„I Wfate Courant" BH Tweede Blad. Vrijdag 7 Januari 1927 DE SINT-FRANCISCUS-FEESTEN TE ROME. Men meldt uit Rome aan de „Msbd.": Daar in de kerk van de generale curie der Paters Mindersbroeders de feestvie ring tr eere van Franciscus niet ter gele gener tijd kon plaats hebben, werd zij uit gesteld tot het Kerstfeest, dat voor Fran- ciscus, dien vrede-brenger, het feest bij uitnemendheid was. Begonnen op tweeden Kerstdag met het zingen der plechtige Vespers, werd het ge durende de gansche week één heerlijke huldebetooging in de mooi versierde en verlichte kerk. Dagelijks een H. Mis met algemeene H. Communie, gevolgd door een plechtige Hoogmis, waarvan de goed verzorgde meerstemmige gedeelten werden uitgevoerd door de studenten van het aan de curie verbonden college. Predikanten van onderscheidene Orden verkondigden do glorie va den Poverello, terwijl ver schillende orde-generaals den zegen met het Allerheiligste gaven. Deze benedictie werd op Vrijdag en Zaterdag verricht door een kardinaal. Maar vooral de sluitingsdag was in drukwekkend. Nadat Z.E. kardinaal Lega een stille H. Mis had opgedragen w. o. Z E. de H. Communie aan het volk uit reikte, droeg de kard. Protector een pon tificale Hoogmis op. Z.E. kardinaal Lau- rentie hield de slotpredikatie, waarna de kardinaal-vicaris Pompili den plechtigen zegen gaf. Pastoor J. P. Reijnenher O.F.M. Naar de »,N. H. Crt." verneemt, is de toestand van den zeereerw. heer pastoor J. P. Reijnenberg O.F.M. gunstig. Ver wacht wordt, dat ZijnEerw. binnenkort weer in de pastorie aan de Nieuwe Groen markt to Haarlem zal kunnen terugkee- ren. Oegnegif!®]© H^ichteai ONGELUKKEN Arbeidsongevallen te Rotterdam. T^v ee dooden. Op het terrein van de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij werd gisteren te gen vijf uur in bewustelöozen toestand ge vonden de 25-jarige scheepmaker R G. K. uit de Paulus Potterstraat te Rotterdam. Onmiddellijk werd een geneesheer ontbo den en déze constateerde een ernstige her senschudding en schedelbreukvorechijnse- len. In zorgwekkenden toestand bracht de G. D. bem over naar liet z:ekenh\us, al waar hij des avonds is overleden Omtrent de oorzaak van dit ernstig ongeval werd een onderzoek ingesteld en daarbij bleek, dat K. een balk, die uit een hysch is geval len tegen het hoofd heeft gek^egne, tenge volge waarvan hij zoo zwaar werd ver wond. Op de werf van de Firma "Wilfon had gisterenavond eveneens eon ernstig onge val plaats. De 49-jarige havenarbeider P. M. uit do Watergeusstraa1, te Rotterdam, verrichtte werkzaamheden aan boord van een der bij genoemde firma in reparatie liggende schepen. VI. gleed uil en stortte in het ongeveer zes meter diepe ruim Met een schedelbreuk werd hij naar het zie kenhuis vervoerd en overleed enkele uren later. Gestikt. Een kindje van den heer Diemen te Musselkanaal kreeg bij het middagmaal een beentje in de keel en is op weg naar den dokter gestikt. Bloedvergiftiging. Te Westdorpe is een 17-jarig meisje, dat een klein wondje aan de hand had opge- loopen onder hevige pijnen aan bloedver giftiging overleden. Doodeüjko val. Hoogstwaarschijnlijk ten gevolge van het breken van een haak is de schoorsteen bouwer F. Wucherpfenning, een gehuwd werkman uit Haarlem, in dienst bij de fa. De Ridder en Co. te Wassenaar, bij het O i? t* r ui gi e i i si g door Henri t' Sas. Er zijn van die onhandige mannen in do wereld, mannen ,die geen spijker in den muur kunnen slaan zonder zich 'n paar maal gevoelig op de vingers te tik ken, die geen kistje kunnen dichttimme ren of ze loopen 'n „bloedbalein" op, mannen, wier