KWATTA^ Dat's HWVTTV INGEZONDEN MEDEOEEUfSG VOLLE MELK REEPEN Paard op ho! gestagen. Een wielrijder gedood. 0. I.'lag omstreeks balf twee sloeg op het Damrak te Amsterdam een paard, dat voor een boutwagen gespannen was, door onbekende oorzaak op bol. Van don anderen kant naderde op dat oogen- blik een auto der Posterijen. De heer J. Ê'paan, dircteur van het bijkantoor der Tncassobank aan het Damrak, die per fiets passeerde geraakte beklemd tusschen den wa-jen en den postauto. In zorgwekkenden toestand werd hij het hotel „De Postwagen" aan het Damrak binnengedragen, waar aanstonds medische liuln werd verleend. Door den G. O. en G. D. werd de beer Spaan naar het Binnengasthuis vervoerd, waar bij bij aankomst overleden bleek te zijn. De ter assistentie geroepen geestelijke heeft bet slachtoffer op den tocht naar het gasthuis vergezeld. De heer Spaan wa6 ongehuwd. Verdronken. To Schijndel is het 2-jarig kind van den heer S. P., in een put geraakt en verdron ken. Kind verbrand. In het ziekenhuis te Heerlen werd opge nomen een 3-jarig kindje van P. te Rem- burg, dat in een onbewaakt oogenhlik in een tobbe met beet zeepsop was gevallen en ernstige brandwonden had opgeloopen. Door een steen getroffen. Te Venlo viel gisteren op onopgehelder de wijze een radiaalsteen van een in aan bouw zijnden schoorsteen voor een waren huis. De schoorsteen had reeds een hoogte van 19 meter bereikt. De op den grond wer kende opperman P. W. werd door den steen, die een gewicht had van 3.5 Kg. op het hoofd getroffen. Bewusteloos werd de jongeman naar het R- K. gasthuis „St. Jo seph" vervoerd, alwaar schedelbreuk ge constateerd werd. Er bestaat weinig hoop op behoud. Auto omgekanteld. Gisterenochtend is op den Haagweg te genover de Groenlenveiling te Loosduinen een auto omgekanteld, doordat de chauf feur te veel uithaalde en daardoor tegen een boom reed. De bestuurder, de 21-jarige v B. H., viel door den schok uit den auto en raakte tusschen de carrosserie en den boom bekneld. Hij bekwam eenige vrij ernstige kneuswonden. De eenigste passa gier, de 18-jarigo G. P., werd eveneens bekneld tusschen den auto en den boom. Beide personen werden in bewusteloozen toestand door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is echter redelijk. Ontsporing. Men meldt uit Gemert aan het „Hsgz." d.d. 12 Januari: Gisterennamiddag is de goederentrein, gaande van de richting Den Bosch naar Helmond, halverwege Erp Gemert uit de rails geloopen. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor, terwijl eenige materieele schade werd geleden. Het verkeer had eenig oponthoud. HET DRAMA TE ZUNDERT. Is er te vroeg geschoten? Omtrent het nachtelijk drama, dat zich Dinsdagnacht omstreeks half vier in het „Wapen van Nassau" te Zundert heeft afgespeeld, verneemd het „Dagbl. v. N. Br." nader van de zijde van de familie van den verslagene: Stan Vermeiren was Maandag naar de Bredasche veemarkt geweest voor den koop en verkoop van vee. Daar ontmoette hij een collega uit Achtmaal. Des avonds laat keerde men met een auto van Van den B. uit Ginneken naar Zundert terug, waar V zijn vier gasten nog even wilde ontha len op een boterham. De auto bleef buiten staan. Even later kwam de veldwachter mededeelen dat het licht van den wagen onvoldoende was en proces-verbaal volgde. Dit proces-verhaal moet nog door twee andere zijn gevolgd: een wegens verboden plaats voor het neer zetten van een auto en een wegens vloeken, omdat de verslagene op eenigszins ruwe wijze tegenover de politie zijn ontstemming to kennen gaf over het herhaaldelijk optre den der politie heeten, is ieder jaar zelfs grooter