lHCEZ8liPEW~ 8IÉÖËBEËLIKG "air STOFFEl. WAALS, Haarl.str. 130-136. Een vreemde smokkelgesoliiedenis. SPORT VOETBAL. Kef persoonlijk gevaar van den doelman. Naar hel Rolt. Nieuwsblad verneemt, ligt liet in do bodoclmg van verscliillcn- do bekende doclvcrdodigers in Nederland ooi den be- taanden spelregel, waarbij do dool verdediger in het bezit van don bal mag worden'aangevallen ,in dien zin ge wijzigd te krijgen, dat zulks alleen is toe gestaan, wanneer de doelman zich in elaandc houding bevindt, dus niet ge knield, zittend of liggend. Di! in verband met het groote persoonlijke gevaar daar aan voor een keeper verbonden tegenover een instormend voorwaarts. Binnenkort is een open brief Ic ver wachten aan allo doelverdedigcrs in ons Jand en zal om hun adhaesie worden ge vraagd. Bij voldoende medewerking wordt een petitionnement bij hel b:sluur van den N. V. B. ingediend met verzoek cm wij ziging van den bcwustcn spelregel. I)c actie gaat uit van de hoeren doel- verdedigers: M. v. d. Bergen (Excelsior), n. D. G. Born (D. F. C.), F. Rekker (Feijonoord) en 1). J. A. v. d. Woerd (U. D), die bereids steun lieblxm ver zocht o.m. aan Van der Menlcn (II. F. G.) en Be Boer (Ajax). UIT QE OBBGfc'tfiHB I LISSE. Nationale Pluimvee-tentoonstelling. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag werd alhier in het veilingsgobouw van het H. B. G., de jaarlijkscho Nat Pluimvee Ten toonstelling gehouden vanwege de Pluim- yco en Konijnensportverceniging Lisse en Omstreken. Het Bestuur en de Rcgolings- commissie kan met voldoening terugzien op deze Tentoonstelling. Niet minder dan 900 inzendingen vulden het programma, men zag er pracht-exomplaren. Do Jury was samengesteld als volgt: J. Mantel Jacz. Leiden, afd. Groolc Hoenders; C. S. Th. v. Gink, afd. Dwerghoenders; G. G. Steen- ■wink, Utrecht, afd. groote rassen konijnen; G Jacobs, Utrecht, afd. overige Rassen Ko nijnen: J. G. Philippo, Schoten, afd. Sier- duivcn; P. J. van Raaien, Haarlem, afd. Postduiven, en J. Flcntrop, JTUlegoni, afd. Granen en Zaden. Zo kenden de prijzen toe als volgt: Groot vergald zilveren medaille door de gemeente Lisse voor Imt hoogst aantalpun ten der Tentoonstellinig. Winnaar G. de Graaf, OFpstgeest. "Wisselbeker van het Tentoonstcllingsbestuur voor de fraaiste 'inzending: winnaar 1925 G. de Graaf en 1926 idem, 7.50 door Gravin van Lyndon voor op één na de fraaiste inzending groo te en miudcnrashoenders, P. Haan, te Hoofddorp. Fraai zilver Schild voor de mooiste collectie één kleur, A. N. Ruigrok clhier, 2.50 door Burgemeester Eenhuis Fraaie JJcker door G. de Graaf voor de mooiste collectie Nod. Rassen. Niet toege kend 2.50 door G. Grullemans Lisse voor de mooiste ITollandsche Zwart door W. E. Neutcboom te Leiden. 5 Kg. Oehtendvner voor do mooiste Hollandsche Zwart op één na. Idem 2.50 voor de mooiste Holland- Bcho Zilverlaken E. A. Freijjcw te f 2.50 voor de mooiste Hollandsche Goudlaken, "W E Neuteboom. 