Voor Oudejaars-avond1 FRUITHANDEL „HET DUO J JOH. H. GERRITSEN f KANTONGERECHT TE LEIOEN. GisIcten diendon voor hot Kantonge recht weer eens iets nieuws een heele eerie lecïplic lit zaken. Slechts enkele Kat- wijksche huismoeders verschenen, dia' wegens nood en armoe zonder straf werd heengezonden. Die gaat dc gribus. Erger had een andere K a l w ij k c r het gemaakt zekere G. M. Deze verheug de zich in het bezit van een hond, die dol was op menschenvleescb. Het was een Duitsche herder en ondanks aanmanin gen van burgemeester en politie liet hij zijn hond losloopen. M. lapte al die waar schuwingen aan zijn laars. Nadat de ver balisant A. Kuit was gehoord, zei de Ambtenaar dit een ernstig geval van on verschilligheid te vinden en hij eischtc dan ook geen geldboete maar een zes da gen logies in hotel „De blikken kroes." Arbeidswet. C Th. D. had in zijn inrichting te Leiden bedrijfsarbeid laten verrichten na den weltelijken sluitingstijd. Get. Boom een van do twee overarbeiders, als ge tuige gehoord, vertelde dat hij op last ▼an zijn patroon in de bleokerij goed had gerold. 2 X 10 of 2 X 5 dg. De auto en de hittenkar. Op den hoek RapenburgHoutstraat te Leiden had een gezellige aanrijding plaats gehad lusschen oen auto en een billonkar. Nu ging het er maar om of de auto bestuurder tijdig signaal had gegeven of niet Een heele serie getuigen gaf dien aangaande zijn meening te kennen en de liittenkar-bewoners hadden geen signalen gehoord, Eonige getuigen verklaarden, dat de chauffeur pas op den hoek signaal had gegeven, anderen zeiden weer dat het eerder was geschied. Do ambtenaar vond het geven van sig nalen niet de hoofdzaak, maar zeide dat de chauffeur direct had moeten stoppen. Deswege eischte hij tegen den autobe- stuurder H. J. H. to Leiden 10 of 5 dg. Een brief van den Minister. Ook P. H. de G., landbouwer te Noord w ijkerhout, was op de bon geslin gerd, daar zijn dochter de school had verzuimd. G. had echter een briefje gepend aan den minister, waarin stond dat zijn doch ter alle klassen door en nu geheel vol leerd was, waarop de minister antwoord de dat dan aan de leerplichtwet was vol daan. Ter rechtzitting echter block, dal het lieve kind 6 klassen had doorloopen. In een volgende zitting zal nu moeten wor den uitgemaakt of er zes of zeven klas sen zijn. nm MSSEMENl EË5 Uitgesproken: K. Janzweerd, landarbeider te Haar- lemmoTmeer, Hoofddorp. Cur. mr. P. Tideman. 151 ïf B£ ©KSGEWI&G. TER AAR. GEMEENTERAAD. Aankoop brandspuit. Verlaging electriciteitstarieven. Dinsdagavond vergaderde de Raad de zer gemeente. Afwezig de heer Vis. Voorz. Burgemeester Jbr. de Muralt. Na opening met gebed werden de notu len goedgekeurd. Onder de ingekomen slukkon was een schrijven van de directie der elcctrische centraio te Leiden, om oen verordening te maken, dat geen stroom door Leiden mag geleverd worden, zulks ter voorkoming van nadoelen voor het be drijf De heer Kroon is niet voor een ver ordening. Als een polder zijn stoomgemaal wenscht te veranderen in electrisch be drijf en de stroom van een andere centrale goedkooper kan betrekken dan van de centrale te Leiden, dan zou dit door een verordening onmogelijk zijn. Het verzoek wordt verwezen om praeadvies van B. en TV Volgt voorstel aankoop brandspuit. De voorz. hoeft onlangs met oen oommissie een onderzoek ingesteld, en bezoek gebracht bi.i do firma v. d. Ploeg te Apekloorn en Bikkers te Rotterdam. Inmiddels heeft de firma v. d. Ploeè haar aanbieding gewij zigd, en de prijs van 