gewor den. De 160 bunders zwaren, leemachtigen kleigrond zijn met zorg van afwaterings kanalen voorzien, worden met verstand bewerkt en beteeld, deels voor de boerde rij, deels voor den handel. Bijzonder heeft Jacques zich toegelegd op het verbouwen van suikerbieten. Hij is een der grootste vijanden om alles maar op zijn ouds te laten en te doen. Wel spotten sommigen, zooals Soupot, met zijn kleine, stevige bieten van groot suikergehalte en hebben meer op met grootere soorten, doch die verstand van zaken hebben, staan ver baasd over Jacques' verstandig en kundig beheer. Een tijd lang staat Jacques zoo, heel zijn bezitting in een blik van liefde omvat tend, tot opeens een grove 6tem hem doet schrikken. „Is Mijnheer de la Ferlandière soms ver dwaald 1" Jacques keert zich om, en ziet daar de brievenbesteller aankomen, hijgend en zweetend naast zijn fiets. „Kijk, ben jij daar, Sylvain?" De besteller lichte zijn pet even op: „Juist, Mijnlier Jacques, hier is Sylvain Quattepanche met huid en haar. Is het soms te veel gevraagd, dat ik En Sylvain haalt zijn tasch naar voren, zoekt in een der zakken en haalt er een bundeltje kranten en brieven uit, die hij den jongen graaf overhandigt. „Indien u zoo goed wil zijn tenminste, Mijnheor Jacques!" „Wel, wat een luierik! geef maar hier. Wil io niet meer op Ferlandière zijn! Ik dacht, dat er een goed glaasje te krijgen Iniusschen was de zakenvriend uit Acht maal even naar zijn woniug gebracht. Het gezelschap bestond nu verder uit drie mannen (twee uit Ginneken en de slager V.) de vrouw van V. en de dienst bode. In totaal derhalve uit vijf personen. Dit gezelschap trok zich in do huiskamer van Vermeiren terug, waar men met den en praten den tijd sleet. Iniusschen was het ruim 3 uur in den nacht geworden. Eensklaps werd er voor de vierde maal geklopt. Twee marechaüsses stonden direct in de gang. Vermeiren was spoedig zijn vrouw gevolgd. Tot dezen zeide een (^er marechaussees: „Vermeiren, wij moeten bier zijn". Vermeiren moet daarop hebben geant woord: „Je kunt alleen het café onderzoe ken"., Ter verduidelijking diene dat V. geen vergunning had. Hij beheerde behalve een slagerij ook een hotel. De wachtmees ter antwoordde dat hij ook in de huiska mer en keuken wilde wezen. Vermeiren vroeg toen inzage van het bevelschrift van den burgemeester. Do marechaussee moet, naar men liet blad van voormelde zijde verklaarde, zijn machtiging hebben vertoond, maar tevens den gummistok hebben gehanteerd, waar mee Vermeiren on het hoofd werd getrof fen. Vermeiren viel 'oen ongewanend den marechaussee aan, hetgeen door de vrouw, dienstbode en vermoedelijk ook door de aanwezigen moet zijn cecon^tatoerd. Het licht in de gang brandde. Do marechaus see moet toen foroepen hebben: „Vermei ren, wij schieten!" Juffrouw Vermeiren sprong toen voor haar man en smeekte niet te schieten en te derken aan haar twee jeugdige kinde ren. De marechaussees stieten de vrouw van zich af en drongen het café binnen Een schot knalde ep Vermeiren werd in liet hepn getroffen. Hij viel. maar richtte zich direct op en hep wankelend (oe op den marechaussee die schoot. Fen tweede sciiof brandde los en trof Vermeiren in de zijde. "Weer viel de sla«rer neer. maar weer richtte hii zich on. Eensklaps zonk de man neer achter het biljart, waarop een derde schot viel. dat Vermeiren m'ddon hoven in don schedel trof Onderwijl riepen de helde vrouwen om eenadc. De man richtte zich nogmaals op: de vrouw ving hem op, waarna heiden vielen: de man was dood: de vrouw bewusteloos. Er war»n geen waarschuwingsschoten gelost. Toen do vrouw haar bewustzijn herkregen