INGEZONDEN MEDEDEELING ftWVTTAsR* REEPEN DatsKWAÏTAi Door de tram overreden. Op de Westermarkt te Amsterdam is Za terdagmiddag een ongeveer 45-jarige boek drukkerspatroon, die daar op de fiets tus schen twee trams wou doorrijden, gegrepen door de Sloterdijkcr Iram. Hij werd onge veer 8 meter meegesleept. De tram moest worden opgevijzeld om den ernstig gewon den man onder den wagen vandaan te ha len. Hij werd naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij kort daarna is overle den. De gérant van café Moderne te Amsterdam overleden. Naar wij vernemen is de heer A. F. van Born, gérant van Café Moderne aan den Hciligeweg te Amsterdam, die bij den brand op 2 Januari jl., zooals men zich herinneren zal, met influenza te bed lag en door do brandweer in veiligheid werd ge bracht, in het Binnen Gasthuis overleden. Roofoverval in een kapiteinshut. De inbrekers ontkomen. Gisterenmorgen, om halfviji werd de Italiaansche kapitein. D. G. aan boord van het Italiaansche schip Angelo Br metti, liggende bij het terrein van Swarttei aan de Waalhaven, Noordzijde, te Rotterdam, gewekt door rumoer in zijn kajuit. Hij stak licht aau en zag toen twee mannen, die bezig waren in te breken ,n zijn kajuit. Een hunner bevond zkü reeds binnen, terwijl de tweede juist pogingen aanwendde om in de hut door te dringen. De kapitein sprong uit zijn kajuit en pakte den eersten indringer beet, doch de ander gaf hem met den kolf van een pistool zulk een slag in het gelaat, dat hij omver tuimelde en bewusteloos bleef liggen Hij zag alleen nog dat de tweede indringer naar een kast liep en een kistje wegnam Het rumoer trok de aandacht van den eersten officier en een matroos. Toen dezen evenwel bij de kapiteinshut kwamen, ver dwenen de indringers juist over de loop plank naar den wal. Het kistje, waarin veertig mark en een zwartlederen porte feuille met scheepspapieren waren gebor gen is later ledig teruggevonden. De scheepspapieren werden hedenmiddag ontdekt op het terrein van Swarttei Daar kapitein D. G. ernstige wonden aan het gelaat had bekomen, werd geneeskun dige hulp ontboden. De politie heeft nog getracht met behulp van honden de indrin gers op te sporen, doch dit leverde geen rsultaat op. Aanranding en mishandeling. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de veekoopman P. Vroemen, wonen de Lahrhof, een half uur gaans buiten Sittard dicht bij zijn woning aangerand en ernstig mishandeld. De mishandeling schijnt plaats gehad te hebben met eeo vork, en is vooral ernstig in hoofd en schouder getroffen. De getroffene is tegen den morgen door voorbijgangers gevonden, en naar het hospitaal te Sittard overge bracht. De politie stelt een onderzoek in. „Mdmrg." .Een aanval in hef donker. De boerenknecht H. W is 's avonds na een bezoek aan de ouderlijke woning ge bracht te hebben, op den Almeloschen weg te Raalte door twee onbekend gebleven per sonen van de fiets getrokken. Doordat hij een electrischen lantaarn op de fiets had, stond hij in volkomen duister toen do fiets stilstond. Een electrische zaklantaarn werd hem voor de oogen gehouden en terwijl hij hoorde roepen: „Zoo ben jij het" voelde H W. dat hij met een mes werd gestoken. Een worsteling volgde, waarbij een der aanranders werd neergeslagen. De ander vluchtte en werd door H W nagezet, doch deze moest het door de duisternis opge ven. De andere aanrander was inmiddels ook verdwenen. H. W. werd gewond aan wang en bovenarm en werd door dr. De Boer verbonden. Hij heeft een vermoeden omtrent de daders kenbaar gemaakt aan de politie, die de zaak onderzoekt Deze ie er evenwel nog niet in geslaagd een spoor te