EISCHT CQEDE KWALITEIT DUS, EISCHT staan, oan »>ij de mededeelingen van den heer v. d. Gngfen. die zijn inlichtingen Tan belanghebbende had. Wethouder S. ISchonevcld protesteert ernstig tegen de wijze, waarop do heer v. cl. Gugton B. en W. verwijten meent te mo gen doen; i.e. dat dit geschiedt op een zijdige inlichtingen. Het antwoord van den heer v. d. Gugtcn is aanleiding tot een heftige discussie tus- Bchen hem en Dr. Jonker, wat den voorz. doet besluiten, de discussiën over dit punt te besluiten. De heer O. d. v. d. Vijver verzocht B. en W. de inwoners te doen wijzen op de noodzakelijkheid melk- en drinkwater te koken, in verband met voorkomende ty- pl Misgevallen. Dc heer K. Zandbergen zegt al eens meer do aandacht van B. en W. gevestigd te hebben, op de slechte bestrating van een gedeelte Smidsteeg en Langevaart. Tot nu toe, had dit geen gevolgen. Wethouder S. Sclioijeveld zegt, dat dit een gevolg is van do drukke rkza- mhe den aan de Sandtlaan. Kort na Nieuwjaar hoopt men elders te kunnen aanpakken. Do voorzitter sluit hierop deze laatste vergadering in 192G met de boste wen- schen voor het in to treden nieuwe jaar. j H1LLEG0M. NIEUW ZUSTERHUIS. Binnenkort zal in de parochie van St. Joseph begonnen worden met den bouw van een nieuw Zusterhuis. Tusschen het kerkbestuur én docongregatie der Eerw. Zusters te Amersfoort-is in dezen over eenstemming verkregen. Industrie. Aan den heer H. B. A. van Uldcn te Leiden is toestemming verleend tot het oprichten van een sloom-wasschc- rij en strijkerij aan de Wilhelminalaan al hier. Personalia. In de plaats van den heer J. Frijlink, die als gemeenteveldwachter den dienst met pensioen op 1 dezer verliet, is benoemd de heer J. Braas te Bloemen- daal. Werkeloozen. Het aantal werkeloozen alhier bedraagt volgens do laatste opgave 182. Geboren: z. van G. van Beelen-Wijs- man; d. van M. Mooijekind-Minck; z. van J. H. van Trigt-Smit; d. van R. O. Visser- Hof. Ondertrouwd: J. J. Steenvoorden on A. M. v. d. Weijden. K. A. F. Huls bosch en M. Maas. Getrouwa: A. van der Hulst en M. C. Zwaneveld. II. Th. Markman en A. M. Pijpers. L. E. v. Schio en M. A. Burgmeijer. J. Kijne en GL Wiedemeijcr. O vo ried en: A. M. van Lierop 42 j, M. O. de Groot, wed. L. van Biezen vr 85 j. DE KWAKEL. Polderbestuur. Op Woensdag 29 Dec j 1. hielden in Oafó J. Locnders te Kwak el de Ingelanden van den Uitlioornschen Polder hun gewono jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer J. J. Ver hoek. Aan de ordo was bestuursvcrkieziii; wegens aflrding van den beer Th. G. van Rijn uitgebracht werden op Th. G. van Rijn 41 simmen, op Th. Künst 27 st. zoo flat eerstgenoemde herkozen werd. Er ontspon zich een breedvoerige be raadslaging over liet "al of niet bijdragen in do kosten voor het reparecrcn van de brug over de Ringvaart (Kwakelsche Pad). Een bedrag» van 50 was de clou van 't vorige gesprek. Aanvankelijk zou dit bedrag bijeengebracht zijn geworden door enkele belanghebbende autoberijders. Besloten werd geen subsidie te verloenen. De Gemeente en de Zd. Legmeerpolder zullen de onkosten moeten dekken. Hierna sluiting. LANGERAAR. Wilhelminavcreeniging. Onder voor zitterschap van den heer P. Kroon word dc jaarvergadering van de Wilhelmina- verecniging gehouden in 't café „Het Cen trum" aan den Aardam. Bij dc rekening en verantwoording van den penninm., den heer W. de Bruijn Johz., gaf spr. te ken nen, dat de toestand der kas niet roos kleurig was. Vooral was hiervan oorzaak