echtgenooten niet zelden verzuchten: „Was ik toch maar met 'n timmerman getrouwd. Een van die mannen ben ik. Laat me tien pagina's schrijven over den kapotten knop van 'n koffiekarmetje, ik hoef me geen minuut te bedenken, maar laat me geen pakje, voor van Gend en Loos ma ken en, dicht lakken! O, die lak! Als dikke bloedspatten ligt ze op de touw- k ruis pun ten, los natuurlijk, maar in 't zeil van m'n schrijftafel als vast-gevreten. Ze druipt langs de kaars en brandt in m'u vingertoppen! Ik haat het lakken veel vuriger dan 't inpakken van 'n reis koffer. Iu 't laatste geval kan hoogstens de hak van 'n schoen in je wit vest ha ken of 'n fleschje gom in je smoking leeg loopen.... maar je vingertoppen doen althans geen drie dagen pijn. Stel u zich zoo'n man voor, die, moederziel- aheen thuis, rustig zit te schrijven, twee dagen voor z'n boel zal ingepakt worden om te verbuizen naar Brussel. Z'n vrouw Kerstellen van den fabrieksschoorsteen dor firma Mol aan de Tramsingel (o Breda van een hoogte van 25 meter gevallen. De man was onmiddellijk dood. Botsing tusschen twee goederentreinen. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft, naar „Het Volk" meldt,'op het spoorwegemplacement Dordrecht een bot sing plaats gehad tusschen goederentrein 2133, welke op den goederentrein 4123 is geloopen. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Er is belangrijke mate- rieele schade aangericht. Het verkeer ondervindt geen vertraging. Vrachtauto te water. Gisterenmorgen geraakte een vrachtauto van do Coöp. Handelsvereeniging to Gou da, bestuurd door C. S. te Stolwijk, door den mist op den Goudsckeweg te water. De bestuurder kon zich met moeite redden. Hij verwondde zich vrij ernstig aan zijn handen, maar kwam er overigens goed af. Autobus-botsing. Gisterenmorgen zijn to Twello twee autobussen van den dienst Deventer Apeldoorn vol passagiers, door verkeerd uitwijken in volle vaart tegen elkaar gere den. Merkwaardig genoeg kregen de pas sagiers geen letsel, maar de voertuigen zijn natuurlijk zwaar beschadigd. Op een krib gevallen. Woensdagavond omstreeks lialfachl is De Stad Amsterdam UI, van do N V. Gustaaf E. «an den Brouck, te Antwerpen, bij mist op de tweede krib boven Nieuwe Veer, in de gemeente Streefkerk, gevaren. De boot is middendoor gebroken; voorein* de en achtereinde kwamen beide aan den grond. Getracht zou worden de boot hij hoog water vlot te sleepen en met een stoom pomp het binnendringende water weg te pompen. De boot zal dan naar een werf te Krimpen a. d. Lek worden gesleept. De be manning behoefde het schip niet to ver laten. De Griep. Het aantal zieken te Amsterdam is zeer groot. Er doen daarover fabe'achtige ver halen de ronde. Zoo zegt men, dat er doc toren zijn, die slechts thuis komen om te slapen en het verdere gedeelte van den dag in hun auto doorbrengen; zelfs daar in een karig middagmaal gebruiken, om dat ze anders geen kans zien hun patiën ten te bezoeken. Vermoedelijk is dit sterk overdreven, maar het wijst er toch wel op, hoe druk do geneesheeren daar ter stede het heb ben. Zeker is het ook dat er gezinnen zijn, waarvan al de leden door de griep zijn aangetast. Deze gezinnen ondervonden inderdaad groote moeilijkheden om verpleging te vinden. De oorzaak daarvan is dat juist onder het verplegend personeel en de ge neesheeren de griep ernstiger is opgetre den dan ergens anders. Dat ernstig moet in dien zin worden opgevat, dat er onder deze catagorieën veel patiënten zijn. Want de griep zelf heeft een zeer goed aardig karakter. Een onderzoek, door ons ingesteld bij