3900 tot ƒ3700 ver laagd. Ook de firma Bikkers heeft haar prijs van 3800 tot 3600 verlaagd. Wordt besloten over te gaan tot aankoop van de firma Bikkers en oen crediet toe te slaan van 4-000. De voorz. heeft elders onderzocht, waar is gebleken dat de spuit goed wenkt. Ook do firma Bikkers had ad vies gegeven aangezien zij dit bezwaar had gelezen in een desbetreffend Raadsver- slag. Het voorstel van B. en W. werd mot alg. stemmen aangenomen. Volgen enkele wijzigingen begrooting 1926 en 'n voorstel tot oninbaarverklaring van enkele aanslagen over de jaren 1921 1924. Deze kwade posten zijn meer ver- oonzaakt door dat de deurwaarder niet strenger optrad. Enkele posten zijn thans verjaard, andere werden tot de helft te ruggebracht, alles totaal tot een bedrag van 155.80. Voor enkele personen wil de heer van Vliet ontheffing verleenen; er zijn gezinnen die den achterstand niet kunnen inhalen. De heer Kammeraad wonscht niet ver der te gaan dan door den ontvanger gead viseerd wordt. Hierna kwam ter tafel voorstel van B. en W. tot herziening van electriciteitsta rieven. Een rapport is uitgebracht door den accountant van dit bedrijf. Volgens begrooting zal in 1927 39000 K.W.U. af genomen worden, in 1925 was dit 37000 K.W U. Door de regeling welke getroffen was voor minimum-afname van 36 K.W. U. per jaar zijn slechts 10 perccclen afge sneden; 86 afnemers verbruikten meer dan 100 K.W.U. Het batig saldo zal zijn ƒ3812. Voorgesteld wordt om 10 pet. ver laging der tarieven te geven met 1 Jan. 1927. Dit zal een minder-opbreugst zijn van 2400 Wie boven de afname van het jaar 1925 komt, het meerdere ver bruik te houden op 35 cent per K.W.U. De gewone kostprijs wordt van 50 tot 45 ct. per K.W.U verlaagd. Wie boven de 100 K.W.U afneemt verkrijgt een verlaging wat de eerste 100 afname betreft, van 45 tot 40 ct. per K.W.U, het meerdere blijft 35 ct. per K.W.U. Kracht-afname bene den 500 K.W.U. 2S cent, boven 500 18 ct. Voorheen was het 25 en 20 ct. per K. W. U. Het voorstel weri7 aangenomen. Volgt advies van B. en W. inzake inge komen verzoek tot uitbreiding straatver lichting van de bewoners van den Veld weg, langs den Kerkweg n.l. J. Boer en M. en G. Kleijn. B. en W. adviseeren dit verzoek niet toe te staan, waar het niet noodzakelijk wordt geacht. De heer Kam meraad spiit het dat B on W. met dit advies komen. De heer Kroon pleit er voor een lichtpunt op den Kerkweg te genover het pad te plaatsen. Do voorzitter zegt dat B. en W. het niet noodzakelijk vinden. Enkele heeren wij zen er nog op, dat de Geerdijk in samen werking met Leimuiden wordt verlicht, waarom dan voor deze bewoners niet? De heer Hartveld zegt dat do Geerweg een flinke verkeersweg is en dit bijgevolg aan algemeen belang is. Dc voorz wenscht, gehoord de bespre kingen, het verband van de lichtpunten op den Kerkweg niet te verbreken, maar op het pad zelf twee lichtpunten te plaat sen. Hiertoe wordt met 9 tegen een st. besloten. Voorts deelde de voorz. mede dat wat de afvoer van water betreft bij de buizen van G. G. v. Vliet en E. Vertaal, dit particulier eigendom is zoodat de ge meente daar niets aan doen kan. De voorz. zegt toe een en ander met den opzichter der provincie te bespreken. Bij de rondvraag stelt de lieer Kamme raad voor om een lichtpunt te plaatsen op de werf van Vuyk, de beer Holscher voor de Schilbowoncrs. Beide verzoeken zullen onderzocht worden. De heer Kroon vraagt waarom B. en W. tegen het advies der brandmeesters in, die de brandb'ussching hebben geleid