had. toonde een der marechaussees een uitge sleten broodmes, dat aan liet gezin Vermei ren toebehoorde. Dokter de W. en een priester waren aan stonds ter plaatse maar konden geen hulp meer bieden. De burgemeester nam zoo spoedig mogelijk een verhoor af en ook het parket uit Breda was Dinsdagmorgen weldra met dr Hulst uit Leiden ter plaatse om het onderzoek te leiden. Het hik is naar Breda voor sectie-onderzoek overgebracht. Naar het blad verder verneemt moe' drankwetoverlreding niet zijn vastgesteld en is Vermeiren te°en de politie alleen zoo opgetreden, omdat hii als hotelhouder meende in zu'n recht te zijn. De politie bewaart omtrent'het gebeurde het stilzwijgen. De politie-inbrekers te Rotterdam. De in beslag genomen sieraden. Langzamerhand komt er iets meer klaar heid in de geruchtmakende zaak tegen den gearresteerden ontslagen en den eveneens ir hechtenis genomen nog in dienst zijnden politieagent te Rotterdam. Een nieuwe arrestatie, te weten van den 33-jarigen W. T., die meer afweet van eenige van diefstal afkomstige sieraden waarbij de reeds aangehoudenen ook be trokken schijnen te zijn, is gevolgd, terwijl bovendien nieuwe in beslagnemingen van waardevolle voorwerpen plaats vonden. Niettemin staat men, temeer door de haast ongelooflijke nieuwe inbraak bij Ame_ ling Merkes op den Goudsehoweg 168, die gisternacht plaats vond en waarhij op nieuw voor vele duizenden aan sieraden werd ontvreemd, thans nog in vele opzich ten voor raadselen. De zaak wordt intusschen steeds span nender en opzienbarender. De taak der po litie om thans klaarheid te brengen is niet gering. Omtrent de inbeslag genomen sie raden in het huis van den politieagent Br. aan het Reigerspad is thans het volgende te melden: „Vroeger „Wat vroeger? dat is toch altijd nog zool" „Best mogelijk, Mijnheer Jacques, maar ze geven me de kans niet meer, om ervan te proeven, die menschen daarginds met al hun gojakker en "Vooruitgang! Dat laatste woord wekte aanstonds bij Jacques de heele reeks bittere gewaarwor dingen weer op, die hij in die raadszitting had gevoeld, maar die door de vredige kalmte van den avond en de omgeving bij na ingesluimerd waren. „Wat, vooruitgang? Ge zult daar toch niets kwaads van zoggen, hoop ikl Ge weet toch zeker al, dat we hier gauw fa brieken zullen hebben, die van 't spoor, en leerlooierijen voor schoenen van alle soort komen er." „Of ik dat weet! ik ben onderweg al een dozijn dronken kerels tegen gekomen." „Maar mijn goede vriend Sylvain, wat ben je toch een aartsdommerik," lachte Jacques. „Hoe ver, ver achter ben je bij den nieuwen tijd „Wil ik u eens zeggen, wat ik denk?... TJ weet, hoe ik uw glaasje weet te waar- deeren, ik heet nu eenmaal niet voor niets Quattepanche! Begrijpt u me...?" „Volkomen. „Nu, tot verleden jaar toe, waren we met vieren voor Val d'Api geen een min der!" „Vier? dat is toch niet waar.?" „Niet waar...? Hier zijn ze: Henry ging naar Frilleux. Gig-out bezorgde Bresolettes. Etionne maakte de reis van Blanc-Buis- son naar Bois-Roux, 'een kolossaal eind door 't veld heen. En uw onderdanige, Syl- Het grootste gedeelte der sieraden is ge ïdentificeerd. Bij mevr. de wed. Van Leeu wen wonende Schiedamscheweg 94 te Vlaar dingen, werd op 21 Nov. jl. een inbraak gepleegd. Van het daar gestolcne heeft de politie thans o.a. onder zich een gouden schakelarmband ter waard© van 850 gul den, een gouden slangenarmband, een da- mesring met diamant, gouden heerendas speld met brillant, gouden blousenspeld met paarl, 2 goden halskettingen, gouden ring, gouden schalmketting, camé in goud gevat, gouden potlood, Vouden broches en andere