instellingen met veel personeel heeft ons tot de conclusie gebracht, dat er gemiddeld honderd a honderdvijftig procent meer zieken zijn dan gewoonlijk in dezen tijd van het jaar. In het algemeen is *de griep, zooals we zeiden niet gevaarlijk. De di recteur van den Geneeskundigen Dienst deelde mede, dat juist het aantal zïhken met longonsteking zeer klein is. Wanneer griep een gevaarlijk karakter draagt, zijn het toch de longen, dio in de meeste ge vallen worden aangetast. Zoo was het in 1918. Statistieken hebben bovendien uit gewezen, dat griepepidemiën met een ern stig karakter zich ongeveer om do twintig jaar herhalen. Uitzonderingen zouden den regel kunnen bevestigen; vooralsnog be hoeft men zich daarover echter niet onge rust te maken. Zou eventueel het karakter van de ziekte zich wijzigen in ongunsti- gen zin, dan heeft men althans hier ter stede, zoover dat mogelijk is, reeds die maatregelen genomen om de noodige hulp te kunnen verleenen. In zijn Nieuwjaarsrede maakt de burgemeester van Rotterdam gewag van de griep-epidemie der laatste dagen, die hoewel er zeer veel griep-patiënten zijn, toch niet van ernstigon aard blijkt. De pu blieke diensten ondervinden veel hinder ten gevolge van het groot aantal patiën ten. Het grootst aantal patiënten heeft men onder het personeel van de Rotter damsche Electrische Tram: n.l. 130 zie ken op een personeel van 800 man. Het politiepersoneel telt 140 zieken op een corps van 1300 man. Bij de post is uit de stad omdat ze poseeren moet voor d'r portret hij je vriend. Toon den kunstschilder. Opeens begint de grond te beven, 't daglicht dat door z'n twee ven sters valt wordt dood gemaakt, de aard beving houdt op: Er staat 'n bloed-roodo verhuisauto voor z'n huis, die tot aan de tweede verdieping reikt. Hij springt op, loopt naar z'n venster en leest Op de Beeck Déménagemenls, Bruxelles. Tele phone. acht of tien cijfers. De schrik slaat dien man die ik was in de knieën. Mannen met leeron jassen zakken langs 't rooie monster naar beneden. Ze trekken aan de bel. 't Lijkt-me 'n „alarm". Ik maak de buitendeur open met m'n bancl vol papieren (m'n wekolijksche schets) en m'n penhouer tusschen m'n tanden als 'n hond, "die 'n wandielstok draagt. Menier, we komen om te laaien. Ik kan van ontsteltenis geen geluid ge ven, geef teek enen dat ze binnen moeten komen, Dc kleinste van do twee gooit ijzeren stangen en kettingen van de dub bele deur van den wagen, de grootste be gint z'n bruin lecren jas uit te trekken. En nog steeds sta ik sprakeloos. Op de stoep staan al nieuwsgierigen door de open deur naar binnen to loeren. Nu pas dringt 't afgrijselijke van do situatie tot me door. Ik ga onder gedompeld worden in ellende. Zóó moet bodewijk do Zes tiende zich gevoelcï hebben toon de scha- heeft men 75 zieken op een personeel van pl.m. 900 man. Te Zandvoort komen voel griepge vallen voor, doch over het algemeen heeft de ziekte een goedaardig karakter. Het aantal griep- en influenza-geval- len te Aalsmeer is zeer groot in deze ge meente en omgeving. Bijna in alle gezin nen zijn patiënten. Gelukkig heeft zich nog geen enkel geval met doodelijken ftf- loop voorgedaan. Te '8-Gravenzande zijn op het oogen- blik mepr dan 1000 personen bedlegerig ten gevolge van piep of influenza. In bijna ieder huis is een of zijn meerdere zieken aanwezig. In geen ander West- landsch dorp zijn deze ziekten zoo alge meen onder dc inwoners verbreid. In de mijnstreek keerscht de laat ste dagen vee] griep. De ziekte is niet van ernstigen aard. Te Stavoren liggen 500 menschen met griep te bed. Geen enkel