bij Duding, toch loon heb ben uitgekeerd aan personeel van de be trokkenen zelf. Nadat nog een kleine dis cussie ontstond over dit punt, wordt de vergadering gesloten. STADSNIEUWS. Voer de Hongaarsche kinderen. Daar de toestand in Hongarije, naar ons gebleken, nog steeds zeer moeilijk is, heeft ons Comité gemeend ook nog verder mocito te moeten doen om de Hongaarsche kinderen te helpen. Togen 12 Januari a.s. wordt bier te lande weder een .Hongaarsche kindertrein verwacht. Wie is er bereid, voor bet eerst of bij herhaling voor kor leren of langeren tijd een ÏTongaartje in zijn of haar huis op te nemen, en liet zoo te bewaren voor de ellende in zijn vaderland, en bet in ieder opzicht te sterken? Aanvragen met opgave van wenschen omtrent geslacht, leeftijd enz. worden gaarne spoedig door deondorgetee- kenden ingewacht. Tevens wordt onder hartelijke aanbeve ling medegedeeld, dat met genoemden trein, die 17 Januari w^der paar Buda pest teruggaat, gelegenheid bestaat om paketten met „Liebesgaben" naar Honga rije te zenden. Inlichtingen bij den eerst- ondergeteekende. Namens bet Lcidsch Hongaarsch Comité: D. M. van Nes. Vreowijkstraat 8 Mevrouw G. BeitjesJuta, Laat de Kanterstraat 2 E. Th. Witte, Rapenburg 73a. MUZIEK. Uitvoering Burgerzangschool. De Toovorring. Ditmaal bad de beer Duister zijn keuze laten vallen op de operette „de Toover- ring" door Otto Ludwirr gecomponeerd, den tekst vrij (maar als Hollandscb heel slecht) bewerkt naar een van de sprook jes uit „Duizend en één nacht". Voor de Vereemging „Armenzorg" zou het batig saldo besteed worden en vergissen wij ons niet, dan zal voor bet goede doel wel wat geld overgeschoten zijn, want de Schouw burg was uitmuntend bezet. Een uitvoe ring, met kinderen heeft altijd veel aan trekkelijks, zoodat overal glundere ge zichten van ouders, vrienden en broers cn zusjes werden opgemerkt. Hot dwingt respect af zooals de heer Duister zijn groot aantal leerlingen en leerlingetjes on- dor appèl heeft, met ben studeert en zijn groote leerlingen en oud-leerlingen voorbe reidt voor de r. 1 -partiien. Mevrouw van der Leijke-Sytsma maakt ze Bühnefahig, zorgt voor de régie en de danseres Marja Tjaskjent had een paar mooie dansen ont worpen en ingestudeerd en trad zcJf als solodanséres op. Het alleraardigste vond ik het dwergenkoor. Frisch zongen de kleintjes er op los, aardige maniertjes hadden zij zich eigen gemaakt en vormden met hun gezang een aardig geheel. De grooteren waren marktlui en koopvrouwen. Tot mijn spijt heb ik do marktscène niet gezien, maar naar men mii vertelde maak te het plein met de bontgeklede Ooster lingen een aardig effect. Over het geheel genomen was de aankleeding keurig ver zorgd, alleen het huisraadlooze woonver trek van Fatma deed wel wat. erg naar geestig aan. De Oostersrhe dans in den aanvang, vertejde men mij, was alleszins verzorgd van uitvoering, ook de elfendans was van lijn, kleur en groepeering smaak vol. Dan noemen wij de amazones, de mi litante dames tot Ben Ali's dienst gereed. In „Ben Ali" ontmoetten wij een oude bekende van de school van den heer Duis ter. Mejuffrouw Gaykema, dio hiervoor speelde, heeft den geheelen avond de aan dacht bezig gehouden door haar aardig vlot spel on voordracht. Zijn vriendje Ahmed 't leek wel een broertje (Me juffrouw Muske) was een waardige part ner. Als wesp waarin de jongen omgc- tooverd was deed zijn gestreopt costuum en fladderenden gang het aardig in de ge heimzinnige omgeving van het paleis. Me juffrouw van