vinden. „Zw. Crl." Een aanhouding. De recherche te Maastricht heeft aldaar aangehouden B. van H. aldaar, verdacht van schaking van een 14-jarig meisje in September uit een kermistent en van over treding van art. 247 B. W. Hij wordi ftaar Heerlen overgebracht, waar zijn opsporing gevraagd is. Veelbelovende jongen. Een familie te Enschedé vermiste op een der Kerstdagen een bankbiljet van 25 en den Maandag daarop nogmaals twee van 25. Van dit geval werth aan de politie kennis gegeven. Uit een onderzoek bleek al spoedig, dat men hier met iemand te doen moest hebben, die in het huis van de familie goed bekend was. Van inbraak was althans geen sprake. Er kon worden vastgesteld, dat de deuren op gewone wijze met sleutels moesten zijn geopend. De vrouw des huizes herinnerde zich, dat zij bij een harer kennissen op bezoek was ge weest en dat telkens na dat bezoek de dief stal had plaats gehad. Het bleek nu weldra dat een 14-jarige knaap uit het gezin van die kennis, zoodra de dame haar mantel aan den kapstok had gehangen, daaruit de sleutels had weggenomen en het bezoek aan het dan leegstaand huis had gebracht, "Woensdag jl. nu heeft hij twee briefjes van f 25 met een boodschapper aan de besto len familie teruggezonden, maar met het derde briefje was hij na afloop van den schooltijd spoorloos verdwenen. De politie vroeg opsporing van den jongen aan en Donderdag kwam uit Amersfoort beTiclit, daf daar een 14-jarige knaap was aange houden. Hij had des nachts in het Leger d- Heils geslapen en was den volgenden morgen naar de soldaten op de heide ge gaan. Bij zijn aanhouding werd een revol ver op hem gevonden, die hij eveneens uit het huis had ontvreemd, terwijl van de meegenomen f 25 een gedeelte nog in zijn bezit was. Dra was er nu een einde aan de historie gemaakt. De jeugdige avontu- ner werd op transport gesteld naar Erv schedé, waar hij werd verhoord. Aanvan kelijk ontkende hij, doch later kwam het er uit op welko wijze hij de sleutels had verkregen en dat hij het gestolen geld er gens op een stuk land onder den grond verstopte. Maar het werd hem op den duur toch te benauwd en hij had besloten met een deel van zijn buit de vlucht te nemen. Uit de wijze waarop het geval zich heeft toegedragen, is wel aan te nemen, dat verkeerde lectuur of ""bioscoopbezoek in vloed op zijn daden heeft gehad. De jongen is voorloopig aan zijn ouders teruggegeven. „Zw. Crt Een wonderdokter. De Hilversumsche politie doet onder zoek naar de buitengewone behandeling, die een wonderdokter op verschillende in woners dezer gemeente heeft toegepast. De medicijnman stelde zich op voor zijn pa tiënten, met den rug gekromd, de schou ders hoog opgetrokken en de wangen bol opgeblazen, Terwijl hij dan de slachtoffers in het gelaat blies, streek en wreef hij de zieke lichaamsdeelen. Op deze wijze poog de hij bijv. een vrouw, die reeds sedert zes jaar niet meer kon loopen, te genezen, en ook haar dochter, welke aan doofheid lijdt. Verder verstrekte hij tegen betaling kruidendranken, en ook nam hij „reisgeld" aan. Het behoeft geen betoog, dat de sugges tieve geneeswijze den patiënten geen baat heeft gebracht. En de rechter zal er wel voor zorgen dat ook de wonderdokter er niet „beter" van wordt. Brand in een fabriek fe Venlo. Vrijdagavond brak te Venlo brand uit in het complex gebouwen, waarin geves tigd zijn de schoolmeubelfabriek en tim merwerkplaats D. C. Valk, de schrijfma- chine-afdeeling Woschkc en de beelden-en verffabriëk van den heer J. W. Thijssen en Co. De brand ontstond, na het vertrek van het personeel, in de schildersafdecling van Thijssen. De vlammen sloegen weldra hoog uit het