geval is ver ontrustend. Naar wij vernemen wordt door B. eg W. van Utrecht in overleg met den gemeentelijken geneeskundigen dienst en de ondervvijs-inspectie overwogen om met het oog op het aantal griepgevallen, ook onder kinderen, te Utrecht, de scholen ge sloten te doen houden. Te IJmuiden is een 28-jarig meisje aan do griep overleden. Aldaar is binnengekomen de stoomtrei- ler Dorothea „IJm. 93", waarvan vrijwel alle opvarenden ziek waren. De schipper, do stuurman en twee matrozen lagen met de griep te kooi. Een ongeluk voorkomen. Woensdag bleef plotseling door de glad heid van den weg een tractor met aanhang wagen, toebehoorende aan de N.V van Peventer's Glasfabrieken, op do rails van den spooroverweg aan den Overschieschen straatweg te Schiedam staan. De machi nist van den trein, die uit de richting Vlaardingen kwam, zag 't ongeval tijdig en bracht den trein tot stilstand. Even daar na kon de tractor mot aanhangwagen ach teruitgereden worden, waardoor de spoor verbinding wederom vrij kwam. De laatste botste daardoor tegen een anderen tractor van de Nederlandscbo Azijnfabriek, te Schiedam, waardoor deze werd bescha digd. De zelfmoord in hel huis van bewaring. Naar het „Vad." vernemt, heeft de mi nister van Justitie onmiddellijk, nadat hij bericht had ontvangen van een zelfmoord in het Huis van Bewaring in Den Haag, een onderzoek gelast. Het betreft iemand, die door een dagblad in de residentie we gens advertentiesckuld in gijzeling was gezet en die zich dat zóó aantrok, dat hij het voornemen te kennen gaf, zich van bet leven te berooven. Uiteraard stelt de minister groot belang in de vraag, hoe de zelfmoord kon plaats hebben, terwijl men gewaarschuwd was. Het schijnt naar het blad nader ver nam. dat werkelijk voorzorgsmaatregelen genomen worden, welke misschien zullen blijken, onvoldoende le zijn geweest. Een krankzinnige? Woensdagavond werd dc politie le Rijs wijk doör het politiebureau aan den Rijs- wijkscben weg te 's-Gravenhage gewaar schuwd, dat een gedeeltelijk als vrouw gekleede, waarschijnlijk krankzinnige man op een damesfiets in de richting Rijswijk was gereden. Het mocht do politie niet gelukken den man te pakken te krijgen. Vanochtend heeft echter een jongedame uit de Eiklaan aangifte gedaan, dat zij giste renavond op weg naar huis is lastig go- vallen door een man op een damesfiets, die een vrouwenrokje en een dameshoedje droeg. De politie zet haar onderzoek voort. De daders van den aanslag te Deventer gesignaleerd. In de bossclien bij het sanatorium te Hellendoorn zijn de twee Duitscliers gesig naleerd, die onlangs in een hooiberg bij Deventer aangetroffen werden en toen een aanslag pleegden op de politie. Ook thans is het niet gelakt lien to arresteeren, meldt de „Tel.". Op presentiegeld van een Raadslid beslag gelegd. Toen het communistische raadslid, te Rotterdam, de heer G. van Burink, op het stadhuis zijn presentiegeld wildo komen halen, werd hem medegedeeld, dat wegens belastingschuld een deurwaarder van de Personeele Belasting er beslag op had gelegd. To Rotterdam wordt een vaste som uit getrokken voor presentiegeld, welke som vot-kar voor z'n deur stond. Nu pas wordt ik doordrongen van de waarheid dat .,'t niet good is, dat <le man alleen zij." M'n vrouw moet telefonisch en te legrafisch „opgeboden' worden'. Ik stap op den ckef-amhalleur toe en zeg: Halt, 'n oogcnblikske, zulle. Jullie zijn twee dagen te vroeg. D'r is nog geen stofblikkie ingepakt. Dc Directeur is met mij overeengekomen overmorgen do ver- huur-auto te sturen. Als jullie vroeger kwamen, zouen jullie me