het ongunstige weer der laatste twee jaar bij de feesten. Als bestuursleden wer den gekozen de hoeren K. Bergsma, Th. Kroft, L. Bosland en H. G. Aaftink. Uitvoering. Door dc groote belang stelling gaf het. R. K. Jongenspatronaat j.l. week een 4e uitvoering, met hetzelfde programma. Aan het einde van den avond dankte de directeur alle aanwezi gen, die met zooveel belangstelling het spel hadden gevolgd. In het bijzonder dankte spr. de eerw. zusters, die veel heb ben gedaan om deze avonden goed te doen Blagen, vooral door het vervaardigen van de kleurige cosluums. Voorts hulde aan den pianist, den heer Mourits en aan do andere heeren die met hun vioolspel deze avonden onvergetelijk hebben ge maakt. Spr. uitte den wensch dat het Pa- tronaatswerk steeds de medewerking van de parochianen mag ondervinden. Do Pastoor nam daarna het woord en merkte op, dat, nadat do kapelaan allen dank had gebracht, dat er thans nog iemand was aan wien vooral dank voor het welslagen dezer avonden welver diend was, n.l. den kapelaan zelf. Spr. be tuigde zijn ingenomenheid namens alle ouders met het groote werk dat de kape laan deed voor don jeugd, en spoorde de ouders aan, hun jongens aan den kape laan toe lo vertrouwen. Spr. besprak de noodzakelijkheid van het nieuw te hou wen Patronaatsgebouw en wekte op dit schoone doel geldelijk te steunen. DE KUNSTREEK NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Poliiie-verordeningen. De jon gelui moeten uit het gras blijven. Het dansverbod. Gelezen wordt con ingekomen schrijven Vön A. J. den Har tog to Noorden, waar hij hij in beroep komt tegen een beslissing van Burgemeester en "Wethouders in ver band met een gedeeltelijke vernieuwing •ran zijn woning. Do voorzitter doet de gewisselde stuk ken voorlezen, waaruit blijkt, dat recla mant do vernieuwing hoeft aangebracht, zonder de vereischte bouwvergunning te hebben aangevraagd en verkregen. B. en W. hebben hem hierop gewezen en als nog in do gelegenheid gesteld een aan vrage met leekening in te dienen. Een teekening is nimmer overgelegd, doch wel een aanvrage, na herhaaldelijk op deze verplichting te zijn gewezen. B. en W. hebben, in verhand met de arlt. 17 en 41 van de Bouwverordening gevorderd, dat tegen de aangebrachte.dak bedekking van asbestleien alsnog een ge ploegde houten beschieting tegen de on derzijde van de daksparren zou worden aangebracht. Na ingebracht bezwaar heeft de ge meente-opzichter namens B. en W. mon deling het advies gevraagd van den in specteur van de Woningwet Ie 's-Graven- age, die zich. algeheel op het standpunt stelde van B. en W. en inwilliging in strijd met de voorschriften noemde. Dit is reclamant medegedeeld en toen hij ten slotte verk'aardc niet aan het voorschrift te willen voldoen, is hem proces-verbaal aangezegd. In zijn beroep licht de heer den Ilartog nog toe, dat onder de vernieuwde kap 3 a 4 slaapkamers zijn of worden aange bracht, welke geheel beschoten of gepla fonneerd zullen worden. Dit beroep met a'le op de zaak betrek king hebbende stukken zijn voor advies gezonden aan den inspecteur, voornoemd, iens antwoord daarop wordt voorgele zen. De inspecteur verklaart, dal een bedek king van asbestleien geen voldoende be schutting geeft tegen warmte en koude en wijst er tevens op, dat de Raad. ingevolge art 6 der Woningwet niet bevoegd is het beroep ontvankelijk te verklaren. Do heeren Zwart en Breed ijk zouden de slaapkamers als een tweede verdieping willen beschouwen en