5 pond Ochtend voer en t voor de mooiste TIoll. Goud- of Zilveruel, P. Haan. 5 Kg. Sluis' Ochtend ver voor de mooiste Chamois Padua's, P. Haan. 1.5 Kg. Glansverf voor de mooiste Chamois Padua's on één na, A. IT. Boekraad, Lei den. 2 50 voor de mooiste Goud Padua's Üdcm 2.50 voor de. mooiste Barnevelder (jong), A. C. Lagerberg, Leiden. Droogvoe- 'derbak voor de mooiste Barnevelder oud, idem. Afd. Leghorns: Wisselbaker voor de mooiste collectie, C. de Graaf Zilv. med. voor de mooiste collectie Wit P. L. H. »an der Mcijden te Rietlanden. Zilv. med. voor de mooiste collectie Patrijs, C. do Graaf. Zilv. med. voor de mooiste Leghorn C. de. Graaf. Droogvoederbak met 5 Kg. Berlels Ochtendvoeder vor de mooiste Leghorn Wil oud L. Kromdijk alhier. 2.50 voor de mooiste patrijs (jong) Jac. Kuijper Loos duinen. Tabakspot voor de mooiste patrijs op één na, Dezelfde. 5 Kg. Oclitendvoer voor de mooiste Zwart (oud) A. N. Ruig rok. 2.50 voor de mooiste idem (jong), dezelfde, f 2-50 voor de mooiste Rheinlan- der oud, P. Haan. Fraaie Kruismedaillo voor idem jong, dezelfde. Fraaie Kruisme daillo voor de mooiste Andalusiër, P. van der Well, alhier. 5 pond Hols Oehtendvoor en 1.voor de mooiste Mecbelsohe Hoen J de Kuiper, alhier. 25 pond gem. voer voor de mooiste idem op één na, O. Wesso- 1,'us alhier. Halfjaarl Abonnero. Bedrijf- Pluimveehouder voor de mooiste Plymouth Rocks (donker) A. G. Lagerbofg. 2.50 voor de mooiste idem (andere kleur), Jos. C. Pompe, Hoofddorp. Afd. Wyandotte: Era-Ho Plaquette voor de mooiste collectie, N. J. Rul, alhier. Br. med. Avicultnra voor de mooiste Wyandot te, P. Haan. 2.50 voor de mooiste wit (jong), T. v. d. Graaf, Loosduimm. 250 voor de mooiste patvijs oud It. Brinkkem- per Zaandam, 2.50 voor de mooiste Zil ver (jong). N. J. Dol. Tulband voor de mooiste White Lamed. P. Jfnan. 2 50 voor de mooiste Buff. Orphingfon (oud), G. de Graaf, f 2.50 voor mooiste idem (jong) dezelfde. Afd. Trio's: 2.50 voor lief mooiste trio IIoll. Hoenders P Haan. f 2.50 voor hot mooiste idem Padua's dezelfde. Ver/ Tak voor het mooiste idem Braekels, J. Verhaar alhier. Droogvoederbak niet 10 Kg. B. K. voor hef mooiste trio Barnevel ders, A. G. Lagorber-t;. 20 pond Ochtend- voer voor hot mooist" trio Leghorns (wit) C. do Graaf. 20 pond Oehtendvoor voor het mooiste idem Foghorns Patrijs, dezelfde. 'f 2.50 voor het mooiste trio niet gen. kleur 'A. N. Ruigrok. 2.50 voor hel mooiste trio Rheinlanders, P. Haan. 2.50 voor Let mooiste trio Plymouth Hoeks, A. G. La gerberg. f 2.50 voor liet mooiste trio Buff Crphinton, G. de Graaf. Afd. Dwerghoenders: Groote Med. Avi- cultura voor do mooiste Ned. Sabelpoot, A. G. van Servellen TIaarlem. 2.50 idem op één na F. v. d. Mark, Leiden, 2.50 voor de mooiste patrijs jong G. do Graaf, 2.50 idem (oud) dezelfde. 2.50 voor de mooi- sto Zwart oud G. Tegclaar, "Warmond. 2.50 voor de mooiste Zwart jong, J. C. van Ruiten alhier, 2.50 voor de mooiste Zilver Duckwin, G. de Graaf, f 2.50 voor de mooiste Witkriel jong, G. dc Graaf. 2.50 voor do mooiste Zwarte Java-Krie- Icn, jong, J. G. van Ruiten Med. idem (oud) dezelfde. Br. Medaille voor de mooi ste Witte Java Krielen, dezelfde. 