dak, gevoed door oliën en 7etten. Dank zij het spoedig aanrukken der motorspuiten van Venlo en Blerik konden zeven slangen worden uitgelegd. Met behulp van militairen werden de auto's en de benzinevoorraad verwijderd. Spoedig stortte het dak van de verf- en beeldenfabriek in. De belendende perceelen bleven gespaard. Alleen de beelden- en verffabriek brandde uit. Alles is verzekerd cp beurspolis. De schade bij de firma Thijssen zal circa 10.000 beloopen. Tramstagnatie DelftDen Haag. Zaterdagavond te ongeveer vijf uur ont stond er in het electrisch tramverkeer tus- schen Delft en Den Haag een ernstige stag natie, die ongeveer drie kwartier geduurd heeft. Het gedeelte van de electrische ge leiding tusschen Delft en de Hoornbrug bij Rijswijk kwam nl. plotseling zonder stroom Bij onderzoek bleek in een kastje met zekeringen van de voedingskabel te Delft kortsluiting ontstaan te zijn, waar schijnlijk doordat een vogel zich in het kastje genesteld had. Met behulp van den Haagschen stroom kon na eenigen tijd ge reden worden tot aan Reineveld bij Delft Eerst na ruim een uur kon men weer tot het eindpunt te Delft rijden. De Axelsche spoken verjaagd. Zooals wij reeds meldden spookt het se dert eenigc weken bij een tweetal gezinnen te Axel. Dezer dagen werden de spookvei- schijnslen ook waargenomen bij een fa milielid, wonende aan den Kanaaldijk al daar. Toen de man 's avonds huiswaarts keerde en de deur van zijn woning wilde openen met den huissleutel, bleek dit on mogelijk. Na lang tobben werd een buur man te hulp geroepen, die den raad gaf om den sleutel gloeiend te maken. Dit geschiedde en de roodgloeiende sleutel werd daarna met een nijptang in het sleu telgat gestoken. Tot aller verbazing ging de deur plotseling epen. Merkwaardig is, dat sindsdien ook geen spookverschijnselen meer zijn waargeno men bij de andere families, aldus meldt de „Crt.". Buiten!. Berichten ONGELUKKEN THEATER-BRAND TE MONTREAL. Meer dan honderd personen gedood. Een trap stortte in. Naar gemeld wordt, zijn bijna honderd personen om het leven gekomen bij een brand, die het Laurier-Theater te Mon treal verwoestte. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Nader wordt uit Montreal geseind: Zondagmiddag omstreeks 2 uur is bij den aanvang van de middag-voorstelling in het Laurier-theater een hevige brand uitgebroken. Het theater was gevuld met ongeveer 1200 personen, van wie een groot gedeelte kinderen en jonge menschen. Op het brandalarm ontstond een' paniek. De aanwezige vluchtten, waarbij door het ge wicht van de opdringende menschen een trap instortte. De kinderen werden onder den voet geloopen en door het instorten van de trap werd de paniek vergroot. Zij die zich erop bevonden of onmiddelijk volgden, konden niet meer uit het gebouw komen. Zij stikten of kwamen in de vlam men om. Spoedig na het uitbreken van den brand, die waarschijnlijk in de cabine ontstaan is, kwamen de brandweer en de politie ter plaatse. Aan blusschen viel echter niet meer te denken. Het geheele theater-geboüw dat in een der arbeiders wijken van Montreal stond, is uitgebrand. Het aantal dooden bedraagt meer dan 100 Men spreekt zelfs van 140150. Tot nu toe zijn 96 lijken geborgen. Het aantal gewonden is eveneens zeer groot. De gewonden weiden naar het hospitaal overgebracht. TREINONGEVAL IN RUSLAND. 16 personen gedood. 