als zoodanig ware een andere toepassing mogelijk geweest. De lieer Stam noemt een voorbeeld Ter-Aar, waar zoodanige dakbedekking wel is toegepast, ofschoon spr. het advii van den opzichter volkomen juist vindt en den heer den Hartog ongelijk heeft. De voorz. zegt, dat B. en W. zoo ver mogelijk gegaan zijn, dat hetgeen door de verordening vereischt wordt zoor» wel doen is en slechts betrekkelijk geringe kosten meebrengt en stelt vervolgens voor bet beroep voor kennisgeving aan te men, wat met algemeene stemmen wordt goedgevonden. Electrificatie buitenwijken. B. en W ste'len voor hot nieuw aangelegd clec- trisch net onder Achttienhoven en het Woerdensch Verlaat, Voorzoover geleeen onder deze gemeente, van de Prov. Utrcchfsche Eleclriciteits-Mij. over te ne- De Voorz licht toe, dat Leiden er op staat en hiertoe heeft zij het recht inge volge art. 3 van do stroomleveringsover-' eenkomst, welke Nieuwkoop met Leiden heeft, dat Nieuwkoop haar gedeelte zelf exploiteert. Veel en langdurig is hierover onderhan deld en ten slotte kunnen B. en W. ook met de ontworpen regeling meegaan. De gemeente kan van do P. U. E. M. den stroom betrekken logen 20 ets. per K. W U en distribueert dit aan de belang hebbenden overeenkomstig eerder vastge steld tarief. De afnamó kan Utrecht con troleoren door een 3-tal meters en van- ge meenteweg wordt de stroomprijs geind. Hel net moet door de gemeente worden overgenomen, waarvan de kosten zullen bedragen ongeveer 5000, hetzij wij dit leenen, hetzij Utrecht dit in termijnen int, en zoo krijgt men zij liet in liet klein een afzonderlijke administratie voor dat complex. Door een nader» regeling met Leiden zal uit deze overname geen geldelijk na deel kunnen voortvloeien. Wethouder Mourits, tevens voorzitter van de Lichtcommissie dier buitenwijken, licht een en ander nog uitvoerig toe, ter wijl ook de heer Bergsma, chef-monteur van het gemeentelijk bedrijf, mede aan wezig, nog verschillende inlichtingen ver schaft. De lieer Stam geeft in overweging een commissie van drie raadsleden te benoe men, dio de aangelegenheid iri studie neemt. Wethouder Mourits acht dit volkomen overbodig, daar B. en W. do verantwoor delijkheid van het medegedeelde op zich nemen en ontraadt het, omdat de stroom- levering op de beslissing wacht. Na eenige bespreking wordt met alge meene stemmen tot de overname besloten op den basis als door B. en W. is toege licht. Do heer Verhaar zegt zich over de elec trificatie van deze buitenwijk te verheu gen, hopende dat ook Achttienkavels nog eens een beurt krijgt. Op verzoek van den voorzitter licht de heer Bergsma in, dat in het waterleiding plan ook vermoedelijk wordt opgenomen een eléctrisch gedreven pompstation, te plaatsen in Achttienkavels. Gaat dit door, dan is electrificatie van deze wijk even eens zeer wel uitvoerbaar. Wethouder Mourits dankt den Raad voor zijn medewerking en welwillendheid. Wijziging politieverordening. Aan de orde komen een 15-tal wijzigingen van de Polilievci'ordening, welke in ontwerp met toelichting den leden werd toegezonden. De voorz. deelt mede. dat alle voorge stelde bepalingen juridisch zijn bekeken door het rechtskundig bureau vau de Ver- eeniging van Nederlandscho Gemeenten, zoodat vrij mag worden aangenomen, dat do wijzigingsvoorstellen hij aanneming rechtskracht zullen bezitten. Over eenige ingrijpende zaken als bijv. de winkelslui ting is ook met de Provinciale Griffie ge- gecorrespondeerd, terwijl ook het advies