5 Kg. Sluis' Oehtendvoor voor de mooiste Sa- brceht Silver, oud, G. de Graaf, 2.50 idem (jong) dezelfde. Afd. Wyandotte, Krielen: Elcclr. Lan taarn voor de mooiste inzending, W. F. Daudcv, alhier, f 2.50 voor de mooiste Wit te Wyandotte, O. de Graaf, f 2.50 voor de mooiste patrijs idem, W F. Daudey. f 2.50 voor de mooiste andere kleur, J. G. van Ruiten. Plaquette voor de mooiste Phoenix T, Enthoven. Haarlemmermeer f 2.50 idem (jong) dezelfde. 5 pond Hols Oehtendvoor en 1.voor dc mooiste Cohino, D. Nicu- wenhuis, alhier. Afd. Trio Dwerghoenders: Zilv. med. voor het mooiste trio L Enthoven, 2.50 voor bet mooiste trio Ned. Sabelpoot, A. G. van Servellen. f 2.50 idem Holl. Patrijs, C. do Graaf, 2.50 idem Holl Zwart G- Tcgelaar. Een paar Heererpantoffels idem Java Zwart, J C. van Ruiten, f 2 50 idem Java Wit A. M. Stoutenburg, Delft 2.50 idem Sebregt Silver, D. Schrier, alhieT. f 2 50 voor de mooiste Zijde-Hoen, P. v. d. Wel 2.50 idem Wyandotte wit, J. C. van Rui ten. 2.50 idem patrijs, W. F. Daudey. 2.50 voor dc mooiste Brahma of Cochins B. Frylink, Hillegom. Afd. Konijnen: "Wissclbcker door J. C. Vermeulen, Amsterdam, voor do fraaiste inzending, winnaar .1925 P. Haan, 1926 L. van Embden, Loosduinen, f 7.50 door Gravin van Lynden Lisse op één na de fraaiste inzending. P. Haan. Lauwerkrans door J. G. Vermeulen voor dc mooiste coll. één kleur ras, L. van Embden Kruismed. door W. F. Daudey voor het zwaarste kö* r.ijn, L. van Embden. Vlaamsehe Reuzen: Zilv. Roker voor de mooiste collectie; P Haan. Med' voor dc mooiste Vlaamscbe Reus L. van Embden. 2.50 idem op één na, F. v. d. Graaf. Med voor de mooiste Vlaamscbe Reus L. van Embden. Lotharingers: Fraaie Beker voor de mooiste collectie, K. Bouma, braai zilver Schild -voor de mooiste ,Lotharinger", K. Bouma. Medaille voor de mooiste zwart- bond, dezelfde, 2.50 voor de mooiste Zwartbond jong, dezelfde. Wceners Wit cn Blauw: Fraaie Plamiet-' (o voor de mooiste collectie, L. van Emb den. Medaille voor dc mooiste Weener Blauw oud, dezelfde. f 2.50 idem jong, de zelfde. 2.50 idem wit, oud, dezelfde. 5 Kg BorVels Lijnzaadknckics idem, jong, A. en rraYisr'nè rróngoor,' W. N. G. Grocneveld, Hoofddorp. Afd. Middenrassen: Fraaie Kruismed. voor de mooiste Angora, P. Langeveld Jr., Sassenheim. 2 50 voor de mooiste Chin Chilia, L. van Embden. 2.50 voor de mooiste Papillen Zwart A. Kommys, al-- hier. Br. medaille voor de mooiste Havan na, P. Haan. 2.50 idem jone, P. Overbeek Delft, 2.50 voor de mooiste Alaska, M. Th. Mooyekind, Vogelenzang, f 2.50 voor de mooiste Thuriuger, P. Haan. Afd. Kleine Rassen: Fraai Zilv. Schild voor do mooiste collesctio A. Kommys. 2.50 voor de mooiste Holl. Zwart, dezelf de. 5 Kg. Bertels Ochtendvoeder, idem blauw, dezelfde. Med. idem grijs dezelfde. 2.50 idem blauw" zilver, Jac. Kuiper. Beker voor de mooiste collectie Zilyerko- r.ijnen, dezelfde, f 2.50 idem creme silver, P. N. G. Grocneveld. f 2.50 voor de mooi ste niotgenoemde kleur. F. Hofstee, f 2 50 voor de mooiste Russ. Brandneus, oud, W. F. Daudey. Rookstel idem jong, dezelfde. 