OPRUIMING rechtzaken uit de okbbewaie allerlei A. P. MARTENS 01 Haarlemmerstr. 245 - Nieuwe Rijn 58 13 SPOT KOOPJES - HEERENFLANELLEN 94 ct. - MANSSPORTHEMDEN 98 ct. - SPOTKOOPJES coupons Hevige griepepidemie in den Elzas en Lotharingen. In oH Industnesrbied van d«n Elzas en I n: haringen h^rwh'. do guep in de hv rnat Te Straatsburg bedraagt liet aantal poti^utir» ongeveer 28.000. Pest in Klein-Azië? Volgens een tel- gram uit Conslantino- pel /ou bij Ordu in Anatolic pest zijn uit- gebrol en. Gcvcclii met ccn haai. Tc Cronul'a bij Sidney was een 15-ja- rmu Mervyn Allum Dinsdag in diep ivatcr aan liet zwemmen, toen bij plot. •J.'ug door een 12 voet grooten haai werd .iangevallen. Een 18-jarige kame raad Slanly Gibbj--, die het gevaar zag waarin Mervyn verkeerde, kwam hein te liulp, maar alvorens hij iels kon uitrich ten, had de haai het linkerbeen van den ongelukkige opengereten, en ruggelings aanvallend afschuwelijke verwondingen aan den knaap toegebracht. Gihbs wist liem ten slotte te bereiken en hem met een hand vasthoudend, trachtte hij met de andere en niet zijn voeten het ondier op een afstand to houden. Tweemaal gelukte zulks, maar de haai hernieuwde ziju aan- va', en het water werd rood gekleurd van bloed. Op het hulpgeroep snelden meerderen toe en het gelukte eindelijk Gihbs en Al lum aan den oever to krijgen. Deze laat ste was bewusteloos en stierf op weg naar het ziekenhuis. Een bommenfabrick te Calcutta ontdekt. De politie te Calcutta heeft bij een huis zoeking in verband met de ontdekking van een hommemfabriefc twee personen gearresteerd en een hoeveelheid litteratuur en materiaal voor het maken van hommen in beslag genomen. Proces tusschen werkman en Haagsche Tramweg Mij. Op 4 Augustus 1925 veroordeelde de kantonrechter te 's-Gravenhage de Haag sche Tramweg Mij. om den door haar ont slagen werkman van O., te 's-Gravenhage, een getuigschrift af te geven, bevattende een juiste opgave omtrent den aard van den door dezen verrichten arbeid en den duur der dienstbetrekking, alsmede de wijze, waarop hij aan zijn verplichtingen heeft voldaan. Verder werd de H. T. M. veroordeeld om den werkman een schade vergoeding van ƒ12 per week, vanaf den datum van ontslag, totdat het betrokken getuigschrift zal zijn uitgereikt, en voorts tot betaling der kosten van liet geding. De H. T. M meent echter, dat als de werkman in zijn getuigschrift wil opgeno men zien do wijze, waarop hij aan zijn ver plichtingen heeft voldaan, daarbij ook moot worden opgenomen de wijze waarop de dienstbetrekking is geëindigd. Ware dit geschied dan zou de werkman op grond van zoodanig getuigschrift veel moeilijker oen andere betrekking hebben gekregen. Do H. T. M. ging dan ook van het von nis van de*n kantonrechter in appèl. Do Arrondissements Rechtbank te 's-Gra- venhago nu is van oordeel, dat de beslis- sing in dit geding geheel afhangt van de verklaringen der getuigen omtrent de voor gewende ziekte' en dronkenschap, waarop do werkman ontslagen is. Dit getuigen- Als dat in levenden lijve daar door elkaar lag, beleefde ik morgen 'n Woluwesche bloednacht. Stel je voor: Hem-ietto Roland-Holst d'r „Opstande lingen" in den „Kloostertuin" van Hélène Swarlh! 