bijtijds waar schuwen. Wij mochten niet stoppen van do Ollanse Douaniers. Me hadden geen 01- lans geld genog om de cautie to storten. Wij zullen wel tmballeoren, 't is in 'n menuutje geried. Maar m'n vrouw is niet thuis. Wat doet' ta? Mo kunnen de vrou wen wel missen. Jacques komd-nne keer ier. Spoed a-zulle! Wa kan er gelajen worren? Dat was de groote vraag. M'n vrouw had 'n stuk of zes inventarissen opge maakt van wat mee moest, van wat naar do verkooping ging, van wat aan parti culieren verkocht was, van wat cadeau gegeven was, ter herinnering aan onze uittocht. De chef-emballeur en Jacques grepen toe, en ik wist niet of ik comman- deeren zou: Blijf af. do boel loopt in 't honderd! 01 ft el: meehelpen. pondspondsgewijs verdeeld wordt over de raadsleden naar verhouding van het aan tal zittingen,-dat zij hebben bijgewoond. En do verrekening vindt eens per jaar plaats. Het zal wel de eerste maal zijn, clat be slag is gelegd op presentiegeld voor het bijwonen van raadszittingen. Diefstal. De politie te Utrecht beeft oen ^-jari gen loswerkman en een 40-jarigen opkoo- per aangehouden, die zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal van 800 Kg. nikkel brons, ter waarde van 000. Voorts is als verdacht van heling in deze zaak aangehouden oen 18-jarige op- kooper. De diefstallen zijn in de laatste maanden van 1926 gepleegd uit een per ceel aan de Oude Gracht. Brand in een boekwinkel. Terwijl do gewoners afwezig waren, is Woensdagavond, vermoedelijk doordat 'n kachel te fel brandde, brand uitgebroken in den boekwinkel van G. v. P. aan den Putschen Bocht te Rotterdam. De vlam men vonden in het licht brandbare mate riaal gretig voedsel. De schade, welke on- veer 9500 bedraagt, wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Aan den boekwinkel van den heer P. is een leesbibliotheek met ongeveer 5000 boe ken verbonden. Dezo boeken zijn alle in vlammen opgegaan, slechts enkele verkool de exemplaren waren er over. Rookgragc seminaristen! Dinsdagavond word een sigarettenwin- kelier van den Coolsingel, te Rotterdam, opgeheld. Een jeugdige stem deelde hejn mede, dat hij met de pastorie in do van Oldcnbarneveltstraat sprak en dat er vele cloozen sigaretten noodig zouden zijn, omdat er een groot aantal priester-leerlin gen op bezoek kwam, vertelt do „Msb". Even later verscheen bij den winkelier een jongmensch, dat het telefoontje uit do pastorie kwam bevestigen en aanvullen. Er zouden nl. een aantal seminaristen uit Vaals to logeeren komen in de pastorie, zoo zcido hij. Die maakten hun jaarlijksche rondreis en moesten in de pastorie slapen. Men wilde hen nu graag het genot gun nen van een der „edelste" producten van den modernon tijd en daarom aan elk hunner een doosje sigaretten offreeren. Omd^t do geestelijken geen verstand had den vin de saffiaantjes vroeg hij vijf ver schillende doosjes „op zicht". De winke lier betwijfelde dat een dergelijk geschenk aan seminaristen zou worden aangeboden en belde, toen do jongen weg,was, do pas torie op. Daar wist men niets van bet so- minaristenbezoek af en nog minder van de zichtzeuding. Daarom waarschuwde de winkelier de politie, die den rookgragen doch vermoede lijk gesjochten fantast tracht op te sporen, Toch keus gemaakt. Woensdag bracht een Vlaamsch spre kende dame een bezoek aan een horloge- winkel aan bet Rokin te Amsterdam. Zij liet zich tal van horloges toonen, doch geen van alle kon haaT lot koopon nooden. Hier op verliet zij den winkel. Eerst cenigon tijd later kwam de winkelier tot de ontdek king, dat .de lastige bezoekster toch keus had gemaakt