2.50 idem zilver, A. en J. Pollé. 2.50 voor de mooiste Black and Tan, A. van ïperen, Heemslede. 2.50 voor de mooiste Bleu and Tan, dezelfde. f 2 50 voor de mooiste Poolkonijn, D. Nieuwen huis. Pri ma Zelf binder idem op één r.\, dezelfde. Afd. Nesten jongen: 2.50 voor het mooiste nest groote rassen, P. Haan. 3 voor de mooiste voedster met jongen, A. en J. Pollé. Medaille voor de mooiste Ca via's, L. Papendrecht, Hillegom. Afd. SierduivenWisselbeker door L. Slier te Rotterdam voor de fraaiste inzen ding. Winnaar 1925 G. de Graaf, 1926 de zelfde. Fraaie Plaquette voor do mooiste collectie, G. de Graaf. Beker voor de mooi ste op één na A. v. d. Ploeg, Noord wijker- Lout. 1.50 voor do mooiste Holl. Kropper C. do Graaf, f 2.50 Idem Brunner Kropper F. v. d. Mark. 1,50 voor de mooiste Rood- vink, G. van Stein, Lisse. f 2.50 voor de mooiste Zwaluwen A. v. d. Ploeg, 2. voor de mooiste Duilsche Meeuwen, C. de Graaf, 2,voor do mooiste Tunisclie Meeuwen, dezelfde, f 2.50 voor de mooist genoemde sierduif, dezelfde. Afd. Postduiven: Grpóte zilv. Blauwhand Wisselprijs voor de graaiste inzending. Winnaar 1925 en 1926 W. Buschman. Lau wertak voor de mooiste inzending óp één ra Joh. do Kuiper. Medaille voor de mooi ste postduif W. Buschman. Medailio idem op één na W. Buschman. 1.voor de mooiste Rood of ltoodkras op één na, Joh. de Kuiper. 2.50 voor de mooiste Blauw, C. de Graaf. J.idem op één na, dezelf de. 2.50 voor de mooiste Blauw of Zwart- kras, J. J- Vliegentbart, Oegstgecst. 1. ,dc-m op één na D. A. Heijkoop, Haarlem. Medailio voor dc mooiste hout op één na, G. de Graaf, 2.50 voor de mooiste bont. dezelfde, 2.voor dc mooiste rood of roodkras, dezelfde. 2.voor de mooiste andere kleur, dezelfde. Afd Vliegklasse Oud, 500 K.M.: Beker voor de mooiste c.-ilcetie. J. J. Vliegentbart o,idem op één na, G. de Graaf, 2.50 voor de mooiste, J. J. Vliegentbart. 1.50 idem op één na, G. do Graaf. 300 tot 500 K.M.: Zilveren medaille voor de mooiste, Serie 1. 25 diverse Mouselinesl^'C. Serie 2. 50 div. Fantasiestoflen 2t) C. Serie 3. 60 div. soorten dubbel breed, waaronder fraaie mo- «r derne ruiten en streepen«fD C. Stoffen voor Peignoirs en Huis- njr japonnen 50, 35, «u t. Sporttlanellen, smaakvolle stree pen, bijzonder geschikt vooran» J Pyama'8 32^2, 22Va, lö C. o J J. Vliogenthart. 2,idem op één na, G. de Graaf. 100 K.M. en hoogcr 1926: 2.50 voor de mooiste blauw dezelfde 1,50 voor dc mooiste bont of niet ge noemde kleuren, J. J. Vliegentbart. 1,50 voor do mooislo blauwkras, Tood of rood kras, W. Buschman. Afd. Water- en Siervogels: Beker voor de mooiste inzending, H. A. Verhaar, Ter-Aar. Med. voor dc mooiste Boschfazant, Joh. v. d. Voort, Sassenheim. 2.50 voor do mooiste Peking-cenden, G. Wesseling. 2.50 voor de mooiste nielgenoemde een den, H. A. Verhaar, 2.50 voor het mooi ste nummer loopeenden wit, J. v. Henier!, Abhenes. Medaille voor de mooiste num mers, andere kleur, P. van der "Wel. Afd. Stands: Beker voor het mooistc_ ge heel granen en zaden, J. Mijnders, Lisse. Medaille idem diverse benoodigdheden, dezelfde. Medaille idem Oehtendvoor, Fa. Hols en Zoom Den Haag. Medaille idem op één na, N.V. P. Sluis, Weesperkorspol. Nagekomen Eeereprijzen1.