'n Verhuizing is 'n acute gezins- anarchie. Hoe is t'anders mogelijk dat tusschen 'n stapel Dagbladen „De Mor gen" 'n brochuro terecht komt: „Hoe be leg ik 't voordeeligst m'n geld." M'n oud ste wordt door z'n schoolmakkers naar huis gestompt, maar do vrede wordt in- middellijk hersteld als ze zien, dat ex eoo'n v,lekkere" wagen voor de deur staal. Hij zet onmiddellijk alle toegangen tot het terrein van de verhuis af, zwaait met 'n laugen stok in 't rond naar de buur jongens die zijn auto trachten te naderen. De van binnen bruin gecapitoneerde wa gen* lijkt 'n eiudclooze tunnel van choela, waarin m'n onmisbare meubelen verdwij nen, zonder dal je ziel, waar ze blijven. Do aandacht van dc heelc huurt is op ons geconcentreerd. De maguetischo kracht van 'n verhuiswagen schijut zich tot op verren afstand te dren gevoelen, want om 'n haverklap werden jongens of meisjes op fietsen of te voet tot voor onze deur gezogen. Ze komen „voor 't gemak" met 'n kwitanlietje: Anders moet dat maar uit Brussel opgestuurd worden, niet waar? wordon ten overslaan van den rechter commissaris inr. .4. J Reuh in tusschen Leeft de werkman; niet te vreden over den gam; van liet procos, een request ingediend om een heropening van het proces Ic verkrijgen. ROELOFARENDSVEEN. Afscheid Kap. Ulleman. Donderdagmiddag waren in de Pancra- tiuszaal bijeen de besturen van de ver schillende vorcenigingen, waarover de wclccrw. heer H. Ulleman tot adviseur of directeur tijdens zijn verblijf in onze pa rochie was aangesteld. Aan den oproep van den secretaris der K. S. A. hadden alle besturen gevolg gegeven, zoodat er een enormo belangstelling was. Allereerst voerde het woord do heer A. J. Zwartelé die in zijn kwaliteit van voorzitter van het huldigings-comitó de aanwezigen hartelijk welkom heette cn vervolgens het woord richtte tot den scheidenden kapelaan. Zoo wel spreker als dc besturen hier tegen woordig hebben gemeend zijncerw. niet te laten heengaan uit Roelof arendsveen zon der een blijlc te geven van hunne sympa thie en dank. Spr. prijst den kapelaan o.a. wegens zijn groote verdiensten voor Kruisverbond, Maria- cn Agnesvereeni- ging, daarbij eenige feiten aanhalend. Doch aller dank wil spr. niet alleen in woorden uiten, maar ook omzetten in da den. Spr. overhandigt zijneerw. een cou vert met inhoud wat deze naar eigen goed dunken kan aanwenden, daarbij tevens den wensch uitsprekende dat zijneerw. nog vele jaren in de beste gezondheid aan het zielenheil van velen zal mogen arbei den. Vervolgens voerde het woord de zeereerw. lieer Pastoor Onel, die onder zeer symoathieke woorden van zijn kape laan afscheid nam. Spr. hoopte dat de goed geest, die in de pastorie tusschen pastoor en kapelaans altijd geheerseht heeft, ook in Amsterdam moge heerschen en wenscht hem in ziine nieuwe stand plaats alle goeds toe. Hierna voerden nog liet woord de hecren de Koning, als voor zitter van de K. S. A., P. Bakker als se cretaris van de Gczellenvereeniging en J. do Jong als uitgever van het godsdienstig weekblaadje ,.Het Goede Zaad". Zij alleft dankten den kapelaan harteliik voor het geen deze in liet belang van liet vereeni- gingsleven alhier heeft gedaan. Tot slot nam kanelaan Ulleman zelf het woord, die diep ontroerd d<5 diverse besturen dankte voor hun wfoardee rende woorden en het stoffelijk bewijs van svmpathie. Snr. heeft gedurende zijn 3V£-jarig vorhliif alhier op do meest prettige en aangename wiize in de Veen gewerkt, beloofde de Veenders in zijne gebeden te zullen blijven gedenken, maar vroeg wederkeerig van allen een hartelijk gebed. N00RDWIJKERH0UT. Gemeenteraad. Do Raad dezer Ge meente vergadert Maandag 10 Januari des namiddags (0 2 uur. Agenda: 1. Ing. stukken. 2. Voorstel tot liet aangaan van eenc geldleening groot f 54.000. 3. Voorstel tob liet aangaan van ecno rekening-couvant-overeonkomst met de plaatselijke Cocip. Raiffcisenbank. 