sieraden o.a. met diamanten bezet. Van een inbraak te Hillegersberg af komstig bleek o.a. een in beslag genomen met paarl, 2 gouden halskettingen, gouden De sieraden die in beslag werden geno men werden weggehaald op drie verschil lende adressen in Rotterdam. O.a. is hier bij een gouden armband een dito broche en eveneens gouden horlogeketting. Een goede vangst. Door de politie te Amsterdam, is een 21-jarig jongmensch aangehouden, waar mede zij. naar achteraf is gebleken, een goeden slag heeft geslagen. Ongeveer zeven jaar geleden kwam dit jongmensch in betrekking hij een firma in ijzerwaren op de Gelderschekade aldaar. In November 1925 verliet hij deze firma om in een betere betrekking te komen. Ofschoon hij den vorigen zomer werkloos was, leefde hij royaal met vrienden. Thans is gebleken dat hij toen een be zoek heeft gebracht aan het perceel, 'waar in de firma in ijzerwaren is gevestigd Door het belendende huis, dat een z.g. open trap heeft, is hij op het dak geko men en door het opentrekken van een luik, kon hij het kantoor binnendringen Hij wist van vroeger, waar de sleutel van de brandkast was geborgen. Men dien s'.eu tel maakte hij de kast nncn on n m r5(V) mede. Hij verzuimde den sleutel op zijn p'aats te hangen en toen deze den volgen den morgen noodig was, werd hij vermist, waardoor, ook doordat een draad aan hst luik werd gevonden, kwam vast te staan, dat er was ingebroken. De politie, die van de zaak in kennis werd gesteld, zocht vergeefs naar den dader. In Augustus j.l. werd wederom op de zelfde manier c-en bezoek gebracht hij do firma. Ook nu werd een luik op het dak geforceerd. In het kantoor werden een paar lessenaars opengebroken. Zestig gulden, benevens de inhoud van een paar spaarbusjes, werden medegenomen. Ook nu gelukte het de poljtie niet den dader <e ontdekken. Dezer dagen echter kreeg de firma uit Amersfoort het verzoek om goederen te leveren. Alvorens men deze bestelling uit voerde, raadpleegde men de hoeken, waar uit bleek, dat men reeds vroeger zaken - met de Amerfoortsche firma had gedaan, doch dat deze firma nog een schuld had van ongeveer 200. Te Amersfoort werd een kwitantie gepresenteerd voor dit be drag en toen bleek, dat deze post al be taald was per pestkwitantie. Een onderzoek werd ingesteld en men kwam tot de' ontdekking, dat de vroegere bediende vermoedelijk het geld geind had. Dit heeft hij thans bekend. Hij deelde mede, dat hij hij zijn laatste ongenood be zoek aan de firma in een kaartsysteem, dat hem bekend was, had nagedaan, dat de Amersfoortsclie firma nog J 200 schul dig was. Hij noteerde het bedrag, ver scheurde de kaart, waardoor later geen kwitantie werd uitgeschreven, en inde zelf per postkwilantie het geld. Dit is thans door toevallige omstandig heden uigekomen. Bij een huiszoeking bij het jongmensch werd een aantal bontman tels gevonden, welke afkomstig bleken van een inbraak, die in November j.l. op de Heerengracht heeft p'aats gehad. Aan vankelijk ontkende de jongeman deze in braak, te hebben gepleegd en zeide de mantels te hebben gekocht. Vingerafdruk ken, die indertijd werden genomen, waren evenwel een betrouwbare aanwijzing. Ten slotte heeft hij ook deze inbraak bekend. Ce meerdaanslag te Roisertiam. Omtrent den moordaanslag te Rotter dam met een revolver op de 28-jarige vrouw Dinsdagavond in de Zwijnenstraat 11, door een Argentijnsch zeeman gepleegd, kunnen nog geen nadere bijzonderheden gemeld worden. Men vreest, dat de dader terstond de stad heeft verlaten en hoopt «lechls hem ergens aan de grens te pakken te krijgen. Telefonisch werden pistoren on- vain Quattepanche, hier