— en^ 5 pond Och (end voeder 'voor de mooiste Witte leghorn, P. H. L. van der Heijden; f i en 5 pond dito idem Amerikaansch. 'f. Schrier; f 2.50 voor de mooiste Red Island enkel kalm, P. Balkenende, alhier. De eieren, welke de kippen gedurende do dagen, der tentoonstelling hebhen gelogd, wa ren evéVials vorige jaren voor don Lighal. NOORDWIJKEBHOUT. Brcnknnoctsap. Nieuwjaarsmiddag was do politie genoodzaakt eon jongmenscli dat onder drankinvloed was_ naar zijn wo- r.ing over te brengen. Het jongmenscli ver zette zich ernstig en sloeg als een dolle, in het rond, zoodat hij voor dit verzet zijn straf wol -nN* sa] ontgaan. Ziekenhuisverpiegmg. versciicncn is het verslag van bet R. K. Ziekenhui,svcr- plegingsfonds „St. Lucas" in de St. Jozef parochie. Hieruit blijkt, dat in 192G lieel wat voor onze R. K. zieken is geschie-d en dat het fonds absoluut onmisbaar is ge worden voor de parochie. Was aanvanke lijk het aantal leden niet groot genoeg om zonder bijzondere steun aan de opgeno men verplichtingen to kunnen voldoen, in 1920 is dit zoo toegenomen, dat men bij zonderen steun niet meer noodig heeft. Op 1 Januari 192G was er een schuld van f 442.32. Thans op 1 Januari 1927 heeft „St. Lucas" het genoegen to sluiten met een batig saldo van f 19.53. Hieruit blijkt, dat het nadeelig saldo van f 442.52 is inge haald cn er zelfs nog een overschot is. Hiertegenover staat nog wel, dat er een renteloos voorschot van ruim f 600 van dc gemeente moet worden terugbetaald, maar de finantiën laten zich goed aanzien. De inkomsten bedroegen f 2591.48 en do uit gaven f 2571.95. Batig slot alzoo f 19.53. In het geheel werden 30 "personen in zieken huizen verpleegd met in totaal 395 ver- pleegdagen, welko f 2023.50 aan de ver- eeniging kostten. Personalia. Tot onderwijzer aan de bijz. R. K. 6t. Jozefschool voor jongens is benoemd do beer J. J. Taskin uit Noord- wijk. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer O. A. van Paridon vergunning ver leend voor het bouwen van een dubbel woonhuis met bollenschuur aan don Hce- renweg alhier. f NGGRDWIJK. Baldadigheid. Bij de politie alhier is aangifte gedaan, dat bij een bewoner op Nieuwjaarsdag een ruit werd stukgescho ten. Het vinden van een margapa troon wijst op het schieten met een dienstgeweer. De politie stelt een onderzoek in. Gevestigd: P. den Hollander, smids knecht van Amsterdam L. do Haan goh. met G. Smit, van Katwijk G. M. van Rooijsn, kleermaker, van Baarn Mevr. de Vreede geb. Boissevain en familie van Parijs Wed. A. Luijken cn familie, ge diplomeerd kraamverzorgster, van Delft. Vertrokken Wed. Th. A. Schouten, naar Amsterdam J. v. d. Wcijden, sla ger, naar Zand voort G. W. Eijk, kinder juffrouw, naar Doorn H. G. v. d. Lee, huisknecht naar Doorn L. A. Labouchè- re en familie, naar Doorn P. Dijkstra en familie, onderwijzer, naar Renkum Wolfhezen G. ,P. Immerzeel, monteur, naar Leimuiden P. W. M. Bemelman, kantoorbediende, naar Ned. O.