4. Voorstel tot verbetering van den Schelp- weg. 5. Vaststelling van de vergoeding aa n dc bijz. scholen vol eens art. 101 der L.O.-wet 1920. 6. Vaststelling van het ko- Of zou '11 verhuiswagen voor 't huis van 'n artist alleen zoo „aantrekkelijk" zijn? Ik pak nog steeds „bloesem der natie" in ki9ten, wat de werkvrouw doet opmer ken: Meneer, meneer, hoe krijg je 't alle maal uitgedacht en uitgelezen. Je hebt meer letters geslikt als ik. Er komt bericht van het front der ver huizing, dat de emballeurs loepen te hij gen. Daar is maar een remedie voor: 'n Druppel. Daar staat m'11 vrouw voor de deur. Zc is uilgeposeerd: Tja, ik l>eu maar door blijven poseeren, ik kon toch niet vroeger komen dan met de tram vau half twee en Klaasje was aan 't bananen-pasteitjes bakken. Terug, dat theetafeltje, dat is aan Mevrouw Overheek verkocht. Je moet de compliment© hebben van Toon en als jo onder de verhuisrommel bezwijkt, heb je jo verdiende loon, zegt-ie. Hij heeft heel den dag loopen foeteren, dal je naar Brussel gaat. De eonigu menech, die ik hier ontmoet heb tusschen de inboorlin gen, laat me alleen, roept-ie, maar, m'n portret wordt beeldig, bééldig. Je moet 't kanten kleedje op 't lateltje zien Hè, hè, ik heb Jt warm van 'l haastenI Nergens blijkt de superioriteit van de vrouw boven den man zoozeer als bij 'n N00RDWIJK. Politie. Als gevonden voorwerpen rijn aangegeven: 1 alautel, 1 horloge met ketting, 1 kerkboekje, 2 handschoenen., 1 geldetuk, 1 fordeleolel, 1 portemonnaie met inhoud en 1 peer dames-handschoenen. In lichtingen over bovenstaande voorwerpen rijn te verkrijgen aan het. politiebureau te Noordwijk-Binnen uitsluitend iederen Za terdag van 121 uur. Loop der bevolking. Loop der bevol king gedurende het jaar 1926: 31 Dec. 1925 4407 m.. 4494 vr., Totaal 8901. Vermeerderd door geboorten: 144 m., 126 vr., totaal 270; vestiging 234 m., 291 vr., totaal 525; wordt 4785 m., 4911 .vr., totaal 9696. Verminderd door overlijden: 43 m., 48 vr., totaal 91, blijft 4742 m., 4863 vr., totaal 9605. Vertrek 279 m., 299 vr., totaal 678. Blijft op 31 Dec. 1926: 4463 m., 4564 vr., totaal 9027. Getal huwelijken: 60. Echtscheidingen2. Leven loos aangegeven: 7. Gob o ren: Leunt je, d. van K. Verloop van D. van Duin. Anna Apolonia Geer- tiuida, d. van L. J. Duindam en Th. M. C. de Groot. Johannes Thecdorus Remy, z. van J. J. C. A. Thijsscn en A. H. J. Pee- net). te Leiden: Nicolaas Engelbertus, z. van E. J. Bakker en J. M. den Elzen. Getrouwd: A. van der Wiel 29 j. en S. Haasnoot 27 j. Overlodon: A. Slots 80 j., wede. van J. B. Duivesfeein. te Leiden: D. Webster 72 j., geh. met F. W. Tilgenkamp. H. W. A. Verhoeven 7 d., z. van J. Verhoeven en Q. M. Augustinus. J. P. van den Berg 27 j., ongeh. A. Haasnoot 74 j., geh. met J. Plug. T. van der Wiel 75 j., geh. met J. van Rooi jen. OEGSTGEEST. Geboren: Agatha, d. van E. L. Groe- newegen en O. van Sehoonderwoerd den Bezemer. Ondertrouwd: P. Gestman en M. Eradus, beiden te Oegstgeest. Overleden: A. J. van der Schrier 55 j. D. H. Mulder 1 j. J. Verplancke 5 j. C. v. d. Horst 84 j., wede. van H. Hoo- gervorst. SASSENHEIM. Feestavond Teijlingen. Woensdagavond werd een feestavond gegeven door de Sas- senheimscho voetbalvereeniging Teijlingen in de groote zaal van het K. S. A.