1 Bij een ontsporing van den sneltrein Irkoetsk Moskou op ongeveer 100 K. M. afstand van Moskou zijn 16 personen ge dood en 26 gewond. Ontploffing in een electrische centrale. In de electriciteitsfabriek te Salszburg, waar de electrische stroom door middel van het water van Stubach wordt opge wekt, heeft Vrijdag een ontploffing plaats gehad, waarbij een arbeider gedood is, terwijl een tweede arbeider ernstige kwetsuren in het gelaat opliep, zoodat hij vermoedelijk het gezichtsvermogen zal moeten missen. Gevecht met een leeuw. Van een spannenden strijd met een leeuw wordt uit Chipirga in Rhodesia melding gemaakt. Een soldaat en een in- landsche politieman,' die in gezelschap van zes andere inlanders patrouilleerden, ontmoetten een leeuw in dicht struikge was. Door het dichte hout was slechts een klein deel van den leeuw te zien, zoodat de soldaat maar op goed geluk moest schieten. De leeuw werd in de poot ge troffen en. (oen hij opsprong, kreeg hij nog een kogel in den muil, terwijl de laat ste geweerpatroon, die de soldaat nog be zat, in 's leeuws onderlijf werd gedepo neerd. De nog niet doodelijk getroffen leeuw wierp zich nu woedend op den aanvaller. Deze wierp zijn geweer weg en greep zijn revolver, doch werd tegen den grond- ge worpen, zoodra hij zijn eerste schot met dit schietwapen gelost had. Ofschoon de leeuw door het geweer schot in den muil niet kon bijten, werd de man toch door het dier hevig toege takeld. Niettemin kon hij nog de laatste 5 re volverschoten in het lijf jagen. De zes zwarten hadden natuurlijk in- tusschen reeds - lang de vlucht genomen. De inlandsche politieman echter had moed en doodde den reeds uilgeputtten leeuw door bijlslagen. Wegens den groolen afstand naar de naastbygelegen missiestatie moest de zwaargewonde soldaat bijna drie dagen op geneeskundige verpleging wachten. Wilson's zomerverblijf afgebrand. Een schade van 1.250.000 dollar. Aan de Parijsche editie van de „New York Herald" wordt uit New York ge seind: Te Long Branch (New Jersey) is het prachtige paleis „Shadolawn", de zo- mer-residentie van president Wilson, door brand verwoest. De schade wordt ge raamd op 1.250.000 do'lar. Te Boston werden door brand een his torisch gebouw en twee belendende villa's vernield. Gruwelijke rechtsverschaffing. Uit Czenstocliau (Polen) wordt gemeld dat boeren uit de omgeving zich op gru welijke wijze op een dief die hun al heel wat te stellen had gegeven recht hebben verschaft. Donderdag wisten zij zich van hem meester te maken en in plaats van hem aan de politie over te leveren, bonden ze hem op een mutsaard dien ze daarop in brand staken. De ongelukkige werd levend verbrand. De politie kon de schuldigen aan de wreede misdaad eerst na een hardnekkig gevecht arresteeren: 28 werden er in ar rest gesteld en het kostte haar de groot- stet moeite hen tegen de woedende me nigte te beschermen. Een moderne groothandel in auto's. In het Montmartre-kwartier te Parijs, het bekend centrum van vermaak, namen in de laatste weken de auto-diefstallen een ongehoorde proportie aan. Keer op keer gebeurde het, dat een auto-bezittter,. die zijn wagen onbeheerd voor een uit- spannings^kaal had laten staan, wan neer hij dit verliet de onaangename erva- rig opdeed, dat zijn auto reeds een ande ren liefhebber had gevonden. Het is de politie thans door een toeval gelukt, op de dieven de hand te leggen. Rechercheurs zagen 's nachts een tweetal jongelui, die aandachtig de zich voor een ontspanningslokaal bevindende auto's bekeken. De rechercheurs volgden hen en bemerkten dat een hunner Schely was een 21-jaar oude deserteur van de vliegafdeeling te Cherbourg. Zijn gezel, de 24-jarige Robert Lasageg, had reeds ver schillende straffen achter den rug; hij leefde, zonder eenig beroep uit te oefenen op grooten voet in een der voornaamste hotels van de Champs Elysées. Van dat oogenbÜk of verloren de re chercheurs de beide jongelui niet