-Indië en W. Th. Langelaan en vi\, bloemhollen- kweekor naar Anna Paulowna Broegom Zandvoort. DE KWAKEL. Weinig sterfgevallen. Als bijzonder heid mag gemeld worden dat in dezo pa rochie in 'b afgeloopcn jaar slechts drie sterfgevallen zijn voorgekomen n.l. ecu persoon op hoogen leeftijd cn 2 jcugdigo kinderen. VOORHOUT. Gemeenteraad. Vrijdag 7 Januari a.s. des vooriniJdags 9j.J uur is dc raad dezer gemeente in openbare vergadering bijecu geroepen ter behandeling van dc navolgen de punten: 1. Notulen. 2. Onderzoek ge loofsbrief benoemd Raadslid A. Eigen brood en toelating. 3. Ing. stukken. 4. Ver legging rooilijn Teijlingerlaan. 5. Wijzi ging van het raadsbesluit betreffende do geldleening van f 23.000. 6. Schrijve]i van Ged. St. inzake de gemeentebegrootiug 1927. 7. Wijziging gemeentebegrootijig 192G. S. Vaststellen van een verordening cp het loggen van kabels en leidingen. 9. Aankoop grond voor verbreeding der Teij lingerlaan. 10. Benoeming commissie voor onderzoek der reclames wegenbelasting. WASSENAAR. Gemeenteraad. Do Raad dezer ge- meonto vergadert Woensdag 5 Januari a.s. des morgens te 10 ure. Agenda: 1. Ing. stukken. 2. Ontheffingen voorschriften bouwverordening. 3. Benoeming leden com missie onderzoek geloofsbrieven. 4. Over name gcdeelta weg in dc Kievit. 5. Ver zoekschriften vrijstelling betaling kosten rioolaansluiting Oostdorperweg. G. Wijzi ging bcgrooting 1926. 7. Verzoek invoering onderwijs in lichamelijke oefening. 9. Re geling met 's Gravenhage inzake middel baar en voorbereidend hooger onderwijs. 10. Uitbreiding straatverlichting. Pluimveetentoonstelling. De Pluim- vecverceniging „Wassenaar" houdt Don derdag cn Vrijdag a.s. een tentoonstelling in het Wapen van Wassenaar. OPIÜP1SMOKKELAARS IN DEN VAL GELOKT. Een rechercheur-.,opiumhandelaar" door een revGlvsrschct getroffen. Aan de gevolgen overleden. Hef was aan de Amsterdamsche politie tor oore gekomen, dat gistermiddag hier ter stede een transactie mot opium zou plaats hebben. Zoo nauwkeurig zelfs was de Amster damsche politie ingelicht, dat zij den tijd, wanneer en ook de plaats wist, waar de opium zou worden verhandeld, alsmede met weiken auto dc kooper zou arrivee- ren. Met het oog hierop kwam gistermor gen uit Amsterdam do inspecteur van po litic Kapinga, die met don rechercheur Kok aldaar het geheole vooronderzoek had geleid, naar hier, om do Leidsckè po litie nauwkeurig in te lichten, die zoo doende ruimschoots den tijd had, om uit- - gebreide maatregelen te nemen, aange- x!vn Ge auto, waarin te Leiden de opium zou worden ingelaten eerst tegen 4 uur des namiddags zou aankomen. Tc ongeveer 2 uur was het stationscm- placement geheel door de politie omsin geld onder leiding van het hoofd der Leidscbe recherche, den heer Weycrs, en den inspecteur voor speciale wetten, den heer Eskens, terwijl de politie zich ver dekt had opgesteld. Eén rechercheur had zich verscholen in het seinhuis nabij den overweg aan den Rijnsburgerweg, terwijl een inspecteur zich verdekt had