tegenwoordig in levende lijve, had voor zijn rekening: Fer landière, de Abdij, Fumegon en Neigerie, wat meer dan genoeg was voor mijn 180 pond. En nooit, Mijnheer Jacques, nooit in die tien jaar, zoo waar als ik hier sta, heeft iemand ooit iets te klagen gehad: zomer.of winter deed ieder geregeld en op zijn gemak de rondte, zei iedereen goeden avond of goeden morgen! Met iedereen was ik bevriend, kreeg mijn drupsko op de Abdij, en een kostelijk hoor 1 een bord soep op Hauts-Buttes, en wandelde om 3 uur terug, een smakelijk pijpke rookend. '8 Avonds tuinierde ik een beetje op de pastorie, en dat gaf me al een zoet winst je van 260 francs per jaar. Maar 't was te mooi om lang te kun nen duren, daar moest vooruitgang ko men „Maar ge hebt nu toch eens fiets om uw bestellingen te doen." „Wel ja, praat eens over die fiets! Wat een onding! neem me niet kwalijk, dat ik het zeg. Zeker, zeker, een lollig ding voor stadsche lui, die gaan en terugkeeren als ze 't graag doen en mooie wegen kunnen uitkiezenvoor renteniers, die duiten genoeg hebben om al hun stukken te be kostigen maar voor mijis de fiets een ongeluk." „Maar Quattepanche tor!-!" „Een ramp „Dat is toch te veel gezegd?..." „Nu luiste dan maar eens een oogen hlik. Op een goeden morgen komt de postdirecteur naar mij toe en zegt „Quat- jj tcpanche, mijn jongen, ge krijgt een mooie fiets van do posterijen, hoor!..." j! „Hoe is 't mogelijk! zog ik zoo, heefe- s middellijk alle grensstations gewaarschuwd en met het uitvoerige signalement van den Argentijn in kennis gesteld. De toestand van de vrouw was gisteren tamelijk bevredigend. De kogel kon echter niet uit haar lichaam worden verwijderd. Onveilig Twente. De omgeving van Rijssen wordt onveilig gemaakt door dieven. Zoo werd, zooals wij reeds meldden in het hulppostkanloor van het naburige Bornerhroek ingebroken. Voorts poogden in het Enterbroek gister nacht, vermoedelijk dezelfde personen, in een afgelegen boerderij hun slag te slaan. De boer, die zijn hond losliet, wist de die ven op de vlucht te jagen. In de omgeving van Rijssen zijn Dinsdag avond twee personen gesignaleerd. Ver moedelijk zijn het de bewuste Duitschers, die den aanslag pleegden op de Deventer- sche politie. De politie is dag en nacht in de weer. Op het oogenhlik worden verschillende wegen afgezet om de vluchtenden te kunnen arres_ teereu. Spiritus smokkelen. Aan het Hoornschediep te Groningen is in het schip van F. O. 1470 liter spiritus in beslag genomen. Het schip is in de Oos terhaven aldaar aan de ketting gelegd. Zwervers-einde. Gisterennacht werd door de politie te Roosendaal een man gevonden op de trot toir in de Molenstraat, die daar van uit putting was neergevallen. De agenten droe gen den man naar de politiewacht waar een geneesheer algeheele uitputting con stateerde en den man naar het ziekenhuis Charitas liet vervperen ter verpleging. Het bleek te zijn zekere J. H. uit Terneuzen. die zwervende was. Nog in den loop van den nacht is de man in het ziekenhuis overleden. Door het water verzoend. Men schrijft ons uit Amsterdam: Wan delende op de Stadhouderskade, op het rad waar anders de ruiters hun paarden doen steigeren, ontstond gisterenavond tus schen 'een verloofd paartje oneenigheid. De jeugdige man, die zich door het twist gesprek vermoedelijk diep ongelukkig ge voelde, trok zich dit zon hevig aan, dat hij zich van zijn verloofde losrukte en ztin toevlucht in het kille nat ging zoeken. Hij was ech'er een goed zwemmer, en het koele water bracht hem dermate tot inkeer, dat hii besloot van deze omstandigheid partij fo trekken en naar den wal te zwemmen. Hij