en verdwenen was met een horloge ter waarde van 245. ITij heeft bij dc politic aangifte van den diefstal ge daan. De „Lutine". De directie van het Loodswezen maakt bekend, dat de Luline-kaap op de West kust van Terschelling verdwenen is en niet weer zal worden opgericht. Deze simpele mededeeling roept onwil lekeurig een stuk geschiedenis in bet ge heugen, waarbij ons land ten nauwste be trokken was en dat nu afgesloten wordt als een hoofdstuk in een hoek. Op 9 October 1799 strandde het Dritscho marineschip „Lutinó", dat door do koop lieden Benjamins en Goldsmid uitgerust was om onder meer een groote geldsom over te brengen van Londen naar Neder land en Duitschlaud, in do westgronden van Terschelling. Naar beweerd werd zou de goudschat niet minder dan tusschen 400.000 en 900.000 pond sterling bedragen en bestemd zijn, gedeeltelijk voor do Brit- sche troepen op Texel en gedeeltelijk voor koopliden in Hamburg. Het juiste bedrag is nimmer bekend ge worden doch bleek aanlokkelijk genoeg ora verschillende pogingen tot berging te wa gen. Het geluk bij deze bergingen was af wisselend, dan eens was de buit groot en dan weer werd er niets gevonden. Tot het begin van deze eeuw werd ongeveer 1.2 millioen gulden aan waarde boven ge bracht. Ik voelde dc vuist' van 't noodlot in m'n nek en dacht: Bepaal jo tot 't geven van orders, help niet mee, anders blijven je vingers aan de spijkers hangen. M'n vrouw moest verwittigd worden. Ik lele- phoneerdo dus om aanhouding en bericht en raadpleegde m'n hersenen: Piano? Moet mee. Schrijftafel.... moet mee! Stel je voor, dat je jo bedrijfskapitaal achter laat. M'n schrijftafel waarop meer leed is geleden dan op 'n operatie-dito. Ik streelde het veel te dikwijls geboende eikenhout en 't blauwe leer met de inge vreten lakmopjes en ik wou bijna zeggen: „Hij is zoet, hoor, hij mag moe." Was ik nu al de kluts kwijt? Zag ik m'n schrijf tafel voor Boedjong m'n hond aan. Hij komt er zelf antwoord op geven. Ilij holt nijdig blaffend van de straat de gang in, komt op me af en kijkt me aan of-ie zeg ge wil: Eén wenk van jou en ik sleur Jacques in z'n blauwe slobbes-broek dc kamer uit Er wordt 'n groote schilderij opgeno men, 't is de over-groolvader' van m'n vrouw op wien m'n vrouw zeer gesteld is, omdat-io zoo'n decoratief gezicht heeft. Ik zie dat er stof op ligt, op de lijst, na tuurlijk en maak er Jacques attent op: Mot alles zoo, vuil, de wagen in? As ge in Brussel zit, kunde „kus sen", zooveel as go maar wilt. Om misverstand te voorkomen, maak ik er den lezer opmerkzaam op, dat „kus- Wie kent er niet Jo Buziau Den koning der artisten, Den dokter die gonezing weet Voor allq, pessimisten. Door wien 't publiek weer ied'ren dag De stuipen krijgt van 't gieren Hij gaat 't is onbegrijp'lijk haast Zijn halve eeuwfeest vieren. Want Buziau hij is vandaag Juist vijftig jaar geworden, En nog steeds, als hij maar verschijn» Is 't lachen aan de orde. De grappen, die hij debiteert, Bekend is 't dat die puik zijn 't Publiek trekt krom vaai 't lackon af En heel do zaak heeft buikpijn. Hij komt, hij kijkt en overwint En hoeft zelfs niets te zeggen De grootste pessimist, hij moet Het tegen hem afleggen. Heel Nederland gaat naar hem zien Al kost het kapitalen, Vooral nu, nu hij Abraham De mosterd heeft zion halen. Gevierd viert hij zijn gouden feest De weldoener der menschen, Wij brengen don aarts-oerkomick Blij dankbaar onze wenschen. Een latere expeditie bracht geen geld doch andere zaken uit het wrak aan du oppervlakte, dio voor den historicus nog waarde hebben. Zooals misschien bekend