opgesteld in één der dienstvertrekken van het sta tion. Toen omstreeks vier uur de auto vanaf den Rijnsburgerweg op de afgesproken plaats het Stationsplein alhier aan kwam, liepen dadelijk eenige personen met pakken, die de opium inhielden, toe, terwijl op hetzelfde oogenblik de recher cheur K. uit Amsterdam, de z.g. kooper der opium die in den auto zat, uitstapte, om de opium in ontvangst te nemen. Allereerst zij hier vermeld, dat de Leid scbe politie niet wist, dat de z.g. kooper een rechercheur was. Op uitdrukkelijk verlangen van K. zelf had de Amsterdam- echo inspecteur van politie zulks niet meegedeeld, wijl K. daarvoor zijn redenen had. Men meende dus eenvoudig met een smokkelaar en handlanger te doen te heb hen. Toen dan de personen met de pakken opium op de auto toeliepen, kwam de po litie te voorschijn. Zich verrast ziende, sloegen do perso nen, die de pakken met opium hadden aangebracht, op de vlucht, achtervolgd door de politie. Een hunner, de 35-jarige G. K. uit Rotterdam, was spoedig gegre pen, de ander rende om het Stationsplein heen, sprong over een hek en kwam zoo doende op do spoorbaan. Daar kwam de vluchteling den assistent stationschef J. de Groot tegen, die er zich over verwonderde, een man over de spoorbaan te zien loopen. Do smokkelaar liep bom echter zoo hard hij kon voorbij. Toen de chef echter zag, dat de man nog door twee andere vervolgd werd, ging hij hem ook achterna, terwijl hij trachtte hem door het gooien met steenen tot stilstaan te brengen. Do inspecteurs van politie, die den man achtervolgden, schoten daarop in de lucht om de aandacht van het spoorwegperso neel te trekken en den man tot staan te brengen. Toen gaf de man zich over. Hij bleek te zijn do 31-jarige J. J. v. d. S. eveneens uit Rotterdam. Door de plotselinge opwinding, toen dc achtervolging begon, was niot juist te eou- fi£M£EMTEUJKE AAfêK.QfêQIQIK€EN Drankwet. B. cn W. van Leiden brengen ter open bare kennis, dat I. Salomons, to Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcohol- houdenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel lc Binnenvest gracht No. 1. SCatifc&iiake Itgg&sB&sa LEIDEN. Dinsdag, 1ste Conferentie over Sint Fran- ciseus door pater "W Sluys, Hartchrugskerk, 8.15 uur. Woensdag 8.30 uur Ledenvergadering R- K. Volksbond afd. Leiden, Bonds' gebouw. Woensdag, Groot Kinderfeest. R. K. Bond voor Groote Gezinnen. Graan- beurs, 25 uur. ZOETER W OUDE. Donderdag. R.-K. Ziekenhuisfonds „St - Antonius van Padua", Patronaat 7 uur. 1 LEIDEN. Woensdag „De Tooverring". Loidsoho Schouwburg, 7.30 uur. Woensdag. Generale Repetitie „Con Amo- re", Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag. Uitvoering „Con Amore". Stads gehoorzaal, 8 uur. stateeren met hoeveel medeplichtigen men had te doen. Terwijl de medeplichtigen op do vlucht sloegen, trachtte ook de heer, die met den auto was gekomen zich aan den greep der politic zich te onttrekken. (Waarschijn1ijle heeft hij zijn rol tot het einde toe willen spelen). Hij snelde naar zijn auto terug terwijl hij don chauffeur