gaf er liever de voorkeur aan, een of meer ruzietjes te hebben met zijn verloof de. die door de ontsteltenis de oneenigheid allang weer was vergeten, dan de rast te moeten vinden on den modderigen bodem van de Stadhouderskade. Een droo<r risk, hem door de politie ver strekt en de belofte van zijn aanminnige verloofde, dat zij nooit meer ruzie zou zoe ken, maakte de iongeman vol illusies en f»*1--1:~-r h" "'if ras geweest Bu[ien6. Berichten ONGELUKKEN Fatale onvoorzichtigheid met een mljnlift. Twee arbeiders vermorzeld. Eenige mijnwerkers hebben in een mijn te Kattowitz in strijd met de bepalingen de lift in beweging gebracht. aDar zij niet precies wisten, hoe de lift bediend moest worden, ging de liftbak te vroeg omhoog. Juist op dat oogenhlik wilden twee mijn werkers er gebruik van maken. Een bun- ner viel honderdtwintig meter in den lift koker omlaag en sloeg te pletter. De ander werd vermorzeld tusschen de lift en den liftkokerwand. Arbeiders in een kunstbarnsteenfabriek door gassen gedood. In een kimstbarnsteenfabriek te Berlijn verloren twee arbeiders bij opmetings- werkzaamhedon in een benzinetank het bewustzijn door het inademen van vergif tige gassen. Bij de pogingen, welke de brandweer in het werk stelde, om de bei de arbeiders in veiligheid te brengen, werd een brandwacht eveneens door de gassen bedwelmd. Do beide arbeiders zijn spoe dig^ daarop overleden. maal verbaasd. Stommerik, die ik was; ik was blij als een kwajongen; maar al wat nieuw is, lijkt mooi, niet waar, Mjinheer Jacques „En toen?" „Toch zeker een goede, zei ik." „Beslist een beste hoorl" Én ik voelde me gelukkig. Ik voorzag al, hoe ik in een uur zou kunnen, waar ik bijna een halven dag voor noodig had. Dan kon ik den tuin van den meester ook nog onderhouden. Ach, arme stakker, die ik waswant de directeur ging door en zei: „Maar „Wat maar?..." vroeg ik vol wantrou wen. „Dan zult ge 't voortaan alléén moeten doen „Dat werk van ons vieren??'..." „Ja „Do heele route van Val tot Neigerie moeten maken 1 „Juist." „Maar dat gaat niet, Mhr. de Directeur." „O, neen, te voet niet. Maar daarom krijgt ge ook een fiets." En u begrijpt, Mijnheer Jacques, hoe ik te keer ging en kwaad werd; voor die fiets moet ik driehonderd francs per jaar missen, zo geeft nic viermaal zooveel werk, en dat nog wel op mijn ouden dagWat hielp al mijn praten! geen steek, neem me niet kwalijk, mijnheer Jacques. Met het onverschilligste gezicht der wereld zei do Directeur: „Nu, nu, kalm aan, niet zoo'n drukte! yJs ge 't niet graag doet, kunt ge 't laten; uw drie collega's zullen er hard genoeg om willen vechten. Ik had ook niet kunnen denken, dat gc zoo'n Slechts een merk kan aan de spits staan „De nicht van den ex-keizer." Een concurrente van Harry D o m e 1 a. Domela, de vermaarde „Baron Korff'e: „Prins von Lieven" heeft een gevaarlijk concurrente gekregen. Een nieuwe „prin ses", die eveneens te Erfurt ageerde! Martha Barth begon haar loopbaan ali eerzaam dienstmeisje in Bad Berka nahj Weimar, voelde zich echter meer aanga trokken tot het groote stadsleven en trol dus naar Erfurt, waar vooral soldatd diepen indruk op haar maakten. Marthj meende voor „iets hoogers" te zijn gebJ ren en zoo werd zij een Lebedame ij grooten stijl. Toen begonnen de avonturen welke thans uitlekten. Zij vestigde zich weer te Erfurt, de sta barer eerste triumfen. na gedurende feorfd tijd keukenmeid te zijn geweest in do w< ning van een der zonen des keizers, well betrekking echter een even nlotseling a roemloos einde nam. Maar één ding kwa haar nu te pas: ze had celeerd boe mi: ses sen zich gedragen en bewegen! En weldra bief zii onder het zegel 4 diepste geheimhouding haar „incogniti op. vertelde aan enkele goedgeloovige li den dat ze was: „prinses Marga-rotha v: Prnisen, nicht van den ex-keizer" De hoogste kringen te Frfurt roVendi het zich dadelijk tot een eer haar te ro gen ontvangen: alles wat de „prinses" v« telde, werd onvoorwaardelijk geloofd. 