van do Gezondheidscommissie, waar noo- dig, is gevraagd en verkregen. Waar B. en W. de meest mogelijke zorg en voorzichtigheid hebben betracht en eenstemmig deze meerendnels helang- rijko wijzigingen aanbevelen, hoopt de Voorzitter dat de Raad haar met dezelfde eenstemmigheid zal aanvaarden en vast stellen, vertrouwende dat het belang der gemeente daarmede gediend is. Voorstellen tot wijziging zijn niet inge komen, alleen enkele punten heeft Wet houder Mourits in de daags te voren ge houden vergadering van B. en W. nader ter sprake gebracht, welke de Voorz. het eerst behandelt. Bij art. 8 wordt voorgesteld te verbie den het zitten of liggen op of aan een openharen weg met iemand van een an dere kunne, en met den tweeden graad en niet jonger dan 12 jaren. Wethouder Mourits wil alsnog schrap pen de woorden „voorzoover niet met el kaar .gehuwd, geen bloedverwante zijnde tot en met den tweeden graad". Dit zal de mtrole voor de politie ver gemakkelijken -en Rijksveldwachter Grif fioen adviseerde indertijd reeds hetzelfde De heer Zwart noemt dit voorstel kleinzielig, als men met zijn vrouw gaat wandelen zou men niet eens in den kant mogen gaan zitten om uit te rusten. Wethouder Mourits wijst er op, dat het niet do bedoeling is gehuwden daarmede te treffen, doch dat vreemdelingen anders steeds de bepaling zullen ontduiken. Dc lieer Verhaar beaamt dit en wijst er op, dat hel grasgewas wat duur verpacht wordt, wordt plat gezeten, dat het overi gens de bedoeling is dc ergernis in den zo mertijd langs en Aarlandervoenschen weg tegen te gaan, waarbij jongelui van de 100 wel 98 koeren niet bovenop den grasberm blijven, doch onder achter liet riet zich verschuilen, een ergernis niet het minst voor do kinderen. En bij bet tot stand ko men van de hepa'ing hoopt spr. dat ook Al pben aan don Rijn gevraagd zal worden dit op gelijke wijze tegen te gaan' voor het gedee'tc onder die gemeente. De voorzitter zegt, dat hot bezwaarlijk is een verordening in deze te maken welke een ieder bevalt. Ecnerzijds mag liet erg zijn niet op den kant van den weg te mo gen uitrusten, anderszijds is aldaar een toestand ontstaan, welke liet overgroote deel dor bevolking een schande noemt. Spr beschouwt het als een plicht van de overheid in te grijpen. Cm 10 uur moe ten de herbergen gesloten worden, zegt spr., doch zul'cn sommigen d't ook niet vervelend vinden, dit juist niet de mooiste gelegenheid vinden een poosje uit te gaan? Her moet een offer gebracht worden in het algemeen belang. 1 De heer Wildenburg kan niet gelooven, dat.de politic een getrouwd paar uit de gemeente, dal op den kant wat uitrust, zal verba 1;scoren. Overigens zat men vroe ger toch ook nooit in den kant. De lieer Verhaar beveelt aan dc mee ning eens te vragen van de menschen, van wcMce richting dan ook, die in die omge ving wonen. Door de week op Zondag- op alle uren van den dag kan men het zien en zoo goed als allen zijn het personen van buiten de gemeente. Spr. wil daarom het voorschrift zoo gestreng mogelijk. Do heer Stam meent ook, dat de gehee- le Politicverordening gestreng is opgezet, doch dat daarom de toepassing nog a'tijd niet naar die mate behoeft te geschieden. In stemming komende wordt het voor stel aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Tegen de liecren AuguSfmus, Zwart cn Koole. De lieer Breedijk houdt zich buiten stemming. In bespreking komt art. 15 waarhij na dere voorschriften worden voorgesteld in zake het snoeien en