meer uit het oog, en op een goeden avond zagen ze hoe ze in alle kalmte ieder een der elegantste auto's bestegen en in verschil lende richting wegreden. Ze werden ge volgd en bleken naar hetzelfde doel te rij den, in een garage in de rue André-Gilles. Hier werden ze gearresteerd. Ze gaven toe dat ze in enkele weken tijds meer dan zestig auto's hadden weten te bemachtigen. De politie tracht thans uit te visschen wie de afnemer van deze moderne groot- bandelaars in auto's geweest is. Wilde zwijnen-plaag in de Palts. Uit Trier wordt gemeld, dat de boeren in de Palts en in den Hunrück ernstig klagen over een wilde-zwijnenplaag. Deze dieren hebben zich den laatsten tijd sterk vermeerderd en zij vallen van honger niet slechts do menschen op de meer afgelegen wegen aan, maar dringen zelfs bij troe pen de hofsteden binnen. Op een een zaam gelegen hoeve m den Hunsrück richtten een dertigtal wilde zwijnen een droevige verwoesting aan, zo verscheur den den waakhond, en leien den boer, toen hij buiten kwam, om te zien wat er aan de hand was, aan, zoodat hij zich ijlings uit de voeten moest maken. Groote drijfjachten worden georgani seerd om aan de plaag paal en perk te stellen. De griep in het buitenland. Uit Stockholm wordt gemeld, dat een ernstige griep-epidemie die reeds tal van slachtoffers heeft geëischt. in het zuiden van Noorwegen heerscht. Ook in Noorde lijk Zweden zijn verschillende griepgeval len voorgekomen. Volgens een bericht uit Keulen is ook daar in de laatste dagen het aantal griep gevallen sterk toegenomen. Uit Keulen wordt nog nader gemeld, dat bij ziekenkassen Vrijdag duizend ge vallen waren opgegeven. Ook in Koblenz en omgeving wordt van talrijke gevallen melding gemaakt. Buitengewone kou in Perzië. Naar uit Teheran wordt gemeld, heersch in geheel Noord-Perzië een bui tengewonen koude. Droogte in Palestina. Wegens de aanhoudende droogte heb ben, volgens een bericht uit Jerusalem, de autoriteiten zich genoodzaakt gezien, bons voor drinkwater af te geven. Het zieken huis van Hebron is wegens watergebrek gesloten. De oogst staat op de velden te verdor ren. De toekomst van het groote stoomschip. Men schrijft uit Londen aan het „Vad." Verscheidene van de „varende kastee- len", die thans diensten over den Atlan- tisclien Oceaan onderhouden tusschen Engeland en Amerika, worden oud. De snelste transatlantische stoomboot, de Mauretania, is al 19 jaar. De leeftijd van de Olympic is 14 jaar. Terwijl deze groo te schepen oud geworden zijn is er een heele vloot kleinere booten gebouwd, de zoogenaamde „hut-booten", die" eenvou diger zijn ingericht en geen drie klassen meer hebben. Intusschen schijnt de tijd van de ware zeekasteelen toch niet voor bij, want men wil weten, dat zoowel de CuDard Line als de White Star Line elk den bouw overwegen van twee enorme booten van 60.000 ton. Die schepen belo ven het summum in zeereis-luxe te ver schaffen en de kosten er van zullen in de millioenen loopen De „hut-schepen" moe ten eerder worden beschouwd als een aanvulling van de bestaande reisgelegen heid dan als een substituut. Zij zijn voor een andere klasse menschen. voor hen die niet in staat of bereid zijn de hoogc tarieven van eerste-klas-reizen te betalen, maar niettemin geriefelijk willen wor den overgebracht. Er is echter altijd een groote categorie reizigers, die het beste willen hebben dat geld kan verschaffen, die in weelde willen reizen in de snelste en grootste schepen. Die categorie zal er wel voor zorgen, dat de zeekasteelen kun nen blijven varen. De groei van het „de mocratische" hut-schip is niettemin se dert den oorlog verbazingwekkend ge weest. Van