Staveren was de goede geest Flamingo. Zij speelde waardig en beschikt over eon mooie altstem, een opleiding wel waard. De rol van den toovcnaar Mesto- phorus, door den heer van der Linden ge speeld, was voor liem een succes. Het too- verslot was fantastisch aangekleed, en de mystieke dans een soort gebarenspel verhoogde zeer het fantastisch en effect vol geheel. Een bezwaar, dat hiertegen geopperd zou kunnen worden is dit: dat de geschoolde solo-dans te veel uit de om lijsting der kinderoperotto naar voren treedt. Ook de rol van Moeder Fatma cn Ali's zuster Dalilah werden met begrij pen van karakteruitbeelding weergegeven, oveneens de rol van den lastigen huisbaas Haseb. Bloemen waren er voor de leidster vau de dansen en do solisten op dit gebied, voor do dames die de hoofdrollen vervul den, voor het kleinste elfje, voor de ró- gisseuso en „last not least" voor den heer Duister, do muzikale leider van het ge heel. De begeleiding was aan een klein strijkorkest en piano toevertrouwd. De costumeering was bij het huis Erato in smaakvolle handen. De decoratie was aan gebracht door de firma Vroom en Drces- mann. Do uitvoering was een succes; en welverdiend was het applaus voor de exe cutanten en den onvermoeiden lccraar. We herinneren ten slotte nog eens aan do tweede uitvoering op 5 Januari. J. K. ALLERLEI Wijn aan de kippen. Dc „Kleinveeteelt" vertaalt het volgeed bericht uit do „Figaro": Laat dc kippon wijn drinken! Het schijnt het besln middel te zijn, om zo te doen leggen. Mijnheer Joubert, land- bouwleeraar te Fontaineb'eau heeft 12 kippen genomen van 16 maanden oud. Hij verdeelde ze in twee partijen (koppeltjes) van 6 en gaf aan allen hetzelfde voedsel. Maar, aan de kippen van het tweede koppeltje gaf hij bovendien per dag en per kip 10 cL. wijn. De eerste koppel, met de droogvoeder- methode, heeft gelegd in October 3 eieren, in November 1, in December 0 en in Ja nuari 23 De tweede: in October 28, in November 57. in December 54. in Januari 57. Kleinveeteelt teekent hierbij aan: Hot war op dus overjarige kippen Het zestal, dat 't zodor wijn moest stellen, legde in 4 ma an der 27 eieren, het tweede in 't zefdc tijdsverloop 196 eieren Deze laatsten haddon in die 120 dagen 120 X 60 c.L. 7200 cL. 7.2 L. 9 fles- schen wijn op. Wanneer a'le kippen uit Nederland 10 cL. wijn per, dag kregen, bedroeg dat per kip en per jaar ruim 4 flesschen óf voor 15 millioen kinpen (die hebben wc thans zeker!) 60 millioen flesschen! Voor de Franschen zou het te hopen zijn. dat de kippenwereld 't voorbeeld van plof. Joubert en corps ging navolgen. De franc zou in dat geval beter omhoog gaan dan thans het geval is. Zouden we het met onzen Holland se hen jenever ook niet eens probeeren? De minister klaagt er over dat de drank-ac cijns zoo weinig optrengt (m a w. dat de lui niet genoeg drinken!) Kan een of an der Kamerlid niet e?ns een vraag stellen aan den Minister, if er in die richting niet wat te bereiken is! Schiedammers, let op uw sack! Waar legt de paling haar eieren? Men had zich lang afgevraagd waar de paling haar eieren legt* totdat een Deensch geleerde de heer Jobs. Schmidt ontdekte, dat dezo in zoet water levende visch naar de zee zwemt, om daar de eie ren te leggen. De kleine pas uit het ei ge komen palinkjes, die niet van zout water houden, zijn genoodzaakt den langen weg naar de Europeosche of Amerikaansche rivieren af te leggen, waar ze hun verder leven -wenschen door te brengen. Een jonge Amerikaansche, mevrouw Ma rie Poland Fish