwijzingen je, een of andere richting heeft zij evénwel óp het oogenblik niet. Inbraken. In de laatste dagen zijn te Halfweg, Haarlem en Overveen weder, verschillends inbraakjes gepleegd. In den nacht van Za terdag op Zondag werd ingebroken in de perceelen 91 en 95 aan den Kleinen Hout weg te Haarlem, waar o.m. gouden 'ringen en andere kleine voorwerpen werden\geslo- len. Voor den tweeden keer werd iri het M. T. S.-gebouAv ingebroken, echter dit maal kon f den) de dief (ven) niéts van zijn (hun) gading vinden Te Overveen werd in een villa aan den Wilhelminalaan een groote partij loo- den pijpen, gordijnen en koperen kranen gestolen. Verdacht van dien laatsten dief stal heeft de politie zekeren J. C. M. van zijn bed gelicht en in arrest gesteld. De nolitie meent voldoende aanwijzingen te hebben om M ter beschikking van de Justitie te stellen. Wat betreft de eerstgenoemde inbraken, daarmede.heeft M niets uitstaande. Zondagnacht werd een poging tot in braak gedaan bij do reeds bejaarde gebroe ders Dekker, aan de Westzijde te Zaandam. Tijdens 'het onderzoek der 'inbrekers* in de slaapkamer werd een der gebroprlers ech ter wakker. De indringers, die hun plan daardoor verijdeld zagen, probeerden den man, door hem een slag op'het hoofd" toe" te brengen", bet 'zwijgen op te leggénj Door het hulpgeroep 'van den mah moesten zij zich échter ""uit" dé voeten maken, zonder gele genheid te hebben iéts van hun gading mede' te nemen' Winkeldiefstallen opgehelderd. Eenigén "tijd geleden werd bij de politie te Amsterdam aangifte gedaan, dat uit een winkel in mode-artikelen in de Javastraat in den loop van eenige maanden veyscllil lende van die artikelen vermist werdén. Het onderzoek deed Blijken, dat bet meeren deel van! bet vermiste bij opkoopers was. En dezen wezen een persoon aan als zijnde de man, die hel goed, dat een bedrag vg.n ruim 4000 [vertegenwoordigt, verkocht had. De vrouw, die het filiaal drijft, kwam tot de pijnlijke ontdekking, dat haar man, die met den winkel overigens niets..te ma ken had, de dader Avas. Hij is naar het bureau Linnaeusstraat overgebracht en zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. Een ontrouw penningmeester. Voor eenige jaren is door bet personeel van Hoogovens te Velzen gesticht een coo- bende, de leden op goedkoopc en makke- peratieve inkoopvereeniging, ten doel heb- lijke manier le helpen aan verschillende verbruiksartikelen. Deze vereeniging, hoewel "een onderdeel zijnde dérpersonpelorganisatie, Averd ge heel afzonderlijk beheerd, dochde penning-; meéster der pcrsoneel-vereeniging, die' het volle vertrouwen van het gèheelé personeel bezat, was tevens belast, met de admini stratie en het beheer der gelden van de inkoopcentrale. Deze penningmeester is- er niet de aan hem toevertrouwde géiden, tot een geza- melijk bedrag van 2135, van door. In een, aan zijn vrouAv, die tijdelijk te Alblasserdam bij haar ouders verblijf hield, gericht schrijven, deelde hij mede, dat hij, als zij dit bericht onlvong, reeds eenige dagen op zee zou zijn. De vrouw heeft dit schrijven ter kennis gebracht van bet bestuur der inkoopven- eenigjng,dat. aangifle' bij de poljtie beeft gedaan. Diefstal van rijwielplaafjes. De politie te Gouda heeft .één uitge breid complot ontdekt van stelers en he lers van rijwielbelastingplaatjes. Ver schillende personen zijn aan een verhoor onderworpen. Een groot aantal rijwiel plaatjes was hier gestolen. Ook diefstallen, welke niet aan de politie 'waren medege deeld, zijn thans ontdekt Poging tot brandstichting. De polilife te Enschedé heeft bij toeval een poging tot brandstichting ontdek. Bij zekeren W aan den Losserschenweg Avas- namelijk een binnenbrandje uigebroken, dat door de buren werd gebluscht. Bij on derzoek door de politie bleek dat er in een andere kamer tusschen oud papiei eên, kaars stond te branden en dat deze kaars in verbinding stond met een' lont. De brand stichter heeft bekend en is ter beschik king van de justitie gesteld. Op een trein geschoten. De directie der Spoonvcgen heeft aan gifte gedaan van het feit, dat Vrijdagmid dag op een trein, komende van Rotterdam in de richting Den Haag door (een) onbe- kende(n) is geschoten, Avaarbij een ruit van een coupé, is verbrijzeld. Niemand' werd getroffen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4