-gebouw. Door den waarnemend voorzitter H. Ho- gervorst werd een openingswoord gespro ken, waarbij den talrijk opgekomen bezoe kers een genoeglijke avond werd toege- wenscht. Hierna werden een tweetal prij zen verloot bestaande uit een Theresia- beeld en een ontbijtservies. Het plaatse lijk muziekgezelschap bracht al spoedig een vroolijke stemming. Als humoristen traden op de bekende heeren de Haas en v. d. Steen, die volkomen hun taak, de mensehen aan het lachen te brengen, heb ben vervuld. Onder de pauze werden loten verkocht en doqr den Geest. Adviseur de prijzen uitgetrokken. De levenlooze sport man van Teijlingen, die in gesloten enve loppe een naam had gekregen, werd be kend gemaakt en droeg de naam van Chr. Homan. Hiervoor was een horloge Uitge loot dat werd gewonnen door C. Immer- seel. Nog werden enkele leuke stukjes voor gedragen, waarna de voorz. deze amusante avond sloot, in do hoop, dat alle medewer king en steun zullen verleenen aan den voetbalvereeniging Teijlingen. verliuisramp. Dan beheerschen ze de si tuatie zóó meesterlijk, dat ze^ niet begrij pen, dat je, als man niet op "je dooie ge mak gaat zitten, visschen bijvoorbeeld. Rust als man heb je immers toch niet, dat is de reflex-beroerdheid. Ze pakken me daar je papieren kinderen op, gooien die tusschen pooten van keukentafels, emmers en kruiwagens en je staat er, als vader, machteloos tegenover. Daar staat m'n kantoorstoel, te midden van de straat Danto steekt z'n hoofd boven dc gele houtwol uit, Beethoven draagt 'n „Maria- Stuart" van ouwo-Niouwe-Eeuwen en Ri- goletto zit in 'n ouwe kous van m'n vrouw Stolpen van 'n pendule mot coupes, diui als vloeipapier worden uit achterka mer gedragen. Die konion als glas-poeier in Brussel aan natuurlijk. Je moet al wel buitengewoon ..los" van dc materie ziju, wil je je hart niet yusthouen hij zoo'n „omzetÜDg aller waarden." Het duister èn *n waterkaraf vult: 'l laatste is kapot, 't Was eigenlijk al kapot voor ik 't goed cn wol in m'n vingers had en de embal leurs met do stolpen van vlooi met de kristallen vazen en dc „pièce de mathieu" zou de werkvrouw zeggen, hebben geen stuk gebroken. Wondernn nschen zijn de emballeurs van Op dc Beeck. Als de zes kisten met boeken gepakt zijn, trek ik me teriur. Een van de mannen roept: Dynamiet en vrede. Dezer dagen heeft men de Amerikaan- flohe chemische industrie tegen de plan nen tot afschaffing van den gasoorlog hooren proteateereDuit menschelijk- heidaoverwegingen. Gij glimlacht, doch is het niet een oude spreuk, dat „de oor log zoo vrce8elijk gemaakt moet worden, dat hij onmogelijk wordt"? Men heeft de uitlating vaak genoeg herhaald in de laat ste jaren vóór den oorlog, zonder zich bewust te zijn, dat zij afkmstig is van nie mand minder dan Alfred Nobel, den wel doener der menschheid, den stichter vaij de Nobelprijzen, vooral.de vredes prijzen. Trouwens, heeft iemand verleden week toen de onderscheiding der helden van Locarno Nobel's naam op ieders lippen bracht, nog bedacht, welke de oorsprong is geweest van dc ruim 80 millioen Zweed- sche kronen van het beroemde testa ment? Zij waren belegd in acht verschil lende landen, in meer dan 90 fabrieken het heeft heel wat moeite gekost voor al les uit deze bedrijven was losgemaakt en in betrouwbare, meest staatsrenten, om gezet was en deze fabrieken waren dynamietfabrieken. Want (wij ontleenen de hier volgende bijzonderheden aan een gelegenheidsarti kel in de Frankf. Ztg.) Alfred Nobel, die als een onvermogend man begonnen is, heeft naam en fortuin gemaakt als uitvin der van het dynamiet! Vóór zijn tijd was het eenige ontplof fingsmiddel voor algemeen gebruik liet kruit. Wel had in 1799 de Franschman Schée de glycerine ontdekt en uit deze werd in 1847 door den Italiaan Somrero, door vermenging met verschillende ande re stoffen, de nitroglycerine, een ontplof- fingsmiddel, vervaardigd. De explosieve werking