de 23 belangrijke transatlan tische schepen, die Liverpool als haven hebben, zijn er slechts 7, die tot de zee kasteelen gerekend kunnen worden en die drie klassen hebben. De moderne nei ging is het aantal reisklassen te vermin deren. De spoorwegen hier hebben reeds het voorbeeld gegeven door de tweede klas-compartimenten af tè schaffen. Van de 18 schepen, die de Cunard Line op Amerika laat varen, zijn er slechts 8 schepen met drie klassen. De zoogenaam de „hutschepen" brengen altijd groote gezelschappen uit Amerika aan. Dit jaar zal hun werk o.a. bestaan uit het vervoer van 3000 leden van de Amerikaansche en Ganadeesche Rotary Clubs, die Euro pa komen bezoeken, en van 30.000 leden van het Amerikaansche Legioen, dat dit jaar zijn vergadering in Parijs houdt, in September. Smokkelen voor sport. Aan allo Engelsche havens met dage- lijksche diensten naalr het Vasteland is het aantal smokkelaars vooral vrou welijke de afgeloopen twaalf maanden sterk toegenomen, zoo bericht men uit Londen aan het „Vad." De straf op ont dekking is betaling van driemaal de waarde en driemaal het invoerrecht. Ver scheidene smokkelaarsters zijn niet be reid de boete terstond te betalen en moe ten dan gerechtelijk worden vervolgd. Maar in vele gevallen is de schuldige ter stond bereid het vereischte strafgeld aan de douane te offeren, opdat zij zich dé schande, voor den politierechter te ver schijnen, kan besparen. Opvallend is, dat de meeste vrouwen, die worden gesnapt, in goeden doen zijn. Zij schijnen haar snood bedrijf meer uit te oefenen als „sport" dan met de rechtstreeksche be doeling te fraudeeren. Zij vertellen haar kennissen graag, hoe zij do douane om den tuin hebben geleid. Zijde, waarop thans een hoog invoerrecht wordt gehe ven, is het voornaamste smokkelartikel. Onlangs ontdekte een douane-beambte in de bagage van een weivarende reizigster twee beeldjes van gips, die inwendig een collectie zijden onderkleeren bleken te be vatten. De vrouw betaalde zonder morren. Een andere vrouw had haar bagage vei lig door de douane heen gekregen, maar werd op weg naar den trein aangehouden door een der ambtenaren, die meende te zien, dat een harer armen ongewoon dik was. Zij werd teruggebracht naar een vi sitatiekamer, waar bleek dat zij een kost baar zijden kleed om den arm had gewon den. Een andere vrouwelijke reiziger had oen gouden horloge gelegd in een zeep doosje van alluminium, met een stukje gebruikte zeep er over heen. Een ander vaak aangewend smokkelmiddel is het kussen, dat vrouwen op reis meenemen voor gerief. Herhaaldelijk hebben de douane hier ontdekt, dat het vulsel be stond uit zorgvuldig gepakte zijden klee ren. Bij de lichtheid van moderne kousen is het mogelijk, zijden kousen binnen te smokkelen in teenen van schoenen. Maar al deze trucs zijn langzamerhand bekend geworden en het wordt eiken dag moeilij ker de douane te verschalken. Slechts eén merk kan't beste zyrv Nederianasch Oost-lndië DE COMMUNISTISCHE WOELINGEN IN WEST-SUMATRA. Een communistisch hoofdleider gearresteerd. Aneta seint uit Batavia: De communis tische hoofdleider bij den aanval op Sa- wahan, op wiens hoofd een premie was gesteld, is te Solo gearresteerd. De houding der Regeering tegenover de verdachten. Heit lid van den Volksraad d© heer Stokvis, heeft een schriftelijke vraag aan' de Regeering gericht en daarin gevraagd, of de communistische verdachten rechts bijstand zullen krijgen conform het in landse h reglement op misdrijven. Tevens vroeg hij of er kans bestond of de doodstraf zou worden uitgevoerd, spe ciaal ten opzichte van de reeds vei'oor deelden. UIT DE OMGEVING DE