rooien van boomea, hinderlijk voor het electrisch net. De hoer Stam wil hierbij ook verbieden het rooien van hoornen langs het bovcn- grondscrh net zonder voorafgaande waar schuwing van den bedrijfsleider. Spr. haalt een voorbeeld aan, waarhij een te rooien boom op den draad vie1, waardoor een langdurige storing ontstond tot schade en last van alle aangeslotenen. De chef-monteur daarover gevraagd, geeft in overweging een bepaling op te ne men, dat eens per jaar van gemeentewege, zij het voor rekening van de eigenaars worden gesnoeid de boomrn, die langs het net staan. Na bespreking wordt besloten dit denk beeld te revoyeeren naar B. en W. voor onderzoek. Vervolgens stelt wethouder Mourits voor te schrappen de bepaling dat de burgemeester ontheffing ver'eenen kan voor dansen, waartoe of waarbij het pu bliek met of zonder betaling toegang heeft daarvoor lokaal of erf af te staan. De voorzitter zegt principieel tegen het dansen te zijn en geeft ook den laatsten tijd geen ontheffingen meer. Spr. beveelt dit voorstel aan, dan zal men daarop niet meer terug behoeven te komen, en het ver zet, dat thans af en toe aan den dag (reedt, zal spoedig luwen als men weet, dat permissie niet meer mogelijk is. Wethouder Mourits licht eveneens zijn voorstel toe. De heer Zwart begrijpt niet welke be doeling men met dit voorstel heeft. Spr. danst zelf niet, doch woonde meermalen een danspartij bij en heeft daar nooit eenig kwaad gezien. Spr. noemt het be spottelijk dit tegen te gaan. De voorzitter noemt het een kwestie van opvatting. Wethouder Mourits zegt dat alle gees telijken der verschillende kerken in de gemeente zich tegen het dansen hebben uitgesproken. Bovendien is in den laat sten tijd in tal van gemeenten een dans- verbod ingevoerd. Wethouder Augustinus noemt een drie tal dorpen uit de omgeving waar wel ge danst wordt. De heer Breedijk vreest, dat men beslo ten clubs zal oprichten en een zaal inrichten, waarbij dan alleen de beter ge situeerden van kimnen profiteeren, als in Amsterdam thans h.v. gebeurt, hetgeen wethouder Augustinus geheel beaamt. De ze spreker meent, dat men juist tevreden heid wekt, door bij gelegenheden dans toe te staan. De voorzitter gelooft wel, dat zulks tevredenheid wekt hij de betrokken jonge lui. doch niet bij het ove root deel der ouders. De heeren Wildenburg en Splinter spreken in denzelfden geest. De lieer Breedijk vindt, dat hij een na tionaal feest bijv. dansgelegenheid wel gc- wenscht is. I33GEZON&EN MEDEDEELING N.V. HOLLAND ZWITSER CHOCOLADE - F. STAAT AAP DE SPITS Dc voorz. meent juist, dat bij een natio naal feest hot allerminst gewenscht is, omdat zoovelen van elders dan tezamen komen. In stemming gebracht wordt het voor stel aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen do heeren AuguslinuS, Zwart, Koole en Breedijk. Als vierde punt wijst wethouder Mou rits op een vereissing indertijd in do ver ordening, waarhij optochten, niet in ver band staande met een openbare vermake lijkheid. verboden zijn zonder dat onthef fing mogelijk is. Spr, wil die ontheffing alsnog mogelijk maken. De heer van Leeuwen acht dit zeer ge wenscht met het oog op meetings enz. De heer Stam heeft hief niet op tegen, doch zou hiervan den Zondag willen uit schakelen. De heer Splinter meent dat ieder vrij moot zijn ook op straat zijn principe te belijden De heer Stam zegt dat de Zondag rust dag is en men alsdan zijn godsdienst niet op den weg moet brengen doch in de kerk. De heer van