van deze vloeistof was echter zóó groot, dat zij in dezen vorm niet te ge bruiken was. Alfred Nobel is toen aan liet werk ge gaan om het vernielingsmiddel te ver beteren. Hij noch zijn vader hadden ech ter het geld om de proefnemingen te be kostigen. Nobel trok in 1861 naar Parijs en trachtte de Fransche financiers voor zijn p'annen te interesseeren. Dezen haal den echter glimlachend de schouders op, doch Napoleon III stelde belang in den jongen man en gaf hem een voorschot van 100.000 fres. Hiermee richtlle Nobel een laborato rium op te Heneneborg bij Stockholm en ging aan het werk. De eerste slachtoffers van het element, dat nadien in den oor log er zoo vele zou maken, waren Nobel's eigen broeder en twee zijner beste vrien den en medewerkers, die in 1867 door een ontploffing in het laboratorium ge dood werden. De burgers van Stockholm schrikten zoo, dat zij Nobel verboden ziju experimenten in Zweden voort te zetten. Hij kocht een oud woonschip waar hij zijn experimenten voortzette, steeds ver der opgejaagd door de verschrikte bevol king, tot hij het dynamiet tot stand ge bracht had. Nobel begon met groote verbeteringen aan te brengen aan de nitroglycerine, tot een toeval hem tot zijn groote ontdekking bracht. In het jaar 1863 werd een vat met glyserine lek en de inhoud begon weg te loopen. Het vat was echter in een grooter vat met poreuse aarde ver pakt, de zoogenaamde infusoriënaarde. Het bleek achteraf, dat do aarde, op deze 't Is genoeg, de camion Ls vol. Wablief, zegt m'n vrouw, en de co- cosmatten liggen nog op den hall-vloer. Oprollen gauw! Vijf rollen coeos werden in den camion „gestoken." Opa staat nog op z'n kop in de Bi bliotheek 1 klinkt 'n kreet. Awel, mot diejen „cadée" ook nog mee. Natuurlijk, da's 'n voorvader Opa wordt in den wagen „gestoken". Alles moet er in, beveelt m'n vrouw, ik wil niet dat jij met bagage naar den trein sjouwen moet. Hier, pak aan, onze mooie leeren valiezen. Vol! Komt liet bericht van 't front. En 't keukenkastje staat nog vol! De natte wasch hangt nog op zolder! Ik liep naar hoven, want ik kan de nat te wasch naar waarde schatten, 't Klam me witgoed wordt in '11 kuip in de bijkeu ken geladen, 'n Winkelier slaat voor me, verspert me den weg: Meneer, staat er van mij nog niet 'n leeg bossensap-flesckje in den kelder? Man, ga weg, of ik vermoord je! Vol! daar kan geen „moouis" meer bij, zulle! roept Jacques. Hier, 'n kapstok en 'n sauskom metje. 't Oor is d'r af, zulle menier, merkt ontplofbaar was en zoo was feitelijk het dynamiet gevonden, die op 19 Sept. 1867 in Zweden gepatenteerd werd. Verdere experimenten brachten Nobel er toe om de aarde te vervangen door schietkatoen en een paar andere sloffen, ongeveer dezelfde, die thans voor de ver vaardiging van dynamiet gebruik; wor den. Nobel was ongehuwd gebleven en naar mate hij ouder werd nam de belangstel ling toe voor hetgeen er met het reus achtige vermogen, dat, naar mon weet, de exploitatie zijner uitvinding hem bezorgd had, gebeuren zou. Nobel was oen eigen aardige persoonlijkheid. Oer-Zweedsch, doch tevens cosinopolitisch aangelegd als geen andere. Hij sprak Duitscb, Franscb, Russisch en Engelsch als zijn moedertaal en bezat een buitengemeen conversatie talent. Hij had zulk een fijn stijlgevoel, dat hij een groot schrijver had kunnen wor den. In latere jaren is hij zelfs een drama begonnen. Hij had een rijke schilderijen verzameling aangelegd. Hij genoot een reputatie als wijnkener. Door zijn arbeiders werd Nobel bemind en hooggeschat: in geen zijner fabrieken is ooit een staking