heeft onlangs naar de „New York Herald" mededeelt, de ontdek king van den heer Schmidt bevestigd. Zij heeft, zich den afgeloopen zomer aangeslo ten bij de expeditie William Beebe naar het middendcl van den Allantischen Oceaan, bekend door de vele alcen en an dere planten. Mrs. Fish heeft er met een fijn net met heel kleine mazen een groote hoeveelheid eieren opgehaald, van nauwelijks 3 milli meter grootte. Zo heef1:, ze laten uitbroe den en er kwamen kleine, doorschijnende puit-aaltjes uit, die zich verder hebben ontwikkeld. De hoer Schmidt heeft dus gelijk gehad. De palingen gaan hun eieren in de zee leg gen in de algen dio er op den bodem groeien. Samenwerking. „Ja", zei de oude koopman, „Karei cn ik zijn compagnons en toch doen wij dc zaken niet tc zamen." „Hoe kan dat nu7" vToeg de ander. „Wel, hij gaat langs de huizen met kachelzwart, dat niet meer van de vinger3 gaat, als men het gebruikt heeft, en ik ga den volgenden dag naar dezelfde huizen met een soort zeep, waarmee het zwart wel van de vingers gaat." Een slimmerd. „Een stuiver Engelsch zout?" vroeg de kleine jongen hij den drogist. „Maar asje blieft zoo weinig mogelijk". „Zoovéél mogelijk bedoel je zeker", ver beterde de drogist, aan zulke boodschap pen gewoon. „Neen, aoo weinig mogelijk", herhaalde de kleine jongen. „Ik moet het zelf inne men". Da's nog iets anders. Hij: „Als ik van avond om tien uur niet thuis ben, hcLorft gc niet meer op me te wachten". Zij: „Dat zal ik ook niet doen; ik zal je wel koinen halen". Niet vriendelijk. Zij: „Wat zeg je van het portret van mijn man? 't Heeft me achthonderd gul den gekost". Hij: „Zeer zeker, uitstekend geschilderd, 't Is haast meer waard dan het origineel". Op je gezondheid! „Ja, dat komt er nu van. Gisteravond hebben de anderen allemaal op mijn ge zondheid gedronken, en nu heb ik van* daag een haarpijn om gek van te wordend- Een moelelijk geval. Kindervriend: „Waarom heb je zoo'n verdriet, jongetje?" „Ik ben verdwaalld' „Dat is toch niet zoo erg?" Vertel maat eens, waar je woont." „Dat weet ik niet; wij zijn vanochtend pas verhuisd". „Hoe heet je?" dat weet ik ook niet, want mijn moeder is vanochtend getrouwd". R. K. BURGERMEISJE zag zich gaarne geplaatst in eenvoudig gezin voor alle voorkomende werkzaamheden te Leiden of onmiddellijke omgeving, Brieven franco met uitvoerige inlichtingen onder no. 6961b bureap van dit blad Wordt gevraagd een NOODHULP in de huishouding tot 15 Ja nuari. Aanmelding Mevr. van Blom, Oude Vest 105. 6933b BIJVERDIENSTE Iemand gevraagd R. K. die tegen nader vereen te komen conditie de omliggende dor pen met manufacturen wil bc7oekon. Brieven onder no. 6923b bureau van dit blad. In R. K. gezin aangeboden KOST EN INWONING met huiselijk veikeer en vrije slaapkamer voor den prijs van f 12 per week. Hoogcwoerd 77 bovenhir?. 6922b VERLOREN 2dcn Kerstdag van Sassen- heira over Lcid&che Buurt naar Noordwijk een gouden broche. Tegen belooning terug te bezorgen bij W. van Bo- 110men, Offemweg 75, Noord- wijk. 6956b f 3.50 PER LITER Gegarandeerd le kwaliteit je never en Brandewijn. Oude Jenever f 3.60 p. L., Diverse Bitters f 3.60 p. L.. Citroen jenever van schillen f 3.60 p. L. Alleen Tapperij Slijterij 't Moortje, Noordeinde 20, Lei den. 9p36b HAZERSWOUDE (DORP) Opruiming van neg enkele Dames- en Meisjesvesten, Jon genswinteriasjes leeftijd 610 jaar, Dames- en Heerenhand- schoencn, shawls, truien, hemdrokken, ote. Aanbeve lend, P. Brugman. 