Leeuwen zegt dat op Zon dag ook in het openhaar de menschen toch wel op hun zedelijke plichten mogen worden gewezen. Na eenige discussie wordt het voorstel aangenomen met 8 tegen 2 stommen. Te gen de heeren Stam en Breedijk. Weth. Augustinus houdt zich buiten stemming. Vervolgens wordt nog een bepaling op genomen waarbij het verboden is met staanden mast te varen ook daar waar de vaart overspannen is met een te lefoondraad. Bij art. 20 wordt voorgesteld, dat voor het uitdiepen van de Voorwelering de specie in de kom van 't dorp niet op den kant van den weg mag blijven liggen en buiten de kom niet langer dan 3 dagen. De heer Stam stelt voor, dat ook buiten de kom geheel te verbieden of anders on middellijk wag te laten voeren. Nadat het voor en tegen hiervan be sproken is, besluit men op voorstel van den heer Zwart de bepaling zoodanig te doen luiden, dat de specie nog denzelfden dag wordt weggeruimd. Bij art. 72bis wort een winkelsluiting ingevoerd des avonds 10 uur, tijdens den wettelijkens zomertijd om 11 uur, tenein de tegen te gaan, dat in sommige winkel huizen tot laat in den nacht bier wordt verkocht en gedronken, waarvan de win keliers desgevraagd ontheffing kunnen krijgen, welke alsdan niet gegeven wordt aan lien, die aan dit misbruik meedoen. Op voorstel van den heer Breedijk wordt besloten de bepaling zoodanig vast te stellen, dat ontheffing niet verleend kan worden aan de winkeliers die hier verkoopen en op voorstel van den heer Splinter wordt de uitschakeling van de barbierswinkels geschrapt Vervolgens wordt algemeen den wensch uitgesproken, dat als regel geen onthef fing wordt verleend, met uitzondering van des Zaterdags, waarop het sluitingsuur een uur wordt verlengd. Nadat nog verschillende vragen zijn ge steld en beantwoord, worden overigens de wijzigingen zonder bespreking goedge keurd. De heer Splinter vraagt nog een ge strenge toepassing van het bestaand art. 33 van de Verordening, zijnde een verbod van venten met koopwaar langs de hui zen, zonder dat men een gevestigde win kelnering heeft, zulks in verband met de brutaliteit van veel venters. Meerdere leden stemmen daarmee in- De heer Breedijk wil hiertoe borden plaatsen. B. en W. zullen dit overwegen. Een wijziging van de begrooting voor 1926 wordt gelezen en goedgekeurd. Rondvraag. "Wethouder Augustinus be- spreekt het plaatsen van borden bij de scholen in verband met auto-verkeer. De heeren Stam en Verhaar bepleiten of het niet schadelijk is voor de Dorps kom tegen het te snel rijden, wat alge meen wordt beaamd. Door minstens eens per week controle te laten uitoefenen wordt er de vrees wel ingebracht, meent men. De voorz. neemt hier nota van. De heer Zwart vraagt of in Zevenho ven de huisslachtingen nog vrij zijn. De voorz. antwoordt bevestigend. Uitvoerig is dit dn de vergadering van B. en W. met den inspecteur besproken, docli dit is onafhankelijk van het tuber- culose-percentage. De heer Zwart vraagt als liet waterlei ding-rapport ontvangen wordt, met dc af werking veel spoed te willen maken. De heer Verhaar vraagt B. en W. te be vorderen dat het spoorstation van electri- citeit wordt voorzien. Voorts vraagt spr. of het niet schadelijk is voro de Dorps straat, dat deze geschrobd wordt met het oog op het voegzand. De voorzitter zal dit bespreken met den. opzichter. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tegen vuurwerk. Door de politie is oudepaarsavond sterk opgetreden tegen Jt afstaken van vuurwerk langs de straat. Proces-verbaal werd opgemaakt terwijl verschillend vuurwerk in beslag is geno men. Een kwade hond. In den nacht van Zondag op Maandag zijn van den land bouwer T. H. op een stuk weiland gelegen in de Gnephoek twee schapen doodgebe ten door een hond, terwijl meerdere scha pen in het water werden gedreven. Ongeval. J. B stond met zijn groen- tenkar in de wilhelminastraat De kar werd aangereden door een auto komende uit de richting Leiden met gevolg dat deze dompte en de groenten en aardappe len in de langs den weg gelegen sloot te recht kwamen. De schade is groot De po litie heeft de zaak m onderzoek. Gevonden voorwerpen. Een paar schaatsen, een groene bril in étui, gouden zegelring, een zwarte portemormaie met inhoud, een koperen gewicht. Inlichtingen op het politiebureau. De Post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke dc afzen ders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand December. Brieven BinnelandN. Boere, Zevenhoven. Brief kaarten Binnenland: M. C. van Westen, IJsselstein; Wed. M. Verburg, Twee briefkaarten zonder adres. Gebore nd. van M. van Hellemand- Donker; d. van H. J. Harring-Los. z. van D. de Jong-Neus; d. van C. Bunnink- van Veen; z. van Ch. v. d. Neut-de Graaf; d. van B. J. Finkenfliigel-van der Lans. z. van G. Bek-Brohm; d. van N. van Ziit- veld-Streefkerk. Gehuwd: R. Bocre jin. 26 j. en D. van Wijk jd. 30 j. S. L. Vlaardingerbroek jm. 29 j. en E. v. d. Linden jd. 35 j. Overleden: A. Hó'ogenboom wedr. van C. Voorn 81 j. C: A. M. Stigter id. 2 j. C. Blok, jm. 10 j. K. van den Bos, echtgen. van N. Vis 53 j. A. Zijlstra jm. 2j. N. de Jong jm. 2d. S. van Leeu wen jm. 10 m. W. Komper jm. 22 j. KOUDEKERK. Ingekomen: Adr. M. den Hollander van Gorincliem Maria Bijleveld van Leiden. Vertrokken: Bern. Jos. van Kem pen en gezin naar Hazerswoudc H. Witte en gezin naar Alphen aan den. Rijn J. Benningshof naar Leiden Arie van Willigen naar Haaften Arie de Lange naar Hillegom. Overleden: Bernardus 16 mnd., x. van N. B. Eijmer en H. Th. M. van der Meij (overl. te Leiden) Margaretha 3 mnd d. van J. D. Reijneveld en K. van Egmond. Gemewcide Berichten ONGELUKKEN De noodlottige brand te Doniaga. Een 17-jarige dienstbode verbrand. Een zeer noodlottige brand heeft, zooals wij Vrijdag jl. nog in het kort mededeelden, van Donderdag op Vrijdagnacht gewoed in Doniaga. Aldaar is de boerderij, bewoond door Jetze Keuning en eigen aan Koop Boersma te Drachten, geheel in de vlam men opgegaan, waarbij de 17-jarige dienst bode Hinke Visser, afkomstig uit Sloten, is omgekomen, terwijl mede al het aanwe zige vee, nl. 18 stuks hoornvee en 2 paar den in de vlammen zijn gebleven De zoon van Keuning, die last van kies pijn had, was kort nadat de brand moet zijn uitgebroken, opgestaan en naar den koeienstal gegaan. Hij bemerkte toen onge woon lawaai in den paardenstal, opende de deur en zag tot zijn schrik achter alles in vuur en vlam staan. Zoo snel hij kon gaan maar doordat hij eenigszins ver lamd is. ging hij niet zoo heel vlug be gaf hij zich naar dc plaats, waar de dienst bode Hinke Visser sliep, nl. een zolderka mertje hoven den koeienstal. Hij riep haar, maar kreeg reeds toen geen gehoor. Het was trouwens vol verstikkenden rook. zoo dat zeer waarschijnlijk het meisje reeds op dat moment gestikt of bewusteloos is ge weest. De zoon, geen gehoor krijgende, g'jiff naar voren, en. wekte zijn vader en zuil

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4