uitgebroken. Voor alle grootopgezette ondernemingen, voor alle pionierswerk had hij steeds geld over: hij is het geweest, die aan, Andrée 50.000 Zweedsche kronen geschonken heeft voor een ballontocht over de Noordpool. Van hem is tevens de uitlating: „dat groote geëerfde vermogens nooit de begaafdheid tot ontwikkeling laten komen. Ieder, die een vermogen bezit, zou daarom aan zijn erfgenamen niet meer mogen geven, dan zij noodig hebben om zich een be staan te verzekeren." Het testament van 1894 bracht deze theorie in practijk. Van de 18 erfgenamen berustten er 6, de naaste, onmiddellijk in de beslissink. De anderen 12 protesteer den en indien het tot een proces gekomen was, is het nog niet zoo peker, dat zij het niet gewonnen zouden hebben, want de Zweedsche wet eischt, dat de erflater be paalde erfgenamen noemt en Nobel had en kel de Zweedsche Akademie van Weten schappen, het Karolingska-instituut en dc Kunst-Akademie te Stockholm genoemd en voor den vredesprijs een door den Noor- schen Rijksdag aangewezen comité van 5 personen. Ten s^tte kon echter een com promis met de erfgenamen gesloten wor den en 10 Dec. 1901 vijf en twintig jaar geleden kon de eerste uitdeeling der prijzen plaats hebban Een huwelijksgebruik. Tot voor korten tijd heerschte in som mige gedeelten van Tyrol nog een eigen aardige en aantrekkelijke gewooftte Wan neer een meisje ging trouwen kreeg zij, vóór zij zich op haar huwelijksdag ter kerke begaf, van haai' moeder een doek, die tranendoek werd genoemd. Deze moest van pas gesponnen linnen zijn en te vo ren niet gebruikt worden. Met dezen doök droogde de bruid haar tranen wau- neer zij haars vaders huis verliet en voor het altaar stond. Na het huwelijk ging de bruid met haar echtgenoot naar tiaar nieuwe tehuis, vouwde den trapendoek zorgvuldig op en legde hem, oiigewas- sclien in haar linnenkast, waar hij on aangeroerd moest blijven liggen. Kinde ren werden geboren, groeiden op en huw den op hun beurt. Ieder dochter kreeg weder ©en tranendoek, maar moeder's doek bleef onaangeroerd op het plaatsje waar hij op den huwelijksdag geborgen de chef opNa ies 't vol, zulle, plein comme een houdin. Tommy de kat, wat doen we daar mee? Blijft bij do nieuwe huurders! Klaar? De kettingen rinkelen, de ijzeren staven bonzen. De papieren voor de douane, menier, asta blief! Ik heb ze je in je hand gegeven! Zoeken, overal zoeken, anders meu- gen we niet over de frontière! Kijk es in do brieven bus! Leggen ze niet in de Vrachtwagen, waar jullie diejen tournée genomen hebt. Jacques rent naar 't café op den hoek! Ier sie! Ze zijn er! De motor ronkt, siddert, 't rooie mou- ster gaat vooruit: Allé tot Donderdagmorgen negen uur in de nieuwe woning! We kijken mekaar aan, gaan zwijgend 't holle, Iecge huis binnen. Geen pannen meer om te koken, geen dekens meer, om te dekken Tommy de kat met haar twee zwarte najaars-jonkies zit in 't boodschap penmandje op den grond in de leege keu ken. Ze kijkt me aan, alsof zo wil zeggen: Ik ga d'r niet uit, of ik moei er uit gesleept worden. „Nieuwe Eeuw." verhoor zal op 24 Januari a.s. gehouden hier Rioolgeld, dienst 1927. wijze met nitroglycerine gedrenkt, zeer werd. Graslinnen vnnr lakens38 Geel Katoen voor Lakens 26Ï Conyolinnen vnor Lakens33 80 cM. breed wit Katoen \~j\ vnor Luiers 79 cM. breed wit Katoen 13^ Prima geel Keper 90 cM. breed geel Katoen |62 70 cM. breed geel Katoen Zacht Wit Flanel13^ Zwaar Jaeger Flanel26J Prima Mfnn ENORME SORTEERING FLANEL GRASLBNNEN WIT KATOEN KEPER s

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4