KWAKEL. K.D.O. De jaarvergadering van de voetbalclub K.D.O. is gehouden in café J. Leenders. Aanwezig, behalve het Bestuur en de leden, ook de oud-directeur, de Wel- Eerw. Zeergel. Heer J. Everts, leeraar te HageveldHeemstede. De vooz., de heer C. Versluys, opent de vergadering op de gebruikelijke wijze met een welkomstwoord, vooral een woord van welkom tot den weleerw. heer J. Everts. Hij is verheugd over de goede geest die er in de vereeniging geheersebt heeft over 't afgeloopen jaar. Vervolgens worden de notulen gelezen en goedgekeurd. De penningmeester krijgt een pluimpje Inkomsten 357.60, uitgaven 298.51, ba tig saldo 59.09: f 50 staat op de Boe renleenbank, rest in kas. De heeren G. Voorn en P. Kooijman worden in 't bestuur herkozen. Vervolgens wordt de nieuwe medaille- kast geopend door den Weleerw. Zeergel. heer J. Everts. Alvorens tot deze plechtig heid over te gaan, wil de oud-directeur eerst zijn tevredenheid uitdrukken over de leden. Hij zet daarna uiteen de groote be- teekenis van een Roomsche club: 't groote nut van in vrijen tijd bij elkaar te zijn. Hij spreekt daarna een woord van dank tot het Bestuur en ook tot de leden, van wien hij steeds alle medewerking ondervonden heeft. Hij hoopt dat het in de toekomst met den tegenwoordigen directeur zoo blijft Hierna opende de spreker de kast en hangt er de behaalde medailles in .op. De contributies worden dan door den Weleerw. Heer Ligtvoet, directeur, bespro ken en ook de boeten. Hij zegt, dat in 't nieuwe jaar streng de hand gehouden zal worden aan 't innen van de contributie per week, en dat de boeten geregeld zullen op gemaakt worden, 't Wegblijven bij een matcb is 'n last voor de trouwe leden. Eén maal 24 uur, wordt afgesproken; vóór de match moet men zijn afwezigheid melden. Eindelijk brengt de voorzitter ter tafel of men al of niet zal aansluiten lot den Bond. Besloten wordt nog te wachten een besluit te nemen tot de gelegenheid wordt geopend zich als lid op te geven. Nu is dit nog te bezwaarlijk, gezien reiskosten, keu ring voetbalveld, inleggeld enz. Na rondvraag, waarvan ni-t veel gebruik gemaakt wordt: wordt den oud-Directeur gevraagd, of hij als eere-lid wil zitting ne men, waarop deze bevestigend antwoordt Hierna sluiting en wordt overgegaan tot het gezellige deel der vergadering, dat tot laat in den avond duurt. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: d. v. J. A. Captein—v. cL Tol. z. v. J. van de Stouwevan Oeve-* ren. z. v. E. M. BeekBrabander. z. v. M. Duikervan Winkel. A. M. v. Gilsvan den IJssel. J. Th. W. v. d. Ent Braatvan Zalingen. z. v. J. Beuk Bruines. d. v. Th. BruinesLenting. d v. G. DisselRam. z. v. A. P. M. L. AmieiJong. Gehuwd: P. A. Brunt jm. 28 j. en M. N. Kooy jd. 25 j. Overleden: S. Pannebakker wed. v. J. P. Vreeburg 65 j. S. v. Deuren echtg v. A. Kleijn 33 j. (overl. te Leiden). J. Gaalswijk echtg. v. T. Affourtit 71 j. W. v. d. Meer wed. van G de Heij 51 j. L. Lut wed. v. P. P. Metscliers 85 j. NOORDEN. Jongensbond. Vrijdagavond heeft de eerste vergadering plaats gehad van den Jongensbond van den R.-K. Volkshond. Het getal leden bedraagt 20. De leider hier van is de heer P. de Jong. Het ligt in de bedoeling eenmaal in de 14 dagen te ver gaderen, waarbij men bet nuttige met het aangename zal verwisselen. Inenting. De kostelooze vaccinatie zal alhier plaats hebben op Woensdag, 19 Januari a.s. des middags 12 uur in de O.i L. School. NIEUWKOOP. Inenting. Do kostelooze ineating zfll alhier plaats vinden op Donderdag, 20 Ja nuari a.s., des voormiddags 10 uur in d« achterkamer van bet Gemeentehuis.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4