6928 TAKKEN TIENDEN!! Voorbanden; Leortienden (onbreekbaar) bij eenig kwan tum f 0.50 per 100 stuks. Voorts stalbenoodig-clheden, Trek- en Snanza-gen, Hakbij len, Hakmessen, Ratten gaas, Rattcnkiemmen, Mollenkleni- men enz. A. J. Kartwijk Jr., Ijzerhandel, Nieuwe Beesten markt (Scbapenmarkt) 9. 6945b PIANO te koop voor f 275.Rapen burg 8, 6963b f 3.75 PER LITER de Origineele Fransche Cog nac. Tevens diverse fijne Li keuren, Advocaat, Boerenjon gens, enz. tegen alleruiterst concurreerende prijzen. Al leen Tapperij Slijterij „'t Moortje", Noordeinde 20, Leiden. Let s.v.p. op ,,'t Moor tje" boven de deur. 9537b TE HUUR een nette Bovenwoning slaan de aan de Heerenstraat. Be vattende voorkamer, alcoof, achterkamer, zolderkamer, Elec,, Gas, waterleiding enz. Liefst, klein gezin. Huur f 5. per week, Brieven onder no. 6952 bureau van dit blad. TE HUUR een Benedenwoning Leven daal no. 193, voor een klein gezin. Huur f 3,50 per week. Te bevragen Galgewater 10. Na 4 uur. 0949b Te liuur gevraagd te Alphen aan den Rijn een BURGERW00NHUI5, bjj voorkeur in het centrum dei plaats. Brieven onder No. 6943 Agentschap Lcidscho Ct., Alphen aAn den Rijn. PATHéFOONS Reclame aanbieding Pathé foons vanaf f 22. Zie étalage. Door inruiling groote partij gebruikte platen vanaf 30 cent Steeds voorhanden prima ge bruikte Pathéfoons en Gramo- phoons. J. van Zijp. Haarlem merstraat 299. Tel. 711. 6948 LAAT DE KLOKKEN luiden en steekt de vreugde vuren af met Kat's triomf vuurwerk, in elk kwantum verkrijgbaar in 't Molentje, Molensteeg 14. 6920b PARTICULIER heeft 27.000 gld. beschikbaar als 1ste Hypotheek op lande rijen (geen bouwland) ook ge negen te splitsen, met veel overwaarde h 4^5 pet. Geen tusschenpersoneri. Br. on der no. 6940 bureau van dit blad. HARTEVELT'S Rijnbende's. Cooymans Helle brekers, Bootz' zuiver geïm porteerde Port en Wijnen te gen uiterst concurreerende prijzen. Alleen Tapperij Slij terij ,,'t Moortje", Noordeinde 20, Leiden. Geen telefoon maar bestellingen franco huis. 9539b 1681. FRANüHN's Tabak 204. Es DE Tabak, die in de gelteeJe omgeving met smaak gebruikt wordt. FRANCHIMON's artikelen blijven veel gevraagd, ondarks den grooten concurrentiestrijd, omdatHUN KWALITEIT ONOVERTREFBAAR Is. Rooktabak vanaf 35 ct. p. V2 P- II Portorico vanaf 14 ct. p. V2onB' «hag 10 V2 [I PIJPEN, spotgoedkoop. Pruimtabak 10 v Vs0, II Specialiteit .in SNUIF. 99 P.K. Koorsteeg 11, Tel. 22 - Kaogewoerd 43, Tel, 1272 Mandarijnen 5 a 10 ct.. grooter 4 a 10 ct., Luxe Kistjes (55 m/m) 25 stuks 85 ct., Zoete Sinaasappelen 3 a 10 ct., Extra mooie Goudrenetten of Bellefl. per 10 p. 12.00, Present v. Engeland Zoete Druiven, Handperen, Ananas, prima dofte Kastanjes en alle soorten Noten. Fijne Ananas heel bl. (8 ot 12 sch.) 80 ct.. Perziken en Abrikozen .90 ct., Zalm 55 ct., V2 hl. 32 ct^ Nieuwjaarsgroet: „HET DUO" wenscht haar geachte Ciiëntéle en Begunstigers een Voorspoedig en Gelukkig Nieuwjaar. ^959 LJimimmiiimimiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiimiiiimmmmmmmm^ mn. is. 01 Haarlemmerstraat 49 Telefoon 1314 E Saucijzenbroodjes, Croquetten, E E Pasteitjes vleesch of visch, E E Zouten Amandelen en zout gebak. S E Appelbollen, Appelflappen, Sneeuw- E E ballen, Berlinerbolien, Slagroom- E E wafels, Polonaisse, Soezen, gevulde j= E Sinasappelen, Huzaren- en Staring- E E salade, enz. enz. E E Beleefd aanbevelend, 6965 E ÜiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiMimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitrc

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6