toeriep: „rijd door, rijd door!" Dit was voor een rechercheur, die wil de beletten, dat de chauffeur ervan door ging, wat tot gevolg zou hebben gehad dat do auto met den heer K. zou zijn ont komen, aanleiding met zijn revolver een schot in de lucht te lossen, teneinde aluus den chauffeur te beletten er vandoor te gaan. Op hetzelfde oogenblik echter, dat de rechercheur zijn revolver afvuurde, stak do heer K. onder het roepen van „rijd door, rijd door" zijn hoofd buiten bet raampje met het noodlottig gevolg, dat hij door den afgeschoten kogel werd getroffen, welke hem door den rechter slaap diep in het hoofd drong. In zorgwekkenden toestand werd hij het station binnengedragen, waar spoedig hulp werd verleend mode door den Eerste Hulpdienst. In levensgevaarlijken locstand werd K. naar het "flt.-Elisabethsgestïcht overge bracht, waar bij nog denzelfden avond is geopereerd en do kogel is verwijderd. Zulks mocht echter niet meer baten, want hedenmorgen te half vijf is de re chercheur K., die 81jaar oud was, aan de bekomen verwondingen overleden. De beide medeplichtigen v. <1. S. en G, K. werden naar hot politiebureau alhier overgebracht. Ongeveer 20 kilo opium, eenige duizen den guldens vertegenwoordigend zijn in beslaggenomen. v. d. S. en G. K. zijn gisteravond laat nog op vrije voeten gesteld. Ze verklaar den van niets af te weten en de politie beeft niet met zekerheid kunnen eonsta- teeren, doordat er dadelijk een groot aan- tal menscliea bij het politio-optreden te genwoordig was, dat zij degenen zijn, die de pakken opium naar den auto hebben gebracht De chauffeur was niet in bet complot betrokken. Commissaris Versteeg, van het hoofd bureau van politie te Amsterdam, heeft zich gisteravond, onmiddellijk nadat het gerucht van het gebeurde lot daar was doorgedrongen, naar hier begeven. Hem werd medegedeeld, dat do toestand van den getroffene zeer ernstig was. Diens fa- milieleden waren reeds gewaarschuwd en 1 de vrouw van het slachtoffer was in bet ziekenhuis aanwezig. Het gebeurde heeft in politiekringen hier ter stede en te Amsterdam grootcn indruk gemaakt. y de burgemeester-benoeming/ Er waren verscheidene namen genoemd 1 voor het burgemeesters-ambt van Leiden. Van eenigen dezer genoemden weten wij, dat zij hadden te kennen gegeven een' oventueele benoeming niet te aanvaarden. Van anderen weten wij dat niet. Wij weten het niet b.v. van dr. Schokking, voor wiens candidatuur enkele Ghr. His- j torischon hier ter stede in Den Haag zeer hebben geijverd. Wij veronderstellen' echter wel, dat dr. Schokking zelf hot ambt niet zal hebben geambieerd. Wij weten dat ook niet van mr. dr. v. d. Pot, professor aan de Rijksuniversiteit j to Groningen. Maar wij willen hier gaar-; ne als onze overtuiging uitspreken, dat do heer v. d. Pot een uitnemend burgc- meester zou zijn. Een man van zeldzame werkkracht, groote bekwaamheid, gezon de - democratische opvattingen als zoodanig hebben wij mr. v. d. Pot tijdens zijn wethoudersschap in Leiden leeren

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2