is hangt de groote scheepshol nog in liet gebouw van Lloyds te Londen en wordt deze bel alleen geluid, nis aangokondi l wordt dat oen schip vermist wordt. Eonigo jaren geleden had men nog hot plan een nieuwe expeditio tot berging van waarden of goederen uit het wrak uit to zenden, doch het bleef bij een plan. Nu do kaap verdwenen is cn niet moor opgericht wordt zullen nieuwo pogingen wel achterwege blijven,,omdat men genood zaakt zou zijn eerst weer peilingen te gaan nemen om de ligplaats van het wrak terug te vindon. Oudcrdomsrecord. Deze week vermeldden wij, hoe vier ge zusters Ie Sunderland in Engeland er zich op beroemen konden, dat zij de oudste vierhoofdige familie vormden ter wereld. Met haar vieren lellen ze 334 levensjaren en ze zijn onderscheidenlijk 91, 83, 81 en 79 jaar. Een onzer lezers geeft ons thans hei be wijs, dat dit record Overtroffen wordt door een viertal personen, twee zusters en twee broers, uit onze onmiddellijke omgeving. Tiet zijn nl. Mej. de weduwe P. Peters van Went te Sanlpoori 94 jaar, Mej. de Weduwe A. VerminVan Went te Was senaar 87 jaar, de heer J. G. van Went 'o Noordwijk 82 jaar en de heer O. F. van Went, Beeklann, Den Haag 80 jaar .Sa men zijn zij dus 343 jaar oud. ONGELUKKEN. Een mijnlift nabij Charleroi neergestort. Persoonlijke ongelukken en groote m a t e r i e c Ie schade. Cis ternacht is in een schacht van do charbonnage du Mambourg nabij Garlo- roi een lift neergestort. Een arbeider werd gedood en een ander zwoar gewond. Aan do machines word een schade van een half ini'liocn francs toegebracht. In het hooi gestikt. In de schuur van een landbouwer to Merken zijn *2 jongens dood onder een hooiberg gevonden. Het schijnt, dat do knapen bij liet springen op den hooiberg zijn gevallen en toen onder hel hooi be dolven zijn geraakt en geslikt. Dc brand in dc kerk van de St. Anne de Beaupré. De lunula met het Aller h o i 1 g s te ongeschonden teruggevonden. Naar wij in dc „Groix" lezen, hebben werklieden, die in do ruine aan het op ruimen waren van do kortgeleden afge brande hulpkerk van St. Anne de Beaupré in Canada, do lunula teruggevonden van de monstrans, waarin zich de geconsa creerde Hostie bevond. Zoowel do lunula als de II. Hostie waren geheel 'ongeschon den. sen", 'n Vlaamsch-eigen woord is voor „reinigen", ik begin respect te krijgen voor emballeurs. Geen inbrekers kunnen 'n huis vlugger loogsieepen. Onze juf frouw, dio boodschappen ia gaan halm, komt thuis mot achter haar h eten de werkvrouw. Do komst van deze eerste hulptroepen schenkt me moed me in m'n werkkamer terug le trekken en m'n boe ken in te pakken, ik sleep 'n lange, met zink beslagen kist van den zolder, ik log er den Diclionnairc Francais van Lillré in, want die is zóó zwaar op de hand, dat-ie door den bodem van 'n gewono k"st zou zakken. Dan grijp ik Busken liuet bij do kop. Die ligt-, in zes en twin tig deelen boven op Littró, dan Vondel, 't is niet onmogelijk, dat zo dien weer in z'n kist recht moeten gaan leggen, als-it gemerkt heeft, dat-io hier, arm in arm met van Leun op naar Brussel moet. U, joci, wat doe ik nou? „Ken ons Land en heb 't lief", ligt vlak naast MultatuLi, daar komt onderweg do grootste ruzio van. Bovendien heeft Jacques me al verzekerd, dat 'n emballeur niet bang is van 'n piano op z'n nek, maar wel van kisten met boeken of linnengoed. Weet jo wat, denk ik dat sorteeren van schrijvers en dichters is 'n onbegonnen werk, ik gooi alles maar door mekaar, 'n Hecatombe "rcalisfiek, naturalisme, romantismo on mystiek.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3