1 was nu een reden om nog verder te gai en eens biechte zij dat de koning v Griekenland lraar vader was en z;; met linkerhand op een Alm onder l vriendelijk "klingelen der koeien-bellen was gehuwd met den krop prins. Toen geraakte de vele vere^-* en aa bidders In nog grooter geestdrift. De „pri ses" was immers zoo vriendeRik. nog i verleidelijk ondanks haar 42 iaTenf En zii nooit over contanten bescMWe w. iedereen wist immers hoe moopjik de led der voormalige vorstenhuizen het tw woordig hadden. Fon echt© Hohonrolloi prinses uit den geldnood te mogen helpi was Immers de hoogste zaligheld voor t ondeTdanen-gevoel De droom werd ten slotte wreed ti stoord door de politie, welke laatste „prinses" ontmaskerde en haar arreotw de. Maar de misle'de TbfiTfn«»<sehe kr-toc hadden een speciale verzekering der v4' tie noodig dat zij er inderdaad zeker v Ten ineeloonen en dat H. K TT. ra°ds e? ge weken te voren was aangehouden, zaak was cehter'eerst thans uitgelekt. Moeder Gods-beeld gesloten. Op 1 November jl. werd te Brück in Rijnland uit een R. K. Kapel eep kosth Moeder Gods-beeld gestolen, dat de Maagd met het Godskind op den linken voorstellende, dateert uit de 15de eeu* Het beeld had kort te voren, daar de) donna de rechterarm, het kindeke Je de linkerhand miste, een grondige res! ratie ondergaan en was geheel opnieuw polychromeerd. Het is 1.35 a 1.40 M. hoog, het rijl plooide gewaad is rood van kleur, de heele figuur is rijkelijk opnieuw verg De Madonna draagt een vergulden kn welke los op het hoofd is gezet, voor tere bevestiging werd echter rondom het hoofd een groef gekerfd. Dar men vermoedt, dat het beeld tl in Nederland is en dat het hier koop fs of zal worden geboden, wordt ieder die eenigerlei aanwijzing omtrent beeld zou kunnen geven, verzocht ziel de Centrale recherche te Rotterdam ol thans bii de politie te verve10,0*1 gezicht zoudt zetten, maar heel wat ders van je verwacht, Quattepanche, wat anders „Tobber van Óen Sylvain." „Zeker, zeker, tobber van een Syl' Tel bet eens bil elkaar: voor die fiete uitkomst, die vooruitgang of hoe ge 't neemt, zijn drie menschen zonder de vierde is overladen, verplicht ron scharrelen op een ding dat ge drie-vi van 't jaar niet kunt gebruiken, nan) in den winter en do lente, legen de ling op, op natte slijkerige wegen, op^ ten vol keien en de voetpaadjes, was banden aan den grond vastkleven." „En verslijt dat ding nog al gauw?' „Verslijten? Mijuheer Jacques... treurig. Ze vliegt, smelt weg, en ik mo nog wel onderhouden. Alle veertien d is het wat,nog teerder -dan een i dame, die fiets! Vandaag een gat in band, morgen een paar spaken kapo de lantarrn gestolen, een mankement den ketting en nu reken ik er nog nk de beboetingen van de politie, omdat ie hard rijdt, of die van de post, o: men het niet hard genoeg doet. Ik zou al de lieve menhcêrtjes, di< besluit op d'r warme, gezellige kan' hebben uitgebroeid, wel eens op mijn willen zien zitten als het reeent of d« glad is, of alleen maar als het Noor Oostenwind is. Ja, naar Ferlandière het den heel goed, maar ga dan eeflj kant op van de Abdij, ik verzeker u: heer Jacques, dat er geen vooruitk aan is, zoo hard als het waait uit hoek van .Fumegon." nv-n-i" wrM I

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4